CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k.

Jędrucha Nowy wpis

2,5 godz rozmowy rekrutacyjnej, wszystko ustalone i nic sie nie wydarzyło. Zastanawia mnie po co ludziom marnujecie czas. Kawę mam z kim wypić nie muszę słuchać koniecznie wzniosłych wywodów o rozwoju firmy, która marnuje czas i pieniądze. Dziekuje , tyle.

Inga Nowy wpis
@Jędrucha

Kurcze, to ja jestem ciekawa, na jakie stanowisko jest taka długa rozmowa. Obecnie firma szuka osoby jako specjalista inżynier ds. ofertowania branża: budowlana, sanitarna i elektryczna i chciałabym wysłać cv, dlatego pytam o to. A ktoś inny wie może, czy można taką rozmowę odbyć online?

Nick123 Nowy wpis

Zgadzam się z powyższym. Jedyne co ja bym dodała, to że w firmie nie ma ŻADNYCH benefitów- opieki medycznej, karty multisport.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Wspominają w ofercie, że kierownik budowy musi wyrazić gotowość do relokacji na terenie kraju. Czy firma zapewnia w takim razie odpowiedni pakiet relokacyjny? Co ewentualnie wchodzi w jego skład? Obiecują pracę przy ciekawych projektach i tego właśnie oczekuję, ale powiedzcie proszę jak to od tej strony logistycznej to wygląda.

Zielonka

Pracowałem w Climamedic i ta firma zapewnia przy relokacji mieszkanie w miejscu gdzie znajduje się budowa.

Co jaki czas w CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k. można ubiegać się o podwyżkę?

Rafał

Ubiegać możesz się codziennie ale patrząc na idiotyczne pytanie to nie dałbym ci podwyżki nawet po 5 latach pracy skoro zainteresowanie robota zaczynasz od gadki o podwyżce.

Weronika
@Rafał

To takie dziwne? Teraz wszystko drożeje, trzeba patrzeć na ceny więc to chyba ważne czy firma daje jakieś podwyżki inflacyjne czy jakies inne?

CzystaOczywistosc
@Rafał

Panie Rafale, pytanie powyżej było jak najbardziej zasadne. Firmy mają różne podejścia co do podwyżek stąd nie rozumiem Pańskiego oburzenia takim zapytaniem na samym początku przy ew. decyzji o podpisaniu kontraktu między pracownikiem, a firmą. Wiele firm ma politykę, że po próbnych miesiącach zwiększają bądź obniżają stawkę. Oprócz tego po pół roku albo roku robią ocenę pracy wzajemnie z pracownikiem i ustalają czy aktualna kwota jest odpowiednia. Dodatkowo pensja przede wszystkim powinna uwzględniać zmiany inflacyjne. Skoro wszystko wokół drożeje tj. żywność, materiały, usługi jak i pewnie Pańskie zlecenia to zasadnym jest, że nikt nie chce być w tym interesie stratny, a przynajmniej chcą wyjść na zero. Poza tym pracownik, który za poprawną pracę czy ponad miarę (jak się pozytywnie wykazuje) dostaje premię/podwyżkę to jego wydajność rośnie, bo widzi efekty tego, że jest doceniany - to chyba oczywiste, prawda? Jak denerwuje Pana uczciwa rozmowa o pieniądzach to może czas zamknąć firmę albo przejść na działalność jednoosobową skoro pracownik = koszty?

Firma CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Kierownik robót elektrycznych. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Firma CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k. poszukiwała osób na stanowisko Kierownik Budowy. Ktoś brał udział w rozmowie rekrutacyjnej? Jaki rodzaj umowy zaproponowano?

