NASTER

Opinie o NASTER

HMR

Pracowałam już w różnych Firmach i naprawdę uważam, że nie mogę powiedzieć złego słowa o Naster. Atmosfera jest świetna, współpracownicy bardzo pomocni, Prezes zawsze dostępny dla pracowników i otwarty na pomysły. Wynagrodzenie zawsze na czas i nawet premie, które nie są należne, a wynikają tylko z chęci docenienia pracownika. Pomimo tego, że pracy jest naprawdę dużo, to i tak chce się przychodzić do pracy.

SS

Firma NASTER jest agentem należącym do zewnętrznej sieci sprzedaży PGE Obrót SA. Jest to najlepszy agent, gdzie sformułowanie "najlepszy" oceniane jest obiektywnymi kryteriami wynikającymi z autoryzacji PGE. Autoryzowani Przedstawiciele Handlowi - obsługiwani przez agencję NASTER - znajdują się w czołówce handlowców w Polsce. Ich zarobki liczone są w setkach tysięcy złotych rocznie. NASTER jest firmą działającą w warunkach gospodarki opartej na wiedzy. Dlatego bardzo silnymi stronami tej firmy są relacje, wymiana informacji i dzielenie się wiedzą, mobilność, nowatorskie i unikatowe rozwiązania organizacyjne. Handlowcy pracują w zespołach wirtualnych (każdy współpracuje z dedykowaną asystentką, która ). Firma wyposaża handlowców w niezbędne narzędzia: samochód, telefon, wsparcie marketingowe, coaching, mentoring, materiały szkoleniowe i same szkolenia, wyjazdy integracyjne w miejsca turystycznie atrakcyjne. Na szczególnie wysokim poziomie są wspomniane szkolenia, prowadzone m.in. przez najlepszych praktyków w zakresie handlu energią w Polsce. NASTER dysponuje też własnymi materiałami szkoleniowymi (w tym unikatowy podręcznik w zakresie sprzedaży energii), oraz własnym, wysoko wyspecjalizowanym działem telemarketingu. Ponadto częścią tej organizacji jest dział pracujący w zakresie OZE. Podsumowując: mamy tu do czynienia z bardzo profesjonalną, sprawnie zarządzaną organizacją, której dobrze wyposażony personel wzajemnie się wspiera. Firma działa na bardzo trudnym rynku, na którym osoby bez wrodzonych umiejętności miękkich mogą mieć problem z odnalezieniem się (niektórzy w takich sytuacjach wylewają wtedy swoje żale w sieci, czego egzemplifikacje można odszukać również na tutejszych stronach). Dla handlowców z doświadczeniem jest to idealne zajęcie, nie tylko ze względu na wysokie dochody, ale też dlatego, że w każdym (dosłownie) momencie mogą oni liczyć na wsparcie agencji.

Marzena Nowy wpis

Cześć! Znalazłam dziś ofertę pracy na stanowisko przy weryfikacji umów sprzedaży. Mogę prosić o jakieś opinie na tym stanowisku?

Łucja Nowy wpis
@Marzena

Fajnie, że poruszasz temat, też jestem zainteresowana! Zwłaszcza bym chciała wiedzieć, czy jest opcja, żeby sobie pracować z domu. Albo chociaż częściowo tylko z biura, czy coś wiadomo, jak firma podchodzi do pracy zdalnej?

Nowy wpis

@Łucja

Praca typowo biurowa, w godzinach 7-15. Biuro w centrum Bielska-Biała. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu znajomości zagadnień możliwa jest praca hybrydowa.

Nowy wpis

@Marzena

Praca związana ściśle ze wsparciem front Office przy sprzedaży energii i gazu. Praca biurowa w godzinach 7-15. Biurowiec w centrum Bielska.

Zbyszek

Bardzo dobrze oceniam współpracę z firmą Naster a szczególne kompetencje i życzliwość p.Piotra Belowskiego. Zbigniew Ziegler.

BB
@Zbyszek

Polecam firmę Naster

Kamila
@BB

Super. A możesz napisać coś więcej? Dlaczego polecasz firmę? Jeśli to nie tajemnica to daj znać jakie teraz są stawki na pierwszej umowie

Leszek

Widzę dostępne ogłoszenie oferty pracy „Praca dla studentów” sprzed kilku lat, zastanawiam się czy dalej aktualne czy przestarzałe?

@Leszek

Dzień dobry, nie wiem gdzie trafił Pan na takie ogłoszenie, ale na ten moment nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska dedykowane dla studentów.

Słuchajcie każdy lubi coś innego. Niektórym pasują wysokie prowizję a niektórym podstawa i niższa prowizja. Mnie życie nauczyło że trawa jest zawsze bardziej zielona tam gdzie nas nie ma. Polecam wysłać swoje CV i dopiero po rozmowie rekrutacyjnej wystawić sobie opinię. W żadnej firmie pieniądze nie lecą z nieba. Trzeba ciężko pracować a efekty przyjdą.

Telemarketer

Rekryterka, Pani Marzena wspaniala, ciepla bardzo profesjonalna osoba. Niestety zwolniona przez Anne L. Szkoda czasu na te "firme".

Nie bylo dziwnych pytan

Przemek

Firma pod względem fotowoltaiki to chyba startuje od nowa. Na placu pełno zakurzonych samochodów i chyba sprzedaży to tam dawno nie było. Swoje lata i doświadczenie mam. Uważam że w zakresie fotowoltaiki są firmy znacznie lepsze z większym doświadczeniem. Firma ma mocno pokręcony system rozliczeń a do tego prowizję nie są zbyt wysokie.

Krzysztof
@Przemek

Chodzi o posadę przedstawiciela? Co jeszcze proponowali, oprócz niejasnych zasad premiowania? Oferują podstawę?

@Przemek

Firma sprzedaje fotowoltaikę dłużej, niż Ty kolego o niej zdążyłeś usłyszeć. Oni to robią od 2010 roku. Poza tym to jest spółka partnerska PGE

Grażyna
@S.S.

No to faktycznie sporo! A jak ty oceniasz ich kompetencje jak mają tak duże doświadczenie?

Majki
@Przemek

Nie startuje od nowa a ukierunkowuje swoje działania w kierunku tych obszarów gdzie ma duże doświadczenia jak obsługa biznesu. Oczywiście trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie ulicy :) a prawda jest taka że Naster daje możliwości współpracy zarówno na umowach o pracę jak i B2B, z podstawą i niższymi prowizjami albo od razu na wyzszych prowizjach. System na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany ale przy bliższym poznaniu taki nie jest. W Naster sprzedajesz nie tylko kWp więc jakoś trzeba to ujednolicić :)

Łucja
@Majki

Z podstawa okej ale chyba nie za najniższa krajowa? Bo w sumie nie rozumiem o jakiej podstawie mówisz dokładnie

Przemek
@S.S.

Firma to w 2010 roku żadenej fotowoltaiki nie sprzedawała. Firma działa faktycznie jako partner PGE w zakresie sprzedaży prądu i gazu. Jeśli chodzi o PV to w zasadzie nowicjusze a dwa nie posiadają swoich ekip monterskich.

@Przemek

Naster zarówno współpracuje z PGE, jak i sprzedaje produkty z grupy Odnawialnych Źródeł Energii. Ze względu na różnorodność urządzeń i zasięg sprzedaży ciągle poszerzamy grono montażystów. Nasz dział techniczny czuwa nad każdą realizacją.

Pracowałem w firmie Naster rok jako dyrektor sprzedaży na przełomie 2021/2022. Bardzo serdecznie mogę polecić bezpośrednią współpracę z prezesem firmy, bardzo ugodowy i pomocny człowiek. Jeśli chodzi o wynagrodzenie zawsze zgodnie z ustaleniami i na czas. Jeśli szukasz pracy jako pracownik biurowy to jeśli jesteś uczciwy i pracowity to masz stałą i bezpieczną pracę. Jeśli szukasz pracy jako handlowiec musisz sprzedawać bo inaczej stabilnie nie będzie jak to w sprzedaży ???? Polecam pracę w Naster !

Teresa
@Piotr

Dobrze to wszystko brzmi, a czy jest tutaj też jakis socjal fajny?

hex-14

Jestem od trzech lat klientem firmy Naster. Wybrałam tę firmę z pośród kilku innych ofert. Firma Naster wywiązała się z obietnic złożonych w chwili podpisania umowy. Oczywiście nie wszystko przebiegło idealnie ale na reakcję ze strony firmy nie mogę narzekać. Instalacja przebiegła w miarę sprawnie a serwisanci cierpliwie tłummaczyli wiele rzeczy. Każdy telefon do firmy w trakcie instalacji jak po jej założeniu nie został bez odpowiedzi. Dziękuję zwłaszcza panu odpowiedzialnemu za prawidłowe funkcjonowanie paneli za niemal natychmiastową reację i jasne wyjaśnienia zgłaszanych kwestii. W trakcie procesu załatwiania dofinansowania firma okazała się również bardzo pomocna. Polecam Was znajomym.

Mark

Ilu doradców pracuje dla Nestera w listopadzie 2021 i jaka jest struktura sprzedażowe, tzn podział terytorialny ?

@Mark

W Naster pracuje ok 40 doradców. posiadamy doradców dedykowanych do Energii oraz do Fotowoltaiki. Struktura obejmuje Polskę południową i środkową. Nie mamy wykluczeń terytorialnych, każdy może działać na dowolnym terenie.

Kwalka

Witam wszystkich ! Czy prostuje się ktoś jakimi autami jeździ kadra kierownicza w firmie NASTER? Bardzo dziękuje za odpowiedz

@Kwalka

Kierownicy, RKS jeżdżą Hyundai Kona.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w NASTER?

W zależności od stanowiska są różne poziomy wynagrodzeń. Przy stanowiskach etatowych wynagrodzone jest dostosowane do kompetencji wymaganych na danym stanowisku, natomiast przy pracy jako przedstawiciel handlowcy w sprzedaży energii jest system prowizyjny. Przedstawiciel handlowy w branży OZE ma możliwość współpracy na warunkach podstawa + prowizja oraz na samej prowizji, jednak jak to zawsze bywa w sprzedaży, najlepsze pieniądze zarabia się na warunkach prowizyjnych :)

Sebastian

Prądowo ogarnięcie. w zakresie fotowoltaiki (usunięte przez administratora). bajki opowiadają o dofinansowaniach. każdy wie że. budżet się skoczył. (usunięte przez administratora) S.

Niezdecydowana

Witam, Na stronie pracuj.pl obecnie jest oferta na stanowisko "Młodszy specjalista ds. rozliczeń". W jakich godzinach jest możliwość pracy?Czy na tym stanowisku są perspektywy rozwoju/awansu? Jakich widełek płacowych można się spodziewać?

@Niezdecydowana

Praca jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 lub 8-16 (dowolnie). Jest to stanowisko samodzielne, na którym można zostać specjalistą. Jeśli chodzi o wynagrodzenie staramy się dostosować do kompetencji kandydata.

@NASTER

Czy jest możliwość pracy na 1/2 albo 3/4 etatu w biurze?

Niestety nie. Na tym stanowisku wymagana jest praca na pełny etat.

Natalia
@NASTER

Po jakim czasie można awansować na specjalistę na takim stanowisku? W jaki sposób się to odbywa? Wymagany jest np. dany staż pracy i pracodawca sam awansuje pracownika? Czy w Nasterze trzeba się o to jakoś ubiegać? :)

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie NASTER? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

S.S.

To zależy od tego czym się zajmujesz. Jeśli jesteś przedstawicielem, to sam sobie ustalasz tryb pracy, w tym wolne, nadgodziny czy 5 minut dla lenistwa. Jesteś sam sobie szefem, a rozliczają Ciebie Twoje wyniki pracy. To jest praca dla wszystkich, chociaż nie dla każdego... Natomiast pracując na etacie podlegasz przepisom Kodeksu pracy - ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z prawa pracy. Naster to porządna firma, która nie tylko przestrzega praw pracowniczych, ale też oferuje znacznie więcej.

Natalia
@S.S.

Co to znaczy, że praca przedstawiciela w Nasterze jest dla wszystkich, chociaż nie dla każdego? Kto w takim razie najlepiej nadaje się na takie stanowisko? Na końcu swojego wpisu dodałeś, że firma oferuje znacznie więcej. Czyli czego można się spodziewać? :)

@Natalia

Charakterystyki pracy przedstawiciela handlowego są dość dobrze opisane w literaturze z zakresu zarządzania czy psychologii pracy, więc nie będę tu jakoś szczególnie oryginalny, jeśli stwierdzę, że wymaga dużej samodyscypliny, umiejętności zarządzania czasem, prawidłowego ustalania priorytetów i takie tam. Kładę jednak nacisk na samodzielność, jakiej od handlowca oczekuje każdy (!!!) pracodawca. Należy ją połączyć z tzw. kompetencjami miękkimi, w których skład wchodzi m.in. ogólna umiejętność sprzedawania. Naster sprzedaje prąd i OZE. Oba produkty są zasadniczo różne. W moim przekonaniu z prądem sobie raczej nie poradzisz, jeśli nie masz doświadczenia w branży. Natomiast OZE jest produktem bardzo popularnym. Jest to nie tyle produkt, co koszyk produktów w którego skład wchodzi nie tylko fotowoltaika. Jest to bardzo atrakcyjny rynek z ogromną przyszłością, zaś Naster świetnie szkoli i przygotowuje swoich handlowców do takiej pracy, dając im przy tym solidne wsparcie. A wracając do meritum: praca przedstawiciela handlowego wymaga wewnętrznych predyspozycji od osoby ją wykonującej.

Ciekawy

Witam, oferta pracy "Autoryzowany Przedstawiciel Handlowy (Fotowoltaika)" znajdująca się na pracuj.pl dotyczy województwa dolnośląskiego, natomiast biura firmy znajdują się w Bielsku-Białej. Jak zatem miałaby wyglądać praca dla osoby na co dzień mieszkającej we Wrocławiu?

@Ciekawy

Praca "Autoryzowanego Przedstawiciela Handlowego" jest pracą w terenie. Siedziba Firmy, tak naprawdę w tej pracy nie ma znaczenia. Kontakt z Firmą jest zdalny i ograniczony do spotkań szkoleniowych. Trener dojeżdża na spotkania do klientów organizowane w okolicach swojego terytorialnego obszaru działa.

Paulina

Czy jest możliwość pracy na zasadzie konsultant telefoniczny call center ? Jeśli tak to jak wyglądają zasady i gdzie można kandydaturę zgłosić ?

@Paulina

Oczywiście -właśnie otwieramy rekrutację do telemarketingu. Praca jest w trybie jednozmianowym 7-15 lub 8-16 na pełny etat. Szczegóły co do wynagrodzenia zostaną przedstawione podczas rozmowy. Zapraszam do wysłania CV na adres magdalena.grygier@naster.pl.

Paulina
@NASTER

Gdzie znajduje się biuro?

@Paulina

Mamy dwa biurowce w Bielsku-Białej- jeden jest na Ul. Komorowickiej 110, natomiast drugi na ul. Montażowej 3.

@NASTER

Dzień dobry, też jestem zainteresowana tą ofertą. Wysłałam cv, ale zastanawiam się czy osoba która nie posiada zbyt dużej wiedzy technicznej ma szansę na zatrudnienie?

@Kasia

Zapewniamy szkolenie zarówno techniczne jak i sprzedażowe, które pozwolą na zdobycie odpowiedniej wiedzy do umawiania spotkań dla działu handlowego oraz dadzą wiedzę do prowadzenia sprzedaży telefonicznej dla bardziej zdecydowanych klientów. Podczas pracy mamy wsparcie osób doświadczonych, które posiadają odpowiednią wiedzę na temat naszych produktów, a także wprowadzamy pracę w oparciu o podręczniki sprzedażowe.

@Paulina

Jeżeli jest Pani zainteresowana ofertą, to bardzo proszę o wysyłkę CV na maila : magdalena.grygier@naster.pl z informacją w treści, że to w nawiążaniu do korespondencji z Go Work.

@Kasia

Jeżeli jest Pani zainteresowana ofertą, to bardzo proszę o wysyłkę CV na maila : magdalena.grygier@naster.pl z informacją w treści, że to w nawiązaniu do korespondencji z Go Work.

Katarzyna

Specjalista ds weryfikacji umów- Czy ktoś się orientuje na czym polega dokładnie praca? Jakiego rzędu zarobki? Czy warto.

@Katarzyna

Jest to praca biurowa, polegająca na weryfikacji umów pobieranych od handlowców. Jeśli chodzi czy warto- to tak oczywiście, że warto. Praca w świetnej atmosferze, nowoczesnej firmie i w dogodnych warunkach. Praca na pełny etat. Wynagrodzenie zdecydowanie ponad minimalną krajową.

Jaka umowa obowiązuje w NASTER podczas okresu próbnego?

w biurze umowa na pracę na 3 miesiące, natomiast w sprzedaży nie mamy okresu próbnego- jest umowa zlecenie lub B2B na czas nieokreślony

HMR

Damian

Współpracuje już od x lat i mogę powiedzieć dużo dobrego ale przede wszystkim, solidny płatnik. Pieniądze zawsze na czas i bez kombinacji. Atmosfera w jak najbardziej w porządku.

Klaudia

Wypłata na czas, miła atmosfera w pracy , obowiązki zgodne z jego zakresem.

Zostaw merytoryczną opinię o NASTER - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w NASTER?

Zobacz opinie na temat firmy NASTER tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NASTER?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 7 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NASTER?

Kandydaci do pracy w NASTER napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NASTER