Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Mobidick

§ 49 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Wskazany przepis nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikowi możliwości siedzenia przy wykonywaniu pracy niewymagającej stale pozycji stojącej.

MARESDESTROYER
@Mobidick

Nie no co ty, przecież to brak szacunku dla klienta, pal licho, że wszędzie indziej można. Tak samo z telefonem, dla mnie to jest (usunięte przez administratora) nie firma, mówcie co chcecie, ale kończę swoją przygodę na szczęście po niespełna 2 latach, nie sądziłem, że ten sklep może tak wjeżdżać na głowę. Bawcie się Pozdro M

martesiak

Szybko szybko na już wyjaśnić wszystkie sprawy, bo centrala idzie na wolne od 23 grudnia do końca roku i nie obchodzi ich ruch dostawy czy cokolwiek tylko musimy wszystko mieć na zero wyjaśnione

nick
@martesiak

Wszystkie dostawy które trzeba będzie przyjąć a nie będę ich miał fizycznie na sklepie zostaną zapisane i jak tylko dojdą dokładnie przeliczone i wyjaśniane, nie będę stratnt na inwenturach tylko przez to że komuś się nie chce pracować po świętach a My musimy (usunięte przez administratora)

kutonapletes

15 grudnia i 15% targetu zrobione. Przypadek? ;)

@pracownik

Żeby opisać tą firmę wystarczy jedno słowo- wyzysk! Praca po 11h i 30 minut przerwy które trzeba odpracować w dniu w którym się ma mniej godzin ,więc pracujesz kilka godzin za darmo. Niedyspozycyjność u studenta? Absolutnie niedopuszczalne, dodatkowe premie tylko dla osób które mają umowe o pracę czyli kierowniczki i zastępcę. Śmiechu warte

Marte
@@pracownik

Musisz mieć kiepski zespół. U nas przerwy każdemu przysługują według prawa pracy. Nie pisz ogólnie jeżeli tylko u Ciebie tak jest. Dyspozycyjność? Zawsze można się dogadać.

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Kafi

Pytanie z innej beczki do pracowników. Czy ktoś kiedykolwiek ubiegał się o dofinansowanie do okularów i dostał? Nie wiem czy jest taka możliwość w tej firmie. Słyszeliście coś?

Margot
@Kafi

Nie ma, ponieważ nie mamy typowo biurowej pracy.

Zapytajka

Jaka jest stawka na dzień dzisiejszy za zastępcę kierownika? ????

@Zapytajka

Stawki różnią się w zależności jakie miasto. Nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.

Karlos

W lubelskim to starszy sprzedawca ma 4500 z dodatkiem także chyba coś nie halo z tymi wynagrodzeniami. Siatka wynagrodzeń to wielka ściema a regionalni z makro robią co chcą bo większość pracowników nie walczy o swoje tylko z pokorą przyjmuje wynagrodzenie wpisane na nowo przygotowanej umowie

starszy
@Karlos

Dolnośląskie, po 5 latach 3800+funkcyjne, frrekwencyjna i premia widmo.

@starszy

co to znaczy te funkcyjne? premia widmo, czyli w ogóle jej nie ma, czy zasady jej przyznawania są niejasne? podasz kwoty tej premii? od pięciu lat żadnej podwyżki nie miałeś?

Twój stary Franklin
@Zapytajka

U nas 9300

Damon

To jest netto czy brutto?

Franklin
@Twój stary Franklin

U nas to tyle ma zwykły sprzedawca, zastępca 15k a kierownik 18k

Starszy

Startowałam w tej firmie za 2200zł brutto, więc podwyżki były pod kątem ustawowej najnizszej. Zawsze max 200 więcej. Po 5 latach mam 3800zl podstawy, 400zł funkcyjne ( czyli robisz wszystko co kiero, gdy go nie ma, albo gdy jest ale np ma dzień biurowy. Generalnie prowadzisz zmianę, podchodzisz gdy klient żąda kierownika, rozpatrujesz reklamacje, zlomujesz towar, robisz inwentaryzacje, odsyłki i moje ulubione -długa bądź, mając szczęście krótka karta kontroli robiona przez regio. Oczywiście wysłuchujesz też lamentów regionalnego, że utarg zbyt mały, że 20+ słabe i ogólnie wszystko co możesz usłyszeć dające ci do zrozumienia, że jeśli premia będzie to i tak uwali ci ją) 140 zł za obecność i szalone 60 zł za niedzielę pracującą. Premia widmo od jakiegoś czasu, bo targety są nie do zrobienia a same zasady są zmieniane praktycznie non stop. Ciągle miesza się w programie 20+, z którego dwa lata temu miałam niezłą premie, bo robiliśmy na sklepie konkretne utargi a impregnaty szły jak woda. Teraz program tak oskubany, że aż szkoda czasu cokolwiek klientom proponować. Podsumowując po 5 latach nadszedł czas się pożegnać, bo szkoda mojego czasu i umiejętności na to co teraz tutaj się dzieje. Żeby było jasne, nie było mi tu źle. Fajny zespół, niezłe zarobki. Jednak ostani rok totalnie zdemontował mnie do pracy tutaj. Ciągła rotacja, słabe zarobki. Żeby godnie przeżyć miesiąc muszę dorabiać., gdzie wcześniej wystarczało mi na luzie. Tak, wiem, wszytko poszło w górę. Tylko nie wypłaty tutaj. Mój partner też pracuje w handlu, co roku ma solidną podwyżkę, a premia to wielokrotność podstawy. Generalnie jeśli szukasz pracy i chcesz zarobić, to szukaj dalej.

Starszy

Wolę zerwać z handlem całkowicie. Pomprostu chodzi o to, żebyście przestali twierdzić, że tutaj jest super. Było przyzwoicie, ostatni rok to porażka. Gdyby było inaczej to aż tylu ludzi by nie odeszło i nie byłoby takiego przemiału podczas rekrutacji.

W innych sklepach na święta: 1000zl bon na zakupy spożywcze albo coś takiego.(usunięte przez administratora)

Pra

W innych mają 500, jeszcze innych również nic nie ma, jeszcze inni mają tylko małe paczki. Duża firma państwa na święta pracownika również nic nie daje, tylko zarząd dostanie bo mała sprzedaż ich produktu. Więc nie siej bzdur że każda inna dostaje 1000 zł ...

pracownikmartes

Cześć, czy pracownikom martes sport przysługują tak zwane "wczasy pod gruszą" ?

Krzysztof

Buty z Martes są butami najgorszymi jakie miałem i nie polecam tych podróbek. Buty na gwarancji obtargane i nie przyjmują reklamacji

Max
@Krzysztof

Zależy na jakie trafisz, bo trafiają się też dobre jakościowo, no ale rzadko.

k.m.
@Krzysztof

Na buty nie ma gwarancji. Gwarancja jest wtedy, kiedy masz kartę gwarancyjną, czyli np gdy kupujesz rower lub w innym sklepie jakiś sprzęt z kartą gwarancyjną. I to mówię klientom, którzy pytają ile jest gwarancji. Można reklamować do dwóch lat z dowodem zakupu jako rękojmia, ALE złożenie reklamacji nie jest jednoznaczne z jej pozytywnym rozpatrzeniem. Klient, który składa reklamację jest zazwyczaj z góry nastawiony na to, że otrzyma pozytywne rozpatrzenie, a nie bierze pod uwagę tego, że może zostać nieuznana i potem jest rozczarowanie i pretensja do sprzedawcy, który wydaje reklamacje.

Like

Centrala pisze w niedzielę ? Nie sądzę. Ja swoją pracę lubię, mamy zgrany zespół, świetnego regio. A to że nam się nie podobają nie które zmiany nie znaczy że musimy wypisać je tutaj. Wykonujemy swoje obowiązki jak należy, wiemy że to jest praca a nie wczasy.

Starszy S

Oo a tak się składa że ja jestem pracownikiem Starszym i popieram pozytywne komentarze tutaj. Do tej pory pracowałam w 3 sieciówkach to jest czwarta, jestem tutaj już dwa lata i jest to najlepsza w jakiej byłam. W każdej jednej czytając komentarze są pozytywne i negatywne. Nie każdemu musi się wszędzie podobać tak samo jak ktoś ma odmienne zdanie do waszych nie znaczy że jest taki czy taki jak piszecie. Trochę uszanowania do odmiennych zdań.

Byłypracownik

Nie polecam pracy nikomu, martesy w Olsztynie. Ani szacunku, ani godnego wynagrodzenia. Zero podziękowania, dybanie za wszystkich, bo to końcówki do zrobienia, to przebudowa, promocje i inne akcje wymyślane przez regio i makro. Atmosfera woła o pomstę. Jesteś funkcyjnym to radź sobie sam. Nikogo nic nje obchodzi. Premia zabierana za wszystko.

@Olsztyniak

Zawsze obojętnie kiedy by człowiek tam nie poszedł nigdy nikt nie podchodził z jakąś zwieszoną miną lub byłby (usunięte przez administratora) na sklepie. Chyba mówisz nie o tym Martesie. Bardzo miłe Panie tam pracują, milsze jak w Aurze.

Dwie bluzki na pół roku taka firma, a szkoda im dać chociaż 5 koszulek, nie lepiej chodzić w przepoconej koszulce 3/4 dni. Polar raz na 3 lata? Śmiech na sali. Nie dali nam paczek świątecznych chociaż z (usunięte przez administratora) kawą to niech chociaż dadzą nową bluzkę i nowy polar. W sklepach zimno pracować się nie da, a polarów brak. A potem się dziwią i wielkie zgrzytanie zębami, że ktoś poszedł na L4 bo katarek.

nick

Na 25 sklepów w regionie 80% wyrobiły 3 także pozdro xD

Red

My mamy ponad 80 %, dobra sprzedaż i zaangażowanie i idzie 80 wyrobić.

Aneta
@Red

Nie od dziś wiadomo że handel uzależniony jest od klientów , więc nie uważam że głównym argumentem było zaangażowanie i dobra sprzedaż. Chciałabym to zobaczyć jak się angażujecie.

@Aneta

Jasne od klientów tylko Trzeba zaangażowanie żeby tego klienta obsłużyć- klient przychodzi po jedna rzecz a dobra sprzedażą i właśnie zaangażowaniem kupuje kilka.

Twój stary Franklin

Nie ma sensu już nikogo obsługiwać. I tak premii nie ma bo targety z kosmosu. My dajemy sobie spokój , za ten hajs bez premii to tylko kawka na socjalu

Polk
@Twój stary Franklin

Za picie kawki na socjalu to wypowiedzenie. Chcielibyście nic nie robić a dostawać wielkie wypłaty. Obsługa klienta leży w zakresie obowiązków i niezależnie o targetów to trzeba robić bo masz za to płacone.

Aneta
@Red

(usunięte przez administratora), chodzi o to żeby był target muszą być ludzie żeby zostawili dostateczną ilość kasy, a gdy ludzi nie ma to niby jak wyrobić plan?? Nie chodzi tu o o to czy klient wyjdzie z 1 czy 4 produktami , bo od nas wychodzi z pięcioma produktami,.ale nie ma ludzi nie ma utargu.

Jan

Wystarczy że 3/4 sklepów nie zrobi tego 80% i cyk z banieczka zostaje w kieszeni prezesa . Będzie na imprezę dla centrali , mkrs i krs.

@Aneta

Mega odpowiedz na poziomie : ) Tak się składa że każdego klienta trzeba obsłużyć aby jak najbardziej zwiększyć koszyk. Nie wiesz ilu klientów będziesz miała na sklepie. Dlaczego zakładasz że nie wyrobisz... Targety nie biorą się znikąd. U mnie każdy to rozumie, nie zawsze jesteśmy zadowoleni z kwoty ale się staramy a nie lamętujemy jak to jest nam źle.

Wtf
@Red

I cieszycie się z tego powodu, że wyrabiacie 80%? I to jeszcze przy tym, że się postaracie... Uważam, że przy staraniu się powinniśmy osiągać 100%, a firma nakłada taki próg, który jest nie do osiągnięcia nawet jak dasz z siebie bardzo dużo. Jest to celowy zabieg aby cieszyć się z wypracowania 80% a o premii z obrotu możemy już zapomnieć. Jeśli wasz sklep osiąga ten próg to oznacza, że już na siebie zarabia tak jak chcą, a Tobie wypłaca 15% programu i się ciesz. Pomyślcie o tym co oni z Wami robią i jak manipulują.