Ted

Ja rozumiem jak pracodawca się wstydzi podać widełek przez telefon, czy jakichkolwiek informacji bo branża jest jaka jest. No już czasem można zmarnować ten czas na dojazd i rozmowę by dowiedzieć się czegoś co można było podać telefonicznie ale serio żeby przedstawiać na umowie inne warunki niż zostało to ustalone na rozmowie o pracę? Umówiłem się na konkretną kwotę netto, obie strony się na to zgodziły, do pierwszego dnia pracy nie dostałem żadnego wstępnego draftu umowy. W pierwszy dzień pracy okazuje się że kwota jest podzielona na podstawę i premię uznaniową. W znanej mi definicji premia to coś dodatkowego co się dostaje za starania, a nie część ustalonego wynagrodzenia którą pracodawca łaskawie nie potrącą jeśli pracownik grzecznie godzi się na bezpłatne nadgodziny. Jeszcze przez telefon słucham o tym jakie to pracodawca ponosi ogromne koszty i ryzyko bo badania, szkolenie i pracownik mimo to może uciec i to dlatego taka polityka firmy. To gratuluję głowy do biznesu bo poniesliscie te właśnie koszty, a nie macie pracownika. Można było tego uniknąć wysyłając wcześniej swoją śmieszną umowę lub (o zgrozo) - nie (usunięte przez administratora) ludzi.

idso

Jeśli pracujesz jako inżynierka/inżynier budowy/kierownik budowy możesz liczyć na darmowy pokój w mieszkaniu wynajętym przez firmę. Zarobki rzędu 4000 zł jako inżynier budowy. Praca w biurze po 8h natomiast na budowie minimum 9. Często zdarzają dni kiedy trzeba zostać dłużej nawet ponad 10-11 najczęściej aby pomoc innym branżom (przeważnie budowlanej) aby nadrobić ich zaległości. Oczywiście nadgodziny nie są płatne. Pracując na budowie pojawiają się dyżury pracy w soboty ( średnio 2x w miesiącu) oczywiście za takie dni przysługują dni wolne, których nie ma kiedy wykorzystać. Ponieważ ciągle gonią terminy. W pracy stawiają na samodzielność oraz poszerzanie swojej wiedzy co jest zaletą. Praca dla ludzi odpornych na stres i "podwórkowy język" oraz dla tych, którym odpowiada to, że mogą odpocząć sobie raczej tylko w weekendy. Srednia wieku 25-45 lat

Lara
@idso

Nie są płatne ale czy przepadają? Ja tak miałam w firmie, że oddawali je jako godziny do odbioru po prostu, tak jak piszesz z tymi sobotami, no i to trzeba do końca okresu rozliczeniowego odebrać. Ile on tutaj trwa?

Potencjał

Obecnie prowadzonych jest sporo rekrutacji w tej firmie, czy macie informacje jak obecnie się tam pracuje ? Po opiniach nie wyglada to zbyt dobrze. Chodzi o prace biurowe, czy są nadgodziny ? Da się dogadać ? Czy jest możliwość HO?

Marzena
@Potencjał

No właśnie, szukają np. Prawniczki. I wiecie, jak wygląda atmosfera w dziale prawnym? Jest przyjemne czy raczej ludzie nie dbają tutaj o atmosferę? Relacje między pracownikami są tylko zawodowe, czy też sa wyjścia integracyjne firmowe po pracy?

Anatol

W umowach dla pracowników fizycznych jest podstawa (niska w mojej ocenie) i premia uznaniowa. Tą premią wyrównywane są ewentualne nadgodziny, które w tej firmie są standartem. Socjal na budowach prowadzonych przez tą firmę jest poniżej ustawowrgo: ilość toalet, ilość ludzi w kontenerze na szatnię o ciepłych posiłkach zapewnianych przez firmę w mrozy zapomnijcie. Co do zarządzania to wygląda to na kontrolowany sabotaż albo pralnię pieniędzy: brak koordynacji kolejności i terminów prac, dostaw i odbiorów. Oczywiście jak w każdym tskim bałaganie są tacy, którzy doskonale się odnajdują i zostają firmowymi kowbojami (poganiaczami bydła) bo za takowe mają szeregowych robotników. Podsumowując: jeśli nie masz pomysłu na swone życie, spotkało Cię coś co odebrało Ci sens istnienia i nie widzisz dla siebie ratunku to jest to miejsce dla Ciebie tak samo dobre jak tory kolejowe, żyletka, trucizna szy sznur.

@Anatol

Piszesz o podstawie ale nie podajesz konkretnych stawek? O jakich sumach mowa? Premie uznaniowe za co są przyznawane? Jest jakiś schemat? Problem ciepłych posiłków próbowaliście gdzieś zgłosić?

@Anatol

Przez określenie "firmowi kowboje" masz na myśli brygadzistów? Jeżeli chodzi o to stanowisko to wiesz jak to wychodzi finansowo? Odzież robocza leży po stronie pracodawcy?

rafal

firma robi roznego rodzaju teudne ralizacje . szkoda ze podwykonawcom ktorzy robia dla nich cuda wianki oraz ida w ogien potem nie płacą pod pretekstem termjnow za ktore sami odpowidaja. dodatkowo na budowach w zasadzie kazdej cisnienie i wywoeranie presji. nie pospisywanie aneksow i opoznianie podpisywabia protkolow nie polecam zostalem (usunięte przez administratora) podwykonawcom polecam dbac samemu o zgloszenie sie do intwestorow i pisanie dupochronow

Rafał
@rafal

Nie potrafisz poprawnie pisać to i czytać umów ze zrozumieniem również nie potrafisz. Nic dziwnego że kasy nie dostałeś.

@Rafał

Chory człowieku jesteś. Jak już tak bronisz tej firmy, to wykorzystaj znajomości i zdiagnozuj swoją chorobę zanim się rozwinie do takiego stadium, że już tylko grabarz pomoże.

Rokita
@Tomek

Gość napisał odnosząc sie merytorycznie i obiektywnie do danego komentarza na prostej zasadzie: jak cię widzą tak scie piszą oraz jak cię czytają tak cię oceniają.... Ty natomiast odniosłeś się do tego gościa nie mając żadnych argumentów. jak ostatni (usunięte przez administratora). Nazwać ciebie (usunięte przez administratora)będzie zbyt łagodne...

Małgorzata

hej, ma ktoś jakąś opinię na temat pracy jako kierownik budowy? tak wstępnie pytam, bo czytając poprzednie opinie chcę się dowiedzieć jaki jest bieżący stan jeśli o warunki i atmosferę chodzi. ja roboty w firmie idą i jak sama w sobie praca wygląda? a co do kierownika to ile potencjalnie może zarobić, bo nie pisali w ogłoszeniu?

Czy w CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k. możliwa jest praca na podstawie B2B?

NICK

Jest możliwość zatrudnienia na B2B

Małgorzata
@NICK

A student + zlecenie?

Wojtek

Firma Climamedic była ciekawym etapem w moim życiu zawodowym. W związku z prowadzeniem ciekawych, trudnych i niespotykanych projektów można było się wiele nauczyć, poznać ciekawych ludzi i nawiązać nowe kontakty w branży. Niestety profil działalności jest nastawiony na realizację w różnych częściach kraju przez co nie można złapać stabilizacji życiowej. Co do pieniędzy, stawki były do przyjęcia i z tego co wiem, firma odrobiła lekcję i zwiększa stawki pracownikom. Każda budowa jest inna i wszystko zależy od kierownika i osób zaangażowanych w projekt, są bardziej poukładani i są despoci z którymi jest się ciężko porozumieć. Na pewno jest to miła odskocznia od korporacji budowlanych, które są nastawione na ciągły wyzysk pracownika.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k.?

Były pracownik.

Umiejętności i osobowość weryfikuje się na tym etapie życia sama. Jesteś już dorosłym człowiekiem, skończyłeś studia i może nawet zdobyłeś jakieś doświadczenie. Idziesz do pracy nie po to aby ktoś się Tobą opiekował tylko po to aby Twoja praca i zaangażowanie przynosiły pracodawcy wymierne korzyści. Jeżeli tych korzyści nie ma to znaczy ze nie jesteś przydatny lub przydatna. W pracy młodego człowieka liczą się dwie cechy : zaangażowanie i logiczne myślenie. Nawet jak masz braki związane z wiedzą czy umiejętnościami, a masz takie marzenie aby być w tym czymś dobry, to nadrobisz to zagazowaniem poprzez czas, nauczysz, bo to co robisz i uzupełniasz wiedzę to również dotykasz i widzisz. Jeżeli do tego potrafisz logicznie myśleć i wyciągniesz z takiej nauki wnioski to duży sukces i gratulacje dla młodego człowieka. Dobrze przy tym mieć jakiegoś mentora który pomoże albo opierdzieli trochę tzn ustawi kierunek myślenia na właściwy tor. Myślę, że czasy świetności tej firmy deko stały się przeszłością bo inżynierowie którzy budowali tą firmę od początku zmienili status w tej lub innej firmie. Kiedyś wszyscy się cieszyli jak udało się zrobić fajny projekt i przy realizacji doświadczyć i nauczyć się czegoś ciekawego. Firma dzisiaj ewaluowała i nie daje już tak mocno "wycisku" tzn szkoły życia. Zmienili się ludzie w firmie wiec i firma się zmieniła. A kierunek w którym idzie do czasu kiedy są odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach wróży raczej dobrze. Myślę, że była i jest to firma w której warto pracować jak nie dla niej to dla własnych umiejętności. Warto się uczyć i być dobrym inżynierem. Pozdrawiam.

@były pracownik

Potwierdzam że można się wiele nauczyć jak też dobrze zarobić, trzeba się jednak liczyć z pracą w delegacji.

Emilia
@@były pracownik

Napisałeś, że ten pracodawca oferuje możliwość poszerzenia kompetencji oraz dobre zarobki. Jednak trzeba brać pod uwagę, że pracuje się w delegacji. Często są takie wyjazdy? Powiedz proszę coś więcej na ten temat. Dziękuję!

Firma jest w porządku zawsze da się dogadać z przełożonymi. Najlepiej pracuje się z Panem Andrzejem z Anina na IKARD rzetelny inżynier elektryczny.

Tak, potwierdzam. Firma w porządku i można się dużo nauczyć. Bardzo dobrze współpracowało się z całym zespołem na IKARD a szczególnie z kolegami z branży budowlanej, Pan Karol potrafi rozwiązać każdy napotkany problem i podchodzi bardzo sumiennie do swojej pracy.

Podwykonawca

Również potwierdzam dobrą współpracę z działem budowlanym na wspomnianej budowie. Bardzo ale to bardzo kompetentną osobą od elementów budowlanych jest również Pan Filip. Nie można wszystkich zasług przypisywać Panu Karolowi, choć współpraca z Panem Karolem również jest ok. Ogólnie cała kadra budowlana jak i elektryczna na plus. Polecam pracę z tym zespołem

Podwykonawca

Wszystko dzięki dobremu przygotowaniu każdej budowy. Wszystkie projekty przed przystąpieniem do realizacji są przygotowywane przez przemiłego koordynatora BIM. Sądzę, że to dzięki temu współpraca z Pana jest tak przyjemna i miła.

Zofia

Witam, jakie godziny pracy przyjęte są w CLIMAMEDIC w Michałowicach? Zastanawiam się, na którą dokładnie godzinę trzeba się stawić rano do pracy oraz, o której się kończy. Czy zdarzają się jakieś nadgodziny?

DOBROMIR

witam,jak usłyszalem ze w Warszawie płacą po 10pln na godzine to nie wiedzialem czy plakac czy sie smiar.A mi kazali ludziom po 25pln oferowac heh.ludzie troche godnosci olejcie ich.na nich swiat sie nie konczy,raczej ZACZYNA

INFO
@DOBROMIR

Firma Climamedic nie zatrudnia pracowników fizycznych. Działa na zasadach GW.

gość
@INFO

Czyli inżynierom tyle płacą? :D

info

Chcę państwa zainteresować, jesteśmy państwowa Komisja powołana przez Urząd Regulacji Energetyki, nadajemy uprawnienia SEP, wszystkie kategorie elektryczne, cieplne i gazowe. Ze względu na pandemię jest mozliwość nadania uprawnień korespondencyjnie. Kontakt: Więckiewicz Tadeusz tel.691493321 wieckiewiczt@interia.pl

Pracownikk

ogólnie firma w porządku, można się sporo nauczyć Uwaga z mojej strony do szukających pracy - jeśli wisi ogłoszenie np. na pracuj.pl że szukają inżyniera na województwo śląskie czy pomorskie to trochę nieprawda bo nigdy nie wiadomo gdzie akurat będzie prowadzona inwestycja, trzeba przygotować się na pracę w delegacji [opłacają zakwaterowanie w razie potrzeby]

Zostaw merytoryczną opinię o CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k. - Michałowice

• Jak się pracuje w CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp. k.