Opinie o Onninen Sp. z o. o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Onninen Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Onninen Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Onninen Sp. z o. o. w Poznań

Dariusz

Jak.kształtują się zarobki w Onninen? Na co można liczyć?

Edyta Nowy wpis
@Dariusz

A o jakie stanowisko pytasz? Bo to się może różnić pewnie

Dariusz Nowy wpis
@Edyta

Przedstawiciel jeżdżący i stacjonarny

Wiktoria Nowy wpis
@Dariusz

Właśnie, ofert jest dużo, na dwie strony, a w żadnej nie ma nawet magicznej formułki 'atrakcyjne zarobki', w ogóle nic na ten temat. Może już wziąłeś udział w tej rekrutacji i teraz wiesz wszystko o kasie? Mnie interesowałyby widełki doradcy handlowego :) ktoś coś?

Stały Nowy wpis
@Wiktoria

Widełki zależne od rejony 3k do 9k

Czy w Onninen Sp. z o. o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Handlowiec

Odbywają się rekrutacje wewnętrzne, ale przejść do innego działu to droga przez męki. Przejść możesz dopiero jak się kierownicy działów dogadają, często żeby nie powiedzieć zawsze za przejściem będziesz czekać tyle co trwa okres wypowiedzenia.

Krzysztof
@Handlowiec

Aha, no to akurat nie za fajnie :( A są jakieś działy gdzie jest "lepiej" czy raczej jest równowaga zachowana między nimi?

Maja

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat tego jak wygląda płaca w firmie Onninen? Czy zarobki są adekwatne do stawianych wymagań? @Zaniepokojony, mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat pracy w firmie? Dlaczego według Ciebie nie warto tam aplikować?

Zaniepokojony
@Maja

A w której obecnie firmie obniżają wynagrodzenia ? Czy warto aplikować do takiej firmy ? Ludzie odchodzą każdego miesiąca.

Bazyl
@Zaniepokojony

Obniżają wynagrodzenie w firmie Onninen czytaj kesko -to prawda

@Maja

Właśnie zwolniłem się z firmy Onninen więc mogę się wypowiedzieć. Pracowałem 8 lat przez ostatnie 3 lata nie było podwyżek a od nowego roku nastąpiła restrukturyzacja wynagrodzeń niby podniesienie podstawy a obniżenie premii tylko jedno niestety nie zrekompensowało drugiego wymagania sa takie ze handlowiec czy magazynier nie ma szans na premie wiec licz się z tym żepodstawa co Ci zaproponują to wszystko.

@Maja

I oczywiście to już nie firma rodzinna Onninen tylko korporacja Kesko.

Nieprawdopodobne
@Inkwizycja

Jak czy tam opinie o braku premii to krew zalewa. Solidnie pracujący z pewnością nie chodzi bez premii .

...ale jednak prawdziwe
@Nieprawdopodobne

Uwierz, że pracując solidnie robiąc wyniki na 100% możesz liczyć jedynie na 10-20% premii w zależności od wyniku finansowego całej firmy. Jeśli nie masz solidnej podstawy to przepadłeś. Max premia jaką dostaniesz to 50% gdzie jest to osiągalne, kiedy masz budżet zrobiony na ok 120%. Budżety nadymane, dosłownie z sufitu. Firma idzie w złym kierunku, jest głucha na to co dzieje sie na samym dole, co skutkuje kolejnymi odejściami ( kolejna fala pewnie wraz z otrzymaniem premii rocznej) oraz do słownie śmiechem wśród wielu przedstawicieli producentów - kto siedzi w tym środowisku wie jak to wygląda. Nie oszukujmy się firma należy do skandynawskiego molocha, przestał liczyć się człowiek lecz cyfra, tabelka. Tworzą więcej "menadżerów" którzy tak naprawdę będą nie produktywni. Pracowałem tam 4 lata. Uważam, że mają świetne narzędzia tj dostawcy, warunki, system do osiągnięcia mocnej pozycji na rynku, ale obierają złą drogę, dlatego odszedłem.

Mxm
@...ale jednak prawdziwe

To są zamierzone działania wielu korporacji. Jeżeli jest dużo starej mocnej ekipy i aby się ich pozbyć należało by wypłacić odprawy to zmienia się system wynagrodzenia na taki aby sami odeszli. Przyjdą nowi i będą pracować za wynagrodzenia niższe niż ci z dużym stażem. A i spokój w oddziałach będzie :)

@...ale jednak prawdziwe

Chciałabym również, żebyś napisał, jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Czy wraz z innymi pracownikami Onninen tworzycie zgrany zespół? Jak wyglądają kontakty między Wami i te związane z kadrą zarządzającą? Twoja wypowiedź może pomóc innym użytkownikom forum w podjęciu decyzji o zatrudnieniu w tej firmie.

Em
@...ale jednak prawdziwe

Cala prawda. Moc możliwości firmy tj zatowarowanie, logistyka, ale brak motywacji pracowników do pracy przez nowy system wynagrodzeń. Dodam, że budżety są na poziomie 1200000 to na premie 20% , na 50% trzeba wykonać 120 % budżetu.

Jak jest z pakietem medycznym w Onninen Sp. z o. o.? Można dołączyć rodzinę?

Walory

Tak można jak najbardziej korzystam i moja najblizsza rodzina

Syzyf
@Walory

A ile ściągają ci z pensji za ten pakiet

Bronisław
@Walory

Fajnie, że cała rodzina może korzystać z benefitów. Napisz jakie jeszcze dodatki do wynagrodzenia oferuje firma i czy dzięki premiom można podwyższyć wynagrodzenie?

EM

Można dołączyć rodzinę w pakiecie Comfort plus za 150 zł miesięcznie

Em

Można dołączyć rodzinę. Pakiet medyczny w Onninen jest naprawdę super, w części oplacany przez Benefity. Za karte Multisport płacimy z własnej kieszeni.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Onninen Sp. z o. o. na stanowisko Specjalista ds. handlowych w branży elektrycznej bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Onninen Sp. z o. o.?

nołnejm

Dział handlowy - o prace Magazyn różnie

Pierwsza umowa to umowa o zakazie konkurencji.jeśli się zwolnisz i podejmiesz pracę w konkurencji w ciągu 12 miesięcy musisz zapłacić Onninen 30 000 kary. Za to że wywiazesz się z umowy i nie pójdziesz do konkurencji to Onninen jest skłonny zapłacić 25% podstawy przez rok. Tylko jak to można przeżyć za 1200 zł miesięcznie. Przestrzegam wszystkich kandydatów przed tą umową.

Igor

@nołnejm a jak na magazynie jest?

Maja

Tego typu rzeczy nie powinny nas raczej zajmować. Ponadto musisz sobie uzmysłowić, że na forum GoWork.pl nie posługujemy się żadnymi danymi personalnymi - nie jest to bowiem zgodne z regulaminem serwisu. Nie da się ukryć, iż masz nie najlepsze zdanie o tym pracodawcy, jednak tak naprawdę nie wyjaśniłeś nam, dlaczego. Czy wynika to tego, jak w Onninen Was się traktuje, czy może chodzi o kwestię wynagrodzenia? Proszę, napisz nam coś więcej.

jaceklublin

Jak nie można ujawniać danych osobowych na forum to prosze o usunięcie mojego wpisu

Maja

@kiki, czy pracownikom Onninen oferowany jest pakiet socjalny? Jeśli tak, to w jakiej postaci? Czy firma dba o swoich pracowników? Jak oceniasz pracodawcę pod tym względem? Zachęcam Ciebie do napisania wyczerpującej wypowiedzi w tym temacie.

On nie En
@Maja

Firma Onninen od października będzie wprowadzać pakiet Benefity, gdzie pracownik będzie decydował z jakich benefitów chce korzystać. Nie wiem na jakie stanowisko chcesz aplikować, ale mogę polecić firmę Onninen jako pracodawcę. Prawdą jest, że firma przechodzi zmianę właściciela, co zawsze wzbudzą emocje i pozytywne i negatywne, ale jest to firma o dość wysokiej kulturze organizacyjnej na tle firm typowo korporacyjnych wg mojej opini. Oczywiście dużo zależy od stanowiska, zespołu. Ja wypowiadam się jako pracownik w Teolinie, pracujący kilka lat.

Maja

Czy Onninen zapewnia swoim pracownikom pozapłacowe benefity? Na przykład w postaci dofinansowania na dojazdy do pracy lub karty sportowej? Jak wygląda pakiet socjalny? A może firma dba o rozwój swoich pracowników i oferuje udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje? Zachęcam pracowników Onninen do dzielenia się swoją wiedzą dotyczącą tych kwestii.

@Maja

Lux Med i pakiet sportowy to dają o jakimkolwiek dofinansowaniu zapomnij a szkolenia jeśli dostawca chce zrobić dla handlowców lub klientów to czasami się zdażają.

kiki
@Inkwizycja

Benefit (multisport)jest,ale odkąd firma dała dostęp do tego rodzaju aktywnosci, placimy 100% wartosci. bida.

Maja

@Inkwizycja, widzę, że jesteś osobą dobrze znającą firmę, zatem może posiadasz informacje, czy firma prowadzi obecnie jakieś rekrutacje? Na jakie stanowiska Onninen potrzebuje pracowników? Jakie są wymagania i gdzie można zgłosić swoją ewentualną kandydaturę?

Szukam pracy i miałem nadzieję, że dowiem się coś.

Tonik

Zapomnieliście o forum, że nikt nie zagląda ?

Nie.jestem.robotem
@Tonik

Zagląda, zagląda ... ale liczymy, że Ty coś napiszesz ....

Co możecie doradzić osobom zainteresowanym pracą w firmie Onninen Sp. z o. o.?

Zaniepokojony

Nie wysyłać CV, i omijać szerokim łukiem chyba ze lubisz być robionym w ch...

Kukułka

Niestety w firmie Onninen najważniejszym ogniwem przestał być pracownik. Liczą się słupki i wykresy. Od stycznia pracownicy handlu pracują za nowe stawki, sęk w tym że do dnia dzisiejszego (24.01.2018) nikt nie powiadomił ich za jakie... kierownicy i dyrektorzy mówią, że do końca miesiąca jeszcze czas. "Przyjdą angaże to zostaniecie powiadomieni" bez możliwości negocjacji oczywiście. Podoba się to podpisz, nie podoba się to "cześć"

Grzegorz

Nie ma idealnych firm , wszędzie mogą być trudne momenty. Rotacja w dzisiejszych czasach to nic wielkiego.

Skoczek
@Grzegorz

Nic wielkiego ? Ostatnie pół roku 30% To jak duża rotacja jest dla Ciebie czymś większym? 100% ? Firma jest ok. wypłata zawsze na czas a nawet wcześniej, warunki jak w umowie więc skąd taka rotacja Twoim zdaniem "GRZEGORZU"? Bo nie wierzę że brak premii świątecznej albo 13 czy wczasów pod gruszą jest wystarczającym pretekstem.

korpotrybik
@Skoczek

Myślę że Grzegorzowi taka formuła funckcjonowania firmy bardzo odpowiada,cóż poradzić korporacja przyciąga pewien specyficzny typ ludzi...Na pewno im więcej będzie tu "grzegorzów" tym szybciej będę się rozglądał za nowym zajęciem

Maja

@skoczek ale w jakim sensie kasa skłaniać ma firmę do prowadzenia rekrutacji? @pracownik jak widać zdania na temat tych elementów zatrudnienia w Onninen są podzielone. Czy istnieje w takim razie szansa, że wyglądają one dla pracowników i w praktyce zupełnie inaczej, a firma stosuje podejście indywidualne?

Skoczek
@Maja

Maju rekrutacja jest powodem rotacji.A powód rotacji wyjaśnił pracownik oraz mój post.Nie każdy lubi być obgadywany za plecami przez cynicznego i kłamliwego przełożonego.

Dąbrowa
@Maja

Maja, głównym powodem rekrutacji są odejścia pracowników, którzy mają dość pomysłów nowego właściciela Kesko. Znający polskie realia dyrektorzy regionalni zamiast torpedować bzdury norweskiego prezesa dbają tylko o własną (usunięte przez administratora) i jeżdżą po załodze, co skutkuje zwolnieniami. Rotacja jest duża, a wpis @piecia coś wspólnego z rzeczywistością miał kilka lat temu. Teraz jest tak jak opisał @pracownik. W ostatnim czasie odeszło kilku pracowników w tym osoba ze stażem ponad 20 lat. Tak się dzieje nie tylko w Poznaniu.

Maja

Widzę, że obecnie Onninen Sp. z o. o. znowu uruchomiło wiele rekrutacji @poszukujący - nie tylko na stanowisko handlowca. Skąd wynika aż taka duża rekrutacja? Może jakiś obecny pracownik firmy odnieść się do obecnej sytuacji w firmie?

SKOCZEK
@Maja

Pewnie jak zawsze powód to kasa albo atmosfera lub jedno i drugie razem.Stawiam na trzecią opcję.

Maja

@poszukujący, w razie czego teraz znowu jest otwarta rekrutacja w Onninen na Poznań, poszukują handlowców, nie wiem czy takie stanowisko Cię interesowało, ale na razie jest tylko takie dostępne. Ktoś wie coś na temat rozmów rekrutacyjnych, jak to wygląda?

Barnaba

Romanse wiszą w powietrzu :)

Mateo
@Barnaba

Nasza świętoszka wcale nie taka święta :)

Maja

@poszukujacy a gdzie widziałeś takie ogłoszenie o prace? W tej chwili widać w sieci sporo rekrutacji na różne stanowiska, ale akurat na to wymienione przez Ciebie brak. Czy firma korzysta rownież z innych dróg rekrutacji?

poszukujący
@Maja

Witaj całkiem niedawno oferta pracy była na którą aplikowałem , widać już zakończyli proces rekrutacji .

Zostaw merytoryczną opinię o Onninen Sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w Onninen Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Onninen Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Onninen Sp. z o. o.