Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Gornik

Witajcie, wie ktoś kiedy płacą 14??

Kierowca.

Pytam kierownika ,pytam nadsztygara jak jest z tą kartą górnika czy tylko lata pod ziemią czy inne też i każdy mówi coś innego. Ja już nie wiem kto i ile ma dostać. Czy można konkretnie od kogoś dowiedzieć się czy tylko praca pod ziemią się liczy czy wszystkie lata pracy??

kamil
@Kierowca.

Narazie był wydany komunikat. Będzie zarządzenie odnośnie podwyżek! Karta górnika będzie przyznawana za lata przepracowane w górnictwie.

Kierowca.

Nie wiem z kad te wypłaty po 8-9 tysi. Zasuwam 5 czasem 6 czerwonych na stawce 3800 i dostaje 5,5 czasem parę złotych przed 6. A dodatki kartki itp jak się robi to są a jak nie to lipa. Nie mówię nawet o l4 bo to już jest tragedia,ludzie chorzy chodzą i innych zarażają bo nic na L4 nie zarobią. A ci co gadają tylko nie marudź albo zmień robotę to się zastanówcie gdzie byśmy byli gdyby wszyscy tak do tego podchodzili. Dyrekcja w luksusie a my kilofów nie mamy. Naprawdę człowiek wiele zniesie ale są granice, są super związki ale tylko na pokaz jak choćby ta kartą górnika - porażka.

Stawka

Koleś to jest stawka, wypłaty masz szansę dostać nawet 7 000.

Grzmoty

Piczucha

Nowy lkp

Witam czy ktoś wie ile może zarobić pieniędzy operator ładowarki na lubinie ? Z 2 lub 3 świątecznymi? Ile jest płacone za zjazd ?

Ryl.

@Pracodawca chodzą już pogłoski (nawet kierownicy mówią) że podstawa będzie aneksowania do najniższej krajowej. Proszę do odniesienia się o podstawach, oraz jeżeli potwierdzacie kiedy będą aneksy?

Witam chce sie przyjac do PBSz prosze mi powiedziec na co moge liczyc mam 3lata dolu ile wynosi goła wyplata bez weekendow i ile wynosi dniowka przez weekend

Górnik
@Gość

Jak pisałem już wyżej 4 tys na rękę po kilku latach 5 tys będziesz robić świąteczne przynajmniej 3 to dodatkowo 1/1.5 tys więcej i 14 oraz Barbórka

Pytanko

Witam brać Górnicza,ile można zarobić na początek niemam górnika ani żadnych kursów,jestem zainteresowany pracą w pbsz, przyjmują wogóle?

@Pytanko

Dzień dobry, prosimy o przesłanie swojej aplikacji klikając w poniższy link: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=9672ae14879f4175978c7c07fd4e4b49 Informujemy, iż będziemy się kontaktować z wybranymi kandydatami. W przypadku zainteresowania konkretną ofertą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 32 736 53 54

Górnik
@Pytanko

Pytasz poważnie ? Na dzień dobry około 4 tys po 5 latach 5 tys zrobisz 3 świąteczne dostaniesz 6.5 tys i nie wież w bajki to cała prawda ile dostaniesz robiąc aktywnie i dając z siebie 200%

Robert

Karta Górnika 50zl BRUTTO za przepracowany rok! Wstyd by im bylo mogli nic nie dawać zamiast czegoś takiego. A tak to po staremu, premię głodowe, stawki glodowe- poniżej minimalnej krajowej. Nikomu nie polecam pracy w pbsz

Martysia

Hej. Jeśli chodzi o ślusarza pod ziemia to czy biorą emerytów czy raczej osoby młode do takiej pracy? Pytam w imieniu mojego taty, wcześniej pracował jako ślusarz ale nie w górnictwie, ma spore doświadczenie. Ciekawi mnie to ze dyspozycyjność to 7 dni w tygodniu.. jak w takim razie się pracuje, ile dni jest wolnych?

Cyknij delikatnie!
@Martysia

Biorą jak leci. Chroniczny brak rąk do pracy sięgnął również branżę wydobywczą, Wpływ na to ma także ilość przetargów jakie wygrała firma, Pracuje się od poniedziałku do piątku, Wyjątkiem są punkty pracy na których wprowadzono tzw system pracy. Jednym z takich punktów pracy jest Jaworzno (oddział: Szyb Grzegorz).

