Helgesen Polska

Opinie o Helgesen Polska

Iza Nowy wpis

Dzień dobry, czy doświadczenie ma znaczenie podczas ustalania wysokości podstawy dla Inżyniera Jakości czy raczej jest ona stała? W ogłoszeniu piszą, że trzeba mieć 1-3 lata doświadczenia by się dostać, dlatego zastanawia mnie potencjalna różnica. Czy warto aplikować mając zaledwie rok za sobą?

Nowy wpis

@Iza

Szanowna Pani, Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy na stanowisko Inżyniera Jakości oraz za Pani zapytanie odnośnie ustalania wysokości podstawy wynagrodzenia. Chcielibyśmy podkreślić, że doświadczenie odgrywa istotną rolę w procesie ustalania wysokości wynagrodzenia dla Inżynierów Jakości. Jest to aspekt, który uwzględniamy przy ocenie kandydatów i negocjacjach. Wieloletnie doświadczenie może być czynnikiem, który wpływa na propozycję wynagrodzenia, ponieważ osoby posiadające bogatą historię zawodową często przynoszą wartość dodaną poprzez zgromadzone umiejętności, wiedzę i praktyczne doświadczenie. Jednakże, zrozumiałe jest, że nie każdy kandydat ma długą historię pracy w danym obszarze, dlatego również bierzemy pod uwagę inne czynniki, takie jak: umiejętności, potencjał rozwoju oraz zgodność z wymaganiami stanowiska. Warto zaznaczyć, że posiadanie roku doświadczenia może stanowić solidną podstawę dla aplikowania na to stanowisko, szczególnie jeśli kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz pasję do pracy. Liczba lat doświadczenia jest jednym z wielu czynników branych pod uwagę, ale nie jest jedynym decydującym elementem. Zachęcamy do aplikowania, nawet jeśli posiada Pani tylko rok doświadczenia. Jesteśmy zainteresowani poznaniem kandydatów, którzy wykazują potencjał do rozwoju i przynoszenia wartości dla naszej organizacji. Jeśli będzie Pani miała dodatkowe pytania, prosimy o kontakt bezpośredni. Dziękujemy jeszcze raz za zainteresowanie naszą firmą oraz za wysłanie pytania. Z poważaniem, Dział HR, Helgesen Sp. z o.o.

Czy w Helgesen Polska wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Dział HR Nowy wpis

Dzień dobry, jeśli chodzi o benefity płacowe, to należy tutaj wymienić m.in. miesięczną premię produkcyjną, wypłacaną w ramach całego zespołu, po zrealizowaniu określonych celów, a także kwartalne nagrody pieniężne, dla najlepszych, zgłoszonych przez pracowników propozycji usprawnień w Programie EUREKA, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa, produktywności oraz jakości, poprzez ciągłe usprawnianie procesów.

Tenshi

Żeby tego było mało powyższa odpowiedź dotyczy tylko daszku dla pracowników czyli strefy socjalnej. Reakcja na problemy pracowników na produkcji jest gorsza niż zerowa, za jakikolwiek usprawnieniami na produkcji trzeba czekać kilka miesięcy w najlepszym wypadku a w najgorszym kilka lat. Opisanie wszystkich problemów i pracy w tej firmie w tym komentarzu zajęło by mi co najmniej kilka godzin więc na teraz nie będę rozwijał się bardziej. Pełna opinia, wymiar i obowiązki pracy pojawią się za kilka dni (oczywiście jeżeli nie zostaną usunięte tak jak kilka moich poprzednich odpowiedzi).

Młody
@Tenshi

Zgadzam sie

Maxi

Rotacja w tej Firmie od lat jest wręcz "huraganowa".

@Maxi

Biorąc pod uwagę rzeczywistą rotację w naszej firmie, pozostaje nam tylko życzyć, aby każda firma doświadczała takiego „huraganu”… ;-) Dział HR Helgesen Polska

@Helgesen Polska

Jeśli ktoś do rotacji liczy pracowników bezpośrednich których w zakładzie jest mniejszość bez uwględnienia pracowników agencyjnych których rotacja faktycznie jest huraganowa i większość z nich jest wymieniana maksymalnie w przeciągu roku to podawanie "rzeczywistej rotacji" jest bezcelowe.

Inżynier Jakości

Dużo opowiadania i kreowania wizji firmy, pokazanie wspaniałych standardów na światowym poziomie, codzienne konferencje z USA (komunikatywny angielski naprawdę przydatny, jak ktoś stęka i duka to słabizna), amerykański etos pracy itd po czym dalej już po polsku czyli wyzysk - praca około 10godzin zarobki w tym momencie śmieszne i kupa spraw dodatkowych, które z jakością nie mają nic wspólnego. Szukają kogoś dobrego ale oferta jak dla stażysty - studenta 5 roku :/

Rozwiązanie problemu jakościowego z jakim się spotkali w realu, żadna wydumka.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Artur

Pierwsze wrażenie - pozytywne.

Na jakie benefity można liczyć w Helgesen Polska?

Dział HR

Dzień Dobry, W ramach benefitów pozapłacowych, każdy z naszych pracowników ma możliwość skorzystania z dodatkowego pakietu opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego oraz popularnego pakietu Mulisport, który umożliwia nielimitowany dostęp do obiektów sportowych. Bardzo ważny jest dla nas rozwój naszych współpracowników i ciągłe podnoszenie kompetencji, dlatego każdy z nas ma możliwość uczestnictwa w kursach i szkoleniach, dopasowanych do potrzeb. Jeśli chodzi o benefity płacowe, to należy tutaj wymienić m.in. miesięczną premię produkcyjną, wypłacaną w ramach całego zespołu, po zrealizowaniu określonych celów, a także comiesięczne nagrody pieniężne, dla najlepszych, zgłoszonych przez pracowników propozycji usprawnień w Programie EUREKA, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa, produktywności oraz jakości poprzez ciągłe usprawnianie procesów. Dodatkowo, to co bardzo ważne, to atmosfera, którą tworzy cały nasz Zespół. Pozdrawiamy serdecznie oraz zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Dział HR, Helgesen Sp. z o.o.

Staszek

Może słyszał ktoś o aktualnej ofercie pracy w firmie? Jakieś podpowiedzi przydałyby się.

@Staszek

Dzień dobry Panie Staszku, aktualnie poszukujemy spawaczy MAG 135. Jeśli jest Pan zainteresowany, zachęcam do przesłania CV na adres mailowy: rekrutacja@helgesen.com lub do bezpośredniego kontaktu z numerem telefonu: 887-851-887. Pozdrawiam, Dział HR Helgesen Polska

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Helgesen Polska?

Dział HR

Dzień dobry, kwestie dot. wynagrodzeń poruszamy indywidualnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem. Ustalając jego wysokość, bierzemy pod uwagę: umiejętności, zdobyte doświadczenie, a także ukończone kursy i szkolenia. Pozdrawiam, Dział HR Helgesen Polska

jurek

W jaki sposób można wysłać swoje cv do tej firmy? Jest jakiś adres meilowy?

@jurek

Szanowny Panie Jurku, Jeśli jest Pan zainteresowany pracą w naszej firmie, zapraszam do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu: 887-851-887. CV można także przesyłać na adres mailowy: rekrutacja@helgesen.com Pozdrawiam, Dział HR Helgesen Polska

Jaka jest kultura pracy w Helgesen Polska? Obowiązuje typowy dress code?

Lukasz

Helgesen zaopatruje swoich pracownikow w ubrania robocze zarowno na produkcji jak i na stanowiskach administracyjnych i inzynieryjnych (koszulki polo, koszule, bluzy).

Stary.Welder.Z.Helgesena

Ps: za Lecha bylo spoko :) pracownicy jak rodzina. Zmienili Lecha na ******* i sie CALY helgesen posypal ze wszystkimi ludzmi :) szkoda bo firma miala potencjal,potencjal który zostal zniszczony w kazdy mozliwy sposob przez NIEprezesa

Zak
@Stary.Welder.Z.Helgesena

A mnie ciekawi dlaczego ci zza oceanu tego nie widzą

@Zak

Widzą wyniki finansowe i najwyraźniej firma zmierza we właściwym kierunku. Słyszałem że Helgesen szybko się rozwija więc chyba nie jest tak źle jak niektórzy wypisują na tym forum. Odnoszę wrażenie że wypowiadają się pracownicy którzy odeszli i żal (usunięte przez administratora) ściska że nie mogą wrócić... poprawcie mnie jeśli się myle

Adaś
@Zenek

No bo jakosc zbiornikow spadla, teraz to wyglada jak akord a nie by zrobic dobrze ladny zbiornik. Tak zal (usunięte przez administratora) sciska, bo fajna praca, fajne rzeczy sie spawa, i fajnie sie pracowalo z ludzmi wszystkimi i ktos to zniszczyl, tak to jest jak sie zaczyna zmieniac. Ryba sie psuje od glowy pamietaj.

@Adaś

Adas, Skąd wiesz że jakość zbiorników spadła? Skad masz takie dane? Czy klienci nie akceptuja aktualnej jakosci?

Dawid
@Zak

Nie mam totalnie pojęcia.Jestem zdziwiony, że matulka usa nie przeswietlila dobrze prezesa i jego przeszłości, myślę, że szukali by dalej. Firma BYŁA super, BYŁA kiedyś

Migo
@Zenek

Helgesen w Polsce jest spółką prawa handlowego, wyniki dostępne są publicznie więc jeśli ktoś ma ochotę może sprawdzić czy faktycznie wyniki działalności w ciągu ostatnich lat są dobre. Zenek, czy wiesz czyim kosztem egzystuje ta firma i co wnosi do lokalnej społeczności poza tanią pracą głównie pracowników ze wschodu?

@Migo

Migo, nie słyszałem, żeby firma miała problemy z wypłacalnością. Zarówno pracownicy jak dostawcy dostają pieniądze na czas (przynajmniej nic mi nie wiadomo, żeby było inaczej) . Z tego co słyszałem firma inwestuje w infrastrukturę i pracowników. Nawet jeśli wyniki na papierze nie są dobre to są na tyle zadowalające, że zarząd w USA widzi potencjał i inwestuje (nie pakowaliby kasy nie bez perspektywy zwrotu). Oświeć mnie? Czyim kosztem egzystuje ta firma? Myślę, że to, że zatrudnia 70% Polaków na umowy o pracę nie jest najgorszym wynikiem biorąc bezrobociu na poziomie 4% w Bydgoszczy?

Antek
@Zenek

Zgoda, wyniki nie są dobre, wyniki one są tragiczne.

Mario

Zainteresowało mnie stanowisko technika utrzymania ruchu. Moglibyscie napisać jakie maszyny, urzadzenia sa w firmie ?.

Mateusz
@Mario

3.06.2019 i nadal potrzebują Technika Utrzymania Ruchu. Już się zwolniłeś? Taka lipa? Nie płacą automatykowi 3500zł netto?

Insider

Podmiot na ciągłej kroplówce firmy matki w USA. W ciągu ostatnich lat działalności przyniósł ogromne jak na swój kapitał straty. Utrzymywany ze względu na "globalne" aspiracje właścicieli.

Na ile może liczyć spawacz z 20 letnim stażem w.,ile zmian i jakie są możliwości rozwoju.

Na ile może liczyć spawacz z 20 letnim stażem. Na ile zmian jest to praca i jakie możliwości rozwoju. Z góry dzięki za info

gosc

Amerykańska wielka firma ,a podobno niekurzy pracownicy pracuj bez aktualnych uprawnień

JBralczyk
@gosc

PODOBNO niektÓrzy nie potrafią posługiwać się słownikiem... dobra rada: sprawdź zanim napiszesz. Chyba nie zdajesz sobie sprawy że oczernianie osoby lub podmiotu w Internecie jest karalne.

@gosc

Z wyrokami tez przyjmujecie?

Joanna

Postawiłeś dosyć niestandardowe pytanie, na które niestety nie znam odpowiedzi. Nie jestem bowiem zatrudniona w Helgesen Polska. Musimy cierpliwie poczekać, aż jakiś inny użytkownik forum zechce Ci pomóc. A interesuje Cię jakieś konkretne stanowisko czy niekoniecznie? Zachęcam, abyś cały czas dzielił się tu z Nami swoimi spostrzeżeniami.

Jankes
@Joanna

To po co sie udzielasz skoro nie znasz odpowiedzi na pytanie litości ludzie

spawacz

Wielka amerykańska firma na rozmowie obiecywanie że co miesiąc jest premia dzielona na wszystkich pracowników a premii na oczy nigdy nie zobaczyłem. Żenada po co takie gadanie na rozmowie że jest jak jej nigdy się nie dostało od samego początku kłamstwa. A i okres świąteczny tez super pracować w takiej firmie amerykańskiej a na święta nic nie dostać porażka. Kto ma dostać to od góry dostanie ale fizyczny nic nie dostanie masakra.

@spawacz

Cześć Spawacz. W jakim okresie pracowałeś w Helgesen? Kiedy zacząłeś pracę? Kiedy zakonczyles? Jeśli premia Ci się należała dlaczego nie zgłosiles tego do brygadzista lub bezpośrednio do biura? Premia wypłacana jest od wynikow produktywności jakości i wysyłek na czas. Jeśli powyższe spełniają kryteria premia jest wypłacana. Ostatnia premia była wypłacana za wyniki osiągnięte w październiku 2018 i wszyscy pracownicy mogą to potwierdzić. Co do pracy w okresie świątecznym, podaj termin/ dzień w którym pracowałeś w święta. Które to były święta?

spawacz 2
@Lukasz

To była pierwsza premia od dłuższego czasu , dużo ludzi po odchodziło , prosząc o podwyżkę byłego kierownika można było usłyszeć ze "to nie jest koncert życzeń" , praca jak w akordzie czasami trzeba dużo pracy wykonać ,która kiedyś robiły dwie osoby , zwłaszcza na podmontażu, i tak miesiącami premii nie było . Jakość albo szybkość . a jest się czym chwalić aż ok 200 zl premii przed świętami i ani złotówki z socjalu

@spawacz 2

Premia jest wypłacana za wyniki całego zespołu. Może pan wykonywał swoją pracę sumiennie, jednak mogli być koledzy, którzy obniżyli wydajność zakładu. Październik pokazał, że jak wszystkim się chce to można osiągnąć cel. Co do jakości, albo szybkość - klient płaci za określoną jakość. Niektórym zależy na super jakości spawu, innym natomiast żeby spoina nie przeciekała, dlatego w niektórych przypadkach czasy wykonywanej pracy się od siebie różnią. Jeśli ma pan jeszcze wątpliwości, radziłbym zgłosić się do brygadzisty lub administracji zakładu i tam wyjaśnić swoje wątpliwości.

Profesor

Tak sobie czytam opinie poprzedników i....generalnie się cieszę że nikt z was nie podjął pracy . Z takimi leserami i roszczeniową postawą ta firma na 100% mogła by zawiesić kłódki na drzwiach . Pracuję w Helgesen od 8 miesięcy , w tym czasie miałem już dwie podwyżki . Dlaczego ? BO CHCĘ PRACOWAĆ A NIE TYLKO ZARABIAĆ . Jeśli ktoś chce przyjść na 8 godzin żeby tylko odpier%olić szychtę to niech sobie podaruje .Pracuję tam jako tester i widzę że wielu "spawaczy" uprawnienia zdobyło chyba za flaszkę . Kogoś , kto potrafi naprawdę położyć precyzyjnie spoinę , nieczęsto widzimy . Potencjalnych myjkarzy rzeczywiście było wielu , w większości to były jakieś tłuki mające problemy ze zrozumieniem najprostszych poleceń .Ale jak to się mówi...selekcja naturalna robi swoje , zostają tylko ci , którym naprawdę chce się pracować .

Bea
@Profesor

Tester? Czego? Spawów? A może Pan wykonuje RTG na spawie?

bol
@Profesor

(usunięte przez administratora) sie w lep

@Profesor

Profesor a co Ty taki pracuś? Jakie to jest głupie myślenie Polaka żeby zarobić to trzeba pracować najlepiej po 12h i 7 dni w tygodniu. Nie kolego tak nie powinna wyglądać praca. Praca to jest takie coś że idziesz do pracy w tygodniu 40h robisz swoje i do widzenia. Ludzie to nie są jacyś niewolnicy żeby tylko siedzieć w pracy. Każdy ma swoje życie i pracować powinno się po 40h i powinno się godnie zarobić w tych godzinach ale niestety Polska to dziki kraj. I pracodawcy to wykorzystują najlepiej pracować ile się da i za jak najmniej. Jak Ty nie masz swojego życia to weź spij pod firmą i pracuj 7 dni w tygodniu. Co to za myślenie polaków to aż się nie chce w to wierzyć. A na myjce to najgorsza robota ze wszystkich stanowisk i za najmniejsze pieniądze to nie dziwne że nikt tam nie chce pracować. Wymaganie nie wiadomo jakie i nie tylko trzeb myć a robić inne rzeczy typu szlifowanie farby w zbiornikach, oczyszczanie odprysków w zbiornikach. Porażka w Biedronce zarobisz więcej niż w zakładzie na myjce. Tam to tylko sami Ukraińcy zostaną bo nikt za takie marne pieniądze nie będzie pracował i wykonywał milion innych rzeczy a powinien tylko myć jak samo stanowisko mówi za siebie.

Stary.Welder.Z.Helgesena

Napisze tak. Moje wypowiedzi, tak jak i SETKI NEGATYWNYCH komentarzy od samego poczatku powstania filii w bydgoszczypokazujące prawdę o firmie,jak się pracuje, jak sa traktowani pracownicy sa PO-U-SU-WA-NE-!! -!! -!! z checia bym wrócił do tej firmy o ile zmieni sie prezesik. A wypowiedzi pracownikow nie ma tutaj, bo tam jest Ukrainowo :)

Luidzi

Tak jako rzadko zaglądacie na forum. Czy jest jakiś powód, że tak jest?

Zostaw merytoryczną opinię o Helgesen Polska - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Helgesen Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Helgesen Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Helgesen Polska?

Kandydaci do pracy w Helgesen Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Helgesen Polska