Solcom Bayard Clar System

Poznań

Opinie o Solcom Bayard Clar System

gal anonim 2014-10-13 10:47
Totalne bzdury!
Zero jakiegokolwiek pakietu socjalnego.
Zero zwrotów za recepty i za przejazd.
Traktowanie ludzi jak śmieci!
zawiedziona 2014-10-15 22:46
fisma solcom z poznania zatrudnia pracownikow niepelnosprawnych ktorzy pracuja po 14 godzin i po 20 dni bez odpoczynku za godziny nadliczbowe placi pi 5 zl na godzine i uwaza ze to jest wpozadku nikt tego nie sprawdza pracownik jest zadowolony ze ma prace a pracodawca ze ma jeleni ktozy pracuja za darmo i nabijaja im kase uwazaja ze osoby niepelnosprawne sa uposledzone umyslowo i mozna ich wyzyskiwac
Tomek Mazowsze 2014-12-26 20:39
Jeśli interesuje cię praca w solcom za najniższą średnią krajową to proszę bardzo, przyjmą cię z otwartymi rękoma a jak posiadasz jeszcze grupę inwalidzką to dostaniesz umowę na czas nieokreślony i przydział na obiekt gdzie będziesz zamiatał, odśnieżał i kosił trawę a spróbuj się upomnieć o jakieś pieniądze dodatkowe to dostaniesz ale więcej pracy aby ci się nie chciało myśleć o pieniądzach!
Przyjmowałem się tam jako kierownik, gdzie skończyłem maturę i pracowałam w podobnej firmie na stanowisku kierowniczym a oni chcieli abym pracował u nich za 1200zł przez 7dni w tygodniu.
Praszka ta firma niema pojęcia o rynku w branży utrzymania czystości a osoby z grupą nie mają co tam szukać bo dorobią się tylko garba a dotacji nie dostaną!
mpk 2014-12-27 12:50
oszukują nawet z urlopami wiec kto tam pracuje nich pilnuje tego jak oka w glowie ja w tej firmie pracowałam ponad rok i to nie wiem jak tak długo wytrzymalam
Adaś 2014-12-30 11:50
A przyjrzeliście się dokładnie swojemu wynagrodzeniu?!
Wiecie że nie opłacają pełnych składek, sam kiedyś zwróciłem na to uwagę i zapytałem w firmie dlaczego tak jest a oni mówią że opłacają, idę do zus-u a oni mówią że pracodawca mnie w błąd wprowadza i okłamuje!
Ja po nowym roku spadam z tej złodziejskiej firmy bo kręcą i okłamują a najgorsi są tz. kierownicy którzy nie chcą w ogóle dyskutować i mówią że nie pasi to dowidzenia i na koniec dodaje że za ubranie sobie potrąci bo roku nie pracowałem a po mnie nikomu już nie da. Krętacze i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] obiecywali dofinansowania i zwroty za leki itp. kłamstwo za nic nie zwracają, mówią że trzeba rok przepracować i w tedy złożyć podanie o dofinansowania a łaskawie może rozpatrzą pozytywnie, takiego porąbanego pracodawcy jeszcze nie widziałem naprawdę.
Dobrze że tylko trzy miesiąc u nich pracuje i to za długo, ale po nowym roku to zmienię i nie będę się prosił o swoje pieniądze i żył pod presją że urwie mi stawkę bug wie za co!
Ewa 2015-01-25 12:19
Ja też pracowalam 2010-2011 bardzo miło wspominam tą firmę. Czyżby się tak porobiło jak Antema z Jeleniej Góry , Zajfert z Częstochowy to są dopiero wyzyskiwacze.
Osa 2015-01-25 20:39
Zmieniło się i to drastycznie.
Ludzi mają gdzieś.
Ja pracowałem w okresie 2009-2013 to ostatnie trzy lata były tragiczne, brak słów i zgadzam się z powyższymi wypowiedziami aby omijać tą firmę wielkim łukiem.
ira56@onet.pl 2015-01-31 12:25
Byłam zatrudniona w firmie Soclom Bayard Sp.z.o.o.Poznań Jestem osoba niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym zostałam oszukana w perfidny sposób naj wpierw miałam umowe na 3 miesiace a teraz dostałam na styczeń ale to nie istotne najwazniejsze jest to ze wręczono mi ja z dniem 30stycznia i powiedziano mi ze umowa wygasła to banda oszustów a koordynatorka to cwaniara kto taka osobe zatrudnia szkoda sów uważajcie na ta firme ostrzegam a jeszcze jedno pensje zanizyli mi a dodali dodatkowo pracę to zwykły mobbing straciłam kupe zdrowia co sie teraz dzieje jak mozna tak traktowac osoby chore musiałam wykonywac prace za dwie osoby to zgroza maja dotacje z pefronu a nic z tego nie mamy kto sie tym zajmie..
Zibol 2015-02-10 11:07
pracowałem w tej firmie i mimo , że zwolniłem się w grudniu 2013 , to teraz dostałem rozliczenie za styczeń 2014 na kwotę której nigdy nie zarobiłem . najprawdopodobniej sprawa skończy się w sądzie bo to jest jawne złodziejstwo
ASIA 2015-02-10 16:02
Zalecam nar-pierw złożenia podania w sprostowanie PIT-u z udokumentowanymi faktycznym dochodem i wysłanie do firmy kopie pitu otrzymanego od firmy i wyciągami z wynagrodzenia, może być wydruk z banku i odesłanie do firmy a oni mają 14 dni na wyjaśnienie, jeśli to nie pomoże to weś wszystkie dokumenty i złóż szybko do urzędu skarbowego a oni zrobią wszystko aby wyjaśnić i obciążą winnego który nie poświadczył prawdy!
elka 2015-02-19 14:01
pracowalam w tej firmie w 2014 roku. to sa kretacze i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Poznan bo o nim tu mowa dostaje z PEFRONu kase na pracownika za wczasy ,leki ,paliwo a pracownikowi dają tylko z tego pare groszy.
Kotulek 2015-02-27 18:49
Ta firma to jakaś masakra [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] oszuści nie polecam :(
Burda81 2015-03-04 11:16
Szkoda gadać na temat tej firmy dodatek nocny wchodzi w zarobek a gdzie aneksy do umów jest 2015 najniszą krajowa 1750zł bruto a ja dalej mam 1600zł i tłumaczenie dodatek nocny wchodzi w zarobek a nie bede miał nocek do dostane premie dd.To sie nie opłaca chodzić na nocki. Dofinansowania za dojazdy i zakup lekarstw fikcja dajesz 150zł fakturę a oni ci dadzą 50zł czysty zysk 100zł do przodu i pisanie Ograniczone możliwoś Funduszu.Krętactwo wyzysk pracownika i tyle nic ani długopisów,kartek,czajników wody mineralnej która przysługuje każdemu pracownikowi jeśli temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28 o C. Braki w łączności typu CB. Brak gazów pieprzowych do samo obrony na obiektach.Braki w umundurowaniu lub dostaniesz ciuch przechodzone.Paranoja i tyle zakład pracy chronionej chyba poronionej.Najważniejsze grupa i dofinansowanie z Pefronu a pracownik czyste zło jak się czegoś domaga
pracownik 2015-03-06 20:20
Z ciekawości na jakim obiekcie pani pracowała/pracuje?
kasia 2015-03-13 10:41
bardzo nierzetelni wyzyskiwacze..uciekajcie darmowi niewolnicy- za nas biora przeciez kupe kasy z PFRON..pracujemy wiec za darmoszke...
Burda81 2015-03-22 07:56
W ochronie w Zabrzu jest tylko jeden obiekt
xxx 2015-03-25 07:43
Co powiecie na temat firmy Lanua i dlaczego nalegają na ośmiogodzinny czas pracy? Wiem że dają umowy tzw. tymczasowe na której jestem stratny na urlopie. co o tym sądzicie?
nikt wazny 2015-03-28 08:21
Zaczne karierę w tym zakładzie z życia wiem ze nie ma w tym kraju firmy która by nie wykorzystywala ludzi za najniższa krajowa chcieli państwo wolności to po co teraz wpisy o wykorzystywaniu ?
psełdo ochrona 2015-04-10 08:26
Walnij się w lep zobaczysz jak trafisz na obiekt gdzie niema nawet wc i wody bieżącej to wtedy napiszesz na forum bo ono po to jest żeby pisać.
psełdo ochrona 2015-04-10 08:33
Burda81 widzisz jak podziałało niby anex do umów maja być a ty już na wylocie bo jesteś niewygodny na tym obiekcie.Dzięki jak dostane anex do umowy napisze.
psełdo ochrona 2015-04-19 08:30
Burda81 anexy dostaliśmy ale na kwotę 1700zł brutto trochę podziałał ten wpis na forum ale co z tego jak zostałeś obsmarowany na zebraniu że jak tak mogłeś że wasz kolega opisał firmę na internecie i wiele pierdół jak zwykle nikt się nie odezwał nie potwierdził tego faktu że tak jest dzięki chociaż tyle.
Dzięki pozdrowionka . Przynajmiej ci co chodzą na nocki nie będą ciulani
co ta ma być 2015-05-08 16:12
Ludzie uciekajcie z tej firmy zapraszam was do ZUSU.To sie dopiero dowiecie a jak będziecie się starać o zasiłek dla bezrobotnych to wtedy zobaczycie jakie to składki za was płacili i od jakich sum,jeśli nie dostałeś aneksu do umowy przez 2 lata.Zgłaszaj to do PiPu puki masz jeszcze czas a nie daj boże jak będziesz na zasiłku chorobowym powyżej 30 dni to ci obliczą z ostatniego aneksu wypłatę w moim wypadku 1600zł brutto a mamy 2015 najnisza krajowa 1750zł brutto brak aneksów do umowy nisze składki do Zus.
co to ma być 2015-05-08 16:19
Burda81 widze że walczyłeś lub walczysz z tymi oszustami i co z tego że mają 1700zł brutto i tak wałek i tak niech idą do Zusu to zobaczą a co dopiero jak będziecie na zasiłku chorobowym przez 30 dni to sobie policzyć możecie.Tylko PIP zgłaszajcie ludziska
gosc 2015-06-26 21:44
Podajcie namiary na związki zawodowe,warto chyba kilka rzeczy im zasygnalizowac bo w Sądzie to ja ich powołam na świadków jak pilnują interesów pracownika
xxx 2015-07-16 17:33
Szanowni Państwo pracujący w Clar system!!!
Istnieje w Naszym kraju Państwowa Inspekcja Pracy-po kontroli każdy zakład skontrolują i doprowadzą do porządku-bez obaw .
Walczcie o swoje!!!
Aśka 2015-08-02 11:44
Nie dajcie się nabrać bo ta firma nie jest ZPCH a o dofinansowaniach możecie pomarzyć.
Zatrudniają osoby z grupą inwalidzką aby firma była zwolniona z podatku!
Grzegorz 2015-08-02 21:34
Nie polecam tej firmy pseudo zakład pracy chronionej liczy się twoja grupa najlepiej 1 na wózku lub niewidomy żeby kasa była z Pefronu i dofinansowania z Eu. Miejsca pracy nie spełniają warunków pracy syf brud pomieszczeń socjalnych itp.Kontrola z PiP kupę uchybień oprócz tego tajenie miejsca pracy(posterunków) przez pracowników ludzie sobie zamiast poprawić boją się o prace i boją się odezwać.Wnioski składane na zakup lekarstw też fikcja dopiero po 6 miesiącach można się starać i takie tematy jak pisał Burda81 to prawda w tej firmie.Zwalnianie osób którzy starają się walczyć o swoje.Niema dyrektora makroregionu np jest na urlopie to niema kto podpisać to twój wniosek nie dotrze na czas do Poznania do 5go i wnioski odrzucą bo faktury będziesz miał przedawnione.Wody mineralnej w upały nie doświadczysz oraz wentylatora najlepiej jak byś kupił sam czajnik,wodę,długopis,zeszyt a nawet pieczątka jak się zepsuje to zróbcie zrzutkę.Podejście kierownika szkoda gadać i szczycenie się jak cie zwolni on mi wypowiedzenie a ja mu pismo z art 37KP i operowanie że artykułami mu sypie nawet nie zna przepisów pracy.Taka to firma a umowy o prace nie doświadczysz na czas nieokreślony bo po 4 latach pefron zmniejsza dotacje to ci przywiezie następną umowę z Clar Serwis lub Clar System lub Hospital System w końcu na tym adresie widnieje 6 firm.A mowa kierownika że tak se poprawił że będzie teraz pracował za 4zł na umowa zlecenie śmiech na sali ja już pracuje za większą kase nisz w tej firmie z automatu dostałem umowę o prace oraz 1500zł neto plus dodatek funkcyjny i dodatek nocny . Dziękuje mam święty spokój.
chojniczanka 2015-08-23 15:13
Firma pucuj dziada.....zrobmy pozew zbiorowy i puscmy konsalnet z walizkami za wszystkich ludzi ktorych oszukali
aska 2015-09-11 17:48
A ile w tym roku zwracaja za turnus rehabilitacyjny? Bo nie wiadomo czy sie wybierac
AAA 2015-10-02 23:22
Ta firma to oszuści najpierw wszystko jest dobrze a później szukają głupich powodów żeby zwolnić człowieka tak jak ze mną to zrobili. Nic nie robią tylko siedzą i później opieprzają pracowników [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] oszuści obiecują dużo a później nie ma nic. Hamy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wyzyskiwacze i brudasy!!!!! Nie przejmujcie się do tej Firmy
Do @AAA 2015-10-23 18:08
Nie muszą mieć powodu W umowie jest jasno określone , że zgodnie z art. jakimś tam tygodniowe wypowiedzenie i żegnaj Gienia , przyjdzie Henia.
burda81 2015-10-24 08:26
Na umowie o prace na czas określony nie musi podać powodu wypowiedzenia.
Umowa na czas nie określony to musi podać ale takiej tam nie dostaniesz.
Alicja 2015-10-26 14:44
Zgadza się nie trzeba podawać uzasadnienia i powodu zwolnienia nawet na umowę o pracę i to na stałe, okres wypowiedzenia i żegnaj.
Wiele ludzi w firmie tak oszukali, naściągają ludzi naobiecują złote góry a po jakimś czasie poszedł sobie "za bramę".
Praca w tej firmie urąga wszelkim normą i obyczajom moralnych.
Warunki socjalne poniżej normy albo wcale, premia wliczana w wynagrodzenie albo wcale urwą ci wynagrodzenie, dofinansowanie grosze i to z wielką laską dają albo wcale, wymagania ooo ty mają pole do popisu, najlepiej przez 24 godziny na dobą do dyspozycji firmy, sprawność fizyczna pracownika z grupą niepełnosprawności musi być 100% zdrowy!
Poniżanie i obrażanie pracowników przez przełożonych jest na porządku dziennym i nocnym normą w firmie clar.
Marysia 2015-12-08 19:00
Zgadzam się z opinią , oszuści ,wyzyskiwacze, nie ma pakietu socjalnego a jak masz z Pefronu za leki ,dają ci tylko pare złotych a teszte borą sobie...Pracowałam 3 lata koszmar ,najlepiej żebym samą wodą myła....i to ma być zakład pracy chronionej ? Inspekcja Pracy się kłania.
kotek 2016-01-02 07:34
zgadzam się z poprzedniczką,oprócz tego co napisała chciałbym dodać że nagminne jest stosowanie praktyki w postaci wykorzystywania czasu pracy to znaczy zatrudnianie w oparciu o umowę o pracę i w tym samym czasie w oparciu o umowę zlecenie co jest karygodne i wszyscy o tym wiedzą ale nikt nie chce głośno mówić bo w tym procederze uczestniczą osoby zwiazane z tak zwaną władzą firmy w lublinie
kotek 2016-01-04 20:28
do now bunt skonczy sie zwolnieniem z pracy a tego nikt nie chce i na tym wlasnie polega patologia tego czynu
ola 2016-02-20 17:28
witam,może ktos napisze jak się pracuje w polkowicach,bo chciałam podjac tam prace.Mam grupe
anonim 2016-02-21 09:43
MASZ RACJE KIEROWNIK BOI SIE NIE DOUCZONEGO BRYGADZISTY ZE ZADZWONI DO KORRDYNATORKI IWONY I TA GO ZWOLNI.TAK ZWOLNIŁ DANKE .A CO DO PRACY ,JEST CIEZKO,
rybak 2016-02-22 14:54
jest ogłoszenie ,ze w polkowicach zatrudnia 8 osób
anonim z sitechu 2016-02-22 15:58
niedługo w Polkowicach zabraknie im ludzi z grupa.I bedzie sprzatał kierownik z brygadzistami
burda 2016-03-12 11:48
dlaczego ta firma przyjmuje pracownika na rok na umowę na osiem godzin a po pół roku zmienia umowę na sześć godzin tego nie rozumiem gdyż panu Dyrektorowi za mało zostawało do ręki bo te nieroby jak by mogli to z batogiem by gonili ludzi do pracy.Tak się dzieje w Województwie Poznańskim
Gangsta 2016-04-02 05:24
Ja pracuje miesiac w tej firmie i juz szukam innej. wyzyskują. jak są audyty(pracuje w laboratorium-Gdynia dąbrowa) to musimy przychodzic rowniez po godzinach i w soboty i to nie jest płacone!! Musi byc na błysk(test białej rękawiczki) a jak ktos sie nie wyrabia to zasuwa potem za free. nie polecam!!!!
Dorota 2016-05-06 18:01
Tej firmie powinni zabrać status zakładu pracy chronionej bo nie mają pojęcia o pracownikach z grupą.
Nie chcą płacić żadnych dotacji i dofinansowań a wynagrodzenie urąga wszelkim normą społecznym.
Na umowie pracuję 5-dni w tygodniu a w praktyce pracuję 7-dni w tygodniu po 10-12 godzin dziennie a wynagrodzenie dostaje tak jak na umowie za 5-dni w tygodniu.
Oszuści i kłamcy.
Robert 2016-07-08 11:13
Super zmiany.
Płacenie kar i groźba utraty obiektu!
To fakt zmiana na lepsze jak w końcu wyniosą się i przyjdzie normalna firma która wygra przetarg nie po znajomości tylko uczciwie!
Bo na dzień dzisiejszy to hańba i wstyd że zatrudnia się tak ludzi i nic z tym nie robi Maciejewski a może ma w tym udział,co?
ania 1744@interia.eu 2016-07-18 15:42
Cześć ja jestem pracownikiem firmy i jestem zadowolona, bo wypłaty są na czas i mamy 1850brutto
@@@ 2016-08-28 14:40
Jak jest na innych obiektach czy brygadzista(ka) chodzi w stroju galowym i nie robi nic ? Oprócz wiatru?
tafo 2016-08-29 12:44
Ważne ,ze na czas jest wszytsko, poza tym co do kwoty wynagrodzenia to widze, ze tylko najnizsza krjaowa u nich obowiazuje? nie mozna liczyc na cos wiecej?
xyz 2016-10-30 15:17
Zgadzam się z Twoją opinią. Pracuje w Kościanie, obecnie w Solcom Bayard, kierowniczka sekcji i brygadzistka to osoby które nie traktują ludzi sprawiedliwie. Ewidentnie widać, jak trzeba stać się osobą uprzywilejowaną dla nich, aby zasłużyć na ich poważanie: co z tym się wiąże? Masz święta i po świętach urlop skumulowany z dniami wolnymi co roku. Na dyżury podwójne nie przychodzisz i nie ponosisz żadnych konsekwencji czyli nie odrabiasz godzin ani nie masz pokrytych ich urlopem. Praca zmianowa: przeważnie chodzisz na rano, sobota i niedziela wg ustawy masz jedną w miesiącu. Taka osoba uprzywilejowana ma tak ułożony grafik, że przychodzi tylko w jedną sobotę i jedną niedzielę. Oczywiście donosicielstwo, które jest nagminne. Praca 8 godzinna bywa że jest rozkładana na 7 godzin, po to żebyś chodził/a częściej do pracy a osoba uprzywilejowana zaległość godzin do odrobienia ma wpisane 9h a pracuje tak naprawdę 7. Każde chorobowe jest odnotowywane, jakiekolwiek masz uwagi odpowiedź masz jedną: " możesz poszukać odpowiedniej pracy tylko dla siebie ". Proszę o pomoc, co mogę w tej sytuacji zrobić?
xyz 2016-10-30 15:17
Zawiedziony 2017-02-27 16:12
Coz pensja najnizsza krajowa kiedy tymczasem sa dotacje z zewnatrz pfron i dochod od pracodawcy zatrudniajacego firme ale to ze wzgledu na to ze to powszechna praktyka w dobie szukania jak najnizszych kosztow zatrudnienia to problem nieduzy sa takie ktore sie nie chce wierzyc miedzy innymi brak przestrzegania przepisow bhp a zwlaszcza stosowanie toksycznych środków chwastobojczych bez wymaganych prawem rezimow takich jak odziez ochronna i szkolenia narusza to po prostu prawo jak i rowniez traktowanie ludzi jak idiotow ktorzy sa tez po to aby sie wyladowac na drugim . nie polecam gdyz. Szkoda zdrowia i zycia na takie zalosne warunki i na ujadanie sie z ludzmi bez serca odtadzam kazdemu clar system
Zostaw swoją opinię o Solcom Bayard Clar System - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solcom Bayard Clar System