@Martysia

NOrmalnie od pn do pt a soboty i niedziele dodatkowo płatne i nie obowiązkowe

Witam, paski dostępne są na portalu pracowniczym od dnia wypłaty. Pozdrawiam

@Pracodawca
@Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

No niestety nie, ani paska nie ma, ani nie widzę dni urlopowych. Umowę miałem przedłużana na początku miesiąca, a tu dalej nic nie zaktualizowane.

Xxxx
@@Pracodawca

Paski są dostępne tylko grudniowy jest jeszcze w starym roku a nie że w 2024

Digimon5

Jak myślicie czy jsw wykupi całkowicie firmę pbsz i poprawią się warunki płacowe?

Mati

Jubileusz . W lutym będę miał równe 2 lata w PBSz kto wie kiedy wypłaca mi jubileusz 75% po 5 latach ? Wie ktoś jaka to kwota wychodzi ? Jak to jest liczone ?

@Mati

Jubileusz jest po 15 latach

@Mati

Witam, Nagroda Jubileuszowa wypłacana jest zgodnie z przyjętymi regulaminami w PBSz. W celu weryfikacji prawa do tej nagrody proszę kontaktować się z Działem Spraw Personalnych. Pozdrawiam

@asd

Trzeba mieć 15 lat stażu żeby dostać nagrodę? Z reguły w jakiej jest wysokości? To dodatkowa wypłata czy więcej?

Witam, prawo do Nagrody Jubileuszowej zależne jest od kilku czynników dlatego najlepiej zwrócić się do Działu Spraw Personalnych w celu weryfikacji danego przypadku. Pozdrawiam

Czy był ktoś 4 na rozmowie i już został przyjęty?

Nowoprzyjęty czy z doświadczeniem ? Jak wyglądała rozmowa ?

Tomasz

"KASA" - 750,00 KARTY GÓRNIKA Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Z Komunikatu, który pojawił się na naszym punkcie wynika, że za każdy rok przepracowany pod ziemią w innym zakładzie "KG" wyniesie 45,00 złotych brutto. Praca w PBSz S.A. "KG" za każdy rok p/z liczona 50,00 złotych brutto. Maksymalnie Kartę Górnika liczy się za 15 lat pracy. 750,00 brutto na miesiąc otrzyma tylko pracownik z 15 letnim stażem pracy pod ziemią w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów S.A.

Węgielek
@Tomasz

Premia te 35zł/dniówka 20dnia miesiąca dalej występuje ?? I druga sprawa ta kasa z karty górnika jest dorzucana do wypłaty co miesiąc jak węgiel czy jak to jest liczone ??

@Węgielek

Absencyjna została przedłużona a kg zobaczymy od wypłaty za styczeń.

Kasa

Os stycznia KARTA GORNIKA 750ZŁ BRUTTO!

Lucky75

Pracownicy którzy przepracowali w pBSz 50zł za każdy rok, pracownicy pBSz którzy przepracowali w innych firmach 45zł za każdy rok. Piszę o przepracowanych latach pod ziemią, powierzchnia ma mniej . Świadczenia wypłacane za max 15 lat

Kora

Osoba dozoru górniczego pod ziemią ma jakiś dodatek w ogóle z racji tego, że pracuje pod nią? Tata szuka pracy teraz i poprosił, żebym na internecie popytała, jakie są te warunki. Wiem, że jeszcze pod koniec grudnia to ogłoszenie było, bo widziałam. No to ono mnie interesuje.

@Kora

247 zł za pełny miesiąc. Jak niepełny to proporcjonalnie mniej.

Maszynista. Tak się składa, że najniższe wynagrodzenie od roku 2024, które musi pracodawca zapłacić pracownikowi za pracę od poniedziałku do piątku wynosić będzie netto 3221,98. Do elementów wynagrodzenia liczy się stawka osobistego zaszeregowania, premia uznaniowa, premia frekwencyjna, deputat węglowy, dojazdowe, dodatki przodowego, strzałowego itd. Warto pamiętać o dodatkowej premii w miesiącu wrześniu, Barbórce i 14-tej pensji. Do minimalnego wynagrodzenia nie liczy się nagroda jubileuszowa, dodatek stażowy i nocny. Trzeba pamiętać, że wartość minimalnego wynagrodzenia to nie jest wysokość stawki !!!! . Mój wzrost wynagrodzeń w PBSz przerósł podawaną inflację wynoszącą 6,5 procent. Z pasków wynika, że moja płaca w roku 2023 wzrosła o 19 procent. Zrobiła to moja premia frekwencyjna i wykonawcza . O posiłku regeneracyjnym nie wspomnę, który od nowego roku wyniesie 63,00 złotych . Dlatego proponuje nie siejmy defetyzmu. Z pewnością wynagrodzenia trzeba dalej podnosić, jednak pojęcie minimalnego wynagrodzenia Panowie w PBSz nigdy nie występował i również dzisiaj nie występuje. Bądźmy dobrej myśli. Z pewnością kolejne podwyżki płac w PBSz będą. Pozdrawiam. Paweł

Maszyniok
@Paweł

Te podwyżki jak najbardziej się należą już teraz a nie jak komuś się przypomni że wszystko drożeje.Kwota za posiłki rośnie z ustawy jak już i tu nie ma czego siać tylko trzeba się upominać

Musio

Nie wiem gdzie wy pracujecie że jesteście niezadowoleni. Podejrzewam że brak doświadczenia, najniższa stawka i brak dodatków. Na Szczygłowicach od 3 lat zarabiam bardzo dobrze. Stać mnie na godne życie, na wakacje zagraniczne dwa razy w roku i jeżdżę dobrym samochodem. Weźcie się Panowie do roboty to będzie kasa.

@Musio

A mogłbyś wymienić jakie oferują dodatki? Można liczyć na nie od początku pracy czy dopiero przy dłuższym stażu, bo sam napisałeś, że "podejrzewam że (...) brak dodatków"? Podałbyś może jeszcze widełki zarobkowe?

Hihi
@Paweł

Powiedz mi dlaczego ludzie się zwalniają mało os9b na podział przychodzi garstka ludzi co się dzieje????

Maszyniok
@Hihi

Czemu zarobki to głównie powód a teraz jeszcze Barbórka mo być wypłacono dopiero wtorek lub środa takie traktowanie ludzi w pbsz.Elita bawi się w piątek a ludzi mają (usunięte przez administratora).Taki powód to.

lolek
@Hihi

bo ludzie chcieli by zarabiać kokosy, a od siebie niewiele dają, myślą, że gdzie indziej zarobią więcej MYLĄ SIĘ

Ser
@lolek

Gornik z dosw. mo zarabiac min 400- 500 zt za cz.dn. i + 50% za sobota. No i to jest nie duzo. A 200- 250 zt/ dn. spoko zarabiam na budowie za 9 godz. i sie nie narabiam. Swoi papiery m 11 i m39 wyp. do smietnika bo juz niczego nie warte. Gornictwo sie nie oplaca.

Mody grubiorz

Witam chciałbym poznać opinie o zarobkach dla osoby bez doświadczenie dolowego kursów i ze szkołą średnia robiona w trakcie :) proszę bez kłótni domyślam się ze takie osoby pracują i chciałbym wiedzieć czego można się spodziewać

Glupoty

Głupoty gadasz, nie wiem kto takie komentarze może pisać.... konkurencja? Poniżej 4000 to trzeba się postarać żeby zarobić Jest możliwość pracy w weekendy, kto chce ten robi Druga wypłata motywacyjna 1000zł Bony 1200 Barbórkowy 14tka Bony na święta min 550 W tym roku były zyski 3000 MAŁO?

@Glupoty

Barbórka i 14 dostajesz co miesiąc + bony i zyski ??? no nie to licz na normalny zarobek a weekendy to jest dodatek a kolega pyta o podstawę a nie że będzie robić 30/30 dni ile zarobi

Gaś chanuke

Prosta odpowiedź. Przynaną masz stawkę zaszeregownia 4000 zł brutto. Tyle zarobisz netto za dni robocze. Szczęść Boże

@rylus

Chopy czy to prawda ? Duże podwyżki zapowiedzieli od nowego roku, a tu taka cisza...

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 426.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.