Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Aktualność
Serdecznie witamy Użytkowników serwisu GoWork.

Dziękujemy za Wasze zainteresowanie firmą Martes Sport, wszystkie pozytywne komentarze oraz konstruktywną krytykę.

Pragniemy, aby nasz profil był miejscem kulturalnej i merytorycznej wymiany informacji.

Swoboda w dzieleniu się opiniami na forum nie oznacza pozwolenia na szerzenie informacji mijających się z faktami, obrażanie, dyskryminację czy naruszanie czyjejś godności i dobrego imienia.

Informujemy, że wpisy niezgodne z regulaminem serwisu będą usuwane przez Administratorów.

We wszystkich niepokojących Państwa kwestiach zapraszamy do kontaktu pod adresem: praca@martessport.com.pl

Hahahahahahahaha..... czy to komentarz też obrażający? Czy uważacie, że po opinii wypowiadających się tutaj pracowników i liczby komentarzy, które są na stronie, uważacie że w Państwa firmie się dobrze pracuje? Czy to, że zatrudniając za minimalną krajową i mając problemy z podwyżkami uważacie, że jesteście firmą konkurencyjną na tle innych podobnych? I jeszcze bym zapomniał, już chyba 8 rok bez premii świątecznej, a dyskusje po przypadkowym mailu na sklepy po imprezie Wigilijnej w centrali uważacie za obrażający? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Świeżak

Pracuje trzy tygodnie na umowe o pracę.. zatrudniając się wspomniałam że szukam też jeszcze czegoś innego...(umowa o pracę gdyż jestem spoza miejsca pracy).. w chwili obecnej kierowniczka regionalna ma problem bo chciałam złożyć wypowiedzenie natychmiastowe z racji znalezienia innego zatrudnienia...ot łaskawa Pani nie zgodziła się..jedynie na okres dwóch tygodni... może mi ktoś powiedzieć po ilu godzinach nieobecności w pracy rozwiąże ze mną umowę? Nie polecam pracy w MS..traktowanie pracowników 2/10

Pop
@Świeżak

I dlaczego się dziwisz że ma problem? Masz okres wypowiedzenia miesięczny więc nie musi się zgadzać się na natychmiastowe wypowiedzenie... Skoro wiedziałaś że szukasz jeszcze czegoś innego bylo zatrudnić się na zlecenie...

Pop

Oj 2 tygodnie powinny być

Świeżak
@Pop

Tak ustalone było z kierowniczką sklepu,ta zła też szczegóły. Na szczęście już po współpracy ;) Słyszałam sporo na temat pracy w MS,ale odważnie się zatrudniłam mimo wszystko.. też między innymi dlatego "ubezpieczyłam" się znajdując inne miejsce pracy:)

Świeżak Nowy wpis
@Pop

Tak też dla ścisłości i umowa zlecenie i umowa o pracę ma okres wypowiedzenia dwóch tygodni mądralo ????????????‍♀️ Koleżanka na zleceniu w tym samym czasie odeszła na tych samych zasadach ;) jedyną różnicą były nasze godziny w grafiku ;) pozdrawiam

Pop Nowy wpis
@Świeżak

Mądrala jak mówi to tak jest. Na umowie o pracę jeżeli masz 3 miesiące okresu próbnego masz dwa tygodnie okresu wypowiedzenia. Jeżeli przepracujesz przynajmniej pół roku masz miesiąc okresu wypowiedzenia, jeżeli przepracujesz przynajmniej trzy lata masz 3 miesiące okresu wypowiedzenia. Zanim się wypowiesz to zapoznaj sie z podstawowymi rzeczami.

Lena Nowy wpis
@Pop

Wypowiedzenie odpowiada okresowi zatrudnienia. Nie jest to miesiąc.

Mario97

W moim mieście jest oferta na umowę zlecenie czy i jaka jest później szansa przejścia na. UOP i po jakim czasie. I jakie premie i za. Co na UOP bo na zleceniu chyba nic nie przysługuje?

kania
@Mario97

raczej nie dostaniesz uop bo mają określoną ilość etatów na dany sklep. co do premii to nie pamiętam jak to wygląda.

Ola
@Mario97

Zlecenie nie ma żadnej premii a na kasie będziesz musiała polecać produkty opowiadając jakie na korzyści. Generalnie będziesz pracować na czyjąś premie

Wis88
@Ola

No tylko Umowa zlecenie za swoje 120 h dostanie więcej szmalu niż Umowa o pracę za 168h :) bo rżną na premiach a target windują do miliona

Konczi Nowy wpis
@Wis88

Niestety to prawda

Pracownik002

Mówiąc prosto i szybko chce odejść z tej firmy bo dostałam lepszą płatną prace ale nie wiem jak powiedzieć to kierownikowi sklepu ponieważ ma problem z „emocjami” i zazwyczaj pokazuje to na swoich pracownikach zamiast wyleczyć sie u psychiatry :)) wiem ze jak mu o tym powiem to bedzie (usunięte przez administratora) burza co mam robić

Kiero
@Pracownik002

Złóż po prostu wypowiedzenie z okresem wypowiedzenia i wręcz kierownikowi. U mnie jak pracownik znalazł pracę w innym mieście i chciał się przeprowadzić nie robiłam żadnych problemów i zgodziłam się nawet na porozumienie stron. Więc może po prostu porozmawiaj z kierownikiem kierowniczką i wszystko da się załatwić.

Dramatwchooy

Ta wasza firma to się nadaje do tarcia chrzanu. Za najniższą krajową coraz więcej wymagacie zdjęcia raporty przebudowy ekspozycję jakas „top sprzedaż” od Pani Wioletty W. Kiedys ta praca dawała uśmiech na twarzy, teraz to jest jakiś aushwitz birkenau. (usunięte przez administratora) ta firmę, nie polecam nikomu i współczuję ludziom którzy są tutaj „waleni” na siano za jałmużnę, a firma organizuje spotkania kierowników w (usunięte przez administratora) hotelu za naszą pracę. Szkoda słów, żałuję że zmarnowałem tutaj tyle lat swojego życia. Uciekam do innej firmy która „docenia” pracowników. Nie pozdrawiam, środkowy palec dla tej firmy.

Wtf
@Dramatwchooy

Dopóki m... i T...są u władzy to nic się nie zmieni na lepsze . Ludzie mają wmawiane że koszty ale to jest lipa i rycie głowy

MaQ
@Dramatwchooy

Nikt Ci nie broni zostać kierownikiem... Zebrania są organizowane w każdej sieciowce i są potrzebne! Kierownik też musi się doszkalać. Z twoich pieniędzy? Z kieszeni Ci wyjmuja ? Wypłaty nie dają ?

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Zainteresowany pracą
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Siemka, mam pytanie czy na umowie o pracę będąc na stanowisku sprzedawcy istnieje w naszej firmie praca zmianowa po 8hco dziennie ?

Zawiedziona
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

To co się dzieje w tej firmie, zaczyna przypominać (usunięte przez administratora). Zastępcy do zdegradowania, brak podwyżek. Nie ma znaczenia czy sklep dobrze prosperuje, czy nie. Premie, zależne od utargu, zabieracie nam to na co pracujemy przez cały miesiąc i tu też wyniki nie mają znaczenia. Na wyniki patrzycie tylko wtedy, kiedy sklep uzyska 80% targetu i trzeba dać premie, wtedy ten czynnik ma ogromne znaczenie bo trzeba zabrać jak najwięcej. Klimatyzacja ?? Można włączyć przy 26 stopniach, żeby schłodzić do 25 … nie ważne, że pracownikom ciężko pracować i się skupić przy tak wysokiej temperaturze, a klienci wychodzą bo jest za gorąco. Wymagacie, wymagacie i jeszcze raz wymagacie, każecie nam pracować za najniższą krajową zachęcając benefitami, które w praktyce nie przynoszą żadnych korzyści. Jeszcze 2 lata temu ta praca przynosiła mi radość i czerpałam z tego wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy. Teraz jest to wyzysk. Dziękuję i życzę wytrwałości wszystkim, którzy jeszcze mają chęć pracować.

Zanzibar

Wchodzimy wielkimi krokami w okres letni, co oznacza, że temperatury na sklepie wzrastają w bardzo szybkim tempie Jak jest u Was? Już Wam się białko ścina w organizmie czy jeszcze nie? pozdrawiam z salonu o warunkach iście tromikalnych.

....
@Zanzibar

Odkąd wymienili oprawy oświetleniowe na LED temperatura spadła o 5 stopni xD.

Ayo

Jest oferta na serwisanta/ sprzedawcę przy rowerach. Czy wymagane są duże umiejętności repetowania przy nich czy może jest odpowiednie szkolenie na to stanowisko i można liczyć na przyuczenie??

....
@Ayo

Jeśli znasz już jakieś podstawy to spoko ale jeśli nigdy tego nie robiłeś i nie masz zdolności do szybkiej nauki to 8h szkolenia nic ci nie da prawie.

Po kilku latach w tej firmie uznałem, że Martes chyba sam nie wie po co jest stanowisko kierownika. Regionalni, którzy dostają informacje, że "kierownik" sklepu jest częściej na socjalu, bądź na zakupkach w pobliskch sklepach niż na sali sprzedaży chyba udają, że nie słyszą i nie widzą. A utargi trzeba robić. Jest 7 osób w zespole, 2 osoby mają zmianę ranną, z czego 1 to kierownik, który (usunięte przez administratora) nie ruszy z socjala do min. 13:30, żeby się przypadkiem nie narobić na sklepie, albo co gorsza nie trafić na TK. Kierownik ucieka od swoich obowiązków i nie traktuje swojego zespołu poważnie. Do tego stopnia, że nawet klienci to zauważają i współczują pracownikom na sali sprzedaży, bo jak przychodzi w końcu 13:30 to kierownik wychodzi na sklep, drze morde na wszystkich przez pół godziny i wychodzi na godzinkę na zakupki w okolicznych sklepach. Wszystko po to, żeby wrócić o 15:00 i przez godzinę wymyślać bezsensowne zadania, które mają być wykonane do dnia następnego, bo przecież zdanie kierownika sklepu jest najważniejsze. Bardzo dobrze dla niektórych, że zarabiają mniej niż starsi sprzedawcy, bo robią mniej i starają się mniej niż 90% starszych w firmie. Doceniam każdego kierownika który spędza więcej niż 60% czasu pracy na faktycznej pracy na sklepie, bo to jest rzadkość. KRS'i, weźcie się za kierowników bo to jest kryzys.

Qi
@były pracownik

Pięknie napisane! Jakbym czytała o swoim kierowniku z Lubelskiego. Wszystko w punkt. Masz rację może w końcu Regionalni by się wzięli za prawdziwe problemy jakie się dzieją na sklepie, a nie że kolor cenowi jest źle ocenowany. Na koniec miesiąca osoba która jest cały czas na sklepie ma zabierane 8 pkt, a kierownik od R.S 0 pkt bądź tylko 1 pkt. Pracowałam w wielu firmach ale takiego kierownika co na 12h pracy siedzi w biurze 10 h to jeszcze nie widziałam. Ale problem jest zawsze do nas.

Abra Kadabra
@były pracownik

To jest niestety norma obecna w całej Polsce. Jestem szkoleniowcem, który przeprowadza szkolenia w różnych częściach Polski i widok siedzących kierowników na zapleczu to zupełna powszechność - ile razy nie wejdę na zaplecze tam ciągle widzę kierownika, który popija kawkę, gada przez telefon przez 20 minut albo gapi się w kamery jak inni pracują. I tak od 9 do 17, bo tylko tyle trwa kierownicza zmiana. Najgorsze jest to, że to wszystko często jest za przyzwoleniem KRS. Niektórzy kierownicy mają tak dobre kontakty z KRS, że dla nich spotkanie w cztery oczy to dobra okazja do poplotkowania i opowiadania sobie dowcipów - już nie wspomnę ile razy słychać było chichot przez ścianę na pół sklepu. Taka oto dobra zabawa była na zapleczu w obecności KRS. A potem da się tu i ówdzie usłyszeć, że kierownicy narzekają na swoje zbyt niskie zarobki. Tylko za co oni chcą zarabiać więcej, jak nie prezentują sobą absolutnie niczego?

@Abra Kadabra

Uważam że jeszcze jak patrzy w kamery , a nie w swój telefon to nie ma tragedii. Pomimo że uwielbiam swoją pracę to przez takie zachowanie kierownika który nic nie robi a ocenia I robi dziadowski grafik pod siebie rozglądam się za inna praca . Zawsze mówię sieć stworzyła kierowników którym płaci za zrobienie grafika i ocenę pracownika.

@Abra Kadabra

Wrzucanie wszystkich do jednego wora, nie jest na miejscu. Jestem kierownikiem, który pracuje na sklpie. Razem z załogą wykonuje wszystkie obowiązki. Są dni kiedy musie być w biurze. Zazwyczaj są to dni dekady, sprawdzenie podpisów na RCP czy ewidencji, uzupełnienie dokumentów, czy zakupy pracownicze, układanie grafiku. Jestem z tych kierowników, którzy myślą o sobie jako o ostatniej osobie przy układaniu grafiku. Dni wolne? Jak wypadną z grafiku tak mam. Nawet wizyty u lekarza ustawiam pod to co wypadnie. Widocznie jeździsz na takie sklepy gdzie kierownicy nie szanują swoich pracowników i mają ich głęboko. Ja staje na równi z moimi pracownikami i robie wszystko to co oni. Od mycia podłogi po obsługę klienta.

Super
@Kierownik

To bardzo zazdroszczę twojemu zespołowi, że mają takiego kierownika i taką atmosferę w zespole. Nie wszędzie tak jest kolorowo. Pozdrawiam

Pan od wszystkiego,dzień dobry

Po kilku bardzo chaotycznych tygodniach pracy mając na głowie przebudowę, ogrom przecen, przechowań i dostaw, oraz klientów którzy wybudzili się z zimowego snu nadszedł czas świąt. Najniższy próg premiowy zaliczony w wielką sobotę. Hurrraaaaaaa. 300premii brutto wpadnie szybko licząc. Wynik procentowy programu jeden z najlepszych w sieci to sie należy co nie. Kwota jaką nazbierałem ze sprzedaży za kasą kolejny raz jest pewnie jedną z największych w regionie dla poszczególnego pracownika. Do tego dołożyłem całkiem dużą ilość sprzedanych rowerów bo w zasadzie tylko ja potrafię sie tym zajać. Utrzymywałem dość długo sklep w ryzach w międzyczasie gdy kiero i jego zastępca sobie chorowali. Reszta starszych ma problem z wydrukowaniem raportu kasowego. To chyba zasłużone te 300pln co nie? Także no super, dzięki martes, wesołych świąt W ramach wdzięczności i pochwały, jako zwieńczenie zaangażowania otrzymałem informację, że podwyżki nie będzie bo przecież dopiero co byla *najniższa krajowa. Czyli niektórzy w tej firmie nie doczekają nigdy odbicia od podłogi. Choćby zaczeli swoje pieniądze dokładać do sejfu aby pomóc tej jakże biednej firmie. Baranek wielkanocny zainspirował mnie do szukania nowej pracy, coś znalazłem, robię sobie cv a oto co mam w obowiązkach jako starszy sprzedawca: ochroniarz bo (usunięte przez administratora) są na porządku dziennym, sprzątacz żeby utrzymać wszystko niezakurzone i niezabłocone, kasjer który robi towar jak na akord, koordynator vm wewnętrzny sklepu bo trzeba jakoś ten towar wystawić, serwisant nie tylko rowerów ale też wszystkiego co psuje sie na sklepie w tym sprzętu it, odwalacz roboty kierownika i zastępcy bo we dwójkę sobie nie radzą biedni, pakowacz miliona kartonów cesji przechowań internetówek itp., sprzedawca który musi wybrać czy ma czas obsłużyć klientów czy jednak olać i zmieniać ceny, specjalista do spraw reklamacji w każdej dziedzinie, magazynier bo przecież kobiety nie mogą wrzucić kartonów na magazyn. Pewnie coś pominąłem więc proszę powiedzcie mi co jeszcze powinienem ująć w swoim cv odnośnie pracy w MS. Dziękuję i pozdrawiam

tr
@Pan od wszystkiego,dzień dobry

zapomniałeś ze jesteś zwykłym kwadratem w grafiku i oczywiście o pointpacku i za darmo wysyłasz raporty po godzinach pracy

Szymi

Za miesiac kończy mi się umowa zlecenie była na jakieś pół roku na co mogę dalej liczyć? Podziękują przedłuża czy może UOP

Koroa
@Szymi

Może podziękują, może przedłużą a może dadzą umowę

kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

proszę o informację o zarobkach w ecommerce, czy to jest w siedzibie firmy czy magazyny?

Polak

Dostał już ktoś jakieś aneksy/podwyżki od kwietnia? Czy dalej wszyscy lecimy na najniższej?

Y
@Polak

Aneksów jeszcze nie ma tylko podwyżki na słowo dostaliśmy. Jak zobaczę aneks to uwierzę

Martesiak

U nas podwyzek dla zastepcow nie ma, tylko zmiana stanowiska na starszego

Niezadowolony klient

Ten sklep to jakaś porażka gwarancja przysługująca na buty nie zostaje uznana bo wina użytkownika materiał ma prawo zużyć się po 2 miesiącach a że buty się rozklejają to to wina klienta bo nosił te buty to aż 2 mój zakup w tym sklepie nie zamierzam tam kupowac wykonanie obuwia gorsze niż chińskie obuwie nie polecam .

bp
@Niezadowolony klient

Człowieku, jaka gwarancja ci przysługuje? Na buty nie ma czegoś takiego jak gwarancja. Gwarancję masz przy produktach przy których dostajesz kartę gwarancyjną jak np rower czy w innych sklepach sprzęty rtv agd. Tutaj masz możliwość zareklamowania produktu do dwóch lat z dowodem zakupu, ale nie jest to gwarancja. No i jak reklamujesz produkt to trzeba liczyć się z tym, że reklamacja będzie albo uznana albo nie uznana. A nie z góry ludzie się nastawiają, na uznaną a później wyładowują swoje żale przy kasie do kasjera jak by ten miał z tą reklamacją coś wspólnego.

kania
@bp

przecież ma.. bardzo rzadko reklamacje jadą do działu reklamacji, wszystko jest rozpatrywane w sklepie przez sprzedawców, żadna tajemnica..

Pravownik

Pracownicy mają prawo rozpatrywać. Wprowadzone zostały ułatwienie gdzie wszystkie reklamacje są wysyłane do działu reklamacji przez stronę i oni dają statusy

umowa zlecenie

czy ktoś z was pracował na umowie zlecenia i miał problem z rozwiązaniem jej?

@umowa zlecenie

A jaki masz problem? Rozwiązujesz umowę i tyle. Jak kierownik Ci mówi, że masz 2 tygodniowy okres wypowiedzenia to odpowiedz, że spoko, ale lepiej niech Ci już godzin nie planuje przez te 2 tygodnie bo i tak nie przyjdziesz. Umowę zlecenia możesz z dnia na dzień wypowiedzieć, kierownik Ci podpisuje, a ty już nie musisz przychodzić. A jakbyś miał problem z przełożonym to wysyłasz skan wypowiedzenia na maila sklepowego z kopią do kadrowej. Poproś tylko kadry o zweryfikowanie poprawności wypowiedzenia, daty umowy itp.

mw

powaznie pytanie. czy starsi sprzedawcy robią inwentarki gdy kierownik jest na l4? inwentarke ma robic kierownik a gdy go nie ma to kto? zastepcy tez brak nie dosc ze robisz robote w mniej osob bo kogos nie ma to owala Ci premie, ale dno serio

Starszy
@mw

U nas mimo tego że jest kierownik i zastępca kierownika, to starsi są wrzucani na inwentaryzację jako sami, bez kierownictwa. Regio tego po prostu nie weryfikuja a wydaje mi sie ze kierownik lub zastępca zgodnie z regulaminem powinien być na KAŻDEJ inwentaryzacji...

@Starszy

Dużo rzeczy tak jest robiona. Nie mam pojęcia dlaczego grafik jest wysyłany do regionalnego, skoro kierownik pracuje z reguły tylko z jedną osobą, co jest nie weryfikowane , a jest bardzo dziwne i nie stosowne ??? Z 8h inwentury przesiedzieć 6h i do domu .

@Starszy

Tylko jest mała różnica bo wszystko się też zmieniło troszeczkę i starszy też ma w obowiązkach prowadzenie inwentury od niedawna.

Cleo
@@pra

A czy gdzieś w instrukcjach masz że kierownik na przykład nie może pracować tylko z jedną osobą? Po to jest grafik wysłany do regionalnego żeby sprawdził czy wszystko jest według prawa czy jest przerwa 35 godzinna w tygodniu czy między dniami jest przerwa 11 godzin Czy wszystkie wytyczne od makro regionalnego są zawarte po to są wysyłane grafiki do regionalnego.

gfjfj
@Koni

od kiedy? gdzie taka informacja? na umowie brak konkretniej informacji, jest tylko : pełnienie obowiązków kierownika pod nieobecnosc, pod to można wszystko podciągnąc?

@gfjfj

Wszystko jest w obowiązkach starszego sprzedawcy.

Umowa zlecenie
@mw

A u was zlecenia robią inwentaryzację?

etel
@Koni

mogę prosić o informacje gdzie takie cos jest? Oficjalne obowiązki starszego masz są na umowie, a ja tam słowa o inwentaryzacjach nie widzę. Albo proszę przytocz ten podpunkt ,będę mega wdzięczny Pozdrawiam

dtahdfnd
@Koni

możesz powiedziec gdzie cos takiego znajde? obowiązki starszy ma wypisane na umowie a nie dodanie bez zadnej wiedzy??? Prosze wskaz podpunkt ktory o tym mowi ze starsi maja przeprowadzac inwentaryzacje

dtahdfnd
@Koni

gdzie znajde te obowiazki? na umowie nie ma nic ze starszy ma robic inwentaryzacje

mariana
@Koni

gdzie znajde te obowiazki na umowie tego nie ma . proszę wskaz podpunkt ktory mowi ze starszy ma robic inwentaryacje samemu bez kierownika. czy dodali oboweiazek i nie powiedzieli?

@mariana

Nie wiem co macie na umowach, ale na dysku wspólnym jest coś takiego jak obowiązki i kompetencje starszego sprzedawcy i tam jest właśnie wpisane inwentaryzacje.

@Cleo

Może dlatego że na 3 funkcyjnych ( kierownik +dwóch starszych ) dwóch robi inwenture, w tedy niestety jedna osoba musi czesto dwa dni z nowymi osobami być (12h). Może warto czasem nie patrzeć na wygodę kierownika tylko na funkcjonowanie sklepu. Taka osoba pracuje tu 12h , a tu 6h bo brakuje godzin ( gdzie w wytycznych jest napisane że pracujemy nie mniej niż 8 h ).

@pra

Może dlatego że fajnie jak każdy pracownik czuje się w pracy dobrze , wtedy jest bardziej efektywny a nie zmęczony i rozdrażniony. Nie patrzę tylko na siebie, ale również szanuje innych . Tobie też życzę abyś niewidziala tylko swojego czubka nosa.

monia666

to obowiązek inwentaryzacji dla starszych został dodany na dysk wspolny a nie na umowy? to jakies zarty?

Cleo
@@pra

Dobra komedia : D U mnie każdy się szanuje i mamy wspaniała atmosferę w pracy mimo tak wielu zadań.

@dtahdfnd

Odpowiadasz za towar? To tak samo bierzesz udział w inwentaryzacji. Żadna nowość, że każdy pracownik może być wyznaczony do inwentaryzacji. Starszy sprzedawca, czyli osoba funkcyjna. Może w ramkę Was wlożyć ? ???????????? w każdej pracy, pracownik bierze udział w inwentaryzacji tylko wy jak zwykle macie problem. Straszne jest to jak tu wszystko Wam nie pasuje. Po co w ogóle przychodzicie do pracy? Skoro jest Wam tak źle? Ogarniajcie się ludzie. Pracujecie ? To pracujecie, a nie tylko stękacie. Marudzenie wam nie da. Zamiast wspierać się jako zespół, to wy macie wielki problem kto ma robić inwentaryzację, wielka filozofia.

ty

odbiegasz od tematu!!!. temat wątku to czy starsi sprzedawcy mogą lub muszą prowadzić inwentaryzacje BEZ UDZIAŁU KIEROWNIKA. wcześniej za kierownika robil to np zastepca z starszym podczas jego nieobecnosci . firma uciela etat zastepcy dodajac obowiazki starszym ale nic o tym nie wsxpominajac, nie dajac ankeksow do umow z dodatkowymi obowiazkami. ja jako starszy znam swoje obowiązki doskonale i mam je napisane na UMOWIE o prace a nie NA DYSKU WSPOLNYM. Kiedy i kto dodał obowiązek inwentaryzacji starszym?! prosze o ODPOWIEDZ!

Nie
@ty

Odpowiedź brzmi: nie! Na inwentaryzacji powinien być kierownik lub zastępca kierownika. W skrajnych przypadkach dopuszczalne jest by inwentaryzację wykonywał starszy sprzedawca z inną niżej postawiona osoba jak osoba kierownika bądź zastępcy. Podkreślam w skrajnych przypadkach. Tu nie ma kwestii chcenia bądź niechcenia. Każdemu kierownikowi powinno zależeć by na takiej inwentaryzacji być z uwagi na prawidłowość jej wykonania. Na sam koniec za sklep i wyniki inwentaryzacji odpowiada kierownik dlatego tak ważne jest by była przeprowadzana rzetelnie i w jego obecności.

Zastępca
@Nie

Co by nie było zawsze wszystko spada na kierownika. Taka jego rola, więc ci pożal się Boże starsi sprzedawcy co tak tutaj wiele mają do powiedzenia niech zaczną może szanować tlswoich kierowników...

Starsza
@Koni

Tak? Jakoś nikt mi nie przedstawił nowych ,dodatkowych obowiązków. Pracuje od ponad 2 lat na tym stanowisku,kiedy więc była zmiana dot. obowiązków ? Takie zmiany wymagane są na piśmie.

Starszy
@Starsza

To słabo się zapoznałaś z obowiązkami na tym stanowisku. To, że kierownik lub z-ca ma być na inwentaryzacji nie oznacza, że starszy nie może jej przeprowadzać. Jedyna znacząca różnica Twojego stanowiska z kierowniczymi, że nie odpowiadasz za kadry i grafiki, ewentualnie pliki premiowe, ale to też nie zawsze.

3litery

Ponawiam zapytanie (bo usunięto mój najwidoczniej niewygodny wpis). Czy kierownik sam wnioskuje o swoją podwyżkę ? czy musi to zrobić KRS ? zastępcy mają mniej niż starsi, a co jeżeli kierownik ma mniej niż starszy ?

Martes
@3litery

Kierownik sam wysyla wniosek po uprzedniej rozmowie z regio

bydl
@3litery

Na cały region 3 osoby dostały podwyżkę. W tym nie kierownik sklepu tylko starszy sprzedawca. Jedna osoba na sklepie i to nie kierownik, nikt więcej. Nieźle, co?

Robol

Tak to jest bardzo przykre że nie jest zachowana piramida płac dla pracowników i robi się nieprzyjemna atmosfera w pracy... Każdy z kierowników i zast. powinien dostać podwyżkę ale co tu mówić jak nawet ciężko 200brutto wyciągnąć dla doświadczonych kierowników i sprzedawców którzy potrafią dobrze zagadać z klientem i sprzedać wszystko z półki za plecami i ja nie mówię że wszyscy są doskonali ale czy kierownik czy zast. czy sprzedawca który ma dobre wyniki sprzedażowe plus ogarnia cały sklep powinien być wynagrodzony i szkoda ze krsi tego nie widzą bo takich ludzi jest mało ale wiadomo lepiej uciąć etaty i wziąść 3 zleceniowki które będą miały wyj.ale ok. rozumiem jest taniej ale kosztem mniej sprzedanych rzeczy bo co komu zależy 8h i do domu zero przejmowania się a młodsi w tych czasach są całkowicie inni mają po prostu wyj.i osoby które zafierdalayą na zleceniówach na czyjąś premie trochę popracują ale nie za długo i sklep który posiada ich 3 tak jak w naszym przypadku pożegnają się z nami szybko i tak tworzy się załoga która jest ciągle niedoświadczona a kieras musi zperyalaać żeby to ogarnąć bo ciągle ktoś nowy i nikt nic nie ogarnia a program sam się nie sprzeda i procent sam się nie zrobi.

martesiak

Cięć etatów nie ma u nas, ale o co chodzi z ciągle docierającymi informacjami na temat zastępców kierownika. Ktoś coś wie?

Nie będzie zastępców.

blabla la
@…

co to znaczy że nie będzie zastępców? poprostu z dnia na dzień zostaną usunięci? Ci są którzy teraz są? czy co?

jan
@…

a skąd taka informacja?

informator
@martesiak

Po prostu tam gdzie nie ma potrzeby to zastępcy staną się starszymi sprzedawcami. Szczególnie to mniejsze sklepy z mniejszym obrotem

@informator

I bardzo dobrze nie dość że mało na sklepie osób to jeszcze stanowisko zastępcy który jest zbędny nie pomaga tylko kawki spija a roboty tyle że nie ma w co ręce włożyć.

Squal
@martesiak

Starszy będzie robił za zastępcę bo będzie taniej i nie będzie że nie . Bo ta pseudo firma traktuje ludzi- pracowników którzy rypią na ich pensje ,wigilię wspólne i inne takie ,jak (usunięte przez administratora) . Pokazuja się z coraz lepszej stroni. Nowi krsi - tak nie będzie z dużej - chcą zabłysnąc ale nie tędy droga . Co do samych starszych krsi i mkrsi dostali maila z wytycznymi . W mniejszych lokalizacjach starszy będzie robił obowiązki zastępcy. Jak się nie zgodzisz tam są drzwi znajdziemy kogoś kto to będzie robił. Pracownicy zostali zrównani do jednego poziomu najniższej krajowej, pracownicy z doświadczeniem , wiedzą i innymi takimi ale firma nie zna tych atutów bo widocznie na to nie patrzy. Nadciąga majówka, ile będzie cofniec grafików ? A ile osób w tej firmie będzie mieć wolne ? Cała firma bo można . Tylko pracownik, który typie na to wszystko mieć wolnego nie może bo jak .......tyle wolnego ? Poziom wyżej niż sklep można mieć tyle wolnego. Poziom sklep zasuwaj za najniższą , pamiętaj o etycznych panujących w firmie ,obsłudze ,dostawach ale nie rób niczego w weekend poza obsługa. A później durne pytanie skąd te zaległości ...... Można by pisać i pisać ...

@Anna

I tu się z Tobą nie zgodzę. Zarówno mój zastępca, jak i ja tyramy na sklepie. Jest on moją prawą ręką. Umie ogarnąć wszystko i jest niezastąpiony w pracy. Zawsze mogę na niego liczyć i nigdy nie "spijamy kawek". Ten komentarz jest krzywdzący w stosunku do wielu zastępców. Pozdrawiam.

@zu
@Anna

Zastępca kierownika jest po to żeby dostawać za wszystko bure , żeby wszystko robić za kierownika i zajmowc sie waznymi sprawami. A kierownik od zagadywania pracowników na zapleczu , piciu kawy itp. U nas kierownik przychodzi czasem nawet 1-2 h później do pracy albo wychodzi wcześniej. Przychodzi żeby rozwalać zagadywaniem o pierdołach pracowników. Posiedzi zje , wypije kawę i do domu .

Umowa Zlecenie

Witam, pisze do was z zapytaniem pracuje w Martes na zleceniu. Kierowniczka sklepu kazała mi myć fugi domestosem przed otwarciem sklepu. Pytanie - Czy to jest normalne? Cały sklep śmierdział domestosem. Jak my mamy pracować w takich warunkach osiem godzin wdychania tego świństwa. Czy u was w sklepach też się czyści fugi? Niech wynajmą firmę do sprzątania podłogi, a jak nie to dodatek do wypłaty za dodatkowe stanowisko. Bo przecież kierownik (usunięte przez administratora)nie ruszy żeby pomóc tylko będzie pić kawę, palić elektryka i patrzeć się w kamery. Pozdro.

Ex martes

Widzę kolejna osoba na umowie o pracę z bulem (usunięte przez administratora) . Nie wiem jak w innych sklepach ale u nas umowy zlecenie muszą robić prawie wszystko. 4 osoby na zmianie a na sklepie i kasie 1 przez całe 12h. Szkolenia może z 2 działów ale na każdym masz się znać i wszystko wiedzieć bez szkolenia. Najlepiej nie wołać nikogo z zaplecza o pomoc bo zajęci kawą. Coraz więcej obowiązków mimo że na rozmowie rekrutacyjnej było wymienione tylko kilka. Skoro z czasem jest coraz więcej obowiązków które nie były ustalane przy rozmowie to może warto porozmawiać też o wynagrodzeniu?

Rob
@Umowa Zlecenie

Może z domestosem to przesada ale zwyczajnie zwrócić uwagę, że masz język i możesz pogadać z kierownikiem i powiedzieć, że wydaje zbyt intensywnie nieprzyjemny zapach? Bo chyba chodzi o to czym każe wycierać a nie, że w ogóle każe cos wytrzeć? Bo jeśli afera o to, że musisz robić za sprzątaczkę ti wiedzą, że każdy z nas robi za sprzątaczkę, magazyniera itd. W końcu to nasz obowiązek i chyba ten sklep trzeba ogarnąć i posprzątać. To, że masz kasjer sprzedawca nie oznacza tylko stania przy kasie. Twoje obowiązki to praca na sklepie i również utrzymywanie porządku a nawet czyszczenie kibla bo z niego korzystacie.

Umowa zlecenie
@Rob

Tak chodzi o fakt czyszczenia domestosem. A nie o fakt sprzątania. Chyba nikt by nie chciał pracować 8 godzin z takim zapachem.

Były pracownik.

Oczywiście, że problem. Robicie za sprzątaczki (oczywiście nie mając nic do osób z tej branży), robicie za pracowników technicznych, pewnie nie raz wymieniając żarówki czy sprzęt IT, zamiast zająć się tylko ekspozycją, obsługą i sprzedażą. Pracowałam w Martesie blisko 10 lat i wiem co piszę. Martes wykorzystuje ludzi, przyzwyczaił Was pracowników i to najczęściej tych już bardziej doświadczonych, że jesteście od wszystkiego. Przynieś, podaj, pozamiataj i się uśmiechaj szeroko za 4242zł brutto. Dajecie sobie zwiększać zakres obowiązków, akceptujecie to, a "janusze z Martesa" tylko klaszczą w łapki i zwiększają Wam targety. I bardzo dobrze, że ludzie młodzi mówią głośno co im nie pasuje w tej pracy. Bardzo dobrze, że robią tylko to co mają w zakresie obowiązków. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi Wy powinniście się cenić i mieć więcej szacunku do samego siebie...!

Nara.

Tak tak racja. Jesteś na umowie zlecenie to myj 600m2 sali sprzedaży i odklejaj gumy i miękkie zabezpieczenia nic nieznaczący pracowniku na UZ :D czytając mądrości tych wzorowych pracowników zastanawiam się czy oni czytają to co piszą. "Zostaniesz kiedyś kierownikiem", tylko teraz siedź cicho i ścieraj! :D Człowieku, wolę mieć szacunek do samego siebie i do moich kolegów z pracy niż poniżać się bo kiedyś może awansuje w tej nic nie znaczącej firmie. Jaka płaca tak praca! :D

Ron
@Były pracownik.

Zgodzę się z Tobą, że to janusze biznesu, których czas się kończy. Narzucają wiele za śmieszne pieniądze. Też swoje lata tutaj siedzę ale to już ostatni rok bo jest coraz gorzej. Najlepszym wyjściem jest.... Stąd odejść zwyczajnie. O zakresie obowiązków nie ma co dyskutować bo masz wykonać polecenie przełożonego i w ten sposób się będą wykręcać nawet jeśli ci każe wymienić kafelki w kiblu.... to jak tego nie zrobisz to nie wykonujesz poleceń. To jest żałosne

Sfrustrowany

Martes Rumia to porażka. Próbowałem dokonać zakupów. "Próbowałem" to jest słowo klucz. Nikogo nie można doprosić się o pomoc. Sklep zawalony kartonami, podejrzewam że z dostawami. Pracownicy siedzący przy kasie na telefonach, w ogóle nie zainteresowani klientami. Ogólny rozgardiasz i żadnej chęci czegokolwiek. Napewno nie wrócę, bo takiej pogardy, braku zainteresowania i bałaganu to już dawno nie widziałem. Ktoś powinien się tym zainteresować.

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1039, z czego 91 to opinie pozytywne, 432 to opinie negatywne, a 516 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.