Porta KMI Poland

Ełk

Opinie o Porta KMI Poland

miko 2014-12-08 16:07:12
pracuję już kilkanaście miesięcy i nie narzekam. wypłaty na czas, szef w porządku. jak na razie nie widzę żadnych minusów.
mużyn 2015-02-20 07:44:34
trzymajcie się za kieszenie kredyt trzeba spłacać tytanik paliwo gubi lepiej go ominąć
drzazga w dupie 2015-02-21 12:57:31
witam a czy opłaca się tam dojeżdżać z olecka? dzięki
elo 2015-03-02 20:33:18
Nie opłaca się, pozdrawiam
pop 2015-03-07 15:40:47
nooo , jemu się opłaca :). Wg mnie to mały zakompleksiony człowiek
maestro 2015-03-16 18:33:32
No kto tak robi? róbcie tak dalej, a będziecie mieli zapłacone . W sumie praca to praca.
szara eminencja 2015-03-21 22:13:54
Ok kolego, tylko... patrz kto Ci płaci :-)
Buba 2015-03-31 21:07:31
Na dzień dzisiejszy, praca tam to czysty wyzysk, najniższa krajowa, zmiany jak nie sześcio to czterobrygadowe. Weekend wypada w środku tygodnia, w sobotę i niedzielę robisz za normalną stawkę, manipulowanie premią. Brak wizji podwyżek. A robić trzeba więcej i więcej, pracowałem na produkcji. Nie jest to tylko moje spojrzenie na sprawę. Pozdrawiam
ZED 2015-04-01 08:25:18
Przypomina mi to pewną historie. Porównajmy płace w Polsce, czy wogóle prace na etacie do zaprzęgu wilków. Motywacją wilków do ciągnięcia zimą ciężkiego zaprzęgu jest groźba kary w postaci batów. Drugą motywacją jest kawał mięsa, który otrzymuje każdy z wilków na koniec podróży. Problem polega na tym, że kawałek wystarcza jedynie na zrekompensowanie strat energii spowodowanych podróżną oraz zbudowanie zapasu energii na kolejną. I tak jest z pensją... gonisz gonisz gonisz cały miesiąc po to, żeby jednym kęsem całość zjeść (kredyt mieszkaniowy, czynsz, rachunki, jedzenie itp., a i rozrywka z kumplami w postaci 0,7L jak żona pozwoli) Reszta pozostałych złotówek musi wystarczyć na zbudowanie zapasu energii pozwalającej na ciągnięcie życiowego zaprzęgu...

Wyprzedaje się zakład po zakładzie i ciężko szukać w kraju Polskich właścicieli, ponieważ już są zajęci konsumowaniem zarobionych pieniędzy gdzieś w "ciepłych krajach" :-) I wasz właściciel o tym myśli... Ciężko konkurować z międzynarodowymi korporacjami... A gdzie pracownik w tym wszystkim? Hitler planował stworzyć z narodu Polskiego niewolników i czy przypadkiem jego plan się nie ziścił... Kogo zobaczysz w Polskich kurortach? Niemieckiego emeryta, a nasz emeryt ledwo, co na leki potrafi uzbierać... przykłady można mnożyć

Powodzenia.... Czas na zmiany
portowiec 2015-04-01 13:45:09
a wiadomo coś blizej o zianaach na szycie władzy?
Amisz 2015-04-03 22:37:18
Cześć koledzy, mam pytanie, czy jak bym wysłał CV na SW2 to czy by mnie ponownie przyjeli? Bo odkąd mnie zwolnili z SW4 to nie wiem co ze sobą zrobić, mam za dużo wolnego czasu, bo kasy mam dużo odłożone. Przez te kilka lat fajnej pracy uzbierałem na Daewo Tico, ale chyba nie bede kupował, bo i tam nie mam prawa jazdy. Ciekawi mnie czy jakby mnie przyjęli to czy dostałbym starą stawkę 13,5 na godzine? Pozdrawiam was Ciule
Ps. Pozdrawiam wszystkich którzy robili mi żarty, żarciki... dojadę was(usunięte przez administratora) po kolei, co do jednego :)
pop 2015-04-04 17:26:55
Portowiec jakie zmiany masz na myśli ?
portowiec 2015-04-08 09:10:11
Nnowy wiceprezes, i nowy DN.
zed 2015-04-17 16:02:57
Ostatni mój post usunięto!

W firmie Porta bardzo źle się dzieje - dużo ościeżnic jest celowo zarysowywana na terenie fabryki Porta i wysyłana w świat. Cierpią na tym odbiorcy końcowi, nie mający drzwi na czas - tylko dlatego, że kontrola produkcji w firmie Porta nie istnieje. Zniszczonych produktów jest tak wiele, że jest to już większy proceder w tej firmie.
elRobson 2015-04-19 10:35:59
Prawda, montuję tego trochę i gdzieś 80-85% ościeżnic w ostatnim miesiącu jest mocno porysowanych.
Gdzie wy macie kontrolę jakości ja się pytam? To wygląda na prawdę jak by to ktoś robił specjalnie, bo rysy są nawet 30-40 centymetrowe.shock,
O przejrzystości kart znamionowych nie wspomnę.
ja 2015-04-19 17:39:08
Była kontrola jakości to jak opasione koty i tak pożytku nie było a stawki mieli większe jak na produkcji,to co piszecie barany z byłej KJ to wielka ściema,pracownicy bardziej dbają o jakość niż wy za istnienia.Pozdrawiam
Portorykanka 2015-05-25 19:56:40
Pracuję w biurze w centrali już jakiś czas i niestety bilans - i + jest na niekorzysc pracownika:
+ pensja zawsze na czas
+ stały czas pracy
+ fajna ekipa

- wysokosac pensji wobec oczekiwan kompletnie nieprzystajaca. Kasa mala, a oczeiwania z kosmosu
- warunki pracy - takie biura to skandal i wstyd
- nie ma senstymentow, ze pracujesz tyle i tyle lat i masz doswiadczenie. Dali ci gdzies indziej wiecej? Smialo wynocha
- plotki, plotki, plotki to chyba glowe cele niektorych pracownikow
Antonidas 2015-05-25 22:48:44
Niestety, Porta Dzrzwi jeśli chodzi o dobro pracownika nie może się zbytnio pochwalić... już parę lat pracuję w firmie i widzę co się dzieje od środka, trochę to smutne, jak się eksploatuje tam pracowników, jak i na produkcji tak i na magazynach... stawki od wielu lat nie wzrastają, premie ciągle ucinają, "uniformy" pracownicze to żal, niskiej jakości drelichy a o bótach już nie wspomne... , o jakichkolwiek dofinansowaniach nie ma co marzyć bo że Firma nie ma pieniędzy albo nie przyda Ci się to na twoim stanowisku,... fakt jedyne plusy to to że kasa zawsze jest na czas, to wypracujesz tyle dostajesz, no i umowa o pracę, zamiast śmieciowych umów. Co nie zmienia faktu że warunki są naprawdę słabe, i Dobrze by było gdyby jednak prezes zaczął chodzić po swojej firmie i czasem porozmawiał z takim zwykłym Kowalskim, to by sam zobaczył co i jak tam tak naprawdę wygląda...
ferdynad 2015-06-02 22:14:24
luźna wypowiedź nie majaca na celu oceny pracy w tym czymś:
jest okieć jest impreza, jak jest na ge to i król wszystko wie :D
wikingowie z norwegowskich ziem pozdrawiaja wojownikow z produkcji.
japuk 2015-06-13 21:54:11
Witam
czy jest możliwosc kupienia drzwi bezpośrednio w fabryce a nie przez salony sprzedaży???
dzieki za odpowiedz, chociaz pytanie nie dotyczy pracy tam
pozdrawiam
portowiec 2015-06-17 10:23:39
nie ma takiej możliwości,
chyba że jestes pracownikiem

coś się ostatnio dużo starej gwardii zwalnia w centrali
Aplikuję 2015-07-23 00:59:46
Cześć Portorykanka. Pracujesz w Bolszewie? Czy napiszesz coś więcej o pracy jako specjalista ds reklamacji? Uchylisz rąbka tajemnicy odnośnie zarobków?
z luzina 2015-07-23 12:03:54
wyślij cv i pójdz na rozmowe sie przekonasz ;)
buhahha 2015-09-07 10:02:21
jak to czego? :D bicia po piętach, czy wy serio jesteście tacy niekumaci?
pop 2015-10-01 21:20:28
trochę nie rozumiem jak powiązać to jakiej pracy można się spodziewać z tym że produkowane są różne rodzaje drzwi. Istotniejsze są chyba ostatnie ruchy kadrowe
wiesław 2015-10-16 19:57:18
Porta to firma wyzyskująca pracowników...pracowałem tam przez 3miesiące,wypruwałem flaki pracując w każdy weekend,a umowa mi nie została przedłużona...kierownik wydziału sw4 nie umiał mi nawet sprecyzować podstawy nie przedłużenia umowy...
elczanin 2015-10-22 12:00:13
PRACA OK, kasa na czas, TYLKO WAM SIE NIE CHCE PRACOWAC
Nico 2015-10-22 17:23:30
Widocznie mało bystry jesteś skoro nie wiesz czemu po 3miesiącach nie przedłużuli ci umowy.Przez 3miesiące inwestowali w ciebie,płacili pęsje,szkolili, jeżeli cię zwolnili to dla tego nie nadajesz się do pracy.
mar 2015-10-23 09:25:16
Może nie jest lekko ale za to kto mi powie gdzie płacą za nic nie robienie. A tutaj przynajmniej kaska na czas na koncie i świadczenia wszystkie też ok.
Z 2015-10-23 11:13:38
I bida z nyndza
Z 2015-11-04 11:36:01
Widze, że admin skutecznie usuwa bardziej inteligentne komentarze... To zwykły bandytyzm na wolność wypowiedzi... Jak za czasów czerwonych... Gańba...
Elkforia 2015-11-20 09:54:22
Pracuję na matalu. Praca jest OK. Jak na ten region zarobki nie najgorsze, bo powyżej najniższej krajowej. Normalna umowa o pracę no i klimat niby w porządku. Najgorsze jest to, że każdy każdemu tyłek obrabia. Plotkarstwo jest niesamowite, niektórzy tylko tym żyją.. Plotki plotki plotki.. Niby na dziale same chłopy, ale żadnego mężczyzny. Gorzej jak baby na straganie.

Mnie to tam za bardzo nie obchodzi co prostaczkowie o mnie gadają za plecami w oczy odwagi nie mają - jak baby. Na to w tej firmie trzeba się nastawić. Myślisz o kimś, że kolega i nóż w plecach. Robić swoje, nie ufać nikomu. Mistrz widzi oczami swoich marionetek.

Pozdrawiam wszystkich plotkarzy.. znaczy porciarzy..
haha 2015-11-21 14:00:40
Elkforia urzekła mnie twoja historia
ktos 2015-12-06 11:26:53
to chyba napisal jakis lider
Suwałki 2015-12-08 07:38:30
Suwałki witają Ełk. Były u was już płacone dodatki na swięta? Bo u nas jeszcze nie.
PKS 2015-12-08 20:36:07
Jeszcze nie płacone
ZED 2015-12-10 17:38:23
Skoro masz takie doświadczenie to świadczy o tym, że w tym kraju nadal jest bardzo źle. Wyprzedziły już nas takie kraje, jak Słowacja i Czechy, jeżeli chodzi o zarobki oraz podejście do zarządzania zasobami ludzkimi. Czytając coś takiego świadczy wnioskuję, że w Polsce nadal panuje średniowiecze. Premia nie powinna być niczym nadzwyczajnym, a normalnym, jeżeli przedsiębiorstwo wypracowało dodatni zysk operacyjny. Ja wiem, że wielu pseudo prezesów uważa, że ta nagroda się im należy w koncu to oni "rządzili firmą" w sposob pozwalajacy wypracowac zysk. Pewnie tak jest, ale nalezy dodac, ze to kazdy pracownik musial nalezycie wykonywac swoje obowiazki zeby ten cel osiagnac. Pytanie. Czy premia nalezy się prezesowi czy wszystkim pracownikom? swiateczny qiuz dla portotykanow?
Anka 2015-12-28 10:31:49
Nie warto tu się rozpisywać? bo tutaj na te odpowiedzi pisze jedna i ta sama osoba która jak czytacie ma tu najwięcej do powiedzenia o tym [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] I stara się zrobić jeszcze z kogoś głupka że ktoś nie tak czyli z błędem napisał.Zrobił studia w olecku za kasę i jest strasznie uczony.Hah hah
Niepolubisz 2016-01-13 20:29:06
Pracuje w Porcie już kilka miesięcy, tak pracuje w Bolszewie w administracji wcześniej pracowałem na produkcji w Porcie i w innych zakładach. Sprawa wygląda, jesteście na otwartym rynku pracy, macie wybór, możecie zmienić prace na tą w której dają Wam większą stawkę ale nie, nie zrobicie tego. A wiecie dlaczego ? Bo nikt Wam nie da więcej więc jedyne co Wam zostaje to wylać frustracje tutaj. Wiecie jak działa ekonomia ? Niektórzy mówią że praca prosta i dziwią się że nie mają 5 tyś pod koniec miesiąca i nie ma podwyżki i nikt o nich nie walczy. A to dla tego że logiczne jest iż na Wasze miejsce jest ktoś inny (jeśli jesteście na miejscu wymagającym wiedzy ) który chętnie przejmie Waszą pensje i przez 3 msc będzie z niej zadowolony a na gorsze miejsca czekają nowi... każdy pracodawca na świecie chcę ograniczyć koszty a Wy myślicie że tylko Porta jest zła i niedobra. Są + i - ale zamiast pisać o tym tutaj wystarczy poszukać innej pracy bo nikt Wam nie da podwyżki bo napisaliście że jest źle... Jest masa ogłoszeń w internecie a blokuje Was jedynie fakt tego że jak je przejrzycie i pójdziecie na rozmowę kwalifikacyjną zdacie sobie sprawę że nie odejdziecie bo nie dają Wam więcej niż w Porcie, więc robicie jedną rzecz którą możecie zrobić narzekacie i liczycie iż coś się od narzekania zmieni.

Reasumując są plotki, nie ma dużych podwyżek, premie złe ale i tak nie możecie liczyć w regionie na coś lepszego, oprócz tego widzę sam po sobie iż z produkcji można awansować i dalej się rozwijać - więc nie mówcie że awanse nie istnieją...

Czekam na hejty ludzi którzy mogą tylko to - zanim napiszesz jakąś odpowiedź, wyślij CV do innego pracodawcy lub zrób coś z swoim życiem.
Dziękuje.
enough 2016-01-25 11:46:31
na pewno... ktoś z szkolnej to napisal? :)
szukaja go od 3 lat
majster 2016-02-12 16:14:58
porostu nędza zaroki, żałosna firma z Bolszewa, nie polecam!!!
ROBOL 2016-02-25 20:42:32
naucz się poprawnie pisać analfabeto !
ROBOL 2016-02-25 20:42:32
naucz się poprawnie pisać analfabeto !
gąsior 2016-04-11 19:31:52
co Ty gościu piszesz,chyba tam za krótko robiłeś,jak robisz lachę mistrzom to i może Ci premię dobrą dają,ja tam robię 16 ty rok to wiem
portowiec stary 2016-05-17 15:05:52
od kiedy porta robi okna? wszystko w głowach ok?
tadziu 2016-05-21 16:12:40
Beznadziejna firma najgorszy material i najtanszym kosztem robia skrzydla i zarobki marne nie polecam
todzia 2016-06-06 10:49:04
slyszalam ze teraz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] po 12 godzin.
Nikt ważny 2016-08-17 18:28:21
A czy możesz podać do siebie jakiś kontakt ? Szukamy kontaktu z centrala zeby opisać poczynania jednej z lokalizacji , kradzieży , zamykania pracownikow
Nom 2016-08-18 11:19:21
No powiem Wam, że konstruktorzy tutaj faktycznie są potrzebni i dobrze widziani, ja chyba się skuszę
Żelipapą 2016-10-25 09:34:00
Widocznie byłeś mlonem
Zostaw swoją opinię o Porta KMI Poland - Ełk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Porta KMI Poland