Opinie o PKM w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKM. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

Witam. Zwracam się do obecnych pracowników ile realnie wyrabiając „jedynie etat” można zarobić za miesiąc, czy jest szansa praca również w nocy i czy jest możliwość jeżdżenia różnymi liniami czy raczej dostaje się jedną góra dwie?pozdrawia.

Wiolka
@Kier.

Nadgodziny są jakoś super płatne? Jak firma je rozlicza. Za niedzielę też coś extra?

Bajo, Jajo Nowy wpis

Firma której prezes nie, dba, o, swoich pracowników czyli swych chlebodawcow. Wyskakuje przed szereg by ukarać bezpodstawnie swojego pracownika. Jeśli jesteś ich pracownikiem(kierowca) bądź świadomy że będziesz traktowany jako, popychadło bez możliwości bronienia, swych praw. Pomimo że kierowcy złoci ale tak naprawdę to złoto przykrywa (usunięte przez administratora)o czyli osoby zarządzający tym przedsiębiorstwem. (usunięte przez administratora)Tu na każdym kroku jesteś poniżany mieszany z (usunięte przez administratora), jeśli to lubisz to idealne, miejsce dla Ciebie. A jeśli jesteś dobrym kierowcą nie wybieraj pracy w tym (usunięte przez administratora) szkoda twoich nerw i szkoda Twej godnosci

@Bajo, Jajo

Tak piszesz jakby sami źli kierowcy byli zatrudniani, a dobrzy albo odchodzili albo nie zostali przyjmowani. Na swojej stronie szukają dyspozytora i ciekawy jestem czy taka praca jest trochę spokojniejsza. Chociaż nie będę się nastawiać, bo podają, że zapewniona jest przyjazna atmosfera, a potem, że trzeba mieć odporność na stres.

Czy PKM organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Szukam informacji o posadzie elektromechanika. W ogłoszeniu jest napisane, że są atrakcyjne zarobki. Wiecie, jaka jest pensja? I jest też napisane, że trzeba poza cv wysłać list motywacyjny. A czy do tego jak dołączę referencje od poprzedniego pracodawcy, to będzie to dodatkowy plus i będę mieć większe szanse zatrudnienia?

Kierowca z innej firmy

Witam w jaki sposob rozdysponowywany jest urlop? Czy normalnie wypisuje sie karte urlopowa czy jest on narzucany?

@Kierowca z innej firmy

O, no właśnie, ciekawa sprawa, też myślę nad wysłaniem cv to chętnie dowiem się czegoś o traktowaniu pracowników. I co do urlopów, to czy pracownik pod koniec orku musi wziąc dni urlopowe z całego roku, jak mu jeszcze jakieś zostały, czy można je przełożyć na przyszły rok? Firma ma jakąś politykę względem zaległych dni urlopowych?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
@pasażer

Kierowca 190 to ślepota nie patrzy gdy ktoś naciska stop i omija przystanki. ŚLEPY CHINCZYK. Gdy podejdziesz powiedzieć że wciskasz stop a się niw zatrzymał wydziera się na ciebie. ZWOLNIC GO. Przez to że się niw zatrzymał nie mam jak wrócić do domu

Ffg
@@pasażer

Od kiedy 190 jeździ Pkm Tychy czy wy jesteście (usunięte przez administratora) czy nie potraficie czytać tu się wypowiadają pracownicy na temat pracy w pkm Tychy

@Ffg

No właśnie chyba jeden z nich podawał w marcu, że do zarobienia jest 24 zł brutto / h. Tylko, że nie był zbyt szczęśliwy, bo coś mu przydział linii nie pasował. Napiszesz, czy kwota jest aktualna, czy są jakieś premie i jak często zmienia się trasa, którą przyjdzie obsługiwać?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w PKM?

Kier.
@Marcin

Można jeździć na wszystkich liniach na początek zarobisz 4000 z lekkimi nadgodzinami i niedzielami 5000. Nie jest tak najgorzej, są ludzie którym nigdy nic nie pasuje jak wszędzie

Kamdydat
@Kier.

Rozważam przyjęcie się do firmy Pkm Katowice jak wyglądają pierwsze dni pracy jestem świeżo po prawie jazdy

Wiolka

Kierowca

Firma dno i wodorosty kapusiostwo kariera przez ślizganie się po czyichś plecach śmieszne pieniądze planowanie pół na pół jedni robią tylko fajne linie inni jeżdżą po najgorszym 24 zł/h brutto na początek hmm szkoda się rozpisywać niektórzy jedyne co potrafią w tej firmie to palić w kabinie i obgadywac innych za plecami dyspozytorzy to zależy komu podpadles jak za dużo gadasz masz pretensje o wszystko to i oni cię docenia szkoda słów

Elżbieta

Ta stawka która napisaliście to podstawa - do tego można dostać jakieś premie? Po jakim czasie można negocjować te pobory? Jakiś okres próbny jest?

Sosia901

Autobus 900 przyjeżdża często 2 minuty przed czasem i nie czeka. Przez tą sytuację zwykle nie da się zdążyć, chyba że przyjdzie się tak 3-4 minuty przed czasem.

Sadd
@Sosia901

linii 900 nie obsługuje PKM Katowice. Generalnie widzę, że jest to miejsce do skarg na przewoźników (nie tylko PKM Katowice) a nie do opinii o pracodawcy :/. Czy może ktoś napisać jak się tam pracuje i czy coś się poprawiło w ostatnich 2 latach?

Pssst
@Sadd

Niewiele się zmieniło, duża odpowiedzialność za śmieszne pieniądze.

