Opinie o FPM S.A. w Mikołów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie FPM S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FPM S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FPM S.A. w Mikołów

A ja widziałem, że jakiś czas temu w necie było ogłoszenie na stanowisko inżynier serwisu. Na liście z wymaganiami podali, że trzeba mieć znajomość j. angielskiego, pozwalającą na pracę z dokumentacją techniczną. Czy rekruter sprawdza te umiejętności językowe i właśnie poprzez jakąś dokumentację, czy raczej krótką rozmową?

Danuta

Widziałam ogłoszenie o pracę do działu kadr. Może ktoś dac znać ile można miesięcznie zarobić? Pisali o wspaniałym systemie premiowym, ciekawa jestem jak to wychodzi finansowo. Czy te benefity dla dzieci w praktyce są realizowane? Faktycznie są darmowe wyjazdy?

@yyui Nowy wpis
@Danuta

Darmowych wyjazdów dla dzieci nie ma,skąd taka informacja?!

Pani Zzz Nowy wpis
@Danuta

Rozmowa kwalifikacyjna wygląda bardziej jak egzamin na studiach. Bardzo elegancka Pani wyciąga zeszyt pełen notatek i przepytuje kandydata od dechy do dechy i strofuje jeżeli coś nie zgadza się z notatkami robiąc przy tym bardzo dziwne miny ;) widać że elegancka Pani nie do końca zna się na zagadnieniach o które pyta Ponieważ na pytania kandydata szuka odpowiedzi w grubym zeszycie pełnym notatek. Inne Panie w tym dziale widać troszkę są wystraszone na widok bardzo eleganckiej Pani jak tylko otwierają się drzwi gabinetu eleganckiej Pani. Wychodząc z rozmowy czuję się ulgę że można wrócić jednak do swojej pracy która jeszcze chwilę wcześniej chciało się zmienić :)

Mila Nowy wpis

Obecnie jest otwarta rekrutacja i chodzi o stanowisko Specjalista ds. Jakości. I napisali o systemie premiowym, jakie oferuje firma. A znacie konkrety? Jak te premie są liczone i ile można tak średnio z tej premii dostać?

marcin

witam na ile zmian pracujecie ?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie FPM S.A.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Edek

Witam, czy są u was aktualnie przyjęcia dla spawaczy?

Irena
@Edek

Ile masz lat doświadczenia? Gdzie pracowałeś do tej pory?

@Irena

5 lat doświadczenia, pracowałem na hucie ferrum i obecnie Schneider. Pozdrawiam

Olga
@Edek

A dlaczego chcesz zmienić miejsce? Wnioskuję po tym, że orientujesz się tutaj o przyjęcia

@Olga

Tak, cv oddałem dwa tygodnie temu, ale niestety brak odpowiedzi narazie.

Cześć mam zamiar aplikować na stanowisko slusarz-monter do przyuczenia, może mi ktoś napisać jak wygląda atmosfera na zakładzie i jacy ludzie pracują na w.w wydziale ? Bo szczerze powiedziawszy patrzeć na jakieś opadniete twarze i wysranstwo dla zasady to już za dużo przerobilem z takimi ludźmi ????

Pracuje w Paleniskach 4 rok. Wcześniej różnie w życiu bywało mniejsze i większe zakłady. Pozytywnie oceniam ludzi pracujących na hali są zawsze pomocni i ogólnie widać że bardzo zżyci ze sobą. Warunki pracy bardzo dobre i widać że w ostatnim czasie dużo zmienia się na lepsze. Zaskoczeniem są spotkania rodzinne nigdy wczesniej nie widziałem czegoś takiego. Prawdą jest że praca jest ciężka ale czego można spodziewać się jako ślusarz. Szczerze polecam każdemu kto chce pracować w stabilnych warunkach. Ważne że jest dużo pracy i można uczciwe dorobić w nadgodzinach

Wszystko się zgadza. Zapomniałeś dodać o ostatnich spotkaniach działowych. Świetny pomysł. Raz w roku obowiązkowo a może i częściej :))

