Opinie o Balluff w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Balluff. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Balluff o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Balluff w Wrocław

Skowron

Miła atmosfera, pozytywnie zakręceni ludzie, podoba mi się tutaj :)

K
@Skowron

A jak z benefitami dla pracowników?

Teresa Nowy wpis

Na benefity widzę, że nikt jeszcze nie odpowiedział. Ale już na samej stronie piszą o jakichś świadczeniach i tym podobnych. fakt faktem interesuje mnie taka wcześniejsza oferta na stanowisko Virtual Salesa. Co to konkretnie za nowoczesne narzędzia i warunki (usunięte przez administratora) z opisu?

Skowron Nowy wpis

Miła atmosfera, pozytywnie zakręceni ludzie, podoba mi się tutaj :)

Przemek Nowy wpis
@Skowron

Co byś w tym ogólnym zadowoleniu wyróżnił? Kto lub co najbardziej się przyczynia do Twego zadowolenia z pracy?

K Nowy wpis
@Skowron

A jak z benefitami dla pracowników?

Marika

A ja zajrzałam sobie na stronę firmy i tam w zakładce o karierze jest info, że firma daje pracownikom także międzynarodowe podróże służbowe. Jak płacą za takie wyjazdy?? To kasa za nadgodziny czy jeszcze jakieś extra pieniądze??

Dżefrej

Dawno nikt nie pisał więc przyda się odświeżenie: W tym roku w ciągu czterech miesięcy odeszły cztery osoby (ok ~10% firmy w 4 miesiące!!!), wszystkie z bardzo dużym stażem i doświadczeniem a nie zanosi się żeby to był koniec - dużo ludzi z firmy chodzi na rozmowy i generalnie szuka dla siebie lepszego miejsca. Jest bardzo kiepsko z zarządzaniem, brakuje pomysłów. W moim odczuciu firma nie poradziła sobie z wyzwaniem pandemii ( dużo stresu, niejasności, ogólnie chaos) i późniejszą dostępnością produktów - centrala wzięła na przeczekanie aż produkty znów będą, zacisnęli pasa i czekają aż problem sam się rozwiąże, konkurencja w tym czasie ma dużo lepsze terminy dostaw i pracuje z naszymi klientami. Jest też duże ciśnienie na sprzedaż mimo że magazyny świecą pustkami! Nie polecam jako miejsca do pracy,

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Stacjonarny Przedstawiciel Handlowy / automatyka przemysłowa w firmie Balluff? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.

W 2020 ze spółki odeszło 10 osób, czyli ponad 20% zatrudnionych. Średnie wynagrodzenie było dosyć wysokie, bo 14 tys. brutto (dane za 2020). Co jest nie tak z tą firmą?

niesmak pozostał
@Kandydat

jadowity fałsz - to nie tak

@niesmak pozostał

A dlaczego uważasz, że fałsz? Według mnie wszystko się zgadza!

Poważnie, z wysokością pensji też się zgadza? 14K brutto :0

@Monika

Chyba z dwóch miesięcy łącznie ;)

Pete
@Ex

Zgadza sie, kolko wzajemnej adoracji po prostu duzo zarabia i podbija srednia. Reszta zarabia malo. Winnice to drogie hobby…

@Pete

Mało to znaczy ile? Bo mnie bardziej interesuje ile na rękę dostaje szary pracownik a nie wybraniec na kierowniczym stanowisku? Z 5 tysi się weźmie??

Pete
@Dariusz

Handlowiec tak w biurze na poczatku nie

Jakub
@Pete

No to ile w biurze? Trójka czy coś więcej?

@Ex

To już prędzej, bo ciężko mi było uwierzyć :) No to już teraz wiem, ile mieli "winiarze", ale lepiej pisz, ile ma pracownik, niehandlowiec ;)

cymes
@Dariusz

Jak sie postarasz to weźmiesz tyle.

All
@Jakub

Może ciut wiecej ?

Radek

Nowa strategia sprzedaży naszego prezia to podpiąć się pod lepszych jak Endress + Hauser i pojechać na czyichś plecach. Na wspólnych konferencjach niektórym się oczy otworzyły. Pensje mógłby podnieść do tego co mają handlowcy w E+H to i nam by się robić chciało tak jak im. O wyposażeniu aut z litości nie wspominam bo przepaść nas dzieli od kolegów z Wołowskiej.

Łukasz
@Radek

To po co tam siedzisz skoro jest tak źle? Zapraszamy na Wołowską.

@Radek

To jak jest z tymi pensjami? Za niskie? Pracując jako handlowiec dostajesz prowizję za zrobione targety? Ile jej jest?

Iwan
@Dariusz

Jest premia za targety, ale tez nie zawsze. Trzeba się postarać.

Inżynier
@Radek

Prawdą jest że ciężarówkę demo mają na wypasie. Nasza biedulka wyglądała przy niej jak Trabant z DDR przy Bugatti.

@Dariusz

Nie prowizję, a premię. A to są dwie różne rzeczy. Ta pierwsza jest nieograniczona, a druga tak. I to bardzo ;)

@Ex

To znaczy że handlowiec ma prowizje od sprzedaży i nie ma limitu, a premia jest za zrobione targety? Bo tak zrozumiałem. To ile jest tej ograniczonej premii. Podałbyś stawkę jeśli to nie tajemnica?

@Dariusz

Premia mizerna, o ile nie jesteś z kręgu klakierów-liderów. Kup sobie lupę bo jej na pasku nawet nie zauważysz

@Dariusz

Handlowiec nie ma wcale prowizji, a jedynie premię kwartalną w wysokości max 1/2 pensji miesięcznej. Aczkolwiek w tym roku jakieś zmiany na koniec 2021 się mają szykować.

bolo

Premia bardzo niewielka.

kandydat

Jakie są plusy i minusy pracy w Balluff ?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Balluff?

100%

jesli jestes szakalem i hieną w jednym - nie musisz się niczym martwic.

On

@NoName czyli nie warto się wysilać bo i tak nie docenią?

NoName

Jestem byłym pracownikiem, jedno co można powiedzieć - firma nie docenia i nie motywuje. Czy pracujesz dobrze czy olewasz to traktują Cię tak samo. Atmosfera znacznie się pogorszyła przez tzw. kółka wzajemnej adoracji. Cieszę sie, że już mnie tam nie ma!

Czy pracodawca Balluff motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Odpowiedź

W żaden.

Jakub
@Odpowiedź

A jak kształtuje się pensja w Balluff? Czy oprócz podstawy można liczyć na premie i dodatki? To zawsze motywujący czynnik dla pracowników, powiesz mi coś więcej na ten temat?

Nicky

Szkoda zachodu. Tam ręka rękę myje. Liderzy to znajomki prezesa. Wsparcia z ich strony żadnego. Jedyne, co potrafią, to kontrolować, ile kto czego wprowadził do systemu (aspekty mierzalne). Niestety, nie liczą tego, ile kto spraw rozwiązuje, na ile maili odpowiada, czy ile błędów po kimś poprawia - i tu nie ma dążenia do zmniejszenia liczby błędów, bo liczy się ilość wprowadzonych spraw, a nie jakość. Czyli osoba wprowadzająca może mieć wszystko głęboko gdzieś, byle by jak najszybciej wprowadzić, ktoś i tak poprawi jej błędy i za nią będzie się tłumaczył przed klientami.

Pracuś

Nie polecam. Obiektywnie rzecz ujmując praca ok, natomiast atmosfera coraz gorsza. Ludzie nie mają do siebie szacunku, a kierownictwo nie ukróca zachować, które nie powinny mieć miejsca. Liderzy nie doceniają pracowitych i sumiennych osób, za to faworyzują te, które im odpowiadają. No cóż, są równi i równiejsi. Ponadto, open space, w którym ciężko pracować ze względu na plotkowanie i śmiechy niektórych osób. Jest pokój, w którym można się zamknąć, ale to kwestia dyskusyjna, ponieważ tam nie można rozmawiać przez telefon, a klienci często dzwonią...

Hanna
@Pracuś

Dla wielu z nas dobra, zdrowa atmosfera w pracy to podstawa - już nie mówiąc o wzajemnym szacunku. Szkoda też, że - jak nadmieniłeś - Liderzy w Balluff nie doceniają pracowitych i sumiennych osób, a faworyzują te, które im odpowiadają. Może warto byłoby w tej sytuacji porozmawiać na ten temat już z samym Szefem? Co o ty myślisz?

Zgadzam sie z Pracusiem
@Hanna

nic to nie da! szefowi taka atmosfera odpowiada.

Nicky
@Hanna

Hanna, tam możesz mówić i zgłaszać wszystko, niestety bez echa... Zero jakichkolwiek działań naprawczych...

zadowolny

Nie wiem gdzie tu ktoś widzi wyścig szczurów... Chyba, że ktoś ma oczekiwania, żeby leżeć D do góry i nic nie robić. Ja ze swojej strony bardzo polecam pracę w Balluffie, w zasadzie pod każdym względem.

@zadowolny

ciekawe czy jeszcze jesteś pracownikiem Balluff

Ja polecam tą firmę, oferuje dobre warunki pracy, dobre wynagrodzenie i dobre narzędzia pracy. Obecnie mocno się rozwija i otwiera nowe biuro, gdzie Prezes przykłada bardzo dużo uwagi na warunki pracy. Ekipa też jest ok, nie zauważyłem żadnych wyścigów, etc, zresztą plan jest przekraczany rokrocznie więc nie ma ciśnień. Godna polecenia.

@pracownik

niestety opinia już nie aktualna :)

kk

Byłam u nich na rozmowie kwalifikacyjnej, wrażenie firmy było bardzo pozytywne, a podczas samej rozmowy nie czułam się skrępowana i przebiegła dość fajnie oraz gładko. Oczywiście nie można po tym wnioskować, że zostaniesz przyjęty i zostałam poinformowana, że w konkretnym podanym terminie zostanę poinformowana o wyniku rekrutacji. Termin wyników minął, a nikt do mnie nie zadzwonił. Przedzwoniłam do nich i okazało się, że kierownik jeszcze nie zdecydował, ale że dopyta się i oddzwoni tego samego dnia. Minął miesiąc i dalej cisza. Nie mam im za złe, że mnie nie przyjęli, ale że tak bezczelnie kłamią, że szanują czas kandydata i bezwzględnie dają informację zwrotną a potem postępują dokładnie odwrotnie.

@kk

niestety, w Balluff pracuje kilku mistrzów pierwszego wrażenia...

bye

Zaangażowanie to normalne w pracy @werf, ale jaka jest atmosfera?

@bye

Atmosfera coraz gorsza, jeśli otwarcie wyrażasz swoje zdanie zostaniesz stłumiony przez "klakierów" (zespół zarządzający Prezesa

Hanna

Nikt nie odniósł się do poruszonych przeze mnie kwestii, jednak odpowiedź na te pytania nadal jest istotna dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy. Zapoznałam się też ze stroną internetową Balluff i znalazłam kilka ciekawych informacji. Pracownicy firmy mają możliwość pracy zdalnej oraz elastycznych godzin pracy. Jest to głównie wskazane jako udogodnienie dla rodziców. Możecie powiedzieć czy jest to dostępne dla wszystkich pracowników? Podobnie jeśli chodzi o kwestie zdobywania doświadczenia. W zakładce kariera można również przeczytać, że ze względu na międzynarodowy charakter firmy, elementem rozwoju pracowników są m.in. międzynarodowe podróże służbowe. Ktoś z Was miał możliwość takiego wyjazdu?

@Hanna

Praca zdalna i elastyczne godziny pracy? Chyba tylko jeżeli chodzi o handlowców ale to normalne... Praca zdalna jest praktycznie niemożliwa bo szef chce wiedzieć że pracujesz faktycznie 8 godzin. W Twoim domu tego nie sprawdzi. Elastyczny czas pracy? Nie sądze. W umowie jest napisane że pracujesz od 8 do 16. Wyjazdy służbowe? Tylko jeżeli aplikujesz na techniczne stanowiska bo to się wiąże ze szkoleniami w niemczech. Jeżeli aplikujesz na administracje, zamówienia itp to zapomnij o wyjazdach. Nikt Ci tego nie zasponsoruje. Nie będe się rozpisywał, napisze tylko że od początku roku zwolniło się 9 osób w firmie która zatrudnia 50 osób a więc sporo. Wiem że zwolniło by sie wiecej ale czekają na premię roczną która w tym roku będzie. Na pytanie - czy warto tam pracować należy sobie odpowiedzieć samemu....

@Hanna

Znalazłem na stronie informacje o których pisałaś. Mam apel do osób które to pisały. Otwórzcie gazetę, włączcie telewizor, mamy rok 2017 !! Pisanie o komfortowych meblach, komputerze z dostepem do internetu i jasnych pomieszczeniach wskazują tylko na to że jesteście jeszcze zacofani... Nikt już nie piszę o tym bo jest to standard jak ciepła woda w kranie...

@Hanna

Tak, elastyczne godziny pracy - minimum 8/dzień :); Szkolenia - oczywiście (dla wybranych i ulubionych); Międzynarodowe podróże służbowe - tak, jeśli jesteś pracownikiem, który ma to w swoich obowiązkach. Jeśli nie wtedy musisz zadowolić się pięknym opisem z zakładki "kariera";

Czy Balluff ma ściśle ustalone godziny pracy?

w biurze 8-16

Oficjalnie 8 - 16, jednak jeśli chodzi o pracę we Front Office praca zajmuje więcej godzin (choć pracodawca zawsze używa stwierdzenia "ja nie chciałbym żeby pracował ktoś po godzinach" jednak nawał pracy do tego zmusza). 3 spotkania dziennie oraz uzupełnienie olbrzymiej ilości papierologii, która to jest obecnie najważniejsza...

Bartek

Jest praca w firmie dla nowych chętnych , wiecie może coś? Trudno się dostać?

Zostaw merytoryczną opinię o Balluff - Wrocław

• Jak się pracuje w Balluff?

Zobacz opinie na temat firmy Balluff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balluff?

Balluff