Opinie o Work In Time w Frechen

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Work In Time. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Work In Time o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Work In Time w Frechen

Pablo

Ile tu pięknych wymyślonych cudownych opinii o tej firmie . W Niemczech pracuje od 7 lat w kilku agencjach ale takiej umowy jak w tej nie widziałem nigdzie ???? tyle przekrętów i naginania prawa . Jadąc pierwszy raz z nimi powinieneś zabrać ze sobą 1000€ bo inaczej będziesz musiał brać zaliczki których nigdy nie będziesz w stanie spłacić . Bo np w pierwszym miesiącu bierzesz zaliczki 750 € na kwaterę i 200 na jedzenie i super . Przychodzi wypłata , odejmą zaliczki zostaje 1000€ z wypłaty i trzeba zapłacić za kwaterę za nowy miesiąc , wiec albo płacisz i nie masz nic albo bierzesz kolejne zaliczki i tak w kółko . Sytuacja bez wyjścia masakra - Sam musisz płacić za transport, za nocleg , za dojazd autobusem miejskim . W innych firmach o nic nie musisz się martwić i masz wszystko załatwione i opłacone zapewnione. Do tego firma ta ma z piętnaście firemek córek i to samo (usunięte przez administratora) Omijać z daleka . Ja po przeczytaniu umowy łapałem się za głowę i niczego nie podpisałem. Moja koleżanka pojechała jako opiekunka a dali jej umowę z układem zbiorowym na spawacza ???? Jest wiele innych lepszych firm . Ja siedzę w obecnej agencji 6 lat I o nic się nie muszę martwić, pracuje i wszystko zapewnione . szukajcie-zawsze agencji gdzie już macie opłacone kwatery przez firmę szczerze dobrze radzę . Czytajcie umowy . W razie problemu z umowà mogę pomóc -za darmo Potrzebujesz wsparcia piszcie mnie action10@interia.pl Pomogę każdemu

@Ktos

Najpierw musi mieć za co kupić a nie co kupić. Taniej mu wyjdzie rower z wstawki ????????????

kmiot dariuszowy

firma dno jak i pozostałe ich filie, umowy nie dotrzymuja nigdy obiecują złote gory byle jakis frajer przerobił chociaż mies. w razie problemow nigdy nie pomoga wszystkie telefony sa automatycznie wyłaczane po 17 oczywiscie w wekendy wogule zero pomocy dopiero o 9 w pon moze ktos odbierze ale i tak nic nie zrobi kwatery z w syfie z rumunami za 900 euro na mies zawsze ze swojej kieszeni jak ktos lubi co 2 tyg zmiane firmy i wypłate po odjeciu 1400 euro to polecam

marom

Widze, ze firma nadal zarabia na nieswiadomych. A gdzie specjalista od pozytywnego PR?

Sp99

Firma (usunięte przez administratora) , przez telefon mówią co innego i na miejscu okazuje sie co innego, przepracowałem jeden dzień po czym zakończyłem współpracę, oczywiscie za ten 1 dzień miałem mieć zapłacone a pieniędzy nie widze od miesiąca. Odradzam każdemu.

@Sp99

Ja jeszcze dopytam, żeby zrozumieć dobrze, kto przez telefon mówił, że nie trzeba doświadczenia, pani z agencji? Czy już ktoś od tego pracodawcy niemieckiego? Bo tu rozmawiamy o agencji więc to ważniejsze. I rozmawiałeś z nimi potem? Ja bym zadzwonił wyjaśnić, jakim cudem mnie wysłali, a nie czekał, aż kasa za 1 dzień przyjdzie.

Grzegorz

Dziwią mnie troche opinie negatywne tej firmy. Jestem elektrykiem. Od poczatku rozmawialem tylko z jedna osoba, panem Marcinem o/Weimar ktory poprowadzil proces rekrutacji szybko i sprawnie, a nastepnie równie szybko znalazl mi firme i zatrudnienie w Berlinie (dokladnie tam gdzie chcialem). Znalazł mi oczywiście mieszkanie, pojedyncze, pokoj, kuchnia, lazienka, w pelni wyposażone za 20 euro dziennie. To jednak Berlin wiec cene uwazam za atrakcyjną. Do pracy dojezdzam w 25 minut wlasnym autem. Jezeli mam jakis problem dzwonię do p. Marcina i problem ten jest rozwiazany. Bylo tak na przyklad pierwszego dnia gdy okazalo sie ze zaparkowac auto w centrum Berlina (miejsce pracy) to jednak duze koszty, pan Marcin załatwił przepustkę bym mogl wjezdzac na teren muzeum w ktorym robimy. Także myślę ze te negatywne opinie sa poprostu od ludzi którym nie za bardzo sie chce pracowac, mysleli ze przyjadą, nic nie beda robic i mieszkac w 5 gwiazdkowych hotelech. Niestety chcac zarobic trzeba liczyc się takze z kosztami. Nikt nam darmo nic nie da. Mieszkanie czy wyzywienie trzeba placic, bez wzgledu na to czy to Polska, czy Niemcy. Ogolnie jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam. Nie wiem czy pracownicy Work In Time to czytaja, ale jak cos to pozdrawiam pana Marcina ktory caly czas trzyma rękę na pulsie :)

Krzysiek

Jakie widełki? Masz podaną stawkę BRUTTO, klasa podatkowa będzie Ci podana gdy przedstawisz swoją sytuację rodzinną. Wysokość diety też masz podaną na umowie, wystarczy czytać.

Kamil Nowy wpis

Omijać szerokim łukiem, rekruterzy kłamią, warunki ustalone przez telefonem nie zgadzają się z tym co jest na miejscu. Większość pozytywnych opinii tutaj jest napisanych przez firmę.

Krzysiek Nowy wpis
@Kamil

Co ty pierd,,,,,,lisz za bzdury , jakim imbecylem trzeba być by nie umieć czytać umowy . To co masz na umowie jest gwarantowane prawem , jeśli słuchasz tylko tego co co mówią przez telefon to faktycznie jesteś (usunięte przez administratora) E. B. I. L.

Jawa Nowy wpis
@Kamil

Tak. Prawda

KAMIK
@Pablo

Witam co w tej umowie najbardziej się nie zgadza dostałem od nich umowe na spawacza ale jeszcze nie podpisałem

Agata
@KAMIK

I podpisałeś tę umowę w końcu? Wszystko się zgadzało i było na swoim miejscu?

@Pablo

Piszesz bzdury. Firmy które opłacają ci kwaterę(usunięte przez administratora) Work Time wypłaca ci dietę, nie znam obecnej stawki lecz jest to nie mniej niż 60 euro za dzień pracy więc sobie sam policz że pracując 20 dni w miesiącu masz 1200 euro diety z co sam możesz sobie opłacić kwaterę max. 600 euro a resztę masz na życie. Wypłaty netto nic nie ruszasz. Więc nie pleć bzdur. Samemu można ogarnąć kwaterę a na początku gwarantuje ci to firma. Ja sam pracowałem u nich rok czasu, może nie wszystko mi się podobało ale kasa zawsze była na czas i wszystko mi się zgadzało. Po roku przeszedłem bezpośrednio do firmy do której wysłał mnie Work Time bo tam mnie chcieli a ty skoro tłuczesz się tyle lat po tych firmach to świadczy o tym że (usunięte przez administratora)

@Pablo

Nam jechać jako spawacz na 31 lipca Czy faktycznie płacą na czas i tak jak mówią ? Mam mieć 2.920euro na rękę z dietą ?

@Pablo

Jeśli masz na to papiery i potrafisz spawać to faktycznie tyle możesz zarobić, jeśli w firmie w której będziesz pracować będziesz mógł pracować po około 200 godzin miesięcznie to jak wypełnisz seickonto czy jakoś tak ( około 160 godz.) to później będziesz miał płacone za nadgodziny co podniesie ci znacznie zarobek. Ale pamiętaj że za każdy przepracowany miesiąc przysługuje Ci 2 dni urlopu i gdybyś chciał jechać do domu to składaj wniosek o urlop który potwierdzą Ci w firmie w przeciwnym wypadku dostaniesz wolne z konta i znowu będziesz musiał je uzupełniać przez co nie będziesz miał płatnych nadgodzin.

Max
@Pablo

Podpisalem umowę z tą agencją...za tydzień mam jechać do pracy...ale widząc opinie jestem niezdecydowany

Marom
@Max

Do Ciebie należy decyzja. Pamiętaj, że to Ty opłacasz kwaterę i dojazdy, a oni oddadzą pieniądze. Tylko, że za piątek nie wyplacaja pełnej diety, lokum mogą załatwić Ci w hotelu np. za 50 euro/doba. O tym dowiesz się na miejscu, bo ciągle szukają i szukają. Gdyby podali na początku to byś zrezygnował, a tak jeleń (bez obrazy) jest zmuszony, bo wydał na podróż. Za zaliczki naliczaja prowizje (jest w umowie). Jak mnie proponowali to powiedziałem, że znam ten punkt umowy i nie chciałem. Było słychać żal, że nie dałem im na tym zarobić. Oblicz sobie miesięczne koszty i odejmij od przelewu to się dowiesz ile zarobiłeś. Możesz się bardzo zdziwić. Warunki są określone w umowie. To co piszą w mailu lub mówią w rozmowie to traktuj jako ich fantazje. Mówią to tylko, aby zrobić to na czym oni zarobią. Zaraz odezwie się tutaj obrońca z biura, który wyzywa i ubliża każdemu, kto muszę jak jest. Pozdrawiam

@Marom

Prawie prawdę napisałeś. Za zaliczki na KONTO nie masz żadnej prowizji, nawet jeśli jest to polskie konto ale w Euro, jeśli bierzesz zaliczkę na punkt pocztowy to się zgadza. Co do kwatery to nie słyszałem aby brali hotel za taką cenę ale fakt że bywa drogo. Masz możliwość rezygnacji z kwatery i jeśli masz zainstalowanego e-Bay możesz sam w godzinę ogarnąć sobie przyzwoitą kwaterę. Najważniejsze i prawdziwe jest to co napisane jest w umowie więc jeśli ktoś jest ogarnięty da sobie radę bez problemu. Źle jest jechać z przysłowiową 100 euro w kieszeni. Ważne jest to by aplikować na stanowisko w którym potrafi człowiek pracować i umie to robić, gorzej jak jest ślusarz a próbuje jako spawacz. 2-3 dni pracy i wypad do domu.

Misiek
@Pablo

Z jednego końca na drugi koniec wysyłają pracowników ...... Dodatek paliwowy na 100 km dają 10 euro ???????? tragedia.... Popracujesz 3 dni w jednym miejscu za chwilę ciebie oddelegują do miejsca oddalonego 500 km

Szymek
@Misiek

Prawda tez tak pracowalem dla nich i nie narzekalem. 100 km przejedziesz za 10 € nawet przy tych cenach Paliwa teraz w niemczech. Na dodatek nie wiem czy czytales umowe, ale z nimi podpisuje sie umowe jako pracownika w delegacji, wiec firma daje Ci prace a ty na nia jezdzisz niezaleznie od tego czy jest to 3 dni tu i 2 miesiace gdzie indziej.

@Szymek

Bzdura, jeśli chodzi o minimalną ilość dni pracy. Minimalny termin to tydzień, a kto pracuje 3 dni, to chyba proste. Firma rezygnuje z,, czegoś,, takiego i agencja szuka mu kolejnej.. Jeśli swymi umiejętnościami przekonasz pracodawcę to masz pracę na dłuższy czas

@Szymek

Napisz mi markę jakim samochodem jeździsz 100 km za 10 euro a napewno go kupie

Ktos

Wiesz, samochodow ktore robia 100 km za 10€ jest troche, z samej Toyoty jest min. 5 modeli - wiec masz z czego kupic

Krzysiek Nowy wpis
@Ktos

aaa

Frezer CNC na jak długi ten kontrakt ma jechać? Rzuciło mi się w oczy że podane na stronie jest, że to tymczasowa praca tylko, no i chciałbym wiedzieć, w praktyce na ile dokładnie tam się jedzie.

@aaa

Nikt ci nie zagwarantuje czasu pracy , w zależności od branży w jednym zakładzie możesz pracować od 6 do 18 miesięcy . Jeśli trafisz dobrze bo umiesz swoje robić mogą ci w zakładzie zaproponować przejście na umowę niemiecką bezpośrednio do nich , jeśli nie potrafisz robić tego dobrze na co aplikowałeś daj sobie spokój

Nelka

Sami panowie tutaj, że tak powiem, techniczni. Ale agencja też ma masę ofert pracy w opiece i dla zawodów medycznych, włącznie z lekarzami. Ktoś tutaj jeździł lub jest w Niemczech jako pielęgniarka/arz? Co możecie napisać o wypłatach, poziomie wymaganego niemieckiego itp.?

logo firmy OPIEKUN MEDYCZNY
Frechen
smartjobs personaldienstleistungen GmbH
Grzegorz

Witam serdecznie jestem w jednej z firm jako piaskarz ..skierowany zostałem przez PANA MARCINA Z WEJMAR super kontakt Perfekt praca a mieszkanie naprawdę dla najbardziej wymagających...absolutnie chce zdementować źle poinie wysyłane pod adresem pana MARCINA ja jestem naprawdę zadowolony ..POLECAM KAZDEMU SAM PODESLALEM NAMIAR NA PANA MARCINA mojemu koledze który ma również podjąć pracę...DZIEKUJE JESZCZE RAZ

Fabian

Praca spoko nie idzie się zmęczyć miała atmosfera w pracy dużo Polaków robi akurat na mojej budowie mamy darmowy obiad, kawę, herbatę i czasami jakieś cisto czy napoje nie znając się na czytaniu schematów w ciągu 3 dni się nauczyłem wszystko proste. O wynagrodzeniu mogę się wypowiedzieć dopiero na po wypłacie bo przepracowałem tydzień jedyny minus to cena zakwaterowania do do warunków ale grunt że mam własny pokój prywatność jest ????

@Fabian

Kolega elektryk, czy jakie schematy czytałeś? ;) No to jakbyś wrócił napisać po wypłacie, jaka ona jest, to byłbyś gość. A ile za kwaterę płatne w takim razie, że w Twojej ocenie drogo? Pisał tu Pablo o 750 Eu, ale w 2022, więc pewnie już więcej. Ja jakbym miał jechać, to też do 1osobowego pokoju.

Krzysiek

Ceny kwater są zróżnicowane zależy od miejsca ale na e-Bay samemu można znaleźć za dobre pieniądze. To że pisał 750 dwa lata temu to musiał siedzieć na hotelu bo obecnie znam kwatery samodzielny pokój za 500 lub troszkę więcej. Ale jak pisałem zależy jaki region i miasto. Agencja nie wyszukuje najtańszych tylko bierze pierwsze wolne więc zainstaluj sobie aplikacje i sam ogarniesz szybko tym bardziej że wiele kwater prowadzą Polacy. Powodzenia życzę

Miron Klabisz

Bardzo dobra agencja rekrutant Pan Marcin załatwił tak jak przedstawiał ofrlerte jestem zadowolony z pracy , POLECAM , mieszkania też w porządku , nie słuchajcie opini tylko sami sprawdźcie zresztą są gusta i guściki jak komuś robota nie pasuje to zawsze będzie narzekał

Marcin z Weimar

Bardzo dobra agencja rekrutant Pan Marcin załatwił tak jak przedstawiał ofrlerte jestem zadowolony z pracy , POLECAM ,.!!! jak i z mieszkania

@Grzegorz

Jako jeden z nielicznych czytałeś chyba umowę, bo jak czytam któregoś inaczej rozwiniętego który mówi że agencja mówi mu ile będzie miał NETTO na rękę to wiem że to (usunięte przez administratora) . Koszty wyżywienia i zakwaterowania zawsze pokrywa dieta i jeszcze zostaje . Więc narzekajacy to moim zdaniem pijacy i nieroby .

@Krzysiek

@Krzysiek masz racje niestety. Dodam tylko ze w Polsce panuje powszechna opinia ze na zachodzie zarabia sie w pierwszym miesiacu na Porsche, w drugim na dom, a tak w ogole to nie trzeba pracować bo kasa lezy na ulicy i spada z nieba ;)

@Krzysiek

to w tym miejscu w jakiej wysokości jest dzienna dieta? :) no i dodatkowo, czy można prosić o widełki wynagrodzenia? :) będę wdzięczny za takie informacje.

Romeo

Unikać jak ognia work in time work in factory brillant i inne gdzie szef jest ten samWszystko się zgadza wysyłają ludzi po 1000 km na pięć dni a obiecują cuda do tego jedziesz wogule nie w swoim zawodzie.Apropo diet tak są po 60 euro ale za 4 dni do czwartku to masz 240 euro a ich hotele kosztują drożej nieraz.Takze zostaje ci gola pensja czyli koło 10 euro na rękę .Wszystko musisz sam opłacać tak że jak ktoś chce pracować i być oszukiwani za 1200 euro miesięcznie to wspolczuje

Marom
@Romeo

No własnie. I na to kazdy powinien zwracac uwage. Jesli agencja zada zeby wszystko opłacac samemu. Koszty ponosi pracownik, a oni nie musza zwracac. Maja to gdzies, ze koszty zakwaterowania sa wyzsze, bo i tak nalicza diete za 4 dni, a oplacic trzeba za 7 dni. Sa rejony Niemiec gdzie nie ma mozliwosci, aby wynajac pokoj, bo cena jest wyzsza niz to co zostaje z diet.

Krzysiek

Podłożony to może ty jesteś, ja zaznaczam wyraźnie że pracowałem u nich przez rok i skorzystałem z propozycji pracodawcy który zaproponował mi przejście bezpośrednio do jego firmy bez korzystania z agencji. Wielokrotnie pisałem że nie wszystko było idealne we współpracy z agencją, na przykład nie zwrócili mi kasy za zakup ubrań roboczych mimo że przedstawiłem rachunki ale po zakończeniu współpracy z nimi wszystko miałem wypłacone w całości i bez problemów. Owszem mieli do mnie żal że odszedłem bo stracili czystą kasę ale ja zyskałem stabilizację. W zasadzie u jednego pracodawcy możesz pracować max. do 18 miesięcy w zależności od branży tak stanowi niemieckie prawo, później musisz zmienić firmę na okres 3 miesięcy by móc wrócić do poprzedniej. Ja skorzystałem z propozycji i w sumie 4 rok pracuje u jednego pracodawcy. Wielokrotnie też pisałem że 3 największe problemy Polaków z utrzymaniem się w jednej pracy to : Alkohol, telefon i aplikowanie na stanowiska pracy o których nie mają zielonego pojęcia. Ja skorzystałem z agencji z uwagi na brak znajomości języka i nie żałuję. To oni umożliwi li mi podjęcie pracy a moje umiejętności przekonały pracodawcę do propozycji pracy bez agencji. Skoro jesteś takim ,, FACHOWCEM,, znasz perfekt niemiecki to po co korzystasz z agencji? Sam sobie znajdź pracę i kwaterę. Wielu Polaków pracuje korzystając z różnych agencji i nie narzekają ja tylko odradzam korzystanie z tych które w zamian za opłacenie kwatery nie wypłacają DIETY, gdyż jest ona dużo wieksza niż koszty wynajmu kwatery. Niestety wielu nie chce się samemu szukać i dla tego później piszą bzdury. Kolejnym bzdurnym tekstem jest to że żalą się że inna stawka była przez telefon a inna po przepracowanym miesiącu. A podpisując umowę CZYTAĆ nie potrafili? Tam jest zawsze napisane stawka godzinowa BRUTTO oraz że grupa podatkowa jest ustalana na podstawie tego czy jesteś sam czy z żoną. Więc chłopie nie męcz się chłopie szukaniem pracy jako np. Spawacz gdy spawarkę widziałeś tylko w Castoramie. To właśnie tacy jak ty sieją ferment.

Malwa

Monter instalacji wentylacyjnych może liczyć na jakąś kwaterę? Właśnie o tym nic nie wspomnieli w ogłoszeniu, czy oferują jakieś zakwaterowanie czy nie. Ktoś wie coś na ten temat, samemu by trzeba było sobie ogarnąć, opłaca się to w ogóle? Ciekawe, dajcie znać co myślicie

@Malwa

Zawsze na start zapewniają kwaterę choć nie zawsze odpowiadać Ci ona będzie cenowo lub warunkami . Jeśli masz zainstalowanego e-Bay i masz Google to już na miejscu możesz sam sobie ogarnąć kwaterę za którą sam zapłacisz max. 600euro za miesiąc. Na początku najlepiej umówić się na płatność tygodniową gdyż nie masz pewności co do zatrudnienia na czas dłuższy w firmie do której Cię wysyłają..Czy to się opłaca policz sam , z tytułu diety w miesiącu otrzymujesz około 1100 euro , minus kwatera 600 to zostaje Ci 500 na paliwo ( jeśli jedziesz własnym autem ) i jedzenie . Warto mieć że sobą około 500 euro na start by nie brać zaliczek oraz konto w euro , gdyż ich szybkie przelewy na niemiecką pocztę są dodatkowo płatne i to nie mało.. Jeśli sam potrafisz sobie to ogarnąć to będziesz zadowolony .Dodatkowo jeśli masz możliwość pracy w nadgodzinach to rób ich jak najwięcej. Musisz mieć wypracowanych około 160 nadgodzin które idą na twoje specjalne konto , a później nadgodziny są Ci wypłacane razem z wypłatą co stanowi duży dodatek. Po przepracowany miesiącu przysługują Ci 2 dni urlopu więc gdybyś chciał jechać do domu to musisz wyraźnie pisać że chcesz URLOP a nie dni wolne z konta bo wtenczas tracisz nadgodziny. Mi zapełnienie konta zajęło 3 miesiące, tak że po 4 miesiącu mój zarobek ocierał się o 4000 NETTO że wszystkimi dodatkami. Najważniejsze jednak jest to czy jesteś MONTEREM czy tylko widziałeś jak to się robi bo od tego zależy twoja praca w niemieckiej firmie. Ja swoje potrafię robić w związku z czym właściciel zaproponował mi przyjęcie bezpośrednie i po roku zwolnilem się z Agencji i od 3 lat pracuje bezpośrednio na niemieckiej umowie. WSZYSCY Ci co tu płaczą że po 3 dniach musieli zmieniać pracodawcę to są Ci co nie potrafili robić tego na co składali aplikację. Firmy bardzo szybko weryfikują twoje umiejętności. Znajomość języka jest dużym atutem , choć ja nie znałem go wcale od początku korzystałem z Google tłumacza i jeszcze dziś czasem z niego korzystam . Jeśli chcesz to dasz radę. Powodzenia

@Krzysiek

A zazwyczaj kwatera jest daleko od miejsca pracy? Bo ja myślałem, że do pracy będę chodzić pieszo. Jeśli chodzi o nadgodziny, to czy płacone są one jakoś ekstra? Jak to wygląda?

Krzysiek

Z buta to zapomnij, jeśli jesteś bez auta to będziesz musiał dogadać się z kimś kto cie będzie woził w dwie strony, oczywiście odpłatnie. Jeśli będziesz pracował możesz otrzymać auto które ułatwi ci życie. Nadgodziny będziesz miał płatne jak za pełnisz konto około 160 nadgodzin. Później masz wypłacane wszystkie nadgodziny. A gdy skończysz współpracę z GoWork to wypłaca ci te 160 nadgodzin.

Ulka
@Krzysiek

To po jakim czasie pracy w tym miejscu można otrzymać auto, które ułatwi dojazd do pracy? I czy można go używać do celów prywatnych? Wyjaśnij, bo mąż szuka pracy.

Joanna
@kmiot dariuszowy

A te 900 euro za kwaterę to w tamtym miejscu norma? Czy inne miejsca sa tańsze, czy to raczej normalna stawka za takie warunki?

@Joanna

na ich stronach przechwalają sie ze znajdą kwatery za 25 e na dzien co i tak jest drogo zazwyczaj 25 27 30 euro i ukryte kaucje 1000 euro gdy sie nie powiadomi mies przed wymeldowaniem własciciela ,co jeszcze nigdy nikomu sie nie udało bo firma zawsze o zmianie pracy mówi w ostatni dzien by jutro stawic sie 700 km dalej lub kara umowna 2000 euro

@Joanna

Michał 05.02.2022 17:34 on napisał o tym prawde jak postepuja w razie ciągłych przeniesien z reguły po tym jak klient zobaczy rachunek z ich marża to od razu wypad

Jason
@kmiot dariuszowy

Cześć,mam ofertę pracy w okolicach Bonn,na CNC lub slusarza,teraz się zastanawiam czy jechać,Pracujesz jeszcze,masz jakieś nowe informacje,byłbym wdzięczny.

Agata
@kmiot dariuszowy

To jakie kwestie nie są tutaj dotrzymywane, jeśli chodzi o umowę? Kwestie wynagrodzenia o których napisałeś czy coś jeszcze?

@Agata

...umowa celowo wprowadza w błedy i jest stworzona przez koneserów przepisów pod nich Prosze zapytac ktoras z fili o diety czy sa co dzien takie same - powiedza ze pewnie nastepnie zadzwonic za godzine i spytac czy w piatek jest dieta, beda zdziwieni skad ktos wie i przyznaja ze 10 x mniejsza jest. Powołuja sie na przedziwne paragrafy i np. zwalniaja ludzi na chorobowym .Diety sa tylko u pierwszego klienta czyli 2 tyg potem obcinaja oczywiscie nigdy o tym nie informuja bo im nie wolno /nadgodzina dla nich to czasem dopiero ponad 60 godzina w tyg czego wiedza ze nie da sie wypracowac ale w ogloszeniach sie chwala dodatkami / z dostaniem urlopu zawsze problemy bo jak to by polak z od posrednika miał wolne , szok dla nich

Sebastian
@kmiot dariuszowy

Przecież na chorobowym nie można nikogo zwolnic. To wbrew prawu pracy. Jak taka sytuacja to przecież można się odwołać. Przy podpisywaniu umowy nie miałeś informacji o tych płatnych nadgodzinach dopiero od 60 tej? Przecież wiadomo że wtedy nikt nie dostanie pieniędzy. Wszytko wychodzi dopiero podczas pracy a nie na rekrutacji?

ciagle pracownik
@Sebastian

Niestety @kmiot dariuszowy nie potrafi czytac z zrozumieniem. Nagdodziny sa liczone od 8-mej przepracowanej godziny, a chorobowe (nieobecnosc w pracy) nalezy zglosic w pierwszy dzien rano a chorobowe (oryginal) do trzeciego dnia - chociaz od 01.01.23 wystarczy tylko zglosic pracodawcy a ten sam sciagnie online chorobowe z Krankenkasse. Tak wiec, jezeli ktos ma (usunięte przez administratora) i nie zglasza niczego odbierany jest jako bumelant i jest zwalniany - ale to chyba nie jest nic nowego. Jezeli ktos ma problem zeby napisac kilka zdan na WhatsApp/SMS ze jest chory i idzie do lekarza, ale jak potrzebuje pieniedzy to "zasypuje" wiadomosciami to cos jest (chyba) nie tak. Te i podobne tematy zazwyczaj dotycza alko i nieudacznikow, lub ludzi ktorzy nie maja pojecia jak wyglada praca w DE.

Sebastian
@ciagle pracownik

Czyli wystarczy zgłosić chorobę i nie ma problemu potem z wypłatą i zrozumieniem przez szefa? Wiesz o ile jest wtedy mniejsza wypłata jak się choruje? 80% jak w Polsce czy tu jest to inaczej liczone?

@kmiot dariuszowy

Taki z ciebie pracownik , że firma z ciebie rezygnuje po dwóch tygodniach . Pokaz że oprócz picia piwa coś jeszcze potrafisz to zostaniesz w firmie na dłużej. Ja sam pracowałem u nich rok pracując cały czas w jednej firmie , gdy ta zaproponowała mi pracę na stałe odszedłem z Work time i od ponad 2 lat pracuje bezpośrednio w niemieckiej firmie. Pokaż że coś potrafisz to będziesz miał pracę w jednym miejscu , nikt nie zwalnia dobrego pracownika po 2 tygodniach. Żalą się tylko nieudacznicy i pijacy.

anzej
@Sebastian

ty (usunięte przez administratora) babolu umowa jest niemiecka i powołujac sie na paragraf niemieckiego kodeksu ( tak w skrotowym tłumaczeniu} ze firma zbankrutuje przez chorobe najwazniejszego pracownika lub narazi istnienie firmy na straty nie mozliwe do udzwigniecia, mozna zwolnic pracownika zawsze od razu na chorobowym ...sam o tym nie wiedziałem ale jak sam masz zero pojecia na jakie wyimaginowane rzeczy sie powołuja to sie nie odzywaj...

@kmiot dariuszowy

Jeśli nie chlasz piwa i pracujesz normalnie to nie (usunięte przez administratora) o zmianie pracy co dwa tygodnie. Łażenie z komórką przy uchu przez pół dnia też nie pomoże ci w utrzymaniu pracy. To nie lajsfirma cię przerzuca tylko pracodawca cię wyrzuca. Niemcy nie szukają pracownika na tydzień czy dwa, chcą mieć pracownika który umie wykonywać swoją pracę, nie przychodzi do pracy śmierdzący wczoraj chlanym piwem a to niestety przyzwyczajenie wielu Polaków. Co do kwatery nikt cię nie zmusza byś mieszkał z Rumunami, bo firma załatwia ci kwaterę na start. Samemu można sobie ogarnąć kwaterę na e-Bayu za przyzwoite pieniądze, a zapomniałeś dodać że za każdy przepracowany dzień otrzymujesz około 60 euro diety co przy 20 dniach pracy daje ci 1200euro co w zupełności wystarcza na opłatę kwatery i życie. Pewnie nie wspominałeś o diecie aby żonka myślała że ty naprawdę zarabiasz tylko 1400 euro netto. Myślałeś że tak jak w Polsce na budowie przełazisz cały dzień i miesiąc leci. Wszyscy ci którzy chcą pracować i coś potrafią, pracują w jednej firmie nawet latami a pijący i obiboki jeżdżą jak Rumuni z tobołkami z roboty na robotę co tydzień, max dwa zmieniając pracodawcę. Sam u nich pracowałem i wiem że nie są święci lecz to co masz na papierze zawsze uzyskasz. To co Ci obiecają przez telefon to faktycznie bajki więc wystarczy żądać wszystkiego na papier. Wypłaty zawsze miałem wypłacane w terminie, nadgodziny też się zgadzały więc gościu nie (usunięte przez administratora) bzdur tylko weź się za pracę tu nikt nikomu nie daje nic za darmo.

@anzej

Tłuku bagienny prawo pracy niemieckie zezwala na zwolnienie pracownika w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego, lecz jeśli pracujesz u danego pracodawcy powyżej 4 tygodni to za zwolnienie płaci ci twoja ubezpieczalnia. Work Time zwolni cię jeśli nie prześlesz im zwolnienia w formie pisemnej a nie przez telefon czy e-maila, ale tak robią wszystkie lajsfirmy. Tak samo pracodawca którego musisz poinformować o chorobie w przeciągu 3 dni od rozpoczęcia zwolnienia lekarskiego i tu również musisz dostarczyć dokument w formie papierowej. Włącz sobie internet i poczytaj środku od kapusty.

marom

Na jakie benefity można liczyć w Work In Time?

A czy jest tu ktoś z agencji, kto pracuje w obszarze HR w jednym z niemieckich oddziałów? Mają zapotrzebowanie na kadrowców z komunikatywnym językiem niemieckim? Mam plan na 2024, aby zmienić kraj, ale trwać w swoim zawodzie. Być może ta agencja jest otwarta na Polaków, zważywszy na liczbę pracowników tymczasowych z PL :)

Katastrofa, firma tragedia kłamią na każdym kroku pieniądze nigdy nie wypłacone do końca

Przeleciało mnie przez myśl, że spoko opcja wyjechać za pracą do Niemiec ale ktoś z was napisał ze miał wypadek o dłuższe zwolnienie lekarskie. Dostał wypowiedzenie. Czy jest więcej takich przypadków? Naprawdę można zostać z niczym jeżeli przytrafi się jakiś wypadek losowy? Zawsze tak robią? Odprowadza się w ogóle składki emerytalne ?

Jezeli ktos jest jeszcze na okresie probnym, to mozna go zwolnic jezeli ma chorobowe - pozniej juz nie. Skladki sa odprowadzane bo musza skoro jest umowa o prace - niestety tylko Polskie firmy prowadzone przez cwaniakow maja odprowadzanie gleboko w (usunięte przez administratora)nosie i potem jest placz jak ktoremus sie cos stanie. No ale jezeli ktos sie lapie , na zarobki wziete z sufitu to sami sa winni - a ci ktorzy jada bez (a nawet z ) jezyka Niemieckiego na dzialalnosci to naprawde gratuluje fantazji ;)

Krzysiek

Chłopie co ty za bzdury opowiadasz ? Jaki okres próbny ? W każdej Agencji niemiecki pracodawca składa zapotrzebowanie na pracownika i czas trwania takiej umowy jest ściśle określony w prawie niemieckim gdyż brana jest pod uwagę branża w jakiej pracujesz.Okres taki trwa do kilkunastu miesięcy , maksymalnie chyba do 18 , później pracodawca i Agencja muszą teoretycznie zmienić ci miejsce pracy na okres 3 miesięcy. Lecz jeśli pracodawca jest zadowolony z ciebie to zaproponuje ci przejście bezpośrednio do niego na jego umowę. On oszczędza kasę a ty masz zapewnioną stabilizację i nie jeździsz od Firmy do Firmy. Ale aby tak się stało musisz pokazać że potrafisz pracować na swoim stanowisku. Te wszystkie (usunięte przez administratora)komentarze że zwolniono go po dniu czy tygodniu świadczą wyraźnie że (usunięte przez administratora) nie nadawał się do danej pracy. Co do chorobowego to mylisz się bardzo , gdyż nawet gdybyś miał umowę bezpośrednio z niemiecką firmą to prawo niemieckie zezwala na zwolnienie pracownika w trakcie zwolnienia lekarskiego , co do Agencji to tym bardziej gdyż nie masz u nich żadnego zatrudnienia oni jedynie załatwiają ci miejsce pracy za co to prawda kasują duże pieniądze . Ale niestety tak to działa , bez nich wielu by tu nie pracowało. Kogo stać na to by jeździć od Firmy do Firmy składać papiery i czekać aż ktoś sie odezwie. To samo dotyczy tych którzy piszą że mówiono im że będą mieli 18 euro na rękę , że dieta bedzie w wysokości 90 euro za KAŻDY dzień. LUDZIE nauczcię się CZTAĆ w umowach jest wszystko napisane. 1- STAWKA BRUTTO ( PRZYKŁADOWO 18 EURO ) bez określenia grupy podatkowej , jeśli jesteś w związku małżeńskim to zazwyczaj grupa 3 ,gdzie masz najniższy chyba podatek , jeśli 1 lub 6 to będzie cię to trochę kosztowało. 2- DIETA chyba żadna z agencji nie zapewni ze DIETA będzie wynosić 90 euro , ZA KAŻDY PRZEPRACOWANY DZIEŃ , nie za 7 dni tygodnia. 3- ZAKWATEROWANIE każda agencja na start musi ci zapewnić noclegi , zazwyczaj są one dość drogie i nie zawsze mają jakiś normalny standard ale mając telefon każdy jest w stanie sam ogarnąć kwatere w normalnej cenie która będzie mu odpowiadała. 4 AGENCJE które opłacają wam kwaterę w zamian za brak diety kroją cię okrutnie. NORMALNA DIETA za dzień pracy wynosi około 60 euro co w skali miesiąca daje kwotę 1200 euro. Za takie pieniądze wynająć możesz mieszkanie 3 pokojowe i jeszcze ci coś zostanie na życie. TO JEST czyste naciąganie. 5 OPŁATA za szybkie pieniądze w pierwszym punkcie pocztowym jest wyraźnie napisana w warunkach umowy i jak ktoś bierze takie ,,SZYBKIE ,, pieniądze po 20-30 euro co kilka dni to nic dziwnego że koszty opłat są wtenczas wysokie. WYSTARCZY mieć konto w banku , poprosić o zaliczkę przykładowo 200 euro ( przynajmniej po przepracowanym tygodniu) i poczekać kilka dni na przelew . Najlepiej jest gdy masz własne pieniądze na podstawowe opłaty. I NAJWAŻNIEJSZE , LUDZIE ZACZNIJCIE CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM UMOWY I NIE APLIKUJCIE NA STANOWISKA O KTÓRYCH NIE MACIE POJĘCIA.

Andre

Mnie Dano wypowiedzenie umowy bardzo krótko po wypadku. 2 tygodnie. Przyszło poleconym do domu. Po 6 ciu tygodniach byłem zdrowy. Chcieli mnie. Nie wróciłem. Kolega wyżej ma rację z tymi zaliczkami. Za każdą są opłaty dodatkowe. (usunięte przez administratora) Można rok pracować i z zaliczek nie uciec. Tak to działa. Poza tym jak jesteś dzień dwa lub więcej bez pracy to dieta która ma pokryć koszt pokoju. Kwatery. Nie jest naliczana. Są tam (usunięte przez administratora). Pisane małą literą w umowie o pracę.

@Andre

Prawo pracy niemieckie zezwala na zwolnienie w czasie trwania zwolnienia lekarskiego. Zaliczki bierze się na konto bankowe więc nie ma naliczania dodatkowych kosztów. Dieta jest płacona za dzień przepracowany a nie za wolne dni. Nie gadaj ze coś tam jest pisane małą literą, po prostu trzeba umowę było przeczytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam

André
@Krzysiek

Dobrych pracowników nie zealnia się bo mieli wypadek losowy. Zostaje niesmak.

@André

A ty będziesz komuś płacił przykładowo 6 miesięcy składki bo on będzie dobry jeśli po zwolnieniu wróci? Musiała by to robić agencja.

Andre
@Krzysiek

Nie Ty. Poproszę. Jesteśmy dorośli. Rozmowa była już nie możliwa. Nikt nie poinformował mnie że zostanę zwolniony. Przedszkole. Jeśli lekarz powiedział mi 6 tygodni to to znaczy w przypadku moim 6 tygodni. 9 Kowalskim nie wypowiadam się. Należało ze mną rozmawiać

@Andre

O czy mieli z tobą rozmawiać, postąpili zgodnie z obowiązującym prawem. Wszystko w temacie.

André

Noclegi . Kwatery jakie oferuje ta firma za 800 euro za mc to jest dramat.

Ktoś
@André

Nie wiem jak się normalnie mają ceny ale dla mnie 800 euro to dość sporo. W innych firmach mniej się płaci czy to raczej standardowe koszty noclegu? Bo ja tak szczerze to się nie znam. A co jest nie tak z tymi kwaterami? Można prosić o opis warunków?

Krzysiek

Bardzo delikatnie napisane. Masz rację wystarczy samemu poszukać i kwaterę można ogarnąć w takich cenach . Najlepsi są Ci co rezygnują z DIETY dla kwatery bo wtenczas firma (usunięte przez administratora) ich na kasę aż miło. Diety to średnio około 1200 euro , kwatera to max 600 euro, więc rachunek jest prosty. Na dzień dobry korzystasz z kwatery którą załatwia Ci agencja a w tym czasie sam sobie ogarniasz kwaterę i jesteś min 600 euro na plusie. Więc jak czytam tych (usunięte przez administratora) którzy wychwalają że agencja załatwiła im kwaterę za dietę to wiem że piszą to (usunięte przez administratora) .

@Sp99

Czy na ten jeden dzień miałeś podpisaną umowę? Poza tym chętnie się dowiem co takiego okazało się nieprawdą? Chodzi o warunki pracy, kasę, czy o co?

Krzysiek

Pierwszy dzień jest próbny za który prawie nikt nie płaci, tym bardziej że to nie agencja wypłaca tylko pracodawca. Jeśli już po pierwszym dniu rezygnują z potencjalnego pracownika to świadczy o jego umiejętnościach. Pewnie jakiś,, spawacz,, który widzial spawarkę w Castoramie na wystawie. Ludzie ogarnijcie się, aplikujcie na takie stanowiska w których coś potraficie a nie bo jest wysoka stawka i jakoś to będzie. Niemcy nie są(usunięte przez administratora)nie przyjmują. Proste

@Krzysiek

1 listopada, godzinach 6:07 i glowny specjalista ds. PR na posterunku gotowy bronic "dobrego imienia firmy". Przedstaw podstawe prawna z prawa niemieckiego, która pozwala nie wyplacic wynagrodzenia za jeden dzien. W poscie powyzej, ktos napisal, ze sam zakonczyl wspolprace, a Ty piszesz, ze z niego zrezygnowano. Brak umiejetnosci czytania i odpowiedzi na watki w tresci. Najlepiej jakby, ktos zglosil problem do odpowiednich organizacji, ktore zajelyby sie prawnie rozwiazaniem tej sprawy.

Sp99

Tak, miałem umowę. Nieprawdą okazało sie to ze pani przez telefon mówiła że potrzebują do pracy ludzi nawet bez doświadczenia po czym na miejscu okazało sie ze doświadczenie jest wymagane I z tego powodu musiałem zakończyć współpracę po pierwszym dniu. Firma w której przepracowałem ten 1 dzień podpisała mi papier ze mi zapłacą za ten dzień, wysłałem to do tej cudownej agencji i czekam na pieniądze juz ponad 2 tyg :)

@marom

Może ty przeczytasz ze zrozumieniem że chłop bez doświadczenia a firma potrzebowała z doświadczeniem. Tak to jest jak aplikuje się na wszystko nie mając pojęcia o pracy którą należy wykonywać. Owszem może zgłosić fakt że mu nie zapłacono ale nikt nie zatrudni kogoś kto nie ma pojęcia o pracy. I gamoniu nie jestem ich obrońcą tylko piszę jak wygląda rzeczywistość. Sam pracowałem u nich przez rok czasu i wiem że nie wszystko jest różowe ale nigdy nie miałem problemu z płatnościami. Wielu ludzi u nich pracuje i sobie chwalą, a jeśli ktoś aplikuje na pracę o której nie ma pojęcia to później są takie efekty.

@Krzysiek

A Ty przeczytasz ze zrozumieniem? Powiedzieli przez telefon ze bez doświadczenia praca a na miejscu sie okazało że jednak doświadczenie jest potrzebne

@Sp99

Właśnie tak aplikujcie na różne stanowiska, bez pojęcia, bez znajomości zawodu licząc że jakoś to będzie. Na umowie miał wpisany charakter pracy i na pewno nie było tam napisane ,, pomocnik spawacza,, tylko spawacz. Zawód wpisany poglądowo. Powtórzę po raz kolejny - - - NIE APLIKUJCIE NA STANOWISKA NA KTÓRYCH SIĘ NIE ZNACIE. TO SAMO DOTYCZY TEGO - - BO PANI MI PRZEZ TELEFON POWIEDZIAŁA.. Czytajcie umowy a nie później żale że z 14 zostaje 9 euro na rękę.

@Sp99

On nie czytasz ze zrozumieniem. Opisuje tylko na jeden watek z postu majac za zadanie zbic argument, bo taki cel ma jego zlecenie. Moje pytanie o podstawe prawna w prawie niemieckim przemilczal. Czyli jest niewygodna. Jesli, ktos z firmy podpisal plan godzinowy za dzien w ktorym pracowalem, to maja obowiazek Ci wyplacic. Tylko za ilosc godzin. Jesli tego nie zrobia to udaj sie po pomoc prawna. Zero litosci tak jak oni to robia.

Zostaw merytoryczną opinię o Work In Time - Frechen

• Jak się pracuje w Work In Time?

Zobacz opinie na temat firmy Work In Time tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Work In Time?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 8 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Work In Time?

Kandydaci do pracy w Work In Time napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Work In Time