Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Tfu tfu

To przechodzi ludzkie pojęcie . Siedzę sobie delikutaśnie na sraczu i cisnę , a tu wali mi w drzwi pseudobryhadzista , że zostawiłem maszynę bez opieki. Noz kur...

Staś

I jak tam wypłata ile mieliście bo chciałem sobie poprawić humor może trochę śmiechu

Młody
@Staś

Głosuj na PIS będzie lepiej 4 tyś na miesiąc i pomidory po 20 za kilo

Gościu
@Młody

Inflacja nie wzrosła, żywność jest coraz droższa to wynik zmian klimatycznych

Ktoś
@Gościu

Inflacja to nie jedyny wskaźnik wzrostu cen a wina klimatu jest nieznaczna to bardziej wina socjalnych pomysłów rzadu (jakoś trzeba kupić głosy wyborców ich własnymi pieniędzmi). Większość podatków, opłat rośnie i powstają nowe to każdy kto cokolwiek sprzedaje (produkt/usługę) przerzuci ten wzrost na konsumenta nikt charytatywnie pracować nie będzie. Pozdrawiam Ktoś

@Młody

Tylko ludzie bez mózgu głosuja na pis...

Burmistrz
@Ktoś

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Jak chcesz się w ten sposób wypowiadać to bardzo ale to bardzo mocno zainteresuj się polityką od podstawy. Puźniej się wypowiadaj.

Ktoś
@Burmistrz

To nie forum ekonomiczne żeby spierać się o niuanse ale zostałem wywołany do tablicy... Przeciętnego zjadacza chleba dokładne mechanizmy ekonomiczne i ich nazewnictwo nie interesują. Możemy się kłócić co do definicji i użytych słów ale nic to nie zmieni. Każdy chociaż łopatologicznie powinien wiedzieć dlaczego na pozór pozytywne działania państwa odbiją się nam czkawką i ceną chleba na poziomie 50 zł. Prawda w poprzednim wpisie rozgraniczyłem inflacje (jako dodruk pieniądza najbardziej powszechnie znaną formę) od wzrostu kosztów i opłat (chociaż to inne rodzaje inflacji: kosztowa i wbudowana). Nie zmienia to jednak faktu że wszystkie jej formy są spowodowane negatywnymi działaniami państwa. A ludzie ślepo dają się przekupić swoimi pieniędzmi (państwo nie posiada własnych, budżet tworzą nasze podatki) zamiast wziąć odpowiedzialność we własne ręce i przestać uzależniać się od socjalu. Rozdawanie cudzych pieniędzy na cudze potrzeby to najmniej efektywny sposób gospodarowania zasobami chyba że patrzymy na PR to lecimy w kosmos bo ludzie biedni ale to tylko nakręca spiralę... @Burmistrz-u proszę następnym razem o argumenty jeśli już czujesz się sędzią w sprawie i opiniujesz innych Pozdrawiam Ktoś

pipka

byłam tam kiedyś na rozmowie, gorzej niż w cyrku... p.s dostałam pracę, ale nie przyjełam jej.

oli
@pipka

I bardo dobrze, dlatego twój mózg nadal jest cały i zdrowy :)

Damian
@oli

Uważasz, że osoba ta podjęła dobrą decyzję? Zastanawia mnie dlaczego? Na pewno jesteś w stanie wyrazić szerszą opinię o pracy w firmie PHOENIX CONTACT. Mam nadzieję, że to zrobisz i sprawisz, że Twój wpis stanie się bardziej merytoryczny.

@Damian

To co się dzieje w tej firmie to jest jakaś masakra coraz gorzej nie jest to firma godna polecenia

Zmartwiony

Będzie wypłata w piątek?

Wtr
@Zmartwiony

Podobno nie,takie info na hali

niko

Tak ale w przyszły :)

Zawsze na czas
@niko

Zawsze jakies marudzenie, nigdy sie nie zdazylo aby pieniadze przyszly z opoznieniem!

@Zmartwiony

Firma ma czas do 10 tego - będą na pewno, jeszcze się nie zdarzyło żeby nie wypłacili wypłaty...

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Jerry

Ja się pytam, dlaczego GPTW nie ma w tym roku? Co takiego się stało, lub mogłoby się stać, że musieli z tego zrezygnować? ;)

Ooo
@Jerry

A dlaczego firma działa przeciwko ludziom ? Dlatego nie ma

Kogucik
@Jerry

Nie słyszałeś ze cała grupa Phoenix nie robi badania. Recesja w Niemczech, spadek zleceń i trzeba oszczędzać.

Gips
@Kogucik

Wątpię aby tu chodziło o oszczędności. Raczej o możliwy do przewidzenia wynik tego badania. I co wtedy z takim wynikiem zrobić.

Ciepło i mało wody

Gorąca
@X

Ciepło to mało powiedziane na hali 32 stopnie rewelacja nie ma co

Młody
@Gorąca

To ściągnij slipy zrobimy przegląd p i p y

Nico
@Gorąca

Było powiedziane ,że nie ma noszenia torebek na halę po to są kuferki a baby przychodzą z torebami jak na zakupy i jeszcze się plują bo nie ma jej gdzie schować ludzie dziwią się,że się czepiają jak są kuferki to po co ci torebka na stanowisku!

Gorąca
@Młody

Jak ja lubię jak inteligencja się wypowiada no naprawdę rozbawiłes mnie twoja kobieta musi być dumna

Pomocnik

Boli mnie głowa brzuch i żołądek od tego słuchania czego to nie trzeba zrobić i tak dzień w dzień opowieści na obchodach i dalej w czarnej (usunięte przez administratora) jesteśmy efektywność spada mechanicy są ale wszędzie tylko nie tam gdzie powinni wstyd za takie rządy może z 5 technologów do debatowania zatrudnić a ludziom dowozy zabrali w weekendy z oszczędności

Technologia

Te objawy to na okres

@Technologia

Jestem po

MPK

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony można ciekawe prace wykonywać, z drugiej strony stworzona "Grupa Wzajemnej Adoracji" przez klikę kierowników i starych pracowników, która jest w stanie stłamsić i złamać każdego. Niemal wszędzie donosicielstwo i szkalowanie, usankcjonowane zwrotem"eskalacja". Tak naprawdę nie liczy się co można zrobić dla firmy, ale żeby klice nie narazić się. W e-mail-ach ulubionym polem większości jest UDW. Poważnie zastanawiam się o odejściu z PxCW. Mało jest słownych i przjaznych współpracowników. Na razie chodzę i robię swoje, ale nie wiem jak długo.

nk.ol.
@MPK

PROSZĘ ZGŁOSIĆ TE WSZYSTKIE UWAGI NEGATYWNE CO ZŁEGO DZIEJE SIĘ W WASZEJ FIRMIE ZGŁOSIĆ NATYCHMIAST O.I.P.POZNAŃ--PROSZĘ NIE BAĆ SIĘ PREZESOWI WASZEJ FIRMY.OD ZARAZ ZADZIAŁAJĄ.WYŻSZA RANGA CHCE WAS WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW WYKOŃCZYĆ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE!JAK ZGŁOSICIE TO DOPIERO ZACZNIE SIĘ BAL...!NIECH ZAMKNĄ TĄ FIRMĘ -- JAK I FIRMĘ PAS OPALENICA RAZ NA ZAWSZE ZA KRZYWDĘ LUDZI CO DOBRZE WYKONYWALI SWOJĄ PRACĘ DOBRZE I UCZCIWIE ITP! CZEKAM ZA POZYTYWNYMI OPINIAMI Z WASZEJ FIRMY.ŻYCZĘ POWODZENIA.POZDRAWIAM!

Magda

Witam, jestem zainteresowana praca w zakładzie w Tarnobrzegu. Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat realnych zarobków, atmosfery i wymagań. Z góry dziękuję za informacje

Izabela
@Magda

Jak pewnie sama zauważyłaś - na wątku o tym pracodawcy wypowiada się naprawdę wiele osób. Jestem zatem w stu procentach przekonana, że szybko dostaniesz odpowiedzi na swoje pytania. PHOENIX CONTACT w Tarnobrzegu aktualnie chce zatrudnić Mechanika w Dziale ICC oraz Operatora Maszyn Montażowych: https://www.pracuj.pl/praca/tarnobrzeg;wp/phoenix%20contact%20wielkopolska%20sp.%20z%20o.o.;en Która z tych propozycji bardziej by Ci odpowiadała?

mada
@Magda

Jak najdalej od tej firmy

@Magda

Jak masz trochę oleju w głowie omijaj ich szerokim łukiem

Andzia
@Magda

Daj sobie spokoj nie warto. Poczytaj opinie...a teraz pojawila sie jeszcze prezesowa buhaha atmosfera jest tragiczna. Za to prezesowa ma czas na wszystko nawet na zakupy.

Reksio

Na WTR cały czas kierownictwo mówi o rozwoju, w przeciągu ostatniego roku zwolniło się kilku monterów przez co czasy idą do góry a nikogo na ich miejsce nie przyjmują, do tego zaraz wezmą 2 kolejnych na szkolenie operatorskie. Kpina i tyle nie polecam.

@Reksio

Ludzi zmuszają żeby szli na operatorów i mówią że zawsze można wrzucić na montera ale tak naprawdę to powrotu nie ma pozostaje się zwolnić i to z tym tez jest problem bo nie idzie się dogadać dla mnie to ta firma schodzi na złą drogę ludzie robią tam pi kilka i kilkanaście lat się zwalniają i co kierownictwo i cała reszta nie wiem co się dzieje czy udaje że nie wie coraz więcej obowiązków za mniejsze wynagrodzenie masz zapierdal być cicho A na wypłatę będziesz doceniony kopem w du.....!

mick
@WTR ICC

No szkoda ze góra tego nie widzi. Niech sprawdzą lata do tyłu a teraz, ile ludzi jest na chorobowym bo już nie dają rady psychicznie. Na wtr icc dzieję się bardzo żle. Proszę porozmawiać z ludzmi anonimowo to powiedzą jak jest naprawdę bo w innym wypadku będą mieli przechlapane.

@mick

Ludzie się boją odezwać i dlatego tak jest co zebranie mało kto się odezwie albo wszyscy walczą razem bo pojedyncze osoby nic nie zrobią A co do kierownictwa to ważne że oni dostają stałą dobra pasję A reszta się nie liczy brak szacunku do ludzi są dobrzy pracownicy i odchodzą zostają tylko wchodzą w du..... albo tacy którzy nie mogą znaleźć nic ciekawszego kilka lat temu się tam dobrze pracowało A teraz jest masakra

Tfu tfu

Przecież ta firma to kołchoz pracy.

Pracownica PCWlkp

Skoro firma wszystko wywozi na Ukrainę to niech tak się stanie.

Blondynardo da Wincyj

Spędziłem tam jakieś trzy miesiące niby w jakiejś sowieckiej kolonii karnej. Załapałem się przez Randstad, co stanowiło podobny koszmar. Pozorne zatrudnienie w Phoenix Contact przyniosło wiele nowych doświadczeń, w tym i takie o których czytuje się w gazetach, a o jakich wcale często nie piszą. Przykłady złego traktowania pracowników wypełniały czas od początku do końca zmiany. Długo będę pamiętać group leadera, który miał ambicję prowadzenia grupy skazańców w azjatyckiej dziczy. Szczerze współczułem Ukraińcom, którzy trafiali przed oblicze tej Niesprawiedliwości. Zapewne byli nie tylko lżeni, ale i policzkowani lub dochodziło do innych kar cielesnych. Zwróciłem uwagę tej pięknej pani kiedy klęła od debilek jedną z Ukrainek, która być może popełniła błąd przygotowując stanowisko pracy, a być może wynikało to z braku właściwej koordynacji w przydzielanych zadaniach. Oczywiście, Polacy nie stanowili wyjątku, też dowiadywali się gdzie ich miejsce. A wszystko podane z naturalnym wdziękiem typowej osiedlowej penery z dużego miasta. Poza tym, bandyckie zmiany wymagań co do granicy minimalnej wydajności w pierwszych dwóch tygodniach pracy, przy zerowym zaangażowaniu kadry kierowniczo-menedżerskiej w zapewnienie właściwego instruktażu stanowiskowego czy jakiegoś szkolenia. Wymuszania bezpłatnych godzin pracy na poprawki z przyczyn leżących po stronie Phoenix Contact, m. in. ukryte wady materiałów, błędne wskazówki dotyczące danego zadania, irracjonalne wymagania odnośnie prezencji (w umowie brak stosownej klauzuli o pracy na eksponowanym stanowisku pracy, które w istocie takim nie było). Kiedy tylko zgłosiłem przełożonym, że poinformuję inspekcję pracy o realiach kształtujących nieskazitelny wizerunek Phoenix Contact, tak podziękowano i pożegnano moją niewygodną osobę. I trzeba przyznać, że siła w ludziach. Ponad połowa pracujących na stałe, za cenę utrzymania etatu przymknie oczy i pominie milczeniem każdą poniewierkę, której staje się współsprawcą. Zaś fakt występowania zjawiska w postaci związków zawodowych jest dla mnie okolicznością przyczynkującą odruch wymiotny i inne dolegliwości. Tego rodzaju kibice powinni być delegalizowani. Milicyjnych komórek związkowych nikomu nie trzeba. Wystarcza wspólna wiocha pełna cwanych frustratów, którym życie przypomina od czasu do czasu, jakiej wysokości wynagrodzenia pobierają z wypiekami na twarzach.

Nina

Takie niskie są wypłaty że wszyscy się zwalniają z tego zakładu

Zauważony

I jak tam wypłata? Zadowoleni?

@Zauważony

Tak by mogło być zawsze ale bez nadgodzin na rękę 3600

Franciszek
@Pomocnik

Widzę, że jesteś zadowolony z wysokości wynagrodzenia. W jego skład wchodzą także premie, czy są doliczane osobno? Napisz proszę na jakie jeszcze dodatki do wypłaty można liczyć, bo to ważne informacje dla przyszłych pracowników, więc liczę na odpowiedź.

@Franciszek

Było dużo dni w mcu lipcu i do tego premia grupowa frekfencyjna i 16 nadgodzin więc to że wypłata jest ok to tylko zasługa dużej ilości godzin w pracy nnym przypadku byłoby dużo gozej

Praco
@Pomocnik

Kto zarobił to zarobił a ja ........szoda mówić.Chyba jest takich więcej?I co dalej?

Jak gorąco i gdzie ta chłodna woda do picia ta na hali ma z 30 stopni

Franciszek
@X

Próbowałeś zgłaszać ten fakt któremuś z przełożonych? Dostęp do wody w trakcie pracy jest bardzo ważny i nie można tego lekceważyć. Co możesz jeszcze powiedzieć o firmie jako jej pracownik? Co podoba Ci się w pracy? Jesteś zadowolony z pensji, atmosfery, dodatków pozapłacowych? Napisz proszę coś więcej.

```
@Franciszek

Coraz więcej ludzi jest bardzo niezadowolonych. Dużo ludzi na zwolnieniach bo już nie dają rady. Coraz więcej pracy której ludzie nie dają już przerobić. Dodatek finansowy już nikogo nie przekonuje. Ludzie siedzą całe tygodnie w pracy, mają już dosyć. Kiedy mamy odpocząć. Firmo, ogarnij się...

Jak żyć?
@```

Ludzie się zwalniają albo kombinują jak tylko mogą żeby nie iść do pracy i to nie z lenistwa tylko po prostu wysiadają psychicznie jak widzą co tam się dzieje . Nadgodziny , soboty , niedziele a wypłata cały czas taka sama . Dlaczego mamy się starać jak nie widać efektów ? A kierownictwo oczywiście nie ma sobie nic do zarzucenia wina leży tylko i wyłącznie po naszej stronie. Tak twierdzą .

Gumisiowy sok
@Franciszek

Co nam się nie podoba naprawdę ? to tylko problem Tarnobrzega bo nie wierzę że w Tomyślu nie ma takich odczuć jak tu. Rok temu jak nie było nocek nie było wyrównania ,premia 10 % zarabialiśmy więcej jak dzisiaj . Wymagania ponad normę Phoenix Contakt mało mało taka Japońska firma buchacha

@Gumisiowy sok

Rok temu miałam 3700wyplaty w lipcu, a teraz z wyrównaniem, tyle co 6 tal temu gdy się zatrudnilam. PORAŻKA!!!

Kierownik
@Zmęczona

To nieźle! To miałaś więcej niż twój kierownik warsztatu! Masakra

Gosc
@Gumisiowy sok

" A miało być tak pięknie "

Gumisiowy sok
@Gosc

3700 my takich pieniędzy nie zobaczymy nigdy . Miało być pięknie a za rok weźmiemy najniższa krajową.

@Kierownik

Jasne, kierownik nigdy nie będzie miał mniej niż pracownik produkcji. Nie pracujesz za taką stawkę jak bezpośredni pracownik produkcji!! A jeśli twierdzisz że pracownik produkcji ma więcej niż Ty, to zmień stanowisko i naucz się zapieprzac aby mieć godna pensje!!

@Kierownik

A, jeszcze jedno - to jeśli lider ma więcej niż pracownik produkcji, to ja się pytam - ile ma kierownik??? Bo za 2 tysiące zł na pewno byś nie pracował, bo żona by Cię z domu wygonila. A gdzie tu jeszcze opłacić rachunki i nakarmić dzieci. Takie pieprzenie że kierownik ma mało, to można gadać 2 letniemu dziecku na dobranoc!!!

@Zmęczona

168h*17.50zl*1.8=5292 zl i to bez nadgodzin, więc to calkiem realne, że produkcja miała więcej od kierownika!

Ciekawe
@Kasia

Skąd się wzięło 1,8 ???? I co to jest za 1,8???? Proszę o odpowiedź.

@Kasia

Podajesz terazniejsza stawkę, przy premiach grupowych!! Pokaż mi kto na rękę przy tej stawce ma chociaż 2500zl!!! Kartki z wypłatą pokazują co innego niż ty przedstawiasz!!!

Nic
@Kasia

Chyba mijasz się z prawdą?Kto tyle zarabia? Co to jest 1.8 ?

Zuza
@Nic

Te 1.8 to pewnie stara wydajność tzn. 180%, a kiedyś na tamopniarkach mialy nawet ponad 200%. Więc wyliczenia są dobre

Scooby
@Franciszek

To już nie chodzi o pieniądze, chodzi o kulturę pracy. Wszystko robimy źle, a jak zgłaszamy problemy to kierownicy nie przyjmują tego do wiadomości i nadal twierdzą że to nasza wina. Ileż można tłumaczyć? Jesteśmy tylko ludźmi i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Człowiek się stara a i tak na końcu wychodzi na durnia. Ludzie się zwalniają a HR nawet nie zapyta dlaczego. Kierownictwo kłamie a ludzie boją się powiedzieć jak jest naprawdę więc ja wam pisze, że jest źle i będzie jeszcze gorzej....

@Przyszly pracownik
@Jak żyć?

Jak żyć? Czyli nie płacą za nadgodziny?

Pomocnik

Jak jest likwidacja pewnych stanowisk w pracy to powinno dotyczyć wszystkich osób a nie tylko wybranych a kolesiostwo zostaje i nic ponadto nie robi

Karol
@Pomocnik

Smutne to. Nie słyszałem ostatnio o likwidacji stanowisk. To coś nowego?

Pomocnik

Wszyscy się nauczyli że moga wszystkich wykorzystywać jak tylko się da obowiązki takie same ale zapłaty zero czasem marne dziękuję dość tego wyzysku koniec i basta

hf.pl.
@Pomocnik

Tak trzymac.Poszukasz sobie innej pracy bez wyzysku i moobingu może lepiej płatnej-starczy na godne życie itd.Pozdrawiam

@hf.pl.

Dzięki za wsparcie

X

Co za (usunięte przez administratora)

Pipka

Piąteczek, więc buhahahaahha z kołchoźników !!!

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 300, z czego 24 to opinie pozytywne, 116 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska