Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Czy któraś z was dała wypowiedzenia z ich winy?

Nie :) dzięki temu nikt nie dostanie odpraw :P

Mrs
@Xyz

Dlatego ja takiego wypowiedzenia nie podpisze.

@Xyz

Ja nie pytam o zwykłe wypowiedzenie pracy. Pytam o sytuacje gdy ja jako pracownik wręcze pracodawcy wypowiedzenie z jego winy? Czy są tu takie osoby? Jak to wygląda z ich perspektywy?

@Mrs

Ja chce im wręczyć wypowiedzenie z ich winy.

Jjlia
@X

Tak ja będę im wysyłać na koniec maja wypowiedzenie z winy pracodawcy jest na to art.55 parag.1 . Za ciężkie naruszenie . Rozmawiałam z Panią z Pip i tak kazała zrobić

@Jjlia

Dziękuję za odpowiedz

Wypowiedzenie

Hej dziewczyny, czy któraś z was zwolniła się za winna pracodawcy ? Jaki powód podaliście i czy podpisano wam to wypowiedzenie?

Jjlia
@Wypowiedzenie

Jeśli tylko odbiorą pocztę to już umowa rozwiązana z ich winy art.55 parag.1

Aaa

Te ich śmieszne informacje i formułki to sobie mogą w cztery litery upchać. Dlaczego zostawili ludzi bez pieniędzy? Większość z nas ma dzieci, rachunki, różne zobowiązania. Każdy czeka na swoje uczciwie zarobione pieniądze. W rezultacie nie dostaję nic, bez słowa wyjaśnienia. Tak jak nigdy nikomu źle nie życzę, tak 'szanownemu zarządowi' życzę aby nie mieli co do gara włożyć i dla własnych dzieci na chleb.

@Aaa

Same jesteście sobie winne. Było tyle sygnałów ostrzegawczych, to że z 200 marketów zostało 30-40, zamknięte markety z najlepszymi utargami, sklepy bez prądu. A wy dalek tkwicie w tym (usunięte przez administratora)

@...

Jestem na macierzyńskim, więc co według ciebie miałam zrobić... Mądralo.

Patucha
@Aaa

Jestem za

Zgadzam się
@...

co racja to racja cierp ciało jak chciało

Bezmyślna jesteś
@...

Ja jestem na zwolnieniu w ciąży i co miałam zrobić….? Ja i inne kobiety również te na macierzyńskim, które są na zasiłku w zusie co miały zrobić? Czasami ludzie zastanówcie się co piszecie i do kogo….

Dzieciorób
@Bezmyślna jesteś

Iść na macierzyński w firmie która jest bankrutem, gratuluje!

XD
@Dzieciorób

Naucz sie czytac ze zrozumieniem. Cofnij sie do podstawówki

@Bezmyślna jesteś

Dostałam informację z zusu 17.05 wplynol wniosek aby ZUS nas przejol

Ale kogo przejmie ?

Xxxxxxxx
@Km

A co z resztą wypłaty ??

Osoby będące na l4

@Xxxxxxxx

To już nie pytanie do mnie resztę dostaniemy jak wszyscy z funduszu . A kolejne już od zusu podejrzewam

Xyz

Dziewczyny które są na l4 ciazowym , komu będziecie wysyłać wniosek o urlop macierzynski-rodzicielski? Czy złożycie do Zusu ?

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Km

Czy są tu dziewczyny z otwartych sklepów? Co robicie,czy chodzicie normalnie? Ka dziś nie otworzyłam.

@Km

Dziś jestem, próbuje sie dowiedzieć jak wyglada sytuacja z wypowiedzeniem.

Diana

Cześć dziewczyny . I co robicie w tej sytuacji ? Brak reszty wypłaty, o odprawie nie wspomnę. Jakieś kroki podejmujecie , bo nie zamierzam im tego popuścić ale nie wiem czy gdziekolwiek z tym iść, czy coś z tym zrobią, czy da to rezultat ????

Wysyłamy wezwanie do zapłaty

@Km

Cześć,czy ktoś mógłby napisać adres do Andrychowa?Będę wdzięczna

Na wypowiedzeniu
@IDA

Biuro jest ponoć teraz gdzieś koło Wieprza bo tańszy czynsz

Iwona
@Diana

Wezwania do zapłaty nic nie dają, zero odzewu, a sprawa w sądzie ciągnie się dwa miesiące i też żadnej reakcji

@Diana

Inspekcja pracy też nie pomoże niestety

Patucha
@/

Dlaczego ?

pracuś
@Iwona

spokojnie niech się ciągnie nawet rok jak wszyscy będą sprawy zakładać tak szybko się nie oddłużą bo im najbardziej na tym zależy.Niech postępowanie upadłościowe trwa kilkanaście lat nie dać im satysfakcji niech się pomęczą.

@pracuś

Kto sie pomęczy? Przecież zarząd nie ucierpi na tym

Mi

Firma dogadała się z bankami, pewne info, txm będzie istniał co najmniej do końca roku, zostaje ponad 60 działających marketów. Tylko smutne że wypłat dla szarych pracowników nadal brak, a zarząd już pewnie sobie wszystko wypłacił

Żenada
@Mi

Co to za kłamstwo hahahah :) a ja Ci gwarantuje że do lipca zapomnicie co to textilmarket :)

p
@Mi

około 40-50 marketów zostało. mamy wszyscy niepłacony czynsz, myślisz, że wynajmujący będzie czekał do końca roku? że pracownicy będą robić za darmo? gratuluje optymizmu!

@p

U nas tez czynsz nie zapłacony, właściciel lokalu jest na tyle łaskawy ze nie wyłączył nam prądu oraz wody…

@p

upadłość wszystko zmieni będzie ogłoszona w październiku i pozamiatane tyle wszyscy otrzymają czyli nic

@Mi

bo banki dużo wypłaciły muszą do końca towarzyszyć w przeciwnym razie strzeliłyby sobie samobója. A gdy ogłoszona będzie upadłość będą bardzo roszczeniowe i pierwsze w zgłoszeniu swoich wierzytelności.Nie odpuszczą złotówki tam mają swoich doradców restrukturyzacyjnych więc będą wiedzieć jak swoje odzyskać.

@Ulka

??? Skoro wniosek był w kwietniu to max w lipcu będzie ogłoszona

Optymizmem rodziny nie wykarmisz ;)

@.

Akurat na brak gotówki nie narzekam :)) pracę w txm pożegnałam już w styczniu...a fakty są takie iż to dłuuuga droga upadłość...syndyk itd Oj dluga uwierz

@Ktoś

Tak od stycznia tu nie pracujesz a przesiadujesz na forum ;) to bardzo nudne masz życie ;)

@.

A kto bogatemu zabroni ??? Ty ? Szkoda mi Was a Ciebie szczególnie...

Bogata w głupote ;)

Pracownik (na wypowiedzeniu)
@Żenada

Zgadzam się z Tobą

Zzx

Moze powinnysmy wszystkie zebrac sie i pojechac do Andrychowa, pojsc do biur i tam z nimi wszystkimi zrobic porządek. To co oni teraz robia to sa kpiny!

@Zzx

Od tylu lat dajecie sobie pluć w twarz to nagle teraz gdy firma upada chcecie sie wybrać? Problem w tym, że poza kapustą większość ma l4/wypowiedzenie więc nie pogadacie z nikim;)

Który market jeszcze pracuje i ma prąd ?

Masakra

Dziewczyny z otwartych sklepów czy macie jakieś informacje? Wiecie coś więcej. Ta sytuacja mnie wykańcza psychiczne.

@Masakra

Tak jest informacja od zarządu ale nie mogę tu tego raczej upubliczniać

@Masakra

Ale będą wypłaty ?

Z

Formalnie rozpoczęli procedurę o wypłatę pracownikom ZALICZEK na poczet nie wypłaconych wynagrodzeń, ,, ten proces rozpoczniemy natychmiast aby w możliwie krótkim terminie wniosek złożyć tym samym umożliwić wypłaty dla was. „

Olga
@X

To kiedy wypłaty ?

@Olga

To jest pytanie

@Z

W każdy piątek włącznie z tym maja nas informować

Nuck
@Olga

Kiedyś na pewno

Olga
@Z

Niech wypłacają kasę a nie tylko informują

alior bank, jest wpłata

Hrm
@xxx

Mam alior i wypłaty brak. Jesteś na wypowiedzeniu czy pracujesz?

@Hrm

nie, macierzyńskie

Całość?

IDA

Wiec wypłacają te wypłaty czy nie?Masakra,chociaż tu niech ludzie będą ze sobą szczerzy!!!!

To wypłata czy macierzyński

@xxx

Czy ty jesteś na macierzyńskim?

@Ktoś

Napisała, że jest na macierzyńskim

@xxx

Czyli od ZUS dostałaś czy jak?

Deamat
@...

Nie mogła z zusu dostać bo macierzyński tez wypłaca Txm bo jest firma gdzie ma ponad 20 pracowników. Co za głupie pytanie wgl ZUS to by jej normalnie całość wypłacał… z L4 jest tak samo jestem w ciąży na umowie i (usunięte przez administratora) człowiek dostał jak reszta….

Textilka
@Km

Dziwne że wypłata , ja jestem na macierzyńskim i nic nie mam

Mariaanna
@Deamat

Ja też jestem na macierzyńskim i jakoś nie dostałam to czemu ona by miała dostać? ZUS nie płaci bo firma która ma powyżej 20 pracowników to ona płaci, więc proszę nie wierzcie tu ludziom co piszą bo nawet tu nikt nie jest szczery

@xxx

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, wypłacił ZUS, ale umowa zatrudnienia była u ajenta, nie txm

@Mariaanna

Ja jestem na L4 w ciąży, i poszłam do zusu normalnie mi przyjęli papiery z53 oraz Z10. Do 30 dni bedzie rozpatrzenie kasa na konto. Nie mogą zostawić kobiety w ciąży bez jakich kolwiek pieniędzy ( tak jak i wszystkich pracowników) wiadomo że firma powyżej 20 pracowników zajmuje się wypłatami, ale skoro nie są w stanie wypłacić całej kwoty, to trzeba to zgłosić do zusu i oni się tym zajmą. Rozmawiałam również o wypłacie za kwiecień, to firma się niestety z zusem rozlicza i nic trzeba po prostu czekać.

Km

A możesz dokładnie powiedzieć jakie papiery zaniosłaś, bo ja jestem w takiej samej sytuacji. Złożyłam wniosek w zusie o przejęcie wypłaty świadczeń przez ZUS. Czekam również na rozpatrzenie. Czy też taki wniosek również składałaś.? Czy oprócz tego wniosku jakieś jeszcze inne dokumenty.

Japonka
@Mariaanna

Dziewczyny jestem po rozmowie z babeczka z ZUS. jeśli jesteście na L4, czy macierzyńskim i nie dostałyście kasy, musimy same działać, trzeba napisać pismo do ZUS z pełną nazwa firmy, naszymi danymi, opisać cała sytulacja i dołączyć umowę o pracę, jeśli ktoś ma wypowiedzenie, to wypowiedzenie, lub świadectwo pracy. Nie ma znaczenia l. Każda musi złożyć w swoim imieniu. Nawet jeśli firma złożyła sama aby przejoł nas ZUS to nie zaszkodzi. Im nas więcej tym lepiej dla nas

Textilka
@Japonka

Też właśnie przed chwilą złożyłam zażalenie do ZuS w sprawie braku wypłaty macierzyńskiego

@Km

Nic nie zanosiłam, tylko w zusie wypełniłam papiery z53 oraz Z10 tak jak napisałam powyżej. dopóki jestem w txm przyjęta to nie mam czego zanosić ani świadectwa pracy ani nic. Dopiero jak dostanę wypowiedzenie to doniosę. ZUS to ZUS musi wypłacić kasę tylko trzeba poczekać. Przynajmniej jest pewne że się dostanie bo od txm to już nie ma co wymagać, ja wogole się dziwie ze co poniektórzy jeszcze tam pracują i się łudzą że cokolwiek dostaną, odrazu na L4 iść i w głębokim poważaniu ich mieć ???? człowiek tyle lat tam pracuje i nawet nie mają na tyle honoru żeby powiedzieć ludziom że słuchajcie no nie wyszło, dostajecie ostatnie wypłaty wypowiedzenia i tyle zamknąć temat. Ale no nawet na tyle ich nie stać, cieszę się poczesci że jestem na L4. Brak słów.

Nock

Dobre żarty z wypłatami…

Ala

Ma ktoś informacje co z reszta wypłaty ? Firma jest w restrukturyzacji, nie ma jasno zatwierdzonej upadłości wiec pieniądze powinny być wypłacone całkowicie. Sklepy które mają dostęp do emaila telefonów skontaktujcie sie w celach jasnych informacji, wszystko możecie miec na piśmie, byli pracownicy nie maja za dużego pola do popisu. Podziwiam osoby dalej pracujące bez wynagrodzenia

Pkl
@Ala

Skad masz informacje ze firma jest w restrukturyzacji?? Żeby oni tam "do gory" chcieli odbierac telefony i odpisywac na @ byloby super. Kazdy tam bez wyjatku ma nas w głębokim poważaniu.

@Pkl

Tam nikogo już praktycznie nie ma, albo l4 albo wypowiedzenie.

Patrycja

Jesteś w błędzie, są tylko udają że ich nie ma.. Osoby które jeszcze pracują na marketach robią sobie wypłatę gotówki na poczet wynagrodzenia,a Ci co już nie pracują od maja zostali bez wypłat.

@Patrycja

Nie jestem w błędzie, wiem kto tam na górze jeszcze "pracuje" i trochę to martwiące dla was.

@Patrycja

Jesteś w błędzie na zapytanie do p. K...czy możemy sb wyplacic resztę pieniążków otrzymałam wiadomość w żadnym wypadku więc sklep zamkniety a my na l4

Ala
@Pkl

Wniosek o upadłość zlozono 30 kw, nie został jeszcze zatwierdzony. Niektóre sklepy nadal funkcjonuja, restrukturyzacja trwa od połowy 2019 roku do teraz. Zamkneli wam buzie groszami, zeby nie bylo afery, sterty telefonów. Wytłumaczenie, ze nie mają pieniędzy .. wystarczy wpisać nazwe sklepu w przyslowiowe google i macie informacje o ich ,, dogadaniu sie z bankiem ,,. Dostajac świadectwo pracy dostalam blankiet do ubezpieczenia grupowego, co jest śmieszne. Pieniadze powinny byc w całości zapłacone. Tylko bez telefonow ,, do gory ,, nic nie możemy. Jedynie osoby, ktore jeszcze pracują moga coś zdziałać i uzyskać jakiekolwiek informacje co z reszta wyplaty. Rachunki same sie nie zapłacą

Basia

Jesteś w błędzie...

Pkl
@Ala

Nie wiem skad masz te infirmacje o restrukturyzacji skoro to dawno i nie prawda. Doinformuj sie a pozniej sie wymądrzaj.

Txm
@Pkl

Kazdy prawnik ci powie, ze firma wisi w restrukturyzacji.

Jan
@Txm

I skąd to info jest? Bo widzę że podajecie dwie różne wersje. Jakie macie źródła?

Gtw
@Jan

Te informacje sa z palca wyssane.

Wierzyciel
@Pkl

Od 4.04.2019 od daty złożenia wniosku do Sądu o restrukturyzacje, TXMjest w restrukturyzację. Sąd zatwierdził.uklad z wierzycielami bodajże w czerwcu 21r. Nie było realizacji tego układu, nie było akcji spółki, jest wniosek o upadłość. Banki, zgodnie z ist.komunikatem mają zastawy i.zabezpieczenia. Wyraźnie sygnalizują iż mozliwa jest.likwidacja celem.zaspokojenia banków. Pracownicy powinni otrzymać wynagrodzenia że spółki albo.z Funduszu. Wierzyciele handlowi nic nie odzyskają..

Byłam pracownikiem
@Ala

Mam prośbę do marketów co pracuja .proszę o napisanie e maila kiedy będę wypłacone odprawy bo czekamy po 4 lub 5 miesięcy. I nie można oczywiście się dozwonoc i uzyskać informacje

Porażka
@Byłam pracownikiem

Hahahha odprawy dobre. Ludziom wypłat nie dają a odprawy wam wypłacą skąd wgl takie pomysł hahah

Dzisiaj mija tydzień od wypłacenie 40% wynagrodzenia i ZobacZymy czy dzisiaj wypłaca resztę wypłaty…

Ehhh

Wątpię..

@Ehhh

Jak im nie wstyd ludzie nie maja za co żyć… jestem tylko ciekawa ile marketów jeszcze jest otwartych, chyba te co są otwarte bez wypowiedzenia musza ciągnąć ten statek do końca.

Jak można w XXIw. nie mieć oszczędności? Mając zobowiązania być tutaj? Kto był mądry uciekł na l4 albo dał wypowiedzenie!!!

Żal
@były pracownik

Czy każdy ma równa sytuacje w życiu ? Chyba nie. Nie każdy ma z czego odkładać wiedząc co dzieje się w sklepach i jakie są stopy procentowe. Widać nie każdy to rozumie.

@były pracownik

z oszczędnościami różnie bywa nie każdy może je posiadać. Większość Polaków żyje z dnia na dzień.Tutaj chodzi o to żeby się nie dawać wykorzystywać bo później jest płacz i zgrzytanie zębami że nie ma zapłacone. Idzie się tam gdzie płacą a nie robić z siebie jelenia.

...

Według meila z 10.05 nie byli podanych dat ani że będą płacone raty, było napisane że firma prowadzi rozmowy z funduszem o dofinansowanie wynagrodzeń, dziewczyny nie łudźcie się ze coś będzie...

IDA

Co za wstyd.Czlowiek za darmo pracuje

Ktoś

Ale z jakiej racji maja wypłacić? Przecież nie było informacji o ratach . Czekamy aż wypłaci fundusz !

@Ktoś

A pierwsza "rata" nie była już z funduszu?

Nie

Niby jakaś regionalna powiedziała , że ma być dzisiaj wypłata. No to gdzie są niby te pieniądze ?

Hrm

Też nie mam pojęcia skąd to info, w meili było dokładnie napisane że chcą aby fundusz ich dofinansował do naszych wynagrodzeń

To niech tak zrobią bo ludzie czekają

ula

jest kolejna rata wypłat

Ciekawe

Dostałaś ?

@ula

Jaki bank ? I czy wypłacili całość?

Lili
@ula

Fake info, nie ma wypłaty na raty. Po co siejesz ferment

@ula

Ale jestes na macierzyńskim czy jak,dziewczyny piszcie konkretnie, a nie po łepkach,suche fakty,każda z nas przecież czeka a taki suchy fakt że jest wypłata to tylko nas drażni. Nie wiemy kto dostał,czy zwykły pracownik pracujący jeszcze czy na macierzyńskim

Karola

Po co piszecie że są wypłaty tylko nadzieję robicie

Logika

Umie ktoś logicznie wyjaśnić po co organizowana jest składka ubezpieczeniowa na grupę redan od czerwca skoro chcą upadłości?

F
@Logika

Mozesz przybliżyć temat tej składki

Jola
@Logika

To raczej wyłudzenie kasy, bo w czerwcu nic z tej firmy już nie będzie!

Logika
@F

W zwiazku z obecna sytuacja informuje, że zostaną zamkniete polisy na zycie w TU Compensa - ostatnia skladka zostanie przekazana za maj 2022 roku. Istnieje jednak możliwość kontynuowania obecnego ubezpieczenia na dotychczasowych warunkach w grupie otwartej GK Redan od 1 czerwca Aby przystapié do tej grupy należy : […] 3. Oplaćcie do 31 maja 2022 sktadke na numer konta przypisanego do danej kwoty 4. Opłaćcie kolejne sktadki z góry Nie będę cytować wszystkiego

Żenada
@Logika

A potem płaczcie że textil was znowu wydy-mał

@Logika

To proste jakiś agencina chce jeszcze zarobić na jeleniach mają za to płacone od ubezpieczyciela.

Paranoja

A może warto napisać meila do sekretariat@txm.pl albo napisać do Agnieszka Smarzyńska wice prezes nawet chociażby na Facebooku bo go posiada. Co o tym myślicie ?

Pracownik ex

Będzie ktoras miala przelew to niech da znac, albo jak sie dodzwoni żeby sie dowiedzieć co z reszta

Tragedia
@Pracownik ex

Nie ma i nie będzie ani pieniędzy ani odpraw ani kasy z wypowiedzeń . Przestańcie żyć nadzieja dziewczyny w ogóle co to za historia że pytacie o pieniądze których nie ma i nie będzie dla WAS.

Pysia

Hej Kobietki czy sa jakies nowe informacje od zarządu lub rks ? Czy wiecie co teraz z wyplatami ? Nie mam distepu do komputera i niewiemy co sie dzieje dajcie znac , z gory dziękuję

@Pysia

U nas też brak dostępu do komputera. Dziewczyny powiedzcie czy któraś naprawdę odważyła się zrobić sobie kw? Czy tylko to takie p i e p s z e n i e jak zwykle?

Owszem, z tego co wiem nie ja jedyna :) ale my mamy już zamknięte markety :)

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso