Grass Polska – Tomasz Gutkowski

Płońsk

Opinie o Grass Polska – Tomasz Gutkowski

ja 2009-10-16 22:48:41
bardzo fajnie pracuje się w tej firmie, super ludzie, żal się rozstawać
1 2010-05-21 22:20:49
a jak z zarobkami, terminowością wypłat i pakietem socjalnym?
grem 2012-06-21 11:23:33
Podczas spotkań rekrutacyjnych człowiek ma wrażenie bardzo dobrze zarządzanej firmy, w której praca i rozwój są na bardzo wysokim poziomie. Realia jednak nie są tak cudowne.

Nie ważne, czy masz pracować jako dyrektor, kierownik czy handlowiec - masz robić jedno, SPRZEDAWAĆ!!!( usunięte przez administratora )

Nie jest też ważne czym masz się zajmować na swoim stanowisku, czy to PR, czy marketing, czy zarządzanie salonami, czy zarządzanie działem handlowym, masz robić tylko jedno - SPRZEDAWAĆ!!!

Wcześniej pracowałem jako kierownik w dość dużej międzynarodowej korporacji. Podczas procesu rekrutacyjnego w Grass padło pytanie czy nie mam problemów z \"rozmowami handlowymi\". Po spytaniu o szczegóły, podano mi przykład rozmowy handlowej np. z kierownictwem DIY (np. Castorama). Odparłem, że nie mam z tym problemu (z negocjacjami na wyższym szczeblu). Jednak ta kwestia poruszona została tylko raz. Głównie mydlono mi oczy: wyjazdy zagraniczne, negocjacje kontraktów z DIY, zarządzanie działem ...

Ciekawostki, które mnie strasznie zaskoczyły:
1. Masz za wszelką cenę sprzedawać, a podstawowe zadania związane z nazwą swojego stanowiska \"możesz\" wykonywać po pracy.
2. Chcesz napić się kawy czy herbaty? A może wolisz coś zjeść? Musisz zatem przynieść swoją zastawę z domu (kubek, talerz, sztućce), ale uważaj - w biurze panuje zasada \"kto pierwszy weźmie ten kubek, ma go już do końca dnia\". Pamiętaj też oczywiście o swojej kawie, herbacie, mleku, cukrze, ...
3. Na stanowisku kierowniczym, musisz walczyć o samochód służbowy. Jeśli już go dostaniesz, nie zdziw się jego standardem i stanem (firma np. nie odpowiada za czystość samochodów, oraz ich nie myje!). Samochód, który dostałem (co się później okazało, było wielkim wyróżnieniem) powodował u mnie strach przed każdą jazdą (nie wiedziałem, czy się za chwilę nie rozpadnie).
4. Nie ważne jest twoje doświadczenie, twój szef/szefowa wie wszystko najlepiej. Nie zaczynaj nawet konstruktywnych rozmów bo i tak nie spotka się to z ich aprobatą. Masz robić tylko i wyłącznie to co szef/szefowa każe.
5. Zapomnij o akceptacji urlopu. A jak zachorujesz to dostaniesz wiadomość SMS od szefa/szefowej, że ich nie interesuje twoja choroba i masz wracać do pracy.
6. Najbardziej chyba zaskoczyło mnie zachowanie właścicieli firmy. Na rozmowach rekrutacyjnych wydawali się na prawdę bardzo mili i elokwentni. Po podpisaniu umowy (co też trochę trwa, możesz pracować nawet parę tygodni, a umowy w ręku mieć nie będziesz) pokazują swoją prawdziwą twarz. Są (bardzo) wulgarni, prostaccy i nonszalanccy.
były pracownik 2012-08-05 23:43:51
Zgadzam się z przedmówcą. Jestem byłym pracownikiem firmy i choć rozstałemsię z nię nie z mojego powodu cwalę sobie pracę w tej firmie, dużo mnie nauczyła, Choć również śmiało mogę powtórzyć słowa poprzedników, że pracujesz dopóki nie pokarzesz, że swiom pojmowaniem sprawy przewyższasz kierownictwo. Bardzo miło wspominam współpracę z coniektórymi managerami a pozostali to karierowizce, którzy swoję gadaną potrafili zamieszać w głowie szefowi i zwykły szaraczek przy takich się nie wybije, Firma handlowa więc sprzedawanie to podstawowy cel i nie ma co ściemniać we wszystkich firmach handlowych tak jest i tak ma być a co do jakości wyrobów to widocznie poprzednik kupił coś na wyprzedaży w duuużej promocji i teraz marudzi, albo sam nie wie co kupił i jęczy.
Pozdrawiam szefa, kdarę i żczę samych sukcesów.
quamiro 2013-06-26 15:31:14
Szukają export menadżera do sprzedaży mebli.
Pytanie do was - czy warto tam startować, czy firma ma perspektywy?
quamiro 2013-07-01 20:09:33
sądze że mogą wymagać języków obcych i osobowości handlowca i doświadczenie

Pytanie do obecnych pracowników - czy to firma z persektywą? jaka jest atmosfera? No i niedyskretnie się spytam - o jakim wynagrodzeniu mówimy dla export menadżerów???
quamiro 2013-07-02 18:59:59
sadze to bylo sarkastyczne stwierdzenie oczywistosci, ogloszenie znajdziesz na pracuj.pl
Robert 2013-09-09 15:12:07
Powiem krótko, gdyby właściciele zajęli się tylko liczeniem pieniędzy i ich wydawaniem, a nie pseudo-zarządzaniem firmą, pracowałoby się tam bardzo dobrze. O wartości pracownika w oczach Zarządu świadczy posłuszeństwo, odporność na codzienne chamstwo, sposób myslenia prosty i zgodny z Zarządem. Nie polecam tej firmy dla osób z dużym doświadczeniem, inteligentnych, z wysoką kulturą osobistą. Ci odejdą szybciej, aniżeli zdążą zobaczyć swoją umowę.
rudy 2014-03-26 19:09:06
ale pomyśl, że człowiek ma spędzić przynajmniej te 8 godzin w pracy, potem na nic nie ma siły, a pieniądze? jakoś musi żyć
Eryk 2014-04-10 19:39:39
No bez przesady, ja po 8 godzinach pracy własnie budze się do życia, także zalezy od człowieka pewnie.
la 2014-05-18 12:27:54
Marne pensje, a czlowieka zameczaja niby praca 8 godzin ale rzadko kto wychodzi po osmiu. Ogolnie szefostwo bardzo chamskie,prostackie,maja czlowieka za nic.
grem 2014-05-31 18:07:53
Z tego co pamiętam to za nadgodziny nikt nie płaci. Ale nie wiem jak jest dzisiaj.
koles 2014-06-01 22:04:25
hej, a jak jest ze stanowiskami menagerskimi biurowymi, gdzie kupujesz kolekcje a nie sprzedajesz? jakies profity? na co uwazac?
woo 2014-11-13 17:22:06
Z ciekawości zajrzałem na strony moich byłych pracodawców, między innymi tutaj. Ta jest jedyna, gdzie nie ma pracodawcy - nie pisze opinii korzystnych dla siebie jako " zadowolony pracownik". Nie ma czasu , albo uważa ,że i tak zawsze znajdą się niezadowoleni.
Co do sprzedaży - tylko pochwalić , w handlowej firmie powinni sprzedawać dokładnie wszyscy.
Co do tego, że jest tak , że szefostwo wie najlepiej - sam tego doświadczyłem, ale maja do tego prawo - to przecież ich kasa. Nie zrobili widać za wiele błędów, bo firma już jakiś czas istnieje, a doradcy, których nie słuchali czyli ja i wy - takich firm chyba nie mamy (jedna była ale padła).
Co do miłych i ciekawych rozmów wstępnych - potwierdzam. Nie zdążyłem zobaczyć - jak piszecie - "prawdziwej twarzy" szefostwa, bo musiałem z osobistych powodów zmienić miejsce pracy.
Romel 2016-05-12 22:32:20
w Grass Polska – Tomasz Gutkowski pracy ostatnio nie ma, bo jest pełno, ale wiem, że mają utworzyć jakieś stanowiska nowe
RUBAJ 2016-12-08 12:43:32
Współpraca z tą firmą to pasmo klęsk,zaczynając od jakości towarów,po czas realizacji zamówienia,a kończąc na reklamacjach.Wiem co pisze ,bo z w/w/ firmą współpracowałem przez około dwa lata.Po zaprzestaniu feralnej współpracy,do mojego sklepu zgłaszali się ludzie z reklamacjami.Niestety,przedstawiciel tej firmy zabierał uszkodzone rzeczy,firma wystawia korekty ilościowe,ale nie ma możności rozliczyć się jeśli nie zamawiamy kolejnego towaru.
Tak więc na dzień dzisiejszy firma GRASS winna jest mi pieniądze ,których jeszcze jakiś czas nie odzyskam,ale i nie odpuszczę.Szczerze odradzam współpracę z tą firmą
RUBAJ 2016-12-08 12:46:50
Zostaw swoją opinię o Grass Polska – Tomasz Gutkowski - Płońsk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grass Polska – Tomasz Gutkowski