Opinie o bs4 business solutions sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie bs4 business solutions sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie bs4 business solutions sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o bs4 business solutions sp. z o.o. w Poznań

nick nick nick

Nie pracuję osobiście w firmie, jednak jestem blisko związana z jednym z pracowników. Opinie na temat firmy słyszę więc na co dzień :) Z tego, co wiem, produkt oferowany przez bs4 jest rzeczywiście dobrej jakości, praca jest bardzo rozwijająca, oferowane narzędzia pracy również są w porządku, wynagrodzenie zadowalające. Niestety ryba psuje się od głowy - uważam, że zarząd firmy powinien zostać wysłany na intensywny i bardzo szczegółowy kurs zarządzania zasobami ludzkimi, ponieważ największym problemem w firmie jest brak szacunku okazywany zespołowi. Drodzy zarządzający, nie piszę tego, żeby "smrodzić", jedynie po to, żeby dać wskazówkę - człowiek w pracy powinien czuć się potrzebny, spełniony, mieć poczucie sukcesu i docenienia (również finansowego), identyfikować się z firmą. W firmie natomiast zamiast ze wsparciem spotyka się z kąśliwymi komentarzami, wyliczaniem czasu spędzonego w pomieszczeniach socjalnych oraz innymi mniej lub bardziej zawoalowanymi objawami zjawiska na "m", generalnie z typowym podejściem "szefa prywaciarza". Drogi pracodawco, musisz myśleć o pracowniku długofalowo! Widzieć w nim człowieka, współautora sukcesu firmy. Szkoda Waszego potencjału i naprawdę niezłej roboty, jaką wykonaliście do tej pory.

@nick nick nick

Dziękuję za opinię. Przeczytałem ją z zainteresowaniem aczkolwiek uważam, że jest krzywdząca i obarczona błędem. Nawet jeśli masz informacje o bs4 od bliskiej Ci osoby, to może po drodze wkradają się emocje i je zniekształcają. Wyślij swojego męża, chłopaka, żonę, dziewczynę, brata lub kogokolwiek kim jest ta związana z Tobą osoba z bs4 - na rozmowę do mnie. Drzwi do mojego pokoju zawsze są otwarte gdy któryś ze współpracowników ma problem. Czasami najlepiej powiedzieć wprost co się nie podoba bo to naprawi relacje zamiast pogłębiać frustrację. Możliwe, że czasami nie zauważę, że ktoś potrzebuje wsparcia lub czasami mam gorszy dzień. Może problem jest z relacjami z którymś z kierowników - wtedy również niezbędna jest rozmowa o tym. Niemniej absolutnie i bezwzględnie wystrzegam się mobbingu i potępiam takie zachowania pracodawców. Z tym zarzutem nie zgadzam się w żadnym razie. Pozdrawiam

U
@Michał Lipiecki

Ten gorszy dzień to Pan prezes ma od ponad roku. Nie pracuje w firmie bs4 od kilku miesięcy, ale od obecnych pracowników słyszę, że frma na jest nówni pochyłej: coraz mniej klientów, coraz mniej pracowników i dodatkowo nowa pandemia chińskiego wirusa, która jeszcze bardziej pogrąży firmę. Podsumowując jednym zdaniem "ostatni gasi światło".

Dolores
@Michał Lipiecki

Prezes od zawsze nie szanował pracowników, traktował ich jak chłopów panszczyznianych. Potrafił wpaść w furię, bo ktoś zaczął pracę od zrobienia śniadania. Pozdrawiam.

g Nowy wpis
@Dolores

Dzien dobry, nie jestem pracownikiem ale nigdy nie bylam, trafilam przypadkiem tutaj, szukajac informacji o oprogramowaniu.. Ale serio - ktos przychodzil do pracy i zaczynal od robienia sniadania??? Pracowalam wielu miejscach i firmie, i nigdy by mi nie przyszlo do glowy, zeby przychodzic do pracy i robic sobie sniadanie... Do pracy przychodzi sie pracowac.. po sniadaniu.. I ok, co innego zrobic sobie kawe do wypicia przy komputerze, czy przerwa na lunch, ale zaczynac od sniadania?? Przy takim podejsciu to chyba kazdy pracodawca jest potworem ;))

Czy bs4 business solutions sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Nowy wpis

Dziękujemy za zadane pytanie. Umowa o pracę jest u nas standardem i oferujemy ją każdemu pracownikowi.

Daniel Nowy wpis
@bs4 business solutions sp. z o.o.

To może się poprawiło. Kiedyś wmuszali umowę zlecenie conajmniej na pierwsze 3 miesiące.

Agata

Jestem aktualnym pracownikiem bs4 i czytając wpisy pojawiające się w ostatnim czasie czuję zwyczajny niesmak, dlatego również podzielę się swoją opinią i to z pierwszej ręki, a nie piątej lub dziesiątej jak niektórzy poniżej. Jestem bardzo zadowolona z pracy w bs4. Pan Prezes przyjął mnie od razu po studiach, praktycznie bez doświadczenia w branży, co obecnie rzadko się zdarza na rynku pracy. W codziennej pracy mam dużo samodzielności i „pola do popisu” w działaniu, co świadczy myślę, że o dużym zaufaniu ze strony kierownictwa, na które sobie też sądzę, że zapracowałam. :) Jeśli czegoś nie wiem, współpracownicy są bardzo pomocni i chętni do wyjaśnienia wątpliwych kwestii. Praca jest bardzo ciekawa. Przez ten czas na pokładzie bs4 nauczyłam się wielu nowych rzeczy, a i nadal mam co rusz okazje do rozwijania swoich umiejętności i kompetencji. Ktoś niżej napisał, że „nie ma ochoty na dalsze dokładanie mu dziwnych obowiązków” – od tego jest rozmowa. Naprawdę nie rozumiem tego całego jadu, który ostatnim czasem się tutaj wylewa, szczególnie na Pana Prezesa, bo w moim mniemaniu jest akurat bardzo wyrozumiały, jeśli tylko się do niego przyjdzie i zasygnalizuje problem czy potrzebę pomocy. Ale to trzeba się ruszyć i pójść, porozmawiać, a nie wylewać żale w necie. Odnoszę też wrażenie, że co poniektórym tutaj przeszkadza, że w pracy trzeba pracować…Bez komentarza. Podsumowując uważam, że praca w bs4 to idealne miejsce na start w karierę zawodową ale i do „zagrzania miejsca” na dłużej. Ze wszystkim idzie się dogadać, a atmosfera jest bardzo przyjazna. PS. Każdemu może trafić się zły dzień, ale nawet jeśli to nie zauważyłam, żeby „Pan Prezes wpadał w furię, bo ktoś zaczyna dzień od śniadania”- wręcz odwrotnie. Sam pyta co słychać przy porannej kawie spotykając kogoś w kuchni przy ekspresie.

W
@Agata

Pan Prezes zazwyczaj przychodził do kuchni (przed covid), gdy przebywały tam 2 osoby, aby skutecznie zaktywizować je do pracy przez zadanie pytania, co słychać. Przebywanie w kuchni to marnowanie czasu, a Prezes wie, że jak się pojawi, to ludzie z kuchni się usuną i nie będą dalej rozmawiać. Zobaczymy co będzie po covid. Nie bez powodu kuchnia jest tak mała i nie ma w niej krzeseł, ale w zasadzie takie podejście jest normalne w tak małych firmach. Agato zacznij z kimś głośno rozmawiać w kuchni i włącz stoper po ilu sekundach pojawi się Pan prezes :)

Hmn
@Agata

Masz prawo do takiej opinie, ale wszystko przed Tobą. Cykl zatrudnienia sekretarki w bs4 to 2-3 lata. Po tym okresie sekretarki rezygnują, zachodzą w ciążę, uciekają na l4 lub są zwalniane, gdy poprostu stawiają granice i nie chcą pełnić funkcji wynieś przynieś, pozamiataj. Gdy zostałas zatrudniona, to dwie Twoje poprzedniczki cały czas formalnie były zatrudnione, ale przebywały na długotrwałym l4. Zapytaj Pana prezesa z czego to wynika. Życzę Ci, abyś za kilka lat miała równie dobrą opinię o bs4. Trzymaj się ciepło.

Ciekawski
@W

Kogoś tutaj chyba coś ewidentnie boli.. W opisu wynika, że jak tylko ktoś pojawi się w kuchni i zacznie rozmowę to za chwilę pojawi się p. prezes. A jest to delikatnie mówiąc bzdura. Proponuję wrócić do czasów jeszcze przed covidem gdzie naturalnych rozmów wewnątrz pokojów lub też w kuchni przy robieniu kawy było bardzo wiele i prezesa tam przy nich nie było. Rozmowy te były też toczone przy wejściu, praktycznie zaraz przy drzwiach gabinetu prezesa i jakoś wiele pracowników uskuteczniało takie rozmowy i było na to przyzwolenie. Za chwilę dojdziemy do sytuacji, że ktoś próbuje zrobić z BS4 jakiś obóz pracy, gdzie trzeba tylko pracować... Informacja dla potencjalnych pracowników: W BS4 można swobodnie rozmawiać w kuchni i nie ma w niej nalotów kierownictwa. Ktoś nadinterpretuje pewne sytuacje, lub chce zaszkodzić firmie.

Czy często w firmie “Bs4 Business Solutions Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

K

Tak przejście pomiędzy działami zdarza się. Choć trzeba pamiętać, że firma nie jest duża, więc i wolnych wakatów nie jest wiele.

M
@K

Aktualnie wakatów jest sporo, ale problemem jest sytuacja finansowa firmy i brak środków na zatrudnianie nowych pracowników. Aktualnie prezes oprócz normalnych obowiązków przejął zadania byłych pracowników. Prezes jest jedynym programistą PHP jaki aktualnie pracuję w firmie, dodatkowo prezes osobiście zajmuje się zadaniami zlikwidowanego działu handlowego oraz administruje serwerami firmowymi oraz klientów. Prezes się stara bardzo, ale przejęcie tyłu zadań osobiście jest mało profesjonalne, jak na spółkę która kreuje się na lidera branży CRM.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie bs4 business solutions sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Poznań
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Poznań
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
Jarek

@U Ta epidemia każdemu może przysporzyć dużo problemów. Firma bardzo dobra, ,więc z pewnością poradzi sobie, polecam.

Mało prawdopodobne.

TL
@Jarek

Niestety sytuacja firmy jest nieciekawa, coraz mniej pracowników, coraz więcej problemów. CI co zostali są przeciążeni i wykonują rzeczy, na których się nie znają. Szkoda tylko klientów.

M
@Jarek

Po pierwsze oszczędności nie służą do utrzymania firmy w okresie pandemii. W okresie pandemii lub dużych recesji nie utrzymuje się firmy tylko zwalnia pracowników i zawiesza działalność. Utrzymywanie firmy w okresie kilkumiesięcznego braku lub drastycznego zmniejszenia popytu to śmierć. Ponieważ rentowność bs4 wynosi ok 5%to po uwzględnieniu podaktów ( ważne, żeby było powyżej inflacji ) to przerwa w przychodach przez 3 miesięcy i utrzymanie kosztów w tym okresie to zmarnowanie zysków firmy z okresu ostatnich 20 lat ... policzcie sobie. Każdy więc musi liczyć na państwo w tym zakresie, a branie kredytów na utrzymanie załogi lub działalności firmy to strzał w kolano, bo to to samo co przejadanie zysków, ale tym razem na 20 lat do przodu. Kto liczy ten wie o czym mówię. Pandemia dopiero rozpoczyna działąnie na świecie ( wzrosty dobowe rosną z dnia na dzień ), a to czy się u nas skończyła czy nie nie ma znaczenia. Gospodarka światowa pada na kolana i my razem z nią nawet jak wszystko będzie u nas mogło działać. negocjujemy ceny. Tylko tak przeżyjesz.

K
@TL

Sytuacja firmy, jest mniej więcej taka sama jak na końcu zeszłego roku. Faktycznie okres pandemii spowodował pewne rotacje pracowników, natomiast patrząc globalnie tylko nieliczne firmy w ostatnich miesiącach przeszły przez pandemie suchą stopą. Jedni odczuli to mniej. drudzy bardziej. BS4 z pewnością nie jest aktualnie w sytuacji w której za chwilę będzie "gasić światło". Oczywiście pracy jest sporo i większość nie narzeka na brak zajęcia, natomiast to raczej dobra wiadomość bo oznacza, że klienci zlecają pracę i dalej chcą współpracować.

Wint
@K

Najśmieszniejsze jest to, że klienci serwisowi zlecają prace poza Bs4, bo aktualne wyceny za niektóre usługi są oderwane od rzeczywistości.

P
@K

Widać, że nie znasz aktualnej sytuacji firmy. Od początku tego roku odeszło lub zostało zwolnionych kilku doświadczonych pracowników. Pozostali muszą się wdrażać w rzeczy, na które nie mają ochoty i w normalnych warunkach wyśmiali by prezesa, ale prezes na spotkaniach firmowych na zoom wzbija się wyżyny i kreuje wizję, że u innych pracodawców jest gorzej i nie ma co odchodzić, bo nikt nie znajdzie nowej pracy (zastanawiam się, czy w to wierzy ;) ). Kilka osób ma już dosyć kreowania wizji strachu i aktywnie szuka innej pracy. W zeszłym tygodniu jeden doświadczony pracownik oznajmij, że odchodzi. Ja nie mam ochoty na dalsze dokładanie mi dziwnych obowiązków, więc finalizuję podpisanie umowy z innym pracodawcą. Wiem, że kilka innych osób aktywnie szuka pracy, więc firma osiągnęła poziom błędnego koła, z którego nie da się wyjść, bez znaczących podwyżek pensji i nowych rekrutacji, a na to bs4 nie stać, więc błędne koło się zamyka. Kiedyś była to fajna firma, w której dobrze się pracowało, ale te czasy niestety bezpowrotnie minęły. Byłym i obecnym pracownikom firmy życzę powodzenia :)

Erwin

Podpowiedzcie czy firma prowadzi teraz rekrutacje? Jakieś wskazówki jak to przebiega?

Uy
@Erwin

Na rozmowie kwalifikacyjnej kazali przygotować instrukcję działania kalkulatora. Pamiętajcie o opisaniu dzielenia przez zero.

Jak wygląda ścieżka awansu w “Bs4 Business Solutions Sp. z o.o.?

L

Ciężko o awans - struktura zatrudnienia jest bardzo płaska.

Czy w firmie “Bs4 Business Solutions Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

L

Niestety nie ma regularnych szkoleń.

Zainteresowany pracą

Ogromny minus za brak kontaktu po rozmowie kwalifikacyjnej. Rozmowa ok.30-40 minut, pytania standardowe + zadanie praktyczne ok. 20 minut. Brak szacunku dla osób starających się o zatrudnienie w tej firmie! Odradzam!

@Zainteresowany pracą

Odpowiedzi po spotkaniu wysyłamy e-mailem gdy znamy już wynik etapu rekrutacji. Przykro mi jeśli do Pana/Pani nie dotarła odpowiedź. Jeśli prześle Pan/Pani swoje dane kontaktowe na standardowy e-mail ze strony www, to obiecuję sprawdzić czy faktycznie zaszło niedopatrzenie z naszej strony. Ponadto uzupełnię odpowiedź o przyczyny dlaczego tak a nie inaczej rozpatrzono kandydaturę. Korzystając z tego kanału komunikacji dziękuję za czas poświęcony na spotkanie.

Zainteresowany pracą
@Michał Lipiecki

Jak prześledzi się Pana wcześniejsze wpisy to można zobaczyć,że Pan tylko gasi pożary a nie próbuje im zapobiec. Takim pożarem jest właśnie negatywna, ale prawdziwa opinia. Wątpię,że na rozmowę zaprosiliście więcej niż 10-15 osób,więc brak informacji mailowej niedopatrzeniem bym tego nie nazwał. Zwykłe zaniedbanie.Nie oczekuje natomiast uzasadnienia rozpatrzenia kandydatury, jest to Pana decyzja.

@Zainteresowany pracą

Dobry wieczór. Sprawdziłem w systemie. Jeśli mówimy o rekrutacji, która była w X-XI/2019 to faktycznie nie do wszystkich osób, które były zaproszone wyszły maile z odpowiedzią. Zaprosiliśmy ok. 5 osób. Wygląda to na zaniedbanie osoby, która była odpowiedzialna za powiadomienie kandydatów po spotkaniu. Mogę jedynie Pana za to przeprosić i dołożyć starań aby w przyszłości nie popełniać takiego błędu. Zapobiegać pożarom takim jak ten w ramach obowiązków próbuję, nie zawsze się udaje. Dziękuję za korespondencję.

Zadowolony

“bs4 business solutions to bardzo dobry pracodawca.

Maja

@Roman, czy firma oferuje staże lub praktyki dla studentów lub absolwentów? Czy są one płatne? Łatwo jest później dostać pracę w “bs4 business solutions sp. z o.o.”? @Jan Wężyk, dziękuję za Twoją opinię. Czy możesz napisać coś więcej o warunkach oferowanych przez firmę? Czy zaczynałeś pracę w ogóle nie posiadając doświadczenia związanego z IT, czy też wcześniej odbierałeś wykształcenie w tym kierunku? Jak oceniasz wzajemne stosunki między pracownikami? @Krzysiek, ale to oznacza, że karty Multisport w ogóle nie ma, czy że jest za darmo?

Magda
@Maja

Maju, nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci w imieniu osób do których skierowałaś pytanie, jednak w imieniu firmy mogę rozwiać kilka wątpliwości. Na naszej stronie internetowej regularnie pojawiają się oferty pracy, wśród nich również płatne staże i praktyki (zazwyczaj dla programistów). Często takie osoby zostają w firmie na dłużej, jeśli sprawdzą się w pracy. Odnośnie karty Multisport - jest w pakiecie oferowanym przez firmę, jako dodatek, "za darmo" :)

Roman

Bs4 to niewielka firma IT, godna polecenia jako miejsce pracy. Szczególnie dla osób, które chcą rozpocząć swoją karierę w branży lub zdolnych studentów, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności i sprawdzić się w praktyce (a jest co robić - zadań nie brakuje). Ale jest tam też miejsce dla osób z większym stażem i umiejętnościami. Zespół około 20 osobowy, życzliwy, pomocny, naprawdę jest tu dobra atmosfera. Warunki pracy również są dobre, jest wszystko co potrzeba, a jak czegoś nie ma można się zwrócić do szefa, który jest życzliwy i stara się dbać o pracowników. Dobra robotę robi tam również Dorota, która dba o wszelkie sprawy administracyjne - można spokojnie zająć się swoimi zadaniami, nie martwiąc się o te wszystkie papiery/dokumenty, urlopy, zaświadczenia itp. Komfort pracy na +. Oferowany przez firmę produkt (CRM) jest rozbudowany i ciekawy, daje duże możliwości, co przekłada się na ciekawe i zróżnicowane projekty. Pracowałem w firmie 2 lata, sporo się nauczyłem i nie żałuję. Firma się rozwija, nie stoi w miejscu. Zarobki - uczciwe i zawsze na czas, tak jak się umówisz tak będziesz zarabiać. Podwyżki po okresie próbnym i w kolejnych latach, również ze strony szefa; są też okazyjne gifty i spotkania firmowe. Wiadomo, zarobki nie są w stanie zbliżyć się do zarobków w korpo, ale to oczywiste dla każdej firmy tej wielkości. Pożegnaliśmy się w miłej atmosferze, dobrze wspominam ten okres, który dał mi możliwość rozwoju zawodowego.

Jan Wężyk

Pracuję w bs4 prawie tak długo, jak długo żyje astryld pomarańczowolicy (nie mylić z zeberką) w warunkach domowych, przy przeciętnym poziomie opieki. Chyba. Nie znam się na ptakach, tak samo jak nie miałem doświadczenia w branży IT, kiedy zostałem zatrudniony w tej firmie. A teraz co? Udział w ciekawych projektach, szkolenia, kawa i soki owocowe, realny wpływ na rozwój firmy oraz ROZWÓJ OSOBISTY. Świetna firma na start w branży IT, ale nie tylko. Polecam i pozdrawiam, Jan Wężyk

Krzysiek

W BS 4 pracuję od około roku na stanowisku handlowca i chętnie podzielę się informacjami z pierwszej ręki. Atmosfera jest bardzo sympatyczna - nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś mi nie pomógł. W razie, kiedy konieczna była praca z domu również nikt krzywo nie patrzył i jest to dość częsta praktyka - prezes doskonale rozumie potrzeby pracowników i często idzie im na rękę. Odnośnie finansów ciężko porównać mi swoje zarobki z innymi, natomiast za plus muszę zauważyć, że dostałem lepsze warunki po okresie próbnym od tych, które były proponowane mi na samym początku, a przełożony sam wyszedł z taką inicjatywą. To, że ktoś napisał o karcie MultiSport za którą jest potrącana pensja jest taką bzdurą, że nie będę tego nawet dłużej komentować. Reasumując jestem zadowolony z pracy w BS 4 i polecam spróbować - może i wam się tu spodoba! I nie mam żadnych profitów z wychwalania firmy w której pracuję :) rzadko piszę gdzieś swoje opinie i tylko wtedy, kiedy faktycznie są one zgodne z tym, co myślę.

Magda

pracuję obecnie w bs4, więc podzielę się bardziej aktualną opinią Jestem bardzo zadowolona z tej pracy, mam dużą swobodę i samodzielność, ale jednocześnie udowadniam, że na nią zasługuję ;) od razu zaproponowano mi umowę o pracę (najpierw oczywiście na okres próbny) i zarobki zgodne przede wszystkim z moimi oczekiwaniami, ale też umiejętnościami i doświadczeniem. Warto dodać, że wypłata jest zawsze na czas, a nawet przed czasem. Praca jest ciekawa i rozwijająca, ludzie życzliwi i pomocni, a co najważniejsze - grają fair, wszyscy do jednej bramki. Dodam jeszcze, w dobrej wierze, że czytając poniższe wypowiedzi odnoszę wrażenie, że może warto zostawić tu taką istotną życiową radę - pracodawca nie jest jasnowidzem, nie odgadnie waszych potrzeb i preferencji, więc trzeba otwarcie o nich mówić. W bs4 miejsce na taką rozmowę jak najbardziej jest, a lepsze efekty przynosi kiedy zrobicie to w 4 oczy, niż anonimowo w internecie ;)

Dawid

Bida z nędzą...

ola
@Dawid

słuchajcie to ile się zarabia skoro takie kiepskie wynagrodzenie? idę na spotkanie ale już sama nie wiem co myśleć o tym miejscu pracy w dodatku składałam w necie CV odnośnie pracy w siłowni po czym okazało sie ,że to była "zmyłka"!? jakie zadania mają w tej firmie kobiety skoro też mają zapotrzebowanie? a z tego co czytałam to praca z oprogramowaniami więc raczej dla mężczyzn :P pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Agata
@Dawid

Mi po pozytywnej rozmowie wstępnej zaproponowali 2100 zł brutto + Multisport, do którego miałam dopłacać 50 zł. (stanowisko specjalisty helpdesk). Przyjęłam ofertę u konkurencji za dwukrotność tej kwoty - w Poznaniu są większe firmy informatyczne, które płacą zdecydowanie więcej. Przed przyjęciem zaproszenia na rozmowę wstępna w bs4 pytajcie o widełki płacowe na danym stanowisku, ponieważ najprawdopodobniej szkoda Waszego czasu.

RR

Dokładnie :)

@Agata

Agato, w którym roku to było, jeśli faktycznie tak było? W 2017 r. mieliśmy tylko 1 rekrutację do działu helpdesk. W ramach tej rekrutacji zaproponowaliśmy pracę dokładnie 1 osobie. Przyjęła propozycję i pracuje u nas do dzisiaj. Oczywiście na zupełnie innych warunkach niż piszesz. Gdybyśmy proponowali obecnie takie warunki jak piszesz marnowalibyśmy czas kandydatów i swój. Za karty Multisport płacimy jako firma 100% za pracownika. Jeśli masz dobrze płatną pracę to szanuj ją i skup się na niej, zamiast wylewać żale na temat firmy bs4, która z pewnością krzywdy Ci nie zrobiła.

Ciekawe projekty informatyczne, kiepskie wynagrodzenie, duża rotacja pracowników.

@Marcin

1. rzeczywiście są ciekawe 2. wynagrodzenie nie jest nigdy niższe niż uzgodnione i zapisane w umowie. Dla niektórych będzie kiepskie a dla innych atrakcyjne. W ogłoszeniach staramy się podawać zakres oferowanego wynagrodzenia. Wg mnie warto wystartować w rekrutacji a przecież później można odrzucić propozycję pracy jeśli okaże się kiepska. 3. większość osób pracuje u nas po kilka lat, rekordziści po 10 lat. Wg mnie średnią mamy bardzo wysoką. Część osób faktycznie "rotuje". Zauważmy, że niektóre osoby w ogóle częściej zmieniają pracodawców niż inne.

Paulina
@Michał Lipiecki

O wynagrodzenie pytajcie podczas telefonicznego zaproszenia na rozmowę - niestety nie we wszystkich ogłoszeniach o prace są podawane wspomniane widełki. W bs4 ciężko o podwyżkę dla obecnych pracowników (charakterystyczne dla małych firm), dlatego walczcie o jak najwyższe wynagrodzenie (a właściwie podstawę wynagrodzenia) w momencie aplikowania. Osobami pracującymi po kilka lat są osoby samozatrudnione - współpracujące z firmą bs4 w ramach własnej działalności gospodarczej. Na taką formę zatrudnienia zdecydowali się kierownicy działów(np. wdrożeń, sprzedaży) oraz niektórzy programiści. Samozatrudnienie daje poczucie otrzymywania większych pieniędzy, ale wiąże się z konsekwencjami np. brak urlopu, praca po 50h w tygodniu bez płatnych nadgodzin, odpowiedzialność całym majątkiem osobistym. W firmie nie ma rotacji kadry kierowniczej, dlatego praktycznie nie ma szans na wewnętrzny awans. W firmie rotują najczęściej szeregowi pracownicy działu sprzedaży, którym ciężko wyrobić zawyżoną normę (zazwyczaj zostają z samą podstawą pensji, która jest niewiele wyższa od płacy minimalnej). Zachęcam do wpisania hasła "bs4" na linkedin lub goldenline i przeanalizowania czasów zatrudnienia byłych pracowników zatrudnionych na podobnych stanowiskach. Wdrożeniowcy i programiści rotują rzadziej, ponieważ mają szansę zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego (jeżeli takowego nie mają), które jest cenione przez kolejnych pracodawców w branży IT. Częsta praktyką jest zmiana pracy na lepiej płatną po kilku-kilkunastu miesiącach. Wspomniana możliwość zdobycie ciekawego doświadczenia zawodowego jest największym atutem pracy w bs4. Zdecydowana większość byłych i obecnych pracowników wypowiada się dobrze o projektach, w których uczestniczyli. W firmie nie ma szans, aby się nudzić - zadań jest dużo, a czas pracy nad konkretnymi zleceniami jest skrupulatnie rozliczany i analizowany w firmowym CRM. Jest to mikroprzedsiębiorstwo, które musi przynosić zysk właścicielowi.

TT
@Michał Lipiecki

Profesjonalne ogłoszenia rekrutacyjne mają podane widełki płacowe. Dzięki temu nie marnuje się czasu potencjalnego pracownika, ale tej praktyki nie stosuje jeszcze bs4.

@Paulina

Witaj "Paulino" Niechętnie odpisuję, bo widzę, że masz jakieś umiłowanie do dyskusji o firmie bs4 - może pracowałaś u nas, nie zrobiłaś kariery. Sporo z tego co piszesz jest niezgodne z prawdą, wymyśliłaś sobie niektóre szczegóły, o których nie masz pojęcia, bo kimkolwiek jesteś, to nie mogłaś mieć dostępu do niektórych informacji. Kilka sprostowań. 1. Często nie publikujemy w ogłoszeniach informacji o oferowanych warunkach finansowych, gdyż przy rekrutacjach rozważamy możliwość zatrudnienia jednego lub dwóch kandydatów o bardzo różnym poziomie kwalifikacji - zarówno bez doświadczenia zawodowego jak i z wieloletnim stażem. Z CV kandydata i na rozmowie kwalifikacyjnej dowiadujemy się, co kandydat może zaoferować firmie i stosownie do tego przedstawiamy propozycję finansową. 2. Osoby tzw. "samozatrudnione" to są nieliczne przypadki osób w skali firmy i wybrały świadomie współpracę z bs4 jako firma - podwykonawca. Zapewniam jednak, że nie mają takich warunków współpracy o jakich piszesz. Kandydatom do pracy w bs4 proponujemy umowę o pracę. 3. Ze względu na wzrost firmy (100% wzrostu sprzedaży w 2 ostatnich latach) wkrótce firma będzie potrzebować osoby na nowe stanowiska kierownicze. Jednakże będziemy ostrożnie podejmować decyzje w tym zakresie. Pilnujemy aby nie było nadmiaru kierowników. Stawiamy na jak największą samodzielność każdego pracownika w firmie. 4. Obecny, średni staż pracownika w bs4: 3,69 roku. Z tych osób 39% pracuje ponad 4 lata w bs4. Z grupy osób, które pracują w bs4 obecnie krócej niż 2 lata - 72% zostało zatrudnionych na nowe stanowiska, które utworzyliśmy w związku ze zwiększeniem skali działalności. 5. "W bs4 ciężko o podwyżkę dla obecnych pracowników". Myślę, że nawet gdybyś pisała pod 10 nickami, to możesz pisać tylko za siebie gdyż zarobki według umów jakie mają pracownicy bs4 są objęte tajemnicą. 6. bs4 nie zalicza się do mikroprzedsiębiorstw. Masz natomiast rację, że ma przynosić zysk.

Maja

@Adrianczy obecnie pracujesz w “bs4 business solutions sp. z o.o.”? Rozumiem, że z zarobków jesteś niezadowolony. Czy powiesz co jeszcze nie podoba Ci się pracując w firmie? Czy jest coś takiego?

Adrian

Zarobki zdecydowanie poniżej średniej dla branży it. Osoby, które pracują po kilka lat w bs4 nie mają wykształcenia informatycznego. Podczas rozmowy wstępnej ostro się targujcie, bo podwyżki szybko nie będzie. Obecni pracownicy raczej nie dostają podwyżek większych niż 1-2% rocznie.

Maja

@Mario skąd masz takie informacje? Czy pracowałeś w “bs4 business solutions sp. z o.o.”? Wiesz może jak wygląda sprawa z podwyżkami? Po jakim czasie można na nią liczyć? Te informacje są ważne dla osób, które przymierzają się do aplikowania do firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o bs4 business solutions sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w bs4 business solutions sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy bs4 business solutions sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w bs4 business solutions sp. z o.o.?

bs4 business solutions sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 22 ocen.

bs4 business solutions sp. z o.o.