Max
@Red

Wszedłem sobie tutaj po 5 latach odkąd złożyłem wypowiedzenie w tym ,nazwijmy to sklepie sportowym. Takich jak ty nazywaliśmy żołnierzami Martesa...i takich jak ty oni najbardziej potrzebują. Nic się nie zmieniło dalej są ludzie naiwni co zarabiają tu grosze ,a i tak zachwalają tą firmę. PS. byłem na najwyższym szczeblu tej układanki sklepowej...

Tak tak pracuj
@Polk

W zakresie obowiązków jesteś jeszcze ochroniarzem, sprzątaczkà, magazynierem, kasjerem, sprzedawcą. Jakie wielkie wypłaty o czym Ty bredzisz o 200zl więcej niż najniższa krajowa. Za siedzenie w centrali na telefonie i pisanie na gowork to też wypowiedzenie jest. Nastawiaj drugi policzek, błazenada aż Ci współczuję.

Ktoś

A spadajcie.. nowa promocja na misie. Ale co, nie można wziąć miska przy zakupach pracowniczych. Niby nic, niby to tylko misiek. Ale takimi rzeczami pokazujecie jak bardzo macie nas w 4 literach. A i jeszcze, centralo droga zastanów się raz a porządnie nad sswoim niezdecydowaniem odnośnie cen. Kartony metki wyglądają jak wyciągnięte ze śmietnika. Tyle razy zmiana cen jednego produktu. Nie pozdrawiam.

Pracownik na obrotach

Jak się zapatrujecie na piękny pomysł, który jest ukłonem w stronę pracowników i dania im premi za styczeń w marcu bo targety będą na 2 miesiące. Jak myślicie czy to jednorazowy pomysł czy raczej zostanie z nami na dłużej. Ja osobiście myślę, że większość sklepów to pogrąży. Jeden miesiąc może być znośny, a następny choćby stawało się na głowie może to pogrążyć całkowicie i tak o to premi nie zobaczymy nie przez jeden, a dwa miesiące. Nie chcę nawet myśleć jakie targety przyjdzie nam dostać.

Niepoważne

Co to znowu za chory pomysł żeby w styczniu nie było premii?? Zostaje nam tylko frekwencyjne. Już widzę jak nam ta premie oddadzą w lutym o ile uda się wyrobić targety.

Atom

@Pracodawca czy to prawda że od nowego roku jak zmienia się stawka najniższej krajowej na ponad 4k to będzie redukcja etatu na 3/4 ? Do tego wycofanie się z premii całkowicie (pozostawienie tylko za frekwencje?) I jak będzie z różnicą płac między sprzedawcami , funkcyjnymi i kierownictwem? Proporcje się zmniejszą?

Andżela

Nie wiem skąd takie informacje ale może mi ktoś wyjaśnić ten pomysł? Jaki to może mieć sens? 3 / 4 etatu wiec ludzie będą mieć mniej godzin? Trzeba będzie zatrudnić inne osoby czy jak? Teraz wszyscy są na umowie o prace?

Gal anonim
@Atom

Bzdura. Nie będzie żadnych podstaw prawnych żeby uciąć ludziom etaty, KP nie pozwala robić takich rzeczy bez oficjalnego wniosku pracownika (tak w pandemii mogli to zrobic w zw. z wówczas wprowadzonymi ustawami czasowymi) więc przestańcie siać ferment. Utną wszystkie UZ co najwyżej i tyle. Poza tym ceny towarów na sklepie np. pierwotna 900zl w 2022 >> pierwotna 1700zl w 2023 już dawno przygotowują ich do podniesienia NK pracownikom w 2024r.

Olo
@Atom

Przyznam, że jestem ciekaw, ile prawdy jest w tej informacji, z punktu widzenia pracownika, to jednak dość ważna sprawa, czy nastąpi redukcja etatu do 3/4, o premii już nie wspominając....

ReksiO
@Gal anonim

A pamiętał ktoś może, że mamy coś ala związki zawodowe? w czasie pandemii obniżyli nam etat.

Odwrót
@Andżela

Właśnie na odwrót.. Tobie dadzą 3/4 etatu i w to miejsce wezmą sobie umowę zlecenie, wyjdzie im o wiele taniej

@Atom

Zapewne prawda bo te "plotki" krążą już od jakiegoś czasu . Dowiemy się z @ dzień przed tym jak dostaniemy magiczne koperty z centrali z obniżeniem etatu. Wypadało by tylko zgranie sklepów by nikt tego nie podpisał , wszystkich nas nie zwolnią .

Sklep
@Gal anonim

To że podnoszą ceny to akurat norma co przekłada się na utargi w sklepach bo ceny zabijają ludzi nawet z ich cudownymi promocjami tysiąc złotych za kurtkę którą wisi 5 rok na sklepie. A to że się przygotowują śmiech.. chyba zapomniałeś że po poprzedniej podwyżce ludzie zostali poniżej najniższej krajowej na umowie i nikt się tobą nie przejmował dopóki ogroma ilość ludzi odeszła z firmy teraz zabrali Ci premię jak i obrotowa bo nikt targetów nie wyrabia i zalasowke okroili do minimum i jeszcze procentowo zmniejszyli i serio liczysz że firma da Ci te pieniądze ? Na telekonferencji nikt temu nie zaprzeczył bo w wielu sklepach panuje chaos z tego tytułu

niv
@Jodzi

co wy gadacie? przecież nikt nie będzie siedział na obniżonym etacie w tym sklepie... pomyśl logicznie, zmniejszą Ci etat i nie zmienisz pracy ? będziesz tu siedzieć? xD no chyba sobie jaja robicie. Prędzej zrezygnują z systemu premiowania bo nie sądzę, że aż takich (usunięte przez administratora)by zatrudniali by masowo ucinać etaty pracownikom.

@niv

Siedzieli ludzie pracując poniżej najniższej krajowej i firmie dali pewność że będą na takich warunkach więc firma się posunie również do tanich kroków

Niv

Ale przecież jeśli nie zmieniali umów tylko pokrywali tą różnicę żeby nie otrzymać mniej niż najniższa krajowa. Skoro Martes miałby zmniejszyć etat to równałoby się mniejsza ilością godzin i mniejsza stawką. To niby kto normalny by siedział w tym bagnie mając mniej kasy skoro życie jest drogie ? Jakby mi przedstawili taką opcję " słuchaj od stycznia pracujesz na 3/4 ..." To ja dziś składam wypowiedzenie i idę do pracy w pełnym etacie. Trochę wyobraźni. Nie sądzę ,żeby każdy się na to godził z resztą to bzdura. Ktoś palną pomysłem żeby nastraszyć pracowników by rozpętać g@wnoburze. W nowym roku prędzej podniosą stawkę o kilka stów i zabiorą możliwość uzyskania premii czego można się domyślić po tym jak zmniejszyli produkty z naszego koszyka. Nie będzie premii nie trzeba będzie polecać produktów bo z czego ci zabiorą? A jak będą chcieli kombinować to jeszcze bardziej zejdą na dno.

@niv

Zmniejsza etat na 3/4 , odprowadzają mniejsze składki i tu mają oszczednosci a my mamy proporcjonalnie mniej urlopu ale godziny mogą nam zwiększyć do pełnego etatu -zarabiasz tyle samo. Teoretycznie jesteś na 3/4 a pracujesz jak na cały etat.

@Niv

Zmniejsza Ci etat na 3/4 wyrównają godzinami do pełnego = zarabiasz tyle samo. Jesteś w plecy na urlopie bo masz go proporcjonalnie mniej tak jak było w pandemii. Martes ma mniejsze koszta , mniejsze składki , podatki . Info wyszło z centrali , ktoś życzliwy podał dalej... ;)

@Jodzi

No tak ale podstawa jest niższa potem do emerytury i faktycznie urlop krótszy. Jak ludzie nie zgodzą się na takie zmiany to do zwolnienia? Te godziny którymi wyrówna się wypłatę są lepiej płacone i traktowane jako nadgodziny?

Pyra

W takim wypadku nie było by żadnych nadgodzin - nadgodziny masz płacone od godzin pomadliczbowych obowiązujących w danym miesiącu. Czyli z miesiąca wychodzi np 168h i wszystko ponad to jest nadgodzinami. Zatrudniając się np na pół etatu na umowę o pracę musisz przepracować 84h, ale możesz więcej i do tych 168h wtedy liczy Ci się normalnie, bo nadgodziny są liczone od całego etatu. A tak swoją drogą, takie "porozumienie" jest niezgodne z prawem i w tym momencie zwolnienie mnie z tego powodu było by mi mocno na rękę.

Niv
@Jodzi

(usunięte przez administratora) To sobie teraz wyobraź, że albo godzisz się i podpisujesz kartkę albo nie zgadzasz się i Cię żegnają od razu. Ja jestem przeciwna i nie podpisuje umowy i tak z każdego sklepu kilka innych osób co sprawia ,że tracą spory odsetek ludzi. Teraz Ci co zostają pracują sobie i nagle wypada słabszy miesiąc więc skoro masz 3/4 to wysyłają z centrali @ z informacją ,że tylko tyle odbębnisz w tym miesiącu. Zapewne jest to zgodne z Twoją umową u sądzę, że do tego byliby zdolni zatem pracownicy, którzy mają rodziny kredytu i inne nie otrzymają wynagrodzenia z pełnego etatu albo jeśli pójdziesz na l4 to w ogóle nie chce nawet myśleć co Ci wypłacą. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów i nie dać się takim zmianom bo to chore.

Jodzi

Tak jak mówisz niższe składki również . Zapewne tak będzie tak samo jak w czasie "pandemii" kto nie podpisał tego porozumienia to go zwalniali . Jedynym wyjściem było by to żeby nikt tego nie podpisał ale nie mamy nikogo kto taka akcja by pokierował . Wszystkich z ponad 400 sklepów by nie zwolnili.

Warszawiak

Wola Park w Warszawie to kpina, z wózkami wyganiają, jedna pracownica krzyczy na dzieci za odbijanie piłek na sklepie, na kasie i sklepie obsłużyć nie potrafi. Woła współpracowników. O bałaganie nie wspomnę, czy ktokolwiek tam zamiata, sprząta kurze?

Wkurzona

Ta firma traktuje ludzi jak pionki na szachownicy. Urlop trzeba planować w styczniu już na cały rok z góry ???? a Itak pomimo akceptacji tych dni są potem problemy ze jednak coś nie pasuje ???? i te wytyczne..." W soboty 90% obsady, dni przed świętami 90% obsady..." Jakby (usunięte przez administratora) pracownicy nie mieli uczuć, rodzin, świąt i innych spraw do załatwienia... Traktują nas jak (usunięte przez administratora) po prostu ???? o braku jakiejkolwiek premii świątecznej nie wspomnę ????

No. 1
@Wkurzona

Składaj wypowiedzenie, w biedronce masz dodatkową wypłatę na święta, bon na zakupy. Żyć nie umierać. :p

Spokojna
@Wkurzona

Planując urlop w styczniu i tak dobrze. W innych firmach trzeba planować już w listopadzie. S(usunięte przez administratora) co Ci daje wypisanie swoich żali? Jak już kilka opinii jest niżej, nigdzie nie jest dobrze aby każdemu dogodzić ????

Parobek
@Wkurzona

Prawda jest taka że tak wygląda praca w handlu. Oczywiście że te wytyczne są palca wyssane ale też myślę to jest kwestia kierownika który układa grafi i jego podejścia do tego. Jeśli kierownik nie potrafi pogadać z regio i wytłumaczyć że tu są ludzie i inaczej się nie da to potem sie realizuje te wyssane z palca podpunkty. Firma zawsze patrzy na własne cztery litery i to nie powinno dziwić. Dziwi mnie twoje zakończenie w tym temacie

Cc
@Wkurzona

1.Planowanie urlopu w styczniu jest bardzo dobre, każdy może sobie zaplanować z wyprzedzeniem wyjazd. U mojej koleżanki w pracy przychodzi czerwiec i każdy się bije, żeby dostać urlop, nie mówiąc o tym, że prędzej nie mógł nic zaplanować, bo nie wiedzieli, kiedy będą mieli urlop. 2. 70% ekipy w weekend to jest połowa zespołu, jeśli każdy przyjdzie do pracy na 12h. Wystarczy umieć liczyć ;) 3. Premii na święta nie było nigdy, więc to nic wielkiego, że w tym roku też nie bedzie.

Kaien
@Cc

Mylisz się, premia była x lat temu. Ok200- 300 zł w zależności od dochodu na domownika.

@Wkurzona

Musicie mieć bardzo słabego kierownika albo jesteście nie zgraną ekipa , u nas zawsze się dzielimy kto ma wolne np przed świętami a kto po i problemów nie ma . To tylko plan urlopowy , sam w tym roku przesuwałem urlop i problemów nie było .

Skąd wiesz jak to wygląda w innych firmach? Co jak co, ale akurat Martes najgorszy nie jest - pracowałam w dużo gorszym miejscu i zamiast narzekać zmieniłam pracę jak tylko pojawiła się taka okazja. Oczywiście, że są firmy, w których jest o wiele lepiej - bo mają dodatki na święta, bo są wczasy pod gruszą, bo premie są wysokie itd. Można wymieniać bez końca. Jeśli masz możliwość pracy w lepszym miejscu to nie narzekaj tylko się zwolnij, na siłę nikt nikogo nie trzyma. Ale weźcie też pod uwagę, że nie zawsze wszystko jest takie jakim się wydaje - może firma proponuje super dodatki i lepszą podstawę ale atmosfera jest beznadziejna przez co codziennie wracasz do domu zestresowany? Nie mówię, że tak jest wszędzie, ale cześć z tych "lepszych" firm będzie tak wyglądało. Również nie uważam, że Martes jest najlepszą pracą świata, bo też ma swoje wady. Ale przede wszystkim najwięcej zależy od kierownika, który "panuje nad atmosferą" w sklepie, bo jeśli szefostwo jest w porządku i potrafi się wstawić za pracownikiem to praca wcale nie jest taka zła. Zastanówcie się może od czego te problemy, o których piszecie się zaczynają? Może jakby spróbować być w porządku to druga strona też będzie? Bo jeśli to jest problem z kierownikiem, który jest beznadziejny to może warto porozmawiać z regionalnym? Tu nie chodzi o wypominanie ale według mnie w pracy najważniejsza jest atmosfera oraz szacunek - oczywiście to działa w dwie strony. Jeśli nic się nie da z tym zrobić to nic tylko uciekać z firmy, która Was nie szanuje. Ale może uda się to wszystko rozwiązać i praca będzie przyjemniejsza. Ja trafiłam na najlepszą ekipę jaką można by sobie wyobrazić i nawet jeśli coś nam się w decyzjach centrali nie podoba to nie rzutuje to na naszą motywację do pracy. Oczywiście zmniejszenie premii nam się nie podobało, ale jest taka prosta zasada, którą myślę, że każdy powinien stosować niezależnie od swojego poziomu zadowolenia z pracy - dopóki ktoś płaci Ci za wykonywanie danej pracy to powinieneś wykonać ją w 100% a nie olać temat bo coś Ci nie pasuje. Byłam na kilku sklepach i najbardziej narzekali ci, którzy najmniej robili, więc to chyba o czymś świadczy.

No tak

Czyli mówisz że trzeba pisać czy rozmawiać z makro regionalnym, bo u Nas to regio psuje atmosferę i nas bardzo stresuje a w niektórych przypadkach stosuje mobbing. Czyli pisać skargi do centrali tylko na jaki adres?.

Funkcja
@No tak

U nas regionalny jest super, zawsze można na niego liczyć. Co takiego robi wasz że twierdzisz że stosuje aż (usunięte przez administratora) jest to prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej.

nicki

A no wiem bo pracowałam w kilku innych sieciówkach i żadna aż tak źle jak Martes nie traktuje swoich pracowników. Madry pracodawca wie, że zadowolony pracownik dobrze wykona swoją pracę i to się opłaca. A w Martes każdy jest tylko pionkiem - nie ten to następny. Odchodzą ludzie po kilku latach a oni mają to gdzieś. W ogóle nie są pro pracowniczy. I zwolniłam się właśnie z tego (usunięte przez administratora). Ta firma nie wie czym jest SZACUNEK. Typowo januszowa cebulacka polska firma. Oby padła jak najszybciej bo szkoda ludzi.

Szału nie ma ale jest dobrze
@nicki

(usunięte przez administratora) Firma wymaga aby wykonywać tylko swoje obowiązki. I jak na sieć to jest dobrze, to że nie mam dodatków świątecznych itp to nie określa firmy jako złej. Nikt nie gania Cię z zegarkiem w ręku i sprawdza każdego ruchu na kamerach... Przerwa również nie raz się wydłuży i nikt nie ma pretensji a pracowałam w firmie gdzie stoper na przerwie trzeba było włączyć żebys przypadkiem minuty dłużej nie posiedziala. Przestań oczerniać bez konkretów...

Spokojna

Elastyczny grafik oznacza że nie pracujesz w stałych godzinach przykładowo w dwóch zmianach. Tylko te zmiany są różne, co byś chciała wybierać sobie wszystkie dni może pracujące w miesiącu? Załóż sobie firmę i będziesz ustala swoje zasady. Witamy w dorosłym życiu : )

@Kaien

To nie była premia tylko zasiłek socjalny. Premii na święta przez prawie 10lat nie zobaczyłem ani razu. Nie pozdrawiam.

Kornel

Zero ambicji bo nie pluje jadem ? Jeżeli pracujesz i płacą Ci to wykonujesz swoje obowiązki jak Ci na pasuje to zmień gdzie będziesz zadowolony. Każda firma tnie koszty nie tylko Martes ,Więc ogarnij się. Obecnie są mniejsze obroty a koszty coraz większe to jest to normalne że szuka się oszczędności. Produkt na lyreco nie wybiera Martes tylko lyreco a to my decydujemy co już zamawiany więc śmieszne jest akurat wypowiedź na ten temat.

Pomorzanin
@123

Tak premia była około 6,7 lat temu na święta nie dużo ale zawsze jak już mamy być dokładnie to na pewno nie 10 lat temu

@Kornel

Ty nie wiesz co mówisz. To Martes określa katalog produktów który sklep może zamówić. Produkty droższe dla sklepów są zablokowane - nie ma ich. (usunięte przez administratora) proszę szorować najtańszym z Lyreco a nie domestosem bo firma zbankrutuje. To samo z kawą : pijcie najtańsza bo Nescafe tylko dla biura. Robole mają się zadowolić najtańszym chłamem. odpowiada Ci ? Spoko. (usunięte przez administratora)

Hsbs
@123

Po zasiłek to możesz iść do MOPS. To była premia z funduszu pracowniczego.

Kornel

Tak się składa że my mamy na sklepie bardzo dobrą kawę. Wez człowieku pomyśl nad sobą, po co tu siedzisz skoro nie ma ambicji czy inni ? Ja się w firmie rozwijam i nie narzekam jak dziecko. W poprzedniej firmie nie było szansy rozwoju więc ją zmieniłem. Jeżeli ktoś chce się rozwijać to jest tutaj duże pole popisu. (usunięte przez administratora)

Lusi

Pracuję w tej firmie 6 lat, bzdury piszesz i powiem Ci tak (usunięte przez administratora) aż pot cieknie po plecach jak jest spory ruch, deoisz się i troisz żeby jednocześnie obsłużyć klienta, biec po drugiego buta, i przerobić kilkanaście kartonów z towarem, średnio 5 osób na dzień i jeszcze pretensje dlaczego tak dużo zaległych kartonów , a wiedz że organizacja pracy u Nas jest perfekt, a mimo wszystko czasem niewiadomo w co ręce włożyć, więc swoje mrzonki schowaj głeboko w (usunięte przez administratora)

Polo
@Lusi

To po co tu tkwisz tyle czasu skoro tak Cię męczą? U nas dobra organizacja i bywa że kilka pudel dostawy stoi i regio rozumie że czasami są też inne kwestie, ale zawsze koniec tygodnia i dostawy nie ma a my duży ruch bo jesteśmy w galerii. Wszystko zależy od zespołu, a nas pracuje 3-4 osoby na zmianie .

Lusi
@Polo

Bo mamy świetną ekipę i mega wzajemne wsparcie .

Bydgoszcz to totalny bałagan. Jedno miasto, 2 sklepy, 2 regio i milion problemów. Kierownik z Rondla JK to (usunięte przez administratora) kierownika, nie jednokrotnie w ekipie są tarcia i kłótnie, i gadanie za plecami i po innych sklepach jak jest tragicznie. KRS KB nad tym nie panuje chroniąc "swoich". Ludzie uciekają, i będą uciekać i każdy o tym mówi, wystarczy się wsłuchać.

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1176.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1046, z czego 91 to opinie pozytywne, 437 to opinie negatywne, a 518 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.