Opinie o Lynx Optique w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Lynx Optique. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Lynx Optique o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lynx Optique w Warszawa

Podobno pracując w firmie Lynx Optique można liczyć na zarobki 10700 . Czy to prawda? Przy jakiej umowie one obowiązują?

An

Jesli masz ok podstawe a nie poczwtkowa,jesli pracujesz w miejscu gdzie jest bardzo duzo klientow,jesli eyrobicie target,jesli wytobisz swoj target to Brutto wykonasz.jesli staniesz na glowie,a potem na rekach apodstawe masz lepsza to netto byc moze Ci sie Raz w zyciu zdarzy.

Antoni Nowy wpis

Dowiedziałem się stąd, że w przypadku umowy o pracę, to w okresie próbnym jest ona zawierana na 3 miesiące. A właśnie się rozglądają za doradcą klienta z taką formą zatrudnienia. Na jaki więc czas zawiera się tu następną umowę? I jakie są pozostałe warunki zatrudnienia? Bo widzę, że choć w nazwie jest Lynx, to właścicielem firmy jest już Medicover.

O cokolwiek tobie chodzi nijak nie widzę jak to się ma do pracy w tym miejscu i warunków zatrudnienia w nim, wyjaśnisz? :)

Gruba
@Monika

Co tu wyjaśniać jaaa na przykład wiem tyle co zjem no oo mniam mniam mniam

@Gruba

I to w pracy sobie tak cały czas podjadasz? Jak stoicie z socjalem?

Gruba
@Anna

Odchudzam się i już tyle nie jem ale potrafię bęben napchać, jem sama żeby nie częstować koleżanek, bo zaraz słyszę o daj daj ooo no a ja nie lubię tak.

@Gruba

A obecne warunki pracy odnośnie samej specyfiki i obowiązków jak ocenisz? Co na Twoim stanowisku się dzieje? Pytam, bo ktoś niedawno pisał o jakiejś atmosferze korpo i ciekawa jestem jak inni na to patrzą

Super. A na to jakiś związek z tą atmosferą o której pisali? Może jakieś benefity firma daje jak karta sportowa? I to jest przyczyną?

Gruba Nowy wpis
@Gruba

Wracam powiedzieć że znów przytyłam... Trudno niech żyje bekon i frytki!!!!

Ja Nowy wpis

Ile można zarobić na stanowisku optometrysta?

Mnie to bardziej ciekawi ta elastyczna forma współpracy, bo oferują kilka rodzajów umów; może ktoś wie czy samemu się ją wybiera? Jakbyś dowiedział się coś odnośnie pensji to proszę napisz od razu, bo oprócz podstawy oferują system premiowy.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Lynx Optique?

Czy kandydat na stanowisko Doradca Klienta w firmie Lynx Optique ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Sustainability Controller
Sonova Warsaw Service Center Sp. z o.o.
logo firmy Office Assistant
Gpre Management Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Punktu Informacyjnego
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

Czy w Lynx Optique zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Jeśli z założenia chcesz pracować na umowę o prace to na okres próbny pierwsza umowa jest na 3 miesiące.

Kora
@Odpowiedz

A zdarza się, że ktoś ma doświadczenie tak duże, że nie musi przechodzić okresu próbnego? Albo jest on chociaż krótszy? Zleceniówki mają tuta chociaż studenci czy wszyscy mają umowy o pracę z wejścia?

Kaśka

Znacie detale jak te okres wdrożenia wygląda na posadzie Doradca Klienta?? Jak napisali o tym w ofercie, to chyba oznacza, że to przygotowany z uwagą okres. Wiecie jakie sa kursy? Jakie spotkania, rozmowy? I ile czasu zajmie takie wdrożenie?

Ana

Dobra podstawa

Cześć, chciałam się dowiedzieć, czy nie ma aktualnie opcji, żeby się przyjąć na doradcę klienta. W necie ostatnia oferta to jest sprzed sześciu miesięcy, no ale chyba to więcej jak jeden wakat i coś się może zwolnić? Tam wspomnieli o tych planach sprzedażowych i też bym chciała wiedzieć, czy one się zmieniają z czasem i czy początkująca osoba może je osiągnąć teraz ?

hahaha

jak dostaniesz 4000 netto to jakbyś złapał boga za nogi..

Katarzyna
@hahaha

Czyli ta stawka to jest na start, te 4000 zł netto? Czy już normalna pensja? Bo nie rozumiem. I ponownie zapytam też o to, na jakiej umowie można tyle dostać?

bnza
@Katarzyna

na start podstawa w okolicach 2800-3100 netto reszta to prowizja od sprzedaży i targetów- ale max 4500 netto przy dobrym miesiącu

Beata
@bnza

Początkującym handlowcom jakoś pomagają czy nie? Bo jestem ciekawa czy od początku jest szansa na jakieś prowizje od sprzedaży. W ogóle to na ile miesięcy jest pierwsza umowa?

An

Lynx Optique poszukuje osoby na stanowisko Optometrysta w Marki. Jeżeli dysponujesz informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji, napisz jak on wyglądał. Takie informacje mogą okazać się cenne dla osób rozważających pracę w firmie.

Anu

Proces rekrutacji jest dosc przyjemny-mila rozmowa:)warunki pracy-do ugadania. Plusy pracy w firmie na stanowisku optometrysta-uop,mozliwosc pracy na zlecenie Minusy-korporacja,dodatkowy dochod tylko przy sprzedazy przez specjaliste konkretnych produktow(nacisk na doradzanie w gabinecie rzeczy niepotrzebnych pacjentowi),"sprzet"pozostawiajacy wiele do zyczenia.

opto1

Nie ma czegoś takiego jak rekrutacja w tej firmie. Na stanowisko optometrysty najchętniej chcieliby młodego od razu po szkole, bez wymagań finansowych. Nikt nie sprawdza czy potrafisz badać, za to chętnie będą cisnąć byś sprzedawał w gabinecie dodatki i bzdury. Jeżeli myślisz o pracy na początek, to jest ok. Rok, dwa i uciekać. Sprzęty do wymiany, wyposażenie ubogie, wymagania z kosmosu.

@opto1

Wlasciwie to sie zgadzam:)

@Anu

Kurczę, dla mnie plusem byłaby umowa o pracę, jest taka możliwość? Bo piszesz, że zlecenie....Czyli premii nie ma? Dodatkowy dochód tylko od sprzedaży? A jakieś inne dodatki? Macie coś?

Katarzyna
@Anu

A ta rozmowa to ile czasu trwa? I generalnie ile czasu trwa cały proces rekrutacyjny? Bo szukali w necie Kierownika salonu optycznego.

@Marta

Jest umowa o prace jesli bedziesz taka chciala.sodatki tylko ze sprzedazy.sa jakies konkursy ale ciezko nazwac to dodatkiem.

@Katarzyna

Z15minut,chyba ze sie zagadacie. Nie wiem Jak dla kierownika. Z tego co wiem kierownik ma duzo obowiazkow wykraczajacych poza strefe kierownika,plus ciezko o dodatkowy dochod.no I system informatyczny jest inny niz wszystkie co sprawia ze praca jest bardzo ciezka.a,I kierownik Jak I wszyscy pracownicy salonu robia za ekipe sprzatajaca:)

Julia
@Anu

A ta podstawa bez tych dodatków ze sprzedaży jak wychodzi? Jest się zadowolonym, czy raczej słabo? Ciekawy temat w sumie, trzeba się trochę nagimnastykować, żeby dostać te dodatkowe pieniądze ze sprzedaży?

Zofijaijaex

Po przejęciu firmy przez Medicover pracownicy są tylko słupkami na co tygodniowych wykresach które są wysyłane do kierowników. Nacisk na sprzedaż z każdej strony. Plany sprzedażowe tak ustalane żeby nie można było ich zrealizować a wtedy premia licha. Kierownicy znerwicowani bo ciągle rozliczani. Kierowniczki regionalne zamiast zająć się życiem rodzinnym to po 19 /20 potrafią napisać maila ze coś się nie zgadza w danym dniu. Codziennie trzeba robić inwentaryzacje, jak źle wystawiasz fakturę to od razu ochrzan. Ciągły stres żeby wyrobić targety, sprzedaż szamponów, suplementów ( tak, suplementy w galeriach handlowych w optykach), drogich szkieł. Grafiki ustalane tak żeby jak najczęściej być w pracy. Pracownicy czują się (usunięte przez administratora) w tej pracy. Mało ludzi do pracy w salonach, duże braki kadrowe przez co czasami zostaje się dłużej ale oczywiście nie na płatnych nadgodzinach mimo że podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapewniano że każda jedna godzina jest wypłacana. Każda odbiera godziny ale nie ma kiedy skoro są braki w ludziach. System pracy typowo korpo więc jak ktoś lubi to śmiało. Ja i wielu innych pracowników którzy się zwolnili w ostatnich miesiącach nie polecamy.

Kilkuletni pracownik

Pracuję tutaj już kilka lat. Niestety zamiast poprawy warunków pracy idzie to w drugą stronę. Odnoszę wrażenie, że nowy właściciel firmy maksymalizuje zyski w sposób nieetyczny. Kilkukrotnie w ciągu roku robione są podwyżki chociażby opraw, znacznie przewyższające inflację. Wprowadzono nowe opłaty za usługi jak również produkty, które są delikatnie to ujmując wątpliwe, a na które jest mocny nacisk na sprzedaż jak np. cotygodniowe raporty. Zmieniono system premiowania bez jakichkolwiek rozmów z pracownikami, a wcześniej sprytnie zmieniono umowy, tak by w nich już nie było konkretów o premiach, tylko że są one ustalone w oddzielnym regulaminie. Wynika z niego jasno, że systemem premiowania można zmieniać co miesiąc. Z "niecierpliwością" czekam na kolejne zmiany, które na pewno nastąpią. Oczywiście zaczynam rozglądać się za inną pracą, zresztą nie tylko ja, bo już kilka zwolnień było i to na kierowniczych stanowiskach. Jaka będzie przyszłość pracowników w tej firmie ciężko stwierdzić, jednak obecnie nie ma co liczyć na jakąkolwiek podwyżkę, mimo wspomnianych wcześniej wysokich wzrostów cen w salonach. Komfort pracy jest teraz na niskim poziomie, a więc motywacja również. Pozdrawiam i mądrości życzę wszystkim czytającym.

Byly pracownik
@Kilkuletni pracownik

Niestety ale masz racje. Zwolnienia zaczely sie juz jakis czas temu. Wprowadzanie atmosfery strachu, skomplikowany system premiowania i wynagrodzen. Naciski na sprzedaz kiepskiej jakosci produktow. Szkoda w tym wszystkich ludzi. Kiedys Lynx kojarzyl sie z wysoka cena produktow, ale tez obsluga wysokich standardow. Dzis Lynx to drozyzna, naciski na sprzedaz laczona, wciskanie i robienie w konia klientow. Na szczescie zycie to nie tylko Lynx. A przychodza czasy glosowania portfelem.

Adrian
@Byly pracownik

Czemu zaczeli zwalniać? Chodzi o oszczędności? Bo te zmiany systemu premiowania o tym świadczą. Teraz w ogóle komuś udaje się uzyskać dodatkowe pieniądze na nowych zasadach?

Sylwia

Jaka jest podstawa wynagrodzenia dla osoby z doświadczeniem w branży optycznej ? Są jakieś benefity, konkursy?

M

jaka jest podstawa wynagrodzenie i atmosfera w pracy?

Justyna
@M

A o jakie stanowisko pytasz?

Ola

Jaka jest podstawa wynagrodzenia dla osoby z doświadczeniem w branży optycznej ? Są jakieś benefity?

007-Moni

Od kiedy firmę przejął Medicover,niestety wszystko na minus. Inflacja w górę, ceny w salonach w górę, wymagania w górę a zarabiamy tyle samo, podwyżek zero. Za to wzrost wymagań, wzrost durnych obowiązków. Wzrost targetów. Firma ciągle powtarza, że nie ma na nic pieniędzy. Brak jakichkolwiek pakietów medycznych, opcji sportowych. WYMAGANIA WYMAGANIA WYMAGANIA Wszystko za mało, za krótko, za wolno. Omijać szerokim łukiem. Sporo osób z salonów w Polsce myśli o odejściu. Nie polecam

Adrian
@007-Moni

Czyli trudno zrobić premie jak targety wzrosły? A jak się już uda to ile możesz wyciągnąć? Kilka stówek?

bastek
@Adrian

Mniej więcej.

Olivia

Każdemu odradzam zakupu oprawek w tym miejscu. Reklamowałam swoje ponad 2 tygodnie temu i odzewu brak. Okulary za 1700zł a jakość gorsza niż z chińskiego marketu. Okropna obsługa! Jak miało dojść do zakupu to skakali nad klientem a gdy pojawił się problem to oczywiście nastawienie uległo zmianie i robią łaskę aby rozwiązać problem. (usunięte przez administratora) Stanowczo odradzam. Cena nie równa się jakość! Uważajcie, bo pieniądze wydane w błoto.

MP
@Olivia

Pani Olivio, uprzejmie proszę o podanie swoich danych na m. Zaremba@lynx-optique.pl. Pozdrawiam serdecznie Prezes

MP
@Olivia

Pani Olivio, Prosiłam Panią o kontakt chcąc Pani pomóc. Nie otrzymałam od Pani odpowiedzi. Wnioskuję, że Pani mail to zwykły hejt.

Iks

Pojawiło się ogłoszenie na Sprzedawcę/Doradcę Klienta w Warszawie. Na jaką pensję netto może liczyć osoba z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze klienta (inna branża i nie handel)?

Bożena
@Iks

Czy ostatecznie wysłałeś/łaś swoje CV do firmy? Przypuszczam, że wynagrodzenie może podlegać negocjacji. Jeśli udało Ci się zdobyć pracę w Lynx Optique, może opiszesz swoje doświadczenia z firmą? Zastanawia mnie, od czego uzależniona jest premia, o której ktoś wcześniej wspominał.

Iks
@Bożena

Nie wysłałem... Trudno negocjować nie mając doświadczenia w tej branży... Masz takowe?

były terazszczęśliwy pracownik

Obiecują gruszki na wierzbie, po podpisaniu umowy nie robisz tego co powinieneś i na co aplikowałeś i to nie tylko w moim przypadku. Szukali optometrysty, doradcy klienta, sprzątacza w jednym. Dodatkowo zajmujesz się pieniędzmi pod koniec dnia oraz zamówieniami, codziennie inwentaryzacja. Kolega, który pracuje wiele lat potwierdził, że musiał oddawać pieniądze jeśli brakowało na jego zmianie. Jeśli pytasz o szkolenia z soczewek kontaktowych to odpowiedz otrzymasz, że po to tu jesteś aby sprzedawać okulary a nie soczewki. Musisz chodzic po salonie cały dzień, nie możesz za bardzo usiąść bo zaraz telefon do salonu bo widać cie na kamerze. Zarobki różne zależy jak się ktoś wykłóci, jednak nie zdziw sie jak osoba bez wyksztalcenia zadnego i doswiadczenia w branzy zarabia 2-3 zł mniej od ciebie. Deputat w postaci okularów jest co 3 miesiące. Premia praktycznie zerowa jakies grosze i to brutto. Nadgodziny liczone na innej umowie zleceniu. Ludzie w miarę w porządku zależy w jakim salonie, ale rotacja duża i zatrudnianie ludzi (usunięte przez administratora) bo mało chętnych. Jeśli ktoś lubi pracę w galeriach handlowych i robienie targetów to proszę bardzo.

@były terazszczęśliwy pracownik

Dziwne, kto do salonu optycznego przychodzi z pieniędzmi. Wiadomo, że nic sie tam nie dostanie poniżej 100 zł, więc 3/4 a w zasadzie 4/4 ludzi przychodzi z kartą i płaci na konto !

skąd oni biorą te ceny szkieł? dobrze, że przeszłam się po konkurencji, za progresywne soczewki powiedzieli mi 2600 i dwa tygodnie na nauczenie się chodzić w progresach- zamówiłam u konkurencji za te same i zapłaciłam 1400!!! mało tego, mam miesiąc gwarancji na naukę chodzenia w progresach, zanim kupicie w lynxie 10 razy się zastanówcie, to naciągacze jakich mało.

...
@anonymous

A może nie warto kupować soczewek o tych samych parametrach za 1400 w innych salonach. Mogą być o jakości "made in China". czyli do dwóch m-cy po upływie gwarancji... Miałaś siłę, żeby o tym pomyśleć???

Niunia
@...

Pracują na szkłach Essilora , w każdym innym optyku na mieście dostaniesz te same szkła 40% taniej ! Jest to normą

Zostaw merytoryczną opinię o Lynx Optique - Warszawa

• Jak się pracuje w Lynx Optique?

Zobacz opinie na temat firmy Lynx Optique tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lynx Optique?

Lynx Optique
2.2/5 Na podstawie 79 ocen.
  • Nowy świat 19 lok. 18, 19
    00-029 Warszawa