Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Anka

Dzis zauważyłam że mój były sklep Txm jest opróżniany. Jest jakaś ekipa z busem i zabierają wszystko ze sklepu. U was tez?

IDA

Dzien dobry. Czy coś wiadomo o zaległym wypłaceniu naszych pieniędzy? Wie może ktoś,coś?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Wiecie, czy Adesso udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Porażka. Nowy wpis

pytanie to należałoby skierować do Funduszu. Wykaz został złożony w maju, Fundusz wezwał nas do korekty co też uczyniliśmy 29 czerwca. Mimo korekty zgodnie z wytycznymi Funduszu, wciąż mają pytania do wykazu i znajdują nowe kwestie do poprawienia. Kolejna korekta została złożona wczoraj. .. na pytanie kiedy wypłaca nam w końcu pieniadzie

Artur

Omijać tych (usunięte przez administratora). Michael Solo oraz Adrian Kowalewski (usunięte przez administratora) ludzi na pieniądze oraz z kwaterami. Pracujesz i co piątek muszisz się pakować i zmieniasz lokalizację. Nie zapłacili mi za cały maj i połowę czerwca. Sprawa jest już w sądzie

Mirosław Nowy wpis
@Artur

Czemu musiałeś zmieniać lokalizacje? Chodziło o zmianę miejsca pracy i dlatego zmieniała się kwatera? Ile jest ci winny? Zanim oddałeś sprawę do sądu próbowałeś się dogadać jeśli chodzi o kasę?

Czy w Adesso są szkolenia zewnętrzne?

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

Anka

@Anka

Dopiero teraz? Przeciez z innych miejscowości juz zostały zabrane te wszystkie rzeczy ( swoja droga ciekawe gdzie?) Właściciele lokali mieli dość ich niepłacenia za wynajem

@IDA

No dopiero teraz ;) a gdzie? Woj. Wielkopolskie ;)

@Anna

U nas tez cały czas wiszą rzeczy ale widziałam że właściciel od czasu do czasu otwiera lokal i wyprzedaje

Zapiszcie się do czatu na Facebook (usunięte przez administratora) przez txm" tam na bieżąco dziewczyny piszą o sytuacji z naszymi pieniędzmi i nie tylko.

Proszę

A może pani podać link ?

!!!

Dostał ktoś może sprostowane świadectwo pracy. Od 3 miesięcy czekam i nic. Wysyłam e-maile i cisza. Syndyk milczy.

@!!!

Ja dostałam, odpisali mi, żebym była cierpliwa bo najpierw ogarniali świadectwa osób, które chcą się zarejestrować w urzędzie pracy bądź są na urlopie macierzyńskim.. I w sumie niedługo czekałam.. Ale dziwne, że nikt z kancelarii nie odpisuje, ja ile razy bym o coś nie zapytała to zawsze dostałam odpowiedz.

Ona

Do kogo pisałas w sprawie świadectwa? Masz może jakiś namiar?

Pracownica G.

Hej. A ciekawe czy PIT do rozliczenia nam wyślą i kiedy. Wie ktoś coś na ten temat?

Byka Km

28.02.2023 dostaniemy

Pracownica G.
@Byka Km

No mam taką nadzieję. Bo o kasie to pewnie zapomnieć możemy. Coś tak czuję.

Kancelaria

Podobno tak . Mamy nic nie dostać

@Kancelaria

Witam A skąd masz takie wiadomości?

A Ty tak wierzysz w tego syndyka jakby to bóstwo jakieś było.. Co ma Ci powiedzieć, że nie dostaniesz? Jak dostaniesz całość, która Ci się należy albo choć jedna osoba dostanie to wtedy uwierzę.. Bo póki co nawet wyroki sądowe obalają.. Wierz dalej..

Xxxx

Syndyk nam nie będzie płacił tylko fgsp....Najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nic nie wiedzą....dla mnie to możesz sobie wierzyć albo nie ale nie siej niepotrzebnej paniki .A wiesz dlaczego obalają wyroki? Może dlatego że pracownicy składali pozwy a jest już upadłość i kogo pociągną do odpowiedzialności ? Bankruta?Co innego jakbyś założyła sprawę z powództwa cywilnego.....

@Pracownica G.

Czy txm jeszcze funkcjonuje na rynku? Pytam bo w necie wyświetla się ze np. w Warce jest czynne. O co chodzi?

samanta
@Pracownica G.

PIT-y zostały wysłane do US, można się rozliczać:) wszystko jest na e-urzędzie skarbowym. Są ujęte faktycznie wypłacone wynagrodzenia czyli również 40% za kwiecień.

Ela....
@samanta

W jaki sposób uzyskać pit od firmy ktoś nam przyśle??? Czy jak to ma wyglądać jak się rozliczyć? Bardzo proszę o pomoc?

@Ela....

Pit jest już dostępny na stronie urzędu skarbowego, można się zalogować i złożyć deklaracje nie czekając aż wyślą pocztą ☺️

Karola

Ja nie mam na stronie urzędu

Iza

PIT jest, tylko skąd ten przychód? Nic sie nie zgadza

@Iza

Ciekawe czy odzyskamy jakiekolwiek pieniadze. Gdybym wiedziała że to się tak skończy, to już w styczniu zeszłego roku złożyłabym wypowiedzenie.

Była pracownica
@Iza

Czy ktoś dostał pit listownie ? Dziś mija termin a ja dalej nie mam pit :(

@Była pracownica

Były wysyłane też listownie, ja dostałam. Zobacz sobie na podatki.gov.pl tam powinnaś mieć wersję elektroniczną.

Była pracownica

A kiedy Pani dostała listownie ? Może jeszcze do mnie przyjdzie ...

Maja

Witam, jak mamy się rozliczyć z US za te cząstkowo przelewane kwoty? Pytał ktoś z Was może się w skarbówce? Bo ZUS twierdzi, że kwoty na ZUS PUE w zakładce Ubezpieczony, Informacje o podstawach i składkach są kwotami brutto, ale żeby dopytać w US.

Były pracownik.

Hej. Czy komuś z was też przyszło uchylenie wyroku zaocznego z sądu? Wczoraj dostałam takie pismo z sądu pracy, zasłaniają się tym, że firma ogłosiła wcześniej upadłość niż był wyrok sądu i że mieliśmy w to wgląd.. Tylko że pozew był złożony w czerwcu, wiadomo, że na rozprawę się czeka, to nie moja wina że w listopadzie ogłosili upadłość a pod koniec listopada odbyła się rozprawa.. I jeszcze wtedy nie miałam w to wglądu bo papiery od syndyka przyszły później niż wyrok sądowy.. Co o tym myśleć?

Elżbieta
@Były pracownik.

To firma już oficjalnie upadła i przestała w ogóle funkcjonować, czy jeszcze trwa proces? Bo chyba od złożenia wniosku do wyroku to trochę trwa. Czytałam tutaj, że firma nie wypłacała wynagrodzeń, zostało to jakoś rozwiązane?

@Elżbieta

Firma ogłosiła upadłość na początku listopada, a jeżeli chodzi o wynagrodzenia to nadal wszystko wisi, niby syndyk złożył zbiór osób poszkodowanych do gwarantowanego funduszu świadczeń pracowniczych i stamtąd możemy liczyć na jakieś pieniądze.

Xxxx

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo syndyk noc nie złożył .Dopiero przygotowuję listę pracowników .Podał oficjalna informację że to potrwa bo firma od kilku miesięcy nie prowadziła listy płac. Uprawnionych do wypłaty z funduszu jest ok 700osob i to potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Txm

Dziewczyny czy macie już jakieś informacje ? Czy coś się zmieniło.. co z pitami?

Basia Kościan
@Txm

Hej Mam wielką prośbę czy macie może KRS do Adesso TM potrzebuję aby przedstawić syndykowi w sprawie druku RP7 o zarobkach z góry dziękuję kiedyś pracowałam w tej firmie

Hela

Hej. Wie ktoś co z pitami? Dostaniemy czy samemu iść do skarbówki?

@Hela

Z tego co się dowiadywałam syndyk będzie nam wysyłał, wszystko przyjdzie w terminie.

Marzena

Czy wiecie coś o wypłatach zaległych pieniędzy? Pozdrawiam

Katarzyna
@Marzena

Jakich pieniędzy, o czym piszesz? Pierwsze słyszę o takiej sytuacji, jeśli mam być szczera. Zdarzały się w przeszłości jakieś opóźnienia w wypłatach?

@Katarzyna

To chyba jesteś jedyną osobą, która jest zdziwiona tą całą sytuacją.. W przeszłości przecież były wypłaty w trzech ratach nawet bo koronka, bo problem z płynnością finansową firmy.. A teraz prawie każda z nas walczy o resztę wypłaty bo dostałyśmy tylko 40%,plus odprawy do tego.. Odsetki od zaległości..

Xxxx

A czy Wy nie dostalyscie listu od syndyka? A jeśli dostalyscie to potraficie czytać ze zrozumieniem? Wypłaci nam gfsp . Syndyk sporządza listę do wypłat... Boszzze.... Ciężko Wam zadzwonić i się zainteresować swoją sprawa ? Fundusz wypłaci 3 miesiące plus ekwiwalent za urlop i odprawy. Ale zamiast zadzwonić i się dopytać to piszecie głupie posty

Poopy
@Xxxx

A widzisz nie takie głupie :-) Ja nie dostałam listu od syndyka i dzięki Twojej informacji już coś wiem :-)) Mimo wszystko pozdrawiam :-))

@Poopy

To moja droga musisz się z nim skontaktować ,bo skoro nie dostałaś pisma od niego to możesz nie być na liście do wypłat.Bo txm przekazał dokumenty kadrowe dla syndyka.Sprsedz sobie w necie kto jest syndykiem ,zadzwoń się dowiedz.Myslmy już jakiś czasem temu dostały pismo od niego plus wyrok sądu w sprawie upadłości. .

@Xxxx

Ja nie dostałam takiego pisma.Pisalam i pytałam syndyka dlaczego ja nie dostałam takiego listu.Syndyk mi odpowiedział,że nie wie o jakie pismo chodzi. I teraz nie wiem o co chodzi.

@Km

Pismo było wysłane 31,11,2022, bynajmniej ja wtedy dostałam.

Lili

Dziewczyny jest ogłoszona upadłość w końcu! Pierwszy syndyk odpuścił, został wyznaczony 2. Po rozmowie z Panem, mamy czekać tydzień / dwa jak dostanie wszystkie dokumenty z sądu, na dzień dzisiejszy nic nie może powiedzieć ze względu na brak dokumentów, pod koniec przyszłego tygodnia można próbować się z nim kontaktować aby dowiedzieć się jak sprawa stoi.

A masz jakiś namiar na tego Pana? ☺️

Paweł Jacek Lewandowski nr licencji 735

@Lili

A nr kontaktowy możesz podać?, czy on będzie wysyłac świadectwa pracy.

@Km

Oj nr nie mam ale pewnie na internecie znajdziesz, mam tylko email kancelaria@lewandowskikancelaria.pl

Ok. Dzięki bardzo

Edyta
@Lili

Jak jest upadłość to już nic nie dostaniemy, porażka

@Edyta

Witaj Nie dostałaś listu od syndyka? Bo ja tak w nim jest napisane że będzie wypłacał pieniądze z funduszu świadczeń gwarantowanych. (tak w skrócie).????

@Tiga

Nie można się zalogować na tej stronie ktora wskazał syndyk.

@Tiga

Dostalam pismo od syndyka i stronę na którą nie można się zalogować, to raz, a w dodatku pismo przyszlo tydzień przed końcem terminu,a powinno przyjść wcześniej. Bo w świetle prawa mamy na to trzydzieści dni.

Katarzyna
@Edyta

Pomijam już, że szukam informacji, czy ta upadłość to już na sto procent, to czy nie ma jakichś odszkodowań dla pracowników? Czasem są takie wypłaty w niektórych zakładach, jak firma upadnie, żeby zabezpieczyć ludzi i mogli sobie spokojnie szukać czegoś nowego, bez nagłej utraty środków do życia. Nie pamiętam, jak to się dokładnie nazywa.

...
@IDA

Nie trzeba logować się do tej strony... Syndyk i tak zgłasza wszystkich zbiorowo

G.
@...

To co teraz robić mamy? Mi też te papiery od syndyka przyszły, ale co dalej?

JS
@G.

Nie mamy obowiązku indywidualnie składać oświadczeń ,w biurze syndyka są przygotowywane listy zbiorowe,ale to może potrwać .Jedyne co możemy to czekać, niczego nie przyspieszymy.Ale jest nadzieja na jakieś pieniądze.!.

@JS

Ja tam wczoraj złożyłam sama na stronie KRZ swoje należności bo obawiam się, że bez złożenia tego wniosku możemy liczyć jedynie na wypłaty, a gdzie odprawy? Świadectwo pracy też chciałam żeby mi sprostowali, wtedy na pewno odprawa się należy.

Basia były pracownik
@Lili

Witaj Lili proszę powiedz do kogo mam napisać, aby otrzymać za moje przepracowane lata w Adesso Textil Market druk RP7 o zarobkach - tego wymaga ode mnie ZUS, aby obliczyć mi rentę

Ja się zastanawiam, czy PIT-y dostaniemy bez żądnych cyrków? I jak to niby będzie rozliczane, skoro nie wiadomo, czy uda nam się odzyskać chociaż jakąś część zaległych wypłat.

Przepisy

jak nie ma przychodu nie ma obowiązku składania pitu.Składamy na te które wpłynęły nam na konto i takie powinien pracodawca wykazać w pit 11.

IDA

Tez martwię się czy ktoś przysle nam pity.Czy w Andrychowie ktoś jeszcze jest w biurze? Kto te dokumenty wystawi? Czy może sa przygotowane do wysłania nam? Gdyby czlowiek wiedzial ze to tak bedzie wyglądać to juz dawno by odszedł z tego sklepu

Dziewczyny co z naszymi zaległymi wypłatami? Czy coś wiadomo w ogóle w tej kwestii? Zostaną nam te pieniądze wypłacone czy nie?

@Ania

Ja założyłam sprawę w sądzie pracy, czekam na rozprawę, mam na koniec listopada, Tobie też to radzę bo jeżeli nie wypłacili do tej pory to nie ma co liczyć, że nagle się obudzą.

Ona

To nie jest takie proste jak się myśli. Koleżanka założyła sprawę w sądzie pracy, wygrała rozprawę, txm dostał nakaz zapłaty, oczywiście nie wypłacili ( Sąd nic im za to nie zrobi), złożyła więc wniosek z wszystkimi potrzebnymi dokumentami oraz nakazem zapłaty wraz z klauzulą wykonalności do funduszu pracy ( niby wyplacalaja wszystkim) i co? W odpowiedzi dostała odmowę. Wszystko zrobią i wymyślą byle tylko nie zapłacić. Ja w poniedziałek wysyłam wniosek do funduszu, też jestem po rozprawie na moją korzyść ale musiałam czekać za świadectwem pracy potrzebnym do dołączenia do wniosku.Zobaczę co mi odpiszą, ale nie liczę na nic. A txm wisi mi sporo kasy ????

Była Km
@Ona

Ja jestem po rozmowie z Funduszem i poinformowano mnie ze dopiero kiedy sad ogłosi upadłość Txm syndyk przekaże listy pracowników za co ile i komu Txm wisi.I wtedy z automatu porobią przelewy ale trzeba czekać za upadłością z tego co pisałam do Sadu w Warszawie postępowanie trwa , od momentu ogłoszenia upadłości 3 msc mamy na złożenie wniosków o wypłatę jakby Fundusz nam nie przelał z automatu bądź rok od skończenia wypowiedzenia , Ja teraz walczę o sprostowanie świadectwa bo oczywiście napisali ze wykorzystałam urlop kiedy i jak jak byłam 6 msc na zwolnieniu L4 . Pisałam do Txm jak nie odbiorą pisma ( co jest oczywiste ze tego nie zrobią ) to czeka mnie Sad Pracy i pozew w tym tygodniu napisać .

@Była Km

A oni kiedyś ogłoszą tą upadłość? Bo coś mi się wydaje ze specjalnie grają na zwłokę.. Już w restrukturyzacji byli, czego nie wymyślili żeby się podnieść.. A i tak dalej firma istnieje..

mafia

Mogą przeciągać np.z nie kompletnymi dokumentami oczywiście celowo sąd wniosku nie zatwierdzi. Pewnie w między czasie muszą oskubać ile się da żeby syndyk nie znalazł

Natalia
@Była Km

Nie odbiorą mi zła datę wpisali w świadectwie pracy przez co nie mogę otrzymać zasiłku macierzyńskiego i już pozew złożony bo wysłałam im na dwa adresy wnioski o zmianę świadectwa niestety wróciły do mnie

@mafia

Ogłosili już upadłość

@Natalia

Mi maja sprostować ale odebrali pismo jak nie ustosunkują się do mojego pisma do piątku składam wniosek do Sądu o sprostowanie

J
@Była km

A skąd ta informacja ?,Gdzie szukać potwierdzenia.

@J

Też jestem ciekawa, czy faktycznie ogłosili, jestem przed rozprawą w sądzie.

Ewelina

A co teraz się stanie z ludźmi w takim razie jak faktycznie do tej upadłości dojdzie? to będzie w ogóle o co się sądzić?

@Ewelina

Spróbować nie zaszkodzi, zawsze lepiej iść do sądu niż im odpuścić.

@J

Ja wysłałam pocztexem moje pismo było w kopercie poszłam na pocztę i Pani w okienku wydrukowała mi dokument na którym jest podpis osoby która odebrała i jest upoważniona do odbioru oczywiście termin na sprostowanie minął wiec zostaje mi sad pracy pozew już napisany

Były km

Hej, czy jest ktoś z Was kto dostał świadectwo pracy nie prosząc o to firmę.

Elżbieta
@Były km

Ale dlaczego o to pytasz? Trzeba się prosić o coś, co pracodawca ma obowiązek dać? To chyba normalne?

Były km
@Elżbieta

Nie zrozumiałaś pytania. Jestem obecnie po porodzie i staram się o zasiłek macierzyński. Zus nie ma kontaktu z firma.msm umowę na stałe i nie dostałam świadectwa pracy z racji upadłości firmy. Sama nie mogę się zwolnić no nie otrzymam zasiłku macierzyńskiego z zusu. Dlatego pytam czy firma rozsyla świadectwa pracy wszystkim pracownikom czy tym co składali wypowiedzenia.

...
@Były km

Jeśli jeszcze nie dostałaś wypowiedzenia to nadal jesteś pracownikiem, sąd jeszcze nie ogłosił upadłości

@...

A po tej upadłości może normalnie liczyć na ten zasiłek z racji macierzyńskiego czy będzie miała przez to same problemy niestety? Firma nie powinna czegoś wobec tego zrobić?

Xzxzx
@Były km

Ja dostałam wypowiedzenie,pisałam pismo o wydanie świadectwa. Niestety nic to nie dało, dopiero po założeniu i rozpatrzeniu sprawy w sądzie otrzymałam świadectwo pracy.

A
@Były km

Hej, ja dostałam świadectwo bez proszenia się ???? do końca września miałam wypowiedzenia ,a około 20 października przysłali mi świadectwo ,na którym o dziwo napisali że urlopu nie wykorzystałam - także oprócz niewypłaconych pieniędzy zachowali się ok ????????????

@A

To na pewno dla Ciebie na plus chociaż teraz się zastanawiam od czego może to być zależne, że ktoś specjalnie musiał iść do sądu w tym celu a u Ciebie wyszło tak łatwo. Długość stażu?

Były pracownik.

Hej. Czy któraś z Was miała już sprawę w sądzie pracy? U mnie termin wyznaczony na 29 listopada.

Zdzisława
@Były pracownik.

A to bez sprawy w sądzie nic nie dostaniemy?

@Zdzisława

Raczej wątpliwa sprawa. Ja złożyłam pismo do sądu pracy o sprostowanie świadectwa pracy, o zaległe wynagrodzenie i odprawę. Jakby mieli nam dać to co się należy to już dawno by to zrobili.

Edzia
@Były pracownik.

Tak,ja miałam ale jeszcze wszystko w toku. Sprawę założyłam w kwietniu

Edzia

Sąd bardzo przychylny, tylko trzeba na to czasu ale jest jakieś światełko w tunelu. Kolejna rozprawa w grudniu

Ola

Dziewczyny, może któraś się orientuje. Dziś dostałam świadectwo pracy. Na świadectwie są uwzględnione tylko dni urlopu za rok 2022. W 2021 nie wykorzystałam ani jednego dnia urlopu, ponieważ już od stycznia byłam na l4 ciążowym. Co z tym urlopem? Czy on przepadł? Czy jest w ogóle to możliwe? Czy jest szansa, że ten cały fundusz wypłaci mi za ten urlop? I czy w naszej sytuacji możemy też liczyć na odprawy? Jestem zielona w tym temacie , a na każdym forum co innego. Proszę o odpowiedź tylko te osoby, które wiedzą coś w tym temacie. Z góry dziękuję ????

Xyz

Dziewczyny czy ZUS wypłaca już pieniądze ?

Mmm
@Xyz

W dniu dzisiejszym dostałam decyzję (z 06.10) że ZUS przejął wyplate mojego zasiłku chorobowego z okresu od czerwca do końca września (ze względu na rozwiązanie umowy przez txm z terminem do 30 września) ale nie mam inf kiedy wypłaci pieniądze

ZUS
@Xyz

Mi wypłacił

Jak

Dziewczyny ile wynosi zasiłek na L4 ciążowym z ZUSu. Wyliczony z najniższej krajowej.

Km

ZUS to złodzieje, tak wypłata okrojona na macierzyńskim przez te ich podatki. Ale lepszy rydz niż nic.

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso