Opinie o Mobilis w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Mobilis. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mobilis o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mobilis w Warszawa

Kierowca

Wielki napis korzystacie z Toalet. A w budynku toaleta nieczynna . Dyspozytorzy korzystają z damskiej i jest zamknieta na klucz . (Zresztą cały czas z niej korzystają) Poprostu są ponad kierowcami. A jak kierowca chce skorzystać to jest wysyłany gdzieś na plac do przenośnej ba toaleta zamykana jest tylko dla elity. Gratuluję podejścia.

dodaj jeszcze premię. Tam jest regulaminowa 10% Czyli razem ok 34 zł

Łucznik

W Bydzi warunki de Besta. Etat na ile chcesz, na całym brutto ponad 5k. UoP na start, kurs za darmo też zrobią. Nadgodziny płatne 100% i grafik ustalasz se sam. Porządna firma. Godna, rzetelna i sprawiedliwa. Złapałem Boga za nogi

Onaa
@Ted

Dokladnie jest tak jak piszesz.3300zl na reke przy pelnym etacie.Lucznik chyba pomylil firmy piszac takie bzdury.Nie polecam firmy.Autobusy porazka

Jacky

Dzień dobry, Zastanawiam się nad przyjściem do Mobilisu W-wa, na umowę zlecenie na weekendy. Możecie mnie oświecić, na czym polega całodniowe szkolenie przed zatrudnieniem, co wchodzi w skład tego szkolenia? Pozdrawiam

@Tomek1968

Właśnie zmieniłem pracodawcę.Poszło bardzo sprawnie.

Kierowca

Pracuję 2 lata, zaczynałem bez doświadczenia i jak to w różnych firmach raz było lepiej raz gorzej. Ale nie rozumiem czemu niektórzy kierowcy wylewają żale tutaj a jak na krańcu im powiesz że przecież mogą się zwolnić i iść gdzieś indziej to nagle im mowę odbiera... Z większością da się dogadać i żyć w zgodzie, pieniądze są jak w każdej innej firmie w komunikacji miejskiej, każdy wiedział na co się pisał. Mi się dobrze pracuje i szczerze z czystym sumieniem polecam każdemu kto chce popracować w komunikacji miejskiej :)

Inia Nowy wpis

dzień dobry. zauważyłam w aktualnych ofertach, że kierowcy maja wskazane ewentualne widełki plac, natomiast jak teraz widnieje dostępne ogłoszenie dla dyspozytora to nic takiego nie jest w nim określone. czy jest tu może ktoś kto zna zarobki i by je przybliżył?

Przyszły kierowca Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Siemka wszystkim.. Chciałbym zadać szanownemu gronu pytanie bo nie mogę nigdzie znaleźć opinie dotyczące oddziału w Bydgoszczy. Od dłuższego czasu obserwuje ogłoszenie dot. pracy w Bydgoszczy razem z sfinansowaniem kursu prawa jazdy kat D przez przyszłego pracodawcę. Czy szanowne grono byłoby chętne wypowiedzieć się co do atmosfery w pracy , szefostwa /kierownictwa, wynagrodzenia , stanu technicznego pojazdów , oraz osoby która układa grafik ? Będę niezmiernie wdzięczny bo chciałbym zmienić swoją dotychczasową pracę a nie chciałbym więc z deszczu pod rynnę. Nie ukrywam że jestem mocno zainteresowany tą firmą .... Czy może wybrać jednak "Słynne MZK Bydgoszcz" ?

Uzii

Ciekawe kiedy Mobilis ogłosi przedłużenie kontraktu z Warszawą? Chyba że zamierza się zamknąć w stolicy.

@Uzii

Kiedy dowiemy się co z nowym przetargiem?

@Uzii

Do 24 października można składać w ZTM oferty na kontrakt

@Ja2

Ściemniać tak kierowców autobusów w mobilis żeby tylko nie złożyli wypowiedzeń przed końcem roku

18 metrów szczęscia
@Tomek1968

Mają ogłosic przedłuzenie kontraktu 31 grudnia o godzinie 23:59. O północy dostaniesz grafik na styczeń.

@18 metrów szczęscia

Poważnie tak jest? i co z tym grafikiem? Czy to oznacza, że w sylwestra tak czy siak nikt nie pracuje? czemu nie mogą dać go do wglądu nieco wcześniej? Kto w ogóle teraz do opracowuje?

Tomek 1968 Nowy wpis
@Tomek1968

Pensja 6300 jeden dzień z wolnego. Porównanie i oprzytomnijcie!Też mam zmiennika z Mobilisu! Teraz3 dni wolne.Szerokości!

Darek

zależy kto co lubi. Stawka niższa niż np. w MZA ale lepiej traktują pracowników. Coś za coś. I grafik elastyczny

Tomek 1968 Nowy wpis
@Darek

Pracuje 4 miesiąc po przejściu z Mobilisu,a pensja Jest 1500zł większa atmosfera w pracy ok.

Kierowca Autobusu

Kazali mi zapłacić za ubrania do pracy. Szybko poszło wyszedłem

Ja zadałem pytanie czy muszę sam kupić sobie ubranie? czy mogę mieć swoje ubrania? i jaka stawka? Suma odpowiedzi, wstałem i wyszedłem.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
Ida

Witam, czy jest tu może mechanik z Warszawy, który mógłby dać znać coś więcej o warunkach na warsztacie? Mój chłopak zna się na autobusach i zatrudnienia będzie szukał. W opisie podkreślają, że mogą całkiem przygotować go do zawodu. Czy warto by się zgłosił?

Mietek

Z czym masz problem?

Tommy
@Kierowca

Przynajmniej kobiety i dyspozytorzy mają czysto, większość kiermanow to brudasy więc co się Dziwisz?

Kapisz
@Kierowca

Tak samo z maseczkami. To jest jakiś absurd żeby koleś z pokoika nadzoru wychodzil bez maseczki i innym zwracał uwagę, że takowej nie mają. Ogolnie ta firma to coraz większe (usunięte przez administratora)

Januszex
@Mietek

Haha odpowiedź godna dyspozytora czy też instruktora. (usunięte przez administratora)

Wypop
@Tommy

Ilu jest dyspozytorów i kobiet, a ilu kierowców? To chyba logiczne, że ubikacja z której korzysta 200 osób bedzie bardziej brudna od tej z ktorej korzysta kilkanaście.

Bodzio
@Kierowca

I od 3 lat widzę nic się nie zmieniło. Nadal tak jest jak opisujesz.

Fast
@Kierowca

Przerobiłem kilka firma , ale Mobilis to strata czasu dla ludzi z aspektem zarobkowym . Nie dorobisz się tutaj kasy , raczej bardziej nerwicy. Po za tym kierowca traktowany jest jak wyrobnik , bo to firma izraelska nastawiona typowo na zysk.

Po czym stwierdzacie, że występuje takie nastawienie na zysk? Tylko przy tym jako argument sugerujecie jakieś pochodzenie? A ogólnie teraz co się w firmie dzieje tak w praktyce?

Ja2

Nic się nie dzieje konkurencja ogłasza podwyżki a tu podobno ma być 30.80 czyli najmniej na rynku Warszawskim ale nikt nic oficjalnie nie ogłosił.

dodaj jeszcze premię. Tam jest regulaminowa 10% Czyli razem ok 34 zł

miki

jakie są zarobi netto w Mobilis ,pracując na cały etat ? czy są jakieś zakazy pracy dodatkowej jeżdzac Taxi ?

@miki

Etat po roku 30.80 brutto x 168h do tego 10% premii nadgodziny stawka x2

@Ja2

Siemka, a do tej podstawy i premii wchodzą jakieś benefity pozapłacowe czy dodatek za staż pracy, jak już ktoś kilka lat pracuje?

Jurek

dobrze oceniam tę firmę. Wynagrodzenie? Oczywiście, jednym pasuje, innym nie. Atmosfera w pracy naprawdę ok :)

To swoja droga. A na jakiej zasadzie jednym wynagrodzenie pasuje innym jednak nie? czy występuje tu mowa o dosłownie tym samym stanowisku oraz tym samym nakładzie pracy? chyba, że na nadgodzinach się leci?

Bonanza

Witam czy to prawda że po wyczekiwanej wielkiej podwyżce w oddziale Warszawskim na 30.80 brutto, po spokojnym Styczniu, ze względu na dużą ilość wypowiedzeń od Lutego znowu Mobilis nie będzie wystawiać wszystkich brygad ze względu na braki kierowców? Kleszczowa już na 30 Stycznia dni otwarte z myślą o kierowcach z Mobilisu organizuje, czyżby miała się powtórzyć sytuacja o eksodusie w jeden miesiąc Mobilis-Kleszczowa wielu kierowców. Nawet ponoć ulotki propagandowe były na Posag7Panien ale szybko zostały sprzątnięte? Ktoś może potwierdzić?

@Bonanza

Ja żadnych ulotek nie widziałem może ktoś posprzątał, ale już kilku kierowców "spalonych" w innych firmach zaczyna przebierać nogami kiedy wrócą nadgodziny, bo sam nominał=słabe wynagrodzenie, a do MZA powrotu nie mają.

Jacky

@Jacky

Szkolenie BHP, zapoznanie taboru, sterowników i wewnętrznych regulaminów -jak w każdej normalnej firmie

Irena
@Andrzej

Ok, super, a wiecie ile można w jedne weekend zarobić? Jaka jest stawka właśnie za dwa dni lub jaka jest stawka godzinowa weekendowa? I czy ta umowa zlecenie to jest na jakiś określony czas?

@Irena

55pln/h w weekendy pomnóż sobie przez dwie zmiany po średnio 8.5 h i odejmij podatek . Masz 935 brutto 850 netto za 2 dni

@Ja2

O, ciekawe. A wiecie coś czy firma daje limity jeśli chodzi o pracę weekendową? Czy można brać każdy weekend, czy tylko np. max. 2 weekendy w miesiącu?? I czy podczas pracy weekendowej jakiś inaczej liczone są przerwy np. są dłuższe niż normalnie?

Ja2

Na zlecenie nie ma limitów na umowę o pracę musisz mieć 1 niedzielę wolną w miesiącu

@Ja2

Dlaczego nie ma dodatku dla kierowców na etacie za niedzielę?To jest dyskryminacja!

@Ja2

Teraz pojechali po całości. Wszystkie linie autobusowe związane z budową tramwaju na Wilanów , oraz 8%podwyżki od najniższej stawki.Czas zmienić pracodawcę.

@Tomek1968

Właśnie zmieniłem pracodawcę.Poszło bardzo sprawnie.

Jak zarabia mechanik we Wrocławiu? są teraz powystawiane oferty i jak dodali te na Kraków to wprost jest napisane, że widełki wynoszą od 5,5 do 7 tys, a przy Wrocławiu kompletnie niczego nie napisano. Myślicie, że warunki bardzo się różnią? Jak mają wyposażone warsztaty?

Alonso
@Łucznik

Gościu nie wprowadzają ludzi w błąd jakie 5k na rękę 24zl przy pełnym etacie (168h) wychodzi się ok 3900-4tys... Trochę mało jak za pracę wysokiego ryzyka , mając na plecach ogromną odpowiedzialność za zdrowie i życie pasażerów ....

Brat Kminka 9
@Łucznik

Dodaj jeszcze hotel za darmo - to jest super robo do emerytury a może i dłużej

@Alonso

Przecież napisałem brutto ponad 5k, czyli ok 4k na rękę co się nie zgadza? To więcej niż w MZK, tam robota na wariackich papierach jest. Z nadgodzinami czy świętami spokojnie będzie kilka stówek więcej.

Ted
@Łucznik

Gdyby tak było to już bym pracował.. Obliczyłem 176×24+ premia=4500 brutto, czyli 3300 na rękę..niestety.

Onaa
@Ted

Janik

Trzeba uważać na (usunięte przez administratora) dyrektorów i kierowników. Czepiają się drobnych rzeczy, najwyraźniej szukają zwady i chcą pokazać, że oni są najważniejsi

Ula

A to tutaj tylko kierowcy się zatrudniają? Co z biurem? Wiem, że teraz na stronie ofert takich nie ma, jedynie jeśli już to dla mechanika ale zastanawiało mnie to czyjeś ustosunkowanie się do zapytania o prace dla studenta. Jest wiec cos teraz do ogarniania w jakiejś administracji może?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Mobilis? Chętnie zatrudniają?

Tymoteusz

Czy te pytanie zadał bot? Jak widzisz zatrudnienie studenta na kierowcę autobusu? Wyjaśnisz? Po pierwsze wiek, po drugie już widzę jak student robi prawo jazdy kat D wydając z własnej kieszeni jakieś 8000zł ha ha ha

Był taki komentarz o tym, że już niedługo nie będzie komu jeździć a mnie rzuciła się oferta na Ursus za kolko w formie pracy dodatkowej. Piszą o kwocie 55 zł od godziny w weekend. Czy to oznacza ze opłaca się brać je całe? Jeździ ktoś tak i da znać czy warto? na jakich warunkach ta stawka godzinowa jest wyceniana?

Ja2

55brutto/h i żadnych innych warunków. Wsiadasz i jedziesz.

@Ja2

Kwota brutto to jest? od jakiego okresu czasu obowiązuje? To tylko w tym roku tak? ile było w poprzednim? Ciekawi mnie czy podwyżki teraz jakieś ewentualne wejdą po prostu. Cos w warunkach jeszcze może się tu zmienić do tego czasu?

Jurek

Chyba były jakieś podwyżki wynagrodzenia w tym roku? Bo 35zł/h na zleceniu teraz płacą. Ile się zarabia za nominał godzin w Mobilisie?

@Jurek

Kiedy dowiemy się co z nowym przetargiem i co z podwyżkami dla kierowców autobusów!

KatD

Już niedługo nie będzie komu jeździć i dopiero ZTM będzie miał komedie wszędzie braki w mza mobilis arriva grodzio. Kombinacja. A kierowcy odchodzą idą na emeryturę zasłużoną. Nie chcą zasilać cały czas. Nie długo autobus będzie marzeniem na przystanku i pasażerowie nie będą narzekać na spóźnienie tylko modlić się by przyjechał wgle. Co z kontraktem dla mobilis? Bo dyrektor ZTM stwierdziła że miejski przewoźnik może go przejąć

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Mobilis?

MZA w gacie...

Jakie teraz stawki są w mobilis na umowę o pracę i zlecenie?

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilis - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobilis?

Zobacz opinie na temat firmy Mobilis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobilis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 10 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobilis?

Kandydaci do pracy w Mobilis napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobilis