Opinie o Control Process S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Control Process S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Control Process S.A. o rekrutacji.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Control Process S.A. w Kraków

Ktosiu

Nie rozumiem Waszych opinii. Wszyscy byście chcieli zarabiać miliony za siedzenie na (usunięte przez administratora) Skoro ktoś nie chce pracować to nie musi, warto dać szansę nowym pracownikom. Pokażcie firmę, która na dzień dobry da więcej niż 5000. Wykazałeś się, że zadasz więcej? Przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę. Najlepiej obsmarować i nie dać żadnego konkretnego argumentu, który byłby zgodny z własnym sumieniem. Coś się nie podoba to idz porozmawiaj, daj swój pomysł, może daj z siebie 150 % a nie 50% to wtedy dostaniesz awans. A nie awanse za siedzenie na krześle i narzekanie. Co nie którzy pracują jak w urzędzie 6 godzi kawy na 8 pracujących.

Papcio
@Ktosiu

A pracowałeś tam żeby tak ich zachwalać? Ja tam przepracowałem 6 lat na budowach, na pełnych obrotach a i tak traktowali jak (usunięte przez administratora) Dziwię się że firma jeszcze nie upadła.

Czy w firmie Control Process S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

@Maria

Nie ma jest tylko podpisanie papieru jak pójdziesz do kadr, że szkolenie było, a teraz do roboty bo masz miesiąc opóźnienia.

Mają trochę ofert (usunięte przez administratora) Mnie zainteresowało stanowisko kierownik robót br. elektrycznej.Rozumiem z komentarzy że nie ma premii chociaż w ogłoszeniu oferują system motywacyjny. To co nim jest jak nie premia. Pozapłacowe benefity? Dajcie info bo nie mogę zdecydować się czy aplikować.

Waluś
@Ktosiu

Dzień dobry Panie Dyrektorze, chce zwrócić uwagę, że pracuje Pan w jednej firmie całe życie i zna się Pan jak koza na teorii kwantowej. Firm na rynku które dają kierownikom 5tyś na początek jest na pęczki. Jeżeli przyjmuje się pracownika z 15 latami doświadczenia w projektowaniu i na dzień dobry proponuje mu się 4,5 tyś brutto to Ty @Ktosiu puknij się w głowę za taką kwotę to przyjdzie chyba desperat.

Krzysztof W.
@Ktosiu

Ale się uśmiałem czytając ten post. Pomysły w tej firmie są bardzo niemile widziane bo podważają brak kompetencji przełożonego i jego żenujący poziom. Nie raz podczas mojej pracy tutaj spotkałem się z tym, że mój przełożony w ordynarny sposób kradł mój pomysł a potem pierwszy wypinał pierś po ordery, a ja dostałem co najwyżej wykonanie "jego" świetnego pomysłu. Więc nie dziw się, że ludzie w tej firmie robią minimum jak takie rzeczy odchodzą. Dostajesz w tej firmie minimalną pensję, a jedyna możliwość dorobienia to są nadgodziny (płatne niezgodnie z KP i wypłacane nie jako nadgodziny tylko premia uznaniowa - normalna stawka za godzinę a nie 150%) i potem wielkie zdziwienie, że pracownik ma 100h nadgodzin w miesiącu. Ale potem przed prezesem jest chwalenie się jak to do pracy ludzi się zachęca. I to jest efekt: (usunięte przez administratora) przełożonego przekłada się na pracę. A potem wyjdzie taki co ma klapki na oczach i powie, że ludzie się nie starają. Poczytaj sobie wpisy tutaj ile tu jest konkretnych argumentów na firmę, a potem pisz głupoty.

@Ktosiu

Pojawiła się oferta pracy, więc czytam opinie na temat firmy. Chyba niestety atmosfera nie jest najlepsza, a dla mnie do pierwszy warunek. Drugim jest wynagrodzenie. I tu muszę powiedzieć, że są firmy, które oferują ponad 5000 na początek, a dokładniej 7500 NETTO. Ja w takiej pracuje. Obecnie jako kierownik projektu dostaje 8500-15000 netto miesięcznie. Czy na takie zarobki można tu liczyć po np. pół roku pracy?

Łukasz
@ja

Oj nie wiem. Ktoś tu pisał o 4.5 tys na początek. Wiec po pół roku chyba nie dojdziesz 15 tys. Ale próbuj. Może realia są zupełnie inne niż piszą:)

gonzo
@Łukasz

Raczej sie nie uda.

Łucja
@gonzo

raczej ? chyba na pewno z tego co piszecie no chyba ze tak duze premie są w tym miejscu ? ale tego tez nikt nie potwierdza

@Ktosiu

Argumentów wśród opinii podano dużo. Nie wiem czy wszystkie są prawdziwe czy też nie. Natomiast to że inne firmy na dzień dobry nie dają więcej niż 5tys to nie prawda. Podstawą dobrej firmy są profesjonalni pracownicy, a nie ktoś kto przyjdzie pracować za 5 tyś odbębni marną pracę za marne pieniądze. Twoje stanowisko, że jak się nie podoba to niech odejdzie działa na szkodę ale dla tej firmy bo to tylko zachęta aby to zrobić. A co się tyczy 6 godzin picia kawy i siedzenia na (usunięte przez administratora) to słuszny zarzut, tylko powstaje pytanie o organizację pracy i kto za nią odpowiada. Tak jak widzisz życząc innym źle samemu się traci. Ludzie zawsze dużo mówiło narzekali i pewnie tak będzie, natomiast zastanawiajace są tak złe opinie, dużo w nich pretensji o podstawową organizację pracy i zarządzanie. A to wszystko można naprawić, a wtedy dobra atmosfera jest ważniejsza od pieniędzy, tworzy dobrą opinię o firmie a to się przekłada na rozwój firmy. W każdej firmie jest kolesiostwo, to bywa zrozumiałe, ponieważ każdy zarządzający chce się otaczać zaufanymi ludźmi aby czuć się bezpiecznie że go nie oszukają. Pociąga to za sobą ryzyko że może i oni są lojalni ale do czasu kiedy dostają pensje, często są niekompetentni i nieszczerzy, a w przypadku problemów pierwsi uciekają. Ale swój przyciąga swojego. Ciekawe jak potoczą się losy tej firmy. Jest parę takich firm w Polsce na 2 pokolenia. A później a to upadłość a to może nowa spółka zoo.

Papcio Nowy wpis
@Ktosiu

Jakie są podstawy by w ogłoszeniu na Montera rurociągów pisać, że atrakcyjne wynagrodzenie? Poznam tu kwotę? I jak z szacunkiem, pochawalą za dobrą robotę, docenią premią?

Jacek

Poznasz kwotę na rozmowie, a atrakcyjne wynagrodzenie to: jak będziesz siedział na nadgodzinach tak 120h/miesięcznie to może 2 minimalne krajowe zarobisz

Papcio Nowy wpis

O atrakcyjnym wynagrodzeniu i premii możesz zapomnieć. Pracowałem tam 6 lat i stwierdzam że to było zmarnowane 6 lat...

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Control Process S.A.?

Rozmowa telefoniczna, rozmowa online

Podstawowe pytania o poprzednie stanowiska pracy. Pytanie o posiadanie prawa jazdy. Zadania na proponowanym stanowisku to prace biurowe, parzenie kawy i sprzątanie po spotkaniach, do tego wyjeżdżanie z biura autem w celu załatwiania jakichś dodatkowych spraw i stanie czasem na portierni. Ogólnie firma szuka sekretarki, kierowcy, kateringu, portiera i ekipy sprzątającej w jednej osobie dodatkowo z dobrym angielskim i biegłą obsługą pakietu office. Nie polecam

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Czy w firmie Control Process S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

IB

Nie

Maria
@IB

A nie ma żadnego szkolenia w ogóle? Nawet wdrażającego?

@Maria

Ta firma ma bardzo dużo złych opinii, co jest wręcz rzadko spotykane. Co jest z tą firmą nie tak, złe zarządzanie, głupota, chciwość? Jeżeli to prawda co piszecie, a idą nowe czasy to taki model zarządzania zdyskredytuje z rynku tą firmę. Jeżeli Ci zarządzający żyją z tej firmy to sami się wyniszczają. Szkoda i nie rozumiem po co to? Mają dużo ofert pracy ale po takich opiniach nie chce nawet tracić czasu na składanie aplikacji. Firma to ludzie a nie nazwa, ale do tego trzeba dojrzeć. W dzisiejszych czasach tak trudno jest przetrwać polskiemu przedsiębiorcy więc po co samemu podcinać sobie gałąź. Myśl że już najwyższy czas aby ta firma zwróciła się do profesjonalistów o pomoc. Są w Polsce tacy tylko oni stawiają na uczciwość.

Były
@Gość

Ta firma nigdy nie zwróci się o pomoc bo pracownik jest ostatnim na czym jej zależy. Dlatego na praca.pl wisi zawsze z 15 ofert tworza baze CV. Zawsze ktoś się w końcu zgodzi na warunki poniżej rynkowych. Sam pracowałem tam kilka lat czego żałuje. Nie polecam zwłaszcza młodym osobom po studiach lub z kilku letnim doświadczeniem.

@Były

Co oznacza gdy piszesz, że płacą poniżej warunków rynkowych? Chciałem składać papiery na referenta ds. przygotowywania ofert ale nie podali zarobków. W ogłoszeniu jest za to o UoP, wsparciu zespołu i miłej atmosferze. No więc na czym polega to wsparcie zespołu i ile są skłonni zapłacić na tym stanowisku?

@Adam

Wsparcie zespołu: nie ma, bo każdy urobiony po łokcie i nie ma czasu w nic wdrażać nowego Miła atmosfera: hahahahahaha Pensja: minimum + premia za wykonany temat

Specjalista ds. marketingu i ofertowania w jakim zespole pracuje, łatwo jest się odnaleźć? Pytam, bo spotkałam się z ofertą. Długo nie zmieniałam pracy i boje się, czy się odnajdę w nowej.

Nikt

Nie w tej firmie, ten dział ma taką rotację średnio co 3 miesiące ktoś nowy.

Kandydatka

Witam. Czy ktoś może podzielić się opinią odnośnie pracy na stanowisku pracownik biurowy w sekretariacie i na recepcji w tej firmie?

@Kandydatka

Jak umie Pani parzyć kawę, ma nerwy ze stali i jest skłonna przygotowywać koktaile energetyczne dla prezesa, oraz potrafi Pani pracować pod presją to nie ma sprawy.

Osoba biorąca udział w rekruta

Witam. Czy może ktoś napisać coś o swoich doświadczeniach na stanowisku pracownik biurowy w sekretariacie i na recepcji w Krakowie?

Szukam pracy w mieście Szczecin. Interesują mnie średnie zarobki w wysokości 5800 . Czy ktoś wie, czy mogę liczyć na takie w firmie Control Process S.A.?

Głopi Jaś

Nie ta lokalizacja - Tarnów, Kraków. A o takiej wysokości pensji to możesz pomarzyć.

@Głopi Jaś

pomarzyć? czyli wobec tego na jaką można taką już maksymalnie wypracowaną liczyć? jaki nakład pracy?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Control Process S.A.?

Głopi Jaś

Oddychać

Władziu

Ta firma jest pełna sprzeczności przykładowo: już w momencie starania się o kontrakt szefostwo zapowiada, że będziemy szli do sądu po kontrakcie. Nie wykonamy porządnie żeby zrobić ale będziemy się sądzić o to badziewie co zostało postawione. Z drugiej strony nikt (dosłownie nikt) nie przygotowuje się do tych procesów sądowych dopiero pod sam koniec jest wielkie mobilizacja sił i na kolanie przygotowuje się materiały dla prawników. Firma bije się o kontrakty za kwoty powyżej 100mln ale nie ma kadry która była by w stanie prowadzić te tematy. Pracownik jest tutaj towarem łatwo zbywalnym, ale co ciekawe ostatnimi czasy się go nie zastępuje tylko się go 'sprzedaje' a potem ci co zostają będą pracować za niego. Ordynarne szantażowanie pracowników jak coś nie idzie po myśli zarządu, ale przecież to jest tylko motywowanie ludzi a nie szantażowanie. Możliwości rozwoju jednak każdy musi się sam dokształcać żeby sprostać wyzwania stawianym przez firmę bo dosłownie nikt nie jest w stanie niczego nauczyć bo sam nic nie potrafi. Dają wypowiedzenie, ale proszą żeby jeszcze po odejściu trochę dla nich popracować ot tak za darmo z dobroci serca. Takich absurdów można mnożyć i mnożyć brak procedur, nikt nie patrzy na przepisy tylko na to co powie prezes a niestety często jego pomysły są w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem i przepisami prawa. Pracuję tutaj dwa lata, ale jak by nie COVID to już bym dawno bym zmienił pracę ale chyba jeszcze trochę tutaj posiedzę, czego nikomu nie życzę.

Tak
@Władziu

Dokładnie tak jest, pracowałem w firmie pare lat na szczęście już nie muszę na budowie uderzył mnie kompletny chaos brak kompetencji kontrakty za 100 mln a dosłownie kilka osób to prowadzi bo budżet. Wybieramy najtańsze firmy ,,krzak" do prowadzenia nietypowych inżynierskich prac a np kierownik też w takie typu budowy prowadził tylko na papierze. Ignorowane są jakiekolwiek pomysły i prośby by coś mozna zrobic lepiej dosłownie ,,badziewie" nikt tu się nie przejmuje jak jest wykonane ważne żeby spełniało warunki umowy a wystarczy jeden zły zapis to już swieto bo mozna isc do sądu. Miałem czasami tak że poprotu było mi wstyd przed inwestorem. W żadnych kwestiach nie działał kompromis wzajemna współpraca tylko szukanie haków by zejść z budowy. Miałem w control process największy kryzys zawodowy.

Pan TikTak

Dokładnie. Zgadza się w 100%

Gabriela
@Pan TikTak

Wiem, że nie masz dobrego zdania o tym pracodawcy, ale i tak chciałabym zaczerpnąć od Ciebie informacji. Dowiedziałam się, iż Control Process przez cały rok organizuje staże i praktyki dla zainteresowanych studentów i absolwentów, którzy chcą zdobyć swoje pierwsze doświadczenia zawodowe przy realizacji projektów krajowych i międzynarodowych. Możesz mi powiedzieć, jak długo trwa taki staż?

@Gabriela

Z tego co kojarzę ten program stażowy przestał funkcjonować. Była jedna stażystka ,która odeszła po 2 miesiącach i program stażowy zawieszono.

@Gabriela

@Gabriela Śmiech na sali, program praktyk jest tylko w wakacje i to nie każdego roku. Nie ma staży. ktoś wprowadził Cię w błąd. Poza tym w większości praktykanci nie robią nic, tylko siedzą i gapią się w pusty monitor bo nikt im nic nie pokaże i nic nie da do pracy.

@Tak

Jeszcze zapomniałeś dodać, że kontrakty zaczyna się z jedną osobą i dopiero jak coś zaczyna się walić to wtedy bierze się kogoś do pomocy. I przychodzi taka osoba do takiego domu publicznego i nie wie w co ma ręce włożyć bo wszędzie śmierdzi. Firmy są wybierane na zasadzie decyzji prezesa, przyjdzie ktoś do niego pogada, posmaruje i on ją wybierze a potem pracownicy muszą się martwić, żeby z takim kimś skończyć budowę, ale to już nie sprawa prezesa on na tym zarobił. Miałem taką sytuację już kilka razy. To Ci zazdroszczę, że czasami tylko było Ci wstyd ja to już nie miałem ochoty rozmawiać z inwestorem bo musiałem kłamać co chwilę, a oni dobrze wiedzieli, że mówię nieprawdę, ale tak mi kazał PM i prezes. Moralności, zasad fair play to w tej firmie nie uświadczysz tylko kłamstwa i oszustwa.

szkoda
@Władziu

Dokładnie tak jest wybierane są ZAWSZE najtańsze firmy z rozdrobniem prac bo poziomu absurdu. Później na budowie trzeba się martwić bo okazuje się ,że podwykonawca nawet takich prac nie wykonywał.

dmkc
@Władziu

dostalem oferte pracy na kierowniczym stanowisku ale dizeki Twojej opini bede omijal ta firme szerokim lukiem

mw72
@Władziu

Ciekawa opinia, choć trochę chaotyczna

mw72
@Tak

To jest wybitnie pomocna opinia o tej firmie.

Jerry

Dzień dobry Dostałem zaproszenie na drugą rozmowę do CS na stanowisko KB. Po lekturze zapisanych tu komentarzy raczej zrezygnuję z tej propozycji. - Chyba, że coś się zmieniło w tej firmie w ciągu ostatnich 6 miesięcy. - Proszę o info. Dziękuję i pozdrawiam J

Lidia
@Jerry

Serio a co ci się nie spodobało? Ja tam chyba bym wolała na własna rękę się przekonać? Będziesz miał świeże info dostałeś się do kolejnego etapu to czy jest sens rezygnować??

IB
@Jerry

Ja byłem inżynierem. Na budowach, nie polecam kompletny chaos. Nie ważne by wybudować najważniejsze dla tej firmy jak najbardziej oskubać zamawiającego a podwykonawcą możliwie płacić jak najpóźniej, że już nie wspomnę o marnych jak te czasy zarobkach.

Maria
@Jerry

Druga rozmowa, czyli drugi etap tak? :) A jak wrażenia po pierwszym? Pytali o coś konkretnego? Fajnie jest znać opinie innych, ale myślę że jeszcze lepiej przekonać się o pracy na własnej skórze :P A nuż Tobie akurat się spodoba

W firmie Control Process S.A. niedawno poszukiwano pracownika na stanowisko Referent. Czy ktoś wie, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Chcę zarabiać powyżej 3700 .

Maryjan Zefir

Dostaniesz minimalna krajowa a będą chcieli przepchnac "śmieciówke" to jeszcze mniej jako ze bedziesz sie uczyl. Nadgodziny nie płacą, czesto praca w weekendy bo składanie ofert itp. Oczywoscie bezpłatnie. (usunięte przez administratora) na każdym kroku i patrzenie na ręce. Stanowczo nie polecam dla zdrowia psychicznego.

@Maryjan Zefir

Czyli pracowałeś na tym stanowisku u nich z tego co rozumiem? Jak długo?

Beznadziejna atmosfera. Pracuje nawet przy produkcji wina w tej firmie a mam najniższe zarobki. Prezes Wojtek beznadziejny i nie kontaktowy. na niczym się nie zna.

Mateusz A.

Pamiętam sytuację która pokazywała stosunek zarządu do pracowników: na dwa piętra była jedna tylko kuchnia w której była kuchenka mikrofalowa, wtedy prezes T. zażyczył sobie, że ta kuchnia jest tylko dla jego dyspozycji i zamknął ją dla pracowników. Sekretarki biegały i opierniczyły pracowników, że skorzystali z tej prywatnej kuchni. Chcę tylko nadmienić, że przy sekretariacie była kuchnia tylko dla zarządu, ale widocznie prezes T. nie miał do niej wstępu. W pewien sposób rozumiem, że to prywatna własność itd. ale pierwszy raz spotkałem się w firmie o takiej wielkości z tak jawną pogardą dla pracowników bo takich drobnych upokorzeń pracowników jest dużo więcej.

Zawracają głowę dwiema rozmowami kwalifikacyjnymi, na których tak naprawdę okazuje się, że jesteś dobrym kandydatem, a potem pomimo DEKLARACJI nie kontaktują się w sprawie wyniku rekrutacji... Prawdopodobnie szukali kogoś kto będzie wykonywał kawał roboty za grosze, a że zaproponowałem dobre zarobki to nie dali nawet znać. I tak po przeczytaniu opinii mocno zastanawiałem się czy w ogóle iść na rozmowę, ale dałem im szansę...

Były
@Kandydat

Jako były pracownik powiem Ci ,że jestes dokładnie tak jak piszesz. Pewnie zaproponwałeś za dużo. W tej firmie rekrutacja trwa ciągle. Cały czas szukają gościa ,który zrobi jak najwięcej za jak najmniej. Sukcesem menagera nie jest stworzyć silnie działający dział ale wycisnąć z tego co jest jak najwięcej. Dlatego obiecuja cuda premie itp a później okazje się, że ,Prezes zmienił zdanie'. Ja miałem nawet problem jak urlop dłuższy chciałem wziąść. Żałuje spędzonych lat w CP ale co nas nie zabije to nas wzmocni.

@Kandydat

Okazało się, że jesteś nieodpowiedni bo nie chcesz pracować za darmo dla lidera na rynku (tylko nie wiadomo czego). A tak na serio to wszystko jest tu opisane: brak tematów i szukają teraz desperata: doświadczenie na poziomie 90 lat pracy za 2 tyś zł.

@Kandydat

Idziesz do nowej firmy, jeszcze się nie wykazałeś, a już chcesz miliony zarabiać? Przecież wiadomo, że jak rzuciłeś kwota, którą nie jest adekwatna do niczego to nikt nawet się nie pofatyguje. Ty dałeś im szanse, oni Tobie nie. W każdej formie mowia, to się odezwiemy, a ile firm się odzywa? A może jeszcze nie zakończyli rekrutacji. Starasz się o stanowisko w dobrej firmie, a z Twojej wypowiedzi wynika, że nie reprezentujesz sobą za dużo. Chyba nie myślałeś, że po jednej rozmowie przywitają Cie z kwiatami i szampanem dziękując, że się zjawiłeś ;)

wat
@Ktosiu

Dobrej firmie? Dobry żart.

Waluś
@Ktosiu

Miliony? @Ktosiu chyba z konia spadłeś. Na rynku pracuję już kilka lat i dobrze wiem jakie są stawki na danym stanowisku, jeżeli ktoś, tak jak Control Process, robi sobie żarty z procesu rekrutacji to ich sprawa. Jeżeli firma mówi po dwóch etapach, że są zainteresowani współpracą i prześlą warunki a potem jak kamień w wodę to chyba o czymś to świadczy. Swoją drogą jeżeli Tobie się wydaję, że po rozmowie mają być kwiaty i szampan to współczuję Twojemu pracodawcy obecnemu i przyszłemu. Ja uważam, że przynajmniej powinno być minimum kultury osobistej z obu stron.

Czy w Control Process S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Jacek

No coś tam jest: dofinansowanie do karty Multisport, ubezpieczenie grupowe, dopłata do posiłków, paczka dla dzieci na Mikołaja i to chyba już wszystko. Wakacje pod gruszą tylko dla wybranych po pozytywnym rozpatrzeniu podania przez prezesa i jak mnie poinformowano tylko dla długoletnich pracowników.

Witold
@Jacek

A kto taką informacje przekazał że wczasy pod gruszą tylko dla wybranych?

@Witold

Ja z kolei dostałem taką informację: wczasy pod gruszą są zatwierdzane przez prezesa, muszę napisać podanie podanie, ale jak nie mam kilku lat pracy w tej firmie to podanie będzie odrzucone.

Jak wygląda kwestia awansu w Control Process S.A.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Pracownik Biurowy?

Wymowny

Awans zależy od dwóch rzeczy: czy jesteś potrzebny i czy złożysz wypowiedzenie. Jak nie zajdzie kombinacja tych dwóch sytuacji to awansu nie ma.

Zostaw merytoryczną opinię o Control Process S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Control Process S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Control Process S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Control Process S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Control Process S.A.?

Kandydaci do pracy w Control Process S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Control Process S.A.