Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

Charity

Firma niby spoko, jak typowe korpo…ale, nie polecam GBS Kraków. Team był super, oprócz jednej seniorki i managera. Odnoszę wrażenie iż dziewczyna była psem strażackim managera…miałam okres próbny i się zaczęło. Zalogowanie do systemu po 4 dniach próśb i ticketów…wina-moja, szkolenia które nie zrobione na czas po naznaczeniu przez seniorkę-navigatora, też moja wina, na co przy 1:1 z managerem miałam info, że jestem daleko do tyłu, bo nie pojawiłam się na większości szkoleń, ale przeniesione było tylko jedno z nich, o ile nie miałam prądu w moment tego szkolenia i wszyscy byli zawiadomieni…więc to stało przyczyną umowy nie na czas nieokreślony, a na nowe 3 miesiące. I jako bonus, manager i jej koleżanka stabilnie kontrolują mój czas pracy, czas zalogowania i przerwy. Przy każdej okazji otrzymuje wiadomości, które potwierdzają że Big Brother is watching you….No i odnośnie pracy z biura, ustalaliśmy raz na miesiąc jeżeli jest możliwość. Jeżeli możliwości nie ma i manager cię nie lubi, będzie: czemu cię nie będzie? Musisz, jak nie, będzie 1:1. I żeby dalej być w biurze, No matter that others doesn’t want to come

Ciekaważycia

Praca na GBS Kraków

Energetyk

Witam, jak wygląda sprawa pracy zdalnej w firmie? Czy dla obecnych pracowników jest forsowany powrót do biur?

Pracuś
@Energetyk

Generalnie jest model hybrydowy i pozostawiono dużą dowolność menedżerom do wyznaczania zakresu w jakim oczekują aby ich pracownicy byli obecni w biurze. Może są zespoły w których możliwa jest pełna praca zdalna, ale generalnie trzeba się liczyć z jakąś obecnością w biurze, chyba że uda się przekonać swojego menadżera do pełnej pracy zdalnej, np. jeśli mieszka się dość daleko od Krakowa lub Warszawy. Obecnie większość ludzi w biurze to i tak raczej ludzie, którzy chcą tam przyjść do pracy zamiast siedzieć na home office.

TakaPrawda

Jak wiadomo, nie tylko informacje o pracodawcach są ważne ale też o pracownikach. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do uczciwości A******** F****j to proszę dokładnie się przyjrzeć.. Wiele osób już dawno ma właściwą opinię o Tej osobie.. także z innych firm.

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Hypno

Dzień dobry, interesuje mnie stanowisko asystenta projektanta instalacji elektrycznych. Czy z bardzo dobrą znajomością języka ang, i z 2 letnim doświadczeniem w projektowaniu mam szanse na jakieś większe pieniądze niż te 3,5 na rękę?

Lola
@Hypno

Pracodawcę obowiązują z góry określone widełki płacowe których nie może przeskoczyć z uwagi na blokadę HR w systemie. Dlatego różnice w wynagrodzeniach to raptem kilkunastu złotych Analogicznie jeśli aplikujesz na pozycje managera to widełki masz większe jak na specjaliście. Zatem na specialiscie ciężko jest dostać więcej jak napisałeś.

Specjalista inżynier
@Hypno

Tak jak napisała koleżanka wyżej. Niestety większe zarobki są możliwe dopiero na managerskich pozycjach. Tak że trudno Ci będzie więcej wynegocjować

Inż Spłuczka od kibla
@Hypno

Tyle to dostaniesz na seniorze. Jeśli masz małe doświadczenie to zaoferują ci juniora, a wtedy o podanej kwocie może pomarzyć. Pamiętaj że zaczynajac w korpo jesteś na najniższym szczeblu drabinki, a twoje dotychczasowe osiągnięcia są nic nie warte

Gabriela
@Specjalista inżynier

tak ciezko na managera awansowac ze stanowiska specjalisty ? ile lat trzeba mie w tej firmie doswiadczenia by na taki awans wskoczyc ?

