Medipe

Opinie o Medipe

Weronika

@Jolanta dziękuję za Twój komentarz i cenną uwagę wynikającą z doświadczenia. Proponuję zgłosić ją również bezpośrednio do agencji Medipe. Być może dzięki temu, firma będzie uzupełniać ogłoszenia o takie dane, co usprawni podejmowanie decyzji o aplikowaniu do pracy. Mam jeszcze pytanie, czy mimo braku interesującej Cię informacji, zdecydowałaś się odpowiedzieć na ofertę Medipe?

Grazynka

Chciałam z nimi wyjechać, ale przy podpisywaniu umowy nie umieli odpowiedzieć na pytania i zaczęło się kręcenie. Posuwają 2 umowy do podpisania i wmawiają że to normalne. Jak pracą na przemienną to na przemienną wystarczy 1 umowa. Dlaczego na terenie Niemiec jest wymagana inną umowa a w Polsce inną umowa ? Prawo jasno określa umowę zlecenie i stosunek cywilno prawny. To po co te 2 umowy?

Czy ktos moze napisac czy za transport do niemiec oplaca medipe czy samemu sie placi

@Nowy

WSZYSTKIE firmy opiekuńcze opłacają transport poracownika. Żadna łaska.

Gosia
@Ania

Ale potrącają z wypłaty :(

Adrianna

Współpraca z tą agencja układała mi się bardzo pomyślnie. Regulamin przez nich przedstawiony jest bardzo przejrzysty i nie ma żadnych kruczków. Warunki zatrudnienia według mnie korzystne, nie trzeba płacić za wyżywienie i zakwaterowanie bo to zapewnia nam agencja. Również na cały okres trwania umowy mamy zapewnione ubezpieczenie.

erika
@Adrianna

A gdzie trzeba płacić za wyżywienie i zakwaterowanie? To ja ci odpowiem! Nigdzie!! Mamy to zagwarantowane w naszej pracy! I proszę tu nie sciemniac z tym chwaleniem medipe bo ja już nigdy wiecej Medipe!!!!

Hakata1956
@Adrianna

Kobieto, zakwaterowanie i wyżywienie masz od Pdp , a nie od agencji. Wszystkie koszty związane z Twoim zatrudnieniem są wkalkulowane w koszty agencji. Nic nie masz za darmo od agencji . Wszystko pokrywa Pdp . Na dodadtek większość naszych przychodów nie jest ani oskładkowana , ani opodatkowana. Jedne agencje mogą płacić wysoki ZUS od ponad 4400zł i wysokie wynagrodzenia , a inne nie. Ciekawe dlaczego są takie różnice ?. Akurat na zleceniach z Medipe - PDp pokazywali mi f-ry wystawione przez Agencje za nasza pracę . Niestety nasze wynagrodzenia raczej nigdy nie osiągną takich kwot, mimo , że to my pracujemy na agencje. Pdp nie maja pojęcia , że my zarabiamy pól , a najczęściej jeszcze mniej niż pół - tego co oni płacą. Taka jest prawda.

Rekrutacja do Katowic. Najgorzej przeprowadzona w moim życiu. Tak, jakby osoby rekrutujące z góry, na samym początku rozmowy wiedziały już, że mnie nie zatrudnia a caly proces rekrutacyjny został przeprowadzony dla zasady. Może tak wlasnie było? Wiedziano już, że pracę dostanie córka kierowniczki, ale rozmowy i tak czy siak trzeba było przeprowadzić? Nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia na tak wielki brak profesjonalizmu, jaki spotkałam. Dodam, że aktywnie poszukiwalam pracy i miałam adekwatne doświadczenie - odbyłam kilkanaście rozmów rekrutacyjnych w trakcie zmiany zatrudnienia i tylko tu spotkałam się z tak fatalnym poziomem jej przeprowadzenia. Nie dość, że całość trwała 15 minut, to rekruterzy nie opowiedzieli o niczym. Dosłownie o niczym. Wszelkie pytania odnośnie charakteru pracy musiałam zadać ja. Mi z kolei zadano kilka od niechcenia, tj. Co pania skłoniło do wysłania CV, co by Pani zrobiła w takiej i takiej sytuacji... usłyszałam informacje, że do połowy sierpnia będzie wiadomość zwrotna. Po tych 15 minut, w trakcie których nawet nie spytano o moje oczekiwania, mieli wybrać odpowiedniego kandydata. Pozdrawiam. Informacji zwrotnej oczywiście nie było, chociaż nie wyobrażam sobie, że miałabym na nią czekać i po takiej rozmowie dalej być zainteresowana praca. Na szczęście ja mam szacunek do siebie i dostałam wiele innych propozycji, z których zdążyłam już skorzystać..

"Co pania skłoniło do zaaplikowania do naszej firmy", "Co by Pani zrobiła w sytuacji, w której.....", "Najcięższa sytuacja, jaka Pania spotkała z klientem"

Anka

Czy to prawda że oszczędzają na składkach? Od najniższej krajowej?

Lea.
@Anka

Prawda. I umowa którą zawierasz nie liczy się do stażu pracy/emerytury. Nie polecam jeżeli ci na tym zależy.

Hakata1956
@Anka

Nawet nie od średniej krajowej , ale mniej. Płacą ZUS co 3 m-ce. Nie wiem jak to możliwe, bo w ZUS powiedzieli mi, że składki musza być płacone tak jak bierzemy wynagrodzenie czyli co m-c. Po powrocie do kraju wszystkiego się dowiem .

Joasia

Też mogę powiedzieć kilka słów o Agencji Medipe. Mam 42 lata jestem matką dwójki dzieci, już praktycznie dorosłych. Mam wykształcenie pozwalające mi rozwijać się w tej branży i kocham współpracować z ludźmi. Wyjeżdżam do Niemiec z Medipe od 1,5 roku przede wszystkim, dlatego że mam zapewnione wszystko plus płace są na prawdę dobre. Premie za święta - nie korzystam aż tak, bo wolę być w domu z rodziną, ale zdarza się, że się poświecę a warto bo kwoty są spore. Transport, ubezpieczenie - zapewnione. Nie mogę sume nic złego powiedzieć.

Hańba

TFUuu

Weronika

@Grażyna nie, to nie jest reklama. Zamieściłam informację o aktualnych rekrutacjach, ponieważ forum gowork pełni funkcję informacyjną i codziennie zagląda tu wiele osób poszukujących pracy. Taka informacja jest dla nich przydatna i być może znajdą ogłoszenie, które będzie im odpowiadało. Przy okazji jeszcze zapytam, czy Ty pracowałaś lub pracujesz poprzez Medipe? Jeśli tak, to bardzo Cię proszę o podzielenie się swoją opinią odnośnie tej firmy.

Kamilka

Nie mogę nic zarzucić agencji Medipe, terminowe wypłaty, ubezpieczenie, jasne warunki regulaminu :D Jeżdżę z nimi już pół roku i jest zdecydowanie na +

Jedna z lepszych agencji. W tym całym natłoku wszystkich agencji z nimi da się dogada. Pracowałam 3 lata z nimi, miałam przerwę pól roku, teraz chciałam wrócić i rozglądam się po innych agencjach, ale wrócę do medipe. Nie zmineię na inne co wydaje się niepewne.

Lilii
@Ewa

Jak ciebie wsadza na minę to zmienisz zdanie

@Ewa

Pytania do pani prezes Medipe. proszę dział wynagrodzeń o dostarczenie, ponieważ nie mam adresu @ Droga pani Prezes....... Pracuje pani, pracują pani pracownicy, ale zarówno oni jak i pani po pracy idziecie do domu. możecie siąść w fotelu wziąć lampę wina, wypić tą lampkę jak macie ochotę .... Normalna rzecz .... niewielka przyjemność, albo pójść sobie potańczyć ....chociażby. Wolny człowiek po pracy może robić co chce ..... A teraz pytanie ..... Kiedy na zleceniu opiekunka jest PO PRACY ? Kiedy może usiąść sobie z tą lampką wina ? Kiedy może przestać myśleć o pacjencie ? Przez te dwie godziny wolnego w ciągu doby, które konsultantki traktują jako czynnik, który powinien nas do podjęcia pracy na tej umowie zachęcić ? 2 godzinna przerwa w pracy jest tylko przerwą a nie byciem PO ..... Według umowy pracujemy 40 godzin tygodniowo 7 dni w tygodni i za tyle mamy płacone. Proszę zatem określić jasno kiedy moja praca na zleceniu się kończy ? Powie pani , że po 6,5 godzinach ? Powie pani że reszta godzin to tak zwana gotowość. Ale przecież w tej gotowości powinnam siedzieć w swoim pokoju lub wyjść i być co najwyżej pod telefonem w razie akcji W, a nie wykonywać pracę na rzecz domu, pacjenta, jego rodziny, zwierząt.... czyli nadal pracować ? A tę lampkę wina to w jakich godzinach mogę wypić bezkarnie ? Jestem osobą odpowiedzialną i wiem, że w pracy nie można pić, ale PO wolno mi wszystko ..... wypić, wyjść dokąd chcę, zasnąć. Proszę mi tylko nie pisać, że lampkę wina mogę wypić dopiero po zakończeniu kontraktu ( po 2 miesiącach najczęściej ), bo to będzie oznaczało, że na kontrakcie za marne 1150 pracuję przez 22 godziny na dobę ( doba - 2 godziny przerwy ) i minus te godziny które mam szczęście przespać ( na poprzednim zleceniu średnio 3 godziny snu w nocy i 2 godziny snu w czasie przerwy ) O czym zresztą informowałam firmę Medipe .... 7 dni w tygodniu. Prawda, że żenująca stawka przy kilkunastogodzinnej pracy w ciągu doby za granicą. Pracy non stop z 2 godzinną przerwą. Pracy w której opiekunki krępują się przysiąść, aby nie być ocenione jako leniwe. Bez niedziel i dni wolnych ..... I pani tym kobietom ma sumienie odbierać pieniądze manipulując warunkami w umowie ? Zmieniając ją na coraz bardziej niekorzystną dla nich , wręcz oszukańczą ? Pani, która i tak oszukuje je na stawkach godzinowych, bo przecież ma pani świadomość, że ilość godzin zawarta w umowie jest fikcją i, że powinna pani zapłacić opiekunkom za rzeczywisty czas ich pracy na zleceniach .... Może pani bez obrzydzenia patrzeć na siebie w lustrze ? Mnie pani łaski nie robi, takich firm jest multum , mogę pracować gdzie chcę ( tak samo inne kobiety ) Tylko kiedy opiekunki odejdą a nowe nie będą chciały przyjść odstraszone opinią o firmie, to pani zostanie z niczym, z ręką w nocniku ...... Proszę o odpowiedź na pytania zawarte w wiadomości.

@Kasia

https://www.facebook.com/MedipeSpZoo/ http://medipe.pl/ rekrutacja@medipe.com DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA dok@medipe.com DZIAŁ ADMINISTRACJI I WYNAGRODZEŃ 71 377 88 03 wynagrodzenia@medipe.com rekrutacja@medipe.com Nie ma za co...

@Ewa

Po 3 latach powinnaś już mieć umowę o pracę, chyba że masz następną umowę zlecenie na inną spółkę

Dobra firma dbająca o swoich pracowników

Ktosik
@anonymous

Naprawdę? .Jakoś tego nie zauważyłam zero wsparcia, zero odzewu ze strony kordynatora. Mój początek z firmą Medipe i jestem rozczarowana

@Ktosik

Urlopy...ja nie dostałam do tej pory wynagrodzenia za lipiec...

Tadek
@Ktosik

...A uważają się za giganta....

Opinia

Moim subiektywnym zdaniem bardzo trudna w relacji pracownik-pracodawca firma. Mimo, że firma nie jest gigantem ma moim zdaniem wszystkie najgorsze cechy korporacyjnego bełkotu i bezduszności. Jeżeli chcesz być robotem jak w Amazonie tyle że na słuchawce to będzie to coś dla Ciebie. Zaznaczam, że jest to moja opinia i nie musi tak wyglądać praca w oczach innej osoby w razie pozwów ;)

@Opinia

Ta firma nie jest gigantem! sami sie przechealacie! Wysokie macie o sobie mniemanie.....Żenada!

jola

mam jutro pdpisac umowe z ta fima i facham sie przeraza mnie ta umowa nie rozumie dlaczego i po co

Kryształ
@jola

Podpisuj tylko to, co rzeczywiście chcesz podpisać. Jeżeli umowa zawiera coś co wzbudza Twój niepokój, wykreśl te punkty i zażądaj potwierdzenia na piśmie że zmiany (skreślenia, dopisywania etc.) dokonałaś w porozumieniu (za wiedzą i zgodą) z firmą. 1) Według prawa unijnego KAŻDEJ opiekunce bez względu na obywatelstwo, narodowość, grupę etniczną, rasę, formę zatrudnienia (polska czy niemiecka firma) należą się 3 pełne i nieprzerwane godziny (nie 2, a właśnie 3) pauzy w ciągu każdego dnia pracy oraz jeden dzień wolnego w ciągu tygodnia (lub dwie połówki dnia w ciągu tygodnia). Korzystajcie z tego (prosto oznajmijcie podopiecznemu, że będziecie z tego korzystać), każda firma zna Wasze prawo i nie może Wam zakazać korzystania z niego ani też nie może ukarać Was dlatego, że z niego korzystacie. 2) Nie podpisujcie umów w których nie ma jasno sprecyzowanego czasu pracy (nie liczcie na zrozumienie podopiecznych i ich rodzin i firmy, liczcie na siebie czyli na to, co zawarte jest w umowie). 3) Nie podpisujcie umów zawierających kary umowne (firma nakłada kary umowne na opiekunki, a na siebie (firmę) już nie). 4) Najpierw umowa, potem transport. Nie wyjeżdżajcie bez umowy. Dopóty dopóki nie podpisałyście umowy, nie macie żadnych zobowiązań wobec firmy, choćby nawet ta załatwiła Wam transport jeszcze przed podpisaniem umowy. 5) Po przybyciu na sztelę zapytajcie podopiecznego ile już ogółem, w sumie, brutto płaci firmie za serwis opiekuńczy. Następnie poinformujcie podopiecznego ile firma płaci Wam za waszą pracę. Sytuacja powinna być klarowna od początku do końca.

@jola

Jola
@Kryształ

bardzo dziekuje za informacje prawnik odradziŁ mi podpisania umowy

Agata

Ja mogę też powiedzieć parę słów bpo byłam z Medipe na dwóch zleceniach, jedno dłuższe 2 miesiące i raz byłam na zastępstwie niecałe 6 tygodni. A jako opieunka jeżdżę z przerwami już 5 lat, troche tych wyjazdów było. Wiadomo, że są różne sytuacje. Nie będę słodzić że za każdym razem było łatwo i przyjemnie, bo wiadomo jak wygląda ta praca. Raz trafia się fajny spokojny dziadek który sam chodzi i się myje, spi w nocy i potrzebuje kogoś w zasadzie do towarzystwa i drobnej pomocy. Innym razem marudna, złośliwa babcia która w dodatku nie może sama przy sobie prawie nic zrobić. Ale takie osoby też potrzebują pomocy, nawet bardziej w końcu od tego jest opiekunka. Nie można mieć pretensji do firmy w takiej sytuacji… a coraz częściej widzę takie opienie w internecie.. jedno co muszę przyznać, to to, że firma dokładnie informowała mnie do jakiej rodziny jadę, co jest dobrego a co trudnego na zleceniu.. nikt nie ukrywał, że przy pacjencie trzeba się narobić, że ma trudny charakter albo że oprócz pani w domu jest np. pies któremu trzeba dać jeść i czasami wyprowadzić. Jasne, że po 2 miesiącaach wracałam wykończona, ale to była moja świadoma decyzja, wiedziałam przecież do jakiej pracy jadę!! I że praca to praca a nie wakacje.. wydaje mi się że niektóre opiekunki chciałyby tylko dostawać pieniądze i najlepiej przez większość dnia mieć wolne.. Na moich wyjazdach nie było żadnych niespodzianek na miejscu. Nie chcę tu nikogo na siłę przekonywać do tej czy innej firmy, każdy ma prawo oczywiście do własnego wyboru. Nie o to chodzi, trzeba się orientować gdzie się jedzie i na jakich warunkach przed wyjazdem a nie w trakcie.. Ja jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości, nieważne czy dotyczące papierów, zarobków czy ubezpieczenia, to po prostu dzwonię i pytam. Zawsze, w kazdej firmie. To normalne, a panie z rekrutacji ostatnio jak rozmawiałam o nowym zleceniu, śmiały się że mogłabym być dziennikarką bo tyle informacji od nich wyciągam ale cierpliwie i jasno mi odpowiadają. Wiedzą że ja już tak po prostu mam. Im więcej wiem tym bardziej jestem pewna na co się piszę. Kobitki, zadawanie pytań nie boli, można drążyć temat tak długo, ile potrzeba żeby rozwiać wszystkie niejasności. I lepiej się zastanowić przed wyjazdem czy na pewno się jest gotowym do takiej pracy zamiast potem się dziwić narzekać i marudzić!!

Kamila

Chwalę sobie współpracę z firmą Medipe, mają znakomite pakiety jeśli chodzi o ubezpieczenie oraz jest dobry kontakt z agencją podczas pobytu za granicą. Dobre premie za święta i tym podobne.

Erika
@Kamila

Tak, pakiety ubezpieczeń? Czyli 15 EUR na miesiąc!! Wolę się prywatnie sama ubezpieczyc

Katarzyna

Beata

Witam chcę się dowiedzieć czy firma Medipe na czas wypłaca wynagrodzenie,czy ubezpieczenie zdrowotne jest. Są jakieś kary? Pytam bo dostałam od nich propozycję.

Natalia
@Beata

Wynagrodzenie na czas a nawet przed ok 10 każdego miesiaca, musisz sama sprawdzic, Czasami trudno polecać, tych firm jest tak dużo na rynku ale nie każda jest rzetelna.Tu sprawdziłam i jest ok

Kasia222444
@Natalia

Sprawdź czy czegoś w tym wynagrodzeniu nie brakuje ... Mnie oszukali finansowo 2 razy

Lili

Bardzo, dużo napisałaś! Ja jak miałam problem to zjechalam szybko i firma mi wszystko zapłaciła łącznie z busem.

@Natalia

To bzdura, kłamstwo!

To bzdura i kłamstwo

MagdaW
@Beata

Nie, nie wpłacają na czas i rozbija wypłatę żeby opłacić niższe składki ZUS, a później dziwią się że opiekunki jadą ''prywatnie''

@Beata

Kazda umowe zawsze sprawdzaj pod lupa, czytaj uwaznie zanim podpiszesz, a w razie watpliwosci pokaz ja prawnikowi lub innej inteligentnej osobie. Niekiedy warto zainwestowac te 50 PLN, by unikac klopotow w przyszlosci. To tak ogolnie.

@Beata

Pytania do pani prezes Medipe. proszę dział wynagrodzeń o dostarczenie, ponieważ nie mam adresu @ Droga pani Prezes....... Pracuje pani, pracują pani pracownicy, ale zarówno oni jak i pani po pracy idziecie do domu. możecie siąść w fotelu wziąć lampę wina, wypić tą lampkę jak macie ochotę .... Normalna rzecz .... niewielka przyjemność, albo pójść sobie potańczyć ....chociażby. Wolny człowiek po pracy może robić co chce ..... A teraz pytanie ..... Kiedy na zleceniu opiekunka jest PO PRACY ? Kiedy może usiąść sobie z tą lampką wina ? Kiedy może przestać myśleć o pacjencie ? Przez te dwie godziny wolnego w ciągu doby, które konsultantki traktują jako czynnik, który powinien nas do podjęcia pracy na tej umowie zachęcić ? 2 godzinna przerwa w pracy jest tylko przerwą a nie byciem PO ..... Według umowy pracujemy 40 godzin tygodniowo 7 dni w tygodni i za tyle mamy płacone. Proszę zatem określić jasno kiedy moja praca na zleceniu się kończy ? Powie pani , że po 6,5 godzinach ? Powie pani że reszta godzin to tak zwana gotowość. Ale przecież w tej gotowości powinnam siedzieć w swoim pokoju lub wyjść i być co najwyżej pod telefonem w razie akcji W, a nie wykonywać pracę na rzecz domu, pacjenta, jego rodziny, zwierząt.... czyli nadal pracować ? A tę lampkę wina to w jakich godzinach mogę wypić bezkarnie ? Jestem osobą odpowiedzialną i wiem, że w pracy nie można pić, ale PO wolno mi wszystko ..... wypić, wyjść dokąd chcę, zasnąć. Proszę mi tylko nie pisać, że lampkę wina mogę wypić dopiero po zakończeniu kontraktu ( po 2 miesiącach najczęściej ), bo to będzie oznaczało, że na kontrakcie za marne 1150 pracuję przez 22 godziny na dobę ( doba - 2 godziny przerwy ) i minus te godziny które mam szczęście przespać ( na poprzednim zleceniu średnio 3 godziny snu w nocy i 2 godziny snu w czasie przerwy ) O czym zresztą informowałam firmę Medipe ....I 7 dni w tygodniu. Prawda, że żenująca stawka przy kilkunastogodzinnej pracy w ciągu doby za granicą. Pracy non stop z 2 godzinną przerwą. Pracy w której opiekunki krępują się przysiąść, aby nie być ocenione jako leniwe. Bez niedziel i dni wolnych ..... I pani tym kobietom ma sumienie odbierać pieniądze manipulując warunkami w umowie ? Zmieniając ją na coraz bardziej niekorzystną dla nich , wręcz oszukańczą ? Pani, która i tak oszukuje je na stawkach godzinowych, bo przecież ma pani świadomość, że ilość godzin zawarta w umowie jest fikcją i, że powinna pani zapłacić opiekunkom za rzeczywisty czas ich pracy na zleceniach .... Może pani bez obrzydzenia patrzeć na siebie w lustrze ? Mnie pani łaski nie robi, takich firm jest multum , mogę pracować gdzie chcę ( tak samo inne kobiety ) Tylko kiedy opiekunki odejdą a nowe nie będą chciały przyjść odstraszone opinią o firmie, to pani zostanie z niczym, z ręką w nocniku ...... Proszę o odpowiedź na pytania zawarte w wiadomości.

Asia

Proszę o odpowiedź jaki rodzaj umowy oferuje? Umowę o pracę czy zlecenie?

Joanna
@Asia

Zlecenie, jak wszystkie tego typu firmy.

Franciszek

Tzw Bereitschaft jest też pracą i powinna podlegać wynagrodzeniu. Wystarczy zapytać w Zollamt.

@Franciszek

Bereitschat czyli gotowość. Ma Pan racje. Tak rzeczywiscie jest, ze gotowosc podlega wynagrodzeniu.

Grażyna

Niestety medipe odprowadza zaniżone składki do ZUS i dlatego nie ma różnicy czy pracujesz legalnie czy też nie.

Zostaw merytoryczną opinię o Medipe - Wrocław

• Jak się pracuje w Medipe?

Zobacz opinie na temat firmy Medipe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medipe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 26 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Medipe?

Kandydaci do pracy w Medipe napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Medipe