Opinie o SWM-POLAND Sp. z o.o. w Stryków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SWM-POLAND Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w SWM-POLAND Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SWM-POLAND Sp. z o.o. w Stryków

Jojoboskjf

Kilka slow i faktów dla ludzi myślących o przyjściu tutaj do pracy, nie słuchajcie bajek na rozmowie rekrutacyjnej o zarobkach, podstawa się zgadza, system premiowy to śmiech na sali, nowy pracownik może zapomnieć o premii jakiejkolwiek, z tego względu ze żeby mieć premie to trzeba zdać egzamin na operatora maszyny i rzeczywiście umieć być tym operatorem, ale teraz nasuwa sie pytanie jak sie nauczyć? A No właśnie tutaj jest problem. Nie ma czasu na naukę, odrazu wskakujesz na pomocnika operatora do przerzucania bobin po 7-10ton na zmianę, plecy po miesiącu do remontu… stoisz w miejscu i przerzucasz krążki papieru… oczywiście jak najszybciej bo normy gonią i trzeba zasuwać a lider patrzy czy sie cyferki zgadzają, na 12h pracy jaka przerwa nam przysługuje? A No to już zależy od humoru lidera, raz wysyła na przerwę o 10rano bo mu tak pasuje a raz o 17 na szybką przerwę bo jest chwila… rozdziela przerwy jak mu pasuje byle tylko nie musiał stanąć za ciebie na robocie bo mu sie nie chce dlatego pracując od 6 do 18 (12h) nie wiesz kiedy pójdziesz na przerwę, może to będzie 10 a może 17 i to szybko szybko bo nie ma czasu, a jak posiedzisz chwile dłużej to zaraz na stołówkę moze zawitać lider osobiście po ciebie czemu tak długo siedzisz przecież normę trzeba zrobić…. Także No gola podstawa bez żadnych premii, są osoby a raczej były które pracowały po 8 miesięcy i nadal egzaminu na operatora nie widzieli przez co żadnych premii i bonusów nie było :) Rotacja ludzi jest bardzo duża (ciagle pisze o dziale cięcia) co nowi przychodzą to zaraz odchodzą bo okazuje sie co innego niż na rozmowie rekrutacyjnej. Czy warto sie męczyć i rozwalić sobie plecy dla gołej podstawy ? Przypominam 7-10 ton na zmiane sie przerzuca, oczywiście w pośpiechu nie na spokojnie, szybko szybko bo normy gonią :/ z plusów to bardzo ładnie i fajnie jest przestrzegane bhp, można sie poczuc bezpiecznie, oraz fajny social i z plusów to tyle Na start umowa na 3miesiace na okres próbny, gola premia z „zamrożonymi” premiami które można odmrozić i dostać jeśli w ciągu tych 3 miesięcy nauczysz sie na wszystkie stanowiska (pomocnik, liniowy) i finalnie operator maszyny co oczywiście jest to nie realne bo żeby umieć i potrafić być operatorem maszyny to jednak trzeba sie uczyć i praktykować, a takiego czegoś nie ma bo kiedy? Ty musisz stać na pomocniku i przerzucać krążki papieru a nie sie uczyć bo nie ma czasu a normy trzeba zrobić… wiec coś tu sie nie zgadza.

SWM-POLAND Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Technik utrzymania ruchu.

Pozytywny

Każdy podpisuje umowę jako operator maszyn po 3 miesiącach powinieneś nauczyć się operować maszyna. Pomocnik jest odpowiedzialny za sprawdzanie jakości produktu oraz raportowanie w systemie.

Jakieś benefity jeszcze mają, oprócz tego programu polecającego pracowników? U mnie w poprzedniej firmie też coś takiego było, ale zarekomendowana osoba musiała przepracować w firmie jakiś okres czasu. Tu jest podobnie? Skorzystam z okazji i podpytam cię o stanowisko operatora maszyn. Wiesz jak praca na nim wygląda? czy warunki? Szukali niedawno operatorów i przegapiłem rekrutacje. Podobno widełki wynoszą 5 298–6 000 zł. Są prawdziwe??

Pozytywny

Rekrutacja dalej trwa potrzebują operatorów maszyn , techników utrzymania ruchu. Przepracować musisz 3 miesiące by dostać kasę z polecenia. Benefity wczasy pod gruszą , bony na święta Wielkanoc, Boże Narodzenie, dla dzieciaków dzień dziecka paczki na święta. Na początku jesteś pomocnikiem z czasem uczysz się na operatora.

@Pozytywny

Czy praca tego całego pomocnika jest wymagająca? Nie mam jeszcze doświadczenia w tym zawodzie, dopiero może będę aplikować. statystycznie każdy już zostaje i awansuje na operatora czy jednak zdarzają się rotacje? jeśli tak to ze względu na co?

Tymek Nowy wpis

Na spokojnie wychodzi wiecej benefity też są jak jedzonko zamawiane i jakieś ubezpieczenia.

Pozytywny Nowy wpis

Alicja Nowy wpis

U operator maszyn zarobkowo nic się nie zmieniło od początku roku z tego co widzę. widełki wciąż się utrzymują, a co z pozostałymi warunkami pracy? co teraz składa się na wspomniany pakiet ciekawych benefitów z opisu?

Gipsowy Nowy wpis

Jak dla mnie spoko ledwo co dołączyłem ale ekipa zgrana chętnie pomogą.

Za jaką stawkę pracuje technik utrzymania ruchu? Po przejrzeniu ofert widzę, że operator maszyn ma wpisane widełki liczone od 5,300 do 6,000 zł, czemu w ofercie dla technika ich zabrakło? W ogłoszeniu piszą o tym, że istnieje możliwość na wyrobienie sobie uprawnień, jakich?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie SWM-POLAND Sp. z o.o. na stanowisko Technik Utrzymania Ruchu? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Kompetentna

Witam, podobno u Was w firmie można dostać awans na stanowisko kierownicze po szkole zawodowej. Czy jako osoba z ukończonym gimnazjum moge w takim układzie podjąć pracę na stanowisku Lidera?

Szaraki
@Kompetentna

Witam. Masz rację świetnym przykładem jest Mały Damianek . Wystarczy coś postawić najlepiej coś swojej produkcji. Wyskoczyć na mecz organizowany po pracy. Dla chcącego nic trudnego

Widziałem, że ktoś pytał o podjęcie się pracy na stanowisku liderskim przy ukończonym gimnazjum. Jakie są jeszcze inne wymogi do spełnienia? I sama praca jak wygląda? mam na myśli już taki docelowy zakres obowiązków, czy ktoś kto pracował by polecił? Za jaką kasę?

Zainteresowana

Witam. Jakim system idą brygady w SWM 2× dzień 2× wolne i 3 × noc np Czy jakiś inny?

Obecny
@Zainteresowana

W SWM najlepsza jest brzydula:) ona stoi za ta sitwa…. A po pracy relaksuje się z tym polrzumnym piotrusiem. ( swoją droga gdzie on miał oczy … chyba za duzo seriali się na oglądał o brzyduli)

ex
@Obecny

a ja tam sądze ze ona dobrze wyglada.

Halina
@ex

a co czyjś wygląd ma do warunków pracy tutaj? to wiadomo ostatecznie jaki te system jest skoro pytał? i jak w zasadzie się sprawdza, Ty widzę już nie pracujesz, dlaczego?

exexe
@Halina

od razu ze już nie pracuje.... wygląd nie ma nic do warunków zatrudnienia., po co więc cisnąc po kimś ?? @zaiteresowany uważa sie za takiego pięknego ?? 1x1 ;)

Pracujący
@Zainteresowana

Od 6 do 18 i następnego dnia od 18 do 6. Czyli : poniedziałek wtorek praca a środa i czwartek dni wolne od pracy i znów piątek sobota praca itd.

W firmie SWM-POLAND Sp. z o.o. podobno płacą nawet 5100 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Technik utrzymania ruchu? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Technik utrzymania ruchu.

Jojoboskjf

Czy rozmowa kwalifikacyjna do SWM-POLAND Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Halina

No to dobrze w sumie wiedzieć. Są jeszcze jakieś istotne, o których kandydaci powinni wiedzieć przed zatrudnieniem się? Wyszczególnisz cokolwiek?

Deutsche MA

Hejka, jest oferta dla pracownika biurowego z językiem niemieckim. Jaki poziomem językowym trzeba się wykazaywac? Jest to język codzienny, czy ściśle branżowy? Komunikacja ustna czy jednak raczej wymiana maili. Nie widzę narzekań na biuro w opiniach???? oznacza to, że pracownicy biurowi są zadowoleni z warunków, zakresu obowiązków oraz atmosfery? Czy jest jasno określona ścieżka rozwoju, awansu i podwyżek? Czy raczej nie ma szans na płynne zmiany stanowiska? Czy w ramach pracy wyjeżdża się do Niemiec, bądź innych krajów niemieckojęzycznych? Dziękuję za chociaż ułamek informacji.

stary

Kiedyś było o wiele lepiej ale teraz firma schodzi (usunięte przez administratora), nowy zarząd powinien być wymieniony. Myślą tylko o swoim interesie i karierze. Liczy się tylko lizusostwo. Raczej omijać firmę szerokim łukiem. Na początku tego roku było zwolnionych bardzo duża ilość pracowników z produkcji ale nie tylko, możliwe że będą kolejne zwolnienia. Pseudo podwyżki i zabrana premia kwartalna. Warunki uzyskania premii powodują że jest bardzo ciężko je uzyskać.

pracus

Przeważ kolesiostwo i znajomosci

Szaraki

Czekanie na podwyżki płacy do Marca to przesada osobiście nie będziemy tyle czekać. Podwyżka hhmm czy to będzie wrzucenie kolejnej premii w podstawę i dziękuje Obecnie to 3300 do ręki to śmiech plus mini premia 400zł

Jaki jest okres rozliczeniowy w SWM-POLAND Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

ktoś

Okres rozliczeniowy wynagrodzenia zgodnie z umową jest do 10 dnia miesiąca, lecz zawsze jest wcześniej, około 5, zależy jak wypada weekend. Premie są na kontach max do 20 dnia miesiące lecz też przeważnie są do 15.

Na jakie benefity można liczyć w SWM-POLAND Sp. z o.o.?

Typowy kołchoz zarządzany przez bardzo nie kompetentną kadrę kierowniczą, nic dziwnego że normalni ludzie z tamtą dają nogę.

AMANT

I tak też zrobiłem. Pozdrawiam

Blondyneczka Czarnuleczka

Pełen socjal. Ale odradzam pracę w firmie. Brak jakiejkolwiek koordynacji pomiędzy działami. Biurowych pracowników dzieli przepaść pomiędzy pracownikami produkcji. Mówią cześć bo chyba poprostu muszą takto nawet nie wiadomo jak kto ma na imię. Zero opcji awansu chyba że po znajomości takto jest to nie możliwe. Nikt chyba z produkcji nie przeszedł na stanowisko wyższe jak supervisor zmiany w 10 letniej historii firmy. Mam wrażenie że odchodząc z tej firmy jako pracownik produkcji nawet nikt się nie zorientuję że już się tam nie pracuje. Pisałabym jeszcze dużo ale to nic nie da.

Szukam pracy

Cześć. Chcę przyjść do Swm do pracy na stanowisko operatora. Czy możecie napisać jak tam się pracuję?

On28
@Szukam pracy

Pracą jak praca. Zależy gdzie trafisz. Cięcie będziesz biegał 12 godzin I fizycznie przerzucal krążki papieru o wadze od 4kg do 8kg(około 7-9t na zmiane) w temperaturze gdy jest ciepło latem 28stopni bo tak bhp pozwala dopiero włączyć strefy komfortu. Jeśli na druk cóż opcja najlepsza w firmie po mimo małych niedogodności i rozklekotanych maszyn. AMS tam na pewno lżej niż na cięciu największy minus wysokie temperatury.

Jeszcze jakiś czas temu napisałbym o firmie, że moze i jakieś minusy ma ale to korporacja - trzeba się pogodzić z nimi i pracować. Dziś firma rozczarowuje tak bardzo, że słów brak . Chyba najgorszym zagraniem okazały się nowe zasady wczasów pod gruszą, które są tlumaczone jako wsparcie tych co mają najmniej... Racja, wszyscy Ci co bardzo dobrze zarabiali do tej pory otrzymywali mało, teraz śmieją się że dostaną dużo więcej niż pomocnik bez rodziny zarabiający najmniej . Pracownik jest pracownikiem, kazdy równo odprowadza składki i należy pracownika szanować. Bezduszne zasady obraziły wiele osób nie mogących mieć dzieci bądź tych co nie założyły rodziny. To rząd stworzył dofinansowanie rodzin z dziećmi, a firma powinna być mniej polityczna i wszystkich traktować równo. Uważam, że firma powinna przeprosić. Wstyd

Zgadzam się w 100%. Dyskryminacja pracowników produkcji. Gdybym wiedział na początku roku już bym tu nie robił.

zadowolony

Super praca bo skoro firma to świetny pracodawca więc nie może być inaczej.

operator

jako operator stawka 3.6k jako pomocnik 3k brutto pracowalem tam kiedys jako operator maszyn, pierwsza umowa probna 3m o prace bez premii, jest dodatek za staz i niechorowalnosc ok 3%, pozniej roczna umowa te same warunki plus premia do 15%, plus 3% za bezbłędność, które przez pierwsze pare miesiecy jest nie do zdobycia, blad mozna dostac z wielka latwoscia. Natomiast te 15% uzyskuje sie, gdy cala zmiana bedzie robila norme 80% i gdy odpad papieru bedzie w normie, jak wskazniki nie wchodza jakis procent jest ucinany. Jako nowy operator, nie ma sie premii, zeby wgl ja móc miec trzeba dostac nowa umowe, zrobic 2 certyfikaty, test pisemny z obslugi maszyn i jeden dodatkowy w zaleznosci od stanowiska oraz robic norme wydajnosci, co nie jest z poczatku latwe, potrzeba wprawy na maszynie ktorys miesiac, dopiero wtedy moze nam wpasc upragniona premia. Na odmrozenie premii zaleglych nie ma co liczyc niestety. Premia kwartalna jest gdy sa wyniki i certyfikaty. Praca jako operator wiaze sie ze spora presja, od niego w glownej mierze zalezy jaka bedzie norma, trzeba miec sprawne ruchy, wykonywac wiele roznych operacji na maszynie i w programie magazynowym na komputerze, trzeba nabrac sporo doswiadczenia, zeby to szlo lekko. Socjal w porzadku, stolowka ma 2 lodowki 2 mikrofale, kawa herbata, woda butelkowana. Kasa na obydwa swieta, wczasy pod grusza na druglej umowie uzyskanej do wakacji. Jak ktos uwaza sie za ogarnieta osobe, jest wytrzymaly na stres i ma calkiem mocne nerwy, niech probuje

Grzegorz
@operator

Pracując na początku jako pomocnik operatora, są duże szanse, że z upływem czasu dostaniemy propozycję pracy na samodzielnym stanowisku? Zastanawiam się, jak wygląda kwestia awansów w firmie SWM-POLAND.

Luigi
@Grzegorz

Jak masz znajomosci to tak

Zostaw merytoryczną opinię o SWM-POLAND Sp. z o.o. - Stryków

• Jak się pracuje w SWM-POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SWM-POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWM-POLAND Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWM-POLAND Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SWM-POLAND Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWM-POLAND Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 321 ocen.
  • Al. Jerozolimskie 56C
    00-803 Stryków