Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Xxx

Dziś dzwoniłam do ZUS i jestem w tej samej sytuacji …nie mają mojej dokumentacji i nic z tym póki co nie zrobią

Xxx

Są tu dziewczyny na l4ciazowym które dalej nic nie wiedzą? Ile to jeszcze potrwa za nim dadzą nam nasze pieniądze

@Xxx

Tak są. Jestem na l4 ciążowym i txm wysłał prośbę i przejęcie pracowników i Jestem na tej liście ale nie ma moich dokumentow. 27 czerwca zus warszawski wystosunkowal pismo do TXM o przesłanie dokumentacji ale do tej pory ich nie otrzymał. Bez tych dokumentów dyrektor nie zgodzi się na wypłatę świadczeń przynajmniej tak mi powiedziała Pani z ZUSu. Do firmy nie idzie się dodzwonić bo tam już nikt nie pracuje... Także ciężka sprawa

@Xxx

Mam to samo. Zero kontaktu z firmą a ZUS umywa ręce.

XYZ

Dziewczyny na l4 ciązowym macie jakieś informacje o wypłacie pieniędzy przez Zus ?

@XYZ

Dziewczyny kurcze, cały czas te same pytania. Zadzwońcie do ZUS i się dowiadujcie. Jak jedna będzie miała pozytywną informację to nie znaczy że 2 też. Sami dobrze wiecie jaka jest firma, w wielu przypadkach nie złożyła wszystkich dokumentów i są braki. Dzwońcie, dowiadujcie się

Km

Tak, 8 lipca termin wypłat

@Km

Nie wszyscy mają termin..

@Textilka

Nie wszyscy mają termin bo nie wszystkich papiery trafiły do ZUSu. Jak już wyżej pisałam firma owszem wystosowała pismo do ZUSu o przejęcie pracowników będących na l4 bądź na wszelkich świadczeniach lecz nie wszystkich dokumenty tam przesłała. Stąd jedni mają już decyzję a drudzy niestety czekają, dziewczyny dzwońcie i składajcie skargi do PIPu tylko w taki sposób możemy coś zrobić, bo jak będzie leciała skarga za skarga to może PIP coś ruszy tym bardziej że firma upadłości nie ogłosiła lecz narazie złożyła wniosek do sądu o jej ogłoszenie pozostawiając nas w wiadomych sytuacjach, a tego im robić nie wolno

@Pracownik l4

Ja mam wszystko złożone a terminu brak a decyzja jest

Ona
@Textilka

Masz decyzję na ZUS Pue? Czy dzwoniłaś i wiesz, że jest decyzja? Jestem na macierzyńskim, na portalu brak jakichkolwiek informacji, na wiadomość ostatnią nawet nie odpisali. Wiem, że moje papiery wpłynęły do nich, ale pieniędzy nadal nie mam. I już brak pomysłów skąd wziąć kasę.

Żenada
@XYZ

Dodzwoniłam się i jestem na liście oczekujących na dokumenty od pracodawcy. W przypadku kiedy pracodawca nie wyślę dyrektor może odmówić :) WTEDY ZOSTAJĄ TYLKO ODWOŁANIA OD DECYZJI. WIEC ZAJEBISCIE.. Pieniędzy możemy nie widzieć jeszcze przez dłuższy czas.

Xxxx
@Żenada

ZUS podlega pod ministerstwo Pracy i polityki społecznej i to na ZUS trzeba skargę złożyć. Laski nie robią że wypłaca. Każda na pue widzi jakie składki są pobierane,kiedy jest na l4 i kto jest płatnikiem . Widzą też kto na jakiej umowie pracuje i cyrki robią żeby nie wypłacić. Dziwię się że dziewczyny na macierzyńskim które mają ciaglas zwolnienia nie dostają kasy. Pierwsze 33 dni płaci pracodawca i później od 34 dnia powinien z automatu płacić ZUS a to łaskę robią. Ja tam składam skargę na ZUS . Od czegoś te ministerstwa są i utrzymują się z naszych podatków to niech rusza się i w tej sprawie bo to loteria jakas. Jedne laski mają terminy wypłat a my nie dostaniemy . To już nie jest śmieszne tylko żenujące

@Ona

Już mam datę wypłat na ZUS pue 8 lipca

@Textilka

Hej wiesz może kiedy twoje dokumenty zostały wysłane do zusu ?

23 mają i 26 jeszcze txm dosylal

Hoho
@Xxxx

Każdy ma swoje procedury niestety i nie jest tak hop siup...

@Textilka

Kurcze, mój też wniosek był złożony 23 maja a ja nadal nie mam terminu wypłaty .

@Pracownik na macierzyńskim

Sprawdź dziś, moje dokumenty również wpłynęły 23 maja, dziś wreszcie decyzja i termin wypłaty. Uff. Trzymam kciuki dziewczyny, żeby i Wam się ułożyło.

@Patrycja

Z ciekawości zapytam jaki masz termin wypłaty?

@Patrycja

Świadczeniobiorca i zakładka zasilki tak ?

@Wkurzona

Najbliższy 11 lipca

@Pracownik na macierzyńskim

Dziewczyny ja mam termin na 12 lipca. A mój wniosek był składany 13 maja.

@Textilka

A jestes na macierzyńskim czy na l4?

@Pracownik na macierzyńskim

Tak. I powinna byś decyzja i jak klikniesz na ten krzyżyk przy niej to się rozwinie i będą terminy wypłat.

SZKOLENIE BHP I PPOŻ

Dziewczyny mam pytanie kto zawsze przeprowadzał szkolenie bhp i ppoż przez telefon? Potrzebuje na szybko

Xxxx
@SZKOLENIE BHP I PPOŻ

Jordanek

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Ważne

Dziewczyny bo ja nie mogę dalej tak żyć. Jestem w ciąży i nie mam pieniędzy ani gorsza. Żyjemy w tak chorym państwie ze nawet ZUS daje odmowy jak txm nie wyślę dokumentów. Kobiety w ciąży jak i na macierzyńskim nie są wcale chronione i niech nikt mi nie wciska takich kitow. WIEC WYCHODZĘ Z PYTANIEM MOŻE ZGŁOSIĆ TO GRUPOWO DO TELEWIZJI? UWAGA? SPRAWA DLA REPORTERA? Czy ktoś byłby chętny? Jeżeli tak podam maila do kontaktu ze mną i grupowo wystosujemy odpowiednie zgłoszenie.

Japonka
@Ważne

Bo to szczera prawda

Weszłam dzisiaj na pue została opłacona w części składka ZUS za miesiąc maj

....

Dziewczyny, zgłaszając skargę do pipu jaką miejscowość wybieracie?

...
@....

A ja mam pytanie, jeśli pomyliłam się przy składaniu skargi (chodzi ze błędny miesiąc wynagrodzenia wpisałam) to jak mogę to sprostować?

Pracownik l4

Faktycznie dzwoniąc pod ten numer dodzwonicie się do Pani od zasiłków. I moje drogie wcale to tak kolorowo nie wygląda, owszem dyrektor wyraził zgodę na wypłatę świadczeń ale tylko części pracowników a mianowicie tych, których dotarła do nich pełna dokumentacja. Ogólnie lista pracowników jest długa i sporej części osob nie ma dokumentów, a jak nie ma dokumentów to nie zaczną wypłacać bo nie mają ku temu podstawy. W zeszłym tygodniu ZUS wysłał pismo do firmy o dostarczenie dokumentacji reszty pracowników tylko obawiają się ze nie będzie miał kto tego dostarczyć bo jak Pani w ZUSie stwierdziła kontakt z kimkolwiek z firmy jest bardzo ograniczony a właściwie to tego kontaktu nie ma. I jeśli nie dostarcza tych dokumentów sami to trzeba będzie czekać dopiero jak wejdzie syndyk a to jest długa droga... Także musimy uzbroić się w cierpliwość albo męczyć PIP żeby coś zaczęli w związku z tym robić. A jak udało mi się dowiedzieć nikt w firmie już nie pracuje wlacznie z zarzadem i jest to informacja od jednej z Pań "dyrektor" do ktorej udalo mi sie dodzwonic ( i która usłyszała kilka cierpkich słów bo nie wytrzymałam ) bo albo się pozwalniali sami albo poszli sobie na l4 w tym cały dział Personalny, i ani nie ma kto wystawiać świadectw pracy ani wypowiedzen dla tych którzy nie dostali jeszcze a tym bardziej nie ma kto wysyłać odpowiednich dokumentow do odpowiednich instytucji. Ogólnie to mają nas głęboko w (usunięte przez administratora)

@Pracownik l4

Dokładnie tak. W dodatku PIP też nie będzie miał.z kim rozmawiać... nie ma już organu, który reprezentowal by spolke. Syndyk czy inny likwidator może i będzie musiał to przejąć. Niestety i on będzie musiał trzymać się procedur a te z założenia są długotrwałe.. to jest już ta faza gdy czekamy na wypisanie aktu zgonu w kostnicy. Niestety!!

@Pracownik l4

W moim przypadku brakowało znaczy był nieczytelny akt urodzenia sama interesowałam się coraz pisałam na pue i dzownilam Pani pozwoliła wysłać na pue zdjęcie aktu lub dowieść bo opisałam jaka sytuacja i że firma za nim im doślę o ile wgl to zrobi to minie dużo czasu może warto się dowiedzieć samemu jakich dokumentów brakuje i działać

A ktoś się orientował co z reszta naszych pieniędzy ? Pracowaliśmy do samego końca a kasa gdzie ?

Kwiatek

Jestem na L4, dzisiaj przyszły do mnie dwa listy z ZUSu. TXM złożył wniosek o przejęcie nas w ZUS. Także coś się dobrego zadziało.

Macierzyńskie

Dziewczyny na macierzyńskim,macie już ją ezus podana datę wyplaty . Bo ja nic jeszcze nie mam

@Macierzyńskie

Ja tez jeszcze nic nie mam

@Wkurzona

Ja też jeszcze nie mam nic.

Obdjfnnk
@Macierzyńskie

Ja nic nie mam. Nawet decyzji czy masz wpisana decyzję

@Obdjfnnk

+48225693484 dziewczyny to jest nr bezpośredni nr do Pań które tym się zajmują bez czekania dzwońcie i się dowiadujcie :)

BezŚwiadectwaPracy

Rks M.B otworzyła nowy sklep, chwali się na profilu fb że to dawny txm. Ubrania i wieszaki są z txm .. Zobaczcie sobie. Podczas rozmowy wciskała kit,że nie wie jak nam pomóc, że ona już nie jeździ po sklepach bo jej nie płacą. Śmiech na sali. Żenada. A gdzie są nasze świadectwa pracy ??

IDA
@BezŚwiadectwaPracy

Masakra. A nie orientujecie się jaki będzie pit skoro nie płacili kasy?

Hino
@BezŚwiadectwaPracy

Jak ją znaleźć żeby zobaczyć?

tragedia
@BezŚwiadectwaPracy

Ona jeździła po sklepach i zabierała różne rzeczy otwarcie mówiąc, że otwiera własny sklep. Twierdziła, że skoro oni ją okradli to ona też zabiera ich rzeczy do wyposażenia swojego sklepu. Podjechała autem, zapakowała cały bagażnik i tyle ją widziałyśmy. Gorszej regionalnej w życiu nie widziałam. Do pracy jako RKS w ogóle się nie nadawała, odpychająca i głośna. Tragedia

@tragedia

Dziewczyny a która to RKS bo nie kojarzę z innych regionów rksow

Dziewczyny, a jak by tak każda z nas wykonała telefon do państwowej inspekcji pracy i przedstawiła swoją sytuację? Może wtedy przynaniej PIP zaczął by coś działać, czegoś się dowiadywać, coś egzekwować od firmy. No przecież ileż mamy czekać na jakie kokwiek informacje a już nie wspomnę o wynagrodzeniach, świadczeniach l4 czy macierzynskie?

No to zgłaszajcie im więcej tym lepiej. Ja i koleżanki złożyliśmy oficjalna skargę do PIP i oni nam odpisali ze przejmują sprawę i będą działać w naszym imieniu. Bez waszych zgłoszeń nic się nie zmieni, na co czekacie.Przeciez to firma jest winna a nie wy, same pozwalacie na te rzeczy.

@Anonim

Dziewczyny, przecież zarząd już nie pracuje. Umowy wygasły. Nikt Wam już nic nie pomoże.

Brak szacunku

Nienawidzę tych wszystkich ludzi z zarządu i mam nadzieje, ze to przeczytają. Jestem w ciąży i nie mam ani grosza już od dawna. Musiałam zrezygnować z wynajmu mieszkania za co serdecznie pozdrawiam zarząd ŚRODKOWYM PALCEM. Karma do was wróci. Karma nie gubi adresów. Na życie tez nie stać, trzeba się zadłużać u innych osób. To co zrobiliście z nami i innymi przeszło wszelkie granice. Jesteście podłymi potworami, którzy patrzą tylko na siebie. Tacy ludzie jak wy nie powinni zabierać się za zakładanie firmy. Obyście szybko upadli i nie wstali :)

Xxx

Już mam 8 lipca dostane macierzyński z wyrównaniem plus kwiecień resztę pieniędzy :)

Xyx
@Xxx

Dostałaś listownie informacje ?

@Xyx

Na pue zus w zakładce zasiłki :) i kiedy dostanę oraz ile zostanie wypłacone

@Xxx

Ja jeszcze nie mam nic ...

@Hhhhhh

Może za niedługo i u Ciebie będzie aktualizacja trzeba sprawdzać coraz +48225693484 to nr bezpośredni do Pań od zasiłków bez czekania odrazu do nich łączy może tam się dowiedzieć kiedy

O dziękuję bardzo!:)

@Xxx

A jaka miałaś datę wysyłki wniosku ? Jeśli mogę zapytać to wypłata Ci się zgadza czy mniej czy więcej ?

@Pracownik na macierzyńskim

27.05 otrzymali mój wniosek a 7 czerwca musiałam dostarczyć akt urodzenia ponieważ był nieczytelny, 2 dni temu zgoda dyrektora dzisiaj już informacja na pue kiedy otrzymam i tak zgadzają się z tym co otrzymałam od txm

@Xxx

Hym.. mój wniosek był wysłany 23.05 . A dzwonili do Ciebie żebyś doniosła akt urodzenia ? . Ja jeszcze nic nie mam na pue

@Pracownik na macierzyńskim

Byłam w stałym kontakcie na pue pisałam do nich coraz czy wszystko się zgadza i czy już wszystko dobrze i Pani która zajmowała się moja sprawa zadzwoniła osobiście abym doniosła lub wysłała na pue zdjęcie aktu i tak zrobiłam i 7 wysłałam odrazu po telefonie i Pani przekazała odrazu do dyrektora

@Pracownik na macierzyńskim

Może warto napisać do nich na pue lub zadzwonić wyżej podałam nr bezpośredni do Pań od macierzyskiego i się dowiedzieć na jakim etapie jest wniosek kiedy wszystko się zaktualizuje na pue

@Xxx

Zadzwoniłam pod ten nr co podałaś i rzeczywiście dyrektor wyraził zgodę i poprostu moje papiery poszły do działu wypłat i na dniach powinnam mieć wypłatę . Pani mówiła że macierzyński dla zusu jest na najwyższym szczeblu więc powinnam wypłatę dostać szybko.

@Pracownik na macierzyńskim

I super ja mam wypłatę 8 lipca za kwiecień, maj, czerwiec a za lipiec dostanę 25 lipca :)

@Xxx

A kiedy kończy Ci się macierzyński ?

W styczniu

@Xxx

Aaaa czyli co miesiąc będziesz dostawać wypłatę ?

@Pracownik na macierzyńskim

Tak mam rozpiskę do końca roku

@Xxx

Ale zastanawiam się co z wypłata za zaległy urlop ? Masz jakieś informacje na ten temat ?. Bo mi Pani z ZUSu powiedziała że oni raczej tego nie wypłaca bo żadnych wniosków firma nie złożyła na ten temat .

Xyx
@Xxx

Czyli wypłacą wszystko od kwietnia ?

@Pracownik na macierzyńskim

W kwietniu udało mi się skontaktować z Rudek mówiła że jak dojdzie do końca moja umowa wtedy synyk się ze mną skontakuje i wypłacą zaległości chociaż umowa mi wygasa dzień po zakończeniu macierzyskiego także sama się zastanawiam jak dokładnie się to wszystko odbędzie

@Xyx

Tak tak. Ale dzwon sobie pod ten nr co wyżej koleżanka podała. Odrazu odebrala Pani, podałam PESEL i wszytsko mi powiedziała .

@Xyx

Dokładnie też byłam zdziwiona ale Pani mówiła że muszą ponieważ musi być ciągłość i tak jak pisałam za kwiecień, maj, czerwiec dostanę 8 lipca, a za lipiec dostanę 25 :)

Km
@Pracownik na macierzyńskim

No właśnie, ja jestem a l4 ciążowym i mam mniej do wypłaty do tego co płacił txm. I to sporo mniej.

@Km

Ja miałam zagrożona ciążę i też byłam na l4 niby 100 procent a txm mi różnie płaciło czasem kilka stówek brakowało i też się dziwiłam i co najlepsze przyszło mi dość sporo do zapłaty z Pitu i mogę to wyjaśnić z firmą lub zapłacić pozostaje zapłacić

@Xxx

W rozliczeniu z pitem wyszło Ci około 3 tys do oddania dla Państwa??

@Pracownik na macierzyńskim

Ponad 1000 zł nie pamiętam dokładnej kwoty prawdopodobnie pani w urzędzie mówiła że źle odprowadzali składki także proszę się się zorientować czy u Pani się zgadza

@Xxx

Ja miałam taką samą sytuację. Księgowa która rozliczała mnie, dzwoni i mówi że mam ponad 2500 zł do oddania, byłam w szoku i nie chciałam w to uwierzyć . I księgowa mówi że pewnie źle odprowadzali składki bo byłam na L4 w ciąży itd itp. ale moja kierowniczka zadzwoniła do księgowej do txm i księgowa mówi że to nie możliwe że tak mi wyszło. A za 3 dni dostałam nowego pita bo podobno coś się źle wydrukowało i dlatego tak wyszło. I koniec końców dostałam 500 zł od państwa a nie ja musiałam płacić ponad 2500

@Pracownik na macierzyńskim

U mnie już chyba za późno też mówili żeby dzownic do firmy ale niestety w takiej sytuacji zostaje mi tylko zapłacić i mieć z głowy ich dobrze ze o wiele więcej tak jak np u Pani chociaż ponad 1000 zł to też dużo

@Xxx

No tak tak, ponad 1000 zł to strasznie dużo. Ale może skoro teraz oddasz to za rok państwo Ci zwróci, chyba że za rok znowu złego pita wystawia..

@Pracownik na macierzyńskim

Na szczęście l4 nie cały styczeń mi wyszedł a później już macierzyński i jeszcze osobiście sprawdzę składni

@Xxx

Ja miałam z lotu że musiałabym zapalić 1700 a okazało się że firma mi źle pit wysłała i dostlaam poprawny i nie musiałam płacić a dostałam zwrot

@Hhhhhh

Może i dla mnie zły dali nawet nie wiem gdzie i jak sprawdzić

IDA
@Xxx

Ciekawe jak bedzie wygladal pit za ten rok z txm,skoro nie płacili nam pieniędzy?

@Xxx

Mi panie z biura co mi rozliczyaly powiedziały . Bo na podatki gov mi wychodził kolosalna kwota

@Hhhhhh

U mnie było trochę inaczej poszłam rozliczyć Pani powiedziała że nie muszę że pit mam na zero a po czasie dostałam list z urzędu że muszę oddać pieniądze

Pracownik l4

A czy któraś z was przebywa na l4 z powodu ciąży i dostała już jakieś informacje w sprawie wyplaty zasiłku l4?

Xxx

+48225693484 jeszcze raz podaje nr do Pań z działu zasiłków łączy bezpośrednio do nich bez czekania

To trzeba zgłaszać, wysyłać po kolei skargę za skargą. Samo nic się nie zrobi w ogóle jeśli same sobie tego nie przypilnujemy to nie zobaczymy kasy która nam się nalezy. Jak PIP będzie otrzymywał skargi dotyczące tej samej firmy i tego samego problemu to może wkoncu coś ruszy ale musi być tych skarg i zgłoszeń dużo a wiem że sporo nas jest w tej samej sytuacji.

Macierzyńskiiii

Ktoś jeszcze kontaktował się z ZUS ?

@Macierzyńskiiii

Ja się kontaktowałam dzisiaj i nadal mam czekać. 15.06 ZUS wysłał pismo do firmy i jak oni odpiszą to mam czekać kolejne 30 dni. ????????‍♀️

@Na macierzyńskim

ZUS ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Skoro twój wniosek został wysłany 15.06 to prawdopodobnie do 15.07 dostaniesz jakaś informację. Mój wniosek wysłali 23 maja. I dopiero teraz dziewczyny piszą na grupie że dyrektor wyraził zgodę, więc ponad miesiąc się czekało.

@Pracownik na macierzyńskim

Mój wniosek też został złożony 23.05 także ja też już powinnam mieć jakieś informacje a tu nadal nic A ZUS wysłał 15.06 pismo do txm żeby udzielił kilku informacji. I dzisiaj w ZUSie się dowiedziałam, że muszę czekać kolejne 30 dni od tego pisma.

Lili
@Na macierzyńskim

Txm pewnie żadnych informacji nie udzieli bo tam już cisza. Na fb jest grupa (usunięte przez administratora) przez TXM" warto się dodać

@Lili

Tak też mi się wydaje. Do 7 dni od otrzymania pisma mieli odpowiedzieć a już dzisiaj 30. Więc termin minął. Śledzę grupę. :)

Halo

Halo halo, są tu kobietki które pracują już pod nową nazwą?

Natalia
@Halo

Tak sprawdź sobie na FB MDK (moda dla każdego)

Mm
@Natalia

Tylko Mielec widzę, to pewne że to stary txm?

Hjk
@Natalia

MDK jest sklepem prywatnym nie ma nic wspólnego z txm

ATK
@Natalia

Skąd masz takie informacje ?

@ATK

Grupa na fb która teraz nazywa się MDK (MODA DLA KAŻDEGO) MIELEC , była kiedyś grupą txm

Natalii
@Hjk

Tak oczywiście broń swojego sklepu . Ten sam adres sklepu meble podejrzewam też te same ;) nawet FB ten sam ????????

...
@Mhm

co to zmienia w zasadzie nic po za tym że wykorzystali masę osób i są im winni sporo pieniędzy.

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso