Medipe

Opinie o Medipe

Oczywiście szanujemy tu zdanie każdego, a zatem i te Twoje. Napisałaś, że firma Medipe podała Ci złe informacje, czego nie powinna była robić, ale może to tylko jakieś nieporozumienie i wszystko dałoby się racjonalnie wyjaśnić. A może już jakiś Przedstawiciel firmy wytłumaczył Ci, dlaczego zaszła taka pomyłka?

Wojciech

Oczywiście , że należy czytać opinie, ale sytuacja, którą opisałaś mogła wyniknąć z niepoinformowania firmy o dokładnym stanie zdrowia podopiecznej. Czasem warto zgłosić to pracodawcy i czekać na inny kontrakt. Ciekawi mnie inna kwestia. Na jakim poziomie musiałaś znać język obcy? Komunikatywny był wystarczający, czy należało mieć certyfikaty potwierdzające bardzo dobrą znajomość.

kasia

Bardzo dziękuję za wpisanie tej opinii. Pomaga Pani innym.Już sama praca jest bardzo trudna, więc znalezienie uczciwej firmy, to duży sukces.Jest tak dużo firm, dlaczego mamy podjąć współpracę z nieodpowiedzialną i się stresować.Lepiej uniknąć problemów,w czym Pani pomogła.

Zocha
@Ewa

Nie ma mowy o pomyłce jeśli chodzi o opisy zlecenia przez Medipe.Firma świadomie daje błędny opis zlecenia aby złowić kolejną naiwną i łatwowierną osobę . Brakuje im ludzi do pracy . Łapią kogo się da i dobry bajer to połowa sukcesu . Liczy się kasa dla firmy . Omijać z daleka Medipe.

Renata
@Zocha

sama dałaś się złapać? :D

heniaw2
@Zocha

Dzięki miałam jechać,ale zmieniłam zdanie.

piotr

przyłączam sie do negatywnych opinii o Medipie . Ta agencja powinna zniknąć r rynku.

Ja49

Pracuje w Medipe i uważam że firma jest profesjonalna, kontakt dobry zawsze kiedy dzwonie i prosze o pomoc, zlecenia zgodne z opisem Polecam

Jak szefostwo w Medipe? Spoko traktują ludzi?

Ktosik

Firma pretendująca do korporacji. Rządzenie zamiast zarządzania. Jeden drugiego ciśnie zamiast słuchać. Masz być samodzielny, ale jak podejmiesz jakieś decyzje to możesz być pewien, że "bekniesz" za to. Ciągła rotacja, a to nie świadczy dobrze, bo robi się bałagan. Dziwne decyzje i niezrozumiałe strategie. Atmosfera jak w jakiejś sekcie. Szkoda czasu.

@Ktosik

Potwierdzam, 100% prawdy.

Pracownik Medipe
@Ktosik

Przykro czytać takie niczym nie poparte zarzuty. Atmosfera jest świetna aż miło się pracuje. Możliwości rozwoju sa w każdym dziale. Firma dba o pracownika i go docenia. Polecam takiego pracodawcę każdemu kto szuka nowych wyzwan i stabilizacji.

Pracownik Medipe
@były pracownik

Niestety nie potwierdzam

Jaka jest kultura pracy w Medipe? Obowiązuje typowy dress code?

MEDIPE

Sztywnego dresscodu nie ma, nie mniej jednak sugerowany jest swobodny biznesowy strój z racji kontaktu z klientami :)

Ukrainka
@MEDIPE

Z klientami? Czyli z potencjalnymi pracownikami.... Bo do kontaktu z klientami przez telefon można kontaktować się w sportowej koszulce.... JEST POPROSTU SZTYWNIE I TYLE W TEMACIE Rotacja rotacja i jeszcze raz rotacja Atmosfera jest nadmuchana

Jadę niedługo do pracy z firma Medipe, też mam ciężki przypadek. Z ogłoszeń, które czytałam na Internecie wywnioskowalam, że seniorzy w Niemczech są bardzo schorowani i znaleźć lekki przypadek jest ciężko. Wyjezdzam w lipcu, jak wroce to opisze wrazenia. ZNAM niemiecki na poziomie komunikatywnym. Uczę się w tym zakresie jako opiekun medyczny. Mam nadzieję, że dam radę i chętnie pojadę jeszcze raz. Ciężko jest znaleźć dobra firmę i łatwe zlecenie, ale jade tam, by pomóc dziadziusiowi i przy okazji zarobić, nie ma nic za darmo, a z doświadczenia pracy w Polsce wiem, że każda firma może nas oszukać. Pozdrawiam. Niechaj mi sprzyja szczęście podczas zlecenie. Monika.

Grażyna
@Monika

Życzę spokojnej pracy będzie dobrze odezwij się jak ci jest na zleceniu trzymam kciuki

Rekrutacja do Katowic. Najgorzej przeprowadzona w moim życiu. Tak, jakby osoby rekrutujące z góry, na samym początku rozmowy wiedziały już, że mnie nie zatrudnia a caly proces rekrutacyjny został przeprowadzony dla zasady. Może tak wlasnie było? Wiedziano już, że pracę dostanie córka kierowniczki, ale rozmowy i tak czy siak trzeba było przeprowadzić? Nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia na tak wielki brak profesjonalizmu, jaki spotkałam. Dodam, że aktywnie poszukiwalam pracy i miałam adekwatne doświadczenie - odbyłam kilkanaście rozmów rekrutacyjnych w trakcie zmiany zatrudnienia i tylko tu spotkałam się z tak fatalnym poziomem jej przeprowadzenia. Nie dość, że całość trwała 15 minut, to rekruterzy nie opowiedzieli o niczym. Dosłownie o niczym. Wszelkie pytania odnośnie charakteru pracy musiałam zadać ja. Mi z kolei zadano kilka od niechcenia, tj. Co pania skłoniło do wysłania CV, co by Pani zrobiła w takiej i takiej sytuacji... usłyszałam informacje, że do połowy sierpnia będzie wiadomość zwrotna. Po tych 15 minut, w trakcie których nawet nie spytano o moje oczekiwania, mieli wybrać odpowiedniego kandydata. Pozdrawiam. Informacji zwrotnej oczywiście nie było, chociaż nie wyobrażam sobie, że miałabym na nią czekać i po takiej rozmowie dalej być zainteresowana praca. Na szczęście ja mam szacunek do siebie i dostałam wiele innych propozycji, z których zdążyłam już skorzystać..

"Co pania skłoniło do zaaplikowania do naszej firmy", "Co by Pani zrobiła w sytuacji, w której.....", "Najcięższa sytuacja, jaka Pania spotkała z klientem"

Janina

Firma w porządku szybko załatwiają formalności. Koordynatorki kompetentne. Interesują się opiekunką na zleceniu, wypłaty na czas.

Asia

Ile firm tyle opini. Jak wygląda odprowadzanie składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne? (usunięte przez administratora) czy nie? Bo już jestem z trzecią firmą i co innego mi mówiono przez telefon a rzeczywistość też odbiega on normy.

Wiecie czy w Medipe szukają chętnych na staż?

MEDIPE

Zachęcamy na bieżąco do śledzenia naszej zakładki kariera: https://medipe.pl/o-firmie/kariera/ i zapoznania się z bieżącymi ofertami pracy. Jeśli aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na Twoje wymarzone stanowisko, a chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, proszę wysłać nam swoje CV na adres: praca@medipe.com. Być może to właśnie Ciebie szukamy!

Andzia

Wróciłam ze zlecenia u gorąco polecam współpracę z Medipe. Koordynator dzwonił często do mnie i pomagał w rozwiązaniu problemów na miejscu. Wypłata na czas, zgodnie z umową, już planuje kolejny wyjazd.

Anna, Toruń

Jestem zadowolona. Wcześniej pracowałem w Promedika (słabe stawki, brak stałego koordynatora oraz nie zorganizowana obsługa transportowa). Polecam MEDIPE - wcześniej słyszałam, że nie mają fajnie, ale to były nieprawdziwe opinie. Warto.

Monik

Na początku byłam niepewna - teraz jestem zadowolona. Miałam wcześniej złe doświadczenia z pracą u Hausengel. Medipe zmieniło obraz mojej pracy.

Diana

Nie narzekam na współpracę z firmą, pieniądze na czas, wszystko załatwione jak powinno być, Koordynatorka przemiła. Mnie współpracuje się z nimi bardzo dobrze!

tak jest
@Diana

zgadzam się, moja koordynatorka też jest świetna nie ma problemów z kontaktem, zawsze można się dogadać a zlecenia mi odpowiadają bo wiem czego chce. polecam

Henryka

Pozdrawiam Pana Adriana. Pomocny, młody człowiek.

Gabriella

Dziękuję Pani Klaudii za pomoc.

Kaśka

Cieszę się, że mam taką koordynatorkę! Pierwszy raz spotykam się z taką życzliwością i zrozumieniem.

Czy ukrainka też może jechać do opieki? Na ile mogu pojechat do Niemiec?

Rw
@Anna

Może, Tylko trzeba chociaż trochę umieć mówić po niemiecku, chociaż znam taka która nic nie umie i była tutaj przede mną, Tylko nie z Medipe

Julia
@Anna

mogą osoby z Ukrainy jeździć tylko trzeba mieć wize albo karte Polaka no i znać niemiecki faktycznie ale to dotyczy wszystkich też Polaków , w Medipe inaczej nie wysyłają

Andzia

Polecam firmę, zarobki na czas i bardzo dobra opieka na zleceniu, pozdrawiam panią Ewę.

margarethe.hoff@aol.de

Witajcie forumowicze ! Mam do opowiedzenia przypadek mojego kolegi który nie bawi się we wpisy na forum ale pożalił mi się o następującym zdarzeniu : pojechał na zlecenie (zwykle jeżdzi na 2-4 miesiące ) po raz kolejny z MEDIPE do Frankfurtu na planowane 2 miesiące . Po przybyciu na miejsce okazało się że podopieczna ma zupełnie różne potrzeby od tych przedstawionych w opisie jej stanu faktycznego to znaczy wymagała 2-3 - krotnego wstawania w nocy o czym w opisie nie było ani słowa a kolega zawsze upewnia się dodatkowo czy jest nocne wstawanie bo nigdy nie bierze zleceń z nocnym wstawaniem dalsze nieścisłości były nieistotne np. agresywność czy brak pauz bo podopieczna nie zdawała sobie sprawy że biegnie pauza 2-godzinna.Nieporozumienie czy przekłamanie albo wręcz kłamstwo wzięło się prawdopodobnie ze strony niemieckiej bo syn podopiecznej zatrudniał już wiele agencji i w końcu każda wyczerpywała zasób naiwnych którzy nie dawali rady - stąd stela była przedstawiana jako świeża-nowa . I gdzie jest winny ? Według MEDIPE winnym jest mój naprawdę wspaniały kolega-opiekun bo jeżeli już dał się okłamać i pojechał na stelę to ponosi konsekwencje i dlatego potrącono mu wszystkie możliwe koszty związane z podróżą : po pierwsze nie zwrócono 59,90 EURO za bilet kolejowy do Frankfurtu a z wypracowanych 14 dniówek zabrano 150 EURO które normalnie są zwracane za podróż tam i z powrotem i koszty obsługi Działu Transportu 30 EURO razem była to kradzież na kwotę 239,90 EURO .Za nieprawdziwe informacje ponosi winę i powinna zapłacić MEDIPE a nie okłamany opiekun - trzeba w takich sytuacja ponieść winę za umieszczanie w umowie nieprawdziwych-kłamliwych informacji . Tyle o MEDIPE Margarethe

Weronika

@Ktosik w jakiej kwestii nie otrzymałaś wsparcia od koordynatora? Chodzi o sprawy formalne, związane ze współpracą bezpośrednio z Medipe czy o sytuację związaną z wykonywaną pracą? Na stronie internetowej agencji znajduje się 75 aktualnych ogłoszeń. Niektóre z nich oferują wyjazd w ciągu kilku dni, ale istnieje też możliwość podjęcia pracy w ciągu kilku miesięcy. Wszelkie szczegóły znajdziecie pod linkiem: https://praca.medipe.pl/#!/medipeWork Czy ktoś wybiera się w najbliższym czasie do pracy za granicę? Jeśli skorzystacie z którejś z powyższych ofert, podzielcie się z nami na forum swoją opinią.

Grażyna
@Weronika

Czy to reklama?

Betty
@Weronika

Ogłoszenia o pracę na stronie medipe są fałszywe,to dla przyciągnięcia potencjalnych opiekunek.

Los

Czy portal myopiekunki to ich sposób na pozyskiwanie od innych ? czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Jesli chodzi o Medipe to nie jest zle moim zdaniem. Nie podjełam pracy za granicą, bo się okazało, że mój jezyk nie jest wystarczajacy i znalezli mi zlecenie PL gdzie dobrze się odnalazłam. Wszystkie warunki były jasno przedstawione, jeśli mi cos nie pasowało to się po prostu na to nie zgadzalam. Nie było żadnych problemow z dogadaniem się z kimkolwiek, po niektorych opiniach widze, że ludzie maja wiekszy problem nie ze zleceniem tylko ze zrozumieniem co sie do nich mowi...

Iza
@Monika

Dobrze powiedziane :D teksty typu, że firma jest nieuczciwa albo wciska komuś oferty na siłe to żenada - coś ci nie pasuje? wypowiedz umowę, albo nie zgadzaj się na proponowane warunki. Ludzieee jesteście dorośli wszędzie można natknąć sie na oszustów, ale trzeba miec troche oleju w głowie żeby nie wprowadzić sie w maliny. Ja mam podobne doświadczenia jak @Monika, ale wszystko dało sie dogadać i ostatecznie bylam zadowolona.

Medipe - nie - jedna z wielu
@Monika

Ja mam bardzo dobry niemiecki i z racji bycia ksiegowa oddaje niektóre agencje na audyty. Nawet jeśli ma się dużo doświadczenia z roznego rodzaju ludzmi i dobry jezyk, trzeba uwazac, nie tylko z ta agencja i także z rodzinami na miejscu, zaznaczając swoje wolne dni w miesiącu, ponieważ się naleza, pomijając codzienne przerwy oraz godziwe warunki, bo pracujemy wiele godzin za dobre pieniądze tylko w tych godzinach, poza tym to jest już lajmuzna, gdy się ktoś da mocno wykorzystywać, a bywa często, ze same musimy zadbac o to, bo agencje dbaja tylko o kontrakt i biznes a czesc panienek w biurze i kolesi klamie by dostać marna permie - fakt. Pracowalam z nimi, ale już bym tej współpracy nie podleją, nie tylko ze względu na czesc dziewczyn, które kompetentnie nie potrafią zdbac o opiekunke, ale tez choćby Oskara, który się wypina, gdy trzeba udzielić konkretnych informacji i oddzwonić opiekunce czekającej na wazna odpowiedz, tak wiec szkoda czasu aby być w kontakcie tylko z ta jedna agencja. Brakuje im uczciwości. Jednak dla mlokosow i mlokosek to zawsze niby szansa na prace w biurze. Dla mnie to praca,ktora aktualnie daje mi duzo czasu wolnego gdy go potrzebuje na inne sprawy i jestem wdzieczna za doświadczenie w pracy z chorymi, za to nie jest to praca na długie lata. Rozwijajacie się aby mieć także inne alternatywy oraz wymagac od ludzi, co się Wam należy! Najbardziej zachwalają oczywiście agencje często osoby, które nie maja więcej alternatyw pracy, choćby ze względu na brak wyksztalcenia czy wiek, klna w przejazdach, roznie to wygląda. Kazdego jednak należy szanować.

Rw

Nic nie jest jasne ,

Zostaw merytoryczną opinię o Medipe - Wrocław

• Jak się pracuje w Medipe?

Zobacz opinie na temat firmy Medipe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medipe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 26 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Medipe?

Kandydaci do pracy w Medipe napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Medipe