DEKPOL S.A.

Pinczyn

Wiemy jak ważni są pracownicy firmy, dlatego doceniamy ich starania.
Wywiadu udzielił:
Andrzej Kuchtyk Członek Zarządu i Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju DEKPOL S.A.
Dekpol Stal planuje dynamiczny rozwój i wzrost zatrudnienia
Dekpol Stal, realizujący m. in. całościowe projekty konstrukcji stalowych oraz produkujący łyżki i osprzęt do maszyn budowlanych, jest jednym z trzech segmentów, obok usług generalnego wykonawstwa i działalności deweloperskiej, rozwijanych przez giełdową spółkę Dekpol. O planach rozwoju działu opowiedział Andrzej Kuchtyk, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol S.A.

Produkcja łyżek nadała tempo rozwoju firmie Dekpol?
Tworząc dział produkcji osprzętów do maszyn budowlanych widzieliśmy w nim szansę na szybki rozwój firmy. Kiedy cztery lata temu wyprodukowaliśmy pierwszą łyżkę zrozumieliśmy, że będzie to przełomowy moment dla Dekpol. Obecnie jest to najbardziej dynamicznie rozwijający się dział w ramach całej naszej firmy.

Postawiliście na wysoką jakość. Opłacało się?
Od samego początku postawiliśmy na wysoką jakość. Głównymi odbiorcami produkowanego przez Dekpol osprzętu są czołowi dilerzy maszyn budowlanych w Europie: Caterpillar, VOLVO, Komatsu oraz fabryki produkujące ciężki sprzęt budowlany. Dzięki zastosowaniu HARDOXU, czyli stali trudnościeralnej i restrykcyjnej technologii zgodnej z certyfikatem "HARDOX IN MY BODY", produkowane przez naszą firmę łyżki koparkowe i ładowarkowe opierają się najtrudniejszym warunkom eksploatacji. Dodam, że w chwili obecnej jesteśmy jedynym producentem łyżek w Polsce posiadającym ten prestiżowy certyfikat.

Wciąż inwestujecie w rozwój działalności?
Jedną z ostatnich, dużych inwestycji Dekpol oraz niewątpliwym sukcesem będzie otwarcie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3 tys. m2 -  jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, przeznaczonych do produkcji osprzętów do maszyn budowlanych. Cała inwestycja powstaje przy wsparciu środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

…oraz wspieracie rozwój zawodowy pracowników?
Wiemy jak ważni są pracownicy firmy, dlatego doceniamy ich starania. Przeprowadzamy systematyczne szkolenia zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne we wszystkich działach produkcji, zwiększając kwalifikacje i umiejętności pracowników, wymagane przez strategicznych odbiorców. W najbliższym czasie planujemy powiększenie liczby zatrudnionych w dziale. Obecnie poszukujemy technologów, montażystów, spawaczy oraz operatorów maszyn CNC. W 2015 roku dział produkcji łyżek planuje zwiększenie kadry o 45 nowych pracowników, dając im do dyspozycji nowoczesne maszyny i oferując pracę w dobrze zorganizowanym zespole, w prężnie rozwijającej się firmie.

Dziękujemy za rozmowę.

Ostatnio dodane oferty pracy przez DEKPOL S.A.
Pracownik administracyjno-biurowy zobacz ofertę
pracownik administracyjno-biurowy zobacz ofertę