Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.

Opinie o Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.

Jako kobieta mam też szansę na etat inżyniera procesu? Bo w ogłoszeniu na to stanowisko nie ma adnotacji odnośnie płci i się zastanawiam teraz. Jeśli doświadczenie jest tylko mile widziane, to ile lat zapewni mi pracę od ręki? Ta praca jest możliwa jako hybryda, ale niech mi ktoś napisze ile dni można pracować z domu.

Mmm Nowy wpis

Możesz być inżynierem procesu, projektu, serwisu. Na tych stanowiskach pracują kobiety i świetnie sobie radzą. Hybrydowy tryb pracy to 50/50. Czyli 2/3 lub 3/2 dni żeby w miesiącu się zgadzało. Możesz też wziąć "małą hybrydę" do 4 dni w miesiącu.

Krzysztof Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Dzien dobry, czy ktos jest w stanie wypowiedziec sie na temat stanowiska spare parts administrator?

nn Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Czy język angielski jest niezbędny na stanowisko "Specjalista/tka ds. zakupów i administracji"? Czy jest to język, którym w pracy posługuje się na co dzień?

Gosia

Może nie wszyscy się zgadzają, patrząc po komentarzach, ale widzę tu naprawdę pozytywne opinie. To może spróbuję? Interesuje mnie takie specjalistyczne stanowisko bardziej, International Service Engineer. Tylko jedna rzecz... tak w praktyce.. na czym polega ta "skandynawska kultura pracy" z ogłoszenia? :) Bardzo ciekawa jestem czym się różni od naszej polskiej...

Coś tam wiem
@Gosia

Polega na tym, że jest nieco mniej presji. Pojęcie "PILNE" jest traktowane w sposób łagodniejszy.

Byly pracownik
@Coś tam wiem

Zgadzam sie z ta opinią w 100 procentach!. W KMPOL pracowało się naprawdę fajnie! Obecnie pracuję w zagranicznej firmie offshorowej, gdzie nie ma skandynawskiej kultury pracy, gdzie nia ma mowy o work-life-balance, gdzie nie ma żadnych bonusów, bonusików, żadnego poklepusa po ramieniu, a słowem kluczowym w firmie jest, że to MUSI być zrobione na czas, coś się nie podoba - można szukać innej pracy... w KMPOL nigdy tak nie było Tęksnie czasami za skandynawską kulturą pracy ;),

@Coś tam wiem

No, ale mimo wszystko jak coś jest pilne to w jakim czasie trzeba się wyrobić z danym zadaniem? Kto w ogóle tutaj kontroluje wykonywanie zadań przez ludzi? Mimo wszystko piszesz, że jest jakaś presja tylko nie bardzo wiem na czym miałoby to polegać. Możesz wyjasnić?

Coś tam wiem

Jeśli chodzi o terminy wykonywania zadań, to zazwyczaj uzależnione są one od indywidualnych wymagań projektu oraz priorytetów firmy. Czasami mogą być to określone terminy związane z klientem lub wewnętrzne cele biznesowe. W sytuacjach pilnych, wyznaczane mogą być krótsze terminy realizacji. Oczywiście w jakimś stopniu ta presja jest obecna, lecz niemniej jednak np. w kwestii wyjazdów zwracana jest uwaga na to, czy właśnie wróciłeś ze statku i może chcesz nieco odpocząć i pobyć w domu/na lądzie. Onboarding jest elastyczny pod względem czasu, istnieje również możliwość zmiany działu, co pozwala na lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników. Co do kwestii kontroli wykonywania zadań, w firmie są menedżerowie, team leaderzy lub inne osoby odpowiedzialne za nadzorowanie postępu prac.

@Coś tam wiem

Nie no to jasne, jak jest zadanie to zawsze jakiś termin musi być. Mimo to zazwyczaj są one ustalane w taki sposób, że bez problemu można się wyrobić ze wszystkim? Kiedyś pracowałem w firmie gdzie te terminy były często nierealne. Fajnie, że można zmienić w razie co dział, a czy trzeba jakieś warunki spełnić czy wystarczy zgłosić taką chęć?

Firma Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Inżynier ds. Sieci Komputerowych i Cyberbezpieczeństwa. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Angela

KM dzieli się na dwie grupy - (usunięte przez administratora) oni pracują w biurze 8-16 w tygodniu bez nadgodzin i cieszą się z ciastkowego czwartku i tych drugich. Druga grupa to ludzie którzy jeżdzą na statki i robią to z czego znana jest marka Kongsberg - ogarnianie syfu i instalacja rzeczy na statkach. Oni pracują 24/7, w święta, w weekendy, w nocy, czasem mają okazję wpaść na ciastkowy czwartek do biura. Głównie siedzą na brudnych statkach z karaluchami i instalują sprzęt, grzebią w kablach i pocą się w pomarańczowych skafandrach. Ogłoszenia o pracę dla serwisantów wiszą na stronie KM cały czas. Nowi kandydaci, po konfrontacji swoich wyobrażeń z rzeczywistością w KMPOL, odchodzą z pracy po dwóch dniach (tak jest, nie żartuję). Seniorów jest coraz mniej bo nikt nie chce tak pracować przez kilka lat bez perspektywy na godne zarobki. Serwisy zarabiają mniej niż kasjerki w Biedronce a roboty mają mnóstwo. Ciężkiej roboty na statkach, po nocach, w weekendy i w święta. Nowym chyba nikt nie mówi jak ciężka i mało wynagradzająca jest ta robota. Cieszę się że Anetki z biura mają fajne koleżanki i ciastkowe czwartki i taki fajny ekspres do kawy. Jest też druga strona pracy w tej firmie.

Ula
@Angela

A za te wszystkie weekendy i święta o których piszesz to chyba firma dodatkowo płaci coś pracownikom w tych skafandrach? Ile tak na prawdę można tu zarobić wliczając wszystkie dodatki i premie jeśli jakieś są?

Exkmpol
@Angela

Karaluchy na statkach, pocenie sie w skafandrach? Ja kojarze dlugie lata pracy w kmpol z fajnymi statkami, dosyc lekka i przyjemna praca(jak juz wiedzialo sie co robi po kilku latach)zadbanymi mostkami i ECRami, przyzwoitymi warunkami, dobrym zarciem w mesie, poza tym hotele zawsze byly przyzwoite lub bardzo dobre, auta sluzbowe wynajmowalo sie bez gadania jak byla potrzeba, za dawnych lat mozna bylo latac biznesem w luftwaffe po upgrejdzie. Kasa byla dobra, wiadomo ze zagranica placa lepiej, ale w innych serwisowych firmach tzw januszexach to byly karaluchy, lutowanie zgnilych plyt glownych, ciaganie kabli i mieszkanie w 5 w jednym malym mieszkaniu. Zapraszam do szczecinskich firm serwisowych bedziesz mial porownanie. Zgadza sie ze w januszexie da sie zarobi tysiaka wiecej, ale robota na jakis rybakach rorowcach czy kontenerecach to przyjemnych nie nalezy i trzeba (usunięte przez administratora) z podbitym kapitanem na karku

@Exkmpol

No to może standard się po prostu znacznie obniżył od czasu kiedy tam pracowałeś? Ja bym w sumie chciał złożyć cv, ale takie kontrastowe opinie tu są, że już sam nie wiem jak jest. Dużo nadgodzin trzeba zrobić w firmie żeby te dobre i wysokie zarobki osiągać, a może sama podstawa już jest taka?

Brajan

Jestem Szczecinskim Kongsbergowiczem od kilku lat. Na co dzień pomagam i wspieram różnych klientów ze świata. Poprzednio pracowałem kilka lat w dużej korporacji na stanowisku, które naprawdę lubiłem - jednak jak to w takich miejscach bywa pracowników najczęściej “zabija”: brak spójności działań, wszechobecny chaos, źle dobrani liderzy, brak konsekwencji, brak wyciągania dobrych wniosków, prowizoryczna możliwość rozwoju, patrzenie na człowieka jak na na cyferkę w excelu. W Szczecinskim Kongsbergu nie “zabija” mnie nic, bo mamy tu wszystko tak poukładane aby każdy czuł się dobrze w swoich obowiązkach i strukturze. Rozwój w Kongsberg to nierozłączna gałąź - mamy mnóstwo materiałów edukacyjnych, Liderów którzy pomagają i wyznaczają ścieżki ale także każdy człowiek u Nas jest inspiracją dla innych - wzajemnie od siebie czerpiemy. A teraz technikalia: pracuje od 08:00 do 16:00 ale lubię zacząć dzień wcześniej np. o 6:30 aby wejść już z przygotowaną głową na codzienne poranne zebranie. Wynagrodzenie na które umawiałem się ze swoim pracodawcą zawsze mam na czas, pracuje zdalnie dzięki czemu ogranicza mnie tylko dostęp do internetu :) Jeśli zastanawiasz się nad aplikowaniem do KM to...dobrze, że się zastanawiasz - to pierwszy krok do zmiany. Jednak zanim zaaplikujesz to szczerze i uważnie przeczytaj ogłoszenie rekrutacyjne - jeśli czujesz w serduchu, że to właśnie my jesteśmy tym miejscem w którym chcesz się rozgościć na dłużej to działaj!Kongsberg Maritime szczecin to fantastyczne miejsce, fantastyczni ludzie, fantastyczna rodzinna atmosfera, fantastyczni managerowie i fantastyczne zarobki.

Grażyna
@Brajan

A na początek pracy jakie szkolenia macie oprócz tych BHP? Powiesz ile zarabiasz dokładnie netto? Ile dni pracujesz w biurze, a ile zdalnie? Są jakieś wymogi co do ilości dni?

Były
@Brajan

Na prawdę pięknie napisane, chyba jakaś premia wpadła za te wypociny ;) Nie zapomnijcie tylko biurwy że robole serwisowi to trzon tej firmy, pasowałoby wyprodukowć jakąś fraszkę która dla niepoznaki dotyczyłaby tych którzy na was harują.

Tomasz
@Były

To może Ty wyjaśnisz, jaka jest proza życia, a właściwie pracy dla tego przedsiębiorcy? Co skłoniło Cię do pożegnania z firmą, a może to Tobie podziękowano?

Byli pracownicy
@Brajan

Brakuje tylko kto sprawdzał twoje wypracowanie. Ta firma to Janusz.PL outsourcing na pełna skalę, i nic tego nie zmieni. Atmosfery też nic nie zmieni, jest po prostu sztuczna. Cały dział czuwa nad PR, pisząc farmazony, jak to super się pracuje rozśmieszając innych. A rotacja jak w McDonalds. Tryb pracy jak w CallCenter, jak komuś pasuje to ok. Układy, podpierdolki, kariery przez nieformalne relacje. Jak ktoś ma dobre oko to widzi. Ludzie rezygnują, albo rzeczywiście są wyrzucani. Powody różne, wypalenie, mini mobbing, za dużo zobaczyli albo wpadli na imprezę na ktorej nie powinni być i za dużo zobaczyli. Dla szarego pracownika bez ambicji, idealne miejsce żeby się oswoić z corpo. Godziny pracy, no cóż temat rzeka. Ogólnie jest wiele możliwości, ale myślę, że jak napiszę zakres NORMA do 400h w miesiącu to nie przesadzę. Zależy jaki dział itp, itd.

Olga
@Byli pracownicy

W jakim sensie sztuczna? Daj znać, czy mówisz tylko o kontaktach z zarządem czy z kolegami z pracy też. Są właśnie jakieś integracje organizowane przez firmę, żeby rozluźnić tę atmosferę?

@Brajan

Ile Ci zapłacili żebyś tak napisał ????

Exkmpol
@Grażyna

Tutaj nikt nie podaje zarobkow, a wszyscy narzekaja na nie. Za moich czasow 90proc inzynierow lapala sie na drugi (stary) prog podatkowy tuz po wakacjach, wiem ze teraz jest podobnie, mimo ze prog podniesli. Odpowiedz sobie na pytanie czy to duzo czy malo, pracy jest czasami duzo, ale z perspektywy czasu byla to najprzyjemniejsza robota w mojej karierze zawodowej, mozna zarobic wiecej w branzy offshorewej do ktorej po kmpol dosyc trudno mimo wszystko sie dostac, ale ilosc pracy, warunki sa o wiele gorsze, za to kasa kilka razy wieksza. Do tego dochodza diety na wyjazdach nawet na statkach na ktorych masz wyzywienie, przynajmniej tego sie nigdy nie czepiali, a to zawsze dodatkowy pieniadz.

Jeeeżu ufam tobie

Nic mu nie płacili oczywiście ponieważ jest to trol

Beti

Sugierujecie, że firma każe pracownikom podać pozytywne opinie? Wątpię, że to tak działa. Aktywna jest rekrutacja dla młodszej księgowej. Co powiecie o pracy na tym dziale? Współpracownicy jak i atmosfera pracy w porządku? Wynagrodzenia w terminie? Nie ma z tym problemu?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.?

Karyna

W Szczecinie niedawno stuknął mi okrągły rok pracy. Myślę, że o tym miejscu można by powiedzieć naprawdę dużo. Ale to, co najważniejsze, to to, że jest to miejsce, w którym po prostu chce się być. Codziennie od nowa i na zawsze. Nasz Szef, często mówi, że ludzie chcą pracować w poukładanych firmach - i to jest prawda. Bo to, że wiesz, co masz zrobić, wiesz, kiedy trzeba to zrobić, wiesz z kim i wiesz po co - sprawia, że możesz naprawdę dobrze spożytkować swoją energię, swoje możliwości i czerpiesz z pracy dużą przyjemność. Jest kilka “rzeczy”, które w KM Szczecin lubię najbardziej. A są to… 1. Zmiany - patrząc na to, jak firma jest poukładana, można pomyśleć, że zmiany mogą być u nas trudne - nic bardziej mylnego :) Właśnie dzięki temu, że mamy solidną bazę w postaci poukładanego systemu, możemy się zmieniać i elastycznie dostosowywać do nowych sytuacji. Dzięki temu nie stoimy w miejscu, tylko zmieniamy się cały czas - i to jest piękne. Bo, przynajmniej dla mnie, nie ma nic gorszego, niż robić to, co nie działa, tylko dlatego, że tak się zawsze robiło - po co, skoro można się zmieniać na lepsze? :) 2. Wyzwania - to, że mogę się mierzyć z czymś co jest nowe, czasami trudne, ale w efekcie powoduje, że jestem lepsza w tym, co robię i mogę się rozwijać - to dla mnie duży prezent od firmy :) 3. Zespół -  nie ma ludzi przypadkowych. Każdy jest puzzlem większej cudownej i fantastycznej układanki, który w swoim momencie trafił na swoje miejsce. Zdobywając zatrudnienie w tym fantastycznym miejscu spełniłam swoje życiowe marzenie i wiem że zostanę tutaj do emerytury.

Dziekuje ze moglem pracowac w firmie KMPOL! Cenne doswiadczenia pracy tutaj nauczyly mnie wielu waznych rzeczy w zyciu zawodowym: - z kim nie chce pracowac - dla kogo nie chce pracowac - jak nie chce pracowac - za ile - jak dlugo Jak to zrozumialem moje zycie nabralo znacznie wyrazniejszych ksztaltow =] Polecam i Pozdrawiam Kmpol to zdecydowanie najlepsi nauczyciele i pasjonaci norweskiej kultury pracy!

W internecie znalazłem ofertę pracy na stanowisko inżyniera ds. systemów machinery instrumentation. Widzę, że firma oferuje pracę hybrydową. Wiecie, ile dni pracuje się w trybie home office? I czy można wtedy decydować o godzinach, w których chce się wykonywać swoje obowiązki? W ogłoszeniu wspomniano o elastycznym czasie pracy, więc może jest na to szansa?

Na jednej ze stron znalazłem ofertę pracy na stanowisko inżyniera ds. systemów machinery instrumentation . Firma oferuje elastyczny czas pracy . Co to znaczy ? Można samemu zdecydować , w jakich godzinach się pracuje ? W ogłoszeniu napisano, że jest to praca stacjonarna bądź hybrydowa. Można samemu wybrać formę ? Jeśli chodzi o hybrydową , to ile dni pracuje się z domu ?

Witam, której lokalizacji w polsce dotyczą te opinie? Tylko szczecin zgodnie z adresem firmy w nagłówku strony? Czy biuro w gdyni jest tutaj również?

Papiesz
@Kandydat

Tylko szczecin, Gdynia to byla inna firma do niedawna

M
@Kandydat

To oddzielna firma z punktu widzenia prawa. Gdynia, Gniew i Kraków to KM Commercial Marine (dawniej RR). KMP Szczecin wyrósł z Shipmedicsa.

Ona
@M

Co to jest RR?

M
@Ona

Rolls-Royce Marine. Kongsberg jakiś czas temu wykupił RR i przełął wszystkie jej biura i fabryki związane z rynkiem morskim. W polsce są to biura w GdyniGdansku, fabryka w Gniewie oraz biuro w Krakowie.

wacław

Brygada jak tam nastroje we Wrzesniu?

Irek
@wacław

A co się teraz dzieje w życiu firmy, że o nastroje pytasz? Bo chyba nie chodzi Ci o to, że jesień nadchodzi i trzeba się przywitać z kurtką?

Brajan

Kiedy zaczynałem swoją przygodę w KM Szczecin, nie wierzyłem, że takie miejsca pracy istnieją i że to o czym pisano w ofercie pracy i warunkach zatrudnienia może być prawdziwe … no i miałem racje. Pracowałem w FSC i to był najgorszy cyrk, jaki widziałem. Zamiatanie (usunięte przez administratora)przez rok przez management, dyrekcje i HR zasługuje na 5+. Wieczne podlizywanie się do menagerek, dzięki czemu uzyskiwane są awanse, podwyżki itd. jest żałosne. Nie wspominając już o tym, że w ten sposób jedna z nich podnosi sobie ego i mniemanie o sobie. Procesy są przerośnięte na stanowiskach, tak samo tytuły. W życiu się tak nie wstydziłem podczas późniejszych rekrutacji wyjaśniając, że moje stanowisko nie miało nic wspólnego z jego nazwą. Firma dumnie opowiada o swobodnej atmosferze, a prawda jest taka, że jak zbyt często nie ma ciebie przy biurku, to lądujesz na dywaniku. Nikogo nie obchodzi, że w tym czasie załatwiałeś cos z innym członkiem zespołu, czy team leaderem. Po prostu siedzenie na (usunięte przez administratora) przed komputerem = praca. Jeśli chodzi o wymianę sprzętu/naprawę, to trzeba męczyć IT, bo management ma ciebie gdzieś. Chyba że jest się team leaderem, to od razu dostaje się nowy sprzęt bez gadania. Jeśli pracujesz na hybrydzie, to zapomnij o elastyczności i zgodzie, żebyś chory przesiedział na home office w domu. Otrzymujesz rozkaz, że masz się pojawić w pracy i zarazić 5 osób, zamiast żadnej, bo tak jest zabawniej. Oddział ten ma najlepszy rekord w doprowadzaniu dobrych ludzi do zwolnień, bo zamiast podjąć odpowiednie akcje, to zrzucają na dane osoby więcej pracy i obowiązków, doprowadzając ludzi do stresu i wypalenia. Cytując inny komentarz "brak spójności działań, wszechobecny chaos, źle dobrani liderzy, brak konsekwencji, brak wyciągania dobrych wniosków, prowizoryczna możliwość rozwoju, patrzenie na człowieka jak na cyferkę w excelu."

Nowa

Czy firma zatrudnia testerów manualnych bez doświadczenia? Na jakie zarobki można liczyć?

Nelka
@Nowa

O, super, bo tez jestem zainteresowana. Ja jestem też ciekawa, czy taki tester może pracować całkowicie zdalnie? Może nie na start, ale po jakimś okresie wdrożenia??

Wiem
@Nelka

Niestety nie ma możliwości pracy całkowicie zdalnie ze względu na zależności sprzętowe, czyli laboratorium

Adka
@Wiem

O, ok. Ale to tez ciekawe, jak wygląda przeszkolenie nowej osoby z pracy w tym laboratorium? Jest specjalne szkolenie z tego, czy raczej oczekuje się znajomości funkcjonowania w takim środowisku?

Jessica

Kiedy ponad rok temu zaczynałam swoją przygodę w KM Szczecin nie wierzyłam, że takie miejsca pracy istnieją i że to o czym pisano w ofercie pracy i warunkach zatrudnienia może być prawdziwe … a jednak :) Dla mnie KM jest miejscem absolutnie niezwykłym i wyjątkowym, i zdecydowanie nie chciałabym go zamienić na żadne inne. A co sprawia, że tak jest? Najogólniej rzecz ujmując jest to sposób w jaki KM jest zarządzany, zasady jakie tutaj panują oraz relacje i atmosfera między pracownikami. Mam poczucie, że wszyscy w KM tworzymy jedną rodzinę. Wspieramy się, pomagamy sobie, troszczymy się o siebie i co najważniejsze, traktujemy się po prostu po ludzku. Mamy wspólne wartości takie jak: wzajemny szacunek, życzliwość, otwartość, szczerość czy zaufanie. Jesteśmy dla siebie nawzajem również inspiracją. Nie istnieje wśród nas coś takiego jak współzawodnictwo czy niezdrowa rywalizacja, bo u nas nie ma lepszych czy gorszych, wszyscy jesteśmy tacy sami i mamy wspólny cel. Wszyscy pracujemy tutaj na dokładnie takich samych zasadach, które są jasne, przejrzyste i dokładnie wiemy skąd one wynikają. W KM robię to co lubię :) nie tylko pod kątem moich predyspozycji zawodowych ale również moich mocnych stron. Dzięki temu praca w KM daje mi mnóstwo satysfakcji i przyjemności każdego dnia i absolutnie nikt nie musi mnie motywować czy zachęcać do pracy. Praca jest świetnie zorganizowana i po prostu poukładana. Dostałam wszystkie niezbędne narzędzia pracy. Dokładnie wiem jak jest moja rola, za co jestem odpowiedzialna, co należy do moich zadań. A wiem to dzięki temu, że na samym początku mojej pracy zostałam świetnie wdrożona w swój zakres obowiązków. Poza tym pracujemy w oparciu o procedury, dzięki którym dokładnie wiem jak ma być wykonane dane zadanie i jaki efekt końcowy mam osiągnąć. Jednak to, że pracuję w oparciu o procedury nie oznacza, że nie mam żadnej wolności w wykonywaniu zadań … tak nie jest. W KM wyznawana jest bowiem zasada, że skoro jestem specjalistom w danej dziedzinie to ja wiem jak wykonać najlepiej dane zadanie. Jeżeli więc widzę, że coś można zrobić inaczej, lepiej, szybciej, bardziej efektywnie to mogę o tym śmiało i bez żadnych obaw powiedzieć a zmiany zostaną po prostu wdrożone. Kiedy coś pójdzie nie tak, nikt mnie za to nie ukara, tylko razem będziemy się zastanawiać, jak w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Kiedy jednak zrobię coś naprawdę dobrze wiem, że moja praca i wysiłek zostaną docenione. To wszystko sprawia, że mam poczucie, że jestem ważną częścią systemu jakim jest firma, że moja praca ma sens i znaczenie, że jestem tutaj naprawdę potrzebna, że nie jestem tylko nic nie znaczącym trybikiem, którego nikt nie słucha. Czuję się trochę jak “puzzle”, który jest dokładnie tam gdzie być powinien ;) W KM nie ma nadgodzin czy pracy w weekendy, bo każdy rozumie jak ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, jak ważna jest odpowiednia ilość wypoczynku. Kiedy zachoruję i nie mogę przyjść do pracy, nie muszę się stresować, że zostanie to źle odebrane. Po prostu wiem, że jedyne z czym spotkam się w takiej sytuacji to troska o moje zdrowie. Urlop … z tym też nie ma żadnego problemu :) To co jest absolutnie fantastyczne w KM to to, że tutaj mogę uczyć się od najlepszych i nieustannie się przy nich rozwijać. Pracownicy inspirują mnie bowiem niemal każdego dnia do dalszego rozwoju i to nie tylko w obszarze zawodowym, ale również tym osobistym. Moja praca jest pełna nowych wyzwań, którym muszę stawiać czoła. Mam dostęp do różnorodnej bazy materiałów szkoleniowych. A jak od strony technicznej wygląda praca w KM? Pracuję w biurze i atmosfera tutaj jest absolutnie fantastyczna. Normalnie aż chce się rano wstawać z łóżka i jechać do naszego fantastycznego biura! Wynagrodzenie jest zawsze na czas i jest fantastycznie wysokie. Czy warto być w KM ? Według mnie absolutnie tak! KM Szczecin bardzo dużo daje. Jeżeli więc chcesz pracować w miejscu, w którym jest po prostu normalnie i po ludzku jak w rodzinie, i gdzie możesz się rozwijać i gdzie zarabiasz najwyższą pensję to zdecydowanie zachęcam Cię do aplikowania.

Angela
@Jessica

dla kogoś kto pracuje w HR to może tak wygląda - nie ma nadgodzin i nie ma pracy w weekendy. Pracownicy innych działów, np. IT lub serwis, pracują po godzinach oraz w weekendy. Zwłaszcza serwis który pracuje w godzinach 24x7.

Crejzi Mazi
@Jessica

XDDD

Natka
@Angela

Czyli wszystkie inne działy poza biurem muszą się liczyć z nadgodzinami? One są płatne czy do odbioru? Czy w innych działach też można się cieszyć wsparciem współpracowników czy tak miła atmosfera?

Firma Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. rekrutuje właśnie na stanowisko Inżynier Serwisu. Zastanawiam się, czy wysłać tam swoje CV. Co sądzicie o tej firmie? Warto spróbować?

Byly pracownik

Praca w tym miejscu to po prostu jakaś abstrakcja, zero szkoleń, zero wsparcia, tylko oczekiwania, oczywiście nie wspomnę o niestety bardzo przykrej wysokości wynagrodzenia.

Juz nikt
@Byly pracownik

W jakich firmach robia szkolenia? Zapytaj tych co odeszli z kmpol czy gdzies w nowej firmie, mieli jakies szkolenia, poza tymi w pierwszym polroczu pracy. Po roku nikt juz o zadnych szkoleniach nie slyszal, ba niektorzy bosiety musza przedluzac na wlasna reke. Chcesz sie szkolic szkol sie sam

Ocenię firmę z poziomu procesu rekrutacyjnego, aplikowałem na stanowisko związane z serwisem. Pierwsze wrażenie dobre, później ponad dwugodzinna rozmowa kwalifikacyjna, testy wiedzy, wychwalanie firmy, żeby nie poznać nawet widełek wynagrodzenia… na koniec rozmowy ustalono, iż kontakt zwrotny niezależnie od rezultatu. Minęły trzy tygodnie - cisza, napisałem do osoby rekrutującej, minęły cztery tygodnie - cisza. Bardzo mierne wrażenie z całego procesu rekrutacyjnego. Rekrutując na stanowiska specjalistyczne - minimalny szacunek do kandydata jest wymagany.

Zostaw merytoryczną opinię o Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.