brak logo

Korona kosmetyki

Bydgoszcz

Opinie o Korona kosmetyki

mateja 2015-06-22 18:03:46
To,że nie jestem wyształcony nie oznacza, że nie należy mi się szacunek jako człowiekowi i byłemu koledze.Żądasz szacunku dla Siebie zacznij szanować innych!
1
anonim+ 2015-06-22 20:15:39
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Najpierw mnie obrażasz, twierdzisz, że mnie Korona zwolniła i nie mogę znaleźć pracy. Następnie oceniasz, że mam grupę na głowę. Spotkało mnie w tej firmie dużo złego, upokorzenia, potwornego stresu, poniżania. Opisuję to dla innych, bo temu służy ta strona. Nie hejtuje, jak twierdzisz. Piszę prawdę, ku przestrodze. Czym Tobie ubliżyłem kolego?
2
tomek 2015-06-23 19:27:52
@anonim+, to skoro masz już koronę kosmetyki dawno za sobą, to może poświeciłbyś chwile czasu, dla ludzi mojego pokroju, co szukają pracy i opisał jakie warunki dokładnie tutaj zastałeś. Zwłaszcza, że zarabiasz teraz lepiej, ale ludzie niechętnie pisza o swoich zarobkach. Ja mam za to zawsze z tym problem podczas rozmowy rekrutacyjnej.
anonim+ 2015-06-24 07:48:36
Poświęciłem już dużo czasu na dobre słowo dla potencjalnych ofiar tej firmy, ale róbcie sobie co chcecie. Za jakiś czas osoby, które się tam zatrudnią wrócą na tą stronę i napiszą to co ja albo i gorzej. Każdy ma wolną wolę. Powodzenia.
mateja 2015-06-24 08:12:50
Najbardziej stresujące w pracy na magazynie jest to, że Twoja premia uzależniona jest od ilości wydanych pozycji na 1h. Im więcej wydasz tym większa premia.Ja wydawałem 2-3 razy więcej niż koledzy z grupą.Oni chcieli takiej samej premii jak ja dostawałam komentując, że jestem frajer bo latam na wysokości lamperii.Można się śmiać z innych jak dostajesz rentę powyżej 1000 zł + najniższą krajową.
asia 2015-06-24 12:31:34
@anonim+,jestem umówiona na rozmowę kwalifikacyjną na przyszły tydzień.Bardzo zaniepokoił mnie Twój wpis "firma kant,sprzedaje chińszczyznę..."
Czy oni wprowadzają w błąd klienta,że to nie jest chińskie, a może ten towar przemycają przez granicę i nie płacą cła itp.Dziwne bo mnie podczas wstępnej
rozmowy poinformowali,że mają duży import towarów z Chin i Korei i do moich obowiązków będzie należało ich sprzedawanie.O co chodzi z tym kantowaniem?
anonim+ 2015-06-24 15:21:55
Może płacą, tego nie wiem. Jednak z całą pewnością kupują chiński towar, ale i w Polsce towar innej firmy i przepakowują w swoje opakowania sygnując swoim logo Deni Carte. Myślę, że Inspekcja Handlowa miałaby co tam robić.
asia 2015-06-24 20:09:47
Do Bydgoszczy muszę dojechać 300 km, a nie chciałabym pokonywać tej drogi na marne.Pytałam się znajomego prawnika czy zakup towarów w Polsce lub za granicą i sprzedawanie go pod własną marką(sygnowanie)jest niedozwolone i otrzymałam informację,że jest to powszechna praktyka i jak najbardziej legalna i stosowana przez większość firm.Dlaczego myślisz,że to jest niezgodne z prawem?
Będę Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź bo nie chciałabym uwikłać się w jakąś przestępczą działalność.Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.Asia
ewelina 2015-06-24 23:42:14
Asia , daj sobie spokój z tą pseudo firmą, szkoda Twojego czasu i tych 300 km, pracować w koronie to po prostu wstyd i przedstawiciele innych firm pracujących w Bydgoszczy to sie tylko nabijają słysząc o tej firmie, tam każdy rządzi i się nawet nie połapiesz kogo masz słuchać- gdybyś np miała jakiś problem, a problemów bedziesz miała mnóstwo i zapewniam,że tak będzie, ale rób co chcesz. Ja odradzam, chyba,że się chcesz sama przekonać. Zaznaczam,że nigdy tam nie pracowałam, bo wolałabym sprzatać klatki schodowe niż zatrudnić się w tej firmie, ale pracował tam mój kolega , wiec wiem co mówie
asia 2015-06-25 07:57:46
To znaczy,że głównym problemem jest brak jednego przełożonego? Ja do tej pory rozmawiam tylko z jedną panią, która prowadzi nabór i opiekuje się przedstawicielami.Dostałam informację,że w przyszłości ona będzie mi pomagała, chyba,że sprawa będzie dotyczyła np.problemów z samochodem to zajmuje się tym jakaś inna osoba lub błędów w wydaniu towaru to magazyn.Czy to jest nieprawda?
byk 2015-06-25 10:22:11
Wiesz co? Ty sobie odpuść tę robotę. Nikt nie bedzie się tobą opiekować, najwyżej opier... dostaniesz jak cos zrobisz nie tak. A że same porąby tam pracują to masz to jak w banku. Jakby co, to i tak wszystko będzie na ciebie. Bo tam nikt sie do błędu nie przyzna.
asia 2015-06-25 15:57:27
Spędziłam na tym portalu prawie tydzień na czytaniu opinii i zadawaniu pytań.Uważam ten czas za całkowicie stracony.Znalazłam tu same ogólniki i bardzo ciężkie słowa:upokorzenie,horror,poniżanie,brak szacunku dla ludzi,śmieszni i porąbani ludzie itd,itp.ale żadnych konkretów.
Za każdym razem, gdy zadawałam konkretne pytanie i oczekiwałam uczciwej odpowiedzi mój rozmówca nagle rozmywał się w sieci a na jego miejsce pojawiał się bardzo szybko następny,który rozpoczynał tą samą śpiewkę od początku.Myślę,że jest to ta sama osoba występująca pod różnymi nikami.Jestem w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i na prawdę potrzebuję pracy.Pracowałam kiedyś w firmie, w której doznałam koszmaru, dlatego strałam się drążyć każdy wątek nieprawidłowości występujący w Koronie.Nie wiem czy w ogóle pojadę na tę rozmowę i nie wiem jaka ta firma jest na prawdę.Zastanawiam się czy nie zgłosić tych wypowiedzi u administratora sieci bo na pewno są one niemerytoryczne i niezgodne z regulaminem.To jest zabawianie się kosztem ludzi,którzy na prawdę potrzebują odrobiny pomocy przy podjęciu ważnych dezyzji życiowych.
fancy 2015-07-01 07:50:35
Witajcie kochani.Odbyłam już wstępną rozmowę na stanowisko przedstawiciela.Czy ktoś wie może jakie dokładnie warunki tam panują.Czy wypłaty są robione na czas i ile ewentualnie trzeba na nią czekać, czy zdarzają się przypadki,że korona nie płaci Zusu i są problemy z chorobowym, za co potrącają premię i czy podnoszę plany w ciągu m-ca tak,żeby przedstawiciel jej nie dostał.Czy na prawdę podpisują umowę o pracę a nie np umowę o dzieło lub własną działalność.Jakie nieczyste zagrania stosuja,żeby ud...ić przedstawiciela?Bedę bardzo wdzięczna za konkretne i rzetelne odpowiedzi.
ewelina 2015-07-01 15:17:50
jak nie masz nic innego to bierz na przetrwanie, a w między czasie coś znajdziesz
Ur 2015-07-01 15:36:52
Hej Fancy- jak po tej rozmowie? wisi ogłoszenie na kuj-pom i zastanawiam się czy aplikować, coś na temat wynagrodzenia więcej napiszesz? No chyba, że ktoś się włączy do dyskusji? Jaka podstawa? Auto do użytku prywatnego? W miarę nowe te Corsy czy dobitki?
anonim+ 2015-07-01 19:15:41
Jakby co, to jezeli chodzi o terminowość platności i te finansowe sprawy, to trzeba przyznać uczciwie, że w tym temacie korona jest ok, chociaz kokosow nie ma. Pozdro
były pracownik 2015-07-08 08:22:11
Pracowałem w Koronie wiele lat.Nie słyszałem, żeby kiedykolwiek zdarzyło się, że ktoś nie dostał wypłaty na czas.Panie w księgowości, aż się trzęsą ,żeby wszystko było terminowo.Nigdy nie było problemów z chorobowym i otrzymaniem papierków do urzędów typu zaświadczenie o zarobkach,świadectwo pracy itp.
Jeżeli chodzi o premie dla przedstawicieli to nie musisz się obawiać żadnego podnoszenia progów.Szybciej Ci go obniżą lub urealnią niż podniosą.Niestety musisz się bardzo postarać,żeby coś w Koronie dostać i nie jest to łatwa praca.
krzysztof 2015-08-07 08:38:17
Dzień Dobry
Prowadzę sklep kosmetyczny od 30 lat.Od ponad 20 lat współpracuję z firmą Korona z Bydgoszczy.Trafiłem na tą stronę przypadkiem- córka szuka pracy i opinii na temat przyszłych pracodawców. Czytając wszystkie powyższe opinie postanowiłem się wypowiedzieć.Porownując wspólpracę z koroną i osobami,które tam pracują do innych firm tego rodzaju na rynku muszę ocenić pracowników Korony bardzo wysoko.Przedstawiciel zawsze jest w tym samym dniu,nie zdarzyło się ,żeby kiedykolwiek zapomniał przyjechać, zawsze jest przygotowany do pracy,doskonale orientuje się w ofercie,potrafi uczciwie doradzić, wszystkie problemy typu korekty,zwroty towaru,pomyłki cenowe wyjaśniane są na bierząco przez panie w biurze,jeżeli Przedstawiciel jest na urlopie firma przysyła innego pracownika na zastepstwo,kierowca jest zawsze następnego dnia po złożeniu zamówienia.Wszystkie dokumenty księgowe prowadzone są wzorowo i rzetelnie - faktury,korekty,rozliczenia finansowe itp.Za sprzedaż Deni Carte organizowane są wyjazdy integracyjne.Byłem z Koroną w Turcji,Tunezji,Bułgarii,Na Krecie,Rodos,Wyspach Kanaryjskich..W przyszłym roku organizowany jest wyjazd do Tajlandii.Z moich obserwacji wynika,że pracownicy, którzy nie potrafią się w pełni zaangażować w swoją pracę bardzo się tam męczą i szybko rezygnują.Znając szefową nie pozwala na pewno na lekceważenie obowiązków i obniżenie poziomu obsługi klienta. Pozdrawiam wszystkich długoletnich pracowników z Korony profesjonalnie podchodzących do swoich zadań.
kiero 2015-08-08 15:58:37
no to jeśli w dalszym ciągu @krzysztof Twoja córka szuka tutaj pracy to chyba warto byłoby jej podrzucić informacje , że korona szuka ( albo przynajmniej jeszcze kilka dni temu szukała ) nowej osoby na stanowisko przedstawiciela handlowego na Małopolske. Wydaje mi się , że może to być ciekawa dla niej oferta
krzysztof 2015-08-14 11:17:44
Jestem z kujawsko - pomorskiego.Na nasz teren na razie nikogo nie potrzebują i w najbliższym czasie nie ma szans, ale bardzo dziękuję za podpowiedź.
trek 2015-09-12 11:59:20
W poprzedniej robocie byłem na śmieciowej umowie. Zastanawiałem się czy w mojej branzy jest opcja w ogóle na lepszą. W ten sposób za namową paru osób trafiłem na forum tej firmy. Jednak i tutaj pomimo tego co mówili dowiedziałem się , że o umowę o pracę jest podobno cięzko. Chyba czas zmienić branże...
Indigo 2015-10-29 00:19:05
Heh zgodzę się z większością, firma kant do tego wymagania od pracowników powyżej wytycznych w kontrakcie do tego na bank produkty które rozprowadzają są jakości chiński a już o godzinach pracy nie wspomnę...tylko ciekawi mnie kto tak wyszkolił szefostwo bo to pole do popisu dla nauczycieli. Pozdrawiam z Bydgoszcz (usunięte przez administratora)
1
Jarek 2015-10-29 22:43:08
@Indigo może szefostwo "wyszkoliło" się samo.. Wydaje mi się, że jak ktoś chce otwierać biznes, to powinien twardo stąpać po ziemi i jak widzę tutaj po opiniach, to w przypadku Korony właśnie tak jest. Ja bym tak firmy łatwo nie przekreślał tylko z tego powodu. No chyba, że problem jest większy niż mi się wydaje.
basia 2016-03-04 10:32:41
myślę, że te negatywne opinie są krzywdzące dla firmy, nie ma tam rotacji i dba się o pracownika przynajmniej tak mówią w okolicy i przedstawiciele handlowi tez zawsze przygotowani, naprawde bez przesady :)
melchu 2016-03-07 19:35:22
Penwie, że są zawsze przygotowani @basia. Nie ma co narzekać, bo każdy ma inne podejście do sprawy. Najważniejsze jest to, że trzeba dbać o niezłe relacje, to wtedy i relacja dopisuje.
pigp 2016-03-12 21:11:59
Jak ktoś jest wygadany to raczej sobie poradzi, przydałoby się jednak @melchu żeby kandydat na to stanowisko posiadał te 2 lata doświadczenia na takim stanowisku.
indianin 2016-03-14 21:13:32
obecnie jest im potrzebny ktoś jako przedstawiciel handlowy, tylko nie wiem na jaki okres, bo niby jest umowa o parce od razu, ale nie jestem pewniem do końca.
pilatoż 2016-03-16 21:20:32
indianin, jesteś przekonany że każdemu zaproponują umowę o pracę ? Z tego co ja pamiętam to dla nich liczy sięto aby ludzie mieli własne działalności pootwierane.
samuraj 2016-03-17 07:51:27
To było piętnaście lat temu.Teraz tylko umowa o pracę.
e4rt 2016-03-18 21:21:37
@pilatoż moze na kazdym tanoiwksu wobec tego jest inaczej no sam nie wiem..ale teraz prezedstawiciela handlowego szukaja chodiz o pozyskiwanie oraz rozwój klientów detalicznych
doremi 2016-03-21 00:14:06
Pracowałam tam pół roku jako fakturzystka, jako że pracowałam krótko pensja nie była wysoka. Nie nadążałam za oczekiwaniami, szkolenie było krótkie, miałam limity czasowe na myślenie, było nerwowo i ciężko. Za to bardzo szybko uczą ciebie samodzielności, hartujesz swoje nerwy, pracujesz efektywniej i szybciej. Bardziej przez to szanujesz swoją pracę. Ludzie są sympatyczni ale stanowczo zbyt nerwowi.
Moim zdaniem PH mają ciężko, ale w jakiej firmie jest im lżej? To oni generują zyski i utrzymują całą firmę. Dlatego tyle się od tego zawodu oczekuje. Nie wiem dokładnie jak wygląda system wynagradzania PH ale istnieją premie, nagrody uznaniowe i specjalne. Rzadko kiedy PH zostawał w nadgodzinach.
A co do fakturzystki szybko można się nauczyć tego zawodu. Nie masz czasu na popełnianie błędów. Jak dla mnie brakuje im doswiadczonego menagera i stratega.
Chińszczyzną mogą być jedynie same opakowania, same kosmetyki to produkt polski.
stonka 2016-04-17 21:25:35
@doremi nerwowość pracowników pewnie wiąże się z tym, co piszesz. Nie spodziewałam się, że Korona ma tak duże wymagania. Trochę się tego obawiam szczerze mówiąc :)
baca 2016-04-22 08:39:23
Praca nie należy do prostych. Same nerwy, tylko gonią a nic więcej niż najniższa nie dają. Można pracować długo 5 czy 10 lat a pieniądze te same. Od czasu do czasu jakaś śmieszna premia. Ale za to trzeba mieć spokój ducha jak pani D. mówi- tam szefostwo może wszystko, a ty tylko pod dyktando. Nie polecam tam pracy w tej firmie- nerwowo i nic się nie zarobi. Chyba, że się jest lizusem i konfidentem to tak. Można coś więcej wycisnąć. Ale jeśli jesteś uczciwy i pracowity to nikt tam tego nie doceni.
Pani D. 2016-04-22 10:01:18
Pozdrowienia dla Pani A.
sabrina 2016-05-01 08:04:16
Droga Koleżanko. Wyzywanie kolegów z pracy od lizusów i konfidentów jest po prostu nieuczciwe.Jeżeli dostajesz najniższą krajową w tej firmie to oznacza, że przychodzisz do pracy i wykonujesz swoje obowiązki na najniższym stanowisku.Pozostałe osoby obejmują bardziej odpowiedzialne stanowiska dlatego ich wynagrodzenie jest znacznie wyższe.Jeżeli za podobną pracę w innej firmie dostaniesz wyższe wynagrodzenie to po prostu zmień pracę i nie miej pretensji do całego świata.
sabrina 2016-05-01 16:27:02
Droga koleżanko publiczne wyzywanie kolegów od lizusów lub konfidentów jest co najmniej nieuczciwe.Jeżeli zarabiasz najnizszą krajową pracujesz na najniższym stanowisku w firmie.Pozostali pracownicy, którzy zarabiają znacznie więcej obejmują bardziej odpowiedzialne stanowiska.Jeżeli uważasz, że w innej firmie na podobnym stanowisku zarobisz więcej to po prostu zmień pracę i przestań mieć do wszystkich pretensje.
stonka 2016-05-04 19:05:08
Uczciwa firma.Umowa o pracę, pensja zawsze na czas, normalne godziny pracy od 8.00 do 17.00, wolne soboty i niedziele, praktycznie nie ma nadgodzin, urlopy wg potrzeby i sugestii pracownika, przyznana premia wypłacana co miesiąc. Z drugiej strony pensje nie są zbyt wysokie,a pracy jest bardzo dużo.
hae 2016-05-08 21:42:45
@stronka a co oznacza dla ciebie niewysoka pensja? Bo chce sie dowiedzieć, gdyż mam zamiar aplikować jak pojawią się nowe oferty pracy i musze wiedzieć na co moge liczyć. Super że zaznaczasz że pracodawca jest uczciwy, to jest jednak bardzo ważne.
Maria 2016-06-07 17:44:54
Fatalna obsługa w sklepie ul Dworcowa
mika 2016-06-25 15:52:13
stonka' czyli pracujesz po 9 godzin dziennie? a jak z kasą?
marysia 2016-09-21 21:00:45
Wiem z pewnego źródła, że zwolnili te Panie, które tak brzydko traktowały klientów.To, że szefostwa nie ma na miejscu w sklepie nie oznacza, że może pozwalać na tak wredne traktowanie klientów. Dobra decyzja chociaż trochę za późno.
Gosia 2016-09-23 09:11:32
Dziewczyna z hurtowni została przeniesiona do sklepu, ale tam też nie mogła się odnaleźć. Ciągła flustracja i niezadowolenie. Nie rozumiem dlaczego tak długo tam siedziała. Klienci wychodzili ze sklepu jak ją widzieli a koleżankom fundowała niezły rozstrój emocjonalny.
cold baby 2016-09-24 10:37:35
a taki ph u was to ma jakieś konkurencyjne warunki prowizyjne chociaż?
szalona 2016-09-24 14:49:10
Chyba w każdej firmie pensja PH uzależniona jest od wyników sprzedaży ???
mowa 2016-09-25 11:19:46
@ szalona - generalnie tak, no chyba że w danej firmie nie ma czegos takiego jak premia - czego oczywiście nie zakładamy... A teraz poszukuja może sprzedawców?
szalona 2016-09-25 14:01:04
Jeżeli chodzi o PH to tak na prawdę jest bardzo mała rotacja. Od dłuższego czasu nie słyszałam, żeby kogoś szukali w żadnym regionie Polski. Wszystkie Osoby, które pracują dostają tzw dodatki do pensji. Wielkość tych dodatków może nawet przekroczyć wysokość podstawy. Wszystko zależy od umiejętności PH. Przedstawiciele, którym starcza podstawa- albo sami się zwalniają bo nie wytrzymują tzw.czepiania się, albo dostają wypowiedzenie. Na jedno wychodzi... ale próbować można zawsze.
stonka 2016-09-26 21:46:53
Nie wiem jak jest na pozostałych stanowiskach, ale średnio PH od 1800 do 4000 i nawet więcej. Wszystko zależy od premii i miesiąca.
Na innych stanowiskach za dużo się zmienia, żebym udzieliła Ci wiarygodnej odpowiedzi. Na początek na pewno kokosów nie zarobisz. Szefowa bardzo mocno stąpa po ziemi. Za samo przychodzenie do pracy za dużo kasy nie dostaniesz.
Ariel 2016-09-27 12:50:31
Ogólnie to zastanawiam sie już od jakiegoś czasu czy warto się firmą zainteresować czy może jest to taka sobie inwestycja czasu, ale z tego co rozumiem to mówicie że pensje są dośc wysokie i na nie nie można narzekać, tak samo jest z opieką medyczną?
stonka 2016-09-27 19:34:33
ZADNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ :( :( :(

indianin 2016-09-29 14:39:42
Dobrze, że jest szansa u nich na dobre zarobki, bo pewnie premia normalnie się trafia. A wypłata jaka? Dzięki
Zostaw swoją opinię o Korona kosmetyki - Bydgoszcz
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Korona kosmetyki