Opinie o Alstom Konstal SA w Chorzów Metalowców 9

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alstom Konstal SA. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Alstom Konstal SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alstom Konstal SA w Chorzów Metalowców 9

krokodyl

W tej firmie za niedługo nie będzie Polaków! Widziałem oferty pracy agencji SGP ściągającej obcokrajowców, szukają elektryków z doświadczeniem za 26 pln brutto na godzine. Coraz większa bieda będzie. Dojdzie do tego, że będziemy musieli sami szukać pracy za granicą bo wypchną nas z rynku pracy tani imigranci!

@krokodyl

Hmmm a ta stawka 26 zł brutto to jest stawka dla osób z zagranicy i tylko do tej konkretnej agencji? Czy Także obywatele PL też mają taką stawkę? I jak szukają elektryków z doświadczeniem, to o jakie doświadczenie chodzi? 2 lata, czy raczej 8-9 lat?

Miś Uszatek

Ciekawe że nikt nie widzi że jeden człowiek wywozi co się da z Delty, nikt się tym nie interesuje:)))od złomu,przez drzewo aż po miedź z przyrządu dachów, itd :)) i to w ilości konkretnej , się zajmujecie pierdolami a firmę na żywca Lubelski wieśniak wam opierd...a:)) ślepy zakład. Wstyd , naprawdę wstyd.

Jatojo
@Miś Uszatek

Dokładnie , jak to jest ze chłop na takim stanowisku został zwolniony z poprzedniej pracy za kradzież paliwa i była wzywana policja na miejsce . Rękę myje ręka , kiedyś się nie lubili dzisiaj rządzą na delcie . Wiadomo o kim mowa ????

Tadeusz

Pojawiła się oferta pracy w roli technologa na białym montażu na tzw. retroficie. Czy ktoś jest chętny podzielić się informacją jak wygląda praca w tym dziale? Ze swojej strony dowiedziałem się, że panuje tam co najmniej nieporządek a goniące projekty wymuszają pracę w godzinach nadliczbowych. Pragnę poznać opinie przede wszystkim ludzi zajmujących się retrofitem, chociaż każda opinia może okazać się przydatna. Byłbym zainteresowany podjęciem pracy, ponieważ dobrze płacą, jednak nie chciałbym osiwieć brodząc po szyję w bagnie. Dziękuję za opinie.

@Rere

Do testów tylko? Czyli co jakieś obroty firmowe to już ich nie obchodzą? Bo to byłoby poniekąd dziwne podejście

Pracownik Biura

Alstom bardzo się zmienia i coraz lepiej traktuje pracowników. Czuję się coraz lepiej w firmie i bardzo wdzięczny jestem za pracę przy tak ciekawych i nowoczesnych projektach :)

Ha ha ha Nowy wpis

Witam was wszystki sprzedajne K......U .....R.......w.......Y co byście z pod siebie G....Ó.....W......N......O zjedli tak was kierownicy epu wy którzy doprowacacie projekty i ludzi do ruiny na aluminium dalej oszukujcie klienta i technologie a kolejne projekty wrócą jak bumerang do poprawy

Michał Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 godzin.

Jak się Wam pracuje? W skali 1/10? :D

Tymon Nowy wpis

Znalazłem ofertę pracy dla operatora produkcji (electrofittera). Poza entuzjazmem nie widać wielu wymagań, choć podobno mile widziane uprawnienia na wózki widłowe. Da się te ostatnie uzyskać już po zatrudnieniu (najlepiej na koszr pracodawcy, rzecz jasna :)).

Spawalnik

Jakie stawki dla spawlanika i KJ ?

Judyta
@Spawalnik

Ja też chętnie bym się dowiedział, bo może jak kasa dobra to bym się zatrudnił. Mam doświadczenie w tej pracy 7 lat i napiszcie, jaka jest pensja dla osoby z taką wiedzą. A i czy spawalnik tutaj pracuje na jedną zmiana, czy na kilka i czy w tym sa jakieś nocki?

D13 Nowy wpis
@Judyta

Nawet jak nie masz żadnej wiedzy to warto. Będziesz drukować kolorowanki za 7k na rękę. Polecam.

Kontroler jakości

śmiech

z przedszkola .. Kierownik to jakis żart , który tam jest Rafał P. Gosc bez wiedzy!

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zawiedziony

Podwyżki dla pracowników fizycznych w tym roku to żart, jak byście posiadali pracowników z pierwszej łapanki, a nie bardzo dobrze wykwalifikowanych.

Cezary Wiklik - Jelenia Góra
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Jestem właścicielem starego tramwaju typ 4N, rok prod. zapewne 1956. Usytuowany jest w Rynku, tuż pod Ratuszem i dziś jest punktem "it" oraz sklepem z pamiątkami regionalnymi. W Jeleniej Górze firma "Kolejkowo" przygotowuje się do otwarcia i prezentacji pojazdów szynowych (głównie pociągów" w formule makiety. Zamierzamy współpracować i firma chciałaby wystawić także makietę Rynku z tramwajem. Niezbędne do wykonania modelu są plany (projekty) tramwaju tego typu. Czy mógłbym liczyć na pomoc w uzyskaniu rysunków technicznych, co znaczenie przyspieszyłoby proces powstawania modelu i wpłynęło korzystnie na ostateczny jego wygląd? mój adres e-mail: photos_7@op.pl lub cwiklik@jeleniagora.pl Cezary Wiklik

Lara

Widzę, że firma poszukuje kandydatów na płatny program stażowy. Firma wymaga od stażysty 4-5 dni dyspozycyjności w tygodniu. Czy sobota i niedziela też jest brana pod uwagę? I ile godzin tygodniowo trzeba wyrabiać? Dajcie znać, jestem zainteresowana tą ofertą.

Wydra
@Lara

Dni stażu zależą od kierunku na jakim ma się odbywać staż. Weekendy są niepracujące, od pon do pt na różne zmiany, chyba że się dogadasz z szefem, to wtedy możesz liczyć na bardziej indywidualne godziny

@Wydra

A szef zwykle zgadza sią na propozycje stażysty czy to zależy od człowieka? Można być dyspozycyjnym na jedną zmianę czy trzeba "liznąć" wszystkiego?

Marianna

Pytanie o stanowisko zarządzania zmianami inzynierskimi - warto? Jakie zarobki? Jak ludzie dogadują sie ze soba w zespolach projektowych? Czy jest duza rotacja na stanowiskach biurowych?

mm
@Marianna

jakie dokładnie stanowisko?

Czy w Alstom Konstal SA jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Wyświetla się na stronie firmy, że przyjmą między innymi Manufacturing Operatora. Czyli robota na produkcji. Samo ogłoszenie zawiera jednak niewielką liczbę informacji. Ale do zadań ma należeć badanie jakości. Wiecie, czy i jakiego potrzeba doświadczenia, by tu robić? I jakie godziny pracy oraz zarobki?

Nie tak dawno ktoś na forum rzucił mimochodem, że firma ma długi. Prawda, czy wieści wyssane z palca? Chętnie też poznam kulisy, które spowodowały, że poszukiwany jest kierownik projektu ds. testów i odbiorów. Co się stało z poprzednikiem i jak się ma relacja pensji do obowiązków? W dodatku w treści oferty napisano, o realnej możliwości rozwoju w ramach struktur firmy. Co więc stoi na przeszkodzie, by stanowisko obsadził dotychczasowy pracownik? Jak faktycznie przedstawia się możliwość uzyskania awansu, czy choćby podwyżki?

skromnyprzedsiebiorca

Aplikuje na stanowisko inżyniera elektryka S&A na jakie wynagrodzenie można liczyć z 2letnim doświadczeniem na tym stanowisku dla UoP i b2b ? jakie są godziny pracy i jak atmosfera na tym dziale ?

Kandydatka

Dlaczego agencje pracy, czy inne rekrutacyjne np. Human Tower, nie ujawniają pracodawcy, do którego jest nabór? Jestem zarejestrowana w Alstomie. Udostępniałam im swoje dane i CV, a szukają przez agencje? Dowiedziałam się na rozmowie o pracę, że przyjęcia są do Alstom w Chorzowie. Gdybym wiedziała, nie byłabym zainteresowana tym pracodawcą, bo idzie na skróty.

Ukryte
@Kandydatka

Ukryte rekrutację, bo o takich wspominasz to dziś codziennosc. Pracodawcy nie chce ujawniać ze kogoś ciągle szukają, albo że akurat potrzebują takiego czy innego specjalistę. Pewne elementy są psychologiczne, inne uzasadnine biznesowo. Nie ma się co frustrować, zawsze możesz podziękować i szukać dalej.

Pop
@Ukryte

Ni prawda uzasadnienia nie ma. Chyba w polin tak rekrutują. Normalne firmy są transparentne i ani tak nie rekrutują ani nie ukrywają swoich długów.

krokodyl

@krokodyl

Tadeusz

@Tadeusz

Nie rób sobie tego ludzie na stanowiskach pim i metie to skończeni idioci

Wanda

A czemu tak po nich od razu jedziesz? :/

Szasza g
@Wanda

Tak trzeba. Misiek co odcina hajsy na własnych biznesach, polonista filozof korporak i wielu innych. Dream team.

@Szasza g

A coś więcej? Czyli ogólnie przeszkadzają innym w pracy czy jak

maniek
@Tadeusz

zaplanuj sobie budowę domu, zamów wszystko na raz, zacznij budować a potem nagła zmiana planów o 180stopni, robisz wszystko od nowa i jeszcze nie zapomnij ze miało być zrobione na wczoraj. Tak wygląda retrofit.

ma*k s*nko
@maniek

na retroficie się nie planuje, tam się robi na pałę byle do przodu

prawda i sama prawda
@Wanda

przeszkadzaja? zdecydowanie tak tylko problem polega na tym ze w wiekszosci nie swiadomie poniewaz nie maja kompletnie zadnej wiedzy technicznej ta sa ludzie po slabych kierunkach na US czy Politechnice w trybie zaucznym jakies zarzadznie produkcja czy inne kierunki niepokrewne. Prosty przyklad metier elektryki Kamil D uniwersytet rolniczy

Siwex
@prawda i sama prawda

problemem nie są studia pokończone przez danych delikwentów, gdyż one nie są potrzebne do klepania tabelek w excelu. Zresztą znam osoby po dobrych studiach, co również dały sobie spokój z alstomem, ze względu na wszelkie prace robione tam na rympał. Problem jest właśnie w robieniu wszystkiego w taki sposób, aby zgadzało się w tabeleczkach menedżerów oraz wieczne poganianie ludzi by robić szybciej i byle jak.

@Siwex

A możliwy byłby sposób uzupełniania tych tabeleczek, żeby mogło być z tym lepiej?

Rere
@Wanda

Nie przy tym podejsciu pracodawcy. Oni w swiadomie robia projekty na przypal. Ten zaklad zostal sworzony do tesow. To zapalona stodola z ludzmi pod znaczkiem duzego A...

@Rere

Usatysfakcjonowana

Jak dla mnie świetna firma, naprawdę jestem zadowolona z tej pracy. Nie rozumiem skąd tyle negatywnych informacji. Każdemu życzę takiego Kierownika jak mój, nie neguje tylko wspiera! Do benefitów jak i samej wysokości wynagrodzenia nie mam zastrzeżeń. Dzięki tej firmie mogę nabierać cennego doświadczenia i rozwijać swoje umiejętności. Polecam się zatrudnić i samemu wyrobić opinię, ja nie żałuję :)

Hyhy
@Usatysfakcjonowana

Nabierasz cennego doświadczenia w czym?

@Usatysfakcjonowana

Tu jest tylko jeden kierownik czy jest ich więcej? Wymienisz jakie macie benefity?

Dd

Witam czemu nie da się dodzwonić na żaden numer telefonu w tej firmie ? Ma ktoś jakiś nr do kadr lub kogoś kto zajmuje się rekrutacją? Chcę aplikować na spawacza

kandydat na Material Planera

Proszę o informacje jakie widełki ma Koordynator Zaopatrzenia Projektu / Material Planner. Jakie są warunki pracy i czemu szukają nowych osób - nowe projekt ?

Wysyłał ktoś papiery na ogłoszenie production operator? Bo szukają akurat na jednym serwisie, z tego co widzę. Mało tam strasznie było napisane w ogłoszeniu o tej pracy i chciałem się czegoś więcej dowiedzieć. Jaki system pracy u nich jest?

Zapytanie proj

Cześć, jak wygląda praca na stanowisku zajmującym się projektami/ change managmentem w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Alstom Konstal SA - Chorzów

• Jak się pracuje w Alstom Konstal SA?

Zobacz opinie na temat firmy Alstom Konstal SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 247.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alstom Konstal SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 191, z czego 21 to opinie pozytywne, 67 to opinie negatywne, a 103 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alstom Konstal SA?

Kandydaci do pracy w Alstom Konstal SA napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alstom Konstal SA
1.6/5 Na podstawie 337 ocen.

Alstom Konstal SA