Opinie o Antal Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Antal Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Antal Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Antal Sp. z o. o. w Warszawa

Waterfall

(usunięte przez administratora) cwaniactwem pogania. Na początku wszystko super i jak z bajki. Z czasem zaczniecie dostrzegać, jak zły jest sposób zarządzania i jak bardzo team leaderzy nie mają o tym pojęcia. Ludzie odchodzą masowo lub masowo są zwalniani przy potknięciach. Potknięć nie mają ci, którzy trzymają najbardziej lukratywne finansowo projekty pod stołem. Agencja z uporem maniaka zmusza konsultantów do sprzedaży usług rekrutacyjnych (pamiętajcie, że tak naprawdę od razu rekrutujecie się na konsultantów 360*), podczas gdy osoby zatrudnione w celu „pozyskiwania biznesu” żadnego biznesu nie przynoszą - jedynie mydlą oczy, że prowadzone są negocjacje z klientem, któremu trzeba przedstawić topowych kandydatów, by podpisał z Antal umowę. Taka praktyka to przepalanie własnych pracowników, nie można od osoby z rocznym doświadczeniem wymagać tego samego, co od osoby z trzy- bądź czteroletnim doświadczeniem w rekrutacji 360. A na pewno nie kłamać, że „już podpisujemy umowę z klientem”, bo prawdopodobnie żadnej umowy nigdy nie będzie. A wam pozostanie dzwonienie do kandydatów, którym nawineliscie makaron na uszy, jaka to czeka ich fantastyczna oferta, bo sami w nią uwierzyliscie. Radzę podchodzić z dużą dozą dystansu, że „otwieracie nowego klienta” lub że to od waszego zaangażowania zależy podpisanie umowy z klientem. Niestety, ale Antal tworzy MLM-ową otoczkę, że sky is the limit, że wszystko sie da, kiedy rynek niemalże od roku mówi, że jednak tak nie jest. Kolejne osoby są zwalane, przychodzą nowe, zespół jest niestabilny (pewnie dlatego, że przełożeni liczą na jeszcze niezgaszone chęci nowicjuszy). Miejsce zarządzane przez prowincjuszy z kompleksami, co bardzo widać i słychać na open space - zwlaszcza wizyty w oddziale warszawskim bardzo to pokazują. Mało kto odpowiada na przywitanie, pożegnanie, a dodatków padają bardzo niesmaczne zarty w stronę koleżanek i kolegów. Byłam tam kilka razy i odnoszę wrażenie, że team leaderzy są bardziej merytoryczni od managerów. W innych oddziałach jest znacznie lepiej - zespół jako tak się wspiera, a nie jest dla siebie wilkiem. Nie warto polecać swoich znajomych do procesów wewnętrznych - poleciłam kilka osób od siebie, nikt nie wrócił z informacją zwrotną po procesie. Można się najeść wstydu.

XXX
@Waterfall

Ojej, bardzo się zgadzam z tą opinią. Jest kilka osób zwłaszcza w oddziale warszawskim, które nie powinny był się znaleźć wśród kadry kierowniczej. Niektóre objęły to stanowisko nie mając wcześniej doświadczenia w tym obszarze i faktycznie to wychodzi na spotkaniach zespołowych - przygotujcie się na kilka godzinnych spotkań w tygodniu w celu powtarzania non stop tego samego, ponieważ manager nie potrafi przeczytać notatki sprzed dwóch dni o Waszych postępach. I faktycznie, choć nie ma się umowy na rekrutera 360, to nim jesteś i musisz robić sprzedaż.

Agile

Moim zadaniem, Antal Poland to profesjonalna agencja rekrutacyjna, która wyróżnia się bardzo zwinny i skuteczny procesem rekrutacji. Jako kandydatka miałam stały kontakt z rekruterami, którzy zawsze szybko odpowiadali na moje pytania i informowali o kolejnych krokach. Atmosfera podczas całego procesu była bardzo przyjazna i profesjonalna, co czyniło aplikowanie do firmy bardzo przyjemnym. Na onboardingu zostałam bardzo dobrze przygotowana do pracy, chociaż był to intensywny okres, to bardzo się to opłaciło.. Otrzymałam świetny trening 1to1, który pozwolił mi w pełni poznać specyfikę pracy w Antal Poland. Był to bardzo cenny czas, który pozwolił mi poczuć się swobodnie w nowym środowisku pracy. W Antal Poland pracują ludzie mili i otwarci, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Zawsze jest ktoś, kto podpowie jak usprawnić proces rekrutacji, jak zoptymalizować research kandydatów, itp. To zespół prawdziwych profesjonalistów, którzy mają też dużo poczucia humoru i dbają o dobrą atmosferę w pracy. Faktycznie jest bardzo dużo pracy i nie zawsze ma się ten ,,luksus’’, żeby indywidualnie odpisywać do każdego kandydata, jednak wystarczy napisać do nich krótką wiadomość na LinkedIn z informacją o aplikacji i na pewno otrzyma się odpowiedź. Ogólnie polecam Antal Poland jako agencję rekrutacyjną, która działa bardzo profesjonalnie. Ich proces rekrutacji jest zwinny i skuteczny, a zespół pracowników jest bardzo pomocny i przyjazny.Pozdrawiam!

@Zmieszana

Przykro mi, że masz takie doświadczenia. Ja osobiście byłam w firmie zatrudniona stosunkowo krótko, że względu na to, że stanowisko/rola okazała się dla mnie po prostu nieodpowiednia i tak też się czasem zdarza.Natomiast od początku do końca miałam bardzo dobre wrażenia i naprawdę jest tam wspaniały team wraz z inspirującą i wspierającą menadżerką.Byli niezmiernie pomocni, zgrani i otwarci na nowe osoby. Nie wiem co było lepsze, przywitanie w firmie, czy pożegnanie, bo smutno mi było rozstać się z niektórymi osobami, które tam poznałam. Myślę, że w dużej mierze nasze doświadczenie i odczucia zależą od nas samych i ile dajemy z siebie, natomiast to oczywiście tylko moje zdanie.Pozdrawiam serdecznie:)

L.

Antal publikuje fałszywe oferty pracy. Nigdy nie odpowiadaj na wnioski.

ReX Recruitment Exchange
@qqq

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Trudno jednak jest nam się odnieść do powyższej sytuacji, ponieważ nie znamy kontekstu oraz informacji jaką lidearkę Pani/Pan ma na myśli. W sprawie wyjaśnienia sytuacji prosimy o kontakt: karolina@recruitmentexchange.pl. Pozdrawiamy, Zespół ReX

Ewa Nowy wpis

Rekruter w obszarze Inżynierii i Logistyki ma wpisane w całości swojego wynagrodzenia premie za wyniki. czy jesteście w stanie je jakoś umówić, żeby było jasne za co i ile mniej więcej można otrzymać?

Czy w firmie Antal Sp. z o. o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Headhunter, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

XYZ Nowy wpis

Masz premie miesięczne oraz kwartalne, jednakże są takie pułapy ustawione, a szczególnie na stanowisku associate, że dostajesz może maksymalnie 3000 brutto na kwartał, jeśli uda Ci się dobić do 100%

@XYZ

Z oferty pracy na wspomniane stanowisko Associate raczej się nie dowiem jak wychodzi z dobijaniem tego pułapu 100% oraz jak często się to komuś udaje. Są jakieś konkretne predyspozycje u kandydata, które w tym pomogą?

rtb

Niepoważna firma. Odezwał się do mnie rekruter z Antala z propozycją pracy w ich klienta, która mnie zainteresowała. Podałem swoje oczekiwania finansowe, które jego zdaniem były jak najbardziej w widełkach. Następnie zostałem szczegółowo poinstruowany, jak przygotować się do rozmowy u klienta (na co poświęciłem pół weekendu), na której wypadłem bardzo dobrze i już następnego dnia klient zdecydował się złożyć ofertę. I wtedy na jaw wyszedł mały "szczegół" - klient oczekuję, że zejdę ze stawki o 30%, ponieważ tyle wynosi jego budżet. Szanujmy swój czas.

Widzę ostatnie nawiązania podkreślające oddział warszawski. Co się dzieje teraz w Krakowie? widnieje oferta na Wielicką dla KAMa od IT, myślę nad nią. Przede wszystkim interesuje mnie sposób prowadzenia samej rekrutacji oraz to ile czasowo mogłaby jednak zabrać, wiecie? są jeszcze dwa dni by w ogóle podesłać papiery, wiec pytając wprost czy warto? jakich zarobków się spodziewać? Jakie są średnie?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Antal Sp. z o. o. na stanowisko Rekruter/-ka w obszarze Inżynierii i Logistyki? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Waterfall

XXX
@Waterfall

Zażenowanie

Niestety proces rekrutacji pozostawił wiele do życzenia: brak stałego kontaktu, milczenie przez wiele dni, niemożność otrzymania feedbacku odnośnie pracy, a końcowo zrezygnowanie z ofertowania wysłane e-mailem automatycznym. Ogólnie nieprofesjonalne podejście do kandydata. Negatywne opinie o krakowskim Antalu tutaj mówią same za siebie i nie dziwię się im zupełnie.

Martysia
@Zażenowanie

Masz w ogóle jakieś podejrzenie czemu mogło się tak stać? Bo jak składałeś cv i tak dalej to raczej każdy wymóg z oferty spełniłeś? Miałeś może także cos „ponad” standard? Teraz to będę się zastanawiać jakie jeszcze dodatkowe atuty są tu mile widziane? Jest tu w ogóle ktoś kto normalnie teraz niedawno się dostał? Po jakim czasie dają umowę do podpisu?

Zażenowanie
@Martysia

Teoretycznie tłumaczenie tym, że był ktoś inny i podejrzewam, że a) miał chęć na częstsze odwiedzanie biura b) niższe oczekiwania finansowe. Myślę, że choćbyś miała super kwalifikacje to i tak firmy wolą przyjąć kogoś po taniości. Z resztą nawet widełki się są podane więc to dużo mówi. Nie mówiąc już o podejściu do kandydata, skoro na takim etapie brak profesjonalizmu to co później...

@Zażenowanie

Nie wiem jeszcze co później, bo ode mnie to nawet cv jeszcze nie poleciało. Ciekawi mnie odniesienie do tego temat u od osoby, która teraz niedawno jednak dołączyła? Jakie podejście potem występuje? Jak nowi są wdrażani obecnie?

Jaki dress code obowiązuje w Antal Sp. z o. o.?

Zawiedziony

Piękne ogłoszenie, zachęcające ale... rozmowa rekrutacyjna dramat. Pani sprawiająca wrażenie znudzonej i momentami wręcz poirytowanej że w ogóle musi taką rozmowę prowadzić. Odechciewa się zawalczyć o pracę w tym miejscu w połowie rozmowy.

@Zawiedziony

Bardziej zastanawiająca dla mnie stała się ta fraza o zawalczeniu o prace, faktycznie trudno jest się przebić? Czy sporo osób zazwyczaj kandyduje? I rozmowa którego działu dotyczyła? To ktoś z HR rekrutował czy przedstawiciel? Obszar IT mnie interesuje, jak go oceniacie?

K

Po 8 miesiącach od wysłania CV dzwonią i pytają czy aktualne xd

@K

Chodzi o ofertę od firmy czy może do struktury? Mam na myśli rekrutera rzecz jasna. Mam doświadczenie i jak na razie się rozglądam. Zastanawia mnie ten wydłużony czas na reakcje. Nie potrzeba kogoś nowego? Ciekawe ile osób teraz dział ogarnia

Maja

Jest tu informacja, że dział HR może pracować zdalnie. A jak z innymi? Client Manager IT miałby taką możliwość? Stawki też piszecie, że średnie... Premie są za to wysokie? Ile można zgarnąć za pozyskane projekty i tak dalej, w jaki sposób to naliczają? Ze strony wiem tylko, że prowizje są wysokie, ale ciekawe czy pracownicy też tak uważają :)?

Dlaczego nie ma osobno żeby dodawać komentarze dla Antal Kraków ? Opinie się mieszają a widzę że oddział w Krakowie wcale nie jest lepszy od Warszawy, widać po stosunku do kandydatów, gdzie dzwoni rekruterka i mówi że to jest zupełnie inne stanowisko i czy chce tam pracować ... Zupełnie inny dział i stanowisko a w ogłoszeniu nadal szukają, tak jakby zbierali dane na przyszłość ludzi, tak to wygląda

Ale wyrażałeś zgodę na przyszłe rekrutacje? jeśli tak to co złego w tym, że dzwonią? Może ta rola która wciąż jest w ogłoszeniu jest nieaktywna, może jest dużo kandydatów. Naprawdę ludzie myślą jeszcze, że publikacja na stronie to jest jakiś cyrograf? Masz drugiego człowieka na linii, powinieneś być zadowolony i dopytać o szczegóły a nie lecieć z żalem na gowork. Porażka.

Jakie warunki pracy są w Antal Sp. z o. o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Koordynator?

Agile

Zmieszana
@Agile

Ten opis brzmi jakby ktoś z pracowników chciał odczarować zły obraz pracy w Antal. Jestem kolejna osoba, która może potwierdzić negatywne opinie

@Zmieszana

Na jakie zarobki i premie można liczyć na stanowisku rekrutera IT?

oni

hej, od pewnego czasu pracuje zdalnie jako rekruter/freelancer dla Rex-recruitment exchange jest to oddział Antala. Jestem wpisany w kilka projektów, zgłaszam kandydatów według kryteriów klienta, lidera rexa i antala . widze w systemie ze ci kandydaci maja prezentacje u klienta i tu sie zaczyna odrzucanie ludzi. nie bo nie ten profil, nie bo nie ma angielskiego na c2 tylko c1,klient sie rozmyslił, zamknął projekt. Odnosze wrazenie że to ściema do wyzyskiwania danych ludzi , kandydatów. Czy ktoś z was również pracuje dla Rexa ? udało się wam kogoś zatrudnić ? dostaliście kiedyś prowizję ?

xxx
@oni

ja dostałem raz. Natomiast często jest, że jest prezentacja u klienta i na tym też mam koniec.

Karo Korzeniewska
@oni

Hej Oni :) Zapraszam do kontaktu jeśli ciężko Ci skonwertować pracę na kasę, postaram się pomóc, lecz ReX to nie jest rozwiązanie dla każdego. Tylko 50% zaakceptowanych ReX Partnerów odnosi sukces. Pozdrawiam Karo

Xyz
@oni

Pracowałem z Rex, zdarzały się sytuacje, o których mówisz, ale udało mi się zatrudnić też kilku kandydatów. Otrzymałem prowizję. Uważam, że to specyfika projektu i też konkretnych procesów, a także klientów.

oni:)
@Xyz

Dziękuję wszystkim za odpowiedz. jestem spokojnieszy. działam dalej

@Karo Korzeniewska

no tak nie jest to dla kazdego tylko dla waszych wybrańców ;D

ooo
@..

jak to ?

@oni

Tak. Natomiast firma spóźnia się z wypłaceniem. Tutaj niestety Antal nie decyduje czy kandydat zostanie zaakceptowany do spotkania. Zależy od klienta.

PP
@oni

Mam podobne odczucia, że to ściema niestety. Na ogól napracujesz się nad projektem i nic z tego dalej nie wynika, bo wybór poleconego przez Ciebie kandydata zdarza się rzadko, średnio, jak Antal sam mówi na szkoleniach, trzeba przedstawić 6-8 kandydatów, żeby kogoś wybrali, a i tak taka osoba może nie przyjąć oferty, co zdarza się teraz bardzo często. Nie ma za to wynagrodzenia bazowego tylko bonus jak zatrudnią. Więc na ogół jest tak, że jesteś tłem dla sukcesów innych. Do tego często umieszczają projekty, których nikt nie chce, sami ich nie tykają, takie nie do zrealizowania. Mimo zgłoszeń o tym fakcie, czyli o pracy bez wynagrodzenia (czasem naprawdę było to parędziesiąt godzin pracy), a widać wykonaną pracę po ilości przesłanych przez współpracownika cv i raportów o kandydatach, managerowie milczą na ten temat, a konsultanci, odnoszę wrażenie, są zdziwieni, że ktoś dla nich chce jeszcze pracować. A o sobie mają dobre zdanie i chwalą się sukcesami i ile u nich można zarobić. Szkoda czasu.

Charles
@oni

Ja też z nimi współpracuję i z tymi rekomendacjami bywa różnie. Ale przy jednym projekcie mój kandydat został zatrudniony i otrzymałem prowizję.

L.

Antal publikuje fałszywe oferty pracy. Nigdy nie odpowiadaj na wnioski.

L4.
@L.

A może to jest fałszywe oskarżenie?

Honorata
@L4.

Raczej głos zawiedzionego, że nie dostał pracy. Chyba może się poskarżyć? Raczej wg mnie nie dają info, że nie odpowiada im kandydat, a nie że fałszywe oferty. Po prostu tylko wybrany wie, że dostał pracę i tyle.

Kla
@L.

Odpowiadamy, jeśli w nadesłanym CV widzimy iż osoba spełnia wymogi pracodawcy tj. doświadczenie, umiejętności, certyfikaty.

Bożena
@Kla

a jakiegoś doświadczenia, wykształcenia, certyfikatów wymagacie?

Darth Vader
@Kla

To znaczy wcale nie odpowiadacie? W sumie wyslalem juz wam ze 4-5 cv,a co ciekawe te same oferty wisza caly czas. Zero feedbacku, wy chyba zbieracie te CV i najwyzsze premie dajecie tym, ktorzy ich najwiecej nazbieraja

XD
@Darth Vader

Jaki jest w tym interes, żeby zbierać CV, nie odpowiadać i zamian dawać konsultantom premie? Próbuję znaleźć logikę w twoim sposobie myślenia. :P

Darth Vader
@XD

No wlasnie nie wiem i sie zastanawiam czemu najwyrazniej taka jest polityka tej firmy? Bo inaczej tego sie nie da wyjasnic, bo bioac pod uwage ilosc ogloszen, to sporo osob musi tam pracowac i je chocby redagowac, wiec maja czas na pisanie, ale na ukonczenie procesu rekrutacji juz nie?

LP
@Darth Vader

Z przykrością muszę stwierdzić, że tak to wyglądało, przynajmniej rok temu kiedy jeszcze tam pracowałam. Wiele ofert na ich stronie to po prostu oferty ,,krzaki", wysyłając swoje CV tylko zasilacie ich bazę kandydatów, a w rzeczywistości nie aplikujecie na opisywane stanowisko, chyba, że akurat jest podobny profil to wtedy może ktoś się odezwie.

qqq
@Kla

mało profesjonalne podejście, powinno się uszanować osobę aplikującą i do każdej zadzwonić choćby z informacją że niestety sie nie nadają... w social mediach opowiadacie piękne bajki jacy to wy nie jesteście profesjonalni w kontaktach z aplikującymi. Rex leaderki kolejna porażka.... na maila zwrotnego czekasz po kilka dni, a największy hit to ciągłe zwrotki maili że na urlopie hahahahah Najlepsza ściema to gdy wmawiacie że kontaktowaliście się z kandydatem i jest umówiony do firmy a tak naprawde nikt nie dzwonił... Rex niestety największa ściema na rynku.

ReX Recruitment Exchange
@qqq

Tokio

Hej! Czy ktoś pracował w Antal jako Business Development Manager? Jakie opinie/ zarobki / premie?

JK

Współpraca w oparciu o REX to na ogół sporo pracy nad projektem, z której często nic dalej nie wynika, bo wybór poleconego przez Ciebie kandydata zdarza się rzadko, średnio, jak Antal sam mówi na szkoleniach, trzeba przedstawić 6-8 kandydatów, żeby kogoś wybrali, a i tak taka osoba może nie przyjąć oferty, co zdarza się teraz bardzo często i do tego konkuruje się z kandydatami innych konsultantów. Nie ma za ten research i prezentację kandydatów wynagrodzenia bazowego tylko bonus jak kandydat zostanie zatrudniony. Cały zatem model opiera się na wolontariacie. Więc na ogół jest tak, że jesteś tłem dla sukcesów innych, bo z tych 6-8 wybierają jednego, prawdopodobieństwo można samemu oszacować:(. Do tego często umieszczają projekty, których sami nie chcą się podjąć, trudne do zrealizowania. Mimo zgłoszeń o tym fakcie, czyli o pracy bez wynagrodzenia (czasem naprawdę jest to parędziesiąt godzin pracy), a widać wykonaną pracę po ilości przesłanych przez współpracownika cv i raportów o kandydatach, managerowie milczą na ten temat, a konsultanci, odnoszę wrażenie, są zdziwieni, że ktoś dla nich chce jeszcze pracować. Sami chwalą się sukcesami i w ogłoszeniu podają nieprawdziwe niestety zarobki. Szkoda czasu na takich warunkach.

xd
@JK

dokładnie, buduje się im tylko bazę kandydatów nic poza tym. szkoda czasu chyba że ktos chce byc wolontariuszem

lol

25 zł na godzinę dla rekrutera z kilkuletnim doświadczeniem + premia 500 zł od kandydata? żart, dosłownie śmieją się w twarz

Sebastian
@lol

Netto, czy brutto te 25 zł? Dobra ale to może stawka na początek. Nie napisałeś, ile tam pracowałeś albo może z innego źródła wiesz o takim zarobku? Ja właśnie jako rekruter szukam swojej pierwszej pracy i nie wiem, czy by mnie tu przyjęli. W wątku widziałem też wpis o braku rozwoju. Coś o tym wiesz? Może na rekrutacji coś powiedzieli apropo przyszłości :D

BB
@lol

To jest model wynagrodzenia na 3-miesięcznym stażu, później wpada się na rolę rekrutacyjną z wyższą podstawą i duuużo większymi premiami.

ale
@BB

"lol" napisał przecież, że to propozycja dla rekrutera z doświadczeniem! Stażu się nie proponuje takim osobom.

Lipa

Uwaga, to (usunięte przez administratora) Wystawiają lewe oferty.

Zostaw merytoryczną opinię o Antal Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Antal Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Antal Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Antal Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Antal Sp. z o. o.