Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Związki zawodowe

Gdzie są związkowcy i czemu nie reagują, jesteśmy traktowani z wynagrodzeniem nie lojalnie wobec wszystkich pracowników. Pracownicy martesa mamy związki zawodowe które mają zadbać o to żeby wszyscy pracownicy zarabiali na swoich stanowiskach tyle samo w całej Polsce. Wszystko kuleje i śmiało można powiedzieć że przez te 3 lata nie dostaliśmy informacji że związków co będzie z podwyszkami.

Wpisujcie miasta
@Związki zawodowe

Wpisujcie region, stanowisko i podstawę wypłaty, niech to będzie jawne! Ja zaczynam: wielkopolska, kierownik, 6700 brutto

@Wpisujcie miasta

Kierownik, lubelskie 4700 brutto. Czyli o 2000 zl mniej, niż Ty. Za taką samą pracę i te same obowiązki.

Kalinka
@Wpisujcie miasta

Jak to 6700 brutto? Przecież mi krs od miesięcy powtarza że nie można podnieść kierownikowi podstawy powyżej 6000 brutto. Ściemniać to my nie nas

@Związki zawodowe

Już o tym pisałam. Związki są i wybraliśmy ich podczas COVID-19. Zapewne pamiętacie jak kazano nam głosować na osoby których nie znamy e-mailowo. Nie widzieliśmy po co i na kogo głosujemy ponieważ nie znamy tych osób. Logiczne jest że Firma wybrała kandydatów działających w zgodzie z ich zasadami, a nie z naszymi. Pierwszym ich ruchem był fakt obcięcia nam etatów - związków. Czy było to na naszą korzyść? Oczywiście że nie! Zadecydowały o tym nasze związki zawodowe które wybraliśmy bezwiednie. Powinni walczyć w naszej sprawie, a nie przeciwko nam. My z poziomu sklepów powinniśmy wybrać osoby które powinny nas reprezentować i takie które będą walczyć z nami! Czas zacząć działać! W nas jest SIŁA! Pozdrawiam SERDECZNIE

Podwarszawski

Też słabo, z-ca 6300 podstawy

@Związki zawodowe

Najpierw muszą być związki zawodowe ;)

Ble ble....
@Kalinka

Są widełki dla poszczególnych rejonów OT całą filozofia. Inne dla W-wy Inne dla ościennych Inne dla świętokrzyskiego, praca jest podobna, zależy czy jesteś1.0, 1,5 czy Pro lub Pro+. Serio wydaje Ci się że kierownik z Koziej Wólki będzie mieć taką samą podstawę jak Bielska czy Gdańska? Inne powierzchnie Inne obroty Inne stawki

Poznaniak
@Wpisujcie miasta

hahaha! dobre żarty ! jestem kierownikiem w Poznaniu i nie mam tyle :D odlicz od tego 25%

Pomorskie
@Wpisujcie miasta

Sprzedawca - 3300 brutto.

Mazowieckie
@Kierownik

Starszy Sprzedawca 3800 brutto.

Mm
@Wpisujcie miasta

Starszy Sprzedawca 3300 brutto, gdzie osoba zatrudniona w styczniu na stanowisko sprzedawca - kasjer ma 3600 brutto.

Barabasz
@Mm

Starszy Sprzedawca 3300 i ten śmieszny ich dodatek 400zl

@Wpisujcie miasta

To suma za 2 miesiące,Tak ?

Pięknie
@Wpisujcie miasta

No proszę, 6700, to my w dwie osoby tyle nie mamy!!!!

Starszy
@Wpisujcie miasta

Starszy sprzedawca poniżej najniższej krajowej plus dodatek... a nowo zatrudniona osoba 3600.. region krs I.W. i mkrs B.M. warmia mazury. U tych dwóch jedyna forma podwyżki to zostać szkoleniowcem- bo nikt sam z siebie nie chce i szukają jelenia.

Ahahah
@Starszy

W ogóle to że mamy podstawy mamy poniżej najnizSzej krajowej jest niezgodne z prawem. Dodatki czy premię nie mają znaczenia. Podstawa musi być taka jak krajowa a nie z dodatkami.

