Opinie o Ozamet Sp. z o.o. w Jonkowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Ozamet Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Ozamet Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn specjalnego przeznaczenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ozamet Sp. z o.o. w Jonkowo

Czy istnieje możliwość rozwoju w Ozamet Sp. z o.o.?

odp Nowy wpis

i tak i nie,nauczysz sie czegos nowego ale nic poza tym firma wysle cie na kurs jesli otrzyma dotacje sama z siebie jest zbyt skapa by inwestowac w ludzi, wszystko zalezy od tego co maz na mysli piszac rozwoj

Takie info... Nowy wpis

Zmiana nazwy stanowiska pracy z zachowaniem tych samych obowiązków pracownika nazywamy pozorna likwidacja stanowiska pracy, co wiąże się z pewnymi konsekwecjami :) Pozdrawiam

Jakie są warunki zatrudnienia w Ozamet Sp. z o.o.?

Guest Nowy wpis

Oprócz tego że dostaniesz ubrania i garba na plecach to nic więcej dobrego

Infoo

Ciekawe informacje dochodzą do ludzi część osób już ucieka od Pana A a spora część już to planuje i to na poważnie (do Pana T nic nie mam czepiał się ale był konkretny) ale z zachowaniami pierwszego nie ma się co dziwić Pani Aniu no błagam jakie dodatki do wypłaty? Ta premia która tak naprawdę jest kagańcem na pracowników obniżająca stawkę za nadgodziny? Fakt raz na rok 150-300 na święta ok z tym się zgodzę. No chyba że jest też tu mowa o tym że mimo cięć wypłat z powodu wirusa część załogi i tak dostawała 100% :) ciekawe co reszta na to no chyba że już ta wiadomość się rozeszła pozdrawiam wszystkim bez wyjątku :)

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Ozamet Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Leszno

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Ozamet Sp. z o.o.?

Odp

Całe, prócz ewentualnych nadgodzin płaconych w sposób wiadomy żeby firma jeszcze na tym zaoszczędziła kosztem pracownika :)

Jak długo trwa proces awansu w Ozamet Sp. z o.o.?

Awanse

Nie ma awansów jest brygadzista kierownik i szare my robole.

Wojtek

A może jednak trzeba zacząć myśleć? Cały świat został sparaliżowany i każdy musi się z tym pogodzić.

Brednie
@Wojtek

Akurat firma Ozamet ma w swojej specyfikacji już to że w tym okresie sprzedaż nie idzie i nie ma nawału roboty to nie wina wirusa. takie a nie inne zachowanie właścicieli firmy było zagraniem czysto biznesowym, Otrzymali dodatkowe fundusze zapłacili mniejszy ZUS i ucięli kasę pracowanikom czysty zysk dadtkowo kilka osób mniej i jest git po co myśleć o człowieku gdy był czas gdzie był nawał roboty wiele razy słyszało się zrób coś dla firmy firma potrzebuje bla bla bla gdy my potrzebowalismy wsparcia to zostawili nam po 2 tys a innych wywalili mając gdzieś ludzi ważne że cyfry na koncie się zgadzają.

Anka

@flash nie ma żadnych dodatkow do wypłaty ?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie OZAMET Sp. z o.o.?

Flash

Pracownicy nie znają pojęcia premia uznaniowa xD

Flash

Spółka Ozamet jest firma dość specyficzna każdy narzeka a to na warunki sanitarne a to na place a to na zachowania prezesa ale i tak każdy dalej tam pracuje... Źle nie jest ale dobrze też nie płace jak na okoliczne warunki są ok nie ma co narzekać za bardzo co nie oznacza że jest też dostatek, warunki w jakich trzeba pracować są jakie są czytaj są słabe zaczynając od małej szatni w której śmierdzi i jest wilgoć bo od x czasu nie działa wentylacja po straszny chłód panujący w zimne okresy roku. Na wiele rzeczy brakuje funduszy (podobno) ale na rozwinięcie działu monitoringu znalazła się dość pokaźna sumka dlatego jeśli masz parcie na szkło i widok wielu kamer Cie wręcz uszczęśliwia serdecznie polecam. Pozwolę sobie odnieść się do jak sądzę wypowiedzi jednego z prezesów nieco niżej który pięknie mówi o tym że premie nagrody itp się nie należą bo w umowie zawarte są sumy które się należą za pracę no fakt tak właśnie jest ale jeśli każdy z pracowników ma pracować według zasad BHP czy też według wytycznych PIP to zobaczyłby Pan jakby zwolniła produkcja... Tak ma Pan rację nie musi Pan Nam nic dorzucac ani nas nagradzac ale po takich zachowaniach zauważa się jakim ktoś jest człowiekiem i czy potrafi być wdzięczny na czyjś trud i cierpliwość bo ile można prosić np o ciepła wodę czy wentylację w przypadku spawalni gdzie Ci chłopacy narażeni są na sporo chorób czy uciążliwości zapraszam do szatni gdy próbują odchrzaknac to czego się nawdychali przez cały dzień. Współczuję...

Prezes N

Szanowny Panie. Ponieważ zostałem wywołany do tablicy, pozwolę sobie jednorazowo odnieść się do, zwłaszcza 3 ostatnich komentarzy. Szanowny Panie. Szanowny kolego. 30% którego zespołu ma Pan na myśli? W ciągu ostatnich 5 lat firma się rozrosła. Skład osobowy zwiększył się z ok 20-22 osób do 50-ciu. Powiększyliśmy się o prawie 30 nowych stanowisk pracy. Ponowię pytanie – 30 procent z czego? Osób z pierwotnego składu, tego 20 osobowego jest około 80%. Podaje Pan dane wyssane z palca. Ponadto moje odczucia są zgoła odmienne. Nasz zespół zwykle opuszczają osoby niepasujące do zespołu oraz ci, którzy odchodzą do pracy za granicą. Niestety, Szanowny Panie, jako firma z 17 letnim stażem powstała od podstaw, nie jesteśmy w stanie konkurować z budżetem bogatych firm zagranicznych, zwłaszcza tych działających poza granicami naszego kraju. Do Pana wiadomości, wiele z tych osób, po zakończeniu swoich zagranicznych przygód, wraca z powrotem do naszej firmy. Z czego niezmiernie się cieszę. Z Czego jako pracodawca, jestem dumny. Ze względu na sezonowość, która jest specyfiką naszej branży faktycznie jesteśmy zmuszeni korzystać z nadgodzin. Pisze Pan, zarzuca mi moje niezadowolenie z przerw w pracy, jakie Pan robi podczas dwugodzinnej pracy w nadgodzinach. Szanowny Panie, szanowny Kolego. Proszę jeszcze raz przeanalizować, co Pan napisał. Robi Pan przerwy wg własnego widzimisię w czasie dwóch godzin pracy, za które dostaje Pan zapłatę ekstra? Co Pana dziwi w moim niezadowoleniu? Premie, nagrody…. Szanowny Panie. Zatrudniając daną osobę wychodzę z założenia, że będzie pracować rzetelnie w ramach wspólnie wynegocjowanych warunków zapisanych w umowie o pracę. Nasza umowa, ta pomiędzy Panem, a firmą, nie przewiduje pracy słabej oraz dobrej, za którą należy się premia czy nagroda. Jeżeli obowiązki pracownicze rozumie Pan w ten sposób, cieszę się, że pracuje Pan już gdzie indziej. Szanowny Panie. Tak, firma zarabia coraz więcej. To jej zadanie. Ma produkować, sprzedawać, serwisować. Z tego ma środki na utrzymanie. Także jej pracowników. Informuję Pana, bo chyba Pan tego nie zauważył, że gro wypracowanych środków przeznaczane jest na rozwój firmy, w tym na poprawę tak krytykowanej przez Pana części socjalnej. Rozbudowa obiektu, docieplanie, wymiana okien, zakup specjalistycznych maszyn, narzędzi i urządzeń. Aby praca była łatwiejsza i przyjemniejsza, bardziej efektywna. Tak Szanowny Panie, szanowny Kolego. Ludzie są najważniejsi. Zgadzam się z Panem w zupełności. Proszę tylko pamiętać, że ludzie są po obu stronach tej „barykady”. Ze swojej strony mam świadomość wielu niedociągnięć. Ale wiem także, że robię wszystko w ramach posiadanego przeze mnie budżetu, aby praca w naszej Spółce była przyjazna i przyjemna. Zarazem, proszę Szanowny Panie zrobić swoisty „rachunek sumienia” i przemyśleć, czy zarówno Pan jak i wielu niezadowolonych jesteście aż tak kryształowi w swoim stosunku do podjętych się zobowiązań wobec firmy, wobec pracodawcy. Kończąc pragnę podkreślić, że moja wypowiedź jest jednorazowa, nie zamierzam prowadzić konwersacji na forum. Zainteresowanych zapraszam po prostu do rozmowy bezpośredniej. Wierzę, że tacy się znajdą. Ps. Dziękuję za pozytywną wypowiedź poniżej. Miło usłyszeć. Pozdrawiam.

Obiektywny vol 3
@Prezes N

Dlatego Pan nie odprowadza składek za godziny nadliczbowe pracowników? Nadgodziny płacicie nie uczciwe 50%tylko 20 %bo odejmujecie 30%premi, która jest zawarta w pensji. Nie mówię ile powinniście płacić za soboty. Czy według Pana to jest uczciwe? Skoro Pan twierdzi, że pracuje 50 osób z czego większość ma normalna umowę to czemu pracownicy nie dostają wczasów pod grusza? I innych korzyści wynikających z tego. Zacznijcie szanować Ludzi dzięki którym macie pieniądze na chleb.!!!

Obiektywny

Patrząc na Ozamet obiektywnie trzeba wymienić zarówno plusy jak i minusy... Plusy są takie, że wynagrodzenie jest zawsze na czas, nikt nie stoi nad głową można wykonywać dokładnie powierzone zadania załoga prócz dwóch trzech wyjątków jest naprawdę zgrana i to chyba na tyle ???? minusów jest znacznie więcej zaczynając od małych jak brak dobrego ogrzewania zimą i słabe warunki sanitarne, mało ciepłej wody mało miejsca w szatni. No i co najważniejsze pieniądze źle nie jest ale nie jest też dobrze choć w oczach prezesów firmy pensje są dobre i tu ich błąd widać nie są dobrze rozeznani na rynku pracy i nie wiedzą jakie teraz są zarobki uwzględniając to że rak to pracy brakuje i do firmy trzeba dojechać kilkanaście kilometrów. Sam stosunek prezesów do pracowników też do dobrych nie należy zwłaszcza (usunięte przez administratora) który swoim sarkazmem ironią zniechęca ludzi, usłyszeć od (usunięte przez administratora)że jest się nieudacznikiem czy (usunięte przez administratora) bo podczas nadgodzin zrobiłeś sobie przerwę choć nadgodziny płatne są słabo, to nic nowego ani niespotykanego. Firma zarobiła dużo myślisz że zostaniesz nagrodzony bo zrobiłeś więcej w tym roku nie w tej firmie, nie ma tu motywacji czy jakiejś zachęty do pracy bo po co? Ludzie to firma bez nich nie doszlibyście tu gdzie jesteście także dobra rada dla prezesów z tego co mi wiadomo tracicie ludzi zmiencie podejście nie żałujcie grosza bo Olsztyńskie zakłady będące w podobnej branży jak i zagraniczne firmy tylko czekają na Waszych ludzi???? pozdrawiam starą załogę

bardziej obiektywny
@Obiektywny

Troche przesadziłeś z tymi minusami. Chyba krótko pracowałeś. Ja pracuję tam od dawna i widzę jak dużo zmieniło się na lepiej. Trochę nieładnie tak przeczyć koledze z pracy ale skoro obiektywnie to obiektywnie.

Obiektywny vol. 2
@bardziej obiektywny

Panie Adamie styl Pańskiej wypowiedzi da się wyczuć nawet w słowie pisanym... Owszem jest kilka czynników które uległy poprawie jednak zapewne nadal ani szatnia ani łazienka nie spełnia norm BHP. Płace również poszły w górę jednak zważając na to że trzeba dojechać do Jonkowa te prawie 20 km nie są one konkurencyjne z Olsztyńskimi zakładami pracy, a wliczając w to wszystko stawki nadgodzinowe robi się prawdziwa przepaść.... Ale najgorszy był i jest Wasz stosunek do pracownika, odejście(usunięte przez administratora)nawet dla mnie było zaskoczeniem i jeśli nie dało nic do myślenia no to gratuluję... Wystarczy policzyć ilu macie pracowników że stażem dłuższym niż 5 lat, 30% z obecnej kadry? Musiałbym mieć wiedzę kto jeszcze u Was jest, ale zakładam że nie więcej, ten fakt powinien być lekim sygnałem że pracownik u Was długo się nie utrzymuje dlaczego? Odpowiedzcie sobie samo. PS. Pracowałem wystarczająco długo by móc wypowiedzieć się tak a nie inaczej.

Kentaki

Oczekiwania kontra rzeczywistość. Dokumenty i zdjęcia z nadgodzin są już przygotowane teraz tylko czekam na list z ZUSu, czy firma wysłała nadgodziny na moją emeryturę. Ja tego nie odpuszczę... .

Adi

Dopuszcza się on łamania praw pracowniczych poprzez nieprawidłowe rozliczenie nadliczbowych godzin pracy. Składki emerytalna i zdrowotna nie są od nich odprowadzane.

Zaczyna sie dziac

W koncu ktos prawde napisal. Ciesze sie ze juz nie mam do czynienia z ta ruda baba. Siedze za granica. To nie to co u siebie ale lepiej niz z ta zakompleksiona histeryczka.

Wszyscy przedstawiciele od 2010 roku

Jednym zdaniem - przestarzałe metody pracy "Pani Dyrektor". Zaufany człowiek zarządu, o którego pozycji świadczy ilość spędzonych lat w tej firmie. Zastanawiające jest to dlaczego nikomu nie daje do myślenia to, że z każdym przedstawicielem handlowym "Pani Dyrektor" nie potrafi dogadać się i wynikają z tego nieprzyjemne sytuacje. "Słoma z butów" to często powtarzane słowa "Pani Dyrektor". Co świadczy o Jej pochodzeniu, przecież to "rodowita olsztynianka..." :) "Jesteśmy firmą rodzinną z przyjacielskimi relacjami". Tak też potrafi mówić, co jest kłamstwem. Bo jeśli tak jest to nie wyciera się ust takimi słowami, tylko robi tak, żeby ktoś to poczuł, czy zauważył. Prawda jest taka, że masz pracować jak "biały murzyn" i nie wciskać nosa w sprawy firmy, bo kim tam jesteś... Rób wynik, sprzedawaj mimo małego doświadczenia podobnie do "Pani Dyrektor", a później zwolnienie, którym potrafi straszyć. Na marginesie "Pani Dyrektor" jest managerem, który karze motywując w ten sposób do pracy. Jestem zdania, że nawet pies karany i bity nie zrobi postępów jak ten, który jest motywowany do działania nagrodami. Także na koniec do "Pani Dyrektor" wróci karma. Oby firma na tym nie straciła, bo w końcu o firmie świadczą zatrudnieni w niej pracownicy. P.S. Czy "Pani Dyrektor" wie co zrobić z ocieplającym się klimatem? Proszę przyjrzeć się najnowszym i najbardziej zaawansowanym badaniom, które finansują ludzie z prawdziwą fortuną, chociażby hodowcy winorośli :) Skończy się śnieg i "zima" przestanie się sprzedawać :) P.S. 2 Z kosiarek się nie utrzymacie :) P.S. 3 "Pani Dyrektor" jest człowiekiem o małomiasteczkowym zachowaniu i wychowaniu.

Zostaw merytoryczną opinię o Ozamet Sp. z o.o. - Jonkowo

• Jak się pracuje w Ozamet Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ozamet Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Ozamet Sp. z o.o.
  • Lipowa 61