Spawalnik Sp. z o.o.

Opinie o Spawalnik Sp. z o.o.

Anonim Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 godzin.

Czy mogę liczyć na dowolną formę zatrudnienia? B2B to duży problem?

rekruter

rozmowa trwała 14 min, jedno wielkie rozczarowanie. Biuro jak za króla świeczka, pani na recepcji opryskliwa, administracja zero kultury biznesowej, PRL pełną gębą tylko fajka przy biurku brakuje i goździków w wazonie.

@rekruter

Przyszedłeś do pracy czy na kawe? A może sztukę podziwiać?? Otwórz swoje biuro i wyposaż jak chcesz.

@Spawalnik Sp. z o.o.

Tak, przyjdzie taki i wygód oczekuje. Do pracy a nie na wakacje.

A co przez te 14 minut mogło się dziać? mam na myśli tok prowadzonej rozmowy. jakie przykładowe pytania są zadawane? Ciekawi mnie to, że ta kluczowa część nie została rozwinięta

Jro
@rekruter

Witam wszystkich, Pochodzę z Dominikany i firma Spawalnik prowadzi rekrutację personelu w obszarze Elektrycznym do pracy w Polsce lub innym kraju w Europie. Czy moglibyście mi polecić jakieś rozwiązania i czy byłoby to wygodne. Dziękuję

N.M Nowy wpis

Zgadza sie.Po 10 w mieszkaniu z jedna lazienka.

Olga Nowy wpis
@N.M

1 łazienka na 10 osób? Do teraz takie warunki są? przed wyjazdem o tym uprzedzą? Partner chce jechać ale wolałabym żeby mieszkał w bardziej korzystnych warunkach o ile to możliwe

Od czego zależą zarobki Rerkuterów? Jest jeszcze dostępne ogłoszenie, w którym piszą o proponowanych zarobkach na poziomie od 5 do 7,5 tys. zastanawiam się czy to stała podstawa czy może te 2,5 tys zależy od liczby zrekrutowanych osób? Jaka może być miesięczna norma?

Faktycznie ta wyplata 25tego powinna odstraszać tak jak ktoś zasugerował? We wcześniejszych opiniach ktoś wspomniał o opóźnieniu do tygodnia ale w razie czego wszystko zawsze było wypłacane tak jak należy? Tu akurat sporo nawiązana do Hiszpanii widnieje a w tym roku gdzieś jeszcze będzie można się wybrać?

Monter Konstrukcji Stalowych

bez

bez

Jacekpol.

Witam. Jak opinie na temat wyjazdu do Hiszpanii. Wypłata 25 tego to trochę odstrasza choć zaliczki mogą być. Czy warto jechać bo zjazd dopiero po 3 miesiącach.

Jadzia

Tak w sumie skoro padło nawiązanie do świat jeszcze jakiś czas temu to w jaki sposób są one zazwyczaj obchodzone? W tym roku jakie mogą być co do tego plany? Teraz jak widnieje oferta dla specjalisty ds. rekrutacji to piszą w niej jedynie o pakiecie benefitów, co zawiera ten obecny? I te nabory to wynik bardziej rozwoju czy może rotacji?

Ćwiara

A ja do firmy nie mam zastrzeżeń. Ta firma to nie jest mamusia, że poprowadzi za rączkę. Pozdrawiam czytających, biuro, kadrę no i oczywiście Szeryfa. Wesołych Świąt. Do zobaczenia.

Lipa

Możecie przygotować się że kierownik ekipy może być (usunięte przez administratora)i zmieniać swoją decyzję co kilka godżin. Są fajne kierowniki w tej firmie ale nie każdy może z nimi się dogadać. Ogólnie w Hipszpanii spodobało się, ale solary nie polecam. Pozdrawiam

@Lipa

Tutaj możesz przed przyjęciem się najpierw poznać na spokojnie kierownika i sprawdzić czy będzie Ci atmosfera odpowiadała i czy się dogadasz? Albo jak jest ze zmiana jak się nie przystosujesz do warunków, można zostać gdzieś indziej przeniesionym czy to zbyt duży kłopot będzie?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Spawalnik Sp. z o.o.?

Wiecie, czy Spawalnik Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Hawranek

Pracowałem w firmie spawalnik i było super chętnie bym wrócił ale nie mogę przez (abazura)chyba to ta sama osoba może się myle

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piotr Jachimowski

26.05.2023 12:05

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Chciałbym opowiedzieć o mojej sytuacji związanej z pracą w tej firmie oraz o tym, jak zostałem oszukany finansowo. Firma zgłosiła mnie do ZUS-U, ale odprowadzała mniejsze składki niż powinna - nie miałem o tym pojęcia, nie było to ze mną uzgodnione. Dowiedziałem się o tym, gdy rejestrowałem się w urzędzie pracy i gdy otrzymałem pismo z ZUS-u w tej sprawie. Zobaczyłem, że kwoty się nie zgadzają. Teraz całą sprawę bada ZUS.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Pracowałem jako elektromonter na delegacji w Hiszpanii.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Odkrycie tego, że firma płaci mi mniejszy ZUS niż powinna.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Stawka wynosiła to 9 euro/h., czyli około 8-10 tys. złotych netto miesięcznie przy pracy po 12-13 godzin dziennie i 5-6 dni w tygodniu. Jest to praca fizyczna w słońcu, przy temperaturze 50 stopni.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

3-4 miesiące.

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Nigdy nie polecam pracy w tej firmie, a wręcz ostrzegam innych, żeby nie podejmowali współpracy z tą firmą, bo mogą zostać potraktowani tak jak ja. Pracowałem na delegacji w Hiszpanii. Kiedy wyjedzie się tam do pracy to jest duży problem z powrotem. Firma straszy, że nie wypłaci pieniędzy. Żeby otrzymać pierwsze wynagrodzenie trzeba przepracować dwa miesiące. Przypomina to bardziej obóz pracy niż normalną pracę. W pierwszy dzień przegrzałem swój organizm przez pracę w upale. Odwieziono mnie do hotelu i zostawiono.

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Miałem szkolenie na początku przyjazdu do Hiszpanii. Firma nie zapłaciła mi za nie i nie wydała żadnych papierów potwierdzających uczestnictwo w tym szkoleniu. Taka sytuacja nie dotyczyła tylko mnie, ale również innych pracowników.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Biorą wszystkich - jak leci - do pracy. Pracownicy nie są odpowiedzialni, niestety jest dużo przypadków osób spożywających alkohol w pracy.

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Oprócz nieodprowadzania odpowiednich składek firma nie wypłaciła mi wynagrodzenia w pełni za ostatni miesiąc pracy - około 3 tysięcy złotych. Firma deklarowała zwrot kosztów za bilet powrotny, czego również nie zrobiła. Musiałem wrócić sam z Hiszpanii na swój koszt - wydałem około 1 tys. złotych.

Piotr Jachimowskiikona wywiad

Oddajcie ludziom ciężko zarobione pieniądze.

Wwa

Pracowałem kiedyś w Spawalniku na 2 pracach w Hiszpanii.Praca była super,większość ekipy też Pieniądze na które się umawialiśmy były wszystkie wypłacone(Nie rozumiem tego hejtu czasem było opóźnienie max 7 dni,ale można było wziąć zaliczkę).Kierownik Jacek fajny gość, Dzidziuś też w miarę ok.Zakwaterowanie bardzo wporzadku.Chetnie pojechałbym jeszcze raz gdybym dał radę bo bardzo fajnie wspominam ten okres w swoim życiu.Jak była praca to praca jak zabawa w sobotę po robocie to zabawa.Jedynym minusem był abażur przez którego pojechałem do domu bo nie mogłem patrzeć na jego humory,brak umiejętności.Jedyne co potrafi to gadać po hiszpańsku i drżeć ta mordę,chłop powinien wyłapać na cytrynę.Pozdrawienia dla ekipy z Caspe,Madrytu i dla ludzi z biura.Firma bardzo spoko życzę wam jak najlepiej.

Niestety Pani Anno, firma nigdy nie brała dotacji. Jest w stanie Pani to zweryfikować… pozdrawiamy

Rafał misztal

Chciałbym firmie spawalnik przypomnieć po raz kolejny o nie wypłaconych pieniądzach wobec mojej osoby. Odliczyliscie mi za samolot, kursy które mi zrobiliście a których nie mogę się doprosic od was pomimo zapłacenia za nie. Informuje również o tym że posiadam karty godzin którym robiłem codziennie zdjęcia. Teraz nie odbierają telefonów i każą wysyłać wszystko na maila ale bez odpowiedzi z ich strony. Czy to uczciwa firma odpowiedzcie sobie sami

@Rafał misztal

Firma Spawalnik, nigdy nikogo nie (usunięte przez administratora) istniejemy na rynku od 2005 roku. Każdy pracownik zostaje rozliczony zgodnie z umową. Kursy za które Pan zapłacił może pan odebrać w biurze i napewno drogą elektroniczną. Pańskie zarzuty wobec firmy są bezpodstawne. Proszę przedstawić dlaczego został pan zwolniony. Każdy z pracowników dostaje informacje o wynagrodzeniu i ewentualnych potrąceniach z tytułu zniszczenia, ubrań, czy tez odbytych kursów jak również przelotów etc…Informujemy, że każde tego typu oszczerstwa i zarzuty wobec firmy będą analizowane przez dział prawny. Proszę sobie wyobrazić iż nie jest Pan anonimowy w internecie a hejt jaki Pan sieje i oszczerstwa wymagają podjęcia przez nas działań prawnych. A.K - dyrektor d/s niejasnych i niecierpiących zwłoki.

@Spawalnik Sp. z o.o.

Proszę mi pokazać na forum choć jeden pasek z mojej wypłaty w takim razie i kartę godzin. Nie zostałem zwolniony tylko sam odszedlem, zwróciłem wam za kursy i przelot samolotem w ramach umowy lojalnościowe. Pomimo to nie zostały mi wypłacone pieniądze i nie zostało wyslane świadectwo ukonczonego kursu. Proszę o papiery z kursu i zwrot zaległych wynagrodzeń. A co do sprawy sądowej to bardzo proszę wejść na drogę sądową. Chciałbym nadmienić że nie jestem sam i ciągle szukam ludzi do pozwu grupowego. A jeżeli nie zgadzacie się że mną to zawsze są wykazy bankowe nie porywające się z listą godzin podpisana przez kierownika budowy.

@Spawalnik Sp. z o.o.

A-K-dyrektor do spraw niejasnych. Po pierwsze A-K nie wiadomo kto. Xd. Po drugie proszę o jawne pokazanie waszych przelewów nie pokrywajacych się z kartami godzin podpisywanymi przez kierownika budowy. Po trzecie zwolnilem się sam i zwróciłem wam za kursy, samolot i ubrania które dostałem w formie umowy lojalnościowe. Żadnych papierów z kursu nie dostałem za który w końcu zapłaciłem. Przypominam że nie jestem sam i droga sądową mi jak najbardziej odpowiada i proszę o pozew do sądu. Dalsze oszczerstwa na mój temat nie będę tolerowane. Każda próba zniesławienie mojej osoby będzie wiązała się zamieszczaniem filmów jak wyglądają warunki mieszkalne w lokalizacji monserat gdzie spałem na zajszczanym łóżku koło ściany z grzybem i brakiem szyb w oknach, filmu te posiadam nie tylko ja. Przelewy bankowe też będą publikowane wraz z kartami godzin, do tego brak możliwości przebrania się na budowie czy zjedzenia posiłku. Mówię tu o tym że kazaliscie nam wychodzić poza budowę i tam jeść posiłek nie zależnie od pogody bo nie potrafilisxie nawet zapewnić kontenera, oczywiście nie jest to moja fanaberia tylko zbite dowody w postaci filmów i relacji innych pracowników.

@Rafał misztal

Po raz kolejny, pomawia Pan firmę. Został Pan rozliczony zgodnie z umową. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości co do tego są od tego odpowiednie urzędy. Forum GOWORK nie jest miejscem do rozważań czy personalnych czy przedstawiania jakichkolwiek dokumentów. Mam nadzieję że osoba do której Pan dzwoni jest informowana o nagrywaniu przez Pana rozmowy. Nadmieniam iż w tej chwili zatrudnionych jest około 200 osób i tylko Pan Ma Problem…

Tomasz

Jak jest sytuacja w firmie,godna polecenia

Gabriela
@Tomasz

Hej, nie do końca wiem, stwierdzasz czy pytasz? :) Jeśli stwierdzasz to na jakim stanowisku pracujesz w Spawalniku? Co konkretnie jest godnego polecenia? Napiszesz o pozytywnych aspektach zatrudnienia w firmie?

Mokebe Kerubos
@Gabriela

Ja pracuję na stanowisku montera. Robisz swoje i jest dobrze. Oczywiście znajdą się szefowie co na buty narzekają ale cusz

Ewelina
@Mokebe Kerubos

No i co w takiej sytuacji wtedy robisz? jest ewentualnie gdzie faktycznie jakiś większy problem zgłosić czy to między sobą jakoś trzeba? ostatecznie można się dogadać i dalej kasę zarabiać?

Witam, jaką rotacja jest w Hiszpanii jako monter? 6/2?

@Kandydat

Proszę o kontakt z biurem. Kompetentna osoba odpowie. Pozdrawiam

Tomasz

Cześć jestem nowym przyszłym pracownikiem tej firmy mam pytanie czy sprawy finansowe związane z wynagrodzeniem ustabilizowały się czy też nadal są opóźnienia (usunięte przez administratora)? Proszę o opinię w tej kwestii pozdrawiam

@Tomasz

Firma nigdy nie miała problemów z wypłaceniem pieniędzy. Wszystko jest prowadzone legalnie zgodnie z polskim prawem kodeksem pracy. Proszę się zastanowić zanim takie zarzuty się pojawiają. Firma przeszła przez takie zarzuty kilkanaście wizyt inspekcji pracy, która nie wykazała nigdy jakichkolwiek problemów. Pozdrawiam!!! Zespół Spawalnika!!

@Spawalnik Sp. z o.o.

Nic złego nie miałem na myśli o państwa Firmie tylko z martwiły mnie co nie które komentarze byłych pracowników

@Tomasz

Nigdy wszystkim Nie jesteśmy w stanie dogodzić. Firma działa na rynku lekko ponad 20 lat jakoś przez te lata nigdy nie była z nikim w sądzie ani nie dostała kary za niestosowanie się do kodeksu. Komentarz każdy może napisać anonimowo a z jaką intencją to już pozostaje w głowie piszącego. . Pozdrawiamy!!

szok
@Spawalnik Sp. z o.o.

i takie rzeczy pisze firma nowemu potencjalny pracownikowi? gość boi się o to jak u Was będzie, a wy do niego roszczeniowo - nieładnie.

Strach ujawnić
@szok

Nie dyskutuj.

@Tomasz

Co masz na myśli opóźnienie wynagrodzenia?? Wiesz co to jest ZUS itp. Może pracujesz w jakiejś innej firmie?? Bo u nas jest wszystko zgodnie z prawem i przepisami. Gdyby tak nie było nie istnielibyśmy na rynku od 2000 roku.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Spawalnik Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Grażyna

Czyli wyszło na to że miałeś rację? Ciekawe czemu nie chcieli jej uznać. A pensja chociaż zadowalająca była przy tym?

Dante

Witam. Jakie macie opinie o tej firmie? A szczególnie czy ktoś z was był na wyjeździe w Hiszpanii? Praca jest ciagle? Wypłaty i zaliczki zgodne z tym co mówią przez telefon?

@Dante

Zawsze może Pan wystosować oficjalnego emaila. Również dostanie Pan oficjalną odpowiedź na email.

Zostaw merytoryczną opinię o Spawalnik Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Spawalnik Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Spawalnik Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Spawalnik Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 29 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Spawalnik Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Spawalnik Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Spawalnik Sp. z o.o.