Tomasz Zyska

Dzień Dobry, Nazywam się Tomasz Zyska i od dnia 01.12.2018 będę pełnił funkcję Prezesa Zarządu FPM .S.A. W poniedziałek będę chciał się z Państwem przywitać (z Pracownikami FPM), przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie. W przyszłości raczej nie będę częstym bywalcem forum gdyż preferuję kontakt osobisty i o wielu zagadnieniach/problemach/propozycjach będzie można ze mną rozmawiać. Zapewne często spotkacie mnie Państwo na warsztacie lub w biurach. Jeżeli Ktoś ma, lub będzie miał pytania, w przyszłym tygodniu oraz podczas dalszej współpracy będzie okazja aby je zadać i przedyskutować (pogodać tyż mogymy :) ). Największą Wartością Firmy są dla mnie Pracownicy, a moim głównym celem jest aby firmę rozwijać i trwać na rynku. Coś więcej powiem w Poniedziałek. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu. Tomasz Zyska

Pracownik biurowy
@Tomasz Zyska

Brawo !!! Tak otwartego na rozmowę z każdym pracownikiem przywódcy badzo Nam potrzeba.

Brawo

Brawo !!!!!

Brawo

Mocne wejście

@Tomasz Zyska

Dziękuje za informacje :) nie spodziewałem się tu takiego wpisu a jednak, życzę wszystkiego dobrego bo FPM jako firma z mocnymi tradycjami przemysłowymi zasługuje za rozwój.

Być może przyszły pracownik FP
@Tomasz Zyska

Dzień dobry. Panie Prezesie gratuluje nominacji. Jako były pracownik Elwo z Pszczyny pamiętam jak przyszedł Pan z koleżankami i kolegami z Energomontażu wskrzesić ten były już zakład po upadłości. Ależ to była moda na sukces w naszym krajowym wydaniu. Zanim właściciel przeanalizował bilans przychodów i strat to było już za późno. Kilka baniek był w plecy. W efekcie większość z Was zutylizował natychniastowo. W mojej ocenie Pan z tej ekipy był najbystrzejszy i umiał się sprzedać - niech załoga posłucha Pana poniedziałkowego przemówienia. To jest duża zaleta i nie piszę tego złośliwie. Na "nowym" widzę, że zaczyna Pan od elementów coachingu. Po tygodniu będzie już grupka, która wypłacze się Panu na ramieniu, reszta się skłóci i łatwiej będzie Panu sterować organizmem. Bezdyskusyjne jest to, że FPM wymaga zmian, szczególnie wewnątrz organizacji. Nawet Rafako nie wytrzymało przesycenia administracyjnego i dublowanych etatów. Inżynier nie może zarabiać tyle co Pani sprzedająca pomidory - jeśli tak jest to nie dobrze świadczy o polityce kadrowej firmy. Nie wiem tylko czy zdecyduje się Pan od razu na zmiany radykalne, czy się Pan tego nie przestraszy. Być może kilka ruchów na szachownicy personalnej już przyniesie widoczny efekt. Życzę Panu powodzenia w realizacji nowej misji, a pracownikom FPM żeby firma się rozwijała, miała zlecenia i nigdy nie podzieliła losu byłej już Fabryki Elektrofiltrów ELWO z Pszczyny. Pozdrawiam wszystkich pracowników FPM

bombon
@Tomasz Zyska

Mom nadzieja Prezesie żeś nie rolnik i nie zaorosz tyj firmy.

Inżynier Mamoń
@Być może przyszły pracownik FP

Jak w FPM ogłosimy konkurs na wazeliniarza roku damy ci znać.

Michał Michał
@Być może przyszły pracownik FP

Tekst słaby a osoba już znana....

Ktoś tam

Michał ty tak poważnie?

atlas

JEst ok

Czy pracownicy w FPM S.A. dogadują się między sobą?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Głupszego pytania już nie można było zadać?

Czy przyjmują ludzi bez doświadczenia a który by chciał się nauczyć bo mam uprawnienia mig mag. 135 136 i pół roku stażu ale w firmie gdzie tłumiki robią a chciałbym w końcu spawać poważne rzeczy.

@Nowy

Tak proszę aplikować. Przyjmują ludzi bez doświadczenia.

Żelek z BT

To co dzieje się obecnie to czysty (usunięte przez administratora) zarządzanie przez zastraszenie.

W temacie
@Żelek z BT

Łukaszu jesteśmy z Tobą.

Tomasz Zyska
@Żelek z BT

Dzień dobry. Jeżeli wpisu dokonał Pracownik FPM, bardzo proszę o kontakt z Zarządem celem omówienia i wyjaśnienia tego wątku. Jesteśmy do dyspozycji. Pozdrawiam Tomasz Zyska

Michalski

Witam. Jak wygląda praca na stanowisku spawacz? Czy wogole rekrutują teraz na to stanowisko?

Spawacz
@Michalski

Rekrutacja nadal aktualna. Pracy bardzo dużo, warunki pracy OK

Spawacz
@Michalski

Proszę o informacje: czy można pracować w nadgodzinach? Czy praca jest na 3 zmiany? Czy są dodatki typu ubezpieczenia, szkolenia, bony świąteczne itp?

Czy w firmie FPM S.A. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Malarz?

Jakie warunki finansowe na lakiernika? Czy praca jest na zmiany? Czy jest możliwość pracy w nadgodzinach? Czy są dodatki za szkodliwą pracę?

Zainteresowany 2

Przyłączam się do pytania

Słyszałem, że FPM jest bardzo dobrym pracodawcą. Podpowiedzcie czy firma aktualnie potrzebuje pracowników?

Naga prawda
@Zainteresowany

Przyjdź i sam zobacz. Tylko później nie płacz, że nasłuchałeś się jak tu jest pięknie, a rzeczywistość sprowadziła do parteru.

Inżynier Mamoń
@Zainteresowany

Jest mniej więcej tak: Z tych naszych rozmów wyłania się idea występów i... jakich jeszcze nie było. Stworzenia czegoś zupełnie nowego. Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki

LSD
@Zainteresowany

Źle słyszałeś. Bardzo dobrym pracodawcą ta firma była lata temu. Teraz to pudrowany (usunięte przez administratora)

smutne to
@Zainteresowany

Odradzam, mam złe doświadczenie. Jest wiele ciekawszych zakładów w okolicy.

Ciekawy
@Inżynier Mamoń

Tekst całego forum :)

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w FPM S.A.?

Tak

Bez dwóch zdań. Atmosfera bardzo poprawiła się w ostatnim czasie

Szymon
@Tak

Pracujesz w dalszym ciągu w firmie FPM i możesz potwierdzić, że aktualna panująca tam atmosfera jest po prostu dobra? Chętnie tego właśnie od Ciebie się dowiem, dlatego mocno zachęcam Cię do odpowiedzi na mój wpis. Będę czekał.

Radek

@Tak a co wplynelo na poprawienie się atmosfery?

Ciekawy

Witam, jak wygląda praca na stanowisku przedstawiciela handlowego?

@tak a jaki powód ze atmosfera się polepszyła?

Sylwek

Jak wyglądają wyjazdy przy pracy w serwisie? Ile to godzin dziennie, jaki ma się samochód do dyspozycji?

Szukam pracy

Elektryk uprawnienia SEP 1 kV z kilkuletnim doświadczeniem. Jest szansa na zatrudnienie? Może być praca w delegacji serwisie.

Grażyna
@Szukam pracy

Obecnie firma FPM S.A. poszukuje osób do pracy na stanowisku Tokarz/Wytaczarz: https://fpmsa.com/#kariera. Jeśli interesuje cię praca jako elektryk, zawsze możesz wysłać swoje CV do firmy "na zaś". Na pewno nie zaszkodzi, zamierzasz aplikować?

FPM
@Szukam pracy

Zapraszamy do złożenia cv - jest duża szansa na przyjęcie.

Unknow
@FPM

Tak jest wysyłać, a na miejscu się okaże że najpierw obiecają złote góry, jaką to czeka Cię wspaniała kariera, masz zejście dla potencjalnego kandydata jeśli jest kumaty szybko połapie co jest 5, sposób traktowania ludzi, i kierownictwo które pomimo wyższego wykształcenia to nic nie wie i nic nie umie i wszechobecna spychologia,... Idź do tego idź do tamtego ja nie od tego ja nie wiem... Zastanówcie się dwa razy zanim zaczniecie karierę w paleniskach

Szymon

Sądzę, że możesz mieć nieco inne zdanie na temat pracy w firmie FPM. Skorzystam z okazji i zapytam Cię, czy firma w trakcie zatrudnienia organizuje może cykliczne szkolenia mające na celu zwiększenie kwalifikacji zatrudnionych osób?

Zostaw merytoryczną opinię o FPM S.A. - Mikołów

• Jak się pracuje w FPM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy FPM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FPM S.A.?

FPM S.A.