Blum Polska

Swarzędz

Opinie o Blum Polska

Starszy Marynarz 2016-10-08 16:11:17
Kaitan sam sobie winny. Pamietam jak sam powtarzal ze firma wszystkie inwestycje finansuje z wlasnych srodkow nigdy kredyt! W zeszlym roku budowa hali, w tym roku budowa magazynu no i sam na imprezie szczycil sie modernizacja linek za 3 700 000 euro. Tak nie pomylilem zer. Szczyci sie tabelkami i wykresami ile to zarobil bo nie my. Pracownicy dostali podwyzki 17-22 euro! Najbardziej wierni zostali upokozeni kwiatkami z drewna. Majster z rekami w kieszeni wam powie z usmiechem na ustach cieszcie sie bo inflacja jest mniejsza. Tylko ja sie pytam czy rachunki, koszty utrzymania, zywnosci rosna zgodnie z inflacja? Macie przyklad z polisami oc. Ta firma jest nastawiona na zysk! Przerwy 8 min ktore nie liczone do wydajnosci do odrobienia. Prace zaczynamy 10 min wczesniej. Wydajnosc 110%=0 120%=10% 130%=20% premii. Wyprowajac sobie flaki zrobicie 20% premii ale nigdy nie dostalem pelnej kwoty!! No i tak opoekun bedzie chcial wyrobic 1.39 albo nawet 1.43 zeby pokazac jaki jest super potrafi pokierowac ludzmi i opanowal autobus i podajniki itp. Tylko po co nikt za to nie zaplaci nie powie dziekuje. Co do kandydatow nadgodziny obowiazkowe. Spodziewajcie sie ze jak bedzie trzeba to praca w majowe swieta, Boze Cialo itp. No i pamietajcie krew oddawac po pracy!
bpl 2016-10-08 16:15:50
OOO jest grubo mam nadzieje ze ktoś przemyśli pare spraw i wyciągnie jakieś wnioski .Ludzi coś niewidać za dużo na rekrutacji juz brak cv z polecenia jak kiedyś .Dobrze niech przyjdzie obcy ,może być fajnie ,ktoś w pape może zarobić skończy sie cwaniakowanie przydupasów (czytaj opiekun wózek)
holi 2016-10-08 16:27:30
Myślę że oni nie są wypatrzeni w jakąś idee , robią wszystko żeby , utrzymać posadkę, polowa opiekunów ledwo co pokończyło podstawówkę . Gdzie mieliby tak dobrze ? Gdyby poszli gdzies indziej, to byliby zwykłymi pracownikami, no i trzeba byłoby pracować fizycznie. Mieliśmy w ostatnim czasie nawet przykład pewnej CI...Y
GuO 2016-10-08 16:45:57
Codziennie 10 minut pracujemy za darmo. To jest zenada. Uciekac od tej firmy jak najdalej. Z jednej strony dlaczego sie godzimy zapierdalac za darmo? 300dni w roku * 10 minut wychodzi 3000 minut czyli 50 godzin. Wozkowi i opiekunowie maja za to zaplacone... a my nie. Gdzie tutaj polityka o rownosci w tej firmie?
Arnold 2016-10-08 17:32:49
Dużo można by tu pisać,nie chcemy nikogo zniechęcać ale ostrzegamy jak jest naprawdę w tej niby rodzinnej firmie. Jeśli ktoś ma wybór nawet za ciut mniejsze pieniążki to niech go nie zmarnuje,szkoda by tego straconego czasu w Blum-ie
bpl 2016-10-08 17:44:10
wreszcie sie ozywilo tutaj :) kaktus jaras prezes konan i inni... JESTESCIE UROCZY
ggg 2016-10-08 23:20:51
A o karierze nikt nie wspomina gość wylizal wszystko
czopek 2016-10-08 23:31:03
HOLI pisał o pewnej Ci..ie
aaa 2016-10-09 00:18:58
Przeciez jakby bylo tak super jak opisuje prezes to nie zmieniali by bpl. To jest po to by zakamuflowac ze zatrudniono 580 niewolnika a pracuje 380 osob. Gdzie podziala sie ponad polowa jak jest tak fajnie? Ludzie od wozka w gore boja sie o robote bo gdzie znajdzie inna. Tu do czegos jiz doszedl. No i dziobaki wioda prym o jedym wspomniano jak dostal wozek to przerwy nie potrzebowal. Na 8 min nie schodzi a z 20 robil 10, ale nikt tego nie widzi jakby cos sie stalo. Do tego potrafil klamac w zywe oczy. Worki bez nadruku jak robilem kontrole to ten akurat mial..... Ale cala skrzynka nie ma...
Maximer 2016-10-09 11:51:33
To się I way zwie marynarze do wiosła bo wam kaczki pozabieram. Koniec narzekania, produkować produkować
Swy 2016-10-09 16:28:40
Zeby ktos tobie sierpowego nie wyprodukowal czasami
000 2016-10-09 18:54:22
Z doświadczenia to wiesz?
aaa 2016-10-09 20:18:37
Spedzalismy czas na piciu herbaty? Czlowieku co Ty wiesz o produkcji!! Na duzej przerwie zasowamy na gore do kantyny biegiem w kolejce tez troche zejdzie czasu i wpychamy w siebie jak indory byle szybko. Nie ma nowych ofert pracy to gratuluje zaradnosci zyciowej bo mi wyszukanie zajelo 30 sek. Podbpowiem na stronie firmowej. Ale co ja wiem jestem zwyklym bydlem co zawsze mozna mu jakis kit wcisnac o planach firmy itp.
Anders Bardal 2016-10-09 23:06:36
Masz racje kilka lat zmarnowalem w tej firmie, przyszedlem zdrowy a odszedlem (na szczescie) z uszkodzonym kregoslupem itp. Pracownik produkcji= nic nie warty smiec. Zero szacunku po kilku latach ciezkiego zapier...ania nie chca isc na reke tylko robia pod gorke. Nie polecam tej firmy ludzie ktorzy w niej pracuja tylko czekaja aby podrzucic Tobie klode pod nogi a kierownictwo calkowocie nie patrzy na Ciebie jak na czlowieka tylko jak na liczby ktore codziennie robisz. Przykro sie robi ze kilka lat zmarnowalem i nawet dziekuje tylko wielkie oburzenie i pocisk na firme do ktorej szedlem ze niby kolorowo tam nie jest, heh...
Barman 2016-10-10 05:17:14
Myślę sobie o opiniach w stylu "o może się w końcu coś zmieni". I pierwsza riposta to czysty sarkazm w stylu "ta jasne...". Aż trudno uwierzyć ze w całej firmie nie ma nikogo na tyle kompetentnego w kwestii marketingu kto uświadomił by zarząd ze pracownicy są potężnym nośnikiem wszelkiej informacji. Ten szczególnie liczny sektor pracowników produkcyjnych przekazuje negatywną opinię daleko po za granice firmy. Być może jest taka polityka w firmie pt. "Nie ważne jak mówią, byle mówili." Natomiast należy pamiętać że ten "fejm" dociera w bardzo wiele miejsc. I np. za jakiś czas może się okazać ze Ikea powie basta! Nie chcemy z wami dłużej współpracować bo utozsamiamy się tym samym z brakiem szacunku dla pracownika, pewne normy zostały przekroczone i zaczęło to rzutować na wizerunek naszej marki na świecie. Bez działu produkcyjnego znów Blum Polska stanie się jedynie magazynem czy punktem dystrybucyjnym Bluma. Elementem dobrej strategii firmy powinny być także działania na rzecz stawania sie coraz bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy i jakkolwiek oczywistym jest fakt iż nie jesteśmy w stanie każdemu dogodzić i zawsze ktos będzie niezadowolony tak wtopa z jubilatami to już jest na własne życzenie.
Dil 2016-10-10 10:14:30
Masz Barman rację tyle że kompetentnych to raczej brak, a nawet niebardzo byłby tolerowany na górze. Był na Utr Koniu to musiał odejść bo mu du..e objezdzali za wytykanie błędów i tolerowanie kolesiostwa. Prezes ma w pompie produkcję ciśnie na szkoleniach bajkę o statku i jakiś mrówkach ale to widocznie wpływ dopalaczy. Imprezy firmowe robi się dla działu sprzedaży achołota z produkcji to taki dodatek, fundusz socjalny trza wydać, damy im po kiełbasie trochę wódy a reszta dla nas na hotel i balety. Dali by kasę ludziom zamiast tej dennej imprezy było by zadowolenie a przemowy prezesa wysłali na mejle i tek co rok pierdzieli to samo.
Dil 2016-10-10 10:15:04
Barman 2016-10-10 11:58:21
Imprezy firmowe robi się żeby je odpisać od podatku, podejrzewam że nie przez przypadek są ciągle w tym samym miejscu. Knajpa wystawia fakturę na tyle ile sobie znajomy gość życzy, właściciel knajpy dostaje działe, a sprawa przykryta jest faktyczną imprezą. Ta powszechna praktyka to akurat świadectwo przedsiębiorczości w naszym "raju" podatkowym. Natomiast zgodzę się z innym stwierdzeniem iż imprezy w blumie są większą atrakcją dla pracowników administracyjno-biurowych. Dla pracownika produkcji, który robi 100 nadgodzin w kwartale zobaczyć sie w weekend z kolegami z pracy to nic nadzwyczajnego...
blablabla 2016-10-10 12:07:43
te imprezy to wielka sciema a jak nie chcesz isc to bedzie ci chodzil i czemu nie moze jednak zmienisz zdanie grupa osob zapisuje sie po to zeby miec spokoj a i tak nie ida grupa osob jedzie tylo po to zeby sie pokazac i zaraz ucieka a reszta zostaje i zalewa robaka.... nie dadza normalnych podwyzek to nie beda miec ludzi a za chwile rusza kolejna zmiana we vw września :D
crafter 2016-10-10 12:16:16
Ja nie mówie że VW to raj ale w porównaniu do waszego kołchozu (blumschwitz) to jest o wiele lepiej .Chapać trzeba ale kasa i szacun do ludzi większe. Ludzie to firma, oni sie z firmom integrują .Pani psycholog może czas zabrać sie za tych kerowników bez praktyki co próbują rządzić a efekty widać marne teoria to nie wszystko.(bylo małe światelko w tunelu po szkoleniuz samochodzikiem zlikwidowane 90% za usterki i prace poprawki)Może wyjsciem byłoby założyć związki zawodowe tyle że mogło by boleć zarząd ten polski .Panowie Marcin G i Michał G dostało by sie wam.
elo 2016-10-10 13:20:20
Oj by się dostało....
000 2016-10-10 22:00:08
Nie myl pracy fizycznej z pracą ponad siły.
jacek p 2016-10-11 10:19:20
Dobrze że mnie się też się sieglo. Czułem się trochę pominięty
skunks 2016-10-11 11:02:38
może te JP mialo oznaczac pokolenie JP II tylko ktos nie wpisał "II" :D
Zdzichu 2016-10-11 11:40:54
Sztuka motywacji pracownikow jest podstawa dobrego zarzadzania a co za tym idzie preznej dzialalnosci firmy i sukcesow biznesowych,a wiec kapitanie dzialaj bo twoj statek tonie!
### 2016-10-11 15:16:03
Buhahahaha!!!!☺
€€€ 2016-10-12 00:50:30
Co ty palisz człowieku?:)
Barman 2016-10-12 07:07:50
Wyciąganie wniosków nie jest Twoją najmocniejszą stroną podobnie jak szukanie ofert pracy... ;)
Patola 2016-10-12 10:50:11
Ci co mieli szczęście są juz za burtą tej wspaniałej rodzinnej firmy. Bo nie oszukujmy się ponad połowa ludzi z prod. Marzy o tym aby ten dzień był ich ostatnim na kutrze.
Barman 2016-10-12 13:34:33
Chłopie, życie sobie za te benefity poukładasz... :D Przekonałeś mnie, nadajesz sie. Co więcej dostrzegam nawet potencjał na kierownicze stanowisko! :D
BPL kilkuletni 2016-10-12 16:55:12
Firma, w której pracownik nie ma możliwości rozwoju nawet jeśli jest wybitnie inteligentny, doświadczony i dobry w swoim fachu, w tym co robi. Tacy ludzie są tam niepotrzebni. Odwrotnie - doskonała firma dla osób umiących dobrze ,,grać,, i podlizywać się przełożonym i szefowi- tacy osiągną tam sukces...Smutne ale prawdziwe...:(
cyk 2016-10-12 23:29:37
Będzie dobrze :)
€€€ 2016-10-13 09:32:27
Tylko się tam dobrze sprzedaj, pilnie potrzebujemy pracowników. Niedługo kolejne zwolnienia.
jkjk 2016-10-13 11:42:08
Brawo
zainteresowany 2016-10-14 10:08:55
To jest szansa się dostać.
bpl 2016-10-14 11:11:38
jest szansa na pewno ale jak na rozmowie powiedza wam o 20 %premii wydajnosciowej to musicie miec swiadomosc ze 10% to w pocie czola a te ich 20% przez normy z kosmosu nie przepusci nawet maszyna wiec zakladajac nawet ze jestescie super szybkimi robotami nie wyrobicie premii.. ale sa nadgodziny praktycznie w kazdy weekend wiec co 3 miechy dostaniecie na splate zadluzen pptem znow po 2500 wjedzie i potem znowu splata ;) super sprawa zwlaszcza jak ktos nienawidzi swojej zony i dzieci wtedy nie bedzie ich musial w domu ogladac bo dom w tej firmie to hotel ktorego by utrzymać trzeba miec doktorat z zarzadzania finansami :-D
Nick 2016-10-14 11:24:37
Tylko ostatnie nadgodziny to porazka kazdego o pare stow oskubali.
Barman 2016-10-14 11:42:38
Na szczęście są jeszcze nagany za usprawnienie procesu ;) w kazdej innej firmie pracownik dostał by za to premię ale jak juz wiemy Blum preferuje nietuzinkowe dowodu uznania -drewniane kwiaty etc. Czasem brakuje mi tych kolorowych dni w szuflandii :D
bpl 2016-10-14 12:49:47
moze ci troche brakowac bo to co teraz sie dzieje to kabaret :)ogolna zwala z tych pseudo znawców produkcji:)
Art 2016-10-15 08:52:03
Oral to słyszałem masz opanowany ale pisać niepotrafisz,widocznie prawdą jest że tacy tam karierę zrobią noooo żal.pl
zal.pl 2016-10-15 10:05:06
A ty ani pisać ani czytać nie potrafisz.
lin 2016-10-16 14:09:38
przeczytaj wszystkie ostatnie opinie ,wyobraz sobie ze jesteś w tak opisanym miejscu a następnie pomyśl jaka atmosfera może panowac wśród pracowników niedocenianych i fatalnie traktowanych .już wiesz?
lin 2016-10-16 14:10:40
€€€ 2016-10-16 21:48:56
Ciekawe do kogo jutro zadzwonią..... :)
ZUS 2016-10-19 18:36:18
No i system przekręcił nas na nadgodzinach, szkoda że żadnego info nie było z biura zwyjaśnieniem. Wypadałoby mimo że jesteśmy tylko robolami
test 2016-10-27 12:43:18
Pracowałem kiedyś w tej firmie, dawno temu, bynajmniej nie w dziale produkcji. Powiem tyle, że takiego poziomu mobbingu ze strony Prezesa (młody cwaniak) jeszcze nie doświadczyłem. Ci normalni, nie trzęsącymi gaciami współpracownicy doradzali mi podanie gościa do Sądu. Niestety nie zrobiłem tak, albo raczej nie zdążyłem, bo wolałem się ewakuować z tego bagna zastraszonych przez zarząd-czyt. Prezesa, ludzi. Określenie "firma rodzinna" mnie szalenie bawi, ja bym zamiast tego określenia - postawił wokół całego zakładu wieże strażnicze i opłotowanie z drutem kolczastym. To chyba najbardziej pasuje do określenia " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;, a dla tych co stracili tu zdrowie nawet " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zagłady".
Nick 2016-10-28 14:54:55
Nie polecam. Radze przeczytac poprzednie posty. Sama prawda.
Marcel 2016-11-04 20:05:05
Najgorsi są ludzie z Wrześni Masakra !!!!
cyk 2016-11-04 22:11:01
A co z nimi nie tak??
blablabla 2016-11-04 23:40:58
czy ja wiem wydaje mi sie ze z gniezna sa gorsi :P
Zostaw swoją opinię o Blum Polska - Swarzędz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Blum Polska