Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. przetargów. Firma wymaga od kandydata znajomości języka angielskiego. Wiecie, na jakim poziomie trzeba go znać? Poza tym, w jakim celu wymagane jest prawo jazdy kat. B? Bo ja nie posiadam. Czy to wyklucza mnie z brania pod uwagę?

Hihi

Napisze tyle 4 soboty jak chcesz zarobić musisz zrobić a druga premia motywajcyna nie wchodzi co miesiąc 1000 złoty tylko zależy od metrów ja robię 3 lata i raz dostałem 1240 złoty tej drugiej atak to poniżej 800 zł więc niewiem skad się wzięło ci co miesiąc po 1000 złoty ?

Er

Czy będą jakieś paczki dla dzieci od firmy albo karpiowe w tym roku?

Bony
@Er

Były bony na święta sodexo minimum 550 zł

asd , czemu nie wszyscy mają 14 stkę?

To czyli tą premie we wrześniu mieliście tylko jednorazowo,ona nie jest co roku, a 14 stki ile macie?

asd
@Kandydat

Nie wszyscy mają czternastkę.

Grzmoty

Piczucha

Witam ,kiedy można spodziewać się bonów na święta ,czy dalej będą w formie "sadexo"?

Ttt
@Anonim

Tak sodexo 550zl

@Ttt

A już są te bony ?

Witam Panowie ile dostajecie Barbórki i tej nagrody rocznej we wrześniu?

asd
@Kandydat

Barbórka jest liczona z 3 lub 1 wypłaty a roczna to była jednorazowa

Tomasz

W każdej firmie znajdą się ludzie, którzy nie potrafią odpowiednio się zachować. W PBSz z pewnością tacy też się znajdą.Jednak nigdzie w tak dużym organizmie sytuacji takich się uniknie. Atmosferę tworzą ludzie. Pracując jednak kilka lat w tym przedsiębiorstwie nie mogę się zgodzić, że nie szanuje się tu ludzi. Jak ktoś chce pracować i jest zaangażowany to potrafi dostać przyzwoitą wypłatę oraz dużo dodatkowych świadczeń. Żadna firma około górnicza nie ma takich warunków i trzeba o tym zawsze pamiętać. Pozdrawiam serdecznie tych zadowolonych i niezadowolonych.

lolo
@Tomasz

Potwierdzam. Możliwości zarobkowe są ogromne. Przy odrobinie zaangażowania wypłata może być lepsza niż na JSW. Opinie o niskich zarobkach muszą pisać ludzie bez kwalifikacji i chęci do roboty. Przez rok czasu pracy w PBSz mogę powiedzieć same superlatywy o tej firmię. Pracowałem wcześniej w górbudzie i nie było tak kolorowo. Pozdrawiam brać górniczą.

Zofija
@lolo

Dużo też zależy od kopalni na której robisz, no i czy nosisz kpp kiełbasy i krupnioki, ewentualnie możesz być jako planista i w czasie pracy chodzić do biedronki jak zgłodniejesz. Karta do bankomatu to każdy wkłada, ale jedni robią, a drudzy wiadomo.

Tomasz

Bony sodexo na niektórych oddziałach są już pracownikom rozdawane.Myślę, że kwestia czasu i dostaną wszyscy.

Metanoid

Barbórka za zeszły rok Stawka 3400 Barbórka 5800 Barbórka tegoroczna Stawka 4200 Barbórka 5000 Ilość weekendów obliczeniowych i absencji zbliżona . Jak bardzo ta firma się już kończy to wiedza tylko ci w Tarnowskich . Kartki na świecie trzy lata temu 1000-1300 W kolejnych 750 wszyscy mimo skali 750 minimum W tym roku ponoć już 350...

Pytam
@Metanoid

A kiedy dają te kartki na święta czy teraz będzie na karcie z flapsami?

Starty przodowy

Czy w pbszu dobrze się pracuje ? I jakie są warunki umów ?

lolek
@Starty przodowy

Pracuje się bardzo dobrze. Stawki od 3800 do 4200 na start. Do stawki premia, dodatki i ROR na koniec miesiąca się zgadza. Druga wypłata motywacyjna od 500 do 1500zł bony 1200+ barbórka 14tka

Górnik

Jakby to ktoś stwierdził że w pbsz się dużo zarobi. Wypłata za listopad 20 dni roboczych + 3 świateczne . Staż spory .Przelew na konto 4800 i pytam się co to jest ? I to jest dużo ? Co to jest się pytam

lolo
@Górnik

Do tego 1242 zł kartki(przelew na kartę żywieniową) i 1200zł premii motywacyjnej. Ponad 7 000 zł. To mało??? W grudniu barbórka, w lutym 14tka, dodatkowo w wrześniu były wypłacane zyski, a na święta dodatkowe bony. Polecam firmę PBSz !!!

Damian

Witam przyjmują bez doświadczenia ?

Nie polecam tej firmy!! Nie szanują pracowników! Totalna (usunięte przez administratora)

GallAnonim

Czołem szlachta. W najbliższym czasie wybieram się na rozmowę o pracę. Mam tam jakieś doświadczenie w pracy na kopalni chęci też są. Więc moje pytanie brzmi czy jest szansa pracy tylko z samym doświadczeniem bez kursów kierunkowych??

Mchpb

Dzień dobry ostrzegam przed ta zakłamanym przedsiębiorstwem niby wszytko na pierwszy rzut oka jest w porządku do czasu dania wypowiedzenia ( moim powodem były problemu zdrowotne w rodzinie przez które musiałem wyjechać na kilka miesięcy za granice ) Jak już wspominałem jak się pracowało i chodziło w weekndy oraz pracowało w systemie wszytko było dobrze ze strony pracodawcy i kierownictwa ( głaskali cię po głowie ) lecz musiałem dać wypowiedzenie z pracy które trwało do konca października 2023r czyli 10 miesięcy kalendarzowych ( ogólnie pracowałem 2 lata w przesiębiorstwie ). Na samym początku nie wypłacono mi premii motywacyjnej za miesiąc wrzesień który cały przepracowałem z paroma weekendami teraz była barborka której tez mi nie wypłacić ponieważ nie należy mi się. Tłumaczenie pani z kadry palcowych nie pozostawię tu komentarza bo jest na niskim poziomie, ale kadry mówią jedno a kierownictwo mówi ze mi wszytko wypłacą przeliczone do października jesteście śmieszna firma i nie polecam każdemu tego gowna. Taj traktujecie byłych pracowników co ciężko pracowali i polecali inne osoby które pracują do dnia dzisiejszego !! Najgorszy zakład PBsZ!!!!!

@Mchpb

Dzień dobry, zacznę od tego że jeśli faktycznie miał Pan problemy rodzinne to bez problemu mógł pan , złożyć wniosek o urlop bezpłatny ( na którym mógł pan pozałatwiać swoje sprawy) również mógł pan zawnioskować o czasowe zakontraktowanie na naszym oddziale zagranicznym… więc proszę tu nie wylewać swoich żali bo chyba to były pana decyzje… co do wypowiedzenia to trą ono maksymalnie 3 m-ce nie 10 !? Premia za frekwencję należy się wszystkim naszym pracownikom !? A jeśli chodzi o Barbórkę to też pan coś zmyśla bo każdy pracownik ją dostaje ( no chyba że miał pan jakieś “N” ??!) Jeśli coś się panu nie zgadza to proszę o bezpośredni kontakt z Dyrekcją w celu wyjaśnienia pana rzekomych problemów .

@Mchpb

Wystarczyło przeczytać przy przyjęciu ZUZP, Barbórka należy się pracownikom zatrudnionym na dzień 30 listopada danego roku, premia motywacyjna też jest wypłacana pracownikom którzy nie są na wypowiedzeniu, była informacja listowna w sprawie premii motywacyjnej, jak kiedy i gdzie będzie wypłacana, tak że, można było to osobiście przeczytać, czy to sprawiedliwe warunki pozostawiam ocenie każdemu indywidualnie, natomiast nie można powiedzieć, że pracodawca je zataja i nie ma na ten temat żadnych informacji.

Czyli w sumie wszystko czarno na białym jest wyjaśnione, jeśli chodzi o warunki? Czy ta premia motywacyjna to jakaś konkretna kwota? Są jeszcze jakieś benefity tego typu? Podpisujesz się jako były pracownik, dawno tu pracowałeś? Czemu zrezygnowałeś? Ja właśnie rozważam zatrudnienie i ciekawi mnie czy pracodawca jest OK

Premia frekwencyjna 35 zł brutto za dniówkę za każdy dzień obecności w pracy, 54 zł netto flaps żywnościowy za każdy przepracowany dzień, reszta warunków pracy i płacy jest łatwo dostępna.

Awe

Gdzie w tej paczce miałeś towaru za 80 zł ? Z mojego widzenia to max 50 zł i jeszcze trzeba było zapłacić 8 zł. Ten związek to jest na ***. Wyzysk, płaci się na nich a 0 korzyści. Ciekawe jak nasze śmieszne podwyżki od stycznia. Dalej ludzie będą robić za 4300 brutto? A kierownicy mówią że 4300 to i tak dużo. WSTYD

Czysty Ryl
@Awe

Mylisz stawkę z wynagrodzeniem brutto, jeśli jest tak źle w PBSz to spróbuj w innej firmie...każdy ma możliwość zmienić pracę, nie narzekaj tylko zmień

Tomasz

Er Na pewno w tym roku będą jeszcze wydane pracownikom bony świąteczne

Maszyniok

Podobno wtorek lub środa po Barbórce niezły wałek ludziom zrobili nawet paska nie ma.

Maszynista

@Paweł skoro tak wszystko wiesz to dlaczego jeszcze nie ma przelewu z Barbórki ani pasków.Może dlatego że w piątek szlachta bawi się w dyrekcji i kasy trzeba na nią.

Węgielek

Czy od nowego roku dalej będzie ta premia 35/dzień zjazdowy czy już z tego odeszli ???

RAFAŁEK RAZ !!!
@Węgielek

W liście imienny - otrzymanym drogą pocztową - napisane było, że premia frekwencyjna została ustalona na rok czasu. Wprowadzona była - bodajże - czerwiec 2022 A.D.

Węgielek
@RAFAŁEK RAZ !!!

Dostałeś premię tą za obecności za październik ?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 426.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.