Opinie o A-Trybut - Polski HR S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy A-Trybut - Polski HR S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie A-Trybut - Polski HR S.A. o rekrutacji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o A-Trybut - Polski HR S.A. w Kraków

Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Czy pracodawca A-Trybut - Polski HR S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Laura

Czy ktoś z was odzyskał już zaległe pieniadze?

ten
@Laura

Jeszcze nie, Rozmawiałem z syndykiem i mówi że od złożenia pisama trzeba czekać około 5 tygodnia na rozpatrzenie sprawy i wtedy będą wypłacać

Gosc Nowy wpis
@ten

Jakie pieniądze... pensje są na szarym końcu jeśli chodzi o zaspokojenie wierzytelnosci. A trybut nas okradł. Firmy, dla których pracowaliśmy przesłały im pienidze na pensje dla nas... a trybut kasę zabrał i tyle ich widzieli, teraz prezesi w kolejnych spółkach... i tak to się kręci w tej Polsce, okradanie chorych ludzi za to, ze mimo niepelnosprawnosci pracują- my to nic, ale taki prezes może wszystko- jak widać im nic się nie stalo- ogłoszona upadłość i mogą działać dalej.

były pracownik Nowy wpis

Tak

XXX Nowy wpis
@Laura

Firma dobrze się ma. Ul. Nad Strugą 7 Kraków. Nazywa się HR Quality Polska. Jeden z waszych szefów wozi sie za wasze pieniądze po świecie, nadal zatrudnia osoby z niepelnosprawnością żerując na Panstwie polskim.

Zły

Prezes tej firmy chyba wyszedł bez szwanku, Został właśnie prezesem w nowej firmę zajmująca się zatrudnieniem ID HR Sp. z o.o. Można znaleźć te powiązania na Rejestr . io

Gosc

Czy ktoś coś wie? Sad nadal nie ogłosił upadłości? Są jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy?Czy nie będzie problemu z rozliczeniem PIT za 2018 rok?

zły pracownik
@Gosc

Telefon milczy, na maile nikt nie odpisuje. Jak dzwoniłem do sądy pytać o sprawę to powiedzieli ze w trakcje zbierania dokumentacji. Pieniądze pewnie kiedyś możne ktoś odzyska ale nie prędko. W sumie dobre pytanie z tym PIT, trzeba popytać księgowych jak to rozliczyć, chociaż teraz jest ten e-PIT.

@zły pracownik

Jest e-pot ale chyba pracodawca musi go wystawić? Nie mam pojęcia jak to wyglada dokładnie.Jeszcze w moim przypadku i pewnie wielu innych rencistów potrzebne bedzie zaświadczenie do ZUS o zarobkach( co roku sobie życzą)- ciekawe jak się z nimi skontaktować, same problemy i człowiek w stresie przez firmę krzak... ja już nawet nie liczę, ze odzyskam pieniądze

renciak
@Gosc

Jeśli ZUS wymaga od ciebie zaświadczenie o zarobkach a firmy nie ma (miałem taką sytuacje) albo nie nie figuruje, to się taką informacje podaje ZUS-owi a oni sami sobie to wtedy sprawdzają, w systemie. Aktualnie e-pit wystawia system centralny- państwowy, do niczego nie jest potrzeby pracodawca oprócz płacenia tego podatku, Także, poczytajcie trochę, zainteresujecie się tym co się dzieje na świecie, a nie rozpaczacie.

gosc
@renciak

A-trybut dalej istnieje więc fima jak najbardzie jest, ich upadłość nie została ogłoszona. Telfeon milczy, poczta biuro@atrybut jest już skasowana bo od razu e-mail wraca. Ja kontaktowałam się w sprawie PIT z Urzędem Skarbowym i jeśli pracodawca nie wystawi Pit to na podstawie przelewów na konto samemu się wypełnia PIT za tego pracodawcę, MY mamy obowiązek rozliczyć się z US I upadłość ani brak kontaktu z pracodawcą nas z tego nie zwalnia.

@gosc

Sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości 05/12/2019. Więcej informacji możecie otrzymać w sądzie (sygnatura sprawy w moich poprzednich postach) , ale syndyk będzie się z Wami kontaktował.

@Paweł

Gdzie można to sprawdzić, ze sad przyjął upadłość? Teraz czekanie na syndyka i może dostaniemy ( a może nie) zaległe wynagrodzenie?

gosc
@Gosc

Dostałam dziś pismo od syndyka, jak wyliczyć 15 dni urlopu ( od 1 lipca?) - mam podać kwotę, którą zalega mi A-trybut.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Klara

Czy dobrze widzę, że pojawiły się w internecie oferty pracy z HRu A-Trybut z siedzibą w Łodzi? Poszukują do pracy osób z orzeczeniem. Czy to przypadek, czy firma rusza do działania?

hmm
@Klara

Pewnie się ktoś podszywa (co nie jest trudne), bo z tego co wiadomo to w firmie nikt nie pracuje.

melmi

Czy ktoś z Was zatrudnionych odzyskał swoje pieniądze za czerwiec i pierwszy tydzień lipca? czy jest to w ogóle realne?

@melmi

Cały czas czekamy na swoje wynagrodzenie ( czerwiec - połowa lipca + wypłata ekwiwalentu za cały urlop ). Nikt już nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile. Może warto nagłośnić całą sprawę. Nie może być tak, że ktoś został bez środków do życia czy pracy.

@Monika

Z tego co wiem to to jest tylko do sadu zgłoszone i trzeba czekać aż sąd coś powie bo podobno tam już nikogo nie ma

@Monika

Czy dobrze rozumiem, że firma ma problemy z wypłacalnością? Dotarła do mnie również informacja o upadłości A-Trybutu. Sytuacja wygląda na poważną. Czy mogę prosić o więcej informacji, co dzieje się w sprawie zaległych wynagrodzeń?

@Michał

@Michał tak firma ma problem chyba ze wszystkim, nie zapłacili za czerwiec i lipiec

Kiepsko
@nietak

Czyli nic dalej nie wiadomo? Mój pracodawca(dostałam normalną umowę od firmy dla której pracowałam z HRu) zapewniał że sprawa potrwa dwa miesiące.. Ten czas mija a pieniędzy nie widać. Aktualnie już nikt nie jest w stanie mi powiedzieć na jakim etapie wszystko jest, zostałam bez środków do życia, jak Wy i jest ciężko..

Sisi
@Kiepsko

Trzeba czekać aż sad ogłosi ich upadłość, na razie to 11.07 oni złożyli taki wniosek, wiadomo jak jest w naszym kraju... na orzeczenie sądu przyjdzie czekać, potem pewnie wejdzie syndyk o szczerze nie liczyłabym na pieniądze ze je odzyskamy. Tak jak już ktoś pisał- firma dobrze się postarała żeby mieć więcej długu niż majątku żeby nie było czego ściągnąć. Jest jeszcze szansa na pieniądze z funduszu ale to tez nie ma szans na odzyskanie całych kwot jakie są nam winni i wszystko potrwa i wątpię by w tym roku było cokolwiek wiadomo...

@Michał

Dokładnie tak. Mamy wrzesień, a nikt nie otrzymał choćby zaległej złotówki. Może trzeba gdzieś dalej "pchnąć" tę sprawę... Ile można czekać na swoje pieniądze.

@Sisi

Podobno środki zabezpieczone w funduszu są na trzy miesiące wstecz, i trzy po zgłoszeniu upadłości. Tylko z kim teraz w tej sprawie się kontaktować.

@Monika

Nagłaśnianie nic nie da! Już w 2017 roku działy się tam cuda, nie płacili w terminie i ani PIP, ani PFRON nic z tym nie zrobili.

@Ewa

Skoro ani PIP, ani PFRON nic z tym nie zrobili, to rzeczywiście, sprawa nie przedstawia się najlepiej. Ale zawsze wychodzę z założenia, że - mimo wszystko - zawsze trzeba walczyć o swoje do samego końca. A co z zgłoszeniem tego do mediów? Próbowaliście?

o
@Karolina

A co to da jak się zgłosi mediom, jak nie ma nikogo, nie ma pracowników, nie ma władz firmy, wszytko jest w sądzie, nic to nie da, sad nie przyśpieszy procedur

@o

Rozumiem. Nadal uważam jednak, że zgłoszenie tej sprawy mediom mogłoby znacznie przyspieszyć jej rozwiązanie - i to na Waszą korzyść. Co zatem zamierzasz teraz robić? Po prostu czekać?

Pan był A-trybutowy
@Sisi

Tak jak wspomniał(a) Sisi na kasę raczej nie ma co liczyć, bowiem z dużym prawdopodobieństwem została wyprowadzona do spółek zarejestrowanych na Cyprze poprzez powiązane podmioty z A-trybutem. Problemy z wynagrodzeniami były już w 2016 gdy strajkowali ludzie obsługujący infolinię InPostu, wtedy po pierwszej akcji kasa się znalazła, a strajk został wygaszony. W 2017 do końca obsługi InPostu opóźnienia w wypłatach były w kwietniu, czerwcu i październiku. Na całe szczęście z końcem 2017 roku uwolniłem się od tego bagna. Wam jako poszkodowanym sugerowałbym złożyć zbiorowy wniosek o wszczęcie śledztwa ws łamania praw pracowniczych z tyt. Art. 218 Kodeksu Karnego choćby z tytułu wymuszenia zgodny na wydłużenie czasu pracy z 7 do 8 godzin dla prac. z umiarkowanym, znacznym i specjalnym orzeczeniu o niepełnosprawności pod groźbą niepodpisania/rozwiązania umowy o pracę. Sprawę możecie tez nagłośnić u Pani Ewy Szkurłat z Radia Kraków. Zachodzi pytanie, jak to jest możliwe aby taki pracodawca otrzymywał regularnie nagrody (m.in. "Lodołamacze") - czy mieli plecy w PIP, PFRON i Urzędzie Miasta Krakowa? Zarząd spółki to: Jarosław Witkowski - były prezes Zarządu Ewę Małgorzata Kosek - była Prokurent Bartosz Kaczmarczyk (były prezes Polski Holding Rekrutacyjny SA - podmiotu nadrzędny nad A-trybut Polski HR SA w strukturze holdingu. Życzę Wam niemałej wytrwałości w dochodzeniu waszych roszczeń. Oby Wam się udało.

@Pan był A-trybutowy

jej, ale pan ma stare dane, prokurenta w tej spółce nie było juz od 2017 roku, polskiego holdingu tez już od dawien dawna nie ma, jak pan pisał pracował pan w 2016 czy 2017 roku, od tego czasu było tam wiele zmian,

o
@Pan był A-trybutowy

żeby dostać jakąś nagrodę w wielu przypadkach wystarczy za nią zapłacić odpowiednią składkę członkowska

zły

Firma A-Trybut z dn 11.07.2019 oglosiła upadłość

@zły

To bardzo smutna informacja. Znasz może szczegóły, dlaczego zdecydowano się na ogłoszenie upadłości? Jest to zaskakujące, tym bardziej że po wpisach w tym wątku nie zanosiło się na coś takiego. Proszę, abyś podał więcej informacji na ten temat.

Klaudiusz
@zły

Ogłosila swoją upadłośc w sposob perfidny 11.07.2019 r. wczesniej pobierająć z firm pieniądze na pensje i premie ,ktore miala wyplacic pracownikom 10 .07.2019 r....a czego nie uczynila. WSTYD odbierać pensje osobom niepelnosprawnym , które ledwo wiążą koniec z końcem , a często brakuje im na leki .

Baśka
@zły

Panie Jarosławie, to jest naprawdę zenujące, że internauta o nicku Jarosław dopytuje o powód upadlości skoro prezesem tej firmy była osoba o tym własnie imieniu. Firma nawet na koniec pokazała gdzie ma ludzi, ale nie powinno nas to dziwić bo oni nigdy nie doceniali dobrych pracowników. Nie zdziwie się też jesli za jakiś czas podobna firma

@Baśka

To tylko zbieżność imion, ponieważ nigdy nie pracowałem w firmie A-Trybut - Polski HR a tym bardziej nie byłem jej prezesem. Wiesz może, czy pracownicy otrzymali może wypłatę pensji za ostatni miesiąc pracy? Jak to obecnie wygląda?

Pan był A-trybutowy
@Jarosław

Jasne, tra la la.

@Pan był A-trybutowy

Myślę, że osoba powyżej pisze całkiem poważnie - chyba nie należy tego podważać. Wiele pisze się tu o aktualnej, swoją drogą nieciekawej, sytuacji w A-Trybut. Sprawa z tego co wiem jest w sądzie. Czy są już jakieś postępy?

Mlody30

To jest jakaś żenada mamy już 29.10.2019 a firma milczy , nikt nic nie wie ja też czekam na kasę .

hm
@Mlody30

Pewnie w firmie już nikt nie pracuje, i sobie taka wisi, bez ludzi.

Nie wiem czy wiecie ale Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pacowniczych oddział małopolski nie otrzymał żadnych informacji od tej firmy. Wniosek o upadłość złożyli 17/07/2019 numer sprawy 8GU694/19, możecie zadzwonić do sądu i zapytać jak się sprawy mają tel. 12 286 32 83. Radzę monitorować temat bo to nie jest tak że ktoś będzie szukał pracowników gdyby były jakieś pieniądze do odzyskania. Złóżcie pozwy do Sądu Pracy , do kwoty 50 tys. opłata wynosi 30 pln. Wzory sa do pobrania w sieci a jeżeli ktoś chciałby to mogę przesłać swój wzór na maila. Zgłoście także temat do Inspekcji Pracy każdy oddzielnie. Oni już pewnie założyli nową "firmę krzak" i doją PFRON i nowych praco-niewolników.

@Paweł

Podaj do siebie namiary. Będę miała kilka pytań.

pawel.test@poczta.fm

Podaj do siebie namiary. Będę miała kilka pytań.

Jak wygląda temat awansu w A-Trybut - Polski HR S.A.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Asystent?

nietak

Trochę nie trafione pytanie, firma złożyła wniosek o upadłość

Konstanty

Może prowadzone są często rekrutacje na takie same stanowiska ale taka jest działalność firmy, rekrutują dla różnych firm.

zły
@Konstanty

Firma A-Trybut z dn 11.07.2019 oglosiła upadłość

Jas
@zły

(usunięte przez administratora) i tyle! Pobrali pieniądze od firm, dla których pracowaliśmy a nie wypłacili nam z nich nawet złotówki! Nie zdziwcie się gdy nigdy już nie otrzymacie tej pensji za czerwiec- firma pewnie tak kombinowała by mieć więcej długów niż majątku i syndyk może nie mieć z czego wypłacić nam zaległych pensji... firma krzak - żerować na niepełnosprawnych! Z czego mamy opłacić rachunki, gdy pensja za przepracowany miesiąc nie wpłynęła?

wictor

Witam Nie polecam tej firmy. Bardzo często są prowadzone rekrutacje na te same stanowiska, po rozmowie rekrutacyjnej brak odpowiedzi ai zarobki dramatyczne najniższa krajowa

@wictor

Firmy bardzo często ozywają się tylko do tych kandydatów, którzy przeszli weryfikację pozytywnie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie może na początek nie było według Ciebie wysokie, ale po okresie próbnym, często pracodawcy dają podwyżki i oferują szereg benefitów dla pracowników. Napisz jak wyglądała Twoja rozmowa kwalifikacyjna, jaki miała stopień trudności i czy była przeprowadzona profesjonalnie?

Alicja

@Lady z Atrybutem, miło się czyta pozytywne komentarze. Może opiszesz dokładniej warunki pracy w A-Trybut - Polski HR S.A.? Każda szczera opinia, negatywna jak i pozytywna, bardzo dużo daje przyszłym kandydatom, taka pomoc jest często nieoceniona.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Czy tak samo jest w A-Trybut - Polski HR S.A.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat!

Lady z Atrybutem

atmosfera w pracy jest fantastyczna

Waldi

Podpowiedzcie coś o pracy specjalisty ds. klienta. Jakie wynagrodzenie, atmosfera?

@Waldi

Proszę napisać na adres Joanna Kubica

@Waldi

joanna.kubica{MAŁPA}polskihr.pl

Lady z Atrybutem

Witajcie! Oto nadeszła wreszcie ta chwila! Tak długo przez nas wszystkich oczekiwana. Ruszyła nasza internetowa telewizja! Zapraszamy! Na naszym kanale będziemy także prezentować najnowsze oferty pracy. (usunięte przez administratora) Podziękowania za produkcję i montaż dla Erika Lonskyi z Megocomp-Studio

Posiadacie jakieś świeże informacje dotyczące A-Trybut - Polski HR S.A.? Dajcie znać, jak dziś wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Wasza opinia może okazać się bardzo cenna.

Lady z Atrybutem

Witam serdecznie. Oczywiście, że mamy najświeższe informacje. Proszę, oto i one. doradca klienta, Sprzedawca, Magazynier i wiele innych. Witaj! Jesteśmy dla Ciebie, aby pomóc Ci znaleźć dobrą i ciekawą pracę. Kliknij w dane województwo, żeby przejrzeć nasze oferty i aplikuj. Pracodawcy czekają! Agencja Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych Polski HR A-Trybut S.A. http://a-trybut.pl/

@Lady z Atrybutem

Czy że stopniem umiarkowanym tez Państwo zatrudniają? A i zacznijcie godnie wynagradza front-end developera czy inna osobę od stron internetowych!!! Gdy klikam w Białystok, przekierowuje mnie do woj.pomorskiego. z Warszawy - do kujawsko-pomorskiego. To jakaś kpina.

@Lady z Atrybutem

Przepraszam za błędy-telefon mi poprawia. Zacznijcie wreszcie godnie wynagradzac osobę od IT bo na Waszej rzekomo-profesjonalnej stronie wychodza takie kwiatki jak zgłaszam powyżej.

o jakie błędy chodzi?

@Lady z Atrybutem

Ja przeprosiłem za moje literówki w moim poście. (np. "wynagradza" zamiast "wynagradzać"). O nie działającej mapce ofert napisałem powyżej. Dajecie o sobie bardzo, bardzo złe świadectwo. I na przykładzie Pani Zofii aka "lady z atrybutem" zatrudniacie PR-owca, który nie umie czytać z zrozumieniem. Dla Was jako pracodawcy liczą się li i jedynie dopłaty do znacznego stopnia niepełnosprawności pracownika.

Ambitna

Ludzie a ja was nie rozumiem!!!! Skoro macie grupy inwalidzkie to każdy pracodawca z otwartymi ramionami was do pracy przyjmie, tym bardziej w erze braku pracowników, więc po co zatrudniacie się przez takie badziewne firmy zewnętrzne jak A-trybut??? Naprawdę nie chcecie mieć socjalu i premii i być pracownikiem drugiej kategorii?! Zacznijcie się cenić!!! Też mam grupę inwalidzka ale unikam takich pseudo firm, które za was otrzymują megakase z PFRON. Pracuje u normalnego pracodawcy. Szanujcie się a nie dajecie się wykorzystywać, ambicji nie macie?

@Ambitna

Szanowna Ambitna. Ja obecnie pracuję w tej firmie a wcześniej byłam zatrudniona za jej pośrednictwem w innej firmie i nie uważam, że A-Trybut to pseudo firma, wprost przeciwnie. Realizuje swoje założenia. Niektórzy znajdują sobie pracę bezpośrednio, inni wybierają pośredników. Mam swoje ambicje i znam swoją wartość.

Ambitna
@Lady z Atrybutem

A wiesz czym się różni firma zewnętrzna od agencji? Naprawdę jesteś zadowolona z tego że nie masz takich samych warunków finansowych co osoby zatrudnione bezpośrednio, czyli nie masz socjalu, premii itp? Dlatego ja unikam takich firm. Takie firmy zewnętrzne to wyzyskiwacze nic więcej.

@Ambitna

Tak, naprawdę jestem zadowolona :)

@Lady z Atrybutem

Pani jest na wózku i z prowincji wiec po długoletnim bezrobociu i wolontariatach, to się nie dziwię ze ma Pani w końcu jakaś płatna prace i jest Pani w siódmym niebie przy minimum krajowym.

@Stopień umiarkowany

ja z prowincji? w żadnym wypadku skąd ma pan/i takie informacje? Ja jestem z Krakowa. Bardzo proszę mnie nie obrażać i nie uwłaczać mojej godności. Pozdrawiam serdecznie. Życzę miłego dnia i zapraszam na naszą nową stronę http://a-trybut.pl/

@Stopień umiarkowany

i skąd takie informacje, że jestem po długoletnim bezrobociu? No proszę, ktoś tu wie więcej o mnie niż ja sama o sobie :D

Alicja

@ja czy ta sprawa została jakoś wyjaśniona? Sprawa terminowości wypłat jest bardzo istotna z punktu widzenia pracownika. Więc warto na forum dać znać czy firma wyjaśniona daną kwestię w sposób zadowalający.

KrzysiekKRK
@Alicja

Nie rozumiem Waszego oburzenia, owszem terminowość wypłat jest bardzo istotna ale - w życiu zdarzają się większe tragedie., resztą a sami wiecie . i takie rzeczy się zdarzają i nie ma co robić rabanu. jestem pracownikiem w Krakowie, opóźnienie wypłacaniem wypłaty zdarzyło się zaledwie dwa razy - na moją ponad roczną karierę. W tym miesiącu jestem zadowolony bo wypłata przyszła już WCZORAJ!

@Alicja

Z punktu widzenia PFRON tez jest ważna, jak kilka razy im cofną dopłatę do wynagrodzenia pracownika, to pracodawca w końcu będzie terminowy z płatnościami pensji. Nie ma innej opcji.

Zostaw merytoryczną opinię o A-Trybut - Polski HR S.A. - Kraków

• Jak wygląda rekrutacja do firmy A-Trybut - Polski HR S.A.?

Kandydaci do pracy w A-Trybut - Polski HR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

A-Trybut - Polski HR S.A.