Opinie o OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski w Ostróda

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski w Ostróda

Aneta Zygmunt Nowy wpis

"...chciałbym zgłosić nieprawidłowości dotyczące mojego zatrudnienia, które miało miejsce na umowie zlecenie, jednakże były to faktycznie warunki pracy zgodne z umową o pracę. Moje dane osobowe: ... W trakcie mojego zatrudnienia dla Grzegorza Sypniewski Cayman OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski ul. Jaracza 2 14-100 Ostróda NIP: 739-225-88-36, REGON: 510861575 wykonywałam obowiązki pracownicze zgodnie z warunkami typowymi dla umowy o pracę, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Proszę o sprawdzenie mojej sytuacji oraz podjęcie odpowiednich działań w celu uregulowania sprawy i zapobieżenia podobnym przypadkom w przyszłości. Z góry dziękuję za Państwa uwagę i pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z poważaniem, .... Zwracam się do tej pory w sprawie niewypłaconego urlopu, który przysługiwał mi zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz umową o pracę. Po przeanalizowaniu dokumentacji dotyczącej mojego zatrudnienia zauważyłam, że nie otrzymałam należnej mi wypłaty za urlop. Proszę o niezwłoczne rozpatrzenie tej sprawy i dokonanie odpowiedniej korekty w mojej wynagrodzeniu. Liczę na to, że sprawa zostanie uregulowana w możliwie najszybszym terminie. Jestem gotowa udostępnić wszelkie niezbędne dokumenty oraz informacje dodatkowe w celu wyjaśnienia sytuacji. Z poważaniem, ....

@Aneta Zygmunt

To jest treść pisma wysłanego do kogo, do PIP-u czy do sądu pracy w celu ustalenia stosunku pracy? Wkleiłaś tutaj, żeby pokazać, że miałaś taki problem? To może warto napisać, co dalej, co się udało załatwić i jak sprawa się rozwija

Klaudia Nowy wpis

Proszę niech Pani się nie Kompromituje Pani przychodziła pijana do pracy

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski zatrudnia studentów?

Pisaliście o zamykaniu sklepu, o zwolnieniach, ale też pojawił się komentarz o rekrutacji. W takim razie, czy firma nadal kogoś przyjmuje? Są teraz jakieś rekrutacje? Można tutaj spróbować się zatrudnić chociaż na przeczekanie? Zastanawiam się nad aplikacją...

ANONIMOWO

Totalny brak szacunku do pracowników. Kto to widział żeby sklep zamknąć z dnia na dzień bez jakiegokolwiek poinformowania pracowników(szefostwo wiedziało już dwa tygodnie wcześniej), nawet po zamknięciu sklepu i zostawieniu pracownikow na pastwę losu właścicielka nie ma czelności zadzwonić i powiedzieć o zwolnieniu pracownikow pomijając już podziękowanie za współpracę, ponadto regularnie zabierana gotówka za rzekome „braki” w systemie. Nie rozumiem jak mogą zniknąć wielkie kurtki z malutkiego sklepu, który na dodatek ma bramki, które działają. Rozumiem ze czasami może coś zniknąć ale przesadą jest to, że co miesiąc brakuje ubrań o wartości nawet 1000 zł ( za które potem płacić muszą pracownicy) gdzie wszyscy pracownicy bardzo pilnują wszystkich dostaw i mają kontakt z klientem bardzo dobry. Ludzie ostrzegali przed tą firmą i jak widać trzeba ich omijać wielkim łukiem. NIE POLECAM

Bartosz
@ANONIMOWO

W sklepie powinien być monitoring. Trzeba go sprawdzić i będzie wiadomo gdzie znika towar. Bo obciążanie finansowo sprzedawców za coś czego się nie wzięło to nie w porządku. Czemu zamknięto sklep? A co z wypowiedzeniami i świadectwami pracy? Dostałaś w ogóle?

ANONIMOWO
@Bartosz

Monitoring jest owszem (3 kamery) w tym dwie nie działające a jedna skierowana na pracownika ;( Sklep zamknięto… eh sama bym chciała wiedzieć, zero wiadomości na ten temat od szefostwa a już w ogóle podziękowania za współpracę. Żadnego wypowiedzenia gdyż była to praca na umowę zlecenie co nie upoważnia ich do takiego zachowania.

Mistinka
@ANONIMOWO

Niestety nie informują o zwolnieniu, bo się boją że pracownik odejdzie wcześniej. Dodam jeszcze, że potrafią szukać nowego pracownika na miejsce tego który jeszcze pracuje i wciskają mu kit że to ma być nowa osoba do pomocy ????????????

Sprzedawca

Rozmowa przebiegła bardzo miło, nie było żadnych dziwnych pytań. Pani pytała tylko o doświadczenie w podobnej pracy i ogólnie zadawała pytania raczej tylko związane z CV. Przedstawiła jak wygląda praca i zarobki. Całość trwała ok 20 min.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Aneta Zygmunt

Walić ich i składać wszystko do PIP i iść do Sądu Pracy. Myślą, że zatrudniają prostych ludzi, niestety są w błędzie. Funkcjonują tyle lat na tych samych zasadach ale zapoznawać się z nowymi przepisami mają problem. Są prości :)

Łucja
@Aneta Zygmunt

Myślisz, że pip coś zdziała? Skoro wszyscy pracownicy na zleceniu byli?

anonim19

Ta firma to zwykłe (usunięte przez administratora) oszukają ludzi na remanentach, dziwnym trafem po miesiącu od ostatniego remanentu brakuje po kilkanaście rzeczy, gdzie towar był sprawdzany i stany z komputerem z dokładnością, zabierali nam pieniądze za remanenty nawet po 800 zł, potraktowali mnie i moja koleżankę jak (usunięte przez administratora) z dnia na dzień straciłyśmy pracę, przyszedł szanowny pan i poinformował, ze sklep jest zamykany, o tym domyślałyśmy się wcześniej, od koleżankę z sąsiednich lokali, NIE POLECAM !

Lidia

Czy w każdym sklepie jest tak źle? Mnie np. interesuje Gdańsk Przymorze i Braniewo, rodzinne miasto :3 W każdym tak samo płacą, tak samo źle się traktuje pracowników? No nie wiem...

W firmie nie ma wewnętrznych rekrutacji, jeśli są jakieś przesunięcia to tylko tych którzy są najbliższymi znajomymi szefostwa

Łukasz

To jak się zachęca pracowników do zostania tu na dużej? Są jakieś podwyżki regularnie?

@Łukasz

Nie podwyżek nie ma,a czy zachęca się pracownika do pozostanie w tej firmie? Także nie, wręcz odpycha się robiąc remanenty co miesiąc i naliczając braki za niby skradziony towar. Szkoda czasu na pracę w tej firmie.

Czy OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Zlecenie

Tylko zlecenie oparte na umowę o pracę. Chodzi o to,że jest rozliczany tak jak na umowie o pracę ,wymagań całe mnóstwo a od siebie nic nie dają nawet myśleć nie potrafią.

Umowa o pracę? Dobry zart

Twierdzą,że nie dają normalnej umowy.. trzymają na zleceniowce, a ja potrzebujesz wolne, to sobie radz i załatwiaj zastępstwo

@Umowa o pracę? Dobry zart

Zgadza się, ciekawe tylko co będzie się działo w tym roku gdy wszedł Polski Ład i wszyscy będą mniej zarabiać niż w zeszłym roku.

Izabela
@Gość

minęło trochę czasu w nowym roku, jak jest w tej firmie, dają juz normalne umowy czy nadal zlecenie?

Jak długo trwa proces awansu w OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski?

Ala

Jakiego awansu ? Na jakie stanowisko ?

Anita

Dziewczyny jest strona w necie do sprawdzenia jaką pomoc otrzymał pracodawca i min.jest też to czy państwo wypłaciło im świadczenie na ochronę miejsc pracy... wystarczy w przeglądarce wpisać sudop.uokik.gov.pl i należy podać NIP pracodawcy. Wszystko jest wyszczególnione, kwoty i kiedy było wypłacone. Jak nie wypłacą wam należnych pieniędzy to niestety PIP się kłania.

@Anita

Sprawdzone ...A oni nam nic nie wypłacili ani za listopad,a za styczeń mamy godziny odpracować, jak sami dostali pieniądze od państwa i oni się nie boją,że wejdzie im kontrola... szkoda słów, jakim trzeba być perfidnym oszustem

Gość2
@Gość

Dokładnie. Może gdzieś należałoby to zgłosić? Sklepów jest dużo powinnyśmy wszystkie się tym zająć. W innych firmach (sklepach) pracownicy mają normalnie płacone, żadnego ściągania z urlopów nic..

Gość 3
@Gość2

Jak to w ogole wszystko wyglada ??

@Gość 3

Teraz już nie starają się nawet o postojowe tylko otrzymują od państwa na każde miejsce pracy dofinansowanie w kwocie 2tys zł a do tego zwolnieni są z opłat zusowskich, trąbią o tym w tv

@Gość2

Czy wysyłanie na urlopy czy na chorobowe, przecież nikt nie może zmuszać do nieuzasadnionego zwolnienia chorobowego...

Gosc

Czy coś z tym robicie?

Info
@Gość

Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania – 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę Taki oto przepis w związku z pandemia i zamknięciem Warto przeczytać i da do myślenia

@Info

A gdzie tego przepisu w związku z pandemią szukać?

@Gość

Wszystko w internecie . Wystarczy nawet , że skontaktujesz się z urzędem pracy otrzymasz taka informacje Tylko nie wiem jak to jest w zależności chyba od umowy jaką masz ale to tam powinniście się dowiedzieć co i jak i jak to wszystko wyglada

Maja
@Anita

Rozumiem ze postojowe za listopad dla osób na umowie zlecenie się należało? Czy ktoś je dostał?

Ala
@Maja

Odrabianie godzin za pieniądze które na nas dostali .... Żenada ....

Jaki jest wkład kierownictwa OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Żaden

Maja

@Maja

Niestety nikt kto jest zatrudniony na zlecenie nie dostał postojowego

Mala

Oglądam towar. Nadęta pani mówi mi że mam ubrać maseczkę ????‍♀️ odpowiadam ze nie i nawet jej nie mam więc nie założę. A ona na to że mam wyjść że sklepu ???? odparłam że ma (usunięte przez administratora) podejście do klienta ????także nie polecam mimo że kiedyś lubiłam ten sklep. Moja noga tam już nie stanie. Powodzenia paniusiu z takim podejściem ????????????????

Xyz
@Mala

A co w tym dziwnego, że Panie proszą o zakładanie maseczek? Sama przy kontroli z sanepidu zostałam poinformowana o konieczności zwracania uwagi klientom o zasłonięcie ust i nosa, bo w takiej sytuacji gdy klient na terenie sklepu nie przestrzega wymogów jest karany zarówno on, jak i sprzedawca. Bądźmy ludźmi dla drugiego człowieka, jeśli nie chcecie przestrzegać obostrzeń, sprzeczać się z władzami policją itp to okej, ale róbcie to w taki sposób by nie dotykało to innych. Sama mam zdanie podzielone na temat masek, ale z szacunku dla personelu zawsze w sklepach noszę. Druga sprawa jest taka, że wiele z nas pracuje w tej masce po 12 godzin, a klient nie potrafi ubrac na kilka minut zakupów? Trochę taki brak empatii. Pozdrawiam :)

Olka fasolka

Nie polecam. Obsługa prostacka, nadęta babka. (usunięte przez administratora) na wieszakach

Nikola

Że mną było podobnie za brak maseczki. Żenada powinni ja zwolnić

Asia

Jaka umowa ?

Klaudia

Ciekawa jestem ile jeszcze mnie czeka z nimi w przyszłości problemów skoro PIT sprawia im trudności .. chcialam odciąć się od tej ala firmy ale widzę że to będzie ciągnęło za mną jak g***o pod podeszwa .. i pozdrawiam gościa który usuwa komentarze mam nadzieję ze ma Pan/Pani wiele pracy

Klaudia
@Klaudia

Sprawdzajcie swoje PITY sami oraz inne zobowiązania. Dobrze wam radze bo skończycie z ręką w ***** i nie odzyskacie nic!

Ja pracuje już gdzieś z cztery lata i nie mam żadnego problemu .

Asia

Nie przeszkadza Ci, że od ponad roku nie dostajesz premii?

@Asia

Teraz stawka godzinowa zmieniła się na umówię zlecenie jest wyższa (osoba która się uczy ma większa stawkę )zarabiasz więcej wiec w czym problem wychodzi się tyle samo co było na początku wraz z premia , a może i nawet więcej ☺️

...ani nie masz urlopu który każdemu się przysługuje

Hej, czy któraś z was jeszcze nie otrzymała postojowego?

Zostaw merytoryczną opinię o OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski - Ostróda

• Jak się pracuje w OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski?

Zobacz opinie na temat firmy OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski?

Kandydaci do pracy w OLIKA by CAYMAN Grzegorz Sypniewski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042