Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Dziewczyny czy przyszedł komunikat od zarządu co z wypłatami? Nie mam dostępu do komputera jestem na wypowiedzeniu

Nic nie było

Czyli standard tylko obiecanki

Nikt nic nie obiecywał że dostaniecie resztę wypłaty

@.

Nie pytałam o to, tylko czy był komunikat. Ale co do Twojej wypowiedzi To jest nie na miejscu. Uważam że pracując mając umowę to logiczne że nikt nie pracuje za darmo. Pracując należy nam Się wyplata. A w tym miesiącu zarząd z nas zakpil najpierw dal część wyplatg a dopiero później poinformował o takiej sytuacji. Nie jest dziwne ze każda z nas chce wiedzieć co zresztą wyplaty

Basia

Podobno ma być ok 24 maja ...tak nam regionalna mowila ze z funduszu dostaniemy

Tiga
@Basia

z jakiego regionu jesteś?

Hela
@Tiga

Tez jestem ciekawa gdzie jest jeszcze regionalna :D

Ala
@Hela

W śląskim jest :D

Hrm
@Basia

Czy tak powiedziała regionalna ze Śląska?

Rozi
@Hela

Wiecie czy jeszcze pracuje regionalna na pomorskim M.G ?

@Basia

Z funduszu ... z tego to mogą coś dostać tylko jeśli będzie przyjęty przez sąd wniosek o upadłość, w innym przypadku nic sie firmie nie należy

Diana
@Rozi

Pracuje jeszcze

X
@Diana

Pracuje ale nic się nie odzywa

Aaa

Czy ktoś coś wie czy będą wypłacać czy nie pozostała część wyplaty.

@Aaa

Dobre pytanie

@Aaa

Jutro powinna być druga rata wypłaty. Mam nadzieję że wypłacą.

Skąd info ?

Gtw
@Xyz

Pewnie poraz kolejny wyssane z palca, tak samo jak te wszystkie informacje na temat tego, ze w tym miesiącu nie będzie w ogóle wypłaty.

@IDA

Pożyjemy zobaczymy. Oficjalnego komunikatu od strony zarządu nie było. Czekamy na kolejne obiecanki cacanki…

@IDA

A zreszta tak było w marcu 10,17,24 kolejne raty wynagrodzenia i to rzekomo było tylko jednorazowo..

@Xyz

Nie mam żadnych informacji. Wcześniej tak dzielili raty,to może i tym razem tak będzie. Oby

Ale o tym poinformowali. Teraz tak nie ma.

Km

Czy ktoś wie może ile jeszcze sklepów zostało bez wypowiedzeń

Ala
@Km

My jesteśmy bez wypowiedzenia ale też bez prądu :D

Iga
@Km

U nas tak samo. Prądu brak i wypowiedziedzen nie mamy!

@Km

My działamy normalnie, mamy prąd internet i nawet trzy torby na jutro. Firma oczywiście nie płaci za czynsz, ale właściciel prądu nie wyłączył

Sklep

U mnie to samo

Na wypowiedzeniu

Czesc dziewczyny czy macie jakaś informacje odnośnie wypłat a raczej drugiej części ?

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
L4 ciąża

Dziewczyny czy któraś jest w takiej sytuacji jak ja i jest na L4 w ciąży? Umowę mam do dnia porodu. Za miesiąc kwiecień dostałam 1000zl. Jak myślicie co z nami będzie? Przejmie nas ZUS? " Firma " nas sama zgłosi do ZUS czy musimy ubiegać się o świadectwo pracy w którym będzie zapis " powód zwolnienia - upadłość firmy " dzwoniłam do inspekcji pracy i do zus i usłyszałam dwie inne wersje... Może Wy coś wiecie więcej na ten temat.

@L4 ciąża

Już tyle jest komentarzy na ten temat, nauczcie sie czytać a nie spamujecie.

Japonka
@L4 ciąża

Jeśli jesteś na L4 a zamknięto twój sklep muszą ci dać wypowiedzenie. Nie ważne że firma nie ogłosiła jeszcze upadłości. Jest likwidacja miejsca pracy i nie na znaczenia, czy jesteś na L4, czy na macierzyńskim.

@Japonka

Nie gadaj głupot. Jestem na L4 sklep zlikwidowano w styczniu i nie mogą dać mi żadnego wypowiedzenia bo to likwidacja miejsca pracy a nie upadłość . Wypowiedzenie tylko przy upadłości . Najpierw się dowiedz a później wypowiadaj

@Natalia

Dokładnie. Ja byłam na macierzyńskim jak nam sklep zamknęli, moje koleżanki zwolnili a mnie nie.

Jadzia
@Japonka

Mi zamknęli sklep jestem na L4 zero informacji ze strony firmy

Jadzia

Dokładnie

Yxm

Dziewczyny, które są na macierzyńskim. Co robicie w tej sytuacji? Chyba nie ma co naiwnie liczyć, że wypłacą nam nasze pieniądze...

@Yxm

Jestem na macierzyńskim,teraz ważne jest dla mnie żeby txm zgłosił mnie do ZUS o przejęcie żeby na następny miesiąc nie zostać z niczym

Xxxxxxxx

Pisałam wczoraj do pani Kapusty ale bez odzewu. A żeby samej złożyć wniosek w ZUS o przejęcie muszę mieć świadectwo pracy którego nie mam.. czekam do dzisiaj na odpowiedź jak nie będzie będę znowu dzwonić do ZUS co robić

@Xxxxxxxx

To daj znać bo u mnie mi panie powiedziały że jeśli oni nie zgłoszą o przejęcie to niestety nic nie możemy zrobić dopiero jeśli przez min 2 miesiące nic nie wyplaca a jak wypłaca w ratach to też tak mogą ..

Yxm
@Xxxxxxxx

Na mojego maila też nie odpisała, pewnie ma sporo takich maili... Eh, nie wiem co robić. Mój market póki co jest jeszcze otwarty, umowę mam do października, macierzyński kończy się we wrześniu. Zatem świadectwa pracy na pewno nie dostanę. Czyli zostanę bez kasy... Jak oni mogą takie rzeczy robić? Śpią spokojnie? Pewnie tak. Ja niestety nie. Jestem od jakiegoś czasu kłębkiem nerwów.

@Xxxxxxxx

Zadzwonilam do Kapusty. Bezczelna baba.

@Natalia

Dostałam odpowiedź że będzie zgłoszone do ZUS

Mi pomogła
@Masakra

Jak Ty do niej tak ona do ciebie.

@Mi pomogła

Pewnie. Najlepiej oceniac z gory, wy to robicie najlepiej. To jedyne co wam w tym momencie wychodzi. Akurat ja bylam bardzo mila. Zapytalam sie uprzejmie co z wyplata UZ. Ona do mnie ze to nie jej interes, ze oni maja zakaz wyplacania i ze pieniadze pdzyskam tylko poprzez rozprawe sadowa. Powiedziala ze za rozprawe zaplace wiecej niz wynosi moje wynagrodzenie z marca i ze ona rozklada rece, ze zobacze pienaidze jak syndyk sie tym zajmie. Zostalam opluta mimo ze tylko zapytalam sie co z moimi pieniedzmi, bez żadnych pretensji i wyrzutow. Ja rozumiem ze jest juz zmeczona tymi telefonami i ze wszystko na nia spadlo bo kazdy na L4 ale bez przesady. Firma kpina. Zaluje ze spedzilam tu prawie rok czasu.

Wkurzona
@Yxm

Narazie czekam aż łaskawie wypłacą, a jak nie to pójdę do Zusu złożyć wniosek o przejęcie

Kmkm
@Wkurzona

Nie możesz złożyć żadnego wniosku . Oni muszą go złożyć nie ty

Japonka
@Kmkm

Jeśli jesteś na L4 i masz wypowiedzenie wystarczy podejść do ZUS i złożyć wniosek.Tu kazdy pisze co innego.

Abc

SZUKAM OSOBY KTORA PRACOWALA NA UMOWĘ ZLECENIE W MARCU. CZY JEST TU TAKA? :)

Bb

O co tu chodzi. Pracuje sama na sklepie po 8 godz codziennie i (usunięte przez administratora)zero wypłaty . Co za cyrk !!! Masakra .

Xxx
@Bb

bierz z utargu nie ma wyjścia

Pracownica była
@Bb

Nie będzie już reszty wypłat. Dostaliśmy 40 %. Dostałam informację że jedynie co k9ge zrobić to iść do prawnika. Bądź czekać aż syndyk będzie ale to i też nie wiadomo czy będą na to pieniądze. Przepadło mi 9 dni urlopu które jest wpisane na świadectwie a nie wykorzystane.

Basia
@Pracownica była

Bzduraaa! Masz sprawdzone info ze tak piszesz i siejesz zamęt??????

@Xxx

A to nie kradzież. Samemu tak brać z utargu. Nie trzeba ich zgody. Ja nie chce się wluczyc po sądach ale naprawdę nie mam już za co żyć. Jestem sama z dziećmi. Najemca mnie straszy ze mnie wyrzuci jak nie zapłacę, co ja zrobię gdzie pujde z dziećmi nie mam nikogo. Tak nie można ludzi traktować. Oni są niepoważni

@Basia

Czyli będą wypłacone dalsze raty wypłaty?Ciężko jest ,a zyc z czegos trzeba

Wszyscy się zastanawiamy… :(

Karola

Właśnie dostałam wypłatę a raczej jej część!! Ja się pytam co to ma znaczyć? Powinnam jeszcze dostać ekwiwalent za urlop bo już nie pracuje a tu tylko część wypłaty. A żadnej informacji nie było

@Karola

Ja też dostałam mała część. Jestem na wypowiedzeniu ktoś coś wie ?

Patrycja
@Karola

Ja również część, a jestem na macierzyńskim. Tragedia.

@Km

Wiem od koleżanek z innego Marketu (bo nasz jest zamkniety) że żadnej informacji nie było. RKS z zachodniopomorskiego udaje zdziwiona ze nic nie wie, jak zawsze. A w kadrach wszystkie chowają się jak szczury i nikt nie odbiera

Olka
@Karola

Czy masz numer do księgowej?

Tylko do Rudek ale ona nie odbiera. Podobno jest na L4

Diana
@Karola

Ja tak samo pewnie juz więcej kasy nam nie dadzą

@Karola

Wysłali wam ochłapy żebyście nie mogły zgłaszać do pipu. Czekają aż sąd da zgode na upadłość i tyle z waszych wypłat.

Xx

My mamy do Kapusty 609430915

wszyscy uciekają już

@Xx

Czy ktoś się dodzwonił i dopytał o wypłaty? Linia ciagle zajęta

Klara
@Karola

Mam dokładnie taką samą sytuację.. :-/

Pracownik (na wypowiedzeniu)
@Karola

Rudek już raczej nie wróci, została tylko Kapusta ale też nie odbiera.

Zrozumcie
@Pracownik (na wypowiedzeniu)

wszyscy uciekają...

@Pracownik (na wypowiedzeniu)

dzisiaj się dodzwoniłam do pani Kapusty, ona ma przesrane, wszyscy do niej dzwonią, prosiła żym napisała maila to na pewno odpisze, z tego co zrozumiałam to jak najważniejsze są dokumenty, świadectwo pracy i żeby zdążyli do zusu wysłać dokumenty, jak macie coś to piszcie do niej maile bo tylko ona jest chyba chociaż w stanie coś odpowiedzieć konkretnego, jak ona odejdzie to już nikt nic wam nie wystawi. W sumie to mi się żal jej robiło, na koniec ogarniać i jeszzce każdy do niej dzwoni z pretensjami... ja byłam w kwietniu tylko 5 dni to tam wiele nie stracę, ale współczuję innym

@Ewka

Podasz e-maila do pani Kapusty ?

@Textilka

anna.kapusta@txm.pl

Pracownik (na wypowiedzeniu)
@Ewka

Jak rozumieć Twoje słowa że dużo nie stracisz bo byłaś tylko 5dni? Czy rozliczona jesteś z 5dni pracy A reszta urlop bezpłatny?

stary pracownik

Kochane Panie Dyrektor , Pani Prezes i Panie RKS Pracuje w tej firmie już bardzo długo i nie jedno przeżyłam, niejedną zmianę , kilku prezesów, rksów , dyrektorów. Nikt przed Wami nie traktował tak ŻLE tych ludzi którzy pracują na dole. I nie chodzi tu o to, że chce sobie ponarzekać- chcę abyście otworzyły oczy i chociaż na chwile zechciały postawić się na naszym miejscu- na miejscu sprzedawców. Jak można w dobie pandemii , kiedy nawet sklepy LPP itp odchodzą od obsługi klienta kłaść nacisk na tą obsługę , której nigdy w tym stopniu nie było wprowadzać i wymagać. Jak my mamy obsługiwać klientów zachowując odstęp i zasady bezpieczeństwa podczas pandemii? Już pomijając aspekt pandemii to jak my mamy obsługiwać klientów mając tak obkrojone zespoły? Proszę abyście rozpisały sobie na kartce plan dnia zwykły przykładowy np wtorek: -dostawa 3 torby -obsługa klienta -dyżur przy przymierzalniach i dezynfekcja po każdym kliencie -ściągniecie starej promocji -odnalezienie nowej promocji -wdrożenie instrukcji vm do gazetki hot spot, manekiny, działy Macie do dyspozycji 1 sprzedawce na 12 godzin i jednego na 8 ( bo to wtorek w inne dni juz tyle nie macie) i ruch w granicach 4000 netto To tylko przykład my z taką ilością pracy zmagamy się codziennie. Jesteśmy zmęczone, jesteśmy zestresowane sytuacją która panuje -pandemią i ciągłym nacisku z góry. My nie jesteśmy w stanie się roztroić. Wejdźcie w nasze buty i spróbujcie to udźwignąć chociaż 1 raz. Zminimalizowane zostały etaty a obowiązki wzrosły razy dwa. Gazetka co tydzień, katalog, ulotki, kolportaż, dostawy (przerzuty robi się 3 razy dłużej), zwroty na ww , kuweta, gazetka itd Ciągle coś źle , coś nie zrobione a ma byc na juz (doby brakuje). Nie dziwcie się że nie wszystko pamiętamy w tym biegu się nie da.

KierGd
@stary pracownik

Idealne dobrane słowa. Każdy z nas się boi o swoje zdrowie a Ty masz obsługiwać klientów (gdzie większość z nich nawet nie zachowuje dystansu). Wymagacie od nas bardzo dużo (produkty z gazetki, ściany, obsługa, wykładanie towaru, przemeblowania, realizacji targetów za wszelką cenę), ale nic w zamian nie dajecie - nie zwiększacie etatów, praktycznie żadnej pomocy. Sama praca w sklepie odzieżowym jest ok, ale wymogi na jedną osobę to bardzo dużo chcecie, więc nie dziwcie się, że nie są na bieżąco robione zadania. Nikt z nas nie jest robotem i każdy robi tyle ile jest w stanie.

@KierGd

Bardzo dobrze powiedziane, sama prawda. Nikt nas nie szanuje. Wymagania są zbyt duże jak do takiej etatyzacji.

@stary pracownik

Brawo! Też mam już dość. Chodzę z taką niechęcią do tej pracy... Mąż ciągle powtarza, żeby to zostawić, bo za te marne grosze z tysiącem obowiązków i w wiecznym stresie po prostu nie ma sensu pracować... Najbardziej mi przykro, że nikt tu się z nami nie liczy, po prostu jest rozkaz i wykonać. Nieważne kiedy, nieważne jak. Są dni kiedy nie mam nawet jak wyjść do toalety. Przecież to niepojęte.

KierGd
@Zkm

Kolejna sprawa, polecać i informować klienta o akcjach - weź tu mów przez maseczkę, gdzie po kilku minutach nie możesz oddychać a co dopiero mówić. Same mamy robić zabezpieczenia z pleksy na kasie, same mamy rozkręcać meble i odesłać, same musimy wymieniać lampy/żarówki, co jeszcze same musimy zrobić? Pytanie do Was - dostajecie socjalne tzn ryzę papieru, papier toaletowy, metki itp.?

@KierGd

Jest tego tyle, że sama nie wiem co mam polecać. Stoję przy tej kasie i jak taka przekupa na targu... Ludzie patrzą na nas, jak na wariatki. Wstyd czasem. Jeśli chodzi o socjal... To jest po prostu żenada. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Każą wypełniać tabelki, żeby przysłać mi na sklep jakieś resztki. Papieru ksero brak, mimo, że prosiłam. Skończy się to nie będę drukować i tyle. Tak samo jeśli chodzi o sprzątanie, myć lustra, podłogi. A czym przepraszam? Jak z domu nie przyniesiesz to nie ma czym. A to chyba nie tak powinno być!

Aga
@stary pracownik

Ty chociaż masz 4000 netto a my zaledwie w granicach 1000-1500 komu mam polecać jak coraz mniej klientów. Kasę potrzebują na spłatę długów to tak cisną a jedna z drugą niezaradzi aby było ich więcej tylko na sklepy winny zwalić bo my jesteśmy do niczego.A może firma niepotrafi przyciągnąć klientów tym towarem bo na lepszy nie stać.

@Zkm

Śmiech na sali co się wyrabia w tej firmie. Jedna osoba na sklepie ma zrobić wszystko i tak na koniec dostanie opierdziel, bo target nie wyrobiony. Brak słów, pozostaje tylko szukać innej pracy!!!

Pracownica ka
@Km

Witam, ja jestem na wypowiedzeniu, jedyna mądra decyzja, w tej firmie nie da się pracować,, wymagania coraz większe,kasa ta sama także coś jest nie tak. Masz jedyne wyjście szukać innej pracy.

@Pracownica ka

Jaki masz okres wypowiedzenia? Interesuje mnie czy firma robi problem z odprawami. Może ktoś coś wie jak to tu wygląda.

PIStolet
@Pop

Ludzie czy wy naprawdę nie możecie znaleźć pracy w jakimkolwiek sklepie? Przecież ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach wisza na witrynach i w necie na każdej ulicy i na każdej stronce a wy się zamartwiacie że 1 ma ogranąc 200m2 i czy wypłata wpłynie na czas i czy ..wogóle wplynie.

@Pop

To zależy od stażu pracy, ja mam trzy miesiące. Nie mogę się już doczekać rozstania z tą firmą, jestem na skraju psychicznej wytrzymałości dość tego. Wszystkiego dowiesz się od A. K. Kodeks pracy jest jednakowy dla wszystkich firm txm to nie święta krowa.

@PIStolet

Troszkę nie rozumiem co do mnie piszesz. Właśnie odchodzę Z txm i wiem że odprawa mi się należy. Tylko interesuje mnie czy wypłaca w terminie.

@Pracownica

Zwalniasz się sama czy ciebie zwolniono

@Pop

Sama się zwalniam, w tej firmie pracują tylko ci co muszą bez względu na to jak cię traktują.

Iwona
@Pracownica

ci co muszą i ci co nie mają odwagi na zmiany.Poprostu niektórych strach paraliżuje. Ja też złożyłam wypowiedzenie oferty pracy są tylko trzeba chcieć coś zmienić lub dawać się wykorzystywać w nieskończoność. Mam za porozumieniem bo znalazłam nowego Pracodawce kończę z tą paranoją.Nie jestem niewolnikiem i nie będę robić tyle za takie śmieszne pieniądze.

@stary pracownik

Dziewczyny w związku z wprowadzeniem od jutra czerwonej strefy w całym kraju myślicie że firma powróci do cięcia etatów i wyplat ?

@Sprzedawca

Myślę, że napewno będzie nie za wesoło. Będzie mało klientów co wiąże się ze spadkiem utargów.

Txm
@stary pracownik

Pamiętaj o kuwetach i o twoich wynikach. Moja rks wyrywkowo pyta jaką mam konwersję i jaki procent utargu. Jak bym co chwilę miała sprawdzać wyniki i tylko to najważniejsze.

Txm
@Sprzedawca

Ja im (usunięte przez administratora)dam strefy. Niech rks i zarząd sami roznoszą ulotki. Mam wywalone, robię co muszę. Kto mi odda zdrowie i nerwy. Jak czasem patrzę na nasze koleżanki z Txm jak wchodzą w tyłek rks to aż się podnosi. Chodzą i rozdają ulotki jak jest 1 m minimum odległości. To mam komuś rzucać w twarz? Zbuntujcie się i trzymajcie sztame.

maka
@Km

już jest mało ledwie co sklepy robią

PIStolet

4000 zł borotu ... to dobre mace utargi. U nas tak około 2-2,5 tys

@stary pracownik

Zgłoście sprawę do sanepidu.Nałoży karę na firmę.Może się w końcu nauczą

Emilia

Wezwiecie Sanepid i po problemie

@stary pracownik

Masakra. Ktoś odważył sie napisać prawdę.. Tylko nikt na to nie zwraca uwagi. Mają nas za nic.. To jest zwykly (usunięte przez administratora) Najgorsza firma jaka znam. Pracuje tu jyz ok 10 lat ale to co dzieje się teraz jest po prostu straszne

Profesor
@stary pracownik

Szukacie winy w swoich pracownikach? Zbadajcie sobie pytanie czy to napewno wina po tej stronie. Zatrzymaliscie się już z modą, nie ma zmian w rzeczach. Rok w rok to samo, wydaje mi się iż problem jest po stronie zarządzających. Nie katujcie tych biednych kobiet tylko zacznijcie od siebie. Pozamykaliscie sklepy , a zwolniliscie regionalne, czy nadal jest tyle rządzących i pensję trzeba im płacić. A właśnie PENSJE, zacznijcie płacić na czas to i kobitki będą z uśmiechem pracować.

Patucha

Haha

Wy sie cieszcie ze dostałyście chociaz te 40% wyplaty. Ja wciaz czekam na wyplate uz z marca i nikt nic nie wie co z moimi pieniedzmi. Smieszne,ze wam do 10tego wyplacili (jakas smieszna czesc pieniędzy) a ja upominam sie od 30 kwietnia o wynagrodzenie.

Wow
@Haha

Takie śmieszne że aż musiałaś się pożalić

Xyz

Dziewczyny będące na l4 ciazowym badz macierzyńskim zgłaszaliście do Zusu o pomniejszonej wypłacie? Czy czekacie do końca tygodnia ?

@Xyz

Tak wczoraj dzwoniłam dziś idę złożyć skargę ;) nie liczę że do końca tygodnia wpłynie reszta kasy

Xee
@Xyz

Ja czekam być może znów w ratach nam dadzą ale wątpię w to. Liczę jednak że zapłacą bo to przesada jest do się dzieje

Hino
@Xee

Napisali ze wypłacili tylko 40 %, resztę ma pokryć fundusz ale póki co trwają rozmowy

Tykk
@Xee

ty nie czekaj tylko l4 bierz za zwolnienie muszą płacić potem zus cię przejmie póki syndyka nie ma

@Tykk

Nie nic nie muszą . Byłam w zusie nie można złożyć nawet skargi . Nawet jak będą przelewać po części pieniądze . Dopiero jeśli przez 2-4 miesiące nie dostaniemy kasy wtedy można złożyć skargę .

Xyz

Dodzwonił się ktoś do Zusu ? Co powiedzieli na pomniejszone wyplaty ?

@Xyz

Reszta będzie z funduszu tylko kiedy tego nikt nie wie

@...

a czy Pani zagwarantowała że Państwo dołoży bo tam braknie długi są w zusie

Mhm

Mówię jedynie to co przekazała RKS. Co dalej to nie wiem

Zrozumcie
@Mhm

rks tyle wie co i my...

@Zrozumcie

RKS dobrze wie co sie dzieje, tylko maja od góry wciskać nam nie prawdę

Wyplate dostałam pracuje na 3/4 etatu i nawet połowy pieniędzy nie dostałam. Wydaje mi się że będzie trzeba stworzyć pozew zbiorowy jeśli się sytuacja nie wyklaruje.

Patucha

Ja również mam 3/4 etatu dostałam 895 jakoś

MAla

Na cały etat dosyalam 945

Wierzyciel_

Pravownicy nie muszą składać pozwu a tym bardziej zbiorowego. Wa chroni prawo.pracy . Żaden prawnik, uczciwy ,nie weźmie takiej sprawy gdy spolka wnioskuję o upadłość. Macie prawo o wypłat z Fundusxu Pracowniczego, Syndyk.musi Wam to zagwarantować. Musi się tym zająć z mocy prawa. Innym pytaniem jest kiedyś to zrobi i.kiedy otrzymacie wypłatę. Tu teraz żadne PIP ZUS i in.straszaki nie zadziałają bo każda instytucja będzie teraz czekac na Syndyka. Niestety .. ale to i tak lepiej niż cała reszta wierzycieli handlowych, bez żadnych praw.

Wiki
@Wierzyciel_

czy wystarczy pieniędzy z funduszu?? Przecież nie płacą.wszyscy jesteśmy skazani na czekanie i to pewnie bez szans na odzyskanie.syndyk ściągnie z nich z czego jak nie mają nic.

@Patucha

My na 3/4 dostalysmy po 704zl ,Najgorsze jest to ze zadnej informacji. Pracowałysmy sumiennie caly miesiac i o to zaplata . Tak firma ma nas w powazaniu ,ze ostatniego dnia miesiaca przyjechsla Rks z wypowiedzeniem i powiedziala ze ostatni dzien sklep jest czynny.

Ewelina

To się ciesz. Ja dostałam 695 zł na tym samym etacie

Zzas
@Ewelina

O co tu chodzi czemu każdy dostaje jakas inna Kwote? Czy ktoś wgl wie czy będzie reszta czy to są jakieś raty jprdl co tu się dzieje ?!?

@Ewelina

Dokładnie ja też 600zl jestem na macierzyńskim właśnie zamknęli dziś sklep w którym pracowałam nikt nawet nie dał znać nie wiem co w takiej sytuacji robić i co będzie dalej

@Zzas

Reszta zostanie z funduszu wypłacona, potwierdzone info

Kiedy ?

@Wierzyciel_

Ale jeszcze nie ma syndyka!!! Oni maja obowiazek normalnie wyplacic

Hrm
@Xyz

Podejrzewam, że dopiero niestety jak sąd ogłosi upadłość....

@Wiki

Dlatego jest Fundusz... Niestety faktem jest to że TXM SA potworne długi i Syndyk prawdopodobnie nie będzie miał dużo roboty z wyprzedażą ich majatku..

@...

Mają obowiązek.. i co z tego?

@...

Tak samo potwierdzone info, jak to, że wypłat nie będzie? Ciężko wierzyć już w informacje tu.

Hoho
@:)

Jest to informacja od RKS, która na zapytanie co z wypłatą tak odpowiedziała więc niech każdy doszukuje się innego dna lub sam zadzwoni

Obudź się
@Wierzyciel_

a jaki ty tu widzisz majątek wszystko mało wartościowe a reszta w leasingu lub w kredytach

Wiarzyciel_
@Obudź się

Przeciez wlasnie to napisałem... długi + brak majątku ( to się nazywa sarkazm))

Kowalski
@Wierzyciel_

bez żadnych praw? Co ty piszesz każdy wierzyciel ma prawo ubiegać się o swoje. Zmień leki lub lekarza

Ja tak samo
@Sprzedawca

Ja tak samo zgłoś do zusu… nie Iga na chwile pożyczać pieniędzy od zusu i płacić za to innym wypłaty. (usunięte przez administratora) i nic więcej

@Kowalski

Czytanie ze zrozumieniem boli... bez praw takich jak.pracownicy. No chyba że twierdzisz, że wierzyciele handlowi na końcu mają jakiś Fundusz Gwarantowany..Nie mają. Są w stosunku do skarbu Państwa, zusu,.pracowników, ba nawet banków, na ostatniej pozycji do zaspokojenia. Nawet syndyk jest przed nimi. Mogą sobie żyły wyproc a powyższych faktów nie zmienisz. Niestety, bardzo bardzo niestety!

Kowalski
@Wierzyciel_

o co ci chodzi pisze że mają prawo i będą zgłaszać swoje roszczenia a to czy uda się je odzyskać to druga sprawa. Najpierw naucz się dobrze pisać a później oceniaj

Ot co
@Wierzyciel_

zagwarantować może ale czy będzie z czego wypłacić to wielka niewiadoma. Najpierw Txm będzie musiał spłacić zus czyli wierzytelność względem skarbu państwa

@Kowalski

Aha, oceniac Pan mowi...

@Ot co

A sprawy z ZUS się ciągną od dawna no były już opisywane w poprzednich sprawozdaniach i.raportach.. No ale Zarząd się zabezpieczył.przed odpowiedzialnością. Więc każdy komu TXM jest winny cokolwiek, w jakiejkolwiek formie ma po prostu ...

Zaca
@Wierzyciel_

W jaki sposób się zabezpieczył?

Wiwrzyciel_
@Zaca

Proszę poczytać komunikaty Zarzadu, sprawozdania spolki, komunikaty WZA i RN,zasady prowadzenia.spolek kapitalowych i sprawdzić z tekstem i datą wniosku o upadłość. + wiedza, która spisana jest w założeniach planu restukt.gdzue Zarząd ratował spółkę i dokonywał wszelkich czynności.zgodnie z prawem... wg.mojej wiedzy i naszego prawnika, odpowiedzialność osobista członków zarządu nie będzie możliwa do udowodnienia w świetle przepisów prawa w tym kraju.

Xxx
@Wiwrzyciel_

dopadnie ich u góry będą się smażyć w piekle czego im bardzo życze.Jak można wykorzystywać ludzi za darmo do interesów.Wstyd żeby tacy ludzie spółki zakładali

Wiwrzyciel_
@Xxx

Też nie rozumiem, choćby faktu że nie mówią pracownikom co się teraz dzieje. Mogliby po prostu uczciwie poinformować ile wypłaty, kiedy , co jeśli nie jest to cała wyplata, ze jest Fundusz, co z kobietami na macierzyńskim.. takie to.proste przekazać wszystkim informacje. To jest mega słabe.

Powiem wam, że to.jest skandal!!!!! żeby nie powiedzieć co się k.. dzieje, że pracownicy nie wiedzą co się dzieje z ich wypłatami. Że nie mają kogo zapytać, kogo poprosić o wyjaśnienia czy świadectwo pracy, że muszą się domyślać co sie dzieje, snuć jakieś domysły. To jest po prostu skandal żeby Zarząd czy jakaś inna dyrektor nie mogla napisać co się dzieje, co będzie i kto jest do kontaktu dla pracowników. Skandal po prostu!! I jeszcze gorsze że nikt nie wie komu się poskarżyć skutecznie, a przecież pracownicy maja jakieś prawa.

Mon

Czy ktoś dostał odprawę z sklepów które zamknęły się od stycznia do marca ?

Jaaa12334

Od nas nikt nie dostał.

@Mon

Ani odprawy ani ekwiwalentu. Tylko.czesc wypłaty. Marna część.

Nikt nie dostał

Czy ktoś wie kiedy będą kolejne raty wynagrodzenia ? Śmiech na sali

Ewka

Oni tak zwlekają i przeciągają do ogłoszenia upadłości żeby tylko wszystkiego nie wypłacić później tylko przez syndyka a to już długi czas oczekiwania.Sprytny plan sobie znaleźli kosztem niewinnych ludzi.Trzeba się ewakuować i to szybko.Jak ktoś nie znajdzie pracy to na zwolnienie przynajmniej potem z zusu będzie. Lepsze coś niż wcale.

Xyz

No właśnie, co z resztą naszych pieniędzy? :/

@Ewka

Syndyk nic wam nie wypłaci przecież.

Ella

A ja (usunięte przez administratora) wplacilam cały utarg do banku w piątek ????‍♀️

Wielka bida
@Ella

I po co?

Ella
@Wielka bida

No właśnie nie wiem. Głupota boli

Xxxxxxx

Dziewczyny czy wgl dostaniemy świadectwa pracy ? Potrzebuje do ZUS

@Xxxxxxx

Ja jak zapytałam moją RKS to mi odpowiedziała z wyrzutem "a po co Ci świadectwo". Brak słów na nich wszystkich

Ela
@Karola

... żeby podjąć inna prace np

Renia
@Xxxxxxx

Podobno zostały wysłane pod koniec tamtego tygodnia. Tym którzy mieli do końca kwietnia wypowiedzenia.

@Renia

Market mój zamknięty w marcu , jestem na macierzyńskim i nie dostałam świadectwa pracy . Jest szansa że wyślą ?

@Xxxxxxxx

Będąc na macierzyńskim jesteś dalej zatrudniona do czasu podbicia upadłości. Dopiero gdy upadłość zostanie ogłoszona zostaniesz 'zwolniona' i wtedy dostaniesz wypowiedzenie do podpisania i potem świadectwo pracy.

@Karola

temych zatrudniają to tak jest.Prosty człowiek po zawodówce wie lepiej

Yyy
@Xxxxxxx

tak muszą wydać łaski nie robią ciśnij ich jak nie to zostaje inspekcja

Stasia

Ja dostałam.

Brudna

To co ma być 40% wypłaty a gdzie reszta ktoś coś może wie?

Panika

Ktoś wie czemu tylko 40 % i co z resztą ?

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso