adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.

Opinie o adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.

Dzień dobry, niedawno została dodana oferta na stanowisko Group Quality Assurance Specialist. Czy byłaby szansa na odniesienie się do rozmowy rekrutacyjnej? Spełniam wymogi i planuje złożenie dokumentów. Zastanawiam się tylko czego można się spodziewać oraz jaka podstawa może być oferowana w przypadku posiadania tych 5ciu lat doświadczenia z opisu?

Czy można liczyć w adapa Poland Bogucin Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Pracownik Nowy wpis

Tak - każdy pracownik jest objęty programem prywatnej opieki medycznej.

Kowal Nowy wpis

Firma organizuje często imprezy i delegacje, na których możecie się domyślać, co się dzieje. Jedna wielka i "integracja". Pracownicy biurowi często mają inne prywatne zajęcia, a robota schodzi na drugi plan.

Jadźka

Widziałam wątek odnoszący się do nocek. Na obsłudze klienta nie będą mi grozić? Upewniam się, bo była oferta jakiś czas temu na takim portalu. Kluczowej rzeczy nie wiem, nie podano widełek, mógłby je ktoś zatem określić? Jaka atmosfera występuje w biurze? i czy w tym przypadku są wykonywane nadgodziny?

Księgowa

Sympatyczna niestresująca rozmowa z informacją zwrotną, która wywołała uśmiech na mojej twarzy. Kiedy pracownik prosi o informację zwrotną oczekuje, w przypadku odpowiedzi negatywnej, otrzymania realnych i prawdziwych powodów nie podjęcia z nim współpracy. Dzięki temu może w przyszłości popracować nad odbiorem swojej osoby, brakami merytorycznymi, czy zweryfikować wysokość proponowanych zarobków. W przypadku Schur flexible odebrałam przemiły telefon z informacją, że firma podjęła współpracę z osobą mającą większe doświadczenie niż ja. Nie wiem czy bardziej byłam zaskoczona czy rozbawiona otrzymaną informacją. Biorąc pod uwagę, że w poszukiwanym temacie posiadam wieloletnie doświadczenie i to w firmie produkcyjnej jestem nieco rozczarowana informacją zwrotną - spodziewałam się czegoś więcej :) Nie mnie wrażenia bardzo pozytywne, przemiłe spotkanie.

standardowe - o doświadczenie, dlaczego zmieniam pracę, czy znam angielski, ile chciałabym zarabiać.

Zainteresowana

Czy we firmie można pracować po 8 h bez nocek i nadgodzin?? Ile można zarobić w 2023 po podwyżkacg

@Zainteresowana

Przepraszam, po jakich podwyżkach? Chyba tylko podwyżkach norm do wyrobienia. A normy nie do wykonania, więc i pensja biedronkowa. Firma się rozwija i potrzebuje pieniędzy, więc lepiej nie dać robolowi, niż podwyższyć opłatę klientowi za towar. Tak jak robią to wszyscy i wszędzie. Firmie nie zależy na ludziach, najważniejsze, aby mieli jednego lub dwóch pracowników, którzy wszystko ogarną na danym dziale, a reszta może być w rotacji. Plusem jest terminowa wypłata i bonusy. Pozdrawiam wyrobników.

Zainteresowana

Biedronkowa czyli 3500 na rękę mogę liczyć na początek i praca jest bez. Nocek? Można na dwie zmiany

Zofia
@Zainteresowana

Czemu każdy tych nocek chce tak niknąć? Coś złego się na nich dzieje? One są lepiej płatne mimo wszystko?

Zofia

aha ale to przytaczasz argument czysto biologiczny? to nie w obszarze firmy jest problem tylko sama specyfika pracy, w innych firmach podobnie jest pod tym względem? to jak taka praca na nocce wygląda, jest identycznie jak w dzień czy od strony organizacyjnej jeśli o procesy chodzi coś się zmienia?

Były
@Zainteresowana

Jeśli masz zamiłowania wędkarskie... to w firmie nie liczy się nic innego. To wtedy już tydz przed i tydz po nie musisz nic robić... Bo jest tylko jeden temat... a produkcja schodzi na drugi plan

Bing
@Zainteresowana

Można wybrać na jaką zmianę chce się pracować, nawet w jakich godzinach i nawet urlop brać wtedy kiedy się go chce, albo potrzebuje. (Żartuje... robisz na zmiany bez wybierania, które Tobie pasują. Tu nie ma dobrowolności. Może w przyszłości tak będzie, ale jak narazie to wygląda to jak w latach `90 i mniej więcej na tym etapie zatrzymało się zarządzanie kapitałem ludzkim.)

Xyz
@Zofia

Nocki sa szkodliwe dla zdrowia w dlugiej perspektywie. W krotkiej uciazliwe. Noc jest od spania. Internet jest wystarczajaco bogaty aby poczytac i dowiedziec sie jak nocki wplywaja na zdrowie.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.?

Feniks z popiołu

Postaram się jak najlepiej opisać warunki pracy oraz system zarobkowy, choć nie wiem czy podołam. Pracowałem w Schurze jeszcze w roku 2020. Długo wstrzymywałem się z opinią, ale widząc ile jest komentarzy z różnymi zapytaniami, uznałem, że może moje zdanie komuś się przyda. Sama rozmowa kwalifikacyjna była bardzo przyjemna i rzeczowa z Panem MAteuszem (koordynator). Byłem pomocnikiem drukarza. Praca jest po 12 godzin i raz chodzi się na dniówkę a raz na nockę (godziny pracy to 6-18, 18-6). Nie jest to lekki kawałek chleba i nie każdy wytrzyma okres próbny 3 miesięcy. Rotacja pracowników jest duża - na każdym dziale i osoby pracujące tam na ogół to starzy wyjadacze, którzy już przywyknęli do takich a nie innych warunków pracy. Dużo przychodzi tam Ukraiców, którzy nie potrafią mówić po polsku co też utrudnia komunikację i sprawną pracę. Nie tylko 12 godzin pracy jest męczące z dziwnym trybem - raz dniówka raz nocka, ale również hałas (są dostępne stopery do uszu, ale w pełni nie wyciszają hałasu maszyn), niewygodne obuwie BHP (polecam zakupić od razu władki do butów, bo stopy odpadają po miesiący pracy), zapach chemikaliów, czyli farb do druku czy rozpuszczalników do sprzątania, czy ilość zadań, która potrafi człowieka wymęczyć. Oczywiście jako pomocnik, który uczył się fachu, byłem często obgadywany czy wyśmiewany za błędy, który może popełnić każdy na początku swojej pracy. Dodatkowo mobbing był rzeczą codzienną i mimo zgłoszeń "Szyi" do przełożonego, sprawa był zamiatana pod dywan, ponieważ jego brat "Peja", jest jednym z koordynatorów zmiany, a po drugie każdy go zna i nikt nie chce go ruszać, do tego stopnia, że "Szyja" śpi podczas zmian nocnych i nikt mu nie wyciągne z tego tytułu konsekwencji. Poza tym oczywiście pomocnicy drukarza na ogół są od brudnej roboty i większość drukarzy nie kiwnie nawet palcem aby pomóc (są wyjątki gdzie drukarz jest napradę dobrym kolegą i potrafi pomóc ze wszystkim, ale ich jest naprawdę mało). Jeżeli chodzi o zarobki, na okres próbny zaproponowano mi wówczas 15 zł brutto, plus premie (do których zaraz dojdę), po okresie próbnym 16 złotych brutto. Premie są dwie: za obecność oraz wydajnościowo-jakościowa. Za obecność możemy dostac ekstra 1000 zł brutto, pod warukniem, że nie weźmiemy w danym miesiący urlopu na żądanie czy L4. Jeżeli nam się zdarzy zachorować to o 1000 złotych ekstra można zapomnieć. Natomiast druga wydajnościowa-jakościowa jest uzależniona od realizacji planów, które zawsze są zwiększane, aby jeszcze szybciej zapieprzać. Bez tych premii, zarobki są żałosno niskie jak na ilość obowiązków i naprawdę ciężką pracę. Z dodatkowych benefitów, to był jeszcze specjalny chip, który był doładowywany kwotą 50 złotych co miesiąc do wykorzystania w tamtejszych automatach z przekąskami czy kawą. Podsumowywując: zalety: - premie dające możliwości lepszych zarobków niż podstawa, - chip do wykorzystania w automatach, - możliowść awnasu na drukarza, gdzie ponoć są dużo leszpsze zarobki niż jako pomocnik, - dwie przerwy w pracy podczas zmiany po 15 minut, wady: - pensja na umowie jest strasznie niska, a premie są uzależnione niekiedy od czynników losowych, - praca jest ciężka i nie dla każdego, - mobbing w tak dużej firmie to jakieś nie porozumienie, a brak reakcji to już w ogóle żart,, mimo znania problemu, - rotacja ludzi pokazuje, że praca nie jest dla każdego, - możliwość awnasu nie jest dla każdego i nie każdy zostanie drukarzem, - zmiany po 12 godzin i praca w ciągu tygodnia raz na dniówkę raz na nockę, potrafi rozregulować organizm (ja nie spałem ani w dzień ani w nocy), - niekiedy zdarzały się braki w czepkach na głowę, zatyczach do uszu czy w rękawiczkach nitrylowych. Jakbym o czymś zapomniał to na pewno dopiszę i w razie pytań śmiało piszcie. Może będę w stanie jeszcze jakoś pomóc.

@Feniks z popiołu

Czyli nie ma możliwości jak firma opisuje że praca jest po 8h i że można pracować albo na 1 albo na ,2 zmiany bez nocek teraz obowiązkiem każdego z pracodawciw jest płacić minimum 18 zł rękę czy w tej firmie pracodawca łamie przepisy i płaci mniej??

Feniks z popiołu
@Zainteresowana

Cóż, jak ja pracowałem to zmiany na druku były po 12 godzin. Inne działy miały zmiany po 8 godzin (np.: magazyn czy mieszalnia farb). Natomiast jak to wygląda obecnie nie umiem powiedzieć. A jeżeli chodzi o zarobki to pewnie są już wyższe. Wątpię by taka firma ryzykowała i płaciła pensję niższą niż najniższa krajowa.

@Zainteresowana

Na korzyść tudzież niekorzyść pracownika częściowo premia obecnościowa została wliczona do podstawy. Na papierku się wszystko zgadza a w praktyce to mimo podwyżek nadal te same pieniądze.

Ciekawa

Hej zamierzam złożyć aplikacje na pracownika produkcji czy jest szansa pracować na dwie zmiany bez nocek , niestety na nockach nie mogę pracować

Jony

Jak wygląda praca na stanowisku mechanika utrzymania ruchu ?Czy można liczyć na 6 netto tys do reki ? Jak zmiany po 8 h ? Proszę o odpowiedź

Zainteresowana

Hej mam zamiar podjąć pracę w tej firmie na ile zmian pracuje firma czy można robić na dwie zmiany??

Schur Flexibles Poland
@Zainteresowana

Zapraszamy do składania aplikacji do naszej firmy. W zależności od zakresu zadań i działu, w którym się pracuje praca odbywa się w systemie jednozmianowym, dwuzmianowym, trzyzmianowym oraz w systemie czterobrygadowym. Szczegółowe informacje są udzielane na rozmowach kwalifikacyjnych, są również dostępne w kadrach.

Hej wysyłałem cv jako pracownik mieszalni i magazynu farb , jakie zarobki mogę oczekiwać od firmy ?

@Nowy

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy w naszej firmie. Proces rekrutacji rozpoczyna się od analizy aplikacji, następnie organizowane są spotkania, na które zapraszamy kandydatów. Informacje o zarobkach na konkretnym stanowisku przekazywane są indywidualnie w trakcie tych rozmów.

@Nowy

No i jak aktualnie Twoja sytuacja, odpowiedzili z firmy? Jeżeli dostałeś pracę możesz powiedzieć ile zaproponowali na tym stanowisku? Jak rozmowa w ogóle wyglądała? :)

Biorąc pod uwagę szacunek obu stron do siebie, czyli pracodawcy i pracownika, być może przyszłego, uczciwe jest podawanie w ofercie pracy wysokości wynagrodzenia. Wtedy pracodawca szanuje czas innych ludzi, a oni od razu wiedzą, czy aplikować na taką ofertę, czy nie. Tyczy się to zresztą wszystkich oferujących zatrudnienie.

Honorata

o jakiejs konkretnej ofercie mówisz teraz? nie bylo podanych kwot w ogloszeniu i co sie okazalo na rozmowie , ze mało placa, poza twój oczekiwaniami ? tak mam rozumiec twoj post?

Jak długo czekaliście na odzew z Schur Flexibles Poland Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

P

1 dzień, nie.

R.S

Pracowałem w tej firmie 2001-2007 na stanowisku bobiniarza i bardzo miło wszystko wspominam.Az dziwne że tak się negatywne zmieniło.

Były

Jedyna firma która nie potrafi powiedzieć dziękuję Np w taki dzień jak dzień drukarza... nie wspomnieć o jakich kolwiek nagrodach .... w ciągle tylko mało mało...

Witold
@Były

To ile czasu tu spędziłeś w sumie? Była tylko podstawa i żadnych premii?

były
@Witold

premia owszem ale nigdy nie wiesz ile dostaniesz, czy ci coś odciągnęli bo i to potrafią zrobić bez twojej wiedzy, dowiadujesz się dopiero przy wypłacie jak za mało dostajesz na konto. stawka godzinowa brutto najniższa z możliwych. każde zwolnienie lekarskie, wzięty urlop na ostatnią chwilę (nawet jednodionwy) odjemowany z premii.

Irena
@były

I dużo można stracić na takim jednym dniu na zwolnieniu?

@Irena

Co wchodzi w socjal Schur Flexibles Poland Sp. z o.o.?

W Schur Flexibles Poland oferujemy szeroki pakiet socjalny obejmujący: prywatną opiekę medyczną dla pracowników oraz ich rodzin lub partnerów, dofinansowanie świadczeń z ZFŚS i wypoczynku letniego, dofinansowanie kart sportowych Multisport oraz kafeterię MyBenefit umożliwiającą pracownikom wybór interesujących ich benefitów.

@adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.

Z jakich świadczeń można skorzystać jeśli chodzi o ZFŚS? Czy można korzystać z PPK, czy jak większość firm podsuwany jest papier o "dobrowolnej" rezygnacji z PPK? Jeśli jest możliwość to pod jaką instytucję PPK podlega Schur FLexibles?

Czy pracownicy Schur Flexibles Poland Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

od 2018 była tylko 1 impreza firmowa w Poznaniu.

NN

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej do działu handlowego. Rozmowa bardzo przyjemna, rzeczowa. Wydawałoby się, że spełniam wszystkie kryteria, umawiamy się na termin odpowiedzi i na tym koniec... . Trochę słabo, że w dzisiejszych czasach, kiedy firma ma osobny dział HR nikt nawet nie da odpowiedzi, że nie jest zainteresowany nawiązaniem współpracy

Krystyna
@NN

Przykro że to się tak skończyło ostatecznie. Powiesz mi jak wyglądała ta rozmowa rekrutacyjna mimo wszystko? O co Cię pytali? Jak długo trwała?

Gry komputerowe roku nie mam

GG do roboty i jak to zrobić użytek własny biznes plan firmy?

Przestroga

Ta firma jest już bankrutem. Nie podejmujcie tam pracy. Doszło do ogromnych nadużyć finansowych - firma będzie obciążona ogromnymi karami.

@Przestroga

Dzień dobry, prosimy o niepodawanie nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji. Proszę zapoznać się z opublikowanym poniżej, oficjalnym stanowiskiem naszej Centrali Schur Flexibles Holding GmbH. Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Dziś muszę Was poinformować o kilku ostatnich wydarzeniach w naszej Grupie. Znajdujemy się obecnie w sytuacji, której nikt nie mógł przewidzieć. Po zmianie kierownictwa pod koniec grudnia w naszej Grupie rozpoczęto kontrolę zgodności z przepisami. Eksperci przedstawili wstępne wnioski, które dotyczą naruszeń przepisów przez byłego Dyrektora Generalnego i byłego Dyrektora Finansowego Grupy. Obydwaj zostali zwolnieni w ubiegłym roku. Obecnie analizujemy również wstępne ustalenia związane z pewnymi nieprawidłowościami księgowymi z przeszłości. O ustaleniach tych informujemy również naszych partnerów finansowych, klientów i dostawców. Rozumiem, że słysząc te wiadomości, wielu z Was może czuć się zaniepokojonych i niepewnych. Pragnę jednak podkreślić, że kontynuujemy nasze zwykłe działania biznesowe w sposób stabilny i profesjonalny, jak zawsze. Wszystkie nasze zakłady w Europie nadal koncentrują się na naszej codziennej działalności - rozwoju, produkcji i dostarczaniu zrównoważonych, elastycznych rozwiązań dla naszych klientów. Pragnę Państwa również zapewnić, że korzystamy z silnego wsparcia akcjonariuszy - również w przyszłości. Serdecznie dziękuję Wam za nieustanne wsparcie i zaangażowanie. Stanowimy silną grupę i jestem przekonany, że możemy sprostać tym wyzwaniom. Skupmy się na naszej działalności i nadal dawajmy z siebie wszystko, tak jak robiliście to do tej pory. Nasza obecna działalność jest solidna i wykazuje znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Na przykład w styczniu 2022 roku odnotowaliśmy znaczny wzrost przychodów i spodziewamy się, że łączna sprzedaż w 2022 roku będzie znacznie wyższa niż w 2021 roku. Juan Luís Martínez Arteaga Group CEO

Zostaw merytoryczną opinię o adapa Poland Bogucin Sp. z o.o. - Bogucin

• Jak się pracuje w adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy adapa Poland Bogucin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w adapa Poland Bogucin Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

adapa Poland Bogucin Sp. z o.o.