Placa
@Starszy

Prawda jest taka że nie możemy mieć mniej na podstawie niż najniższa krajowa bo to jest niezgodne z prawem i żadne dodatko czy premię nie mają znaczenia. Nie można mieć na umowie mniej niż najniższa krajowa. A tu to mają gdzies

Place
@Związki zawodowe

Nikt nie może mieć podstawy na pełen etat poniżej najniższej krajowej a tak tu jest. Nie mają znaczenia żadne dodatki ani premię. Podstawa to jest coś ustalone prawem, którego się tu nie respektuje.

@Placa

No wiadomo, że dy...mają nas, ale nie macie niestety racji. "Warto wiedzieć, że na minimalne wynagrodzenie za pracę może składać się zarówno pensja zasadnicza, jak i wszelkie dodatki, które pracodawca przewiduje (np. premia). Z tego też względu kwota minimalnego wynagrodzenia nie zawsze musi zostać wprost zapisana w umowie. W zależności od firmy stosuje się różne kalkulatory wynagrodzenia, a miesięczna stawka wraz z dodatkami, jeśli przysługują pracownikowi, musi być co najmniej taka sama jak określona prawem na dany rok najniższa krajowa."

Xyz
@Związki zawodowe

Najfajniejsze jest tłumaczenie "wnioski o podwyżki są co pół roku akceptowane" więc teraz jak najniższa 'skoczyła' o prawie 500zl to firma wyrówna to za min 12 miesięcy...a nie wróć, za ponad 12 miesięcy bo wniosek o podwyżkę jest akceptowalny tylko z kwotą 200zl brutto- nic ponadto. Kto w martesie pracuje ten się w cyrku nie śmieje. Peace.

...
@Xyz

Teraz wnioskować można co 9 miesięcy...

@...

Wnioskować można, ale co z tego wyjdzie to inna sprawa. Ja po awansie na wyższe stanowisko muszę od nowa czekać 9 miesięcy, a przecież podwyżka wynikła ze względu na więcej obowiązków. Czyli wychodzi na to, że gdybym odmówił awansu to bym dostał takie same pieniądze na niższym stanowisku bo minęło 9 miesięcy od ostatniej podwyżki? No raczej nie.

@Podwarszawski

Dziwne bo ja mam 4300.. brutto

ble ble ble

jakie zwiazki ?

Na jakim stanowisku ta stawka ?

Sprzedawca, jestem nowy

TRADZIKowka

5100 lub

@Place

Za raz wyleje sie na mnie hejt, ale tak, umowa moze byc na kwote nizsza niz najnizsza krajowa. Wazne, aby przelew ktory dostaniesz nie byl nizszy. Takie jest prawo pracy. Tez na poczatku ciezko bylo mi w to uwierzyc. telefon do Kadr, pozniej do PIP. I jednak... kazdy orze jak moze :( teraz rownaja podstswy... ale co z tego jak kwota premii za utarg jest groszowa. I pomimo wyrownania podsawy na papierze, bedzie sie mialo nizsza premie...

Grażyna
@Mm

To prawda potwierdzam 3300 st.sprzedawca,gdzie kasjer który przychodzi i nie ma wiedzy zarabia3500 teraz ponoc3600.Gdzie tu jest sprawiedliwości?

@Podwarszawski

Ja mam 4300 po wspaniałej podwyżce

Ta_dobra
@1234

Nie prawda, ja na raz dostałam zmianę stanowiska i podwyżkę, więc to były naprawdę spore pieniądze ????(usunięte przez administratora)

@Grażyna

Nie do końca jest to prawda, przyszedłem na umowe o pracę od początku lutego, stawka 3300, czuje,że dlugo tu nie posiedzę.

Czemu

Czemu w ogóle podpisujecie umowy poniżej najniższej krajowej?

Kieras
@Wpisujcie miasta

Lublin - 6700 + premia - Kierownik ale znam się na rzeczy, wiele lat w branży i kandydat na RKS a kto wie co później...

Aha
@Kieras

Sugerujesz, że inni kierownicy z mniejszymi stawkami nie znają się na 'rzeczy'?

Ludzie!
@Kieras

Ja mam tyle raty kredyty i muszę jechać drugi etat a ktoś tyle zarabia?!

Serwisman
@Starszy

Pozdrawiam wszystkich imbecyli, którzy nawet nie sprawdzą enovy i nie zorientują się jakie faktycznie mają podstawy, a potem płaczą, że maja mniej niż najniższa krajowa. Pracodawca nie ma obowiązku przedstawiać na piśmie podwyżki gwarantowanej w przepisach prawa. nie pozdrawiam :)

Bzdr
@Kieras

6500 brutto to górna granica podstawy dla kiero, tyle ma pewnie połowa kierowników i to jest max w sieci

Kieras
@Bzdr

To był max w sieci, teraz 6700 to górna granica dla kumatych i doświadczonych kierowników.

@Bzdr

A druga polowa ma ponizej 5 tys

Mniejszą podstawę mam na stanowisku kiero. Chyba nikt nie przebije

doinformowany
@Ahahah

I tu się mylisz , co innego płaca zasadnicza , a co innego najniższa krajowa. Na najniższą krajową składa się płaca zasadnicza plus dodatki ....niestety

hoho
@TRADZIKowka

5100 lub mniej zalezy czy bedzie tajemniczy i za nieg obkrojone, na reke max 3500

Martesiak

4200 jako zastępca...

Wkurzona

WSTYD, WSTYD, WSTYD!!! Wstydzić się powinni zarządzający tą firmą! Tu kompletnie nie szanuje się pracownika!! Stawki żałosne, odliczanie pieniędzy za przeterminowujacy się towar (nie my go tyle na sklep zamawiamy!!!????), na święta Bożego Narodzenia ani grosza premii świątecznej!!! Nawet 50zl na karpia nie dali!!! wstyd!!! Jak tylko jakiś długi weekend to 90% pracowników ma być na sklepie bo tym u góry żal _upę by ścisnął żeby pracownik-człowiek mial żyć czymkolwiek innym poza Martesem...To głupie!!-kto wielce przyjdzie do Martesa na zakupy 2 maja albo we wtorek po Wielkanocy???!!!! "Klienci" albo będą grillować albo też pracować... Ale nie-czlowiek w tej firmie normalnego życia mieć nie może:/ To samo z premiami- za np urlop na żądanie zabierają nie tylko premie frekwencyjna (tu ok)-ale WSZYSTKIE PREMIE poza żałosną obrotówka która netto to nawet na pizzę nie starczy ???? człowiek czuje się oszukany-dlaczego zabierana jest wtedy premia 20+??? Za jeden dzień uz???!!! Nie wspomnę o milionie zadań "na już", setkach tabelek, sprawozdań, odwalaniu przez pracowników roboty z reklamacjami, serwisowaniem rowerów i obrabianiem polowy księgowości (tak-sprzedawca powinien wydrukować raport z kasy, z terminala i nara-a nie wielkie księgowanie na kontach i inne!!). A wszystko za najniższą krajową z ochlapowatymi groszami premii???? Zleceniowki to już w ogóle tragedia-mają śmiesznie mało godzin a jeszcze im się obcina!! Efekt jest taki że ludzie przychodzą na 3-5 miesięcy i jak już coś potrafią to odchodzą... Cała polityka jest ogromnie demotywujaca,po prostu nie czuje się sensu tej pracy... Zwłaszcza że pracuje się na tych u góry, którzy nie mają szacunku do człowieka!!! jeszcze trochę i nikt wam do pracy nie przyjdzie!!

Nikt ważny
@Wkurzona

90% pracowników w biurze i kierownik w biurze

Pracownik jeszcze

Firma, firma, żadna nie jest idealna, jezelich chodzi o procedury, ale dużo zależy od Kierowników regionalnych i ich wsparcia na sklepie. Było by o wiele łatwiej jakby sklepy miały jakiekolwiek wsparcie a nie tylko wymagania i dalej radz sobie sam. Kierownik coś chce a KRS jak ściana a pracownik 3 razy ta sama robotę wykona. To my jesteśmy na sklepach. Słuchajcie tych co są na dole tej hierarchi. Gdzie są "niby" anonimowe ankiety, gdzie pracownicy mogli się wyżalić i podzielic sie pomyslami ? Już nie chcecie nas słuchać w ogóle i wygląda to tak jak wyglada,

NibyKierownik

Jeśli szukasz ciekawej pracy ,i masz ambicje dowódcze ukierunkowane na zdobywanie wyznaczonego celu,stawiania coraz to wyżej poprzeczkę to tu, sie spełnisz w 100 procentach!Ciekawa praca ,bo tu jak przychodzisz to od razu na żywioł ,maile,tabele inne cele tego dnia konkursy z głupotami, dowództwo odezwie sie w Tobie jak rozwiniesz mape dnia w martesie ,co i w którym kierunku idziemy,ile masz lidzi do rozdysponowania na nierownym froncie regionu ,czy obsługa i TK,czy program czy utarg a i szukaj juz odpowiedzi dla Tego co jest nad Tobą,cel masz miec coraz to wiecej utargu dziennego oczywiscie Twoja sprawa jak to zrobisz i pamiętaj dzis to dzis a jutro to juz kolejne 30 procent wincej niech bedzie utargu,Tz rozwijaniem swoich umiejętności radzenia sobie z coraz to większą głupotą ludzką,i tak dzien po dniu zobaczysz jak zaczynasz sie podgryzać,bo gonisz swój własny ogon ,a jak przestaniemy to zobaczymy wtedy ze inni odeszli którymi to swoje "Ja" zamieniliśmy na "Nasze"...pozdro z fartem Centralo obudź się!

Jakim cudem
@NibyKierownik

Jakim cudem ktoś piszący w taki sposób został kierownikiem?

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Ela

Pare dni temu mieliśmy przearanżowanie sklepu i po fakcie dowiedziałam się, że za godziny nocne, w których ta przebudowa miała miejsce powinno dostawać się ekstra pieniądze a ze względu na to, że mam umowę zlecenie to nie dostałam ani grosza więcej niż zwykła stawka. Można jeszcze z tym coś zrobić? Pozdrawiam kolegów i koleżanki pracowników

@Ela

Nawet na umowie o pracę nie ma ekstra dodatku, tak na pocieszenie. :)

Martesiak
@Ela

Obowiązkiem twojego kierownika jest poinformować Ciebie o tych warunkach. Wątpię by nie znał zasad, zwyczajnie wykorzystał sytuację. Niestety to Ty świadomie godząc się przystajesz na dane warunki. Nie masz podstaw do roszczeń z tego tytułu. Chyba że masz świadków gotowych powiedzieć jak było w rzeczywistości. Pilnuj się na przyszłość a jak to możliwe to oczekuj rekompensaty choćby w większym wymiarze godzin, ale to tylko sprawa na tzw gębę.

trądzik
@Ela

nocki wiecej platne chyba tylko na uop

Jsjsnsj
@Ela

Na zleceniu nie dostaje się dodatku nocnego, tylko na uop

@Ela

Niestety UZ nie ma dodatku za godziny nocne. 20 % stawki należy się pracownikom na umowę o pracę. UZ nie podlega pod kodeks pracy. Zleceniodawca daje zlecenie, zleceniobiorca bierze i wykonuje. Stawkę swoją zna od początku.

Lord Vader

Nie chcę już nic z tej firmy po tym jak rozleciały mi się buty po kilku miesiącach oczywiście gwarancji nie uznano ponieważ była to moja wina w butach klej puścił podobno z mojej winy po co ja kupiłem te buty żeby stały na szafce jako ozdoba czy może do chodzenia a byłbym zapomniał mojego znajomego spotkało takie same zdarzenie tam też była jego wina podsumowując gwarancja tam nie obowiązuje więc chociaż by nie marnowali papieru na te bezużyteczne kwity lub dopisywali kupujesz na własne ryzyko, tą gwarancja to lipa.

abcd
@Lord Vader

Mnie spotkało to samo. Sprawę w sądzie miałbym wygrana. Ale szkoda mojego czasu. Po prostu nic więcej tam nie kupiłem i nie kupię. I robię gistkom antyreklamę. Dużo stracili.

@Lord Vader

Z tą firmą tragedia ,jak i reklamację.ja swoją opinię postaram się zgłosić prosto do centrali.

@abcd

To forum dla pracowników , nie dla sfrustrowanych klientów, serio pracowników to nie obchodzi, że robisz antyreklamę ;))) bo to nie pracownik sklepu rozpatruje reklamacje, wiec to nas nie dotyczy i nie interesuje.

Robert
@Marek

Jak nie pracownik? Oczywiście, że pracownik rozpatruje większość reklamacji na sklepie.

Miki

Hej Czy jeżeli mamy na umowie dobowy wymiar czasu pracy 8 h to możemy robić 12 h jeżeli się nie zgadzamy? Dziękuję za odpowiedź

Kej
@Miki

Można pracować więcej godzin niż 8 ponieważ jest to czas pracy równoważny.Okres rozliczeniowy jest miesięczny wiec w ogólnym rozrachunku miesięcznym musisz mieć tyle godzin ile jest do przepracowania w danym miesiącu.Chyba,że masz zlecone nadgodziny ale tu już musza być płatne albo do odbioru do końca miesiąca.

Wtf
@Miki

Możecie jasne że tak jak najbardziej

Xyz

Nie wiecej niz 96h w rozliczeniu 2tyg pracy

Jak u was na sklepach? Jak się pracuje mając 4 odsyłki na raz, trzeba zbierać i oklejać zgarbionym te wszystkie kartony, w międzyczasie przychodzi już towar letni, a jeszcze przed nami kolejne odsyłki towaru. Od przyszłego tygodnia między tymi kartonami i przebudową na wiosnę/lato będziemy przygotowywać i sprawdzać inwentaryzację, milion inwentaryzacji przez cały marzec...! No i zaczną się podwyżki cen bo przecież wjadą kaski, rolki i reszta lata hehe.. A sorry skręćmy jeszcze 15 rowerów bo mało do zrobienia przecież jest. Czy w tej firmie jest jakaś koordynacja i logistyka? Jaki wy macie tam chaos w Bielsku.. Więcej pieniędzy tracicie na ten towar magazynowany niż byście odzyskali na porządnych promocjach posezonowych, (usunięte przez administratora) ktoś tam myśli w ogóle?

Tetlej

Cała prawda. Jest bardzo źle. Jak co roku, na przełomie zmiany sezonów na sklepach panuje ogromny chaos. Wydaje mi się jednak że z roku na rok jest coraz gorzej. Nasza centrala nie potrafi zsynchronizować pracy. Nadmiar obowiązków. Nie wiadomo jak do tego się zabrać. Odsyłki muszą być zrobione na czas. W między czasie przyjeżdża już zwrot lata. Kilkadziesiąt kartonów z nowych dostaw do zrobienia. Promocje, inwentaryzacje, a gdzie w tym wszystkim jest czas na obsługę, posprzątanie sklepu. Sklep wygląda fatalnie. Nasza droga centralo, kiedy w końcu wyciągnięcie wnioski, że nie jest możliwe wykonanie wszystkich zadań, jakie dla nas macie przygotowane? Może należy pomyśleć o tym, że potrzeba tu logistyki. Jeśli są do zrobienia odsylki tak dużej ilości towaru, która została po zimie, sami wiecie ile tego jest, nie zrobi tego nikt w kilka godzin. Towar pakować należy według listy. Klipy do ściągnięcia. Trzeba to zeskanować. Dlaczego zawalacie nas jeszcze dodatkowo masą dodatkowych prac? Przygotowanie sklepu do inwentaryzacji również pochłania sporo czasu. Wyszukanie wszystkich produktów do zmiany cen. Aktualizacje stref i zrobienie wszystkich nowych oznaczeń. Gdzie w tym wszystkim widzicie czas na najważniejsze. Dla klienta!!! Godziny dla zleceń są okrojone. Zapraszam do wspólnej pracy na sklepie naszych ludzi z centrali. Spędźcie z nami poniedziałek, wtorek, środę. Trzy zwykłe dni pracy w obecnym okresie. Może w ten sposób otworzycie w końcu oczy. Jak w tym chaosie, który nam tworzycie sami zaplanować dzień. Praca na kasie, promocje, reklamacje, inwentaryzacje, rowery do złożenia, odsylki, nowy towar, zwrot lata, obsługa, nowa lista stołowa do wykonania, strefa wejścia. Czy zdajecie sobie sprawę jak będą w marcu wyglądać sklepy? Jeden wielki bałagan. OBUDŹCIE SIĘ. Sprawdźcie też ile pracowników jest na sklepach i kto ma to zrobić. A jeszcze zaległe urlopy do wydania. Jeśli dojdzie jeszcze do tego a nie wątpię że tak się może zdarzyć L4. Długo będziemy się podnosić. Sypie się to wszystko powoli jak domino.......

geronimo
@Tetlej

Nie przesadzaj, w tym roku sprawnie poszły odsyłki. Widać, że są pomyślane lepiej niż wcześniej kilka mniejszych odsyłek różnych marek.

Chyba jesteśmy jakimś wyjątkiem albo funkcyjni mega dobrze ogarniają organizacyjnie, bo my jesteśmy na bieżąco i to bez biegania jak małe osiołki ;) ale u nas od kierownika po kasjera w pracę zaangażowany jest każdy. Nie są to wakacje oczywiście, ale wszystko zrobione jest na czas i bez spiny.

Bsbs

Wystarczy dobrze zaplanować zmianę i samemu zakasać rękawy i robota idzie.

Copium
@Bsbs

No tak. Można padać na twarz i udawać że tak powinno być. Ale co to za życie. Taki komentarz mógł tylko napisać ktoś kto nie wie jak się pracuje w normalnym miejscu czyli nie w MS

hoho
@Copium

u nas tez byl rozp dol ale jakos udalo sie wyjsc z tego, teraz tylko wylozyc lato i hejaa

@Tetlej

Jestem kierownikiem sklepu, który pod względem obrotu jest zawsze w top 10 sklepów całej Polski i nie mam żadnego problemu z przebudową i odsyłkami. Myślę, że Ty i twoja ekipa nie macie pojęcia o organizacji pracy i przyzwyczajeni jesteście do obijania się na co dzień, stąd trochę więcej pracy to dla was taki chaos.

@@@

Czy wam też się zdarza pracować powyżej 12 godzin?

Kej
@@@@

Można pracować maks 13 godzin przy czym ta trzynasta godzina jest już nadgodziną i nie może być zaplanowana w grafiku

Xxx
@@@@

Tak

Mysza

Ogólnie nie polecam. Pracowałam ponad 4 lata jako starszy. Przyplacilam to załamaniem nerwowym. Nowo zatrudnione osoby dostają pensje większą od starego, wyszkolonego pracownika. Centrala co chwila wymyśla, nowe, coraz bardziej z księżyca procedury. Bez żadnego przygotowania, przeszkolenia wdrażają nowe programy a Ty się człowieku martw jak to ogarnąć. Nie masz wpływu na towar, który dostajesz .Regionalny docenia tylko swoje "pupilki" reszta, nawet jeśli ciągną mu wyniki w górę mają obcinane premie. I to z powodów co najmniej bezsensownych. Nie powiadomileś dlaczego masz zaległości w towarze, choć w raporcie tygodniowym ta informacja jest podana, bałagan na zapleczu typu kartony przy dwóch osobach na zmianie i braku magazynu) . Brak jakichkolwiek dodatków typu coś na święta, wczasy pod gruszą, ograniczenia w wybraniu urlopu( wyłączone cały grudzień, koniec sierpnia,początek września, pierwszy tydzień ferii. Jedyne co jest dobre, to szkolenia produktowe/ sprzedażowe, dużo dają.

Załamana
@Mysza

Kolejna osoba,która przepłaciła pracę własnym zdrowiem i załamaniem nerwowym. Niestety ja również. Bardzo źle zaczyna się dziać, szacunek do drugiego człowieka jest zerowy. Pani MJ powinna na takim stanowisku mieć choć minimalne pojęcie o komunikacji,że o etyce,szacunku i jakichkolwiek manierach nie wspomnę. Nic dziwnego,że później BC , RS, MP i AO są jacy są - mają przyzwolenie i biorą przykład z góry. Ludzie uciekają na zwolnienia, lądują w domu z załamaniem nerwowym,na lekach a sprawy w sądzie się piętrzą. Brawo! Gratuluję wysokiego poziomu zarządzania.

Utopia
@Mysza

Bo osoby z centrali oraz wiele osób na stanowiskach regionalnych reprezentuje taki poziom jakby skończyły Akademię Pana Kleksa.

Groniu

Czemu terazmacie taki (usunięte przez administratora) na sklepach?

Mirka
@Groniu

Chyba łatwo się domyślić, że jest zmiana sezonu i trwają odsyłki asortymentu zimowego, a wchodzi wiosenny, w każdym sklepie teraz jest misz - masz , co za pytanie...

Gregor mac donald
@Mirka

Wejdź do 4f czy jakiegokolwiek innego sklepu i spróbuj zauważyć takie "misz-masz" jak w martesie. Tu logiki brak, wszystko na raz i na już ale premii nie będzie:)

Sprawiedliwość

Dzięki związkowcom znalazły się podwyżki, stażowe, a nawet premia za frekwencje. Związki nie przetrwały dzięki ludziom którzy sprzedali związkowców za kasę, a teraz z tego czerpią korzyści. Teraz wypadało by założyć kolejne związki, ale zrobić to tym razem jak należy. Skoro jeden raz udało się posadzić zarząd firmy i kierowników na ławie oskarżonych, to kolejny raz nie będzie to żadnym problemem. Także moi drodzy jednoczmy się i działajmy.

Jaaaa

Napoje zgrzewkami na przeterminy. Ludzie w markecie kupują te same za połowę ceny. Ale pracownicy za nie płacą więc jak tylko odskanujesz to już zgrzewka nowych czeka za rogiem. Pewien czarny napój kosztuje tyle co 3x większy w spozywczaku xD

NibyKierownik

Jeśli jesteś osobą ambitną, dążąca do rozwijania siebie,poprzez zdobywanie doświadczenia/wiedzy płynącej z miejsca pracy, chęć swojego rozwoju To ...to nie jest miejsce dla Ciebie... Ambicja to jest wtedy jesli zrobisz wszystko wcześniej niz masz podane w mailu , rozwój to masz ,ale jak rozwijasz makaron na uszy klienta stojącego przed Tobą, doświadczenie cY wiedza to wtedy gdy na dany temat Sam, Sam szukasz po za godzinami pracy interesujacych dla Ciebie treści, rozwój to będziesz miał.. ale pamięci,kak przyjdzie Tobie na kasie ,od klipsowanie kupowanego towary,polecenie do niego dodatku,opowiedzenie jaka jest mozliwa promocja do Tegoz produktu,a dlaczego ta czy inna sie nie rabatuje,i co jeszcze jest z aplikacją dobrego A i byłbym zapomniał...torba 2 złote, i zwrotu gotówki nie ma, tylko bon zakupowy i przepraszam że żyje i Tak można mnie opluć,dowiedzenia, Dziękujemy za zakupy

Edek

Jestem bardzo nie zadowolona z tego sklepu. Mając małe dzieci kupowałam prawie zawsze tam buty, i nie zgłaszał człowiek żadnych reklamacji. W obecnej chwili kupuje się buty powyżej 400 zł i odnich coś człowiek wymaga. Jeżeli zgłasza sie że buty przemakaja po 5 miesiącach za kwotę nie mała a oni piszą że nie była prowadzona odpowiednia konserwacji buta to chyba coś jest nie tak.. Ze przemakanie nie jest wadą fabryczną ani produkcyjna to chyba robią człowieka w bambuko. Już drugi raz mi nie uznali reklamacji. Nie polecam żadnych butów z tego sklepu. Wszędzie gdzie śie da bedę pisać że jest to najgorszy sklep. Bo człowiek nie kupuje butów za 100 zl i żada zwroyu gotówki tylko powyżej 400 zł i żądał naprawienia, wymiany a w ostateczności zwrotu gotówki. Takżę nie polecam tego sklepu.

Mirka
@Edek

To jest forum dla pracowników, a nie dla klientów. Nikogo nie obchodzi Pani wylewanie żali, pewnie uprała Pani buty w pralce albo sprysklała nie wiadomo czym i teraz buty przemakają.

Ala
@Edek

Pewnie to te buty ŁoterPruf xD co ludzie myślą, że mogą w nich pływać. Kobieto sklep to nie jest wypożyczalnia. Zima się skończyła i chcą z powrotem kasę. Pfff

Hello

Centralo, by wystarczyło żebyście zmniejszyli ilość przecen na dany dzień żebyśmy mogli normalnie pracować i zająć się też innymi rzeczami, których się od nas wymaga, są bardzo pilne i na wczoraj.. Plus klienci. 5-6 stron, przy przebudowach, odsyłkach, przygotowywaniu inwentaryzacji.. Serio. Ktoś to kontroluje? Ekipy się sypią, ludzie się zwalniają bo już nie da się wytrzymać tego nacisku z każdej strony.

@Hello

A później pretensje że obsługa klienta leży i wyniki słabe..

@Hello

Nie ma to jak usuwanie komentarzy. Prawda boli?

Buła

Brawo,w końcu może przejrzą na oczy i przestaną zastraszać pracowników i zaczną prowadzić biznes w poszanowaniu zasad społecznych.W Martes Sport wszystko działa na zasadzie zrób albo po premii,zrób albo notatka służbowa,to polecenie służbowe nie masz prawa odmówić,powiedz mi kto to zrobił/powiedział to otrzyma karę.

Brawo

Brawo nie idźcie na ugode,z tego co wiem to są inne związki zawodowe i nie trzeba powiadamiać o tym fakcie pracodawcy. Każdy może założyć związki zawodowe i dane osobowe związkowców nie mogą być ujawnione. Poczytajcie o związkach zawodowych w necie.

Czyli są związki zawodowe. Jak się do nich zapisać? Firma też powinna poinformować że związki istnieją.

smiesznie

witam serdecznie, kochani za co macie odejmowane punkty w pliku premiowym? Bo u nas to juz ktoś sobie chyba żarty robi...

@smiesznie

Kierownik powinien uzasadnić Ci pisemnie zasady oceny i przedstawić argumenty. Tak naprawdę oceniane jest wszystko: obsługa klienta, poprawność wykonywania zadań, znajomość procedur i ich przestrzeganie, wyniki sprzedażowe, znajomość zasad ekspozycji i praca z nią itd.

Lusi
@smiesznie

Hej. Praktycznie za wszystko, program 20 + mimo że proponujemy wszystko co się da ale nie kupują, za rzekomy brak zmuszenia.pracownika do pozostania dłużej w pracy , nawet za braki kadrowe oskarżenia że to przeze mnie pracownik poszedł na l4 , za strefy - szajsu nikt nie kupuje - niech dadzą extra ceny to zacznie ktoś kupować w małym mieście, zaczynam się przyzwyczajać że nie ma co liczyć na premie..człowiek za...dala i żeby na koniec miesiąca dostać ocenę za bzdury i wymysły oraz przypisanie nieprawdziwych sytuacji

@Lusi

No to u nas to samo, nie możesz zostać dłużej w pracy? To odejmiemy Ci punkt. My również robimy co możemy, a i tak na koniec miesiąca mamy ucięte punkty z (usunięte przez administratora) tak na prawdę.

@smiesznie

Mega słabo, nigdy nie odjelam pracownikowi punktu za to, że nie mógł zostać dłużej. Staram się o to nawet nie prosić, bo wiadomo, że każdy ma swoje życie i prywatne sprawy do załatwienia.

Karolinka
@Kierownik

Jedno piszesz na goworku a inno na żywo. Nie raz pytałoś. Celowo non binar. Takie głupoty my a nie nam. (usunięte przez administratora)

@Kierownik

Bardzo miło, nasz kierownik odejmuje punkty za co może. Nie obchodzi go to,że masz rodzine, dom, dzieci, ciężka sytuacje rodzinna. Nie możesz zostać = odjęty punkt. I nie tylko za to mamy odejmowane punkty, są to tak bezsensowne rzeczy,że aż przykro na prawdę.

@smiesznie

Przykre, że kierownik nie jest sprawiedliwy w swojej ocenie. Karolinka to, co mam do powiedzenia moim pracownikom zawsze słyszą osobiście w biurze :) polecam rozmowę, zluzowanie gumy w gaciach wzięcie się do roboty ;)

Kokosz

Nie polecam kupowania asortymentu w tej sieci. Pomimo trwającej gwarancji, zwrot lub wymiana kupionych towarów jest niemożliwa i za uszkodzenie obwiniany jest klient. Jakiekolwiek odwołania od reklamacji kierowana jest na drogę prawną. Ja przynajmniej nie mam zamiaru kupować jakiegokolwiek sprzętu sportowego.

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1045, z czego 91 to opinie pozytywne, 437 to opinie negatywne, a 517 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.