Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

W ofercie proste prace, montaż ręczny, praca siedząca. A na miejscu po kilku dniach zmuszają do obsługiwania maszyn typu cięcie kabla czy wtryskarka. Totalny bezsens. Po co agencje dają takie mylące ogłoszenia o prace ? Nie mają chetnych do pracy na tych maszynach ?

pp
@12458744

Bo to jest taki haczyk żeby nałapać ludzi.

Wystraszona

Witam ja się zapisałam na stanowisku młodszy pracownik produkcji montaż według wzoru i obsługa prostych maszyn ktos mi powie szczerze jak tam jest? Jaka stawka? Ciężko? Bo tak się boję po czytaniu tych opinii... jak wygląda rekrutacja?

Matematyk
@Wystraszona

Poproś w agencji o rozmowę z grupową ;)

@Matematyk

Od ROKU nie ma czegoś takiego jak G R U P O W A!

Michnik smaruje wózek

Zycie za 13 zl. Po prostu trzeba mieć pecha :) Do tego ginekolog z NFZ-tu i hamburger z Biedronki :))) Dzisiaj czytalem ze Polacy sie bogaca bo wzrosla konsumpcja wolowinki :-) Wlaśnie czym zastepujesz wolowinke? Mortadelą? 2.5 dnia aby zatankowac auto :-) Buahauauauuauuauuuuauaua :) Benefity takie że zrzutke na mikrofale trzeba by zrobić. Mieliście po pełnym kubeczku kawusi? Darmowa? Buahauahahaaaahaha :)))

ktoś z kabli

no śmiech na sali ludzie wymagaja od kierowników i liderów a kapuja na siebie wzajemnie ciagle a później gnojeni przez liderów przy wszystkich, nikomu ale nikomu sie w tej firmie nie ufa, zapamiętajcie to sobie, bo wyjdziecie prędzej czy później na idiotów. Pozdrawiam wszystkie pseudo przyjaciółki, zapamiętajcie w pracy nie ma kolegów i koleżanek są tylko znajome twarze, ale zanim do tego dojdziecie nie raz sie o tym przekonacie. a jak Liderzy są za mili dla was to tylko dlatego zebyście jedli im z rąk, mają w ten sposób was na kiwnięcie palcem, pamiętajcie w biznesie nie ma sentymentów,

Bbb
@ktoś z kabli

Dobra jesteś. Miły lider niezadowolona. Zły lider też niezadowolona. Weź na wstrzymanie. Pewnie jesz liderom z ręki pierwsza. Haha Nakrec się bardziej bo kiepsko Ci idzie haha ha ha Kable najlepsze haha haha tylko w pisaniu na forum

ktoś...
@Bbb

Pracuje na kablach prawie 5 lat, jeżeli ktos w pracy jest dla Ciebie obrzydliwie miły to cos jest nie tak, można byc kulturalnym i miłym, ale przesadne wchodzenie w tyłek to niezdrowe i nienormalne.

Bxn
@ktoś...

To już czas się zwolnić bo zamęt siejesz haha

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Gosia

A MOŻE TAK SZANUJMY SIĘ WSZYSCY? WSKAŹNIKI SĄ I BĘDĄ. WYPŁATA TWOJA KOCHANA ZARAZ BĘDZIE ZALEŻEĆ OD WYSYŁKI TAKŻE JESZCZE CHWILKA. FAKTEM JEST,ŻE JEST ZAPIER.. NA KABLACH ALE I FAKTEM JEST ŻE I MAMY CZAS NA TELEFONY,FAJKI, OBGADYWANIE KIEROWNIKÓW LIDERÓW NO I SAMYCH SIEBIE. MYŚLĘ ŻE CZAS ZAJĄĆ SIĘ PRACĄ A NIE FORUM. CZEŚĆ

Natalia

A czy wszyscy z Was, którzy piszą negatywne opinie wiedzieli o warunkach pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska przed podpisaniem umowy? Wiedzieliście, że praca jest w weekendy? To jest ważna kwestia do wyjaśnienia.

@Natalia

Nie nic nie było wiadomo. Dopiero w pierwszym dniu pracy człowiek dowiaduje się ze są obowiązkowe nadgodziny.

Wtryskownia chodzi w niedziele do pracy za dzien wolny i nikt z tym nic nie robi. Przeciez to swieto i powinno byc zaplacone 200%! I tak to nic nie daje skoro w niedziele idziemy do pracy a w tyg brakuje ludzi i maszyny stoja. Dali by ludziom odpoczac i posiedziec z rodzina w domu to nie. Zaden inny dzial nie pracuje w niedziele!!!! Niedzielna praca w (usunięte przez administratora) sie obraca!!!!!

Gracja

Czytam juz wasze opinie od dłuższego czasu i jestem Zażenowana ich poziomem.. Po pierwsze- tygodniowe umowy- a wiecie dlaczego? Bo większość z Was wykorzystuje to na niekorzyść firmy i zaczynaja sie chorobowe. Za to podziękujcie swoim kolegom, bo gdyby nie było takich sytuacji to do tego by nie doszło. A jeśli nie wnieśliby tego to za chorobowe płaciliby z waszych pensji- tego chcecie? Po drugie- sprawa autobusu.. ludzie, większość z Was ma ponad 25 lat, zakładając to ze pracujecie juz kilka lat to przepraszam bardzo gdzie sie podziały wasze pieniądze? W jakim my kraju żyjemy ze ludzie sa tak nieporadni ze nie potrafią odłożyć na własne auto? Ile to teraz kosztuje? PatrZac na to ile niektórzy potrafią wyciągnąć (o przepraszam! Ci co chcą pracować !!!) to jest to jedna wypłata. ok rozumiem komuś sie nie powiodło, ciężka sytuacja.. ale to nie powód na to zeby obwiniać firmę! Podstawiają wam autobusy chociaz wcale nie musza to jeszcze w tyłkach zle.. cokolwiek by wam nie dali to obrocicie to na niekorzyść firmy! Tak w ogole to kto wam zabronił dokształcić sie i isc do tych biur skoro tam wszyscy maja taki luz i w weekendy piwkuja? Uwierzcie mi ze rzadko ktos stamtąd wychodzi po 8h pracy! I tez chodzą w weekendy! Jak maja sie do was odnosić z sZacunkiem skoro Wy sie w ten sposób zachowujecie? Zobaczcie co tutaj wypisujecie... Ludzie nauczmy sie dochodzić do wszystkiego ciężka praca, ambicją i Zaangażowaniem ... uwierzcie bedzie to docenione.. a przestańcie obwiniać wszystkich w koło. Każdy jest kowalem własnego losu..

XYZ
@Gracja

Brawo!! Zgadzam się z Tobą w 100% Na kablach zarabiają najwięcej a i tak źle. Za wszystko obwiniaja kierowników, lidera,grupowe tylko nie siebie. Tak jak piszesz każdy jest kowalem własnego losu

@XYZ

To zapraszamy na kable. Myślę, że mina zrzednie już po 10 min pracy o ile oczywiście będzie takowa. Zaleglosci pełno, brak części, dołująca atmosfera, a przede wszystkim brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony kierownictwa. Nie liczy się człowiek, liczy się wysyłka i to by dojść po trupach do celu...

Abcd
@Ifc

Zgadzam się z Tobą skoro na kablach zarabia się najwięcej to czemu nikt nie chce przyjść pracować tylko każdy broni się tego działu jak ognia a jeśli chodzi o kierownictwo to masz rację nikt nie wyjdzie do ludzi i nie powie dla czego od paru dni nie ma co robić tylko tabelki i ich piepszona wysyłka się liczy a z czego mamy produkować jak nie mamy zleceń.

@Gracja

Wybacz Ale wypisujesz takie głupoty ze aż oczy bolą. Gdzie ty masz w weekend kierowników? Jesteśmy zmuszani do nadgodzin w sobotę na popołudnie a w niedzielę już idziesz na nocke! To jest normalne? Na wstepnym ifc ludzie zaraz się o zlecenia pozabijaja bo nie ma roboty Ale ciągle slyszy się o zaleglosciach i o konieczności nadgodzin. Podstawili autobusy a wiesz czemu? Bo Nowy Tomyśl ma na tą firmę wyrabane i szukają ludzi po okolicach mamiac ich darmowym dojazdem do pracy. Na temat tygodniowych umów się nie będę wypowiadać ale ze jeszcze usprawiedliwiasz takie śmieciowe zatrudnienie to się kobieto puknij porządnie w czolo...

Kolega
@Ifc

Serio? Nie idzie sie wyrobić? To co robią telefony komórkowe na stołach Pan i jakim cudem znajdują one czas na pisanie smskow i chodzenie na fajkę co 5min?? Gdyby to nie była praca na akord to byście tam siedzieli 3 h

@Marta

Marto, jeżeli myślisz ze firma wlasnie po to podstawia autobusy ... Haha No sie uśmiałam. co ty w ogole wiesz zeby sie ten temat wypowiadać? To co firma np Znajdująca sie w chlastawie tez musi szukać ludzi z innych miast bo maja na nią wyrąbane? Nie! Po pierwsze jest to tak wielka firma ze nawet jeśli przyszliby wszyscy ludzie z rejonu to i tak brakowałoby ludzi, to samo sie tyczy nowego tomysla- wiesz w ogole ile w firmie pracuje osob? odpowiedz sobie sama na to pytanie i sie 5 razy zastanów. Bzdury piszecie zeby tylko oczernić firmę, jedziecie po osobach ktore do czegoś w życiu doszły i siedzą gdzieś nad wami- tak was to boli? I co myślicie ze oni kiedyś siedzieli na forum i wypisywali takie głupoty jak Wy? Nie! Pracowali sumiennie bez obwiniania wszystkich o swoją sytuacje! i do czegoś w życiu doszli! Zreszta- tak wam sie tam nie podoba to co jeszcze robicie w tej firmie? Czemu nie idziecie gdzieś indziej skoro takie złe warunki ze sie żyć nie da? No dlaczego nie pójdziecie mimo tego ze jest taki niski poziom bezrobocia i prace znalezlibyscie wszędzie? No wlasnie! Ja znam na to odpowiedz i wszyscy którzy sie ze mną zgadzają rownież! Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

@Gracja

Do czego doszli?! Chyba do tego, że są ciągle zaległości....części nie ma, kabla nie ma to i pracy nie ma. Produkcję trzeba umieć planować żeby szło wszystko jednym ciagiem a nie żeby wydzierać sobie prace z rąk. I po co te 24 nadgodziny w miesiącu? Chyba tylko po to żeby wyrównać różnicę z mniejszej wydajności. Jeśli uważasz, że wyrabianie się na 125% i mniej jest dobre to się mylisz. Każdy idąc do pracy idzie po to żeby zarobić. A niestety czasami się nie da. Pracuję na kablach ponad trzy lata i jakoś nie zauważyłam żeby którykolwiek kobietka wychodziła co 5 min na papierosa. A zakazu na telefon nie ma. To my robole robimy na tych u góry a szacunku zero, tylko zielone słupki się liczą i cele.

@Ifc

I co argumenty Ci sie skończyły i wymyślasz dalej tak? To ze nie ma części nie jest wina żadnej osoby z tej firmy, uwierz. Nie wiesz nic w tym temacie to sie nie wypowiadaj. Co myślisz ze po miesiącu gdzie sa zaległości Panie planistki nadal by planowały produkcje w ten sposób? Kogo Wy z nich robicie? One tez sie nastresuja i nie sa zadowolone z bieżącej sytuacji i robią wszystko zeby części były, bo planowanie produkcji w sposób zeby brakowało części sie im rownież nie opłaca :) tak wiec najpierw idz sie ich Zapytaj dlaczego nie ma części a pozniej wypisuj głupoty na forum

@Ifc

I ciagle o tym samym ze sie słupki i cele liczą.. a co ma sie liczyć skoro wlasnie z tego pochodzi Twoja wypłata? Co ma ktos przyjść Cie klepać po pleckach 4h i dać Ci 200 zł wypłaty? Czy chcesz pracować i zarobić? Co Ty myślisz ze w innych firmach ludzie na produkcji sobie leżakują? Jeśli by każdy tak podchodził do sprawy jak Ty to byś tym momencie nie mogła normalnie funkcjonować. SZacunek wlasnie ...moze najpierw sami sie go powinniście nauczyć? I pokory ..

@Gracja

Moja wyplata zależy od tego jak się wyrobie a nie od tego jak duża jest wysyłka. Z miesiaca na miesiąc jest coraz gorzej. Przyjdź i popracuj chociaz jeden dzien w tej chorej atmosferze. I bądź popychadłem dla innych. Jeszcze trochę to z biczem stać będą nad Tobą bo trzeba 22 tys wysłać. Na kablach miejsca dostatek zapraszam na ten wyścig szczurów! A co do części... Zamawiać je należy jak sie kończą a nie jak już nie ma na stanie a to duża różnica, bo wiadomo nikt "od ręki" ich nie zrobi. To, że jestem robolem nie znaczy, że nie jestem inteligentną i wychowaną osobą a sądząc po tonie Twojej wypowiedzi bardzo Ci jej brakuje!!! Gdyby nie my robole to Ci na górze nie mieli by za co "szaleć" w wolne weekendy. Widzisz ja jutro ide zapier...a Ty masz weekend. I życzę Ci by był nie udany.

pitówa
@Gracja

może więcej szacunku do szarego pracownika, to że ktoś siedzi nad kimś wcale nie oznacza że jest kimś lepszym, lepiej wykształconym, bardziej ułożonym, a po Twoich desperackich wpisach wnioskuję że krótko pracujesz i po znajomości więc lepiej się nie wypowiadaj na temat dla Ciebie nie zrozumiałe.

Etam
@Ifc

Ja tylko się domyślam,ale może jak by nie było takiego zapierdal na produkcji i norm to może dostawca części zdążył by z dostarczeniem. Ale fakt jakiś szacunek trzeba mieć do starszych pracowników, bo co niektórzy chyba nie rozumieją ze to od nich powstał ten zakład i wiele rzeczy jest pobielanych.

Nie na łeb
@XYZ

Ciekawe skąd wiesz ile kable zarabiają. Interesujące

Pela
@Etam

Najlepszy szacunek dla starszych to ma pani blądi z kąntroli porażka, a dla młodych jeszcze lepszy może ktoś jej w końcu przytnie jęzora...!

Lidzi

Czy możesz dodać coś o swojej wypowiedzi, dlaczego tak źle oceniasz firmę? Każdy ma prawo do tego ale nowi oczekują informacji a te są bardzo lakoniczne.

Tomasz

Karakany z pxcw znowu biegały po naszych ulicach reklamując w biegu pxcw?

Grygielski

Może PHOENIX CONTACT nie jest idealna firmą ale nie nie jest złą firmą.

@Grygielski

Była ok ale stała sie bardzo złą firmą

Lila

To ja odpowiadam wreszcie wszystkim, którzy są oburzeni tym faktem, że pracownicy Phoenix Contact wylewaja swoje żale na forum, zamiast powiedzieć prosto w oczy prawdę kierownikowi. Chyba większość z nas brała udział w zebraniach z kierownictwem. Niektórzy nie wytrzymali i poruszali w trakcie tych zebrań ważne problemy dotyczące firmy czy warunków pracy. I co???? Jaka była reakcja kierownictwa? Czy w odpowiedzi na zgłaszane problemy były podjęte jakieś działania? Czy pan kierownik jeden z drugim zrozumiał co się do niego mówi prostym językiem i czego załoga od niego oczekuje? Z tego co widze, to chyba nie. W odpowiedzi na pytania pracowników włącza im się jakiś niezrozumiały biurokratyczny bełkot, z którego normalny człowiek nic nie rozumie. Zero konkretów, zero pomocy, zero rozwiaza.

Tomasz

Ciekawe czy jutro będzie wypłata. ..

polokis

Ludzie w autobusach nie odbijają się po pracy. Zdziwią się jak zamiast dodatkowego autobusu podstawią busa haha

polokis

Co sie niby sypie na nowej 6 hali ? Ja widziałem tylko popękaną podłogę przy bramie.

Carolina

W tej firmie ukraińskiej społeczności jest już prawie tyle samo co polskiej. Wszyscy widzą co się dzieje przecież już nawet materiały na tablicach pojawiają się w ukraińskim. Ja będąc ostatnio w pracy na ifc widziałam może 4 Polaków reszta wiadomo sama Ukraina.

@Carolina

Skoro widziałaś tylko czterech to idz do okulisty bo niedowidzisz albo do laryngologa bo niedosłyszysz ojczystego języka ...

Dejzi

To co dzieje się na ifc to woła o pomstę do nieba. Tam już gorzej być nie może. Kierownictwo mają totalnie gdzieś pracowników. Wprowadzili czterobrygadówke po to żeby nas wykorzystać z urlopu. Grafik sobie zmieniali z dnia na dzień " bo my tak możemy ". Żenada dno syf. Nikomu nigdy nie polecę tego działu nawet Ukraińcowi. Obecnie doceniani są Ci co się nie wyrabiaja i mają wszystko w dupi e. Ten co się wyrabia niedosyć że jest rzucany jak pies to jeszcze normę mu ujebia. Nie polecam!!! Nie przychodzcie tu .

Ela

Przestrzegam przed tą firmą oraz agencja pracy na R. Zdarzyło się tak że w 3 miesiącu umowy rozchorowalam się zwyczajnie się przeziebilam. Właśnie się dowiedziałam ze pracuje do końca września. Oto jak się tutaj traktuje ludzi. Mimo że w pierwszym miesiącu wyrabialam się na blisko 100 procent a w drugim już dużo więcej. Oni chyba szukają robotów do pracy a nie ludzi. Nie polecam i przestrzegam szkoda tylko mojego czasu i nerwów na to wszystko.

Cgvvbnnm
@Ela

Bo bedac na agencji masz jepac, jepac i jeszcze raz jepac... zabezpieczyli sie krotkimi umowami by ludzie na L4 nie szli i w kulki nie lecieli. Troche nie sprawiedliwe dla tych, ktorzy faktycznie zachoruja. Agencja to jakby okres probny. Trzeba pilnowac tylek bo w ciagu jednego tygodnia mozesz wyleciec po prostu od tak! Rotacja ludzi ogromna... Mimo, ze wyrabiasz 100% to na Twoje miejsce sa nastepni. O Ukraincach nie wspomne. Smutne ale prawdziwe :(

Max
@Cgvvbnnm

Niech tak dalej robią to jak doprowadza do epidemii zachorowań w firmie to im nikt nie do tyrania nie zostanie. Zawsze powtarzam że pracodawca który nie dba o zdrowie pracownika to głupi pracodawca.

Z biura.
@Cgvvbnnm

Gdzie są związki, ze na umowę na tydzień pozwalają ? W tych czasach to powinien być strajk generalny... wybierzcie innego przewodniczącego bo ten chyba tylko śpi...

Cgvvbnnm
@Z biura.

Jaki strajk? Nikt tego nie zorganizuje... wszyscy tylko madrzy w gebie a jak co do czego to siedza cicho jak mysz pod miotla. Firma nie patrzy czy dobry, wartosciowy pracownik czy nie. Potkniesz sie to lecisz.. na twoje miejsce sa inni. To sa realia takich duzych zakladow pracy. Nie ty to. nastepny bedzie naginac. Zatrudnia kolejnych Ukraincow co beda robic jak w amoku byle by tylko jak najwiecej, jak najwiecej, jak najwiecej..

były

Bo jest ze wsi? Wyjechał ze wsi ale nie wieś z niego!

Kolo

W każdej firmie jakaś dyscyplina musi obowiązywać. Gdyby każdy robił co chce to co by z tego było? Kilka osób zebrało się na forum i robią dym wokół dobrej firmy?

Didi
@Kolo

Polskę dla Arabów chcą mieć.

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 24 to opinie pozytywne, 116 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska