logo ES SYSTEM K SP. Z O.O.

ES SYSTEM K SP. Z O.O.

Wolbrom

Zaczynaliśmy jako niewielka rodzinna firma, dziś nasze urządzenia chłodnicze osiągalne są w każdym zakątku świata, funkcjonują już w ponad 50 krajach.
Wywiadu udzieliła:
Magdalena Warchoł Marketing Manager ES SYSTEM K SP. Z O.O.
Proszę pokrótce przedstawić firmę.
Firma ES SYSTEM K powstała w 1995 roku. Dziś w naszej ofercie można znaleźć szeroki wachlarz urządzeń chłodniczych przeznaczonych dla supermarketów, kawiarni, lodziarni, stacji benzynowych i innych obiektów handlowych. Na powierzchni blisko 16 000m2 zgromadziliśmy najnowocześniejszy park maszynowy, dzięki czemu urządzenia z marką ES SYSTEM K są synonimem jakości i niezawodności. Nasze produkty wyróżnia także nowatorski design. Zatrudniamy ponad 250 osób oferując im bezpieczne i stabilne miejsca pracy.
 
Jaką macie Państwo wizję przyszłości Es System K?
Zaczynaliśmy jako niewielka rodzinna firma, dziś nasze urządzenia chłodnicze osiągalne są w każdym zakątku świata, funkcjonują już w ponad 50 krajach. Chcielibyśmy nadal dynamicznie się rozwijać zachowując te podstawowe wartości, jakimi kierowaliśmy się na początku: poszanowanie każdego pracownika, jego potencjału i talentu. Nadal też chcemy tworzyć wyjątkowe produkty, których synonimem pozostanie jakość i dobre wzornictwo. 
 
Przechodząc do tematyki kadrowej, jakich pracowników państwo poszukują?
Przede wszystkim poszukujemy inżynierów, absolwentów szkół technicznych, o rzadkiej dziś specjalności jaką są urządzenia chłodnicze. W naszym zespole mile widziani są także wykwalifikowani elektrycy i operatorzy maszyn. Do działu handlowego poszukujemy osób, które władają językami obcymi, charyzmatycznych i z doświadczeniem w sprzedaży. 
 
Co możecie Państwo zaproponować młodym osobom poszukującym pracy? Czym firma wyróżnia się jako pracodawca na rynku?
Młodzi pracownicy mogą liczyć na pakiet profesjonalnych szkoleń, zarówno operatorzy maszyn, jak i osoby aplikujące do pracy w biurze. Szkolenia odbywamy z najlepszymi specjalistami z zakresu technik sprzedaży, negocjacji, itp. Wszyscy pracownicy administracyjni mogą także liczyć na konsultacje odnośnie profesjonalnego dress-codu. Każdy młody człowiek z pasją ma możliwość uczestniczyć w procesie projektowania nowych produktów. W naszym zespole powstają niezwykłe urządzenia, doceniane w najbardziej prestiżowych konkursach wzorniczych. 
 
Czy oferujecie Państwo również pracę w formie zdalnej?
Większość naszych pracowników pracuje stacjonarnie, choć personel z działu eksportu sporą część czasu spędza w podróżach służbowych. 
 
Czy firma Es System K ma oferty również dla studentów?
Studenci często odbywają u nas staże i praktyki w okresie wakacyjnym. Dla nas jest to także znakomita okazja, aby ocenić potencjał takiego młodego człowieka. 
 
Jak wyglądają szanse studentów w procesie rekrutacyjnym w stosunku do bardziej doświadczonych pracowników?
Z naszych praktyk wynika, że studenci lub absolwenci uczelni bez doświadczenia zawodowego są niezwykle zdeterminowani w osiąganiu postawionych celów, w budowaniu swojej ścieżki kariery. Wielu z nich, którym zaufaliśmy przed laty, stanowi dziś trzon managerski tej firmy.