Opinie o Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bank Gospodarstwa Krajowego. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Bank Gospodarstwa Krajowego o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawa

Stażysta

Czy ktoś może był na stażu letnim z tej firmy i może coś o tym opowiedzieć? Ile płacą i jak wygląda rekrutacja, kiedy się odzywają i jak długo ten proces trwa?

@Miłosz

Jak długo trwał u Ciebie cały proces, od momentu wysłania CV do otrzymania informacji zwrotnej?

Karolka Nowy wpis

Ile trwa okres próbny w firmie co tutaj ktoś wspominał? Interesuje mnie Specjalista ds. Zarządzania Zmianą IT, pod koniec tamtego roku widziałem ogłoszenie i się dowiedziałem tak że jest takie stanowisko. Ale mam nadzieję że jak najszybciej dają „pełnię „ tych benefitów.

Amy

Dostał ktoś prace jako Specjalista ds. Automatyzacji Procesów? Lub brał udział w rekrutacji i podzieli się swoją opinią? Ja odpuściłam, choć mnie kusiło, i teraz tak się zastanawiam jakby to było jednak w przyszłości pracować w dziale automatyzacji. Jak zarobi, czy to praca całkowicie stacjonarna? Oferują coś ciekawego dla pracownika, jakieś benefity?

qubiak Nowy wpis
@Amy

Dwóch moich znajomych tam przeszło, teraz ja i jeszcze jedna osoba z obecnej pracy się tam przenosimy. Benefity masz omawiane na drugiej rozmowie. Jest całkiem spoko. Poza standardem - 7% wynagrodzenia miesięcznie na fundusz emerytalny (po okresie próbnym), premia na dzień pracownika BGK.

zosi

biorę obecnie udział w wielu procesach rekrutacji i ten do BGK jest jak najbardziej OK, nie rozumiem skąd fala jakichś negatywów. Pewnie ktoś chce zaszkodzić organizacji.

Pracownik Nowy wpis
@zosi

Fatalne jest to, że kadra zarządzająca boi się jak ognia zdolnych i ambitnych ludzi - znam przynajmniej kilka takich osób, które zmuszone zostały do "poszukiwania nowych" wyzwań, bo były zbyt dobre - zarówno w swojej pracy, jak i przy realizacji projektów. Zaczyna się jak zwykle niewinnie ... od tematu gdzie się widzisz za 5 lat ... :-)

Ewcia Nowy wpis
@zosi

Cześć ;-) Coś więcej możesz napisać o procesie rekrutacji w takim razie? szczególnie, że masz już porównanie z innymi.

Czy rozmowa rekrutacyjna na stanowisko radcy prawnego odbywa się po angielsku?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Ekspert ds. Instytucji Finansowych w firmie Bank Gospodarstwa Krajowego? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 23 marca kilka aktualnych ofert pracy do firmy Bank Gospodarstwa Krajowego. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Specjalista ds. Automatyzacji Procesów. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

BGK HR

Dzień dobry, zapraszam serdecznie do złożenia aplikacji. W trakcie rozmowy szczegółowo przedstawimy rolę o którą jest pytanie, a także odpowiemy na wszystkie pytania. Pozdrawiam serdecznie, zespół rekrutacji.

Przemysław
@BGK HR

Można się coś tutaj dowiedzieć o samym procesie rekrutacji? Kto pisał o dwóch etapach. Jest tyle spotkań czy więcej? Za każdym razem z tym samym rekruterem czy też jest kierownik działu do którego się aplikuje? Są jakieś testy czy tylko rozmowa?

Stażysta

Sylwia
@Stażysta

Hej @Stażysta, jak rozwinęła się sytuacja? Dostałeś staż w BGK, jeżeli tak napisz proszę o atmosferze w firmie i warunkach.

Ciekawa
@Sylwia

Brak odpowiedzi, jak wierzyć pracuj.pl to nawet nie otworzyli mojej aplikacji

Praktykant
@Ciekawa

Rekrutacja trwa do 19.06 może wtedy się odezwą.

Olga
@Praktykant

Hej :) Podpisałeś się jako praktykant więc chciałabym o to dopytać :D Jak wyglądają praktyki w BGK? Ile trwają i czym się na nich zajmujesz? Można sporo się nauczyć? Jak podchodzą do praktykanta pracownicy - chętnie dzielą się wiedzą? :)

Greg
@Sylwia

Ja, byłem nie polecam. HR nie wiarygodny na targach opowiada jak jest mega fajnie. W rzeczywistości to połączenie starego banku z urzędem gminnym. Rola HR przypomina tą jaką odgrywa TVP ;)

Grażyna
@Greg

A dało się jakoś zarobić na tym stażu?

@Grażyna

Staż nie jest od zarabiania tylko od nauki. w BGK każde praktyki są płatne oczywiście.

Irena
@pracownik

Oczywiście nauka jest na pierwszym miejscu, ale jednak dobrze jest przy okazji trochę grosza dorobić :) Tak przy okazji to wiesz może jak właśnie wygląda wynagrodzenie na stażu? I czy jest szansa na późniejsze zatrudnienie? Jeśli oczywiście dana osoba się sprawdzi :)

Miłosz

W moim przypadku po rozmowie rekrutacyjnej, po dwóch dniach otrzymałem telefon z pozytywnym rozpatrzeniem mojej aplikacji.

Małgorzata
@Miłosz

To gratuluję w takim razie! :) A jak wrażenia po rozmowie? Pytali o coś konkretnego?

@Miłosz

Brak odpowiedzi po drugim etapie rozmowy.

Małgorzata

Na czym polegał drugi etap rozmowy? Myślałam, że jest tylko jeden etap... Kiedy to było, może jeszcze się odezwą?

Karo

(usunięte przez administratora) A BGK to dobry pracodawca, ludzie, którzy tu pracują to wiedzą i nie muszą polegać na opinii na GW. A opinie kandydatów - cóż każdemu nie podpasujesz. Są ludzie z wybujałym ego i po prostu słabi kompetencyjnie to i ofert nie dostają.

Umysłowy

W Centrali pracują na kierowniczych, stołkach buraki, słoma z butów wystaje... Pełno spotkań, które nic nie wnoszą merytorycznego do pracy. Przy rekrutacji piękna otoczka a potem wychodzi jak zawsze. Home Office to fikcja. Niewiele ludzi zna j. angielski na dobrym poziomie, komunikatywnym. Niestety widać polskie standardy bankowości... Jak ktoś ma poukładane w głowie to nie polecam tego banku. Polityką śmierdzi na kilometr...

Konrad
@Umysłowy

Dobre podsumowanie dokładnie tak to wygląda

@Konrad

Chcesz przez to powiedzieć, że to całe podsumowanie po trzech latach wciąż aktualne jest? Co oznaczają niby te polskie standardy bankowości tak właściwie?

Wx pracownik
@Umysłowy

Absolutnie się zgodzę. Dyrekcja ustawiona przez władzę która wszyscy sami dobrze wiemy jaka jest.

@Wx pracownik

Masz na myśli władzę w naszym kraju najwyższą z najwyższych? Czyli jak się rząd zmieni mogłoby być tu według Ciebie lepiej czy niekoniecznie?

Nick jest pusty
@Umysłowy

ok, dzięki za ten wpis, w ogłoszeniu piszą: możliwość pracy zdalnej, a w rzeczywistości jest możliwość, tylko nigdy nie wykorzystana, czy tak? Także dzięki za wpisy o wynagrodzeniu 4000 brutto - śmieszne - mniej niż w Biedronce. :)

Zofia
@Nick jest pusty

Jak to możliwość, ale niewykorzystana? O co chodzi? Wyjaśnisz?

@Nick jest pusty

Jest czarno na białym w każdym ogłoszeniu - 8 dni zdalnych w miesiącu. (usunięte przez administratora)

OK

Wiadomo, każdemu nie podpasujesz. Ale ja uważam z perspektywy pracy w komercyjnym i spółdzielczym, że BGK to super pracodawca :) Premia roczna, majowa i marcowa, opieka medyczna, ZFSS, integracje, szkolenia, progam emerytalny, za darmo nauka języków

jaja

Ja nie narzekam. Bank się otwiera na coraz to nowe rzeczy więc jest różnorodnie. Fajne biuro, pakiet socjalny o jakim małe firmy mogą pomarzyć, jak chcesz to możesz się angażować w jakieś dodatkowe inicjatywy, wolontariaty. Siłownia w budynku i rowerownia :)

@jaja

Na jakie nowe rzeczy otwiera się bank? Podaj jakiś przykład :) I pochwal się w takim razie tym pakietem socjalnym, skoro inne małe firmy mogą o takim pomarzyć. Zastanawia mnie też jedno, jak Ty się odniesiesz do stwierdzenia, że firma zatrudnia głównie na zastępstwo, a potem nie przedłuża im umowy? Bo taka opinia się pojawiła. Faktycznie tak jest? Czy może można liczyć na stabilne zatrudnienie?

jaja
@Karolina

o, widzę, że moderator GW się uaktywnił ;) :) Nowe: fundusze europejskie, ESG, CSR, służba zdrowia, wsparcie Ukrainy, współpraca zagraniczna, długo by wymieniać pakiet socjalny jest podany w każdym ogłoszeniu i opisany na stronie www banku: szeroki lux med za darmo, multisport w zasadzie za darmo (siłownia w budynku główmy z rowerownią), premia roczna, z okazji dnia pracownika, Top up, dofinansowanie z zfs, program emerytalny, bractwa sportowe, wiele szkoleń, dofinansowania do studiów podyplomowych, do kursów językowych, za darmo nauka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego online, wyjazdy, integracje, dodatkowe dni płatnego urlopu, itd... :) Również rodzaj umowy jest zawsze podany w ogłoszeniu, widzę na stronie, że w zasadzie na zastępstwo są może 2 z ponad 90 otwartych rekrutacji. No i to chyba logiczne, że umowa na zastępstwo jest umową czasową? Także polecam najpierw sprawdzić a dopiero potem pisać.

pi

aplikowałem niedawno, proces jak dla mnie standardowy, nie odbiega od tego w innych firmach, telefon od jakiejś kobiety z zaproszeniem na spotkanie, rozmowa zdalnie (hr i mendżer), po 3 tygodniach dostałem info, że przyjęli kogoś innego. Generalnie ok.

woda

Jak ktoś już pracuje w BGK to wie, jak fajnym pracodawcą jest Bank. Więc chyba tutaj to tylko frustraci co się nie dostali piszą negaty :) :) No może byliście za słabi.

Dla mnie proces rekrutacji ok, pierwsze spotkanie na teamsie, drugie w siedzibie, po 4 dniach oferta, chyba przyjmę bo warunki ok, lepsze niż w banku, w którym jestem teraz.

Do BGK dołączyłam ponad rok temu, firma sama mnie znalazła na LinkedIn - proces rekrutacji był dwuetapowy, najpierw spotkanie online z menadżerem i rekruterką, potem spotkanie stacjonarne z dyrektorem biura i decyzja, całość trwała max. miesiąc. Na ten moment jestem bardzo zadowolona z przejścia do BGK, najbardziej chyba na plus mnie zaskoczyło ze pracuje tu dużo młodych ludzi z fajnym doświadczeniem z bankowości czy Big4 i jest przestrzeń do wychodzenia z własną inicjatywą. Przed przyjściem miałam też obawy co do "partyjności" banku jednak na co dzień nie widać ani nie słychać polityki na korytarzach czy w pracy. Na minus - spodziewałam sie spokojniejszej pracy a właściwie ciągle cos się dzieje pod kątem projektów

@Ania

młody skład to jaki mniej więcej przedział wiekowy? i odnośnie tej polityki to samo z siebie się bierze czy jednak są jakieś reguły między wierszami, które ludzie sobie tu przekazują i to by była jedna z nich? co jeszcze wchodzi w rzeczywistą kulturę pracy w tym miejscu?

@Alicja

Departament w którym jestem to osoby w przedziale 23-50lat z naciskiem na osoby w przedziale 30-40 co jest miłym zaskoczeniem bo straszono mnie ludźmi w wieku emerytalnym. Co do polityki po prostu nikogo tutaj nie obchodzą moje i innych poglądy polityczne i o nich nie rozmawiamy niezależnie czy jest się dyrektorem czy specjalistą. Jakie konkretne elementy kultury Cię interesują? To bardzo szerokie określenie

Jaka umowa obowiązuje w Bank Gospodarstwa Krajowego podczas okresu próbnego?

Ofiara

Najlepiej na zastępstwo, a później spadaj

@Ofiara

Czyli Ty tak miałaś? Na ogół nie przedłużają umowy po zastępstwie? Ciekawe czy dużo osób jest tutaj na takiej umowie zatrudnionych i jakie mają historie, czy też tak jak Ty. A ile czasu pracowałaś?

Czy w Bank Gospodarstwa Krajowego możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Dyrektor?

Tom

Jak jesteś z nadania partyjnego to oczywiście ;)

Cezary

Firma dobrze oceniana, praca stabilna bo to instytucja państwowa, więc polecam.

Mariusz
@Cezary

Z tą stabilnością bym nie przesadzał a na pewno można na sporo niższe wynagrodzenie niż w innych banka/firmach na tych samych stanowiskach

Kazimierz
@Mariusz

To nie jest tak stabilnie? Rotacja jest duża Twoim zdaniem?

Przyszlyniedoszlypracownik

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku ds obsługi rachunków? Jak jest w tym zespole w wwa?

Miia
@Przyszlyniedoszlypracownik

4500 brutto i raczej brak perspektyw na awans chyba, że wyczujesz z kim się polubić a z kim nie :)

Askier
@Miia

4.5 brutto w Wwie? To wegetacja na dłuższą metę. Koszt wynajmu, jedzenie, ubranie a gdzie cokolwiek innego..

Leszek
@Miia

A są jakieś szansę na premie roczne, miesięczne czy nie ma żadnych szans?

agos

No to może @kozi idź na stanowisko programisty, tam masz jeszcze więcej dodatków, możesz bowiem liczyć zarówno na prywatną opiekę medyczną jak i kartę mulisport, oprócz tego samo wynagrodzenie na pewno będzie przekraczać kwotę 4 000 złotych, z czasem możesz również liczyć na podwyżkę.

Su
@agos

Czy da się zarobić tutaj jakomekspert w dziedzinie architektury i rozwoju oprogramowania kwoty rynkowe - powyżej 20000 brutto?

Sylwia
@agos

Masz na myśli 4000 złotych netto? Może ktoś z użytkowników forum Gowork pracuje w BGK obecnie? Post jest z 2016, a sytuacja pewnie uległa zmianie.

IT employee in BGK ;)
@Sylwia

Sytuacja uległa zmianie ale nie wynagrodzenia pracowników IT BGK to się nie zmieniło. Chodzi o 4 brutto niestety wiem to :(

Kazimierz
@IT employee in BGK ;)

To kwota na start czy już z doświadczeniem? I czy w Banku Gospodarstwa Krajowego można też liczyć na jakieś premie i dodatki? Ile wynoszą realne zarobki na rękę, jeśli wliczy się w to wszelkie bonusy?

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Gospodarstwa Krajowego - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Gospodarstwa Krajowego?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Gospodarstwa Krajowego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Gospodarstwa Krajowego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 6 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bank Gospodarstwa Krajowego
2.5/5 Na podstawie 4 ocen.

Bank Gospodarstwa Krajowego