Boold sp. z o.o.

Katowice

Opinie o Boold sp. z o.o.

uuuuuuuuuuuuu 2009-09-16 14:51:18
super jest
mycha 2009-10-27 23:01:45
ja pracuje 4 tygodnie i juz sa problemy niewiadomo kiedy dostaniemy pieniadze bo niby 4 listopada konczy mi sie umowa o dzielo a zamawiajacy dopoki nie potwierdzi rachunku ma 30 dni na wyplate o kij tu chodzi i malo tego mamy dostac polowe kase
Shewolf 2009-11-02 12:41:03
PLUSY

*Atmosfera w firmie jest miła i koleżeńska.
* Jeśli ktoś ma smykałkę do przekonywania ludzi jest w stanie zarobić sporo. Osobiście podpisałam w ciągu 25 dni 52 umowy.
*Kierownicy działów również są mili i znają swoje rzemiosło, chociaż nie odpowiedzą na wszystkie pytania z zakresu warunków na jakich pracują ich podwładni.

MINUSY

*Szkolenia były oczywiście traktowane dość po macoszemu, w zasadzie było to dwa dni, w których pouczono nas co mówić, a co nie i w jaki sposób. Reszta zależała od własnej metody perswazji na klientach i pewnej dozie szczęścia.

KŁOPOTY Z KASĄ
* Największy problem jest oczywiście z wypłatą. Gdyby nie to mogłabym powiedzieć o tej firmie same superlatywy.
W tej firmie są na początku dwie możliwości podpisania umowy:

1. umowa o dzieło- polega to na tym, że trzeba w ciągu okresu rozliczeniowego (miesiąc kalendarzowy) i w ciągu trwania umowy ok.25 dni, sprzedać usługi min. 40 klientom. Wówczas za każda poprawnie spisaną umowę 25zł brutto, co netto daje 20,25 zł( to kwota po odjęciu 19% podatku dochodowego). 40 * 20,25 = 810 zł. Jeśli pracownik nie wyrobi 40 umów, wówczas ma za każdą płacone tylko 10 zł brutto czyli 8,10zł netto co np za 39 umów daje 315,19zł.

2. umowa zlecenie- tu jest kasa za samo siedzenie w biurze: to 5 zł brutto czyli 4,05zł netto, za ok 25 x 6 h to 607 zł. Oprócz tego jest jeszcze kasa za umowy. Również 5 zł brutto, więc za min 40 umów
( tak tu też jest to wymagane min) dostajemy ok. 162 zł , czyli RAZEM: 769zł na rękę.

Są jednkaże premie:
> od 40 do 45 poprawnie zweryfikowanych umów to 100zł brutto więcej czyli 81 zł
>od 46 do 55 to 200 zł 162 zł więcej.
> powyżej 56 to 300zł brutto---> ale nie licznie na takie szczęście:)

Tak naprawdę opłaca się wam, gdy jesteście osobami się uczącymi, wówczas zabierają wam mniejszy % podatku.

Istnieje jeszcze coś takiego jak ZWROTY. Dotyczy to umowy o dzieło i zlecenie. Mianowicie po ok 40 dniach od podpisania umowy przez klienta fizycznie i aktywowaniu usługi, pracownik dostaje zwrot czyli dodatkowe 25 zł brutto w przypadku umowy o dzieło i dodatkowe 5 zł brutto w przypadku umowy o zlecenie.

DNI WYPŁATY

W umowie pisze wyraźnie, że wypłata wynagrodzenia jest NAJPÓŹNIEJ do 25 dnia następnego miesiąca, jak to zwykle jest przy umowie o działo lub umowie zleceniu. Jednakże zwykle pensja wypłacana jest z TYGODNIOWYM OPÓŹNIENIEM, około 30 dnia następnego miesiąca, lub nawet później. Jest to tłumaczone tym, że kontrahenci z opóźnieniem przelewają pieniądze na konto Boold sp. z.o.o. Nie wiem jak to tam jest, ale to nie fair, skoro w umowie, która podpisują obie strony stoi inaczej.

PODSUMOWUJĄC, to praca dla osób, które mają wielką cierpliwość i opanowanie, przy jednoczesnej dobrej gadce i umiejętności wciskania kitu. Nie tylko będziesz użerał się z klientami, ale i pracodawcą, który nie wypłaca kasy na czas. Opłaca się pracować tylko na umowę zlecenie, więc nie daj sobie wcisnąć umowy o dzieło, jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności handlowych. Przynajmniej kawa w automacie jest za 50 gr. i to całkiem smaczna.
mycha 2009-11-03 15:43:30
nie zgodze sie z tobą ze płacą w umowie o dzieło za spisane umowy bo ja zrobiłam ponad 50 umowę i nic nie dostałam malo tego miałam dostać 900zl a tu marne grosze kierowniczka klamala mowiac ze dostaniemy ponad tysiąc po drugie non stop uzeranie sie z klientami to najgorsze bo jak wcisnac komus cos czego ten ktos niechce no i same szefostwo jak nie spiszesz umowy to na dywanik wiem o tym bo tak mialam nie dajcie sie nabrac ta firmie klamie rowno tylko ludzie z ktorymi pracuje sa fajni naszczescie 15listopada konczy mi sie umowa........i tak pieniadze dostane na swieta a za co to dej pory mam zyc...........poszlam do pracy z powodu obiecywanych wysokich zarobkow a te kilka groszy starczy mi na oplacenie mieszkanie niemowiem co bende jesc....... tyle mam do powiedzenia
anomim 2010-02-27 12:57:18
Firma Boold odział we Wrocławiu poinformowała mnie iż zaległe wynagrodzenia za miesiąc listpad nie zostanie wypłacone w trybie natychmiastowym gdyż w/w zakład pracy obecnie nie posiada środków pieniężnych na ich spłatę.
A sam szef poinformował iz zaległa pensja bedzie wypłacona dopiero gdy otrzyma "zastrzyk gotówki".Wiec sobie jeszcze poczekam.

JEŚLI KTOŚ CHCE ZAROBIĆ PROPONUJE NIE PRACOWAĆ DLA TEJ FIRMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przemysław B. 2010-04-20 12:28:14
Witam. Powiem szczerze, że z firmą Boold nie mam nic wspólnego.
Chcę tylko zostawić informację dla AMBITNYCH ludzi z co najmniej średnim wykształceniem. .Buduję grupę sprzedażową na Śląsku. W grę wchodzą przyzwoite zarobki. Wszystkich zainteresowanych, chcących dowiedzieć się więcej zapraszam, na stronę. www.novumdf.pl lub do kontaktu wstępnego na gg 1081584

bisk 2016-05-19 18:02:55
to prawda, że warunki życia w boold są naprawdę w porządku. Moim zdaniem jak najbardziej warto aplikować
Zostaw swoją opinię o Boold sp. z o.o. - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Boold sp. z o.o.