DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA

Rybnik

Opinie o DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA

mrau 2016-01-20 23:44:07
może trochę o dziale SA (AKPiA, elektryczny) gdzie można przyjść ( usunięte przez administratora ) pracy bez konsekwencji jeśli się śmierdzi na tyle że każdy boi się do ciebie zbliżyć. W ogóle najlepsza opcją jest bycie synem mistrza, instruktora(kwestia bycia instruktorem od niczego też jest ciekawa) i w czasie pracy można spokojnie zająć się łowieniem ryb na komputerze ale przecież powszechnie wiadomo że w firmie nie ma powiązań rodzinnych(haaaa) Jest jeszcze kwestia dyżurów domowych która bardzo uwiera pracujących w tym dziale alkoholików, którym trudno się dziwić, cały tydzień 7 dni 168 godzin pod telefonem w pełnej gotowości nie ważne czy świeci słońce, pada deszcz, PIS czy PO, pod telefonem gotowy aby ratować świat za UWAGA 160 zł! … za cały tydzień noszenia telefonu przy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i bycie na każdy gwizdek. Oczywiście zarząd nie widzi żadnego problemu w dyżurach 24/7 domowych bo przecież to jest normalne w tym zawodzie i płacą za to pracownikowi ale o dziwo nikt dobrowolnie nie chce takiego dyżuru... Kolejną bardzo śmieszną kwestią jest podział stawek na grupy i sposób awansu miedzy nimi za zdanie egzaminu szkoły monterskiej ... nie ważne czy przyjdziesz do pracy i masz wszystko w du^&* czy też zapi%^$# i np. prowadzisz remonty w jakiejś działce i tak nikt na to nie zwróci uwagi i dalej będziesz tyrać za ~2000zl jeśli nie zdasz egzaminu z zagadnień o których nie masz pojęcia. A jeśli chodzi o pensje to tak jak juz przedmówcy pisali przepracuje się tylko dni czarne (bez weekendow świat itd.) to zarobi się mniej niż Pani w biedronce. Wiadomo że jeśli zamiast ~160H pracy miesięcznie przepracuje się ~248 i weźmie się miesiąc na smyczy(dyżur telefoniczny) to wtedy już się zarobi na waciki ale myślę że wtedy nawet czarny jest biały przy pracownikach, a prezes przyjdzie i powie że średnia zarobów w dziale rośnie ale ma w( usunięte przez administratora ) ze wszyscy robią coraz więcej weekendów bo wszystko drożeje … po za miedzia na olnecie
xyz 2016-01-21 17:57:13
Jak ci żle palancie to się zwolnij!!
ZARZĄDca 2016-01-21 18:39:48
Odpowiedź jest prosta. Zarządowi owej firmy się to nie opłaca. Z góry zaznaczam, że nie mam zamiaru pisać dlaczego przeliczanie stawki firmy z PLN na EURO jest błędnym myśleniem jeżeli Ci już szanowny kolego przyszło to do głowy oraz nie zamierzam tłumaczyć całego schematu budżetowego firmy. Firma nastawiła się na prace w Polsce i świadczenie usług na terytorium RP. Wyjazdy które dotychczas były. Niestety, ale muszę to stwierdzić były tylko z przypadku a nie z chęci Zarządu do otwarcia się na rynki międzynarodowe. Trzeba zdać sobie sprawę jakie ryzyko niesie ze sobą podjęcie kontraktu poza granicami RP. W tej firmie nie ma reguły czy kontrakt polski czy zagraniczny każdy może być stratny lub zyskowny. Bardziej zyskowniejsze dla firmy są prace realizowane na terytorium RP w obrębie oddziałów regionalnych i to jeszcze nie zawsze. Firma zna lepiej rynek polski niż zagraniczny na którym ma większe pole manewru oraz zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wygrania przetargu niż po za granicami Polski. Inną kwestią jest polityka firmy Doosan, która przekierowała się w stronę remontów i prac serwisowych w znanych nam lokalizacjach. Takie rzeczy spadają na nas (kadrę) odgórnie. I wierz mi. Nikt i nic tego nie zmieni. Pracujemy w Polsce i z tego żyjemy a jak każdy ma to każdy dobrze wie. Podsumowując wyjazdy, rezultat jest prosty na takim wyjeździe, gdziekolwiek by to nie było. Zarobisz Ty a nie firma, która po Twoim powrocie z zagranicy będzie Cię zatrudniać na polskiej stawce a przecież płacić trzeba z czegoś. Kontrakty stratne (nierentowne) się tutaj nie podobają i nie o to w tym wszystkim chodzi żeby wpakować ludzi w samochody gdzieś tam do Niemiec czy Belgi i niczym się nie przejmować bo płacą w walucie EURO. Chcesz jechać za granice i zarobić? Nie ma przeszkód. Ale nie z tej firmy. Najprostszą drogą do wyjazdu jest zmiana pracodawcy. Myślę, że to co napisałem jest w miarę przejrzyste.
mrau 2016-01-21 20:13:40
xyz - racja, palantów w tej firmie jest dużo ale łowienie ryb nie wymaga zbyt wysokiego poziomu iq
Na początku mojej wypowiedzi oczywiście chodziło fakt przyjścia do pracy pod wpływem alkoholu, jak nie przez mistrza to przez wybitnych fachowców których firma przejęła od edfu i jak wiadomo w tej firmie są równi i równiejsi.
doli 2016-01-21 20:29:28
mrau, podejrzewam, żę frustracja ludzi wynika ze słabych wynagrodzeń i braku awansów. Nawet teraz rekrutacji od listopada nie przeprowadzali, ale to pozwala twierdzić, że nie ma zupełnie ROTACJI ! :)
plamka 2016-01-25 20:29:18
Najporządniejsza FIRMA na ówczesne czasy tylko pozazdrościć
ozorek 2016-01-25 21:48:45
Dobrze słyszec @plamka, że tak oceniasz Doosan, bo ja własnie zastanawiam się nad poszukaniem tu pracy. Tylko własnie brak obecnie ofert pracy, może ktoś wie, czy beda szukac nowych osób?
Dział ciśnieniowy 2016-01-28 10:00:13
Dziękuję za odpowiedź. Z bólem muszę stwierdzić że zostałem okłamany i nie tylko ja ale także cześć osób które uczestniczyły na spotkaniu. Dlaczego prezes tej firmy mówił o wyjazdach i to licznych do Anglii,Szwecji czy też Niemiec. Po co tak kłamać?
PIP 2016-01-30 18:37:59
Spokojnie Panie RSO! Nie bądź Pan taki do przodu. Mija styczeń, zbliża się kolejna rata "umownej" składki a my nadal nie mamy wpływu na koncie. W przypadku nie wywiązania się z " naszej umowy" będziemy zmuszeni zrobić mały desant PIPowców na spadochronach. Oczywiście nie będziemy się zapowiadać 14dni przed, wieć proszę pamiętać o ka-ka-kaskach i ŁOkularach:)
Be Aware and keep the Doo(r)sanWay clean :)
robol 2016-01-31 11:49:56
PREZES i ZARZĄD DO WYMIANY przestali panować nad FIRMĄ obecne działania nie gwarantują prawidłowego funkcjonowania FIRMY i realizacji kontraktów.
Wrrr 2016-02-11 12:17:10
Powinien być 1 prezes a nie kilku! 1,2 lub 3 kierowników po co ich aż tylu? po co tylu przełożonych?
kita 2016-02-11 12:18:35
nie nam to oceniać @Wrrr tak mi się wydaje, po prostu mają taką politykę firmy i tyle, nie wychodzą na tym źle, dobrze sobie radzą, dla mnie ważne jest to, że dbają o komfort pracowników i zapewniają stabilność zatrudnienia oferując umowy o pracę
EKSPERT 2016-02-12 12:58:17
Właśnie nam oceniać to my wypracowujemy zysk dla firmy.
A skoro stać firmę na tworzenie wirtualnych stanowisk to oznacza że pieniądze z zysku nie trafiają we właściwe miejsce tj.Dla osób wypracowujących w pocie czoła
te zyski.Po co płacić ludziom,po co płacić skarbówce,lepiej stworzyć nieistniejące
fizycznie stanowiska i napychać konta milionami.Tak to działa w naszym kraju.
olaole 2016-02-13 12:29:20
nie przejmowałabym się gdzie firma lokuje pieniądze @ekspert interesowałoby mnie tylko czy to ja mam wypłatę na czas, ciekawe czy szukają teraz kogoś do pracy bo wyglądają na solidnych
karolek 2016-02-17 20:03:39
olaole, czy jak to się pisze, taaak, szukają. W sumie dwa dni temu wrzucili dopiero ofertę na operatora maszyn CNC. Wymagają wykształcenia zawodowego albo technicznego, no i dwóch lat doświadczenia..
nie magister. 2016-02-28 09:58:36
Błysnołeś dowcipem jak chłop ze wsi lakierami.
monter 2016-03-21 18:15:37
Przeczytałem kilka ostatnich wpisów ,ale nic z tego nie wywnioskowałem .Jak stawki i jakie kwalifikacje potrzebne np na dziale ciśnieniowym Jaworzno.A co majstra po zawałach to człowiek z układu do EP jak przyszedł to moment awansował z montera na prowadzącego i dostał od razu mieszkanie służbowe no to tyle
Olek 2016-03-21 23:18:03
Dział ciśnieniowy to fikcja to był chyba ostatni remont kotła jaki ta firma dostała
monter 2016-03-23 09:18:02
To u was chyba więcej celebrytów niż dobrych i konkretnych monterów prowadzących.Błyszczą w świetle lamp i mają gadane ,ale jak konkretne zadanie to wymiękają.Ludzi muszą mieć z najwyższej półki a jet często tak że to stolarze piekarze i inni.Lecz jak wież o co w tym zagadnieniu chodzi to i z takimi można zrobić wszystko.Miałem pytać o robotę ale jak likwidują to trudno.
spawalnik 2016-04-01 17:01:39
Proszę o inf. ile można zarobić na stanowiski inż spawalnik
spawacz 2016-04-01 18:47:42
Bardzo bardzo dużo
monter 3 2016-04-06 21:04:30
Jesli chodzi o dzial cisnieniowy to ma sie bardzo dobrze. Widze ze niektorych flustruje , ze niektore placowki utrzymania ruchu w budkach serwisowych (gdzie ludzie dostaja odciskow na tyłku od siedzenia na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] maja byc zlikwidowane a ludzie wchlonieci do dzialu cisnieniowego ktory ma byc znacznie rozszerzony. tylko w tym problem , że na cisnieniowce niema siedzenia na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tylko trzeba zap.... , zeby termin wyrobic i wielu niedaje rady a pozniej madruja na forum. Także panowie wezcie sie do roboty.
gsgs 2016-04-07 18:17:11
@monter czy to stanowisko operatora maszyn też jest w tym dziale, o którym piszesz? ja tam na ogrom roboty nie narzekam szybciej leci czas
synek_kazika 2016-04-09 14:22:26
Hahaha przynajmmiej jeden prawde napisał
xxx 2016-04-09 19:34:56
Pracuje w tej firmie już ponad 10 lat i dużo już tu widziałem. Widziałem jak lata temu prawie rozleciał się dział armatury potem przyszło kilku perspektywicznych pracowników, jeden z nich jest teraz mistrzem i z tego co mi wiadomo to od 5 czy 6 lat ten dział nieźle zarabia i to nie tylko na siebie ale też na dział turbinowy który od lat jest pod kreską... o pompach nie wspomnę. Zresztą, pompy umarły z Waldkiem. Szkoda tylko że tak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jowo się tam zarabia a brygadzistów nie wiem czy jest tam dwóch, co innego na SW. W ten dział pompowane jest wszystko: pieniądze, sprzęt i przywileje. Ludzi ze stawkami brygadzistów to min 60% składu, ale czy ten dział zaliczył jakikolwiek rok rozliczeniowy na + ? Jak Kazik i jego SU pomoże to tak :)
bazior 2016-05-06 19:27:18
Prawda boli Hodzony ?
podwładny 2016-05-07 06:22:20
Oszust zabolało?
optymista 2016-05-08 09:30:23
A więc działaj kanalio!!!
Olo 2016-05-08 12:48:42
Po tych wpisach widać że firma Doosan przechodzi jakiś kryzys
Bzyk 2016-05-08 16:07:32
A co "Optymista" bronisz takich ludzi bo sie na nich wybiles! haha
robol 2016-05-09 17:10:14
I to się po lekku potwierdza
Szkoda gadać!!! 2016-05-10 13:15:31
Po co asystenci sa potrzebni? Moze doktorow jeszcze zatrudnia....
ponkon 2016-05-10 21:50:18
szkoda, może mają w tym jakiś ukryty cel. Sam sięzastanawiam gdzie oni tych ludzi szukają bo ogłoszeń generalnie nie ma.
koleś 2016-05-26 09:40:52
To było do przewidzenia, jeszcze nie tak dawno słyszałem że dział SW się rozwija i ma się dobrze
realista 2016-05-26 09:50:13
Przenieś się do ZRE!!!
Kierownik 2016-05-26 15:52:08
Dziękujemy za pozdrowienia i również pozdrawiamy
Co to ma byc ? 2016-05-26 19:47:44
( usunięte przez administratora ) !!! i tyle na ten temat
Naznaczony 2016-06-01 18:02:13
Co do SW to chyba racja, że się wkrótce rozleci choć to może zbyt ostre określenie ale na pewno w pewien sposób jakoś tam przekształci po tym jak kilkunastu bardzo dobrych i w mojej opinii szanowanych monterów kotłowych z dużym doświadczeniem odchodzi z firmy. Wcale się Wam, chłopaki nie dziwię, też tak postąpiłem parę lat temu. Nie mogłem znieść tego bezsensu który zalągł w firmę zdaje się już na stałe i nie ma nikogo mocnego kto mógłby coś zmienić. Nie wspominam już o wypłatach i śmiesznie niskich stałych stawkach gdzie w przypadku wykonania nadgodzin nie sposób się ich doliczyć zwłaszcza w przypadku jeśli jest jeszcze dodana premia. I zawsze w takim przypadku człowiek kombinuje czy ma zapłacone wszystkie nadgodziny ile procent premii dostał. Porażka totalna. Ale to tylko wypłata. Dodam, że każdego dnia spotykałem tam bzdurne wymogi bhp jak i sami behapowcy, którzy wymyślają coraz to nowe instrukcje stanowisk pracy i jak złamiesz jakąś zasadę chłopie to - po premii! A za co? A dlaczego behapowiec nie może być przyjazny pracownikowi szeregowemu tylko utrudnia mu życie na każdym kroku zamiast zająć się faktycznie rozwiązaniem problemu na miejscu pracy a nie tylko karać. Ludzie! Nie tędy droga i zrozumcie to w końcu. Kolejna rzecz to ten cyrk na kółkach czyli szkoła monterska. Po co to komu i jak ktoś może uczyć starego doświadczonego brygadzistę na kotle z wieloletnim stażem jak się pracuje!? Paranoja. Może to i dobrze, że odchodzi kolejna grupa dobrych pracowników bo przecież nikt nikomu nie zabrania odejść. Więc powodzenia chłopaki. Życzę Wam samych sukcesów w nowej firmie, lepszych stawek i bezpiecznej pracy - bez bzdur jakie obowiązują w papierowej firmie jaką jest Doosan Polska. A temu kto chce dalej pracować też życzę powodzenia tylko, że z bzdurami i marnymi wypłatami. Trzymajcie się i nie dajcie się nikomu.
schweiser 2016-06-01 19:36:34
widze ze nie jest dobrze ale rynek sie na dobrych fachowcow otwiera mozliwosci jest masa moze dotrze wkoncu do kadry zarzadzajacej ze ludzie maja dosc sluchania o wypowiedzeniach straszeniu ze musisz i tel od kierownika o 19 musisz jechac na wroclaw nie wazne ze byles w pracy 7-15 doosan cie czlowieku potrzebuje i masz byc jest to chore dobrze ze inwestycji w energetyce jest duzo nie ma sie czym przejmowac Jacek H bedzie robil na kotle bo on sie na wszystkim zna
pracownik 2016-06-02 20:08:04
Panie kiepski doskonale ujęty temat!
the 2016-06-03 19:40:46
Widzę, że niezłe zamieszanie wokół działu kotłowego się zrobiło :) niech idą "fachowcy" skoro ma im być lepiej, oszczędność dla firmy przynajmniej będzie. Wszyscy stawki po 3400 + premie. Do tego 15:15 godzin 12, soboty praca do 10 i doma, albo wcale do roboty się nie chodziło i pisane było, do tego kartki codziennie. W żadnym innym dziale takich patologii nie ma tylko SW. Niech ten dział się rozleci a darmozjady odejdą z firmy to może znajdą się pieniądze dla działów których pracownicy zarabiają na tą firmę, SU, TA, AKPiA
ekonomista 2016-06-06 20:30:50
I pójdą a może już poszli a prezes godo że na giełda papierów wartościowych che wleżć wlezie ale do hajżla
były doosan obecny zre 2016-06-22 21:12:23
Nie! tylko nie to, tu dopiero Cyrk!
olaole 2016-07-09 12:03:16
Podobno szukają asystenta do Rybnika wiecie coś na ten temat? Podobno trzeba mieć papierek z wyższej uczeni, ciekawe tylko czy bez doświadczenia przyjmują
Spawacze,monterzy 2016-08-06 22:57:46
I robi co chce, pisze swoim godziny , a doosan szuka pieniędzy ,a chłopaki co nadrabiaja za jego "przyjaciół" robotę nie mają nic
P.S.
B.S. do zwolnienia:)
wq 2016-08-06 22:57:55
W sumie widziałem ogłoszenie na pracownika magazynowego, ale ciekawe czy w najbliższym czasie pokażą się jeszcze inne oferty pracy. Nawet taki pracownik ma zapewnione zatrudnienie w ramach umowy o pracę, to doskonały znak, ze się dobrze dzieje u nich.
Franek 2016-08-07 08:57:58
Jesteś w błędzie ale idź spróbuj
Wilki 2016-08-07 10:48:05
DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA zajmuje się napojami energetycznymi czy czym w tym momencie akurat się zajmuje?
Łosiu 2016-08-07 17:48:00
Okularami co same mierzą kocioł, laserowymi tarczami do szlifierek i do tego jeszcze Transitami co nie potrzebują kierowców i paliwa:)))))
manieko 2016-08-08 10:49:02
na razie wydaje mi się, ze tylko ta ofrta stażu jest aktualna, a tak w okresie wakacyjnym to nie zatrudniają na sałe.
Zostaw swoją opinię o DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA - Rybnik
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA