Opinie o Państwowa Inspekcja Pracy w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Państwowa Inspekcja Pracy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Państwowa Inspekcja Pracy o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Państwowa Inspekcja Pracy w Kraków

Marcin Nowy wpis

Według mnie Państwowa Inspekcja Pracy nie działa tak jak powinna. Nie stwierdziła ciężkiej pracy w Zakładzie Pracy Chronionej Centrum Ogrodnicze Majewscy w Legnicy, a niepełnosprawni pracownicy nie raz tam wykonują ciężką pracę wykładając ciężki towar, jak na przykład ciężkie donice.

Aldona Nowy wpis

Szukają tutaj do Krakowa Referenta Prawnego (Młodszy Specjalista). Zanim podeślę cv, chciałabym zapytać, czy ktoś z was drodzy pracownicy miał styczność z tym stanowiskiem, lub pracuje/pracował jako referant? Jak wygląda struktura w dziale, co z możliwością awansu? Piszą w ofercie o szkoleniach doszkalających, faktycznie dbają o pracownika w kategoriach rozwoju? Zarobki jak? Niżej ktoś wspomniał o 5700 na uop na start, ale o inne stanowisko chodziło. Tu stawki są podobne?

Ostatnio aplikowałem na stanowisko: młodszy specjalista (docelowo kandydat na podinspektora pracy). Jutro mam rozmowe. Bardzo jestem ciekaw jakie zarobki na start ? Może ktoś miał styczność i udzieli niezbędnych informacji. Pozdrawiam

Nowy Nowy wpis
@Nowy

I jak wygladala rozmowa?

Nowy Nowy wpis
@Nowy

Bardzo sympatycznie, konkretna rozmowa. Na początek wypełniłem ankietę. Później były następujące pytania: 1. Dlaczego akurat PIP wybrałem ? 2. Czy wiem czym inspekcja pracy się zajmuje ? 3. Jakie mam oczekiwania finansowe? Potem opowiedzieli mi jak to wygląda: na początku jest rozmowa kwalifikacyjna w danym oddziale, jeśli się uda przejść to potem jest drugą rozmowa we Wrocławiu. Jeśli przejdziesz obie to podpisują z TB umowę na rok czasu. Przez ten rok masz szkolenie we Wrocławiu w ich szkole teoretyczne oraz w danym oddziale gdzie aplikujesz masz szkolenie praktyczne. W trakcie szkolenia teoretycznego masz egzaminy , wygląda to tak jak studia. Na koniec tego szkolenia jak zaliczysz wszystkie egzaminy masz egzamin wewnętrzny, jeśli go zaliczysz to później jest egzamin państwowy. Jeśli uda się go zdać jesteś podinspektorem pracy. Natomiast ważna rzecz jeśli nie zdasz tego wewnętrznego to rozwiązują z TB umowę, myślę że to formalność. Gdybym nie dostał awansu w obecnej pracy i podwyżki napewno przyjąłbym ofertę. Na start zaproponowali mi 5000 brutto + staż pracy. W moim przypadku byłoby to 5700 brutto. Przez ten rok tyle płacą za naukę, a później wiadomo podwyżka. Praca typowego urzędnika.

Osoba

Czy można zmienić płacę w firmie LPP. SA na wyższe z 2-3 tyś dla pracowników na umowę zlecenie i dla tych na umowę o pracę? Ci ludzie ciężko pracują dla innych a dostają marne grosze... Podobnie jak gastronomia. Szkoda mi po prostu tak Ci ludzie pracują a tak mało otrzymują w zamian ????

Julia
@Osoba

To może warto o tym z szefostwem porozmawiac? Bywały już takie podwyżki? A może poza tym jest jakiś system premiowy chociaż?

Firma Państwowa Inspekcja Pracy w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Okręgowy Inspektorat Pracy. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Powsinoga

OIP w Krakowie to firma rodzinno towarzyska na państwowym wikcie. Ktoś kto jest spoza tego układu nie ma szans na zrobienie kariery i awansowanie jak w normalnej firmie. Liczy się układ. Ten kto jest w tej pajęczynie jest awansowany mimo, że jest słabym pracownikiem. Aby wykazać, że jednak jest dobry puszcza się parę w gwizdek zamiast w tłoki stąd organizacja różnych widowisk w mediach jak szczypawice, szlakiem pierwszej pracy, prewencja na budowach, rozdawanie dyplomów dla pracodawców zamiast mandatów, konkursy dla dzieci, wizytacja u rolników itp. Organizatorzy tych "Imprez" dostają wysokie nagrody i nie muszą iść na kontrolę. A pozostali załatwiają za nich skargi i inne trudne tematy. Nagrodę można dostać za złożenie wniosku o podwyższenie składki wypadkowej- dla pracodawcy zatrudniającego kilku pracowników nie jest to znaczący koszt i nic nie robi dla poprawy bhp ale nagroda dla swojego inspektora jest znaczna. Dwoma słowami można określić tą firmę - szopka krakowska.

Omcpip
@Powsinoga

Bo rekrutowałem się do pip i myślę, że nabór nie jest kierowany kryteriami merytorycznymi.

super pracownik

Inspektorzy nie rozumieją po co są. Myślą sobie że jak przychodzą z donosów to działają dobrze. Są jak sępy od razu serwują wyrok. Inspekcja ma chronić przestrzeganie warunków pracy i współpracować z firmami w celu poprawy sytuacji i ewentualnych niedociągnieć.(usunięte przez administratora) Którzy chcąc zrobić na złość pracodawcy donoszą na firmy bo się np zwolni i chce zrobić na złość.. Pytanie czy sami pracownicy doniosą na siebie jak:: notorycznie spóźniają się do pracy, w czasie pracy wykonują tzw fuchy i inne prywatne sprawy, godzinami wydzwaniają w prywatnych sprawach, raja w gry na komputerach, kradną na zakładach i budowach, imprezują w pracy, wykorzystują sprzęt, maszyny, samochody do celów prywatnych i wiele innych rzeczy. Wychodzi, że w Polsce wszyscy pracownicy są super a firmy to zło konieczne. Czy to jest normalne . Kolejne pytanie: Kto chroni pracodawców ? To jest chore. Jeżeli firma jest normalne nie potrzebuje żadnych inspekcji pracy i chorych związków zawodowych.

Rodak
@super pracownik

Inspekcja Pracy jak każda kontrola w Państwie Prawa jest niezbędna i jest ona opłacana z pieniędzy wypracowanych przez pracowników najemnych. Ale musi to być profesjonalna Instytucja. Przykładem niech będzie sprawa PRACODAWCY I JEGO SYNA, którzy nie chcieli wypłacić pracownikowi niecałych 2 tysięcy wynagrodzenia. W wyniku sprzeczki pobili go do nieprzytomności, wywieźli do lasu i poderżnęli mu gardło. I takie zachowania lub zbliżone, pracodawców nie są w Polsce wyjątkiem. Jeżeli pracodawca jest uczciwy to nie ma żadnego powodu obawiać się Inspekcji Pracy. Takie rozdzieranie szat "Jaki to ja jestem prześladowany" to jest dobre tylko do telewizji.

@Rodak

Zdarzyło Ci się korzystać z pomocy PIPu?

Nikodem
@super pracownik

A ja myślę że oni niektóre firmy kryją by nie zrobić krzywdy. Tak bywa z firmami ochroniarskich. Zgłaszasz im nieprawidłowości ale masz podać swoje wszystkie dane. Nim się obejrzysz a nie ma kontroli w tych firmach a pracownik jest zwolniony. Tak działa inspekcja pracy

Maria
@Nikodem

A to nie jest tak że da się zgłosić coś do pipu anonimowo? :/ czy tylko teoretycznie sie da, a w praktyce wychodzi jak wychodzi?

Jak długo czekaliście na odzew z Państwowa Inspekcja Pracy? Oddzwaniają zawsze?

Odp.

około miesiąca,

Bardzo jestem ciekawa tego, jakie wymagania należy spełniać, aby mieć szansę na zatrudnienie w Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie jako Inspektor Pracy. Czy trzeba mieć wykształcenie wyższe? Jeśli tak, to na jakim kierunku?

Monia
@Monika

Trzeba mieć wyższe wykształcenie. Kierunek studiów zależy od tego kogo aktualnie poszukują ale generalnie prawnicze bądź techniczne.

Maruda

Jesteście dla pracodawców a nie pracowników mimo że pracowałam w zakładzie fryzjerskim 17lat od kiedy są kasy fiskalne moja kierowniczka zaniżała nabite paragony a reszty klientów nie nabijała na kasę mobing i szantaż to normalne było listy obecności nie podpisałam od dwóch miesięcy ale ma kamerę w zakładzie jej ojciec mnie obmacywał w czasie kwarantanny pracowałam i nie było nawet kasy włączonej ale to nic jak mnie nie stać na sąd pracy

kl

Można się dostać bez znajomości?

Idzie nowe

Mam nadzieję że nowy GIP wymiecie bandę z OIP Kraków. Królik był na tyle cwany że przed wyborami zatrudnił syna znajomego posła żeby zapewnić sobie nietykalność. Oby obecnie ktoś się poważnie przyglądnął patologicznym układom w OIP Kraków. Juz chyba najwyższy czas żeby odwołać kogoś ze stanowiska OIPa po ponad 20 latach. Po tylu latach facet nie jest w stanie wiedzieć na czym polega praca inspektora w terenie. A jak nie ma pojęcia to nie powinien kierować ich pracą. Tyle i aż tyle.

pytacz
@Idzie nowe

i jak, coś sie zmieniło w tym temacie? Ekipa wymieniona w końcu?

Mysza89

Witam ja mam do Państwa sprawe co mogłabym zrobić jak mi firma w której pracowałam nie chce mi wypłacić za pracę i szkolenie oraz godziny które u nich przepracował proszę o odpowiedź na moją

Patryk

Staram się o posadę w PIP i mam pytanie jak wyglada sprawa zarobków?

Przyszły pracownik
@Patryk

Cześć, w którym OIP ? Też ubiegam się o zatrudnienie i podpinam pod Twoje pytanie dotyczące wynagrodzenia oraz sposobie rekrutacji.

Rekrutacja

Witam, W najbliższym czasie mam rozmowę w sprawie pracy w PIP na stanowisko podinspektor pracy. Poradzi ktoś w jaki sposób mogę przygotować się na rozmowę i jakich pytań mogę się spodziewać? Z góry dziękuję, Pozdrawiam

Edyta

Państwowa Inspekcja Pracy to niecodzienny widok na forum zawierającym opinie o pracodawcach. Jakie warunki oferuje ta instytucja? Jak Wy oceniacie ją z perspektywy pracownika? Czy trudno się dostać w jej szeregi? Już od dawna nikt nie wypowiadał się na tym wątku. Czy któryś z pracowników mógłby zabrać głos?

Sir

Czy atmosfera i warunki zmieniły się po przyjściu nowego OI?

Miłosz

Zastanawiam się nad przyczyną takiej ciszy na forum!!

czika

@maria no zarobki to z pewnością nie są złe, ale dokładnie się dowiesz na rozmowie.

cif

Zmiany w tej instytucji potrzebne są od dawna, czekamy już na nominacje z w-wy, a potem pójdzie już wszystko z górki. Kto nowym OIP w K-wie ????

agaciatko

Podpinam się pod pytanie, jak się dostać do pracy, mnie interesuje Podkarpacie, jestem aktywnie pracującym BHP-owcem z mgr z prawa. Rozumiem, że trzeba czekać na ogłoszenie naboru na okręgu ? Czy to się jakoś od "kuchni " załatwia ?

Zostaw merytoryczną opinię o Państwowa Inspekcja Pracy - Kraków

• Jak się pracuje w Państwowa Inspekcja Pracy?

Zobacz opinie na temat firmy Państwowa Inspekcja Pracy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Państwowa Inspekcja Pracy?

Państwowa Inspekcja Pracy