SAF S.A.

Opinie o SAF S.A.

@Kandydat

Stale uzupełniamy skład osobowy żeby móc najlepiej obsługiwać naszych klientów. Dążymy do pracowania z najlepszymi, najbardziej zaangażowanymi i zmotywowanymi ludźmi. Stąd podobne ogłoszenia na te same stanowiska

@Xyz

Cenimy ludzi zaangażowanych, pozytywnie nastawionych do swoich kolegów i swojej firmy. Takich którzy lubią miejsce w którym pracują, starają się i mają pozytywny przekaz - takich, którzy dla nowych kolegów i koleżanek w pracy będą pomocni i będą mogli swoim pozytywnym nastawieniem pomagać im wdrażać się do pracy i osiągać sukcesy i wysokie premie.

@ZO

Premie otrzymują pracownicy windykacji oraz sprzedaży. To wynika z umów o pracę i regulaminu wynagradzania. Premia wypłacana jest za wykonany wynik. Im lepszy wynik, tym wyższa premia. Premia wypłacana jest pod koniec miesiąca za miesiąc ubiegły.

Marcin Gąszczak, zarząd SAF SA
@Zawiedziony

Premia, jeżeli stanowi składnik wynagrodzenia jest zawsze wypłacana na koniec miesiąca. Premia stanowi ważny składnik wynagrodzenia pracowników SAF i jest zawsze wypłacana. Marcin Gąszczak, prezes zarządu

QWERTY Nowy wpis

Chciałem się dokładnie zorientować w kwestii umowy na stanowisku Specjalista ds. Windykacji. A tam w ofercie co znalazłem „ umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie, kontrakt b2b, inny” i to była taka z 01.2022, aż taki szeroki wybór jest nadal czy nie doprecyzowali po prostu? Mam nadzieję, że dostać umowę o pracę to nie problem teraz

Onaaaa Nowy wpis

Jestem pracownikiem firmy od kilku miesięcy. Nigdy nie miałam problemów z przełożonymi. To co czytam to istne brednie. Jeśli ktoś pracuje normalnie, to nie ma powodu bać się o pracę, a jak ktoś ciągle (usunięte przez administratora) lewe l4 i kombinacje to nie ma co się dziwić, że firma się z nim zegna. Nigdy nie było w saf spóźnienia z wypłatą. Premia też zawsze na czas. Jej wysokość to efekt zaangażowania. Są osoby które co miesiąc dostają duża kasę i są te co dostają mniejsza. Wszystko zależy od osiągniętych wyników. Ogólnie praca w porządku chociaż dużo się dzieje i dużo jest zmian, to myślę, że można powiedzieć, że traktują cie tak jak pracujesz. Jak się wywiązujesz z obowiązków to problemów nie ma. W moim zespole może są z dwie osoby którym wiecznie coś nie pasuje i na wszystko narzekają. Inni nie mają takich problemów. Zawsze można się dogadać z przełożonymi, ze współpracownikami. Ogólnie nie jest źle

M Nowy wpis

Jako już były pracownik firmy SAF wyrażę swoją opinię. Pracowałam na stanowisku młodszy specjalista ds. zarządu, praca biurowa. Do samej pracy nie mogę się negatywnie odnieść, ponieważ uważam, że praca jest w porządku, wymaga oczywiście zapoznania się ze procedurami obowiązującymi w firmie, poznania programów. Informacji jest sporo, z względu na to, że sekretariat jest działem łączącym pozostałe działy. Pozytywnie nie mogę się wypowiedzieć o bezpośrednim przełożonym - koleżanka, z którą siedzi się w pokoju i ma za zadanie wdrożyć nowego pracownika. Niezwykle pretensjonalny ton głosu. Buduję atmosferę, która nie pozwala na zadawanie pytań. Wymaga, aby po powtórzeniu czynności raz, następnym razem wykonać ją już samemu. Nie przeznacza odpowiedniej ilości czasu na adaptacje nowego pracownika. Bardzo nieprzejrzyste przekazywanie poleceń. Mocno zamknięta osoba. Wypowiedzenie umowy przebiegało w nieprzyjemnych okolicznościach, będąc na miejscu z wypowiedzeniem, rachunkiem oraz ewidencją czasu pracy ww. Pani stwierdziła, że nie przyjmie moich dokumentów i mam je wysłać pocztą, podkreślam będąc na miejscu! Doszło do ciekawej wymiany zdań, która zakończyła się bardzo błyskotliwym argumentem, że jestem młoda i głupia. Jeśli chodzi o resztę zespołu, miałam zdecydowanie mniejszy kontakt, natomiast ten kontakt, który był oceniam pozytywnie. Na plus - wypłata w terminie, parking na ternie firmy.

Zastanawiam się, ile teraz może wyciągać taki Specjalista ds. Windykacji. Nie ma co wchodzić w stare oferty ze stycznia 2022 raczej po takie info, domyślam się, że rosną przynajmniej co jakiś czas. No ale nie wiem, gdzie szukać aktualnych danych. Ktoś tu wie?

Xyz

Jedynymi plusami tej pracy było to, że wypłata i premia były wypłacane na czas oraz dziewczyny, z którymi miałam przyjemność pracować. Reszta pozostawia wiele do życzenia np. Minuta na zrobienie notatki po rozmowie z klientem, jeżeli się nie zdąży wpada następne połączenie. Jeżeli mówi się prawdę o tym co jest nie tak trzeba liczyć się z tym, że dyrektor oddziału podejmuje decyzję na rozwiązaniu umowy :). Nie polecam pracy w firmie SAF, firma kompletnie nie dba o swoich pracowników o czym świadczą ogromne rotacje ludzi w zespole.

Abc
@Xyz

Ile czasu tam pracowałaś skoro było tak mało plusów i z tego co rozumiem, same wymagania.

Zzz
@Abc

Nie ma znaczenia ile pracowała. Sugerujesz że od stażu pracy zależy jakie plusy widzisz i jakie masz wymagania wobec pracodawcy?!:D

X
@Marcin Gąszczak

To czy pracodawca w swojej firmie skupia takich ludzi zależy wyłącznie od pracodawcy.

Ambitny
@Marcin Gąszczak

Czy pracownik na kazdym stanowisku ma mozliowscc uzyskac premie?

Już_nie_SAF S.A

Na chwilę obecną jest coraz gorzej. Premie niemalże wogóle nie występują (tzn są bardzo słabe). Firma staje się coraz bardziej (usunięte przez administratora) - tak (usunięte przez administratora). Pracownik wyliczany jest nawet z wyjścia do WC Nie dziwne że w firmie jest taka rotacja, jak nijak mają się warunki przedstawione na rozmowie kwalifikacyjnej do stanu zgodnego podczas podjęcia pracy. A informacje panów prezesów że część pracowników ma wysoki staż też staję się mitem, gdyż w ostatnich tygodniach wieloletni pracownicy odchodzą. Pozdrawiam

Ewka
@Już_nie_SAF S.A

To w jakiej wysokości są te premie, jeśli można prosić o informację? W jaki sposób pracownik jest wyliczany z wyjścia do WC? Odliczają mu od wynagrodzenia?

hehehe
@Ewka

po prostu są wyznaczone dokładnie przerwy od pracy, które przeznaczone są na posiłek, fajeczke, toaletę, herbatkę, ploteczki czy odpoczynek w cichym miejscu na fotelach.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Siska

22.02.2024 10:02

Siskaikona wywiad

Jestem pracownikiem nowym, świeżo zatrudnionym. Z dużego call center przeszłam do SAF ze względu łatwiejszy dojazd do pracy.

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś i dlaczego?

Siskaikona wywiad

Młodszy specjalista do spraw windykacji - tak się nazywa stanowisko, ale w ofertach pracy nazywane jest to pracą biurową.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Siskaikona wywiad

Rekrutował mnie przełożony. Byłam najpierw na innej rozmowie w firmie SAF, w innym dziale, ale nie pasowała tam moja dyspozycyjność. Powiedziano mi jednak, że "na słuchawkę" też kogoś szukają - zgodziłam się. Jako że mam doświadczenie w call center, to ja zadawałam pytania przełożonej, natomiast moje koleżanki ze szkolenia miały dwuminutowe rozmowy. Powiedziano im, że "to praca biurowa, gdzie rozmawia się z klientami", ale nie wyjaśniono, że one czekają na połączenia, jak to w call ceneter. Dziewczyny myślały, że będą wypełniać dokumenty i ewentualnie dzwonić do klientów o uzupełnienie danych lub informacje, dla nich natomiast praca polega na siedzeniu i czekaniu na połączenia, które łączy system. Co więcej, klienci to dłużnicy naszego zleceniodawcy, więc rozmowy potrafią być trudne.

Ile etapów obejmowała rekrutacja?

Siskaikona wywiad

Pierwszy etap to wysłanie CV, potem rozmowa telefoniczna czyli zaproszenie na rozmowę w biurze, po której nastąpiło podpisanie umowy. Potem miejsce miało szkolenie, które - moim zdaniem - było mało profesjonalne.

Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?

Siskaikona wywiad

Stacjonarnie - tak było w moim wypadku, nie wiem, jak inni pracownicy byli rekrutowani.

Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?

Siskaikona wywiad

Nie, nie było zadań rekrutacyjnych.

Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?

Siskaikona wywiad

Na początku dobra - miłe, starsze, uśmiechnięte panie. Podczas szkolenia, jedna dziewczyna (bardzo miła) zrezygnowała, bo mówiono jej, że praca odbywa się od 9:00 do 12:00 (a ostatecznie zmieniono godziny już po podpisaniu umowy na 12:00 do 16:00, potem znów od 14:00 do 18:00), oraz że to praca typowo biurowa z kontaktem z klientem, a okazało się, że żadnych dokumentów się nie robi, za to rozmowa odbywa się tylko z dłużnikami. Okazało się więc, że czas pracy nie był dla niej dogodny, tak samo jak warunki zatrudnienia- pozostali uczestnicy szkolenia ją rozumieli, bo inaczej przedstawiono im stanowisko. Mówili, że rozumieją, że odeszła, bo spodziewała się innej pracy (tłumaczyli ją przed przełożoną na szkoleniu). Wtedy przełożona, do osób obecnych na szkoleniu, powiedziała niestosowym tonem, że "widocznie przerosły tę osobę kompetencje na tym stanowisku". Firma w ogóle nie widziała swoich błędów, raczej oskarżają innych, zmieniają kilkukrotnie godziny pracy, a jak ktoś mówi, że przy rekrutacji warunki wyglądały inaczej, to potem dostaje zaproszenie na rozmowę i pojawiają się ataki: że podobno coś komuś nie pasuje, nie chce się pracować etc. A to było tylko zwrócenie uwagi, że coś innego podano na początku, a co innego jest w rzeczywistości.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Siskaikona wywiad

Sama komunikacja na początku była ok. Rozmowę ja zdominowałam, bo miałam dużo pytań, natomiast komunikacja u koleżanek, które były mniej dokładne, wypadła gorzej: otrzymały krótkie informacje, mało szczegółowe, przez co myślały, że będą wypełniać dokumenty i ewentualnie kontaktować się z klientami (osobami, które zlecają windykacje), a okazało się, że praca polega ciągle na rozmawianiu z dłużnikami i w ogóle nie wypełnia się dokumentów. Na plus oceniam, że firma odpisywała na SMS-y, a na minus, że zmienia co chwilę informacje odnośnie godzin pracy i mało szczegółowo przedstawia stanowisko.

Czy podczas rekrutacji uzyskałeś/-aś wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków zatrudnienia?

Siskaikona wywiad

Tak, ale to ja zadawałam pytania, przez co miałam więcej informacji. Nie było tak, że rekruter mi przekazał sam informacje ważne. Natomiast mówienie podczas rekrutacji, że praca odbywa się w godzinach pooranych, a po podpisaniu umowy (umowa zlecenia) zmiana warunków na godziny popołudniowe chyba nie jest w porządku. Inne koleżanki miały za mało informacji, były w szoku na szkoleniu, kiedy dowiedziały się, co będą robić - a były to dziewczyny naprawdę bardzo mądre i przyjazne. Po prostu przełożony nie potrafi przekazać ważnych informacji o stanowisku.

Ciekawe

Skoro jest to umowa zlecenie to co jest dziwnego że pracodawca sam wybiera godziny pracy? przecież można się zgodzić lub odmówić a nie narzekać. TO nie umowa o pracę, gdzie zapisane są dokładne godziny.

W jaki sposób przekazano Ci informację zwrotną odnośnie rekrutacji?

Telefonicznie.

Jakie informacje zwrotne otrzymałeś/-aś po zakończeniu rekrutacji?

Siskaikona wywiad

Że mnie przyjęto i czy chcę podpisać z firmą umowę, oraz kiedy odbędzie się szkolenie.

Czy wyjaśniono Ci, co wpłynęło na wynik rekrutacji?

Siskaikona wywiad

Nie, jednak domyślam się, że moje doświadczenie w call center.

Czy polecił(a)byś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Siskaikona wywiad

Nie poleciłabym. Dlaczego? Już mówiłam, ale w skrócie: mało szczegółowe informacje o stanowisku, błędne informacje np. odnośnie godzin pracy, a za plecami niemiły przełożony, który nie widzi swojej winy, tylko zrzuca ją na innych.

Szymek

W ogłoszeniu o pracę, które dopiero co wygasło (pracownik biurowy), była informacja, że oferowana jest umowa o pracę, zastanawiam się jednak czy już od początku czy dopiero po okresie próbnym? Jakie mniej więcej zarobki (zadowoli mnie też podanie przedziału), bo o tym informacji nie było?

ZO
@Szymek

Poczytaj ostatnie opinie tu jest wszystko napisane. Ogłoszenie pracownik biurowy to windykacja w call center, umowa zlecenie, wynagrodzenie najniższa krajowa, jest też premia której Pracodawca napisał, że nie zdradzi ile a inni piszą że premii nie wypłacają.

@ZO

Szanowny/a ZO. Przeczytałem tę opinię i zastanawiam się, czy jesteś naszym pracownikiem? Byłeś/aś nim? a może kandydatem? Przekazujesz w tej opinii dużo informacji, które są przecież nieprawdziwe. Skąd masz tę wiedzę? Może chciałbyś/chiałabyś porozmawiać ze mną? Może w spółce ktoś potraktował Cię nieodpowiednio? Napisz, proszę do mnie na mg@saf.com.pl, podziel się swoimi spostrzeżeniami, może to pomoże. Pozdrawiam Cię :) Marcin Gąszczak

@ZO

W styczniu prowadziliśmy rekrutacje na pracownika biurowego do sekretariatu, kancelarii prawnej, działu windykacji b2b oraz do działu windykacji masowej. Rekrutacje zakończyliśmy, przyjęliśmy fajnych nowych ludzi. Oczywiście to, że zakończyliśmy rekrutację nie oznacza, że nie będziemy jej prowadzić w przyszłości, więc znowu mogą pokazać się ogłoszenia o pracę i najpewniej na pracownika biurowego.

@Marcin Gąszczak

Dzień dobry :) Obecnie trwa rekrutacja dla pracowników biurowych. Do jakiego działu jest przewidziany nabór? Skoro nie ma informacji ani o kancelarii prawnej ani dziale windykacji, to znaczy że chodzi o sekretariat? Chociaż w ofercie wymieniona została premia uzależniona od wyników, więc trochę się pogubiłam:) Mogę jeszcze się dowiedzieć od państwa ile trwa okres wdrożeniowy w obowiązki?

Siska

Oferta pracy: Praca biurowa realia: praca typu coll center i dzwonimy my oraz odbieramy telefony z informacjami o działaniach windykacyjnych - 0 uzupełniania dokumentów tylko rozmowy z ludźmi na słuchawce. Po wspomnieniu że po ofercie pracy brzmiało to jak bardzie typowa praca biurowa z np dokumentami to odp była taka "siedzisz przy biurku patrzysz w komputer i klikasz myszką czyli praca biurowa" niestety ludzie tutaj nie widzą różnicy miedzy typową praca biurową a specyficznością pracy na słuchawce. Więc oferta praca biurowa nie jest dla osób które szukają doświadczenia przy dokumentacji, windykacji lub prawie. Ale jeśli chcesz tylko dorobić i nie przeszkadza Ci praca na słuchawce to możesz spróbować. Aczkolwiek po niektórych gestach widać, że atmosfera nie jest taka kolorowa jak się mówi a bardziej udawana. Nie polecam jeśli ktoś mówi, że kumpelska atmosfera i wszyscy sobie mówią na "Ty" a jak ktoś zrezygnuje z powodów ze szuka pracy innej niż ta co okazuje się na szkoleniu i godziny nie pasują bo na rozmowie było coś innego mówione a w praktyce coś innego to za plecami tej osoby do reszty osób na szkoleniu mówienie że przerosły kogoś kompetencje na to stanowisko z tonem ego top no to sorry, ale w żaden sposób takie zachowanie nie jest przyjazne a to tylko 1 z kilku zdarzeń które zapalają lampkę że walce tam tak przyjaźnie nie jest. Informacje są, że godziny pracy takie i takie później okazuje się że godziny jednak są inne pracy. Szkolenia krótkie na rozmazanym widoku z rzutnika ciężko się doczytać co i jak klikać. Firma się broni że są pracownicy co większość pracuje po 5 lat, ale to pracownicy po 30/40/50 gdzie ludzie są nauczeni innej kultury pracy gdzie jak się zdobyło 1 prace to się przy niej zostawało dla dobra pracodawcy i ludzie w takim wieku boja się zmian i tego że sobie nie poradzą w nowej pracy i są przyzwyczajeni do swojej codziennej rzeczywistości, natomiast młodzi ludzie mają tam rotacje podczas szkolenia po 1 dniu ludzie już rezygnują właśnie z powodów innych oczekiwań po ogłoszeniu, stanowisko na prace biurową w saf jest dalekie od pracy biurowej chyba że ktoś ma podobny tok myślenia jak Panie z tej firmy, ale może po prostu zatrzymały się w swoich czasach i nie edukują się na bieżąco z rzeczywistością jak świat idzie do przodu i nie wiedzą, że paca gdzie siedzimy przy biurku nie jest typową praca biurową jeśli specyfikacje pracy są inne np. jak ciągłe rozmowy na słuchawce co chwile z kimś innym. ktoś pisał że tam studentów nie ma i nie dziwie się większość osób szanujących się rezygnuje szybko bo obecni studenci szukają czegoś też by mieć doświadczenie i mieć balans miedzy studiami i praca a nie tylko by sobie dorobić. A ludzie co piszą "kozak w necie a na żywo nie przyjdzie i po co tam pracujesz" to żałośne bronienie się firmy, nikt nie chce być wylany jeśli to jego jedyna praca i nie może pozwolić sobie na bezrobocie to nie odezwie się by nie zostać zwolnionym a na forum pisze by inni nie wchodzili w to (usunięte przez administratora) Jeszcze jedna rzecz jeśli ktoś mówi że nie szukają już pracowników bo maja, ale nie ściągają w ogóle oferty pracy też świadczy że mają świadomość, że ktoś zaraz odejdzie więc nie ściągną ogłoszenia by ludzie się zgłaszali ciągle.

Dopiero co szukali pracownika biurowego. Oferta była dla kilku kandydatów wiec zastanawiam się czy jeszcze można wysłać CV. Napisali że obowiązuje wynagrodzenie podstawowe plus premia zależna od osiągniętych efektów. Ile tej premii można dostać? Mniej więcej jak to się rozkłada procentowo?

Kati

Tutaj nie dostaje się premii. Premia to mrzonka. Do tego ogromna rotacja w zespole, bo atmosfera pracy jest kiepska, a zarobki po prostu zbyt niskie.

@Kati

Kto wprowadza tę kiepską atmosferę? Chodzi mi o to czy między pracownikami nie do końca wszystko gra, czy może to bardziej wina kierownictwa? Podasz jakieś sytuacje przykładowe? Bo ciężko mi sobie wyobrazić, jak gęste musza być nastroje, żeby rezygnować z pracy.. no ale skoro piszesz, że do tego zarobki niskie dochodzą. Wiesz może ile na rękę może dostać specjalista ds windykacji?

Rozwijamy się, więc poszukujemy pracowników - CV można złożyć do nas w każdym czasie, a co do premii - kwot nie zdradzę, ale najlepsi pracownicy dostają na tyle dobre premie, że opłaca im się starać o nie co miesiąc.

Czy w SAF S.A. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Specjalista Ds. Windykacji umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 12 stycznia na GoWork.pl.

Siska

Nie słyszałam o obcji zdalnej ale nie jestem pewna co do tego. Natomiast godziny zależy od tego dla którego klienta pracujesz na ten moment bardziej popołudniowe zmiany. UZ więc ty ustalasz w które dni jesteś od pon do pt

Standardowo pracujemy 8 godzin, a na tym stanowisku nie przewidujemy pracy zdalnej

Dlaczego dział rekrutacji nie odpowiada na pytania? Raczej zadaje je ktoś kto jest zainteresowany pracą w tej firmie czytaj nowy pracownik? Dlaczego te same oferty widnieją od miesięcy na te same stanowiska? więc chyba wciąż szukacie ludzi i nikt nie raczy odpowiedzieć ???!!!! Widać szacunek do kandydatów

@Kandydat

Bo osoby które już przyjdą do pracy na szkolenie zderzają się z realami i rezygnują szybko dla tego nie są sciągane oferty jak mają szkolenia i po nich ludzie starają się spróbować pracować tam to nie odpowiadają na zgłoszenia, ale jak kandydat ucieka na szkoleniu albo szybko po podjętej pracy to się odzywają. Praca biurowa dla firmy SAF = Praca coll center siedzisz przy biurku czekasz na połączenia nie ma to nic wspólnego z praca biurową gdzie robi się różne dokumentacje lub projekty.

Januszex

Firma nie ma dobrej opinii na rynku pracy. Ogromna rotacja pracowników. Wystarczy się zatrudnić aby zobaczyć ile osób jest na szkoleniu comiesięcznym. Pisanie o tym, że nie ma rotacji we firmie to bzdura. Firma nie wypłaca comiesięcznych premii. Porażka. Najniższe pensje na rynku.

@Januszex

Jak taka rotacja to nie dają nowym stabilnych umów żeby szybko się pozbyć czy to bardziej pracownicy rezygnują? A co z premiami? Nie płacą bo nie ma wyników czy takie oszczędności?

AWA

Oferta pracy jaką znalazłam na portalu (usunięte przez administratora) była ofertą "pracy biurowej", która nie ma nic wspólnego z pracą biurową!! Jest to typowe call center : 8 godzin pracy w jednym pomieszczeniu "na słuchawkach", gdzie jest bardzo głośno. Nie można się skupić na pracy, bo ze wszystkich stron słychać rozmowy, krzyki... Praca sama w sobie jest dość wymagająca - wszystko trzeba mówić według gotowych "formułek", trzeba w ciągu dnia przeprowadzić całe mnóstwo rozmów, które są nagrywane i potem odsłuchiwane przez kierownictwo. Pracowałam dwa miesiące. Po tym czasie dostałam wypowiedzenie (w formie za porozumieniem stron, że to niby ja tą umowę wypowiadam!). Nie rozumiem więc po co jest 3 miesięczny okres PRÓBNY, kiedy pracownicy są zwalniani po kilku nieudanych rozmowach... Rotacja pracowników jest ogromna. Ciągle ktoś się zwalnia/jest zwalniany i w to miejsce przychodzi ktoś inny. Wypłata to najniższa krajowa. Brak jakichkolwiek bonusów dla pracowników typu wczasy "pod gruszą", opieka Lux-Med czy karta Multisport. Jestem zawiedziona tym miejscem pracy i cieszę się, że już tu nie muszę przychodzić. Praca jest od 8 do 16 i dwa dni w tygodniu od 10 do 18. W obu przypadkach wolne jest jedynie w weekend. Dojazd kiepski - ze względu na przebudowę drogi korki są ogromne. Nie polecam ze względu na rodzaj pracy i na atmosferę.

@AWA

Droga AWA, pozwól, że ustosunkuję się do Twojej opinii o pracy w naszej firmie. Praca w dziale windykacji oparta o system call center jest pracą biurową i każdy z kandydatów jest dokładnie informowany o charakterze pracy. Oczywiście mamy swoje wymagania co do jakości pracy, bo wysokie oczekiwania mają nasi klienci – znane banki i firmy. W trakcie rekrutacji staramy się zatrudnić takich kandydatów, którzy poradzą sobie z tego typu pracą i będą w niej osiągać bardzo dobre wyniki – dzięki temu będą mogli uzyskiwać dodatkowe premie. Zdarzają się jednak osoby, którym ta praca jednak nie odpowiada albo po prostu zwyczajnie - nie radzą sobie z nią. Wtedy rozwiązujemy umowy jak najszybciej - dążymy do tego, żeby pracować z ludźmi, którym praca u nas daje zadowolenie i lubią panującą u nas atmosferę.

***** ***
@AWA

Odnoszac sie do argumentow ktore zostaly przytoczone ...... Po pierwsze . Podanie komus gotowych formularzy pod nos i wymaganie od niego jedynie nauczenie sie gotowych schematow stanowi problem dla niektorych nie do przejscia . Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci sa informowani o sposobie i formie dzialania firmy windykacyjnej . Po drugie ...... premia jest uznaniowa . Wyplacana faktycznie na koniec miesiaca . Skladaja sie na nia m.i.n zaangazowanie elokwencja i wiele innych .... jezeli ktos otrzymuje premie w najnizszym z mozliwych pułapów to albo jest gamoniem albo zwykłym nierobem ktorego trzeba za reke przez korki na drodze prowadzic do pracy . Jezeli chodzi o LUX-MED to w pakiecie powinni miec znizki na poprawe dla niektorych aparycji oraz umowe z kims kto zadba i walory zewnetrzne bo nawet windykator powinien prezentowac jakis poziom . No ale ..... jak go widzą tak go piszą . A ze tu za bardzo nie ma o czym pisać dlatego firmy z gamoniami rozwiązują umowy .

Łucja
@AWA

Napisałaś, że płaca to najniższa krajowa, a czy była jakaś premia zależna od ilości wykonywania rozmów czy ściągnięcia długów? Znasz może jej zasady? Rzeczywiście jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne to nie może być za dużego hałasu, powiesz może ile osób pracuje w jednym pomieszczeniu, że tak ciężko było przeprowadzać rozmowy?

@Łucja

Ja premii nie dostałam, choć przepracowałam trzy niepełne miesiące. Dziewczyny dostawały, ale mówiły, że są to śmieszne kwoty, więc raczej nie licz na jakieś dodatkowe pieniądze.

Justyna
@AWA

A jest jakiś próg do wyrobienia żeby dostać premię? W firmie w której poprzednio pracowałam było to uzależnione od ilości podpisanych umów. Jakiej wielkości mniej więcej są premie? Bo napisałaś, że nie wielkie? I czy można liczyć na benefity? Jak ogólnie atmosfera w pracy? Myślę, żeby wysłać cv.

Czy ktoś praowała lub pracuje na stanowisku Specjalista w Kancelaii prawnej SAF? Czy jest to pracca administracyjno-biurowa czy raczej związana z windykacją?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Agnieszka Wasilewska

08.05.2023 03:05

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Chcę podzielić się tym, jak wyglądała praca w firmie na stanowisku Młodszy Specjalista ds. Windykacji.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Pracowałam na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Windykacji. Praca polegała na dzwonieniu do dłużników.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Nie miałam możliwości pracy zdalnej, ale nie wiem z czego to wynikało.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Zwolniono mnie bez podania przyczyny przed zakończeniem okresu próbnego.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Najniższa krajowa - 3490 zł.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Dwa miesiące.

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Nie poleciłabym tej pracy ze względu na to, że jest to praca pod dużą presją czasu. Dzwoni się non stop przez 8 godzin, z krótkimi przerwami. Wszystkie rozmowy są nagrywane. To trudna praca, która wymaga dużej odporności na stres.

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Nie było możliwości rozwoju na moim stanowisku. Większość osób pracuje tam krótko.

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Nie było szkoleń w firmie. Myślę, że wynikało to z oszczędności. Chciałabym być przeszkolona przed wykonywaniem obowiązków, żebym wiedziała, jak przygotować się do rozmów z dłużnikami. Niestety nie zapewniono mi takiego szkolenia.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Atmosfera była zła. Wynikało to z dużej rotacji pracowników.

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

Warunki i ustalenia z rozmowy kwalifikacyjnej miały się nijak do tego, co działo się potem. Praca biurowa okazała się być pracą w call center, premii nie było wcale, a miała być. Dodatkowo nie było także obiecywanej karty MultiSport i pakietu LUX MED.

Agnieszka Wasilewskaikona wywiad

W firmie poprawiłabym dużo. Zaczynając od rozlatującego się sprzętu, aż do stosunku przełożonych do pracowników.

Zapytanie

Czy w danej firmie są wypłacane np wczasy pod gruszą?

Zawiedziony
@Zapytanie

Ta firma nie wypłaca premii uznaniowej, którą ma w umowie z pracownikami, a co dopiero wczasy pod gruszą. Smutne ale prawdziwe. Ludzie się obudzą jak są traktowani.

Marcin Gąszczak, zarząd SAF SA
@Zawiedziony

@Zapytanie

W naszej Firmie dopłat do "wczasów pod gruszą" nie ma, ale pracownik otrzyma np. bardzo dobry pakiet opieki medycznej w Luxmed

He
@SAF S.A.

A od kiedy ten luxmed?.? Bo nie kojarzy mi się aby był

She
@He

Za bardzo chyba się nie orientujesz, nikt cię nie poinformował? A od jak dawna pracujesz? A inni pracownicy mają? Pytania o benefity pracownicze warto zadawać bezpośrednio swojemu pracodawcy :-D

@Marcin Gąszczak, zarząd SAF SA

A tu się nie zgodzę. Niestety nie zawsze, bo czasem znajdzie się dobre wymówki, żeby stwierdzić, że premia się nie należy.

@Anonim

A jakie to mogą być wymówki? Nie ma wyników czy firma akurat nie stoi finansowo? Zdarzają się takie tłumaczenie czy inaczej to argumentują?

AWA

Oferta pracy jaką znalazłam na portalu OLX była ofertą "pracy biurowej", która nie ma nic wspólnego z pracą biurową!! Jest to typowe call center : 8 godzin pracy w jednym pomieszczeniu "na słuchawkach", gdzie jest bardzo głośno. Nie można się skupić na pracy, bo ze wszystkich stron słychać rozmowy, krzyki... Praca sama w sobie jest dość wymagająca - wszystko trzeba mówić według gotowych "formułek", trzeba w ciągu dnia przeprowadzić całe mnóstwo rozmów, które są nagrywane i potem odsłuchiwane przez kierownictwo. Pracowałam dwa miesiące. Po tym czasie dostałam wypowiedzenie (w formie za porozumieniem stron, że to niby ja tą umowę wypowiadam!). Nie rozumiem więc po co jest 3 miesięczny okres PRÓBNY, kiedy pracownicy są zwalniani po kilku nieudanych rozmowach... Rotacja pracowników jest ogromna. Ciągle ktoś się zwalnia/jest zwalniany i w to miejsce przychodzi ktoś inny. Wypłata to najniższa krajowa. Brak jakichkolwiek bonusów dla pracowników typu wczasy "pod gruszą", opieka Lux-Med czy karta Multisport. Jestem zawiedziona tym miejscem pracy i cieszę się, że już tu nie muszę przychodzić. Praca jest od 8 do 16 i dwa dni w tygodniu od 10 do 18. W obu przypadkach wolne jest jedynie w weekend. Dojazd kiepski - ze względu na przebudowę drogi korki są ogromne. Nie polecam ze względu na rodzaj pracy i na atmosferę.

Edyta

Pisał ktoś, że firma nie wypłaca premii, a jak jest w przypadku stanowiska Key Account Manager? Macie tam jakieś premie, dodatki do podstawy? Biorąc pod uwagę, że jednym z obowiązków jest pozyskiwanie klientów to mam nadzieję, że są. Myślę czy nie aplikować, bo na ich stronie pojawiła się oferta:) Jaka stawka na tym stanowisku obecnie?

@Edyta

Dzień dobry Edyto. Cieszę się, że zainteresowałaś się pracą w naszej firmie. Obecnie nie prowadzimy naboru na Key Account Managera , ale złóż aplikację - może znajdziemy dla Ciebie jakąś ciekawą propozycję. Co do premii - jak ktoś ma dostać premię, to ją dostaje. Marcin Gąszczak prezes zarządu

Agata

Z tego co czytam premie jakieś są, prywatna opieka również. A jak jest z umowami w tej firmie? Windykator ma umowę o pracę? Ile msc netto na tym stanowisku można osiągnąć?

do Agata
@Agata

Windykator ma umowę o pracę. Podstawy dostaniesz tyle ile wynegocjujesz, a premii tyle ile wypracujesz. Jak wszędzie zależy od doświadczenia, zaangażowania i pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o SAF S.A. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w SAF S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SAF S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAF S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAF S.A.?

Kandydaci do pracy w SAF S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAF S.A.