Elżbieta
@Pssst

Możesz napisać coś więcej? Co wchodzi w skład tej odpowiedzialności o której piszesz vs ile można zarobić? Ciekawi mnie czy są płatne nadgodziny?

Beata

Linia 72 jeździ jak chce jeżdżą na tej linii dwa te same autobusy za sobą dodatkowo tymi autobusami jeżdżą Chińczyki z którymi nie da się porozumieć, Pytanie do PKM Katowice nie wymagacie języka polskiego w pracy, oglądając oferty na magazyn do Niemiec oni wymagają podstawy, A wasi kierowcy z Chin czy Indii nic nie rozumieją i się mi jako pasażerce śmieją w twarz to jakiś żart. Linia 72 strach jechać czy zajedziesz na miejsce.

Dnia 11.10 chciałam dostać się do Sosnowca autobusem Lini 88. Już od początku pojawiły się problemy,ponieważ kierowca nie otworzył drzwi. Ze stresu nacisnęłam zly przycisk do otwarcia drzwi. Na szczęście pomógł mi chłopak który również stał na przystanku. Po tym jak weszłam do autobusu usłyszałam krzyk ze strony kierowcy w stosunku do mnie. Wykrzyczał pytania takie jak chodzby to czy jestem niepełnosprawna albo ślepa. Swiatkami całego zdarzenia byli ludzie w autobusie. Szczerze mówiąc taka nieprzyjemna sytuacja zdarza mi się pierwszy raz w życiu.

Facepalm
@Ania

Nie dziwie sie, skoro jesteś taka (usunięte przez administratora)na kierowce PKM Sosnowiec wylewasz na stronie dotyczącej warunków pracy w PKM KATOWICE.

Ff
@Ania

To nie miejsce na skargi tylko opinie o firmie PKM Katowice jak się pracuje itd linia 88 należy do PKM Sosnowiec a nie Katowice

Weronika
@Ff

No a Ty pracujesz tam? Poczytałabym coś więcej o tej pracy, skoro jesteś to może napiszesz o warunkach? Czytałam tutaj, że to praca zmianowa. Czy w nocy krócej się pracuje?

Kierowca autobusu 1342 na przestanku FABUD MICHALKOWICE chyba pomylił pracę że swoją własnością ludzie stoją czekają żeby wsiąść a ten siedzi w autobusie i czeka a ludzi nie wpuścić co to ma być ? Starsze osoby czekają a tego nic to nie obchodzi z takimi pracownikami to ta firma daleko nie zajdzie

Iwona

Kierowca linii 910 na osiedlu Paderewskiego haczył o krawężniki i miałam wrażenie że ściąga mu autobus na lewą stronę podeszłam do niego i mieszał ukraiński z Polskim i zrozumiałam go tak że ma większe prawa ode mnie w Polsce i ze jak mi się nie podoba mam wysiac (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora)uważam że nie miał prawa jazdy bo jechał nie pewnie proszę o bardziejsza weryfikację Ukraińców bo strach z nimi jeździć a znając ich kraj to pewnie kupione prawka jak inne licencję maja

Oleksandr

Czy jeśli jestem przyjezdny i nie znam miasta mogę zostać kierowcą autobusu?

Barszczyk

Dzień dobry. Czy ktoś kto pracował lub pracuje w tej firmie mógłby mi napisać jak wygląda przyuczanie nowych kierowców do tras? Trzeba znać wszystkie linie, czy są jakieś przydziały? Jakie macie sposoby na naukę i zapamiętanie tak wielu linii? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich kierowców.

Dejv

Jadąc z 910 był ukraiński kierowca myślę że kupił prawko nie zatrzymywał się na stopie i zahaczał tylnymi kołami o krawężniki

Matys
@Dejv

Tak zgadzam się też jechałem do Zabrza autobusem też (usunięte przez administratora) o krawężniki ktoś ryknął że nie jedzie pan z kartoflami a ten coś po ukraińsku że go nie dało się zrozumieć i jeszcze z agresją oni mają kupione prawka jakim prawem oni jeżdżą

Kris

Jak PKM zatrudnia Ukraińców jako kierowców to jest żart jesteśmy w Polsce nie w Kijowie i jeszcze pytając coś się kierowcy on nie wie gdzie jest panaroja

Lidia

witam czy ktoś mógłby coś napisać na temat pracy elektromechanika tu u nich? na stronie jest ogłoszenie, że szukają i ciekawa jestem jakie stawki obecnie oferują i jak praca tu u nich wygląda. Bez listu motywacyjnego nie przyjmują?

Klaudia

Dzień dobry, dziś rano o godzinie 8.10 wyruszyłam z koleżanką w podróż do Zabrza linią tramwajową numer 1. Bardzo chciałabym pochwalić kierowcę tegoż tramwaju za miłe usposobienie, życzliwości, uprzejmość i cierpliwość w stosunku do pasażerów. Podaję dwa przykłady uprzejmość Pana kierowcy. Pierwszy przykład Pan kierowca zatrzymał się na przystanku i kiedy zauważył biegnąca do tramwaju panią poczekał na nią a drugi przykład był bardzo cierpliwy i pomocny przy sprzedawaniu biletów pasażerce. Oby więcej takich miłych i sympatycznych kierowców którzy do pracy nie idą za kare. Pozdrawiamy Pana kierowcę.

Lidia

Żeby mieć podstawy do oddelegowania kogokolwiek raczej przydałyby się co do tego konkretne dowody? Ciekawa jestem czy pracujący tutaj kontrolerzy często spotykają się z takim nastawieniem ze strony klientów...

Niezadowolony
@Lidia

Płazem mu to nie ujdzie temu o nr 2579.

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

• Jak się pracuje w PKM?

Zobacz opinie na temat firmy PKM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKM