SAMASZ

Opinie o SAMASZ

Rysiek

Hej, na stronie mają informację, że szukają kogoś na stanowisko Doradcy Technicznego. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy te ogłoszenie jest aktualne, no bo wiecie, czasami firmy wrzucają na swoją stronę, a potem zapominają ściągnąć :P widzę, że tutaj spore zamieszanie odnośnie krwiodawstwa, bardzo szczytny cel i propsuje takie działania, ale jednak chciałbym od Was się dowiedzieć czy na tym stanowisku dostaje się samochód służbowy? bo praca jest mobilna - spotkania z rolnikami, ale nie ma żadnej wzmianki o tym, czy dają samochód, jeżeli jednak trzeba korzystać ze swojego, to przynajmniej zwrot za paliwo jest?

Z

A co ty chcesz żeby dwj zwolnili. Gdzie oni wtedy znajdą druga taką pracę gdzie mało robisz dobrze zarabiasz i nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za nic. Niech zrobią jeszcze wolne czwartki. Ci co mają stała wypłatę już się cieszą z tylu dni wolnych.

Raino

Bzdury piszesz bo krew jest bardzo potrzebna . I trzeba szanować krwiodawców. Potrzeba jest czegoś innego. Aby zarząd powiedział prawdę dla pracowników i nie trzymał ludzi w niepewności. A nie żeby różne fora internetowe były polem do wypowiedzi i mówienia dywagacji na temat firmy. Panowie trochę powagi.

Szykujcie sie na zwolnienia w Samaszu. Ciecie kosztów nie wystarczy. Tylko jak biuro przetrwa bez montażu to nie wiem.

MisJogi

A słyszeliście ,że od września mamy 4 dyniowy tydzień pracy,piątek wolny jako przesyłkowe.

Oski
@MisJogi

Pierwsze słyszę! Ale to to pewno dlatego, że ja u Was nie pracuje. To pozytywna wiadomość, czy nie bardzo? Pewnie zależy, czy ten wolny piątek, będzie płatny, czy bezpłatny?

Tygrys
@MisJogi

A ile płacą za ten 4 dyniowy tydzień pracy? I przesyłkowe to w jakiej formie płatne? Zniżki na InPost?

Witam dzis byłem na rozmowie na cv nie wpisałem ze kiedyś pracowałem na trawiastej 2008 podajże gdzie powinienem napisać 3 ostatnie pracę powiedziałem im że pracowałem Samaszu tylko nie chciałem o tym mówić pisać na cv bo zostałem źle potraktowany własne 2008 przez majstra który zabierał mi z godzin i panią Adele ktora czekala az mnie zwolnia bo mnie nie trawiła za cała prawdę znacie ja stara gwardia ja zna oni mi powiedzieli ze beda przesluchiwac ludzi jakim ja kiedyś byłem pracownikiem i dlaczego się zwolniłem na porozumieniu stron drogi z samaszem rozeszły się przez majstra alkoholika który już tam nie pracuje no i wścibska Adele która zacierała ręce bym był, zwolniony udało się jej wracając do weryfikacji to jest nieporozumienie jakieś przesłuchanie co to ma być zmarnowali mi muj czas a po drugie człowiek ma doświadczenie oni cie traktują jak małolata tak tego nie zostawię zwrócę się do samego prezesa o tej sprawie to jes chore co oni robią Pytam się dlaczego tak postępujecie podczas waszego przesłuchiwania(weryfikacji) co było i nie jest nie pisze się w rejestr człowiek chce pracować a wy stwarzacie problemy sami i nie boję się pisać prawdy tak tego nie zostawię i za udostępnienie mojego zdjęciaz cv ludziom na zakładzie jaki to ja byłem rozumiecie mamy 2023 a oni będą ludzi pytać którzy pracowali w 2008 no bo jak mam to wyobrażać

Pytam się co to ma znaczyć? Albo dostaje to pracę albo nie co to znaczy musimy pana zweryfikować

Kamil

Fajnie to wygląda jak praktykanci zajmują pracownicze miejsca w autobusie a starsi poniekąd zasłużeni pracownicy muszą stać nad nimi w palącym słońcu autobusie...naprawdę nie stać firmy żeby odpalić ta klimatyzację 10 min wcześniej

Inga
@Kamil

Co do tego autobusu, to jest to darmowy przejazd? Pracownik może za darmo nim jeździć, czy trzeba ileś, choć symbolicznie, płacić?? Jak to wygląda przy rozliczeniach?

Jak wyglądają stawki na spawalni? Na jakie widełki można liczyć?

@Michał

Wyglądają tak, że na wiertarce w pronarze więcej zarobisz niż trując się na spawalni w samaszu. Przy obecnej drozyznie nie polecam pracy w samaszu, nie za takie stawki jakie są.

No dobra ale możesz podać stawki jak znasz? Bo zależałoby mi na info jak tutaj płacą.

Radzio
@Adam

Panowie, na działach produkcji w Samaszu stawki wachają się pomiędzy 28-36 zł BRUTTO. Wszystko zależy od działu, są to średnie stawki czyli to co ma większość. Spawalnia z tego co kojarzę ma ok 34 zł brutto /h, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Aaaa i żeby dostać podwyżkę to trzeba zdać egzamin, tak to nie żart. Wiedza na egzaminie ma się kompletnie nijak z tym jakie się ma podejście do pracy i co się potrafi.

A to ciekawe,to ile płacą na wiertarce w Pronarze ? Chyba nie wiesz co piszesz

Czaruś

Nie każdy musi spawać. Jeżeli komuś nie odpowiada spawalnia może się przenieść na inny dział np. Srutownica. A jeżeli już tak kocha spawanie ,a uważa że za mało zarbia może emigrować do Pronaru . Tylko, że tam już nie ma przerw na papierosa, siedzenia w czasie pracy na telefonie itp. Tam się po prostu (usunięte przez administratora).

Natala
@Czaruś

Ah to tu jest więcej przerw na fajkę? Ile w ciągu dnia można bez konsekwencji wyjść na papierosa? Ten czas nie liczy się do ustawowego czasu przerwy?

Hahaha
@Czaruś

Nie pisz bzdur, wszyscy palą i korzystają z telefonu. Kasa marna, (usunięte przez administratora)na każdym kroku a kodeks pracy nie istnieje. Roboty brak bo materiału i zamówień nie ma. Pronar działa już jedynie siłą rozpędu .Premie obcięte do końca roku jak nie dłużej. Idź się przekonaj, że jak nie masz tam nikogo ustawionego to utoniesz bardzo szybko.

Grosze goła godzinówka 26 zł brutto,żadnej premi i akordu nie ma od grudnia. Miały być podwyżki od kwietnia,ale nie ma.

@pracodawca

Cześć,Cześć.Zaznaczam że do pracodawcy nic nie mam :) mam pretensje tylko do wydarzen jakie występują na produkcji.Panowie trafiają na spawalnię wypalki bez wymiaru,z całym asortymentem który powinien trafić na złom.Stal jest raczej w cenie,tym bardziej dla takiego zakładu.Rozumiem nowe lasery i mocno w 4.0 czy nawet w 7.0 ale to co przyjezdza to złom.Chopaki na wiertarkach poprawiają wszystkie otwory w ogromnych ilościach.2000 szt.jadąc rozwiertakiem.(usunięte przez administratora) nie da się na laserze seri poprawić? 2gi temat to jakość,w wypalonych elementach występują niedociągnięcia w postaci tlenków materiału (zgorzeli) mamy to szlifierką polerować ? Albo bawimy się w fabrykę,albo mydlimy oczy ze wszystko jest ok.Powagi troszeczkę

Pytanko

Czy za lipiec wypłaty będą już wyższe o tyle o ile wzrosła najniższa krajowa, czy można liczyć na coś więcej?

Bizon

Przerwa śniadaniowa nie jest wpisana w kodeks pracy. Nie powinieneś jeść śniadania w pracy, a przed zjawieniem się w niej (ewentualnie możesz przyjeżdżać przed rozpoczęciem pracy, by zjeść je na stołówce bądź w szatni). Generalnie odnoszę wrażenie, że w Samaszu jest naprawdę fajnie, bo życiowymi problemami pracowników i kandydatów jest zjedzenie dwudaniowego posiłku w kwadrans lub kwestia przerw śniadaniowych. Gdy to czytam, odnoszę wrażenie, że nie maci poważnych problemów, a przed oczami mam wizję Leslie Nielsena z którejś części Nagiej Broni, który wszczyna bunt w więzieniu skarżąc się na temperaturę wina podanego na stołówce.

Lidia
@Bizon

Dwudaniowy posiłek? A to zapewnia firma jakieś obiady, czy to chodzi o jedzenie, który każdy sobie sam przyniesie?

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądaja stawki godzinowe dla początkującego i czy jest jakaś premia dodatkowa,z tego co wyczytałem posiłki i dojazd jest

@Zainteresowany

Wszyscy pracownicy mają możliwość skorzystania z zorganizowanego transportu. Pracownicy produkcji dodatkowo otrzymują ciepły posiłek (2 daniowy obiad). Jeżeli chodzi o kwestie wynagradzania lub inne dodatkowe pytania - zapraszam do bezpośredniego kontaktu +48 85 679 13 70

@SAMASZ

Oooo a te posiłki to są całkowicie darmowe, czy trzeba ileś samemu dopłacać? I czy jest jakaś stołówka, ze wszyscy na raz jedzą, czy jakieś tury na posiłki są?

Dojazd do pracy

Kto madry wymyślił żeby wpuszczać pracowników 10 min po zakończeniu pracy do autobusu....? Po 1 - co będzie w przypadku deszczu? Będziemy moknąć stojąc pod drzwiami autobusu? Po 2 - w lato gdy temperatura sięgnie 25+ stopni w zamkniętym autobusie będzie jeszcze wyższa. Czy my pracownicy mamy się dusić w tym autobusie? Po 3 - co z przestrzeganiem odstępów jak to było w czasie pandemii? Nagle nie obowiązują... Jest jeszcze większy ścisk niż by było wpuszczanie normalnie. Nie bardzo chce czuć kto co jadł albo palił. Po 4 - opóźnia to odjazd autobusu. Co się przekłada na późniejszy dojazd do domów. Po 5- miejsc w autobusie w dalszym ciągu brakuje. Ludzie stoją ściśnieci jak ogórki. Ktoś nie przemyślał do końca tej decyzji... W imieniu pracowników prosiłbym o rozwiązanie tego problemu.

Łuki
@Dojazd do pracy

Jest fajne rozwiązanie - nazywa się dojazd własnym autem. siadasz, kiedy chcesz. Klimę ustawiasz, jak chcesz. Generalnie luz. Rozważ.

Spawacz
@Dojazd do pracy

I bardzo dobrze. Podziękujcie cwaniakom, którzy wychodzą sporo wcześniej do szatni. Jak to możliwe, że 14:01 lub 22:01 spora część pracowników wychodzi już przebrana z szatni, gdzie trzeba odbić się kartą na swoim dziale? Zazwyczaj są to pracownicy z drugiego końca hali. Teleportacja? Nie wspomnę już o ludziach, którzy 14:02 lub 22:02 odjeżdżają z parkingu! Macie jakieś nadprzyrodzone moce szybkiego dostania się do szatni, przebrania się i dojścia na parking? W dwie minuty to można co najwyżej zajść z hali do sztani. Postawcie się w na miejscu pracodawcy, bo kto jak kto, ale Pan Antoni zasługuje na szacunek jak mało kto w tej firmie. Czy jeśli mielibyście własne firmy to czy chcielibyście, aby wasi pracownicy wychodzili wcześniej z pracy? Pomyślcie sobie jakie to są straty dla prezesa, jeśli zsumujemy czas wszystkich pracowników wychodzących kilka minut wcześniej, który można poświęcić chociażby na głupie porządki na stanowiskach pracy. Czy zbawi was dotarcie do domów 5 minut wcześniej? Myślę, że dla pana Antoniego te 5 minut każdego pracownika ma kolosalne znaczenie ( np. 50 osób razy 5 minut daje nam ładną sumkę, prawda? Bądźmy takimi pracownikami, jakich sami chcielibyśmy mieć.

@Spawacz

A kogo masz na myśli mówiąc że z drugiego końca hali. Nie stygmatyzuj ludzi i ich nie obrażaj bo ja pracuję na tym końcu hali i w szatni jestem pięć po 14 czy 22. A kto odbija się wcześniej to można sprawdzić bo od tego są komputery. A może sam jesteś wcześniej a tylko robisz zadymę.A co do Pana Antoniego to ma on wielki szacunek i poważanie u pracowników którzy już sporo pracują a że niektórzy ludzie mają inne poglądy zdanie to poprostu turyści którzy zmieniają zakłady co kilka miesięcy.

Spawacz
@RENEGAT

Przepraszam, nie miałem na celu nikogo obrażać. Oczywiście, że nie chodziło mi o wszystkich pracowników z końca hali. Fakt, mogłem to nadmienić

Kriso
@Dojazd do pracy

Spora część dojeżdżających autobusami narzekają wiecznie na coś,a to brak miejsc a to za gorąca a to za zimno za szybko za wolno... Proszę wsiądź do auta swego bądź innego pojazdu,ustaw sobie temp odpowiednią,dostosuj prędkość i będzie ok. Cieszcie się że wogole macie taką możliwość dojazdów,bo ludzie z innych części okolic Zabłudowa niestety nie mają takiej możliwości...

Elo

Jak to jest że lider z l 4 chodzi tylko na jedną zmianę a na drugiej żadnego niema za coś się bierze pieniądze a nie dwóch liderów na jednej to może jednego za dużo a jak ktoś chce się zamienić to problem.

Johnny
@Elo

Spójrz na jednego z mistrzów z montażu on tylko na rano , jak masz mocne plecy to robisz co chcesz a reszcie nic do tego

Zuzanna

Jestem zainteresowana pracą, na którą prowadzą teraz nabór, chodzi konkretnie o ogłoszenie dla Specjalisty ds. planowania produkcji. Napisali, że mają firmową stołówkę. Jedzenie tam jest darmowe dla pracowników? Albo jest jakieś dofinansowanie tych posiłków? Jak to wygląda?

Bzik
@Zuzanna

Tak posilek regeneracyjny dwudaniowy jest darmowy dla pracownikow fizycznych. Pracownicy z biura jezeli kozystaja ze stolowki musza za posilek zaplacic.

@Bzik

No a jak wygląda kwestia przerw? Bo taki obiad z dwóch dań to ciężko jeść w 15 minut. Ile trwa przerwa właśnie dla pracowników fizycznych?

Niezadowolony pasazer

Skarga na kierowców. Zamiast odjeżdżać o czasie 14.15. 22.15 odjeżdżają 14.25 bo czekają na jakieś prywatne osoby żeby podwieźć... Co to ma być?? Nie którzy ludzie muszą zdążyć na autobus przesiadkowy. Przez takich ludzi jestem w domu godzinę później... Odjazdy powinny być 14.10 i 22.10 wszyscy pracownicy i kierowcy włącznie powinni się do tego dostosować. W najlepszy razie powinno być zrobione głosowanie wśród pracowników o której chcą odjeżdżać.

@Niezadowolony pasazer

Zweryfikowaliśmy tą sytuację i okazało się, że dzisiaj autobus wyjechał 10 min później na prośbę jednego z działów, gdzie przedłużyło się zebranie. Była to wyjątkowa sytuacja. Nasi kierowcy przestrzegają rozkładu, jeżdżą punktualnie ale też dbają o nasze bezpieczeństwo. Mamy świadomość, że niektórzy pracownicy mają zaplanowaną dalszą podróż do domu wykorzystując inne środki komunikacji, dlatego rozmawialiśmy o tym z kierowcami i będziemy starali się jeszcze baczniej zwracać uwagę na planowany czas odjazdu autobusów. Przy okazji zapraszam do dyskusji na forum wewnętrznym SaMASZ albo do zgłaszania uwag, wyjaśniania tematów bezpośrednio :)

Ciekawski
@Niezadowolony pasazer

Nie jestem pracownikiem waszej firmy, wszedłem poczytać jak to u was jest. I mam takie pytanie. Skoro autobus ma planowany wyjazd o 14.10 to rozumiem że pracujecie od 6 do 14. Wez mi powiedz jak wy się wyrabiacie. W 10 min masz zajść do szatni, wziąść prysznic, ubrać się i wsiąść do autobusu... Jak?

Spodnie

Co odwalił to już jego sprawa,oni za jakiś czas sami siebie wyp… każdy znawca tematu,sami dyrektorzy,sami specjaliści,a prawda jest taka ze na niczym się nie znają.szkoda mi prezesa,dzbany rozp… fabrykę. ludzie specjaliści trzymali i trzymają produkcje a nie kasztany z worka po szkołach składania czajników,spawalnik co metra w ręku nie ogarnia,technolog.(oj technolodzy w tej fabryce to rarytas stanowisko)Prawda to czy nie?

Bolo
@Spodnie

Kolego na jakim dziale pracujesz jeśli to nie tajemnica i nie chodzi mi o to żeby cię ktoś namierzal tylko z ciekawości ????

uuuu

Dyrektor z DWJ też poleciała, na zakładzie zastanawiają się kiedy poleci jej koleżanka z HR.

@Spodnie

Nie wiem czy to prawda ale może ktoś kompetentny mi odpisze . Czy to prawda że nie ma zgody na oddawanie krwi przez pracowników Samaszszu !!! Ciekawe kto zadecydował o takim postanowieniu.Przecież ci pracownicy ratują ludzkie życie !!! Oby ten decydent nigdy nie musiał prosić o krew dla siebie czy rodziny. Wstyd powiedzieć że Samasz coś takiego postanowił. Jeśli to prawda to może być wstyd na cały kraj. Może ktoś z góry na te słowa odpowie. Odwagęi.

@RENEGAT

@RENEGAT Nie podjęto decyzji, aby w jakikolwiek sposób ograniczać czy uniemożliwiać pracownikom oddawanie krwi. Prezes, Zarząd jest świadomy znaczenia krwiodawstwa, które służy nam wszystkim, całemu społeczeństwu. Jasno chcę zaznaczyć, że nikt z zarządzających nie podjął decyzji ograniczającej krwiodawców w SaMASZu.

@SAMASZ

Dziękuję za odpowiedź. Więc skąd takie plotki w firmie ? Czyżby byli tacy pracownicy którzy chcą zdyskredytować opinie firmy. Jeśli tak to po prostu żenada.

Głowa
@RENEGAT

Lód kogoś słyszałeś tą plotkę, więc idź i zapytaj po co rozpowiada nieprawdziwe informacje

Szyja
@Głowa

Takie plotki są poto abyś pracował dla majstra na premie roczna więc takie plotki chodzą nie wyrobisz normy majster nie dostanie premi a ty nie pujdziesz na krew proste

Halina
@Szyja

Wypracowując premię na przełożonego również wyrabia się ją dla siebie, prawda? Ile jej teraz w tym roku średnio mogło wyjść?

Jojo
@Halina

Bzdura ???? zwykli pracownicy żadnej premii nie dostają

15 lat minęło

Kiedy można spodziewać się premii wynikających ze stażu pracy? W lutym minęło mi 15 lat... A pieniędzy nie widać...

@15 lat minęło

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z działem Kadr - forum GoWork to nie jest miejsce do wyjaśniania kwestii pracowniczych.

MŁODY
@SAMASZ

Mam pytanie - Dlaczego w soboty mogą pracować tylko wybrani " przyjaciele króliczka".

Paulina
@MŁODY

A te soboty to są liczone jako nadgodziny? Byłeś kiedyś? W ogóle jak są rozliczane takie nadgodziny? Można odebrać jako dzień wolny?

Książę
@MŁODY

Tam wszystko jest za wstawiennictwem czyimś. Nie widzisz ,że wiedzej kadry kierowniczej,liderów niz pracowników

Ksero

Zrobili roszady w zakładzie ale ludzie dalej kradną ochrona ma(usunięte przez administratora)pracownicy którzy zostają do 23 kradną ale jest fajnie bo wychodząc o 23 można wynosić co chcesz tylko że ochrona spina pełne kieszenie wynoszą pracownicy tyczy się to malarni Ale tam można (usunięte przez administratora)hehe

Ksero to zero
@Ksero

Ksero - jeśli wiesz, że dochodzi do kradzieży, to je zgłoś z zakładzie, a nie piszesz swoje przemyślenia na portalu skierowanym do przyszłych pracowników (chyba, że zakładasz, iż może być kluczowa informacja w kontekście zatrudnienia - że można kraść i ktoś potraktuje to jako dodatkowy socjal). Polecam to z dwóch powodów: 1) Wierzę, że mówisz dużo lepiej niż piszesz (bo jednak zamieściłeś wpis z serii "polska język, trudna język") i łatwiej będzie zrozumieć, co chcesz wydukać. 2) Swoim anonimowym wpisem prawdopodobnie zaszkodziłeś niewinnym pracownikom zakładu oraz rzetelnym ochroniarzom. Jak rozumiem, chciałbyś, żeby ktoś recenzował twój dział równie niewybrednie na forum publicznym, nie mając nawet na tyle jaj, by napisać anonimowy donos wewnątrz zakładu.

Paulina
@Ksero to zero

Pisał że po 23 - to chodzi o zmianę nocną zapewne. Czy z tymi zmianami to jest jakaś kolejność? Czy są przypisane i niezmienne?

Początkujący pracownik

Ile się zarabia w Firmie na start? Niewielkie doświadczenie

Xxx

Witam. Na jaką stawkę może liczyć spawacz z 16letnim doświadczeniem? Dodam że pracowałem w samaszu 5lat. Pozdrawiam

Jon
@Xxx

Idź do pronaru 8tys w samaszu zarobisz 4 Tys

Emilia

uważam , że Firma Samasz jest najlepszą jaką mogłam pracować.a inni ludzie co piszą ,tylko i wyłącznie zazdrość ludzka każdy na każdego psy wiesza,ps,i ???? procentowe "donosiciele"

@Emilia

Hmmm ciekawie. A można wiedzieć, co konkretnie jest tutaj tak super? No bo cenne są różnorodne opinie. Czy też równie zadowalająca jest kasa? Ile ona wynosi?

Zostaw merytoryczną opinię o SAMASZ - Zabłudów

• Jak się pracuje w SAMASZ?

Zobacz opinie na temat firmy SAMASZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMASZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 66, z czego 14 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAMASZ?

Kandydaci do pracy w SAMASZ napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAMASZ