Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Rozumiem

Witamy w piątek nocna zmianę, zamiast zacząć weekend odpocząć i spędzić czas z rodziną idziemy dzisiaj na szóstą nockę. Zaczynamy w niedzielę kończymy w sobotę.

speed

Cała wtryskownia radośnie przyjdzie do pracy w przerwie świątecznej, by móc odrabiać zaległości!

Bezsensu
@speed

W zeszłym roku chociaż z łaski swojej nadgodziny były w tym zwykłe dni robocze bo nowa tradycja jak bardzo można wydymać pracowników musi być doskonalona. Zaległości spowodowane nie wiadomo czym bo wszystko leci 24/7 śmiech na sali i jedna wielka żenada najlepiej to niech baraki postawią i zabronią wyjścia z firmy...

Drzewko

WItam kolege o niku {obserwator} Chcialbym Cie poinformowac,ze zglosilem ta, sprawe do prokuratury z kodeksu cywilnego. Poniewaz obraz publicznie moje dobre imie I nie zgadzam sie z Twoja opinia na moj temat. Sprawe tez zglosilem do administratora forum o usuniecie wpisu na moj temat I zabezpieczyl Twoj wpis,co bedzie moim dowodem w sprawiepracy przeciwko Tobie w sadzie. Kolejna sprawa, odnosnie kolegow o nikach Plug I Traktor. Czekam na kolejne wpisy na moj temat Bedziecie kolejnymi osobami ktore zglosze do prokuratury o znieslawienie mojego dobrego imienia. Jak macie mi cos do powiedzenia to jestem w pracyniedziele od, 14:22 Pozdrawiam Pawel Drzewiecki. (drzewko)

@Drzewko

Zgadzam się Paweł rób swoje jesteś jednym z lepszych mechaników jakich znam.Ktoś kto nie umie powiedzieć czegoś wprost nie zasługuje na uwagę.Szkoda zdrowia dla takich.

KASIA
@Drzewko

Bardzo dobrze Paweł!!! Popieram Cię. Każda opisana osoba powinna tak zrobic. Każda!

OBSERWATOR 2

Co prawda BOLI !!!

max

ktoś jeszcze się NIE wybiera na tzw. Wigilię w tym roku?

One
@max

Wigilia w tym roku to totalna porażka z tego co wiem to ma być tylko 1,5 godziny to jest po prostu śmieszne po co w ogóle to robią.

Bezsensu
@max

Wigilia wigilia ale produkcja musi lecieć. Ogólnie patrząc co się dzieje i jaki jest trend to najlepiej zacząć na masową skalę zacząć bojkotować tego typu wszystkie "imprezy zakładowe". Jedyne grono które ma z tego profity to kadry i biura reszta w nagrodę tylko przymusowe nadgodziny aby maszyny nie stały...

Ciekawy
@Bezsensu

I to jest prawda!! Musze dojechać żeby zmienić kogoś Na maszynie bo musi iść Na wigilie niech zrobią w jeden dzień i wszyscy pójdą i problem z głowy . Jeszcze w namiocie , w koszulkach firmowych :D nie stać na knajpę?

xyz
@Bezsensu

Nie musisz - możecie się przecież dogadać. Jest was 3 na zmianie

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Beznadzieja

Co tu się dzieje?! IFC spada na samo dno.. kierownictwo boi się rozmawiać z ludźmi i boi się odpowiedzialności..! Zebrania z nimi teoretycznie co czwartek, praktycznie raz na dwa miesiące. Ludzie się burzą, wiecznie brak pracy, brak części, brak kabla. Ciągle nadgodziny a w tygodniu nie ma co robić.. od czasu przeprowadzki na czwartą halę jest z dnia na dzień coraz gorzej. Liderzy nie dogadują się między sobą, a pracownicy cierpią.. heh no cóż, właściwie to kogo to obchodzi, nikt nie potrafi zareagować z 'góry'

Davidos
@Beznadzieja

Dokładnie. Zupełnie nie rozumiem po co te nadgodziny ?! Przychodzimy do pracy i musimy dosłownie szukać roboty, to jest śmieszne. Jak mamy się wyrabiać ? Potem że norma leży ! I to dotyczy wszystkich, od cięcia kabla przez montaż wstępny i dalej. Ale najważniejsze to przyjść na nadgodziny, tylko po co ? No i oczywiście śmieszne naganianie do pracy w tą sobotę i to na popołudnie, po to żeby w niedziele przyjść na nockę i spędzić w zakładzie dwa tygodnie pod rząd ! Weźcie się tam u góry ogarnijcie, nadgodziny owszem niech są ale dla chętnych.

KaMaLa
@Beznadzieja

Wczoraj IFC Special P... DNO nie było pracy, nie było co robić, ale za to przed nami nadgodziny w sobotę. To jest chore !

Pssst
@KaMaLa

Nigdy nie ma co robic na SP a wszystkie trzy zmiany na nadgodziny w sobote.. Kto tu rzadzi?! Serdecznie ich nie pozdrawiam..

TereniaRenia

Pracuje w tej firmie 8 miesiąc na dziale IFC i szczerze mam już dosyć, postanowiłam się zwolnić i poszukać nowej pracy. Ale dodatkowo też zgłosiłam sprawę do PIP. A dlaczego ? Ponieważ od praktycznie początku mojej przygody z tą firmą nie miałam wolnej soboty, na nadgodziny chodzimy praktycznie co tydzień. Najgorzej jest wtedy kiedy popołudnie wypada ci na drugiej zmianie, na następny dzień w niedziele idziesz już na nockę a przecież w ciągu całego tygodnia wykonywania obowiązków służbowych przysługuje nam prawo do minimum 35-godzinnej przerwy - ja się pytam gdzie jest ta przerwa kiedy z popołudniowej zmiany przychodzimy w niedziele na nockę ? Jestem już tak zmęczona że po prostu odpuszczam jak się pracuje od pn do sb to człowiek absolutnie nie ma już siły na nic. Tym bardziej po 6 nockach pod rząd. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych w firmie a nowych ostrzegam aby się zastanowili. Może PIP coś zrobi, chociaż wątpię.

Ela
@TereniaRenia

Liderka ci powie że nadgodziny obowiązkowe, a kierownik się wyprze i powie że dla chętnych. Robią z ludzi idiotów aż miło. Na IFC wczoraj SP, nie było praktycznie pracy, dosłownie nie było co robić. Ale nadgodziny przyjdź zrób! Życzę ci powodzenia w nowej pracy, uwierz że tutaj co druga osoba mówi tak samo, każdy się rozgląda za nowym zajęciem. Zresztą widać to po rotacji w tej firmie, mało kto zostaje tu na dłużej.

Wiechu

- Oldtimer w sam raz na kieszeń pracownika PC? - Używana pięćsetka z Sobieskim.

pitówa
@Wiechu

z tego co widzę to ludzie raczej prawdę piszą, więc z czym do sądu?

pitówa
@Wiechu

do WT sorry Wiechu

WT

W przypadku wyraźnego oszczerstwa na temat konkretnej osoby wyrażonego za pomocą ogólnodostępnego medium, np. w komentarzu pod artykułem na portalu, sprawa jest prosta. Pokrzywdzony powinien udać się do sądu rejonowego właściwego do terenu, na którym doszło do przestępstwa albo na którym zostało ono wykryte i założyć sprawę karną o pomówienie/zniesławienie.Ujawnienie sprawcy często jest bardzo łatwe – sprawdza się nr IP z którego został nadany komentarz.

Ignaś

Chorujesz na zatoki? Zgłoś do ITD :)))

Ciekawy
@Ignaś

kto to jest? :)

Watchdoc
@Ciekawy

Sześćdziesiąty i ósmy :)

Wkurzony pracownik

Darmowy dojazd a w Pracy Na ostatnią chwilę , zwróćcie uwagę na kierowce autobusu kier. opalenica i te jego miny jak wsiadasz do niego :/ .

Jasiu
@Wkurzony pracownik

i nie wszyscy się odbijają karta w autobusie!!!!

????
@Jasiu

To co już pół godziny prized czasem musisz byc w pracy? Jak Co zle to samochodem

????i
@Wkurzony pracownik

Co Ciebie obchodzi jakie kto miny robi. Tak jak by Twoja była ciekawa mina

Jasiu
@????

napisałem wyraźnie. skoro mam Darmowy dojazd to po co mam autem dojeżdżać? I chyba lepiej być parę minut wcześniej w pracy pracuje na akord

Wkurzony pracownik
@????i

znaczaco duzo. inni kierowcy ciagle Z usmiechem jezdza a ten wiecznie nie zadowolony a jak uwage zwraca to jakbysmy sie znali od lat

Pług

A na hydrze- oczekiwanie mechanik. My czekamy a on myje dystrybutory od wody! Super! Puscic go bez premii do chaty!!!! Nierób cholerny!!!!

dobre

dobre

traktor
@Pług

Spokojnie! Pamiętaj! Twoje ......... prace w ........ pracy są zapisane w monitoringu zakładowym 4? Tydzień

traktor
@traktor

Mój stary wpis został usunięty????Wpis obserwatora miał być usunięty

Rek

Witam. Chcialem aplikowac ale nie wiem jaka jest roznica zatrudnienia przez agencje a przez firme . Czy pracodawca nie moze sam prowadzic rekrutacji ?

Robson
@Rek

Różnica jest taka że dostajesz umowy na tydzień ewentualnie jak będziesz szczęsciarzem to na miesiąc lub trzy miesiące. Jako agencyjny zapomnij o bonach na święta, trzynastej pensji i jakiejkolwiek stabilizacji bo nigdy nie wiesz kiedy ci po prostu nie przedłużą umowy i zostaniesz na lodzie. A pracujesz tak samo jak osoba zatrudniona bezpośrednio przez firmę. Taka to sprawiedliwość.

Apl
@Robson

Dzieki za info. Czyli firma oszczedza . Ale jesli nie ma pracy (tak jak tu pisza )to dlaczego wciaz przyjmuja na produkcje ?

opos
@Apl

Ponieważ nikt dwa razy nie da się zrobić w balona, dlatego odchodzą i potrzebni są nowi frajerzy, ciągła rotacja.

Ukraina do chaty niech jedzie bo mają się za niewiadomo kogo

Veronicas

Zbliżają się święta i jak co roku będzie widoczny podział na pracowników wlkp oraz agencji ! Bony, 13asta pensja, agencyjni możecie zapomnieć. Zasuwają po kilka miesięcy czasami wydajniej jak zatrudnieni przez wlkp a mają figę z makiem. Pracują na maszynach na produkcji tak samo jak reszta ! Wstydź się Phoenix ! Są osoby wyrabiające się na ponad 100 procent co miesiąc i od ponad roku zatrudnione na agencji. Wstyd !

Ka
@Veronicas

Podział na lepszych i gorszych. Dyskryminacja pełną gębą ! Jak można tak ludzi traktować ? Co to w ogóle za głupia praktyka zatrudniania przez agencję ? Jeżeli zakład stać na pracowników to ich zatrudnia jeżeli nie to nie. Sama znam osobę zatrudnioną w feniksie na agencyjnej ponad rok, wydajność średnio na poziomie 120-130 procent co miesiac. Między bajki można włożyć że wydajność decyduje o zatrudnieniu. Stare wygi siedzą i nie wyrabiają czasem nawet 80 procent i to jest ok ?

Alkomat:)

z wiochy wyjedziesz ale wiocha z Ciebie nigdy K.B :)))

Starszy praskowy sztaplowy

Na rynku panuje zmowa płacowa i magiczna/tajemnicza kwota 2000zł :) Kim jesteśmy? Lemingami które nie mogą o tym procederze rozmawiać czy nawet tego gówn4 głośno krytykować??? Oczywiście jest tu kilku onanistów którzy bronią stawki jak niepodległości heheh albo są naganiaczami ofiar albo ich stan umysłu to zagadka dla lekarzy. Wyjazd tak :) ale teraz to już tylko raczej rynek Niemiecki. Nie znam nikogo kto by pracował za granicą i miał gorzej ode mnie buhuahuahuahuahuah :)!!!!!

Naprawdę dziwna firma. Ciągle słyszy się o zaległościach ale jakoś na liniach nie ma pracy. Z powodu tych zaległości których nigdzie nie widać ciągle musimy pracować w soboty.... Liderzy twierdzą że soboty są obowiązkowe, jeżeli nie przyjdziesz musisz nadgodziny sobotnie odrobić, wymaga się 24 nadgodzin w miesiącu ... Co ciekawe jak zapytasz kierownika o nadgodziny to Ci powiem że są dla chętnych a obowiązkowe nadgodziny i odrabianie to wymysł liderów. No brak słów. Kolejna sprawa to reklamacje. Jak można w takim systemie pracy jak akord dziwić się że dochodzi do błędów ? Ludzie są poganiani a czasy na wykonanie zadania w dokumentacji ucięte niemiłosiernie ! Np. ostatnio miałam okazję siedzieć na tak zwanym wstępnym montażu, do zrobienia 80 kabli i uwaga czas na wykonanie to 45 minut, ale to już nic że musiałam biegać po hali i szukać instrukcji bo dokumentacja wskazywała że wg takiej należy to zlecenie zrobić, to nic ze nikt nie wiedział gdzie ta instrukcja się znajduje ( tam gdzie powinna być jej nie było) i to nic że tak naprawdę to zlecenie zajęło mi blisko 2 godziny bo nikt nie był by tego w stanie zrobić w minut 40 za dużo zabawy przy jednym kabelku, taka prawda. Więc jeżeli pracuje się w akordzie pod presją czasu to nietrudno o zrobienie błędu. Chcecie mieć jakość to niestety musicie zrezygnować z akordu albo zmienić te czasy na możliwe do osiągnięcia, bo ja na serio się zastanawiam na jakiej podstawie te czasy są robione. Chyba na jakimś cyborgu lub osobie po (usunięte przez administratora).

@Kasia

A ja tak obserwuje sobie i wiecie co, macie jeszcze za duzo czasu bo ciagle na fajke wszyscy biegaja. A to bym czytnik zalozyla i odliczala od pensji kazdego papieroska.

Zamiast obserwować to zajmij się pracą a nie tym co robią inni ! Ja nie wychodzę na papierosa bo nie palę więc mów za siebie, skoro masz tyle czasu na obserwacje. Zwykła złośliwość która nic nie wnosi do tematu.

@Kasia

Skoro nie wychodzsz na fajke to co sie irytujesz? Zalozyc czytniki i skonczy sie łażenie co 15 min. W skali miesiaca to ci palacy przepala moze 5 dni! Zabrac to im z wyplaty to zaraz wezma sie za robote.

Romka

Jeszcze nie widziałam żeby ktoś co 15 minut biegał na papierosa.

Dik

Dokładnie jak mowisz

Teresa
@Kasia

100 procent racji. Przykład z dzisiaj. 20 kabli, do założenia tzw zielona gumeczka, trzeba do tego użyć specjalnego przyrządu bo kabel za gruby i nie dało jej się po prostu wcisnąć. Czas na wykonanie to rewelacyjne 5 minut 20 sekund :) Co przy braku narzędzi, oczywiście trzeba latać i szukać po liniach zajęło prawie 25 minut ... Szkoda gadać.

Korygo
@Romka

To popatrz na zegar grodziskiego dworca :)

My

Zgadzam sie, pan Koszela jest naszym kierownikiem i wtryskownie tez ogarnie. Jest dobrym kierownikiem, wymagajacym takze napewno jakosc pracy i wiedzy by sie poprawla.

ovhvhv
@My

kolejny fiszol od pomiarów mózgu

Roberek
@My

Jeszcze Łotyszy przytulicie do bazarowego fajansu i będziecie razem szumieć jak orkiestra chińskich ręczników. Doświadczenie w przyklepywaniu kolejnej meduzy buahauahahaaaahaha :)!!!

Atomistakos

Nie jesteś w stanie sie utrzymać z takiej jałmużny. Garść groszaków brutto z przymusowymi nadgodzinami. Niewolnictwo mnie nie interesuje !!!!!! Zachodni Europejczycy nie dowierzają że na 2 litry ON diesla trzeba pracować cały dzień. Ale nie mylcie Greków z Zachodem, macie podobny exit na fajrant. Kolebka cywilizacji na tym samym niemieckim pastwisku buahauahahaaaahaha !!!!!!!!!! Czy wy to rozumiecie do (usunięte przez administratora)4 ciezkiego !!!!!! To nie placa to wyj3bka !!!!!!

Farbowany

Ren.to nawet na nocce pije w szatni browara

Samsam.
@Farbowany

Nie tylki ona.mar.tez.a ponoć byl na odwyku

Carola
@Samsam.

Co to za dział ? Chętnie się przeniosę :)

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 24 to opinie pozytywne, 116 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska