logo KS Service Sp. z o.o.

KS Service Sp. z o.o.

Poznań

Wywiadu udzielił:
Artur Dzięgielewski Manager Działu Rekrutacji i Selekcji KS Service Sp. z o.o.
Obecnie pracuję jako Manager Działu Rekrutacji i Selekcji w KS Service Sp. z o.o. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyłem na stanowiskach managerskich w branży finansowej oraz w obsłudze klienta i sprzedaży. Procesy rekrutacyjne prowadzę od prawie 15 lat. Praca w firmach o zróżnicowanych profilach działalności oraz z różnych branż pozwoliła mi zdobyć doświadczenie zarówno w dziedzinie zarządzania, jak i rekrutacji pracowników. Moją pasją jest HR i wszystko co z nim związane. Obecna praca to uwieńczenie moich oczekiwań i dążeń, gdyż zawsze chciałem kierować działem rekrutacji i selekcji.

Jakie były początki firmy?
KS Service Sp. z o. o. jako agencja zatrudnienia rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku. Na początku naszej działalności świadczyliśmy usługi leasingu pracowniczego jedynie w Belgii, delegując polskich pracowników do pracy za granicą. W 2007 roku rozpoczęliśmy działalność w Polsce od jednego oddziału rekrutacyjnego w Szczecinie, a w kolejnych latach konsekwentnie rozwijaliśmy się, otwierając następne polskie oddziały. Dziś świadczymy szeroki zakres usług rekrutacyjnych w kraju i zagranicą.

Jaka jest misja firmy?
Naszą misją jest dostarczanie możliwie najlepszych rozwiązań z obszaru HR, w oparciu o najwyższe standardy obowiązujące w branży, dążąc do optymalnego zaspokojenia potrzeb otoczenia firmy.

Jakie wartości przyświecają firmie?
1. Stawiamy na prawdziwość relacji. To, co liczy się dla nas najbardziej w
naszych relacjach z klientem to zaufanie, szczerość, uczciwość i szacunek.
2. Najważniejszy dla nas jest Klient. Klient to pracodawca użytkownik, pracownik kandydat, a także nasi współpracownicy. Każdego darzymy szacunkiem i rozwiązujemy ich problemy, podchodząc do nich indywidualnie. Dzięki zaufaniu razem możemy osiągnąć wspólne cele.
3. Jesteśmy nastawieni na sukcesy, które nas napędzają do dalszej pracy, ale nie boimy się porażek, ponieważ dzięki nim uczymy się najwięcej.
4. Jesteśmy zaangażowani we wszystko, co robimy.
5. Staramy się być elastyczni i indywidualnie podchodzić do każdej sprawy.

Jak wyglądają struktury firmy?
Na czele naszej firmy stoi zarząd spółki złożony z Prezesa Zarządu i Członków Zarządu. Na strukturę działania KS Service składają się dział sprzedaży, dział rekrutacji i selekcji tymczasowej, stałej oraz zagranicznej, dział finansowo-księgowy, administracyjny, a także dział kadr i płac.

Co można uznać za dotychczasowy sukces firmy?
Za taki sukces możemy zdecydowanie uznać rozwój naszej firmy na rynku w Polsce i zagranicą. Przez kilka lat rozwinęliśmy się na tyle, by móc otworzyć oddziały w kilku miastach. Obecnie w Polsce posiadamy 5 oddziałów (Gorzów Wielkopolski, Łódź, Poznań, Rzeszów, Wrocław) oraz oddział centralny w Szczecinie. W najbliższym okresie właściciele spółki planują ekspansję na rynek śląski, małopolski a także pomorski oraz powiększenie regionów sprzedażowych o kolejne oddziały. Kolejnym ważnym dla nas krokiem było poszerzenie działalności o rynek niemiecki, belgijski, a także ukraiński. Dziś możemy pochwalić się dużym doświadczeniem międzynarodowym potwierdzonym członkostwami w izbach gospodarczych tych krajów oraz zdobytymi tam certyfikatami niemieckim i belgijskim, które świadczą o wysokich standardach naszych usług.

Jakie są silne strony firmy, dzięki którym jest ona konkurencyjna na rynku?
Posiadamy młody, dynamiczny i zmotywowany zespół pracowników, który pozwala na przeprowadzanie szybkich i skutecznych procesów rekrutacyjnych. Klienci cenią sobie nasze międzynarodowe doświadczenie i szeroki zakres usług. Dodatkowo wiemy, że ważnym czynnikiem często są koszty, a mogę zapewnić, że posiadamy atrakcyjne i konkurencyjne ceny naszych usług.

W jaki sposób kreują Państwo markę KS Service?
Nasze działania kreowania marki są skupione zarówno na kanałach internetowych - mediach społecznościowych, jak i na bardziej tradycyjnych działaniach w "terenie". Oprócz własnej strony internetowej, na której zamieszczamy oferty, wpisy dotyczące aktualności, trendów z rynku pracy, wskazówek i porad rekrutacyjnych, posiadamy profile na facebooku, google+, linkedin oraz goldenline. Dodatkowo staramy się, aby marka stawała się bardziej rozpoznawalna poprzez branie udziału w targach pracy, konferencjach i seminariach.

Jak przekonują i zdobywają Państwo klientów?
Naszych klientów przekonujemy doświadczeniem i działalnością na rynkach międzynarodowych. Poprzez to, że stawiamy na elastyczność działań i dostosowujemy się do klienta i jego wymagań związanych z rekrutacją pracowników każdy klient jest traktowany indywidualnie. Dodatkowo szeroki zakres działań powoduje, że KS Service oferuje kompleksową obsługę klienta, dzięki której może on skupić się na kluczowej działalności swojej firmy. Mogą nam powierzyć wszystkie potrzeby związane z  kadrami.

Jakie są topowe usługi Państwa firmy?
Oczywiście są to usługi związane z rekrutacją pracowników. Dużym zainteresowaniem cieszą się rekrutacje pracowników z Ukrainy.  Warto też wspomnieć, że dodatkowo oferujemy:
  • outsourcing kadr i płac - jest przejęciem wszelkich obowiązków związanych z administracją kadrową i płacową firmy,
  • payroll - to przejęcie obciążeń administracyjnych związanych z obsługą kadrową i płacową. Agencja zatrudnia wskazanych przez Klienta kandydatów i oddelegowuje ich jako pracowników tymczasowych,
  • inhouse - czyli koordynowanie i zarządzanie pracownikami wewnątrz firmy klienta, wykorzystując własne źródła i odciążając pracodawców z procesów, na których nie muszą skupiać swojej uwagi, użyczanie polskiego personelu dla klientów z Belgii i Niemiec.
Czego poszukujecie Państwo u potencjalnych Pracowników?
Wymagania oczywiście zależą od pozycji, na którą dana osoba aplikuje. W naszej bazie znajdują się oferty zarówno dla Pracowników niższego, jak i wyższego szczebla. Na pozycje związane z pracą produkcyjną, na magazynach czy halach poszukujemy osób komunikatywnych, dyspozycyjnych i zmotywowanych. Na pewno wszelkiego rodzaju uprawnienia na pojazdy mechaniczne ułatwiające pracę na hali są atutem przy rekrutacji. Na pozycje wyższego szczebla szukamy m.in. osób związanych z branżą IT, od których wymagamy znajomości języków programistycznych oraz managerów działów sprzedaży ze znajomością języków obcych i doświadczeniem w pracy z klientem.

Pracowników na jakie stanowiska poszukujecie Państwo najczęściej?
Przeprowadzane rekrutacje zależą oczywiście od potrzeb naszych klientów i od tego na jakie stanowisko poszukują pracownika. Wiele naszych ofert pracy dotyczy rekrutacji na stanowiska menedżerskie - głównie w działach sprzedaży dla międzynarodowych klientów, ale również poszukujemy osób do pracy magazynowej, czy na halach produkcyjnych.

Czy firma zatrudnia studentów, umożliwiając im start w karierze?
Nasza firma otwiera się na studentów i umożliwia im odbycie praktyki studenckiej (czas trwania praktyki określany jest przez wymagania uczelni) lub bezpłatnego trzymiesięcznego stażu, podczas których czynnie uczestniczą w realizacji projektów rekrutacyjnych. Każdy praktykant/stażysta ma przypisanego opiekuna, który pomaga w realizacji powierzonych zadań i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czy firma uczestniczy w targach pracy?
Jak już zostało wspomniane, uczestnictwo w targach pracy to jeden ze sposobów kreowania naszej marki i wizerunku. Niedawno braliśmy udział w X Targach Pracy Pomorza Zachodniego.

Jakimi kanałami jest prowadzony proces rekrutacji?
Osoby zainteresowane podjęciem pracy mogą się do nas zgłosić poprzez formularz aplikacyjny dostępny na naszej stronie, podając swoje dane i załączając CV lub aplikować bezpośrednio na wybrane z bazy ofert stanowisko. Nasze oferty dostępne są również na stronach pracuj.pl, praca.pl, infopraca.pl, czy olx.pl. Oczywiście idziemy też z duchem czasu i istnieje możliwość kontaktowania się z nami poprzez media społecznościowe, czyli nasze profile na linkedin i goldenline.

Jak często odbywają się imprezy integracyjne?
Co każdy kwartał organizujemy większe przedsięwzięcia integracyjne, takie jak wspólne wyjazdy. Pamiętamy też, że istotnym czynnikiem integracji jest atmosfera w pracy, więc na co dzień również budujemy relacje pomiędzy naszymi pracownikami.

Dziękujemy za rozmowę.
Ostatnio dodane oferty pracy przez KS Service Sp. z o.o.
Pakowanie kapsułek z kawą zobacz ofertę
MONTER MEBLI KUCHENNYCH – Berlin!!! zobacz ofertę
MONTER MEBLI KUCHENNYCH – Berlin!!! zobacz ofertę