Bollywood

Niestety to prawda, co piszą w komentarzach. Ostatnie pół roku roku to drastyczne pogorszenie warunków zatrudnienia. Na skutek covida firma szuka oszczędności na każdym kroku. Duże fale zwolnień wśród inżynierów, a takze w drugim dziale firmy GBS redukcje. Kto mial łeb na karku to sam odszedł, a zarzad dodatkowo zwolnił tych leaderow, którzy nie do końca byli po myśli 'gory'. Obecnie atmosfera siada, rob swoje, nie wychylaj sie, nikomu nic nie mow, bo doniesie do Ciebie do HR, a moze sie uchowasz. Zwolnienia w firmie wyglądają tak, ze dostajesz zaproszenie na rozmowę z przełożonym, wdzwania sie hr i dostajesz propozycje nie do odrzucenia. W międzyczasie blokują Ci konto, tak abyś przypadkiem nie pożegnał sie z kolegami z zespołu i nie napomknął jaka to 'swietna firma'. (usunięte przez administratora) . Oficjalnie na każdym spotkaniu z managementem gadają frazesy jak to firma dba o ludzi podczas covida, jakie wartości ma, jak sie niby stara, aby bylo pieknie i kolorowo. Prawda jest taka, ze wyższy management z hr na czele to najsłabsze ogniwo. Jest paru mądrych leaderow w zespołach, ale głową wala w sufit z betonu.

richard
@Bollywood

to dobrze,ze nie aplikowalem, widze,ze nadal rekrutuja?

@Bollywood

Niestety oszczędności to prawda, firma nie jest liderem w kwestii wynagrodzeń...teraz były podwyżki i jakieś bonusy dla wybranych..(usunięte przez administratora) Natomiast co do zwolnień to się nie zgodzę - standardowa rotacja, ktoś odchodzi itd. nie ma żadnych masowych zwolnień a w GBS jest cały czas trend zwyżkowy.

Alan

Ha ha No tu jest coś na rzeczy... ????

Nicky
@Alan

W GDC zwolniono 20-30 inzynierow w drugiej czesci roku, w GBS w samym IT odeszlo, lub zwolniono ponad 30 osob. Kilku kontraktorow dowiedzialo sie o tym, ze nie przedluza im kontraktow na kilka dni przed koncem umowy. Plotki glosza, ze beda przenosiny do Indii niektorych dzialow.

Problemy
@Nicky

Znacznie wcześniej już były problemy z automation (BIM) na przykład. Wielu dobrych fachowców odeszło przez kiepskie pensje i złe traktowanie. Mam wrażenie, że osoby najgorsze z zespołów są bezpieczne bo zazwyczaj podlizują się managerom i nadrabiają w ten sposób fatalne umiejętności techniczne. Babsko co cały dzień tylko model obraca, potrafi usunąć pół modelu w revicie,a z budowlanki nie umie schodów zaprojektować to ceniony pracownik????. Mimo skarg, mimo zgłoszeń do hr-ów za perfidne traktowanie ludzi i zgłoszeń do managera bo nikt pracować z kimś takim nie chce????????????Jest to najlepsze miejsce dla młodych żeby nauczyć się programów i zdobyć pierwszy rok doświadczenia. Potem trzeba uciekać.

Ciekawy
@Problemy

Standard. Firma. zawsze dziala wg maksymy 'mierny, bierny, ale wierny'.Promuje miernoty, ktore wlaza w (usunięte przez administratora) Managerom bez wazeliny. Szkoda,ze tyle mowia o swoich wartościach, a promują (usunięte przez administratora) a na sypianie z przełożonymi przymyka oko. Tutaj też były zgłoszenia do hr i przełożonych, bo Pani M wykazywała niezwykle wysokie libido w towarzystwie osób na pozycjach????

@Ciekawy

Widzę że wcześniejszy wpis który ktoś wrzucił o "Pani M z HR" i nadzorcy z Irlandii chyba został usunięty ;) - hasło "wysokie libido" faktycznie trafne.

Oaza

Po liczbie reakcji na jak najbardziej prawdziwe posty, widze ze caly HR wpadl tutaj minusowac ;)

Compliance
@Oaza

Ja mysle, ze maja to w objective na 2021, haha. "Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam..."

Nicky
@Alan

Zwolniono ponad 30 osób w IT, APAC, Middle east i UK. Pewno nie wiecie, bo firma zrobiła to po cichutku. Jak myślicie, w obecnej sytuacji, planami automatyzacji, kierunkiem indyjskimi, EVA na pokładzie kiedy wezmą sie za GBS?

truuten
@Bollywood

dwie ręce daje uciąc za to co tu jest napisane szkoda nerwów kasa dobra ale szanujcie sie ludzie

bumelant
@truuten

dobra kasa?? hahaha, dobry żart

smieszek
@Bollywood

Jak to czytam, to mysle, ze ktos nadlecial z kosmosu, ale OK, wiem ze moze byc roznie. Ogolnie o lozkach, syfach, zwolnieniach i innych paroksyzmach w GBSie przynajmniej - nie slyszalem. Przeciwnie, gro ludzi 5 lat + w Jacobsie nadal tu jest, ba nawet awansuje. Rotacja jest WSZEDZIE, przychodza studenciaki, strzelaja zamowienia, czesc nara, czesc zostaje. W Procuremencie nigdy nie bylo poczucia mistycznej "gory" i sil nadprzyrodzonych. Nie ma tez korpofrazesow, jak w Capie, a rozne Communities jak Women's network, PRISM (LGBTQ), Mental Health dziala sprawnie i nie mialem wrazenia wydmuszek. Co wiecej, do tej pory nie spotkalem sie z korpo, ktore otwarcie wspiera LGBTQ, gdzie ludzie tego srodowiska wychodza przed szereg i dziela sie swoimi historiami. I guzik mnie obchodzi co jeden z drugim menago mysla. Oficjalne stanowisko jest jasne, w koncu to polityka. Czytam ten wpis i mam wrazenie, ze podziela stereotypowe utyskiwania na swiat korpo i kadre. Szkoda, ze sie nie udalo, ale na litosc boska to nie jest caly Jacobs :D. Wszedzie znajdzie sie sliwka w kompocie, ale jak ci sie chce pic, to golniesz na zdowie.

@Nicky

hmm, zatrudnienie w Jacobs w Polsce to ok 1800 osób. Naprawdę uważasz że zwolnienie 30 osób można nazwać "masowymi zwolnieniami" ?

ABC
@pracownik

Obecnie już 2350 pracowników na pokładzie GBS i GDC. Firma rośnie, nikt nie myśli o zwolnieniach i nie myślał. Rotacja jest, była i będzie. A życie ludzi z firmy to absolutnie niczyja sprawa oprócz ich samych. Widzę, że GoWork oprócz wylewania żali przyjmuje też ploty ze świata korporacji.

@ABC

W jaki sposób ta firma rośnie, tak jak piszesz?? Więcej pracowników?

ABC
@Anna

Przyjmuje coraz więcej pracowników, jest dużo nowych wakatów - nie replacementów.

Julita
@ABC

No i super że są nowe stałe etaty. Powiesz jakie warunki? Chodzi mi o kasę. Wypłata jest na dobrym poziomie?

niko
@Julita

Całkiem, całkiem.

kly

Jakich pytań spodziewać sie na 2 etapie rekrutacji na junior project aaccountannt ? help :)

M
@kly

Hej, na pewno pojawią się pytania o umiejętności excel, pytania dotyczące bilansu, zasad rachunkowości, część rozmowy może być przeprowadzona po angielsku. Zakres pytań może być szeroki ale w obszarze księgowości. Powodzenia!

kly
@M

Dziękuję :) ! Czy pojawiają się też jakieś zadania do rozwizania onine. ?

@kly

bedziesz miec test wiedzy ksiegowej - kilka zadań, cos do policzenia, cos o fakturach, poza tym standardowe pytania, co robiłes, jakie masz plany, troche sprawdzenia angielskiego itp itd

bg
@pracownik

moglbys podac przyklad co do policzenia? i co o fakturach? :)

junior
@bg

@bg jeżeli jeszcze tu zaglądasz, to czy możesz napisać jak przebiegła rozmowa? co się pojawiło?

Junior 2
@junior

@junior a czy Ty pamiętasz jak dokładnie przebiegła rozmowa?

Hej! Czy macie w firmie podwyżki inflacyjne, bonusy roczne, jakieś dodatki na święta i wakacje? Co takiego jak „wczasy pod grusza” Jakie konkretnie są benefity? Dzięki :)

@Paweł

Są punkty przyznawane co kwartał, które można przeznaczyć w systemie na zakupów bonów do najróżniejszego rodzaju sklepów stacjonarnych i internetowych (bogata oferta - sport, kultura, odzież, zakupy codzienne, dla dzieci etc.), opłacenie wyjazdu, rekreacji itp. Są bonusy na Święta Bożego Narodzenia, dopłata za pracę w godzinach nocnych, jeśli takie godziny się ma, jest opieka medyczna w Luxmedzie (bardzo bogata oferta, polecam), jest Karta Multisport. Podwyżki inflacyjne również są - i podwyżki raz na rok w zależności od tego jak ktoś się stara (moim zdaniem uczciwy system). Są też dopłaty do kursów językowych, od czasu do czasu opłacane jakieś szkolenia, są zajęcia sportowe darmowe, opłacane przez Jacobsa (np siatkówka albo sztuki walki).

@Gościu

Dzięki za wyczerpująca odpowiedz! A te punkty co kwartał są w jakiej wysokości? W innych korpo spotkałem się z punktami przyznawanymi co miesiąc i było to jakieś 100 punktów, oczywiście wszystko zależy od progu. A jak tutaj? Czy pakiet w luxmed pokrywa stomatologa? Dzięki!

@Paweł

A nie ma za co :) Hmm, nie wiem na ile mogę powiedzieć, żeby nie było że za dużo faktów podaję : D Powiem tak: raczej podobnie do tego co w innych korpach. Są różne opcje tego pakietu w Luxmedzie, można wybrać standardowy a można minimalnie dopłacić i wybrać lepszy i wtedy jest opcja ze stomatologiem również. Ogólnie dane mi było pracować (niestety) w kilku innych korpach przed Jacobsem i powiem że, porównując, Jacobs to naprawdę dobra firma, w porównaniu do tych innych korpów gdzie lizusostwo, (usunięte przez administratora) polaczkowanie i metody zarządzania rodem z PRL-u były na porządku dziennym. Oczywiście wiele zależy od zespołu do którego się trafi (polecam Procurement ;)) ale generalnie uważam że ludzie traktują się tutaj normalnie, jak człowiek człowieka, co dla mnie bardzo ważne. Są tu różne rzeczy wypisywane na temat stawek w porównaniu do tego co płacą w Jacobsie w Ameryce, no ale błagam, jak ktoś chce zarobić tyle co na takim samym stanowisku zarabia się w USA, to chyba czas na przeprowadzkę do USA. Takie są realia, a jak ktoś się obraża na rzeczywistość polską w której żyje, to jest to trochę oderwane od rzeczywistości.

Kazi
@Gościu

A jakieś świąteczne bonusy są?

@Kazi

A są :)

Bożena

A jakie? :)

@Bożena

A kiepskie

@Bożena

Od 500 do 200zl w zależności od zarobków

Punkty
@Gościu

Punktami nie można opłacić wszystkiego w mybenefit czyli najlepszych opcji - gastronomia, edukacja, allegro pełna oferta, sklepy kategorii Uroda, Moda, Zakupy, transport. Za to kolonie dla bombelków, masaże, kultura i sporty owszem :) ogólnie bardzo słabo. Jedynym plusem jest kompleksowy Luxmed za niewielką kwotę.

Dora

Czy ktoś orientuje się jakie dokładnie pytania z wiedzy zadają na drugim etapie rekrutacji do księgowości (szczególnie na stanowisko junior project accountant) oraz czego dotyczą zadania do liczenia (co dokładnie z faktur)?

Karol

Widać, że nie ma sensu nawet aplikować bo płaca słaba pracuje w handlu i mam 4200brutto plus bony, zniżkę pracowniczą, premię miesięczna,kwartalna,wakacje pod gruszą,Multisport itp.Dodatkowo dorabiam jako elektronik montaż paneli słonecznych,naprawa urządzeń elektronicznych kasa też dobra.Znam j.angielski i niemiecki biegle. Ciekawe czy przebija widełki płacowe z tego co tu widzę to max 4tys.netto

Baranina_na_grubym
@Karol

Ale czy masz młody dynamiczny zespół ? Owocowe poniedziałki ? I dozgonna wdzięczność szefa zamiast podwyżki czy bonusu ?

Newbee

@Newbee

Co to znaczy dla Ciebie "słabe pieniądze"? Jaka kwota jest dla Ciebie słaba?

maniek
@Newbee

To jedź do UK pracować. W Polsce są polskie pensje. A Jacobs płaci przyzwoicie, może na niektórych rolach mniej niż inne firmy, ale i tak nie jest to na pewno zły pracodawca. Newbee 10.05.2022 08:30 Jeśli chodzi o moje zdanie to nie polecam pracy w tej firmie. Mydlenie oczu i typowe wyeksploatowanie młodych, polskich inżynierów aby pracowali za słabe pieniądze na kapitał zagraniczny. Gdzie za tą samą pracę np. w GB inżynierowi trzeba byłoby uczciwie zapłacić dużo więcej niż w Polsce. Trochę to słabe, ale nie tylko to.

L.
@maniek

Beznadziejne płace i na ostatnim town hallu potwierdzenie, że żadnych podwyżek mimo galopującej inflacji nie będzie. Do tego wycofują się z wszelkich złożonych obietnic o pracy zdalnej - zatrudnili ludzi z całej Polski obiecując to na rozmowach, a teraz się wycofują ze wszystkiego. Większość ludzi ze stażem ucieka, zostają sami po studiach i Ci którzy nie mogą z jakiś powodów rzucić papierami. Atmosfera z miesiąca na miesiąc gorsza, wszyscy mega sfrustrowani. Na każdej rozmowie managerowie obiecują cuda, ale nic z tego się nie wydarza. Firma zrównała się pensjami z Biedronką...

Loran

Czy ktokolwiek jest w stanie udzielić info o stanowisku mł. specjalista ds. obiegu dokumentów? Orientacyjne zarobki itp.

Aaa

Na jakie warunki płacowe (netto) może liczyć osoba z kilkuletnim doświadczeniem w MirPolu z UB (P+W) jako projektant instalacji elektrycznych ?

Gosiak
@Aaa

Ok 3.5k netto. Zależy od poziomu językowego, doświadczenia i tego jak ci pójdzie rozmowa.

Dominika
@Gosiak

A jakieś premie macie czy tylko podstawa pensji wchodzi w grę?

Gosiak
@Dominika

Nie ma bonusów rocznych ani premii. Jedynie śmieszne bony na święta o wartości 200 zł

Cześć wszystkim. Jestem zainteresowany ofertą pracy w dziale inżynierskim "inżynieria środowiska", nie mam konkretnego stanowiska, ponieważ kilka ofert brzmi dość ciekawie. Czy mógłby ktoś wyrazić swoją opinie na temat tego działu? Jak wygląda atmosfera pracy, jakie projekty (zakresy) są przyznawane, no i pewnie to co wszystkich interesuje jakie widełki finansowe można dostać na stanowisku np. Asystent projektanta branży sanitarnej / asystent projektanta sieci? Dzięki za odpowiedzi ;)

Dzięki Jacobs za brak obiecanego feedbacku! Jeśli nie jesteście w stanie dotrzymać słowa to darujcie sobie zapewnienie o przesłaniu informacji zwrotnych dotyczących rekrutacji.

AccountingStar ;)
@Kandydat

Co wnosi twój komentarz ? Ja np. dostałem feedback...i co ??? Pisałeś do rekrutera z którym rozmawiałeś czy jesteś "księciem" który siedzi i czeka i jak minęło X dni (a obiecali... :):):)) to obraza i wpis na forum... #jajebie dramat... życzę ci bezrobocia przez następną dekadę

@AccountingStar ;)

Jeśli ktoś coś obiecuje to powinno zostać to dotrzymane. Mam inne podejście do życia i pracy. Raczej staram się dotrzymywać danego słowa, ale widzę że dla Ciebie i wielu innych jest to obce. Nie rozumiem życzenia bezrobocia? Może swoje fulstracie i niepowodzenie w życiu zostaw dla siebie. Ja Ci życzę trochę więcej uprzejmości i przede wszystkim zadowolenia z życia zawodowego i prywatnego zebys nie musiał wylewać goryczy na forum :)

AccountingStar ;)
@Kandydat

kolego / koleżanko frustracje to raczej ty wylałeś pisząc na forum... nie odpowiedziales za to na moje pytanie - pisales do osoby z którą rozmawiales ? ile czasu minelo od rozmowy itd? wiesz, ja już dobrych 10 lat pracuje w różnych korpo w KRK i różne zachowania widziałam. Mam też w pracy osoby które uważają się za pempek świata - i własnie taką postawę widze po twoim komentarzu...

Smiech
@AccountingStar ;)

Jako tak bardzo doświadczony pracownik wielu korporacji powinnaś wiedzieć, że zwroty typu: Ty, Twoim itp. piszemy z wielkiej litery, zdania zaczynami również od wielkich liter. To taka mała uwaga na przyłość. Używanie emotikonek, hashtagow z przeklenstawami jest także słabe. Jeśli jesteś pracownikiem firmy, której tak bronisz to niestety ale nie robisz jej dobrego pijaru.

Bo to prawda

Zgadzam się

Inżynier - Dział Projektów

Byłem kandydatem ubiegającym się o stanowisko w dziale projektowym. Na początku odbyła się rozmowa z działem HR, następnie techniczna (MS Teams) z kierownikiem zespołu oraz menedżerem. Rozmowa była merytoryczna i odbywała się w dobrej atmosferze. Zaproponowano mi pracę, której nie przyjąłem z uwagi na warunki finansowe. Zaproponowałem kontr-ofertę i tutaj zaczęły się komplikacje. Brak informacji zwrotnej. Totalny jej brak - dla mnie wygląda to trochę tak, że firma/dział HR obraził się, że nie przyjąłem od nich oferty, a w kontrze zapronowałem własną, więc teraz nie otrzymam od nich długo odpowiedzi. Po pewnym czasie (2 tygodnie), uznałem że się przypomnę, bo w końcu Pracodawca nie ma monopolu na wyłączny kontakt z kandydatami. Dowiedziałem się (dopiero po kontakcie telefonicznym, bo na wiadomość e-mail mi nie odpowiedziano), że Pani która zajmuje się moją sprawą ma dużo tematów ale na pewno na mój odpowie. Tak się stało, bo już 15 minut później, po rozmowie telefonicznej, odpisała mi, że nie ma jeszcze odpowiedzi od menedżera, ale jak tylko otrzyma to przekaże mi jego decyzje. Natomiast nie potrafiła określić, kiedy to może nastąpić. Powyższe skłania mnie do tego, żeby jednak wystawić negatywną ocenę w stosunku do HR, bo jednak Ci pracownicy są tam w określonym celu i mogli by wykazać więcej zaangażowania i udzielać informacji zwrotnej. Nasunęła mi się myśl, że tak długo trwająca rekrutacja i ciągłe poszukiwania kandydatów to jednak niekoniecznie tak duże zapotrzebowanie nowych inżynierów, a po prostu warunki jakie proponują czy chociażby stosunek do kandydatów. Pracę podjąłem u konkurencji, za wyższe pieniądze niż zaproponowałem do Jacobs. Informacji zwrotnej nie otrzymałem do dziś - pierwszą rozmowę z HR odbyłem w czerwcu (dla przypomnienia dzisiaj mamy już połowę października). HR do poprawy!

Jan
@Inżynier - Dział Projektów

Czy możesz napisać jakie stanowisko i jakie zarobki ;) ?

Ulllaa
@Inżynier - Dział Projektów

Brzmi mega znajomo. Widzę ze historia lubi się powtarzać i HR się nie zmienił… dramat

Pytanie o rozliczenie pracy zd

Cześć, czy oni jakoś sprawdzają jak ktoś pracuje z domu? W sensie aktywność przy komputerze? Czy można dostać sraczki i spokojnie wyjść na 10min do kibla? Jak są rozliczane przerwy na pracy zdalnej?

@Pytanie o rozliczenie pracy zd

Potwierdzone info z działu IT. Przełożeni mają możliwość zdalnego podglądu ekranu, więc jak chcą mogą widzieć wszystko co robisz na każdym z ekranów. Jeśli ponadto korzystasz z softphona jak avaya one-x to mogą słuchać rozmów. Na starcie jak odpalasz system to jest info, ze system jest monitorowany, ale tak naprawdę nikt sie nie zastanawia jak daleko sięga inwigilacja. Co do przerw to obowiązują przepisy prawa pracy, ale z zależności od działu jak nie odpisujesz na teamsie to po 5 min przełożony dzwoni na telefon sprawdzić gdzie jesteś. Nie zainstalujesz żadnego programu do klikania myszka, bo infosec minitoruje systemy i jak im wyjdzie na raporcie to będą problemy. Nawet jak wpinasz urządzenie usb to sie to zapisuje. Dodatkowo monitoring aktywności w siecie, jesli oglądasz wideo lub stresujesz, ew jakies media społecznościowe, to wychodzi na raporcie z użycia sieci. Przełożeni dostaja raporty dot pracowników, którzy najwięcej to robią. Nieoficjalnie przełożeni czytają prywatne rozmowy, kto i co mowi na temat pracy, lub ich samych. Sporo osób miało przez to rozmowy dyscyplinarne, a nawet straciło pracę. 2 lata temu poleciał jeden manager, bo mu się tęczowe logo ponoć nie podobało. Generalnie uważać trzeba, co i z kim się piszę, bo jeśli przełożeni sami tego nie zrobią to bardzo popularne jest (usunięte przez administratora) Ktoś kiedyś kogos podsłuchał w kuchni, jak mówił ze (usunięte przez administratora) jest niepokojące i skończyło sie na dywaniku u managera. Znowu jedna leadera w IT brylowała w tym i screeny z rozmów słała do samego CEO w Dallas. Generalnie dużo zależy od działu i ludzi z którymi pracujesz, ale zalecana jest ostrożność.

Pracownik_X
@Odpowiedz

dawno większych bzdur nie czytałem. 1. Żaden manager nie ma czasu ani chęci do czytania i słuchania rozmów pracowników na teamsach czy innym komunikatorze - i żaden manager nie ma takich narzędzi - wyjątkiem jest zespół CYBERSECURITY i oni faktycznie "mogą więcej" ;) ale ma to sens i uzasadnienie 2. Każdy pracownik wie że jego praca na komputerze FIRMOWYM jest monitorowana - a dokładniej dla ludzi "nie IT" - firma może sprawdzić tzw "logi" czyli każdą aktywność wykonaną na kompie, TO NIE OZNACZA MONITORINGU PRZEZ MANAGRA W CZASIE RZECZYWISTYM. 4. Info z pierwszej ręki, jeden pracownik dostał upomnienie kiedyś że ogląda porno na niebezpiecznych stronach i żeby tego już nie robił :D Pozostawiam bez komentarza fakt używania komputera służbowego do takich celów. 3. Jeśli wspomniana sytuacja z wydzwanianiem po 5 minutach nieaktywnosci na teamsach jest prawdą to trzeba zgłosić do odpowiedniego działu w firmie. Ale osobiście po przeczytaniu całego wpisu wydaje mi się to zwykłym kłamstwem.

Hehe
@Pracownik_X

Tak naprawdę wszystko zależy od Team Leadera - w moim zespole nikogo nie obchodzi ile sobie przerw 5-minutowych czy 15-miutowych zrobisz w ciągu dnia, póki wykonujesz swoją pracę dobrze. Chyba że komuś zmieni się status na "offline" w trakcie pracy - to wtedy tak, są pytania (wiadomo, że zwykle to przez przerwane łącze z netem, więc problemów jakichś z tego powodu nie ma). Z tym że jak komuś spadają wyniki pracy i odstaje od reszty, to wtedy drąży się temat i przypatruje bliżej takiej osobie - ale to dlatego żeby reszta nie musiała odwalać roboty za taką osobę, wiadomo. Ale generalnie inwigilacji nie ma ;)

Wyglądało to tak
@Pracownik_X

ta "nie ma czasu", ale gadać o perfumkach i wakacjach ewentualnie preferencjach politycznych to był zawsze czas. Nigdy żaden manager, a już w szczególności Pan Chleb z Service Desku nie był 100% swojego czasu w biurze, zawsze przerwa "out of office" na minimum godzinę. Też chciałbym tak pracować

Tia
@Pracownik_X

"wydaje ci się" no tak jak wszystko co napisałeś wyżej, interesancie

Cześć, Widzę że poszukują projektantów konstrukcji do Krakowa. Czy idzie tam wyciągnąć 12k na rękę z uprawnieniami i całkowitą samodzielnością? czy to raczej firmą do zdobywania doświadczenia.

Inżynier
@Marek

Na 12k na rękę nie masz co liczyć nawet jako starszy projektant, gdzie poza samodzielnością jeszcze będziesz odpowiadał za nadzór nad pracą asystentów. Tylko powiedz mi ile firm w PL w ogóle płaci 12k zł na rękę projektantom? W większości firm, które ja znam, nie wybijesz się ponad 10k netto z pojedynczego etatu jeśli nie będziesz co najmniej kierownikiem zespołu w korpo, nie masz znajomości lub jeśli nie jesteś naprawdę wysokiej klasy specjalistą, którego w danej chwili dana firma naprawdę potrzebuje. Patrząc z tej perspektywy, Jacobs naprawdę jest dobrą firmą dla inżynierów. Mi przed aplikowaniem do Jacobsa pracę w tej firmie polecało parę osób, spróbowałem i się nie zawiodłem. Choć oczywiście firm idealnych nie ma. Ale z własnych doświadczeń znam typowo polskie alternatywy i na pewno jakbym miał komuś polecać gdzie warto iść to wskazałbym na Jacobsa jako jedną z lepszych opcji.

Piter

Macie jakieś opinie o procuremencie?

Nickkkk
@Piter

Bardzo polecam :) Fajna atmosfera, najfajniejsi ludzie w całym GBS-ie. Team Leaderzy również godni polecenia.

Marzena
@Nickkkk

A coś dla humanistów w J. się znajdzie ciekawego? Pod kątem kasy naturalnie, ale atmosfery też :)))

@Nickkkk
@Marzena

Ja jestem humanistą, a w Procuremencie czuję się jak ryba w wodzie (i dużo znam takich osób), więc w sumie trudno tak powiedzieć jakie stanowisko komu przypasuje ;) Ale z ofert takich z opisu bardziej pod humanistyczne zainteresowania to chyba w HR-ach można szukać, albo może jakieś Document Writing, trzeba patrzeć na stronie Jacobsowej na aktualne oferty https://careers.jacobs.com/ (w polu location wpisać "Kraków" - pokaże oferty z biura w Krakowie).

Model biznesowy

Praca w Jacobs, czyli neokolonializm w praktyce albo "nic nie będziesz miał i będziesz szczęśliwy" - ODC 1 Ponieważ podczas rozmowy pomiędzy „Momidorem” i „Pomidorem” była mowa o modelu biznesowym, zatem przyjrzyjmy się jemu. 1. Na początku drogi jest entuzjazm praktyki studenckiej, jakby się złapało Pana Boga za nogi. To jest właśnie ucieleśnienie sławnego już bom motu Klasua Szwaba o posiadaniu niczego. 2. Na końcu drogi jest ten dzień, kiedy widzisz, że zarabiasz maksimum 1/4 stawki płaconej za identyczną robotę w stanach. Wtedy czujesz takie ukłucie bycia oszukanym. Stało się to, jak sądzę, udziałem "Momidora" Drogi Momidorze.... Neokolonialny model biznesowy proponowany przez Jacobsa w krajach III świata jak Polska, Indie czy Filipiny, o którym pisała osobo-postać „Pomidor” jest typowym podejściem każdej spółki o nazwie xyz Polska Sp z o.o. Jacobs jest po prostu tylko tego jaskrawym przykładem ze względu na skalę. Nie mamy na to wpływu bo alternatywa posada na kasie w Biedzrze jest już zajęta przez Krainę-U. System, którego ekspozyturą jest Jacobs o tym wiem i dlatego robią, to co robią. Będę to robili do ostatniej chwili, kiedy u nas padnie pierwsza salwa. Dobra wiadomość jest taka, że to co zrobisz ze swoją duszą zależy już tylko od Ciebie, a raczej od Twojego poziomu świata oglądu. Nie daj się uwieść tej korpo kulturze dla ubogich, banalnej i płaskiej, ze szkoleniami na poziomie wikipedii, tym poklepywaniu po plecach przez różnych jankeskich ceo ( brakuje tylko koralików i lusterek), tym durnym celów rocznym, słowem całej tej korpo sztuce robienia wody z mózgów. To łatwe, bo to jest tylko kwestia smaku…. Herbertowi się udało więc Tobie też się uda. Bo wiedz mój drogi Momidorze, że tak na koniec ostatniego dnia pracy w tych różnych Jakobsach, jak już dzieci wylecą z domu, aby w drugim, swoim już okrążeniu zacząć od punktu 1, zostanie Ci tylko, lub raczej aż, szacunek do samego siebie.

@Model biznesowy

Zrób sobie przerwę od filmów z żółtymi napisami

Poza tym - nie bądźmy hipokrytami: polskie firmy robią to samo, przenosząc produkcję do Chin czy Indii. Czy pracownik na produkcji w Chinach zarobi tyle samo co na produkcji w Polsce? Nie sądzę.

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 122.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS